• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

30 km/godz. w całym mieście? Rowerzyści zbieraj... Dodaj do ulubionych

• 31.05.13, 20:30
    Dlaczego 30 a nie 25 ???
    Edytor zaawansowany
    • Gość: milicjant IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.13, 21:03
      25 km/h będzie obowiązywało na miejskim odcinku autostrady. Tam też te dzieci dwóch pedałów wkrótce zaczną jeździć. I to stadami, obok siebie!
      W ruskich i litewskich TIR'ach jedyna nadzieja na porządek...
      • Gość: grasz w zielone IP: *.play-internet.pl 31.05.13, 21:12
        a może by tak rowerzyści zaprzestali ignorowania czerwonego światła i jeszcze kilkudziesięciu innych przepisów
        • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 10:56
          po to jest swiatlo, jakiekolwiek, zeby jezdzic.
      • 31.05.13, 21:35
        Moj szwagier pracuje w drogowce i 10 000 miesiecznie wyciaga , po tym ograniczeniu predkosci to mu sie zarobki podwoja !
        • Gość: Georg Sommer IP: *.pools.arcor-ip.net 31.05.13, 21:47
          Twoj szwagier POwinien juz dzisiaj zarabiac 200.000 zl miesiecznie..!! Jak widze ten rowerowy zlom i ten lumpoproletariat to mi zapachowa choinka (niemiecka z Sudanu najlepsza) wiednie na kierownicy..PS Z czym wy dupki do Europy - no z czym..?? Tymi kanciatymi lbami chcecie wprowadzac swoje durne POmysly w Unii..??
          • 31.05.13, 21:50
            co wy z tymi cholernymi choinkami?
      • Gość: Cav IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.13, 08:46
        Pierwszą ochotną widziałem na autostradzie na rowerze wczoraj.
        Więc wszystkie czarne obawy spełniają się szybciej niż się ktoś spodziewał.
      • Gość: piotr IP: *.dynamic.lte.plus.pl 01.06.13, 09:51
        fucktycznie nick chyba nie wymyślony - rozumek akuratnie na poziomie milicjanta!
    • 31.05.13, 21:16
      To jest chory pomysł. Mamy tablice strefa zamieszkania i je trzeba stosować, także na bocznych uliczkach centrum, ale ograniczenie do 30 w całym mieście to jest idiotyczny pomysł, głownie ze względu na drogi tranzytowe prowadzące przez wiochy. Dotarcie gdziekolwiek trwało by lata.
    • Gość: www IP: *.echostar.pl 31.05.13, 21:38
      Ja też jestem za ograniczeniem prędkości dla rowerów do 30 km/h. Osoby, które nie muszą posiadać nawet karty rowerowej nie mają najmniejszych kompetencji by proponować zmiany prędkości dla samochodów. Pedalistom od samochodów WON!!! A Gazeta Cenzuralna tylko czerpie korzyści na takich propozycjach i napuszcza wzajemnie na siebie ludzi.
      Lewactwo pier....
      • 31.05.13, 21:57
        Dobrze wymierzony cios palka policyjna jest bardziej pomocny niz egzamin na karte rowerowa czy mandat . Szacunku dla wladzy i poszanowania przepisow pezez cyklistow nie zdobedziemy perswazja . Kara powinna byc bolesna i natychmiastowa : palka po glowie od policjanta albo opony podziurawione pluskiewkami rozsypanymi przez dzialaczy spolecznych . Policyjna palka wprowadzona w szprychy spidujacego rowerzysty - bezcenne !
      • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.13, 15:24
        Jako rowerzysta jestem za ograniczeniem prędkości w miastach do 30km/h a samochodem w zeszłym tygodniu zrobiłem prawie dwa tysiące km z czego jakieś 300 po Warszawie i prawo jazdy mam od 20 lat. Pewnie więcej niż żyjesz.
        • Gość: Georg Sommer IP: *.pools.arcor-ip.net 03.06.13, 22:33
          Rauber... Jak juz bedziesz w BRD to prosze,nie uskuteczniaj kampanii na rzecz >Tempo Zone 30< we wszystkich miastach.Zjedza Cie na kolacje i Großvater Sommer tez nie POglaska..PS Dzisiaj zrobilem prawie 700 km (BB - Monachium - BB) i prawo jazdy mam od 50-ciu lat.Pewnie wiecej niz zyjesz... :)) POzdrawiam przyjacielsko...
    • 31.05.13, 21:38
      Niech nie płaczą, tylko jeżdżą tam, gdzie wolno. Zamiast Pólwiejską niech poruszają się równoległą ulicą Rybaki. Jeżeli zostanie zamknięty przejazd na odcinku Al. Marcinkowskiego to niech zjeżdżają do Pl. Wiosny Ludów a potem Podgórną wracają na Pl. Wolności.
      Kierowcy tego typu szykany znają nie od dziś. Czas zacząć egzekwować znajomość przepisów od pozostałych uczestników ruchu.
      • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.13, 15:32
        nie ma zakazu wjazdu dla rowerów na Półwiejską
        • Gość: Karol IP: *.centertel.pl 04.06.13, 00:22
          Powinien być
          • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 11:48
            Myślę że nie, za to dla bezpieczeństwa pieszych powinna być wytyczona droga rowerowa po to żeby nie jechać slalomem pomiędzy ludźmi, albo ograniczenie do prędkości pieszego. Jeszcze trochę i ruch rowerowy będzie na tyle duży, że tak jak dziś staramy się o respektowanie praw rowerzystów tak niebawem trzeba będzie przed nimi(nami) chronić pieszych. Rowery, poruszanie się pieszo i zbiorkom trzeba intensywnie promować bo to zmniejsza emisję spalin i hałasu w mieście oraz redukuje korki. Przypominam że spaliny diesla są tak samo rakotwórcze jak azbest, skala trucia nas wszystkich jest zatem ogromna.
            No ale promowanie musi być prowadzone z głową. Rowerzysta jest dla pieszego zagrożeniem, zwłaszcza jak jeździ szybko jak np. ja. Dla mnie jazda po Półwiejskiej jest utrudniona bo muszę jechać powoli i slalomem, w tempie spacerowym żeby nikogo nie trafić. Rybakami wchodzę na prędkość maksymalną, a raczej maksymalną dopuszczalną, mam prędkościomierz i tam o ile dobrze pamiętam jest 30km/h.

Swoją drogą muszę tą prędkość porównać z tą wskazywaną przez GPS, w VW prędkościomierz zaniża mi o 5km/h żeby nie narażać mnie na radary, ciekawe czy rower też ;)
    • 31.05.13, 21:53
      chorzy ludzie.... ale tak to jest, jeśli da im się palec, to już nie tylko chcą całą rękę. Nie mniej jednak, przy tych miernotach "zwłok ustawodawczych" wszystko jest w tym kraju możliwe. Nawet mogą wprowadzić normy, jak w Chnach, że na 100 tys rowerów będzie przypadać 0,3 samochodu....
    • 31.05.13, 22:00
      Wszystko za darmo - rowery, tramwaje, wszędzie ścieżki i drogi rowerowe, wszędzie deptaki, wszędzie kluby, wszędzie imprezki. Nie ma, że boli, że gdzieś trzeba dojechać, bo się pali, że trzeba zarabiać. Nie znacie się. Hipsterzy muszą mieć luzik, bo tylko oni żyją prawdziwym życiem. Reszta wegetuje i się nie liczy.
      • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.13, 15:41
        rowery za darmo? masz niezłą fantazję :)

Nie wiem kto/co to są hipsterzy, pewnie jakiś wynalazek małolatów, w czasach mojej młodości klasyfikowano mnie jako metalowca ;) Ale wracając do tematu, zmiany są potrzebne po to żeby można było poruszać się po mieście rowerem w sposób błyskawiczny. My nie trujemy środowiska spalinami, nie zajmujemy tyle miejsca na drodze czy parkingu ile samochód, nie hałasujemy. Dojeżdżam do centrum, mogę się zatrzymać przy kawiarni w której spotkam się z innymi ludźmi czy klientem, mogę podłubać w tablecie, poczytać itd. a mój rower w tym czasie będzie zajmować tyle miejsca ile +/- 1/8 samochodu. Oszczędzam miejsce dla innych i szanuję dobro wspólne. Kierowcy tego nie robią, w większości nadużywają samochodów bo coś tam. Niewiele jest zawodów gdzie ludzie muszą realnie używać samochodów i nie pisz że przedsiębiorcy muszą. Jestem przedsiębiorcą i samochód używam tylko w wyjątkowych przypadkach głównie w trasy tam gdzie zbiorkom jest niewydolny.
        • 06.06.13, 08:54
          No, chyba, że jesteś gruby... :)))))

Kretyńska ta twoja argumentacja...
          • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 22:05
            o! zaczynasz cierpieć na brak argumentów?
            podobno czytelnictwo pomaga, ale doradzam też podróże do Kopenhagi, Monachium, Wiednia :)
            • 07.06.13, 00:37
              Wszystkie te miasta znam.
              Po co mam się produkować po raz setny i pierwszy, skoro jesteś nieprzemakalny jak mój parasol i nic do ciebie nie dociera? Znasz moje poglądy na te sprawy lepiej niż ktokolwiek.
          • Gość: Alex IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 22:19
            Dlaczego kretyńska? Bardzo mądrze i logicznie wymienia krok po kroku zalety roweru i udowadnia, że rower jest przyjaźniejszy dla miasta niż samochód. Przytoczone przez niego fakty sa bezdyskusyjne. Co w nich jest wg Ciebie kretyńskiego? Mam wrażenie, że zamiast rozumu przemawia przez Ciebie mentalność i niezdrowe emocje nieuleczalnie nałogowego samochodziarza.
            • 07.06.13, 00:42
              Rower niekoniecznie jest przyjaźniejszydla miasta, czy pieszych. Zostaw samochody na boku. Zajmij się pieszymi. Myślisz, że to przyjemne uskakiwać przed szalonym rowerzystą pędzącym po chodniku na złamanie karku?
              Samochody po nim nie jeżdżą. Co najwyżej parkują. Upierdliwe to to, ale nie gonią tak szybko. Nie są tak nieobliczalne.
              • Gość: Alex IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 08:26
                Jest faktem, że chodniki powinny być przeznaczone dla pieszych, a jeżeli już dopuścić na nich ruch rowerowy to z nałożeniem maksymalnej prędkości np 10km/h. Aczkolwiek, zanim zaczniemy z chodników usuwać rowerzystów, usuńmy z nich najpierw samochody. NIGDZIE na świecie za wyjątkiem Polski samochody nie mają prawa parkować na chodnikach i jest to normalne i właściwe. Dopuszczalne naszym głupawym prawem parkowanie na chodnikach to patologia w czystej postaci. Ponadto, zanim zakażemy rowerzystom jeżdżenia po chodnikach, wytyczmy na każdej poznańskiej ulicy pasy rowerowe, zredukujmy szerokość pasów ruchu dla samochodów i ograniczmy szybkość do 30km/h. Miasto powinno być dla wszystkich a nie tylko dla samochodów.
              • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 11:57
                I tu jesteśmy zgodni. Rowerzyści absolutnie pod groźbą ciężkich mandatów nie mogą jeździć po chodniku z wyjątkiem skrajnie złych warunków atmosferycznych albo eskortowania dziecka na rowerze. To kwestia egzekucji prawa zarówno na rowerzystach jeżdżących po chodnikach (co bezwarunkowo potępiam) i kierowców jeżdżących bezmyślnie / niebezpiecznie / za szybko oraz parkują w sposób niezgodny z przepisami których, rowerzyści się boją i uciekają na chodniki. SM i Policja muszą się wziąć za wszystkich na ostro, tak za kierowców jak i rowerzystów.
        • 07.06.13, 07:54
          i nie
          > pisz że przedsiębiorcy muszą. Jestem przedsiębiorcą i samochód używam tylko w w
          > yjątkowych przypadkach głównie w trasy tam gdzie zbiorkom jest niewydolny.

To ma być argument? Bo Ty "jesteś i używasz tylko"? Przedsiębiorco z tabletem - nie jesteś żadnym wzorcem.
          A.
          • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 11:52
            jestem przykładem a nie wzorem, chociaż co do wzorów to słyszałem różne opinie ale przez wrodzoną skromność nie powinienem tego rozwijać ;)
            • 07.06.13, 12:07
              Dlaczego nie "wyjątkiem", skromnisiu :P
              A.
              • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 12:11
                wyjątkiem byłbym gdybym robił tak tylko ja sam, a takich osób jest coraz więcej, już więcej niż margines ;)
    • 31.05.13, 22:21
      DO CZEGO TO KOMUNA PROWADZI...

ALE DOBRZE, ZE CHOC ZWROCII UWAGE NA GLUPIA ZMIANE ORGANIZACJI...
    • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.13, 00:26
      nawet artykułu z imienia i nazwiska nie podpisali. Wstydzą się? pytam się gdzie mieszka żytnicki, bo chcę od niego m wynająć, potem nie płacić czynszu, czym dojeżdża do pracy redakcja komuny wybiórczej poznańskiej, typu żytnicki, anannikova i inne pasożyty lewackie, bo chętnie im autem ścieżkę rowerową zastawię o ile z takowego korzystają
      • Gość: ojciec_koniowatego IP: *.icpnet.pl 01.06.13, 02:26
        A może p.Kamila Sapikowska zacznie od edukacji cudownych dzieci dwóch pedałów? Że np.czerwone światło oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie ! Bo jakoś to do nich nie dociera ! Ja rozumiem,że trzeba przeprowadzić długą analizę porównawczą ,że zielone to jedź a czerwone stój ,ale może tak jak dziadzia Pawłow to robił - uwarunkować ! W końcu z psami się udało to może i z rowerzystami się uda? Choć szcerze mówiąc wątpię,psy są inteligentne.
        • Gość: jeden z koziołków IP: *.centertel.pl 01.06.13, 06:50
          atakują i robią koło siebie szum
      • Gość: adam IP: *.echostar.pl 01.06.13, 07:57
        @xyz

Żytnicki mieszka chyba na os. Wilczak za ZDM. Kiedyś opisał w Cenzuralnej swoich sąsiadów. Nawet z podpaleń w garażach musiał zrobić zamieszanie i mijać się z prawdą.
    • Gość: kierowca IP: *.icpnet.pl 01.06.13, 04:50
      Sytuacja z ostatniej niedzieli - miejsce: Poznań skrzyżowanie al Polskiej, Dąbrowskiego i św. Wawrzyńca - dokładniej zjazd z Dąbrowskiego w św Wawrzyńca, 3-4 pasy ruchu, czas środek dnia okolice godziny 11. Ulica z ograniczeniem prędkości do 80 km/h, samochód goni samochód, zakręt i kogo spotykali kierowcy? oczywiście rowerowego zawalidrogę stanowiącego zagrożenie samo w sobie. Dlaczego? ponieważ nikomu nie przyszło do głowy żeby tam wprowadzić zakaz wjazdu dla rowerów... chociaż z drugiej strony każdy myślący i dbający o swoje zdrowie i życie człowiek na rowerze by się tam nie wypuścił - chyba. Nie wiem czy tam jest czy nie ma ścieżki rowerowej, ale ja nigdy bym nie wpadł na to, żeby tam jeździć na rowerze - to tak jakby pieszo spacerować po torze Poznań w trakcie zawodów.
      • Gość: BIMOTA IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.13, 10:18
        TRUDNO BYS WPADL NA COKOLWIEK, SKORO ROWERZYSTA NA DRODZE JEST DLA CIEBIE ZASKOCZENIEM...
        • Gość: Kedar IP: *.centertel.pl 02.06.13, 10:45
          rowerzysta jest zaskoczeniem.. notoryczne przypadki na Hetmańskiej od rodna Starołęka w kierunku Wildy, debilni rowerzyści pomimo, iż obok jest ścieżka rowerowa jadą wśród samochodów udowadniając nie za bardzo wiem co. Jakie oburzenie na ich twarzach kiedy to co niektórzy kierowcy nie chcą im zrobić miejsca na przejazd. Widząc takich debili ma się ochotę otworzyć prawe drzwi w aucie..
          • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 11:07
            Jak mi kierowca nie chce zrobic miejsca to i tak go wyprzedze poboczem czy innym trawnikiem. Ale pozniej ma problem bo jade srodkiem jezdzni i on juz mnie nie wyprzedzi. A wystarczylo pomyslec.
            • Gość: korek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.13, 14:38
              jedziesz środkiem i gubisz tą słomę co ci z butów wychodzi. Przez takich buców jak ty normalni rowerzyści maja później złą opinię niestety.
              • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.13, 17:52
                "Jak mi kierowca nie chce zrobic miejsca "
              • Gość: POZtrach IP: *.158.217.151.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.06.13, 18:33
                Normalni rowerzyści? A to coś nowego, ktoś widział takie coś.
            • Gość: Prawdawoczykole IP: *.158.217.151.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.06.13, 18:42
              Jak byś myślał to nie musiał byś pedałować.
          • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 11:08
            A sciezka moze jest tak samo z dupy i dziurawa jak ta na Dabrowskiego, stad ich wybor.
      • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 11:04
        Nie ma sciezki na Wawrzynca, czyli spokojnie mogl tam jechac.Trzeba nie zapie...c, bo za mostem Policja sie czai a na drodze rowerzysci.
      • Gość: POZtrach IP: *.147.155.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.06.13, 18:39
        Czego można wymagać od rowerzystów. Ci rozgarnięci przesiądą się do samochodów a reszta nie dożyje sędziwego wieku.
    • Gość: Cav IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.13, 08:49
      Gdzie takich debili sieją?
      A wybiórcza propagując ich bzdety, udowadnia że pracują w niej indywidua na tym samym poziomie.
      • Gość: POZtrach IP: *.31.124.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.06.13, 14:18
        Może kierowcy będą zbierać podpisy pod petycją co by miłośników wąskich siodełek między pośladkami wypieprzyć z miasta. Niech sobie po lasach harcują. A na wybojach to i przyjemność z jazdy większa.
    • 01.06.13, 09:29
      Miasto jest dla WSZYSTKICH mieszkańców i użytkowników, a nie tylko dla rowerzystów, którzy zawłaszczają przestrzeń. Przypominam, że w Poznaniu są ludzie ciężko pracujący (także fizycznie, którzy po pracy nie mają siły wsiąść na rower), starzy, chorzy, z dziećmi, którzy na co dzień nie mogą korzystać z rowerów. Dla nich także jest to miasto. Zatem szanujmy swoje prawa, styl życia, potrzeby. Dajmy żyć sobie nawzajem. A GW niech nie będzie trybuną forsująca swój hipsterski styl życia. Przypominam tu o etyce dziennikarskiej. Poza tym: rowery tak, ale z BEZWZGLĘDNYM respektowaniem prawa drogowego, przestrzeganiem przepisów nie tylko na jezdniach, w kaskach (jak to jest na Zachodzie), w kamizelkach odblaskowych lub z innymi oznaczeniamii (w innym przypadku rowerzyści są niewidoczni). Co do "chcenia" - ja nie chcę, żeby rowerzyści wypadali przed samochody, wykonując dziwne ewolucje, przejeżdżali na czerwonym świetle, dzwonili na mnie, kiedy idę spokojnie chodnikiem, pchali się z rowerem do tramwaju lub autobusu, przepychali się przez zatłoczone miejsca na ulicachi i potrącali mnie. Rowerzyści nie chcą normalnej prędkości w mieście. No cóż, wszyscy czegoś chcemy, a miasto jest dla WSZYSTKICH.
      • Gość: BIMOTA IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.13, 10:21
        RZETELNA SIE ODEZWALA... HA.. HA...
      • Gość: czerwone sombrero IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.13, 11:11
        Ja jezdze na rowerze do pracy 15km w jedna strone i place wieksze podatki w tym zasranym miescie niz fizyczni, ergo mam wieksze prawo do decydowania na co ida pieniadze.
        • 05.06.13, 15:46
          Jakie ergo? hahaha, oligarcha normalnie:))
          A.
      • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.13, 15:49
        Jeżdżę po drodze i przestrzegam przepisów ZAWSZE. Nie będę robił z siebie choinki bożonarodzeniowej i nie będę się obwieszać błyskotkami. Niech kierowcy zaczną sobie obklejać samochody kamizelkami i sami noszę kaski podczas jazdy. Będzie to równie mądre. Jak ktoś nie widzi innych uczestników ruchu to niech się leczy u okulisty lub zrezygnuje z prowadzenia pojazdów.

Mam dość tego chorego przymuszania mnie do takich gadżetów, jesteś producentem czegoś takiego że takie bzdury wypisujesz i uprawiasz lobbing?
        • Gość: MZRWMiW IP: *.146.236.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.06.13, 17:55
          Sądząc po wypowiedzi powinieneś pedałkował w przebraniu klauna. Będzie Ci do twarzy i będziesz widoczny.
        • Gość: Hołek po piwie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.13, 22:48
          Jesteś kretynem, nie po raz pierwszy na tym forum. Jeśli udajesz, że nie zauważasz potrzeby kamizelek/oświetlenia dla rowerzystów, tzn. żeś dureń. Mógłbym Ci nawet, być może, pogratulować wzbudzenia u siebie pogady dla życia, ale tego nie zrobię...
          Przez wzgląd na traumy kierowców, zmuszanych przez Was do "pizgania" w rowerki...
          • Gość: MZRWMiW IP: *.181.54.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.13, 12:58
            Rowerzyści chcą aby maksymalna prędkość z jaką chcą się poruszać po mieście wynosiła 0,5 % prędkości z jaką mogą poruszać się samochody, lecz nie szybciej niż 1,5 km/h. Ządanie argumentują troską o bezpieczeństwo swe i innych użytkowników dróg
          • 05.06.13, 16:01
            Generalizowanie też nie jest zbyt mądre. Po co mi kask i kamizelka w Lasku Marcelińskim gdy jadę sobie wycieczkowo i dla rozrywki? Trochę mnie wkurza robienie z roweru urządzenia transportowego jak na jakiejś wsi w Chinach. Dla mnie to jest urządzenie rozrywkowe i sportowe.
            A.
          • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 22:09
            Wiesz gdzie mam ich traumy? albo niech jeżdżą przepisowo i bezwypadkowo albo niech wrzucą kluczyki do kanału a prawo jazdy do niszczarki. Kretynie.
            • Gość: Kamil IP: 37.228.37.* 07.06.13, 07:31
              Kamizelki, kaski, ubezpieczenie OC, karta rowerowa - KONIECZNE w przypadku poruszania się po jezdni. Można odpuścić kartę rowerową, jeżeli rowerzysta nie jeździ po ulicy i chodnikach
              • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.13, 12:03
                Absolutnie NIE, zresztą nawet nie ma tak bzdurnego wymagania w żadnym kraju europejskim ani chyba żadnym na świecie. Jeżeli rowerzysta coś zniszczy to powinien za to zapłacić, ale zniszczenia dokonywane przez rowerzystę nie są poważne i z trudem przekroczą tysiąc zł. Ubezpieczenie może być dobrowolne i o ogólnym charakterze, jak strącę komuś w domu telewizor ze ściany, albo zahaczę komuś torbę rowerem i strzeli komuś matryca w kompie w torbie. Ale coś takiego mi się nie zdarzyło ani nikomu spośród znanych mi rowerzystów. Ubezpieczenia nie powinny być obligatoryjne.

Przymuszania do kasków i kamizelek uważam za absurdalne i niekonstytucyjne. Są one tylko dobrą wolą noszącego. Równie dobrze można nakazać oklejać kamizelkami samochody i nakazać jeżdżącym samochodami noszenie w środku kasków.
                Idiotyzm, wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i wolniej, wtedy nikomu nic się nie stanie.
    • 06.06.13, 10:08
      Rowerzystom jakoś łatwiej się pogodzić z tym, że będą musieli jeździć wolniej (bo 30 km/h to łatwo wykręcić).

Samochodziarzom trudniej przychodzi pogodzić się z taką myślą co widać świetnie w tym wątku. Żal im pewnie tego CO2, którego będzie mniej w powietrzu, mniejszego hałasu, mniejszej liczby wypadków śmiertelnych i ciężkich obrażeń.

Akurat w Poznaniu takie wątpliwości są śmieszne i żałosne zarazem - średnia prędkość w naszym mieście to 35,5 km/h! Zbadali korki w największych miastach. Najwolniej jeździ Poznań ( a w centrum i tak wychodzi 30...)

• Gość: Alex IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 22:31
      Zredukowaniee maksymalnej szybkości w mieście do 30 km/h jest ze wszech miar słuszne. Może kiedyś bucowaci kretyni za kierownicą pędzący w obszarze zabudowanym 80 km/h i nie zatrzymujący sie na pasach dla pieszych zrozumieją, że nie są w mieście gospodarzem a tylko i wyłącznie gościem. I to gościem uciążliwym, szkodliwym i nie chcianym.
      • Gość: Kamil IP: 37.228.37.* 07.06.13, 07:32
        Jest takie piękne polskie słowo: pierdo...sz
    • Gość: Alex IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.13, 22:37
      Masz racje, 25 było by jeszcze lepsze.
      • Gość: Kamil IP: 37.228.37.* 07.06.13, 07:34
        A 5 km/h nie łaska?
        Najgorzej jak komuś odbije.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.