Dodaj do ulubionych

Prośba do mieszkańców kamienic Bukowskiej 26-32

14.02.13, 11:07
Drodzy mieszkańcy, czy możecie odśnieżając chodnik przed swoimi posesjami, _nie_ zostawiać śniegu na nowej ścieżce rowerowej wzdłuż tego fragmentu ulicy Bukowskiej?

Ja, i wszyscy inni rowerzyści, którzy tamtędy przejeżdżają będą bardzo wdzięczni za tą odrobinę wyrozumiałości z Waszej strony.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Michał
Edytor zaawansowany
 • Gość: behemot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 11:30
  Przepraszam, ale czy sądzisz że facet /babka odśnieżający ten fragment czytają (?) forum poznańskiej GW?
 • orientujsie 14.02.13, 11:34
  Raczej oni nie. Ale że ktoś z mieszkańców tych kamienic to już jest jakaś szansa.

  A masz może jakiś lepszy sposób ich poinformowania? Oprócz naklejania takiego ogłoszenia na ich klatkach schodowych?

  Myślisz, że komuś przeszkadza taka prośba tutaj?
 • Gość: behemot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 11:43
  Ależ ja broń Panie Boże nie zabraniam nikomu pisania o problemie - zastanawiam się jedynie, czy jest to właściwe miejsce. Co do lepszego sposobu - może warto spróbować zgłosić do SM - może oni prędzej by dotarli do osób odpowiedzialnych za odśnieżanie? Ale jak to się mówi - nie mój cyrk, nie moje małpki. Powodzenia!
 • orientujsie 14.02.13, 11:49
  Tam jest kilka kamienic, każda z nich może mieć swoją wspólnotę mieszkaniową.

  Wpis na forum gazety wydawał mi się najprostszy bo to chyba jednak najbardziej popularne forum dla Poznania...
 • Gość: mohel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 11:53
  Proszę o wyliczenie ilu pieszych/rowerzystów/samochodów przecgodzi przed tą kamienicą i któej grupie najbardziej utrudni życie składowannie śniegu na DR
 • orientujsie 14.02.13, 12:03
  ŁaŁ nie wiedziałem, że wyrozumiałość i życzliwość jest aż tak bardzo w cenie że potrzeba wyliczeń żeby sobie na nią zasłużyć.

  Wystarczy odgarnąć śnieg z połowy DR, tak jak robi ZDM na moście Rocha.
 • orientujsie 19.02.13, 14:21
  Spadło dzisiaj trochę śniegu i co było chyba do przewidzenia,nikt się prośbą nie przejął. Tylko droga rowerowa przed kamienicą numer 35 jest odśnieżona razem z chodnikiem ale tam już wcześniej tak było.

  A propos miejsca składowania śniegu to w tym miejscu ciąg pieszo -rowerowy jest przedzielony od jezdni pasem trawnika i jeszcze jednego wąskiego chodnika, które razem mają może nawet metr szerokości.

  Co do statystyk ruchu, to dzisiaj przed godziną 8 rano chodnik był całkiem wydeptany, na części rowerowej było 3 ślady rowerowe a na asfalcie sznurek wolno poruszających się aut.

  Aha i napisałem też do centrum stomatologii na rogu Bukowskiej i Przybyszewskiego bo tam też ścieżka rowerowa nie jest odśnieżana - bez odzewu.
 • Gość: behemot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 14:33
  Może nie czytają forum ?
 • lukask73 26.02.13, 02:40
  > Aha i napisałem też do centrum stomatologii

  Drogi rowerowej żaden sąsiedni posesjonat nie musi jeszcze chyba odśnieżać. Aż tak daleko wyzysk w naszym kraju się nie posunął. Jasne, że miło byłoby mieć drogę czystą, ale żale zgłaszać tylko do ZDM. ZDM zdaje się traktuje DR zimą jako miejsce do składowania śniegu z jezdni. Na szczęście już topnieje i za dni parę będziesz jeździć swobodnie.
 • alfalfa 26.02.13, 12:32
  Wybrałeś porę roku jakby nierowerową. Nie uważasz, że zimą jest czas na sporty zimowe? Widziałem faktycznie narciarzy-rolkarzy latem więc może czas na rowero-narty zimą? Możesz być wynalazcą nowej dyscypliny!
  A.
 • Gość: poseniak IP: *.146.44.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.02.13, 14:43
  zimą rowerem się nie jeździ. Parę razy takie baranki wpadłyby mi pod koła bo trzęsli się na boki jadąc po śniegu. Weź łopatę i sobie sam odśnież jak się nie podoba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka