• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Było blisko 50 rannych. Motorniczy skazany. "Od... Dodaj do ulubionych

• 03.04.13, 14:48
    A jednak po wypadku MPK i firma dbająca o zieleń ustaliły procedury, czyli niejako przyznali że ich brak pośrednio przyczynił się do spowodowania wypadku.
    Kierownictwo znalazło sobie kozła ofiarnego ...
    Edytor zaawansowany
    • Gość: 797 IP: *.dyn.optonline.net 03.04.13, 15:21
      Winne MPK i brak procedur a bezposrednim sprawca jest glupek, ktory wszedl na tory i kosil trawe!
      Sedzia natomiast jest glupim tepakiem i ciemniakiem jak tego nie widzi!

10 km/h przekroczyl predkosc.... pie...sz durniu... a gdzie lancuch przyczynowo skutkowy!
      Jakby duren nie wszedl na tory to i wypadku by nie bylo!

Sedzia winien wypadku!!!!
      • 03.04.13, 15:27
        A tu pełna zgoda - znaczy, że można łazić tyłem po torowisku ? A wbiegać pod pędzący pojazd też można ? Panie sędzio a jak panu ktoś wyskoczy przed maskę i pan go przejedzie, to winny jest pan, tak ?
        • Gość: Marek mszyma IP: *.scansafe.net 03.04.13, 16:06
          DO: zero85
          Tu trochę przesadziłeś Kolego.
          NIKT nie wbiegł/wskoczył mu przed tramwaj.
          Analogią jest sytuacja, gdy pies wbiega Ci przed maskę,
          zwalniasz / hamujesz, nawet się zatrzymujesz...
          i parę sekund później ktoś Cię DOGANIA i parkuje w Twoim bagażniku.

Jest istotna różnica w stosunku do Twojej analogii?
          Pozdrawiam :)
    • 03.04.13, 15:25
      Niezależnie od procedur MPK-kosiarze, ja NIE CHCĘ być wożony przez matoła, który po śliskiej szynie i bez widoczności gna 60 na godzinę ! Żaden rozsądny tramwajarz zwłaszcza po śliskim nie będzie tak zap*ieprzał !
      • Gość: jj IP: *.dynamic.lte.plus.pl 03.04.13, 17:31
        60 km/h to że szybko???? To może tramwaje powinny jeździć 25 km/h? A na poważnie to przecież tu ewidentnie kozła ofiarnego z gościa zrobili. Nieoznakowane roboty przy torach, krzaki zasłaniające widocznosć.... to ten motorniczy miał być jasnowidzem?
      • Gość: taksówkarz IP: *.icpnet.pl 03.04.13, 17:38
        Motorniczy zakaz wykonywania zawodu (5 lat), a dlaczgo lekarze nie otrzymują podobnych wyroków za swoje tragiczne błędy!
      • Gość: moher IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.13, 19:06
        faktycznie jesteś ZEREM
      • Gość: Gut IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.13, 21:52
        Człowieku, tramwaje wymyślono po to by poruszały się w ruchu miejskim szybciej niż samochody.
        • Gość: witkiopadają IP: *.204.46.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.04.13, 08:50
          I robią to nie stojąc w korkach inteligencie...
    • 03.04.13, 15:25
      to motorniczy jest na 100%
      Zabrakło mu wyobraźni - od 100 lat zawsze jeździł tak samo a tu na raz coś stało na drodze ...
      W takich miejscach to powinno być ograniczenie prędkości - ale kogo to obchodzi ?

• 03.04.13, 20:32
      Tak jest w większości MPK i MZK w Polsce. Najlepiej wypierdzielić motorniczego i pozbyć się problemu żeby w papierach firmy było czysto. Sąd też był bardzo stronniczy. Dlatego niech się Pan odwołuje. I jeszcze pozwałbym MPK za to, że nie poinformowało prowadzących tramwaje, że tam akurat będą utrudnienia w ruchu i może być to zagrożeniem dla nadjeżdżających tramwajów.A co do prędkości to tolerancja wynosi 10km/h a i tak nie wierzę aby na tak krótkim odcinku tramwaj rozpędził się do 60km/h. Dziwny wyrok, dziwna opinia biegłego.
    • 03.04.13, 21:40
      Ciekawe czy prędkościomierz był sprawny;)
      Bo te graty podobnie jak EN-57 nie koniecznie są sprawne.
    • Gość: qara IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.13, 21:50
      Nigdy nie ma jednej przyczyny katastrofy.
      • Gość: Gosc IP: *.adsl.alicedsl.de 03.04.13, 22:17
        czy gdyby jechał dozwolone 50 km/h to uniknąłby wypadku ? nie ? to dziękuje nie mam więcej pytan
    • 04.04.13, 10:13
      Tlumaczenie motorniczego:

..."- Jechałem z górki na luzie, tramwaj sam nabierał prędkości.

oraz

"Siedemnastka" stała tuż za zakrętem. Od momentu, gdy ją zobaczyłem, do zderzenia minęły trzy sekundy. Nie miałem żadnych szans na zatrzymanie tramwaju

i opis
      Tuż przed miejscem wypadku torowisko delikatnie zakręca. W dniu katastrofy widoczność ograniczały też krzaki. Motorniczy nie widział, co znajduje się za łukiem.

Czy trzeba cos dodawac? Brak przewidywania sytuacji. Zakret.
    • 05.04.13, 16:59
      Sami fachowcy od ruchu i prawa drogowego się tu zebrali ! Kury wam szcz... prowadzać , a nie wypowiadać się na temat,o którym nie macie zielonego pojęcia !
      W prawie o ruchu drogowym jasno określony jest przepis o tym,że w wypadku najechania winny jest zawsze kierujący pojazdem,który najechał.W każdej sytuacji kierowca powinien zachować taką prędkość aby móc zapanować nad pojazdem.I qwa nie pie...ie,że ktoś trawę kosił.Kosił , racja .Ale tramwaj poprzedzający się zatrzymał. Bo np.dziecko mogło wybiec,pieszy mógł zemdleć i upaść na tory czy nawet pies mógł kupę robić a ,motorniczy 17 był normalnym człowiekiem i nie chciał go przejechać.
      I wlaściwie rola sądu powinna ograniczyć się do określenia wymiaru kary,a nie stwierdzanie kto jest winny !
      --
      Dwie rzeczy są nieograniczone – wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności.
      Albert Einstein
      • Gość: leon IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.04.13, 11:24
        To weź prawo drogowe do ręki i przeczytaj iż za postój w miejscu stwarzającym zagrożenie jest zakazane. Tramwaj ma taką wadę iż nie odbije w bok bo jedzie po torach. Jak dla mnie MPK jest winne za krzaki na zakręcie, za brak informacji o prowadzonych robotach i pewnie za bardzo napięty rozkład jazdy wymuszający szybką jazdę.
      • 10.04.13, 10:30
        Tramwaj, to nie auto geniuszu!
        I droga hamowania to też inna sprawa...
    • 08.04.13, 09:08
      "Jechałem z górki na luzie, tramwaj sam nabierał prędkości" - facet powinien dostać nagrodę za oszczędzanie paliwa! Dobry motorniczy tramwaju wraca do zajezdni z 3/4 baku!!!!!
      • 08.04.13, 09:25
        Taaa..A w baku miał cichaczem odlany prąd..do opylenia znajomemu taryfiarzowi
      • Gość: conspicuous IP: *.croy.cable.virginmedia.com 08.04.13, 16:33
        tramwaj ma bak? Niezmiernie ciekawe
    • 10.04.13, 13:35
      Chłopie, miej jaja i z pokorą pochyl głowę!
      Ewidentnie jesteś winny spowodowania wypadku (bo brak widoczności powinien wymusić ograniczenie prędkości).
      Można dyskutować, czy kosiarz był zagrożeniem i w jakiej skali - ale winy to z Ciebie nie zdejmie!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.