Dodaj do ulubionych

Protest przed mieszkaniem właściciela Stolarskiej

20.12.12, 21:33
lokatorzy, jak tak wam źle to się wyprowadźcie, w mieście jest tyle pustych lokali, musicie siedzieć akurat na Stolarskiej? nie jesteście tam mile widziani
Edytor zaawansowany
 • zlota66 20.12.12, 21:43
  Tak trzymać!
 • Gość: adonis IP: *.173.42.48.tesatnet.pl 21.12.12, 07:19
  Brudasy i śmieci anarchistyczne zobaczyły jak można mieszkać jeżeli ciężko będą pracować.
 • poznan_iak 20.12.12, 21:46
  Ano, trochę miejsca jest epoznan.pl/news-news-37330

  A i przybędzie kilka willi, gdy w końcu uporządkują wiadomy teren przy Pułaskiego.
 • Gość: Szok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.12, 18:36
  Tym gościem od kamienic powinna się zająć prokuratura!
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 22.12.12, 16:07
  Gościem od ,,czyszczenia'' kamieniec - Piotrem Ś. - prokuratura już sie zajmuje. Podobnie jak jego pracownikiem-złodziejem.
 • jml13060 21.12.12, 20:24
  Vide ilustracja do publikacji GW z grudnia 2012 roku ... a ludzie na niej w t-shirtach. W całym kraju ziąb jak na biegunie, a protestującym ... gorąco. :)

  Taki poziom poznańskiej redakcji GW.

  Czy nachodzenie mieszkania pana Liberkowskiego (i jego rodziny) nie wypełnia dyspozycji kk o nękaniu ?
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 22.12.12, 16:08
  Prawdziwy lolokaust kamieniczników.
 • Gość: (A) IP: *.proxy-service.de 21.12.12, 22:00
  Ty, kolego, nie jesteś mile widziany. Lokatorzy nie będą się wyprowadzać ze swoich domów pod naciskiem Liberkowskich, Śrub, Pucków i różnej maści kamieniczników liczących na zarobek.
  A liczba pustostanów, sięgająca 25 tysięcy z komercyjnymi, to kompromitacja kapitalizmu.
 • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.12, 23:43
  czy ja napisałem że ktoś ma się wyprowadzać ze SWOJEGO domu? nie, ja napisałem żeby się wyprowadzili z CZYJEGOŚ domu :)

  Jak coś się skompromitowało to socjalizm, po nim ten kraj wciąż nie może normalnie działać. Wiesz dlaczego jest taka ilość pustostanów w prywatnych budynkach? Bo nikt myślący przy obecnej lewackiej ustawie o ochronie praw lokatorów nie weźmie takich do siebie. Jak tacy przestaną płacić bo się obrażą na kolor ścian na klatce schodowej albo na podwyżkę to zaraz przylecą jakieś anarchistyczne grupki żeby szkodzić prywatnym właścicielom nieruchomości. Weźcie lokatorów do siebie na skłot i tam się nimi zajmujcie a nie że niechciani okupują prywatne mieszkania.
 • misiu-1 22.12.12, 08:57
  Gość portalu: RAUBER napisał(a):

  > Weźcie lokatorów do siebie na skłot i tam się nimi zajmujcie

  A w szczególności - dostarczajcie wodę, prąd, gaz i sygnał TV.

  --
  "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny."
  (Z.Herbert)
 • Gość: adonis IP: *.173.42.48.tesatnet.pl 22.12.12, 09:13
  Lokatorzy ze Stolarskiej nigdy nie zapłacili czynszu ani opłat eksploatacyjnych.Okupuja cudzą własność - niczym hitlerowcy okupowali kiedyś Polskę. Teraz sie dziwią że nie maja wody, enea odcięła prąd, nie ma gazu.
  Proszę się nie dziwić.
  Normalny człowiek wynajałby mieszkanie na mieście i spokojnie spędzał święta. No ale tam by musiał płacic czynszi opłaty. A tu chce wszystko za darmo.
  LOKATORZY ze sloarskiej - ZA DARMO UMARŁO. Obudźcie się.
 • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 22.12.12, 12:21
  Lokatorzy stamtąd raczej płacą czynsz ale w wysokości jaką mieli sprzed przejęcia budynku przez nowego właściciela i nie chcą uznać podwyżki. I tu jest bolączka że nie rozumieją że są w prywatnym budynku i to właściciel ustala czynsz. W kwaterunku i owszem, nie możemy podnosić czynszów jak nam się podoba, bo jaśnie lokatorstwo jest bardzo chronione przez komuszą (sld-owską) ustawę. W budynku gdzie kwaterunku już nie ma a są zwyczajni lokatorzy można podnieść czynsz z założeniem że albo lokatorzy płacą tyle ile się zażąda albo się wyprowadzą bo ma się najemcę który zapłaci wyższy czynsz. Tyle logika, a praktyka ...cóż w Polsce jesteśmy. Tu nie logika nie obowiązuje.
 • Gość: adonis IP: *.173.42.48.tesatnet.pl 22.12.12, 12:48
  NIE PŁACĄ ani złotówki. I nie ma tu znaczenia czy była podwyżka czy nie. Skoro nie płacą w ogóle. O tym fakcie poinformowane są wszystkie media i urzędnicy z miasta. Ale nikt o tym nie mówi. Nie pierwszy raz prasa manipuluje . Sąd wypowiedział się jednoznacznie że już od lipca wiedzą gdzie i komu mają płacić. I nic. Myślą że stoja poza prawem bo czarnota lata po mieście u głośno ujada. Ale powszechnie wiadomo że HOŁOTA SIĘ MUSI WYKRZYCZEĆ.
  Gdyby lokatorzy rzeczywiście płacili to już dawno biegali by z potwierdzeniami wpłat do mediów.
  Chyba że płacą Żytnickiemu lub Łukaszewskiemu - co by mnie wcale nie zdziwilo!
 • krystian10 22.12.12, 13:30
  Widać że pisze właściciel...
  --
  Miłość jest ślepa i dlatego obmacuje.
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 22.12.12, 15:55
  Kłamiesz srUBeku! Media odłaczył im twój mocodawca Piotr Ś.
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 22.12.12, 15:59
  ,,niczym hitlerowcy okupowali kiedyś Polskę.''

  drogi śrUBeku, figura retoryczna niczym z humoru zeszytów szkolnych :) Wróć lepiej do defekacji na wycieraczki - bo ta internetowa defekacja nie służy twoim zleceniodawcom z fabrykimieszań i ziemi.
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 22.12.12, 15:54
  - wskaż kraj w którym obowiązują wzorcowe przepisy o ochronie lokatorów jakie chciałbyś widzeć w Polsce (wiem, że nic nie wskażesz :)

  - co ustawa o ochronie lokatorów ma wspólnego z bandyckimi metodami Piotra Ś. i reszty knajactwa z fabrykimieszkań i ziemi?

 • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 22.12.12, 23:35
  Nie wiem jakie przepisy gdzie obowiązują, nie mam nieruchomości w np USA czy w Chile żebym był zainteresowany tamtejszymi regulacjami.
  Dla mnie idealny układ jest taki że jak płacą umówioną z właścicielem stawkę to nic im nie grozi, jak przestają płacić to odchodzą. Jak się komuś aktualne warunki przestają podobać to wypowiada umowę i proponuje nowe warunki. Jak obie strony się co do takowych zgodzą to pozostają związane umową, jak nie, to cóż, rozchodzą się każdy w swoją stronę.


  Ustawa o ochronie lokatorów jest tak samo etyczna jak bardzo kontrowersyjne są metody pana Ś. Ustawa o ochronie lokatorów wykorzystuje majątek należący do prywatnych właścicieli i nie daje im uczciwych możliwości pozbycia się niechcianych lokatorów. Ta ustawa to populistyczny bubel prawny.
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 23.12.12, 09:23
  Oczywiście dla ciebie może i taki układ być idealny. Niestety taki układ (tzn. całkowita deregulacja) nie istnieje w żadnym cywilizowanym kraju - co więcej w innych krajach regulacje na rzecz lokatora są znacznie dalej posunięte (można tu oczywiście długo tłumaczyć dlaczego mieszkanie uznaje się nie za zwykły towar, a prawo itd. - tylko po co?).

  Bawiąc się w kamienicznictwo musisz pogodzić się z tym, że nie jest to handel pietruszką, o ile jest to zbyt ciężkie dla ciebie - handluj pietruszką.

  Metody pracy Piotra Ś. i fabrykimieszkań nie są kontrowersyjne - są bandyckie. Sam Piotr Ś. powinien zaś trafić za kratki za ich stosowanie.
 • poznan_iak 23.12.12, 09:51
  RAUBER, nawiążę do Twojej wypowiedzi. Jak najbardziej zgadzam się z tym, że obecna ustawa to bubel i kontynuacja komuny.
  Powinno być tak, że w sytuacji niepłacenia czynszu lokator ma wymówioną umowę w ciągu 3-6 mies. i jest eksmitowany z lokalu - a nie tak jak teraz, że to się ciągnie latami.
  Wysokość czynszu - ustalenia obu stron i tyle.
  Podobnie w sytuacji, gdy to właściciel chce rozwiązać umowę najmu - max. 6 mies. a nie tak jak teraz 3 lata.

  Lokatorami z prywatnych domów powinno zająć się miasto - to powinno być w ustawie, że jak miasto nie ma socjalek/komunalek to wynajmuje pokój w hotelu itp. a nie płaci odszkodowanie właścicielowi. Koszta te same, a nie ma obciążenia właściciela.

  Jeżeli lokator miejski zdewastował lokal, to nigdy już nie powinien otrzymać kolejnego - bo niby za co, w nagrodę?

  Tylko zaostrzenie przepisów może uzdrowić tę chorą sytuację w mieszkalnictwie. OK, miasto niech pomaga, ale swoim kosztem, a nie właścicieli. Do tego powinna zostać przywrócona eksmisja na bruk. Teraz ludzie nie płacą, bo mają to gdzieś - na ew. eksmisję czeka się wiele lat.

  Do tego powiązane z tym tematem: te całe MOPSy itp. powinny chociażby prowadzić wywiad środowiskowy, bo teraz to tylko kasę rozdają, i to często oszustom. Jeżeli pomagać, to faktycznie potrzebującym.

  btw. nie ma sensu odpowiadać trollowi kokokokoSrubaspoko - nic tylko będzie próbował obrażać rozmówcę, to jeszcze poglądy typowo rozbratowe (my zabieramy czyjeś - dobrze; właściciel walczy o swoje - źle).
 • Gość: kokokokoSrubaspoko IP: *.devs.futuro.pl 23.12.12, 10:07
  @RAUBER
  oczywiście nie ma sensu rozmawiać z gimnazjalnym korwinistą poznan_iakiem na usługach śrUBecji. Nie dość, że poglądy są karykaturą Najwyższego Czasu, to jeszcze będzie kłamał że ma 18 lat :)

  Kłamał będzie też, że kamienica na Stolarskiej nie była miejska, a Liberkowski nie kupił jej po okazyjnej cenie ,,obciążoną'' lokatorami by potem przy pomocy bandytów z fabrykimieszkań ją ,,wyczyścić''. Ot, typowa, forumowa defekacja internetowych pałkarzy z fabrykimieszkań.
 • Gość: (A) IP: *.proxy-service.de 22.12.12, 15:55
  Czyjś-swój dom -- to właśnie interpretacja skrajnie liberalna. To jest dobro i potrzeba podstawowa, zapisana w różnych Powszechnych Deklaracjach i Kartach Praw. Dziś, według pewnych wyliczeń, człowieka w okresie produkcyjnym stać za przeciętną całą swoją pensję na 1-2 m kwadratowe mieszkania. Innymi słowy, o ile nie podeprze się wieloletnim kredytem, na swój własny dom nie będzie go stać nigdy -- nad większością wisi zostanie kiedyś takim "lokatorem Stolarskiej" w domu czynszowym. Komunalnych (z kryterium dochodowym) oddaje się nieco ponad 100 na rok; na budownictwo socjalne nakłady są minimalne lub żadne. Zaangażowanie penerstwa z Fabryki Mieszkań do oczyszczania kamienicy to agresja ponad zdolność dialogu. Dlaczego więc w obliczu braku wyboru lokatorzy powinni patrzeć na interes kamienicznika? Wóz albo przewóz -- zabrać na skłot? Może lepiej nauczyć skłotować samemu/-ej -- w szczególności własne, nieswoje mieszkanie. Kolor klatki schodowej albo remonty cywilizowani ludzie ustalają między sobą, do tego nie trzeba polityki. Socjalizm zostawmy socjalistom.
 • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 23.12.12, 00:32
  Odwrócę pytanie, dlaczego kamienicznik, taki jak np ja ma przejmować się losem niechcianych lokatorów? Ich los nie jest moim interesem. Moje mieszkania są moim narzędziem służącym celom takim jakie temu dobru wyznaczę. Odwracając punkt widzenia dalej, zauważam że liberalne deklaracje mówią o świętym prawie własności. Ktoś kto dziesiątkami lat ciężko zapieprzał buduje kamienicę za swoje uczciwie zarobione pieniądze i zauważa że na rynku jest niedobór mieszkań i może na tym zarobić, bo ktoś inny chce mieszkanie wynająć żeby zaspokoić swoje potrzeby. Ale ok, to na razie zostawmy.

  Zakładam że zmienisz zdanie jak zaczniesz zarabiać lepiej i coś odłożysz, jak będziesz wiedział jaka jest wartość pieniądza. Nie jestem na etacie, bo poza nadzieją na przetrwanie o ile wytrzymam w wyścigu szczurów pracujących za dumpingowe stawki, ten nie dawał mi NIC. Szarpię działalność i ryzykuję va banque - wóz albo przewóz, albo np postawię kamienicę i po latach szarpania się będę mógł zarabiać na czynszu albo wypalony zdechnę pod mostem jak mi działalność nie wypali. Żeby wiedzieć jaka jest wartość pieniądza to spróbuj go pożyczyć.
  Wierz mi że boleję nad tym jak słabo w tym kraju zarabiamy i że nie wszyscy mogą sobie kupić fajne mieszkanie albo dom. I tu trochę Cię zdołuję, np. przeciętny młody urzędnik może za swoją pensję kupić pół metra kw mieszkania, początkujący 1/3mkw. A to są ludzie którzy mają pewne pensje, słabe bo słabe ale pewne. Inni może mają lepsze, ale nie każdy ma pewną. Żeby kupić 2mkw trzeba mieć na rękę jakieś 10-12 tys. a jeszcze trzeba za coś żyć, pozostaje rynek wtóry albo samodzielna budowa. To przykre że człowiek uczciwie pracujący nie może sobie pozwolić na spokojne życie bez większych zmartwień, jeszcze bardziej smutne jest to, że wszyscy widzimy ludzi nieuczciwych którym się dobrze wiedzie. którzy są bezkarni i nikt z tą nieuczciwością nic nie zrobi.

  Punkt rozpatrywania powinniśmy przesunąć ze spraw ideowych na elementarną uczciwość, na uczciwe warunki które uwzględniają potrzeby obu stron. Zamiast uczyć skłotować lepiej stworzyć warunki do tworzenia gospodarki opartej na wiedzy, społeczeństwa które samo z siebie piętnuje łamanie prawa, nieuczciwość i które kreatywnie szuka rozsądnych rozwiązań. Może to teraz brzmi jak trywialna bufonada z amerykańskich filmów, ale musi istnieć droga do normalności.
 • Gość: pinky IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.12, 21:04
  > Bo nikt myślący przy obecnej lewackiej ustawie o ochronie praw lokatorów nie w
  > eźmie takich do siebie.

  Po grzyba więc kupować w szemranych transakcjach kamienice i bawić się w wynajem? Panowie byznesmeni nabyli kamienicę przy obowiązującym już lewackim prawie, nikt im na złość nie kazał kupować. Chcą się bawić w nieruchomości, niech robią to jak w cywilizowanym ponoć mieście przystało.
 • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 27.12.12, 00:27
  Poznań? Cywilizowany? Ja rozumiem poczucie humoru ale aż tak? ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.