Dodaj do ulubionych

Jaśkowiak versus Zysk!

03.05.17, 22:52
Na kogo byście głosowali gdyby był taki wybór?
Ja - może bez wielkiego przekonania - zagłosowałbym na Zyska.
Jaśkowiaka uważam za kompletnie nieporozumienie na fotelu Prezydenta Poznania.
Nie wiem czy PO nadal chce go popierać - ale jeśli tak to traci sporo głosów. Ale jak to mówią - zbyt długie przebywanie przy władzy powoduje uwiąd ..... .
--
A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
Edytor zaawansowany
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.17, 13:57
    Drogi Rene, uczciwość wymagałaby, zanim rozpoczniesz kolejny tego typu wątek, byś wytłumaczył się z Jaśkowiaka.
    Przecież to był Twój kandydat, najlepszy owoc ferajny którą przez lata POpierałeś i zapewne popierasz wciąż.

I nie tylko uczciwość, ale zwykła racjonalność, bowiem zanim przystąpimy do szukania następcy po Jaśkowiaku, trzeba przejść proces POwszechnego odczadzenia POznaniaków. W przeciwnym razie każdy kolejny wybór będzie równie zły. Szkoda zachodu...
    Proces odczadzenia należy rozpocząć od swego rodzaju wiwisekcji, czyli znalezieniu u siebie pierwotnych przyczyn takich a nie innych nierozsądnych wyborów.
  • qwardian 06.05.17, 00:42
    Tutaj muszę głęboko zaprotestować. Na forum poznańskim Rene od samego początku był bardzo sceptycznie nastawiony do osoby Jacka Jaśkowiaka. Zresztą wewnątrz Platformy kandydatura Jaśkowiaka była przeznaczona do odstrzału, bo Grobelny prowadził we wszystkich sondażach. Ja oczywiście jestem za szerokim ponadpartyjnym poparciem dla powrotu Grobelnego dla dobra naszego miasta, bo kara jaką zapłaciliśmy za zły wybór jest wysoka, a straty nie do odzyskania. Zobaczcie na przykładzie Wrocławia i Dolnego Śląska ile zyskuje ten rejon za sprawą młodego Morawieckiego dzięki inwestycjom. Jaśkowiak natomiast toczy wojnę z PiS...

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • renepoznan 06.05.17, 08:16
    Szanowny AAA
    Nigdy nie popierałem i nigdy nie głosowałem na Jaśkowiaka. Zawsze uważałem go i nadal uważam za dość ograniczonego działacza jednej opcji (i nie chodzi o opcję polityczną). To człowiek zafiksowany w kilku hasełkach - bez wizji rozwoju miasta. PO popierając go w wyborach - niestety zdradziło jak mizerną intelektualnie grupę stanowi w Poznaniu.
    natomiast jeśli wymagasz ode mnie bym się z Jaśkowiaka tłumaczył to ja poproszę byś się wytłumaczył z Misiewicza, Tomczaka, Biniendów (oboje) czy Berczyńskiego. Wytłumacz się proszę z PISowskiego TKM przy którym PO to były cienkie Bolki.
    Bez tego wytłumaczenie Twoje teksty jakie nam tu przedstawiasz są mało wiarygodne.
    Zauważ, że pojechałem Twoim tokiem myslenia - a zatem nie oburzaj się.
    Czekam.

--
    A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.17, 18:47
    Kto POpierał i wciąż POpiera platformę - popiera też wybór Jaśkowiaka. Bo Jąskowiak to szczytowe i JEDYNE osiągnięcie 8 lat PEŁNI władzy platfusuff. Innych osiągnięć nie ma (nie licząc setek afer i demontażu państwa).

Kto twierdzi inaczej, to znaczy że nie odpowiada za własne słowa i przekonania. Ewentualnie jest to "odpowiedzialność" gimbusa. Od Ciebie oczekuję znacznie więcej...

Co do Misiewicza i innych (kto to jest TKM?) - stanowią one zaledwie ułamek obrazu i osiągnięć Pisu (nie 100% jak w przypadku Jaśkowiaka - produktu 8 lat ciężkiej pracy poznańskiej platformy) - więc przykro mi bardzo, że nie potrafisz wznieść się na niebotyczny jak widać poziom stosowania skali i proporcji w ocenie zjawisk społecznych. Przypuszczam nawet że potrafisz - ale to oznacza hipokryzję i obłudę z Twojej strony. Porównanie które tu zaprezentowałeś jest po prostu obłudne...

A tak poza tym - co możesz zarzucić Misiewiczowi i pozostałym? Czy ty także jesteś tak podatny na posowiecką propagandę?

I jeszcze co do Pisu - nigdy nie byłem ich oddanym fanem (o czym już nieraz pisałem na forum), ale uważam tę partię za wysoce pożyteczną ze względu na usuwanie POsowietyzmu w naszej Ojczyznie. To jest proces bezwzględnie konieczny jeśli mamy przetrwać. Na razie nie jest to wcale takie pewne. Pewne jest jedynie to, że POtworna opozycja wciąż liczy na dotrwanie do obcej interwencji...tfu...bratniej POmocy...
  • Gość: gość IP: *.squarenothing.com 10.05.17, 05:50

To pytanie raczej do Prezesa Wszystkich Prezesów tudzież członków jego Wysokiej Komisji, która ustami Joja Brudzińskiego orzekła iż niejaki Misiewicz Bartłomiej nie nadaje się do pełnienia żadnych funkcji państwowych.

No chyba, że nam się wszystkim coś przesłyszało ;-)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.08.18, 17:46
    Gość portalu: AAA napisał(a):

> Kto POpierał i wciąż POpiera platformę - popiera też wybór Jaśkowiaka.
    > Bo Jąskowiak to szczytowe i JEDYNE osiągnięcie 8 lat PEŁNI władzy platfusuff.

Podobnież Rafał Trzaskowski stara się wzorować na Jaśkowiaku...
    Jednak Warszawa ma większe szanse wyzwolić się spod PO niż Poznań:

www.youtube.com/watch?v=C3munIrY5Ro#t=20m58s

• renepoznan 06.05.17, 08:20
    Prawdę mówiąć qwardianie to nie widzę powrotu Grobelnego. Czas robi swoje a on i tak ma opinię "wyczerpanego".
    Pytanie tylko czy nasze elity polityczne są w stanie znaleźć kogoś sensownego. I nie widać takich. Poza krzykaczami lewackimi to mamy - na razie - Zyska. PO dało głos jakby chciało poprzeć Jaśkowiaka czyli zafiksowanego lewicowca, który dołuje to miasto.
    Ale do wyborów jeszcze jest czas.

--
  • Gość: Georg von Sommer IP: *.188.103.pools.vodafone-ip.de 06.05.17, 13:43
    Trutniu z Lednogory.."Klape" masz wieksza niz nie 1 silos z Agromy,a efektow zadnych..Wez ty sie wreszcie nierobie za cos konkretnego a nie zeruj na ludzkiej niewiedzy..Cza cza cza...
  • l.george.l 10.05.17, 00:29
    To jak wybór między przewietrzonym pokojem, a duszną kanciapą, w dodatku z pomnikiem wąchacza butaprenu po środku.
  • Gość: higienista IP: *.icpnet.pl 10.04.18, 01:10

Z wyziewami z PiSuaru

poznan.onet.pl/tadeusz-zysk-bylem-pod-wrazeniem-jaroslawa-kaczynskiego/d0pjvzs
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.09.18, 13:18
    l.george.l napisał:

> To jak wybór między przewietrzonym pokojem, a duszną kanciapą, ...

Wygląda na to, że Krakusy chcą przewietrzyć.

"Najnowszy sondaż DoRzeczy.pl daje jej 38-procentowe poparcie w pierwszej turze wyborów, a to o jeden procent więcej od Jacka Majchrowskiego."

niezalezna.pl/235061-majchrowski-myslal-ze-o-rzadzeniu-wie-juz-wszystko-lekcji-udzielila-mu-malgorzata-wassermann
  • atlass 18.04.18, 11:07
    na nikogo,oboje do d..
  • Gość: gość czwartkowy IP: 178.62.93.* 21.06.18, 00:18

Kiedy mowa o facetach to "obydwaj" ew. "obaj"
  • atlass 21.06.18, 18:36
    bez szachrajstwa ... jak dupa to dupa a nie pan
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.08.18, 21:37
    atlass napisał:

> ...,oboje do d..

Trąby też.
  • atlass 21.06.18, 11:56
    skonczyć z partyjniactwem w Poznaniu
    partyjni nominaci na smietnik
    kur... kiedy wreszcie skonczy sie to dziadostwo w poananskim samorzadzie?
  • atlass 21.06.18, 11:59
    PO popiera Jaskowiaka bo to cala banda nieudaczników
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.08.18, 19:06
    atlass napisał:

> PO popiera Jaskowiaka bo to cala banda nieudaczników

Po, to po niemiecku pupa.
  • Gość: wielkoPOlska IP: *.icpnet.pl 10.08.18, 21:34

epoznan.pl/news-news-87737-Sondaz_preferencjji_wyborczych_w_regionach_Poznan_w_dalszym_ciagu_bastionem_PO
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.08.18, 19:07
    imgur.com/a/lCoBxZc
  • atlass 15.08.18, 18:18
    Zysk wyglada jak kretyn , nie ma szansy na elekcję tylko erekcję
  • franek 15.08.18, 18:28
    Od Polaków zza granicy słyszałem,że w Polsce nie lubi się inteligencji.Moje spostrzeżenia są takie same.Więc,co tu wymagać?
  • franek 15.08.18, 21:00
    Trzeba było nie wypuszczać tych mas z czworaków.
  • franek 15.08.18, 22:21
    Interesujące jest,że tak całe państwo funkcjonuje.
  • franek 15.08.18, 22:29
    Jakich beniaminków mają np.służby wojskowe,ABW?
  • franek 15.08.18, 22:41
    Polskie wojsko...
  • franek 15.08.18, 22:52
    Fajna banda na państwowej kasie.
  • franek 15.08.18, 23:28
    Nierzadko wysocy oficerowie w WP,generalicja,wyglądają jak pastuchy wiejskie,albo jak parówy.
  • franek 16.08.18, 01:54
    >Gen. Mirosław Różański: Nominacje generalskie to awanse za lojalność i deklaracje bezkrytycznej współpracy.

Do pracy przychodzi się pracować,a nie po to,by lizać dupę przełożonemu.Ale głupia parówa wojskowa tego nie rozumie.
  • atlass 24.08.18, 08:22
    chyba swiadomosc wyniesiona z komuny, zawsze wiecej zaufania budził cwaniaczek niż wyksztalcony
    zwlaszcza, że lekarz musiał dorabiac kopertami , a nauczyciel klepie biedę
  • franek 15.08.18, 19:26
    Nie wiem,czy FSB potrafi tak przesłuchiwać ,jak ja.he
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.08.18, 16:02
    Najlepszy pomysł Jaśkowiaka.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 00:04
    renepoznan napisał:

> Jaśkowiaka uważam za kompletnie nieporozumienie na fotelu Prezydenta Poznania.

Zysk uważa podobnie:

wpolityce.pl/polityka/409583-nasz-wywiad-zysk-trzeba-odbudowac-atrakcyjnosc-poznania

Szkoda dla polskiej kultury, gdy miasto z tak wspaniałymi tradycjami upada. Nigdy nie zapomnę wrażenia jaki na mnie zrobił poznański ratusz. Genialne w swojej prostocie pomysły, robiące wspaniały efekt. Pomysł na bryłę, to renesansowy pałac z nabudowaną powyżej corona muralis, czyli atrybutem miasta i zegarową wieżą, czyli atrybutem ratusza. Fasada z krużgankami po których kiedyś przechodził orszak z burmistrzem i miejskimi rajcami, znikał w klatce schodowej by pojawić się ponownie na wyższym krużganku. Musiało to wyglądać wspaniale i olśniewająco.

Teraz w miastach ustawiają telebimy i oślepiają kierowców, ale to już nie to.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 00:31
    POznanskiego trupa nie wskrzesi nawet swiecona woda a co dopiero Zysk..

PS Sami sa sobie winni..Smutne,ale prawdziwe..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 01:13
    Gość portalu: x napisał(a):

> POznanskiego trupa nie wskrzesi nawet swiecona woda ...

Aż tak źle?

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 01:22
    Niewazne napisal:

>Az tak zle?

PS POpytaj ludzi w swiecie co sadza o POznaniakach..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 09:27

> POpytaj ludzi w swiecie co sadza o POznaniakach..

Kiedyś w Warszawie mówiło się, że drut aluminiowy wynaleziono, gdy Poznaniak z Krakowiakiem razem znaleźli złotówkę.

To jest trochę tak, jak z Anglikami i Szkotami. Anglicy zabrali Szkotom wszystko, a gdy Szkoci już nic nie mieli i już nie było co zabierać, to wtedy Anglicy rozpowszechnili po świecie "fake news", że Szkoci są skąpi, a przecież to nie jest prawda. Bardziej skąpi są Anglicy, którzy wystawili Polakom rachunek, za "Bitwę o Anglię":

wgospodarce.pl/informacje/20592-bitwa-o-anglie-polacy-obronili-brytyjczykow-ci-kazali-im-za-to-zaplacic-zobacz-kwoty
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.08.18, 00:12
    Niewazne napisal:

>Bardziej skapi sa Anglicy,ktorzy wystawili POlakom rachunek,za"Bitwe o Anglie":

Jak nazwac kacapow,ktorzy iwanili (przez 48 lat) co sie dalo i ruszalo..??

PS POlska to piekny i bogaty kraj - "nawet swoi" iwanili a i tak starcza na 500+..Brawo..
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 01:15
    Teraz to tylko lezka POlitowania.. :(:(

PS Przespali odjazd bany do Europy..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 09:14

> Teraz to tylko lezka POlitowania.. :(:(

Jeżeli porównać "Dziewicę Orleańską" i "Dziewicę Poznańską" ...

gloswielkopolski.pl/joanna-schmidt-jestem-polityczna-dziewica/ar/9041759
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 28.08.18, 13:10
    Oprócz "dziewicy poznańskiej" byli jeszcze inni politycy z Poznania:

nie pamiętam nazwiska, ale za komuny był taki minister którego nazywano "profesor bułeczka" - profesor z AE,
    potem był prof. Ziółkowski - szef kancelarii prezydenta Wałęsy,
    Pałubicki - koordynator służb,
    minister Skubiszewski,
    Wiesława Ziółkowska, ekonomistka, była już posłem kontraktowym w 89 r. z ramienia PZPR,
    premier Suchocka (faktycznie chyba z Pleszewa),
    Marcin Libicki,
    Filip Libicki,
    Przemysław Alexandrowicz, senator,
    Marek Jurek (po części z Poznania, tu studiował),
    Aleksander Gawronik,
    Rafał Grupiński szef klubu sejmowego PO,
    no i wielu posłów, europosłów (np. Zwiefka, Kruk, Waldy Dzikowski, Stuligrosz, Pasło-Wiśniewska) - ale znanych raczej lokalnie...

O czym świadczą te nazwiska? Jaki jest patriotyczny wkład Poznaniaków w budowę polityki polskiej?
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 23:11
    Cale szczescie,ze Wielkopolska to nie tylko POznan..Dziwnym trafem POminieto najbardziej znanego szkodnika w Wielkopolsce o facjacie konia..Ech Wielkopolanie,co sie z Wami stalo,kiedys byliscie czyms,teraz mniej niz 0,mniej niz 0,ooooo ooooo...Plakac sie chce... :(:(
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 28.08.18, 23:15
    Faktycznie zapomniałem o Giertychu...

Ale także o Krystynie Łybackiej z PZPR, potem SLD.
  • qwardian 30.08.18, 06:42

Poznań jest w fatalnej sytuacji. Nie mamy nikogo formatu Morawieckiego..

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 10:14
    Qwardek...Nie ma ludzi niezastapionych..Pewnie by sie znalazl,ale nie ma sily przebicia..Bardziej niepokojacy jest fakt,ze drastycznie wzrasta zadluzenie POlakow,ktore wynosi juz 71 miliardow zl.
    POznan nie jest wyjatkiem - scisla szpica "peletonu"..

POzdrawiam serdecznie..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 20:48

> Nie ma ludzi niezastapionych..

Oczywista oczywistość, ale najpierw muszą być ci ludzie do zastąpienia.

> ... 71 miliardow zl.

To tylko pieniądze... :)

A poważnie. Jeżeli jest poniżej 60% PKB, to nie ma powodu do obaw. Powiem więcej. Bardziej cieszy mnie wzrost zadłużenia, jeżeli pożyczki są dobrze inwestowane, niż spadek zadłużenia, jeżeli pożyczki są marnotrawione. Jeżeli rząd PO wysprzedawał majątek narodowy i zadłużenie rosło, to trudno by zadłużenie teraz malało w przypadku rządu PiS, naprawia błędy poprzedników, rządzi rząd, który ratuje, albo nawet odkupuje już sprzedany przez PO majątek narodowy.

de.wikipedia.org/wiki/Liste_europ%C3%A4ischer_L%C3%A4nder_nach_Staatsschuldenquote
    Druga niezmiernie ważna rzecz, o której już pisałem, to struktura długu. Obecny polski rząd zmniejsza zadłużenie zagraniczne zwiększając zadłużenie u własnych obywateli. To jest bardzo ważne. Na przykład, Japonia ma rekordowy i znacznie większy dług w stosunku do PKB niż ma Hiszpania, a jednak większym problemem jest Hiszpania, niż Japonia, ponieważ Japonia ma swój dług u własnych obywateli, a Hiszpania ma zadłużonych po uszy w zagranicznych bankach obywateli.

Zadłużenie Japonii 236% PKB
    Zadłużenie Hiszpanii 98% PKB

de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_L%C3%A4nder_nach_Staatsschuldenquote

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 21:15
    Niewazne napisal:

> To tylko pieniadze.. :)

Ja o Niebie Ty o chlebie...

To nie jest zadluzenie panstwa POlskiego..To jest zadluzenie szarych obywateli dla roznych POdmiotow w PL..

PS Nie czas odwiedzic Augenarzta..?? :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 22:41

> To jest zadluzenie szarych obywateli
    > dla roznych POdmiotow w PL..

A, to co innego. To naturalnie nie może być dobre.

Pół biedy, gdy chodzi o zainwestowanie w opłacalny i pewny interes. Tragedia, jeżeli Niemcy pożyczają Polakom pieniądze po to, aby Polacy kupowali niemieckie towary. Ciekawe, czy są jakieś dokładne naukowe badania?

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 22:52
    Przeraza mnie fakt,ze jeszcze 2-3 lata temy bylo ca.26 miliardow a teraz POdskoczylo do niebotycznej sumy 71 miliardow..Rekordzista ma prawie 77 milionow dlugu tj. ca. 18 milionow €..

PS Widziales kiedys taka sume w rzeczywistosci..??

POzdrawiam bankowo..
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 23:33
    Juz jest PO ptokach - wiecej dlugu maja niz zycia.. :(:(
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 06:44

> Juz jest PO ptokach - wiecej dlugu maja niz zycia.. :(:(

Jak to mówią, zastaw się, a postaw się.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.09.18, 19:42

> Juz jest PO ptokach ...

Jeżeli chodzi o Kohle, to było tak. Była konferencja w Kioto, gdzie kraje zadeklarowały redukcje emisji CO2, ale zamiast redukować zwiększały, aby później mieć co redukować, gdy dojdzie do podpisania paktu klimatycznego. Polacy odwrotnie. Wypstrykali się w przedbiegach, później podpisali bardzo niekorzystny dla Polski pakt, a teraz muszą bulić jak za zboże. Dlatego powstało porzekadło: "Nur der Pole bringt die Kohle."

niewygodne.info.pl/artykul9/04538-Blad-ekipy-Tuska-winduje-ceny-pradu.htm
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 06:37

> Widziales kiedys taka sume w rzeczywistosci..??

Ja nie, ale słyszałem o takich, którzy 95 mln zł widzieli:

niewygodne.info.pl/artykul8/04267-Duza-dotacja-z-UE-i-jeszcze-wieksze-dlugi.htm
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 11:59

> Rekordzista ma prawie 77 milionow dlugu ...

Jeżeli masz 100 tys. długu, to masz problem.
    Jeżeli masz 100 mln długu, to problem ma bank.

:)

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 21:12
    Wtedy zobaczymy czy to problem banku czy Twoj..Jak sie znam na bankowosci to pejsiaty tak Cie "wyprostuje finansowo" (nawet do piatego POkolenia) ze bedziesz chodzil w samych gatkach a moze i fruwal wsrod aniolkow.. :(:(

PS Wiesz co..Lepiej nie bierz tego kredytu,wole Cie odzianego i wsrod zywych na forum..

POzdrawiam niebiansko..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 03:02
    Chętnie bym wziął, ale takiego kredytu żaden bank mi nie da. Bank nie jest głupi, więc wie, że miałby później problem.

Ponieważ nie mam 100 mln €, cieszę się urodzajem:

c.web.de/@337631996614279207/gEixRLwpQkq0eB2vV3vSxg

Pozdrawiam dożynkowo.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 03:32
    To ile "kwintali" z hektara zbierasz..?? :):)

PS Ladne te fotki robisz i plon niczego sobie..Najbardziej POdobaja mi sie POmidory - rzadko sa w sprzedazy i smakuja inaczej..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 15:13

> To ile "kwintali" z hektara zbierasz..??

Nie z hektara i nie ja. Hektary pozostawiłem naturze, a jedynie na kilku metrach kwadratowych moja żona ma ogródek i z niego są te zbiory. Ja tylko robię zdjęcia. Ma w tym ogródku również ciekawe drzewa owocowe, które trzeba gdzieś przesadzić, bo bardzo szybko jej rosną. Jej wszystko co posadzi rośnie jak na drożdżach i ciągle coś dokupuje. Teraz właśnie jest na targu bylin w ogrodzie botanicznym. Taki targ w ogrodzie botanicznym jest dwa razy do roku i zawsze pełen samochód roślin zakupi. Dlatego muszę ok. hektara odebrać naturze i zrobić coś w rodzaju sadu. Nie jest to łatwe, bo natura się broni. Wiosną w ponad dwumetrowych krzakach i pokrzywach nie mogłem znaleźć mojego sadu z drzewkami czasem wysokości jedynie ok. 15cm. Dwukrotnie kosiłem i teraz trawa zaczyna zwyciężać z pokrzywami i nawłocią, a drzewka już mają wysokość powyżej ok. 50cm. Kosić jednak regularnie trzeba, gdyż trawa też miejscami osiąga ok. 1,50 metra wysokości.

> Ladne te fotki robisz ...

Dziękuję.

> ... i plon niczego sobie.

Już żonę pochwaliłem.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 20:53
    Niewazne napisal:

>Dwukrotnie kosilem....

No wlasnie..Gdybys mial kose dwustronna to kosil bys tylko raz..A tak na 2 ruchy 1 ruch zmarnowany..Do tego jakbys zamocowal z tylu grabie to Bizon wysiada w przedbiegach..Ech..Racjonalizator z Ciebie zaden..:):) Taka zona to niesamowity skarb,pustka w kieszeni i bajzel w samochodzie..Specjalne uklony od mojej zony - wypisz wymaluj lustrzane odbicie.Cale szczescie,ze kupuje tylko orchidee.. :):)

POzdrawiamy Was orchideowo..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 11:20

> Cale szczescie,ze kupuje tylko orchidee.. :

Moja żona na parapecie okiennym orchidee oczywiście też ma:

c.web.de/@337631996614279207/fgyreURUSGC0RmUeRXEdkw

Dziś znów jest na targu bylin w ogrodzie botanicznym. Wczoraj od 9:00 do 18:00 było zbyt krótko. Dziś znów będzie pełen samochód roślin do przywiezienia.

Serdeczne pozdrowienia również dla małżonki.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 21:24
    Niewazne napisal:

> Moja zona na parapecie okiennym orchidee oczywiscie tez ma:

No wlasnie..Jednej wystarczy kilkanascie,drugiej sto kiladziesiat to mniej niz 0..I badz tu czlowieku madry i POdlewaj (czasami) orchidee jak zona w trasie..

PS Czasami ze zlosci to bym je zjadl..Wrrrrrr....

Rowniez POzdrawiam malzonke..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 22:49

> Jednej wystarczy ...

Jedna zbiera orchidee, a druga przylaszczki.

Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 17:31

> Najbardziej POdobaja mi sie POmidory

Ciekawa sprawa. Gdy się oderwie ogonek, to na tej ciemnej górnej części pomidora jest czerwona gwiazdka. To oznacza, że góra pomidora ciemnieje od światła słonecznego. Pewnie by można naklejać litery i robić czerwone napisy na ciemnym tle, gdyby ktoś chciał.

A wracając do kredytów, to nie są wielkim problemem, gdy praca jest i można kredyt spłacać.

wpolityce.pl/gospodarka/410400-polska-na-3-miejscu-w-ue-z-najnizszym-bezrobociem

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 19:15
    Praca pracy nierowna..Mozna zarabiac grosze jaki i mliony.Nigdy nie przywiazuje wiekszej wagi do statystyk - nieadekwatne do rzeczywistosci..Jednym ledwo starcza na wegetacje inni taplaja sie w luksusach..Pewnie sie zdziwisz,nigdy nie bralem zadnego kredytu i nic nie kupowalem na raty..A zeby bylo "smieszniej" w sklepach czy restauracjach place zywa gotowka..Pieniadz nigdy nie "smierdzi" jak jest uczciwie zarobiony..

PS W Schufa mam czysta konto..Czego i Tobie zycze..

POzdrawiam gotowkowo - nie na raty.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 19:46

> Pewnie sie zdziwisz,nigdy nie bralem zadnego kredytu i nic nie kupowalem na raty..

Nie zdziwię się, bo to tak samo jak i ja.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 20:36
    Zle na tym wychodzimy..?? Dlatego tez napisalem - miej to co masz i spij spokojnie..Zadna menda nie dzwoni nam do drzwi i nie straszy Bog wie czym..

PS Tak nalezy 3mac..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 21:41

> Zle na tym wychodzimy..??

Nie narzekam.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.09.18, 04:10
    Niewazne napisal:

> Nie narzekam..

Tylko bys sprobowal.. :):)

PS 1 Trzeba byc wielka niedorajda zyciowa zeby w Niemczech narzekac na biede..

PS 2 Niewazne wstawaj - w Garbiczu wszystko rosnie - trawa tez.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.09.18, 08:04

> ... w Garbiczu wszystko rosnie - trawa tez.. :):)

Grzyby może też?
    :)

Ale nie samym Garbiczem człowiek żyje...

Nie pamiętam, czy już pokazałem zdjęcia które kiedyś zrobiłem w Poczdamie:

c.web.de/@337631996614279207/VnOrkUVfTZqmHh4OTlQprw
    Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.09.18, 23:35

> Trzeba byc wielka niedorajda zyciowa zeby w Niemczech narzekac na biede..

E tam. W Polsce zarabia się łatwiej...

Czytałem o pewnej kobiecie, która zarobiła 100.000.000 zł i nawet nie wie jak.

niezalezna.pl/234966-zona-komunistycznego-generala-zarabiala-miliony-na-reprywatyzacji-dzis-nic-nie-pamieta

Być może, było jej łatwiej, bo była żoną doradcy Komorowskiego ...

niezalezna.pl/234992-general-ktory-zarobil-miliony-na-reprywatyzacji-byl-w-mon-doradca-komorowskiego

Albo może inaczej. W Polsce zarabiało się łatwiej, a teraz trzeba to wszystko zwracać i dlatego kodziarze, oraz europosłowie z PO, protestują.

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.09.18, 18:03

> ... w Garbiczu wszystko rosnie ...

Grzybów nie ma i w tym roku nie będzie.

www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.09.18, 21:19
    Niewazne napisal:

> Grzybow nie ma i w tym roku nie bedzie..

Na Saharze tez grzybow nie ma..Choc mamy cieplej jak na Saharze to wilogoci znikoma ilosc..Te dwa czynniki sa nieodzowne w POwstawaniu grzybni..Smutne to to,ale prawdziwe..

POzdrawiam boczniakowo..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.09.18, 23:47

> Na Saharze tez grzybow nie ma..

Na betonie kwiaty nie rosną, a grzyby nie rosną na Saharze.

Grzyby nie zawsze rosną. Za to afery w Polsce rosły jak grzyby po deszczu,
    a wszystkie afery były z jednej matki:

www.youtube.com/watch?v=CgSbFLtr4OM#t=11m12s
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 00:16
    Nim zacznie spiewac leb mu ukreca..Sluzby wiezienne nie do konca zlustrowane,a glowni "aktorzy" sa na wolnosci np Balcerek,Rosciatii i inni..Zal 4 litery sciska..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 14:28

> Nim zacznie spiewac leb mu ukreca..
    > Sluzby wiezienne nie do konca zlustrowane,
    > a glowni "aktorzy" sa na wolnosci np Balcerek,
    > Rosciatii i inni..Zal 4 litery scis ka..

A jak łba nie ukręcą, to będą Europę na pomoc wołać.

niewygodne.info.pl/artykul9/04539-Lista-10-kontrowersyjnych-prywatyzacji-III-RP.htm

"Znamienne jest to, że najwięcej państwowych firm wyprzedawano w czasach, kiedy u władzy byli Balcerowicz, Lewandowski i Tusk."

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 17:28

> ... leb mu ukreca..

"Ostatni raz jego głos usłyszała moja żona przez telefon, 16 lipca 1991 r. gdy z ponurym śmiechem powiedział: „Dzwonię z podziemi Banku Handlowego. Odkryłem rewelacje! Zawieszają mnie w pracy”. Następnego dnia zginął."

wpolityce.pl/polityka/411496-prof-dakowski-za-fozz-staly-tajne-sluzby-rosji-i-zachodu?strona=1

"Specjalnie też zmieniono przepisy prawne, by np. za dwa niezależne a udowodnione przestępstwa skazywano jak za jedno. Np. dano „wspólny” wyrok Przywieczerskiemu: 2,5 + 2,5 = 2.5 roku."

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 18:39
    Wziac 2 kredyty a splacac tylko 1..Egon,klawo jak cholera by bylo..

PS Wiesz co Niewazne..Ja juz sie w tych przekretach POgubilem..Oddaje walkowerem.. :(:(

POzdrawiam na bank..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 21:49

> Ja juz sie w tych przekretach POgubilem..

Chyba nikt tego nie jest w stanie opanować. Po udanej polskiej transformacji komunizmu na złodzieizm, prawie całe państwo przekręcono. Prawo tworzono korzystne dla złodziei, a niekorzystne dla uczciwych ludzi. Jak na koniec w restauracji podsumowano efekt, że z państwa polskiego pozostało: "ch.j, du.a i kamieni kupa".

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 22:12
    Wiedzialem ze jest zle,ale zeby az tak..?? Mafia sycylijska to aniolki w przekretach..

PS Szkoda mi tej nacji bardzo...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 23:57

> Mafia sycylijska to aniolki w przekretach..

Są państwa które mają mafię, ale tylko w Polsce mafia miała państwo.

PS. Uzupełniłem album o 6 nowych zdjęć. Oblepicha po łacinie nazywa się w tłumaczeniu "błyszczący koń", gdyż była też używana do odrobaczania koni, a taki odrobaczony koń błyszczał, tj. wyglądał zdrowo. W ogóle bardzo zdrowa roślina. Szkoda, że w Polsce wymiera i nawet już została zaliczona do roślin chronionych.

c.web.de/@337631996614279207/gEixRLwpQkq0eB2vV3vSxg

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.09.18, 02:58
    Tak sie zastanawiam,z czym tez skojarzono nazwe oblepicha oprocz blyszczacego konia..Wyglada na to,ze od ilosci owocow na galazkach - wygladaja jakby je oblepiono owocami - super to wyglada..Mowiac bardziej precyzyjnie (jak Arabski przed komisja Amber Gold) nigdy jej nie widzialem..Dziekuje serdecznie za fotki..

POzdrawiam oblepieniowo..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.09.18, 11:24
    Arabski na komisji położył uszy po sobie jak kathiawari.

Oblepicha, czyli potoczna nazwa rokitnika, niewątpliwie jest opisowa. Po niemiecku nazywa się też opisowo Sanddorn, czyli piaskowy cierń, albo Seedorn, czyli morski cierń. Oblepichę najczęściej można spotkać w pobliżu nadmorskich wydm. Nie potrzebuje dobrej ziemi, aby tylko ziemia była lekko wapienna. Potrzebuje bardzo dużo słońca. Z wodą sobie poradzi. Korzenie ma na 3 m głęboko i na 12 m szeroko. Dlatego też roślina dobrze trzyma wydmy i nie każdy sztorm jej zaszkodzi. Jednak nie każda roślina ma owoce, gdyż są rośliny męskie i żeńskie.

PS. U rośliny cierń (Dorn) to nie to samo co kolec (Stachel). Kolec możesz odłamać, bo wyrasta z kory, a cierń nie da się tak łatwo odłamać, bo wyrasta z pnia.

Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.09.18, 02:40
    "Wegrowie tyz..Nidz tylko walic z liscia i pa3c jak pochnie.."

"POlska mowa bydz bardzo trodna mowa dla zyda.."

POsdrawiam serdecznie..
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.09.18, 10:14
    Niewazne napisal:

>,gdyz sa rosliny meskie i zenskie..

Mozna sie napatoczyc na obojniakie w kolorze teczy..?? :):)

PS Niewazne..Przyznaj sie bez bicia,zona jest biologiem czy Ty zaliczyles jeszcze biologie..??

POzdrawiam korzennie..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.09.18, 23:37

> Mozna sie napatoczyc na obojniakie w kolorze teczy..?? :):)

Dokładnie tak właśnie nam się zrobiło po czterech latach z cytryńcem chińskim. Był tylko jeden i nikt go nie zapylał. Po czterech latach na jednej roślinie pojawiły się więc kwiaty żeńskie i męskie. Tylko dzięki temu nasz cytryniec chiński ma teraz owoce. Jest teraz zwittrig. Po niemiecku nazywa to się Hermaphroditismus albo Zwittrigkeit ewentualnie Zwittertum. Po polsku androgynia lub obupłciowość.

sdthumbs.ui-static.net/t/we/ijSwBHlf2vNOgfZcuedv/AkZzxE8AGJ4C8lVwwUAX-A.jpg?h=L0eCe8zFj-v8-cNwxUXeRw&e=1536876000&cmd=scale&width=2000&height=1000

> Przyznaj sie bez bicia,zona jest biologiem czy Ty zaliczyles jeszcze biologie..??

Nic z tych rzeczy. U nas to tylko hobby. W mojej rodzinie tylko młodsza siostra jest biologiem, a dokładniej mikrobiologiem, bo jest niskiego wzrostu.

Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 00:00
    Niewazne napisal:

> POjawily sie wiec kwiaty zenskie i meskie..

Pytam z ciekawosci - jaka jest roznica miedzy nimi i skad wiecie ktore sa ktore..??

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 02:25
    Kwiaty męskie mają pylniki:

images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51bhyrIQ64L.jpg

Kwiaty żeńskie mają taką "szyszeczkę" do zapylania:

images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51oYqfW3LmL.jpg
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 06:36
    No faktycznie,nawet slepy by zobaczyl..Dzieki stokrotne.. :):)

POzdrawiam kwiatowo..
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 07:14
    roznice..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 16:18

> ...,nawet slepy by zobaczyl..

Jak się wie, to łatwo można zobaczyć. Gdy się nie wie, to człowiek się dziwi, dlaczego taka roślina co roku kwitnie, a owoców nie ma.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.09.18, 23:58
    To podobnie jak z tym obrazkiem:

s020.radikal.ru/i718/1501/7d/56e1ae8d7c38.jpg

Jak sie nie wie, że trzeba potrząsnąć głową, to nic nie widać.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.09.18, 00:18
    Niewazne napisal:

> Jak sie nie wie,ze trzeba POtrzasnac glowa,to nic nie widac..

Dobre.. Lepiej widac na nie jak na tak..Bez trzesienia tez widac,ale trzeba zwiekszyc odleglosc..

PS Dobrze,ze nie mamy Alzheimera...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.09.18, 09:47

> Lepiej widac na nie jak na tak..

Pewnie dlatego obrazek tak ustawiony, bo przy pokazywaniu zadaje się pytanie: "Widzisz coś?" Wtedy oglądający kręci głową, że nie widzi i zaczyna widzieć. :)

> Bez trzesienia tez widac,ale trzeba zwiekszyc odleglosc..

Jest to kolejny dowód na to, że widziany obraz powstaje w mózgu, a nie w oku. Oko widzi przecież za soczewką wszystko do góry nogami. Dopiero mózg to odwraca. Przy oglądaniu obrazka z bliska, mózg ludzki idealizuje taki obrazek. Dlatego mózg ludzki odbiera te linie, jako linie równej grubości. Jeżeli potrząsać głową, to mózg po prostu nie nadąża idealizować, a jeżeli zwiększyć odległość, to mózg w ogóle przestaje idealizować i widać to co jest w rzeczywistości.

Może właśnie dlatego Maciej Rybiński dopiero z pewnego dystansu od Polski zauważył, że Polska jest oazą głupoty w Europie i istnieją potężne siły, którym bardzo zależy, aby tak pozostało. W tym czasie ludzie mieszkający w Polsce przeważnie idealizowali Europę i tego nie widzieli.

Niemcy razem z Putinem zablokowali płytko ułożoną rurą polskie porty w Szczecinie i Świnoujściu dla dużych morskich statków, oraz też tą samą rurą umożliwili Putinowi zajęcie części Ukrainy, ale o brak międzynarodowej solidarności Europa oskarża Polaków, bo nie przyjęli na obiad gości, których Merkel do pracy w Niemczech zaprosiła.

Niemcy natychmiast wyrzucili wszystkich sędziów z byłej NRD i później niemieccy politycy weryfikowali tych, którzy się o to ubiegali. W Berlinie z ubiegających się o weryfikację politycy niemieccy pozytywnie zweryfikowali jedynie 30%. Nikomu w Europie nawet nie przyszło do głowy, by Niemcy za to krytykować. Natomiast Polska poddana jest międzynarodowej krytyce, że jedną kłamliwą babę chce zgodnie z obowiązującym prawem na emeryturę wysłać. Wciskają ludziom ciemnotę, że jeżeli prezes zgodnie z prawem jest powoływany na 6 lat, to na emeryturę nie może odejść. Tak głupio i pokrętnie rozumując, to wychodzi na to, że gdyby prezes kogoś zabił i trafił do więzienia, albo zwariował i trafił do wariatkowa, to by nadal był prezesem sądu, bo w artykule Konstytucji, dotyczącym przecież wyłącznie powoływania prezesa, jest zapisane, że prezes jest powoływany na 6 lat.

Ustawa o ograniczeniu kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zacznie obowiązywać dopiero po ponad 11 latach od uchwalenia. Polakom po prostu wmówiono, że wcześniejsze działanie ustawy byłoby działaniem prawa wstecz. Co za Quatsch! Ale Polacy w to wierzą.

itd. itp.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.09.18, 00:58
    Niewazne napisal:

>,ktorych Merkel do pracy w Niemczech zaprosila..

Ciapaci sa tak do pracy skorzy,jak ja do lotu na Marsa..Ech..

PS Kiedys przez te rury Baltyk wyleci w POwietrze i bedzie jedno wielkie Tsunami..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 17.09.18, 18:48

> Ciapaci sa tak do pracy skorzy,jak ja do lotu na Marsa..Ech..

Niektórzy pracują uczciwie, a niektórych 15 policjantów musi śledzić przez całą dobę. A więc w sumie nie warta skórka wyprawki.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.09.18, 02:38

> Wiedzialem ze jest zle,ale zeby az tak..??

Metoda na wnuczka nie jest dobra. Można nią oszukać jedynie kilkuset emerytów na kilka milionów i w końcu trafić do więzienia. Znacznie lepsza jest metoda na głodne dzieci. Można oszukać cały naród na kilkaset miliardów i to zupełnie na czysto. Wszystko legalnie.

dorzeczy.pl/76660

Pozdrawiam serdecznie.

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 17:28

> Wiesz co..Lepiej nie bierz tego kredytu, ...

Nie mam żadnych możliwości na taką sumę: ani wziąć kredytu, ani zrobić przekrętu, ani wyłudzić...

warszawskagazeta.pl/kraj/item/5877-specjalna-strefa-wyludzen-bliska-wspolpracowniczka-jerzego-buzka-i-jej-syn-oskarzeni-o-przekrety-na-kwote-55-mln-zl
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 21:19
    Niewazne napisal:

>Nie mam zadnych mozliwosc na taka sume......

Lepiej miej to co masz i spij spokojnie..Tylko nie chrap bo zlodzieja przestraszysz.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 11:09

> Lepiej miej to co masz i spij spokojnie..

Też tak uważam. Gdyby jeszcze prawdą było powiedzenie, że chłop śpi, a w polu rośnie, to może bym spał spokojnie. Zawsze jest coś pilnie do zrobienia, co już dawno powinno być zrobione.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 11:01

> Przeraza mnie fakt,ze jeszcze 2-3 lata temy bylo ca.26 miliardow
    > a teraz POdskoczylo do niebotycznej sumy 71 miliardow..

Nie wiem, czy to Ciebie trochę pocieszy, ale 2-3 lata temu było ok. 40 mld.

Być może więcej ludzi się zadłuża i na większe sumy, ale nie rośnie ilość ludzi mających kłopot ze spłatą. Oznacza to, że ludziom po prostu żyje się lepiej. Nie ma więc powodu do paniki dopóty, dopóki nic się nie zmieni. Tragedia może nastąpić tylko w przypadku jakiegoś załamania gospodarczego, światowego kryzysu, dojścia PO i Nowoczesnej do władzy, czy innego kataklizmu. Wtedy wielu dłużników może stracić pracę i mieć stryczek na szyi. :(

Jest też wielu głupich rolników, którzy nie wiedzą, że każdy rolnik musi odkładać na lata nieurodzaju. Susza może sprawić, że wiele gospodarstw trafi do żyda. Gdyby czytali Pismo Święte, to by się uczyli na cudzych błędach. Przecież już starożytni Egipcjanie nie oszczędzali i gdy po siedmiu latach tłustych nastąpiło siedem lat chudych, wszystko co mieli trafiło do żyda. Wtedy rolnictwo socjalistyczne, bo przez żydowskiego ministra gospodarki upaństwowione, chyba całkiem padło, gdyż faraon pogonił żydów i od tej pory nie było w Egipcie żyda na stanowisku ministra gospodarki. Tak więc już Pismo Święte ostrzega, przed zadłużaniem, upaństwowieniem rolnictwa i gospodarką socjalistyczną. ;)
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.18, 23:35
    Muszę sprostować. Gdyby zadłużenie Polaków wynosiło tylko 71 mld złotych to byłaby bajka...
    Ale to tylko wielkość zaległości w regularnej spłacie różnych zobowiązań i rachunków.

Prawdziwa wielkość osobistego zadłużenia Polaków to ok. 600 mld złotych, co stanowi jakieś 35% pkb. Jeśli do tego dodamy zadłużenie państwa 59% to razem mamy 90 do 100%. A jeśli policzymy zadłużenie państwa podwójnie jak sugeruje wielu ekonomistów oraz dodamy zadłużenie przedsiębiorstw to ile będzie? 150 czy 200%

Wg moich szacunków Polacy w różnej formie oddają przeważnie obcym bankom, jakieś 10-15 % z tego co zarabiają. A jeśli wziąć pod uwagę, że w cenie każdego kupowanego produktu jest także spłata kredytu, to być może jest to nawet więcej. Piękne skolonizowanie...ale tak miało być... Weszliśmy w kierat, który nie my tworzyliśmy, nie my kontrolujemy, nawet go nie rozumiemy zasad jego funkcjonowania. On nie powstał po to by służył nam lecz jego konstruktorom. My jesteśmy tylko siłą napędową wynagradzaną tak by system się nie zatarł...
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 00:00
    Mnie przeraza nie tylko suma zadluzen,ale tempo w jakim to nastepuje..Co bedzie za 5-6 lat..??

PS Zacznie dluznikow "odwiedzac" cichy zabojca..??

POzdrawiam AAA serdecznie..
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.18, 00:57
    Polacy nie mają nawyku oszczędzania. Od pokoleń są nauczeni, że nie warto - bo albo wojna i grabież (Niemcy do dziś nie oddali zagrabionych środków, a obecne państwo nie chce wypłacić Polakom przedwojennych obligacji), albo nacjonalizacja (inna forma grabieży), albo wymiana pieniądza, albo hiperinflacja, albo reforma Balcerowicza, albo znowu inflacja, albo zagrabienie środków z OFE, albo powszechna grabież...tfu..prywatyzacja albo coś co nas czeka wkrótce...ciekawe co tym razem wymyślą.
    Poza tym zgodnie z kieratem do którego nas zaprzęgli, za oszczędzanie jest kara (w postaci zagrabienia oszczędności), a za zadłużanie się nagroda - możliwość korzystania z uciech tego świata.
    Do tego jeszcze postawa kolejnych rządów po 89 roku, które nigdy nie stworzyły bezpiecznych form oszczędzania, nigdy nie dbały o bezpieczeństwo finansowe Polaków, a jak trzeba było to wyrzucały Polaków na bruk, czego przykładem zdziczała prywatyzacja kamienic w Wa-wie...

Polak wciąż musi być partyzantem we własnej ojczyźnie..nie ufać nikomu... Choć za obecnej władzy troszeczkę to się zmienia. Dlatego tyle wycia na "salonach"...
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 02:11
    Rajwach wiele rzeczy uwypukla i POkazuje kierunek jakim nalezy POdazac..Droga bedzie trudna i wyboista,ale mozliwa do przebycia bez strat na czynniku ludzkim...Dacie rade,jestem o tym przekonany..
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.18, 02:34
    Ach, gdybyż większa część Poznaniaków myślała tak jak Ty...

serdecznie pozdrawiam
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 02:42
    Milo mi,ale z lekkim zazenowaniem..

PS Mam jeszcze troche buchalterii - musze sie POzegnac..Milej i sokojnej nocy zycze.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 07:40

> Polacy nie mają nawyku oszczędzania.

Ale mają nawyk pożyczania. W znanej mi dobrze popegeerowskiej wsi gdy mówią "pożycz" 8 zł bo nie mam co palić, to przecież oczywiste, że pożyczka nie będzie oddana. Gdy we wsi pojawiła się "dobra" pani, która chętnie pożyczała ludziom pieniądze, to wszyscy przywitali ją z otwartymi rękoma. Później okazało się, że te pieniądze nie były pożyczane tak jak na papierosy, czy alkohol, tylko trzeba je oddawać, albo się wyprowadzić, gdyż pod zastaw jest dom, to ta pani, która przyjeżdżała do wsi była nagle "zła". Mój znajomy opowiadał swoim dzieciom, że przyjedzie "zła" pani, kombinował, że sprzeda dom i kupi mieszkanie, ale widocznie taki rachunek też nie wychodził, gdyż w kilka dni później popełnił samobójstwo.

> Od pokoleń są nauczeni, ...

Jednym z pierwszych był Bolesław II Rogatka (Łysy, Cudaczny) z dynastii Piastów. W 1250 r. Bolesław II Rogatka, postanowił szukać pomocy na zachodzie, by w Polsce w bratobójczej wojnie pokonać swojego brata z Wrocławia Henryka III Białego. Potrzebował kasę na wojnę przeciw bratu, więc sprzedał połowę Ziemi Lubuskiej Niemcom, a drugą połowę dał Niemcom pod zastaw pożyczki. Brata nie udało mu się pokonać, więc pożyczki nie mógł zwrócić. Tym sposobem cała, przez Mieszka I krwią zdobyta, Ziemia Lubuska bez wojny w 1952 roku przeszła w ręce Niemców.

Tak sobie teraz skojarzyłem, że przecież obecnie, oprócz jednego województwa, we wszystkich rządzi PO, a przecież totalna opozycja potrzebuje kasę na totalną wojnę z PiS. Rząd i Sejm nie mają żadnej kontroli nad tym, ile i od kogo pożyczają marszałkowie województw.
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.18, 12:08
    przecież obecnie, oprócz jednego województwa, w
    > e wszystkich rządzi PO, a przecież totalna opozycja potrzebuje kasę na totalną
    > wojnę z PiS. Rząd i Sejm nie mają żadnej kontroli nad tym, ile i od kogo pożycz
    > ają marszałkowie województw.

To zupełnie inny problem, aczkolwiek równie tragiczny co zadłużanie się.
    Nad fantazjami samorządowców w ogóle nie ma żadnej kontroli państwa. Takie mamy prawo.

Generalnie prawo mamy takie by państwo rozłożyć od wewnątrz. Już sama konstytucja tak rozdzieliła kompetencje pomiędzy Sejm, rząd i prezydenta, że nikt nie może skutecznie rządzić, wszyscy podkładają sobie kłody i wzajemnie się blokują. Ale z drugiej strony władzy mają na tyle by Polacy jako społeczeństwo nie podskoczyli. Demokracji żadnej nie ma...

To jest ustrój folwarczno-despotyczny z niejawnym monarchą gdzieś poza granicami kraju. Miejscowe władze za osobiste przywileje mają za zadanie tylko wykonywać polecenia monarchy i trzymać miejscowych irokezów za pysk...i nawzajem się blokować - żaden z elementów władzy nie zdobędzie przewagi nad pozostałymi bez przychylności monarchy.
    A monarcha w zależności od humoru i aktualnego interesu, swoją przychylność okazuje jednej albo drugiej partii. Od czasu do czasu dla postrachu albo uwiarygodnienia się w oczach irokezów tworzy jakiś nowy byt partyjny, jakąś platformę albo inny wynalazek. Ciekawe co będzie tym razem?
    A poza tymi partiami życia nie ma. Jakiekolwiek nowe kiełki są natychmiast cięte równo z ziemią...albo i głębiej...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 13:41

> Nad fantazjami samorządowców w ogóle nie ma
    > żadnej kontroli państwa. Takie mamy prawo.

Wzmocnienie roli samorządów, a osłabienie roli państw narodowych, to jest polityka EU. Małymi i słabymi łatwiej jest rządzić.

> Generalnie prawo mamy takie by państwo rozłożyć od wewnątrz.
    > Już sama konstytucja tak rozdzieliła kompetencje pomiędzy Sejm,
    > rząd i prezydenta, że nikt nie może skutecznie rządzić,
    > wszyscy podkładają sobie kłody i wzajemnie się blokują.

Konstytucja w tym miejscu jest zła. Powinna być dawno zmieniona. Powstała wtedy, gdy jedni drugich chcieli blokować, a na obecne czasy jest po prostu kulą u nogi.

> ... tworzy jakiś nowy byt partyjny, jakąś platformę
    > albo inny wynalazek. Ciekawe co będzie tym razem?

Najpierw była UW, która szczyciła się tym, że w swoich szeregach ma lewicę i prawicę. Czyli była taką bezideową maszynką do wygrywania wyborów. Później była dofinansowana przez Niemców PO. Następna w sztafecie miała być Nowoczesna. Zanim Rysiek Petru gębę otworzył, już miał w sondażach 20% poparcia. Jednak Nowoczesna nie wypaliła. Okazała się zbyt głupia, lub Polacy okazali się zbyt mądrzy, w każdym razie pomysł nie wypalił. Ciekawe co będzie tym razem, bo coś na pewno będzie? Jak zauważył Maciej Rybiński, Polska jest oazą głupoty w Europie i istnieją potężne siły, którym bardzo zależy, aby tak pozostało. Ciekawe co tym razem wykombinują?
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 20:26

> To jest ustrój folwarczno-despotyczny z niejawnym
    > monarchą gdzieś poza granicami kraju.

Ciekawa diagnoza.

Wszystko zależy, czy władca rządzi w interesie własnym, czy w interesie wspólnym. Pozwolę sobie jeszcze raz tu przypomnieć tabelkę Polibiusza, jednego z wielkich polityków i myślicieli, o którym hiszpański filozof Jose Ortega Gasset napisał: „był jednym z niewielu wielkich umysłów, jaki mętny gatunek ludzki może wyprodukować”. Polibiusz został wielkim politykiem w Rzymie, a później na prostej tabelce wytłumaczył znającym jedynie demokrację swoim rodakom w Grecji na czym polega porządek tego świata. Jak funkcjonują państwa. Wynika z tej tabelki, że ważne jest jedynie to, w czyim interesie są sprawowane rządy, a zupełnie nieważne kto rządzi:

-------------------------------------------------------------------------------
    Liczba rządzących.......Interes wspólny............Interes własny
    Jeden.........................Monarchia...................Tyrania
    Niewielu.....................Arystokracja................Oligarchia
    Wszyscy.....................Demokracja.................Ochlokracja

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 13:07
    Oczywiście Ziemia Lubuska przeszła w ręce Niemców w 1252 roku.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 22:31
    Niewazne napisal:

> ale najpierw musza byc ci ludzie do zastapienia..

Nie znamy wyrokow Boskich jak i mozliwosci ludzkich..Morawiecki tez nie spadl z niebios jako objawienie..Badzmy dobrej mysli,ze i tym przypadku znajdzie sie Morawiecki bis...

PS Choc w nie kazdej muszli mozna znalesc perle..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 22:45

> Badzmy dobrej mysli, ...

"Ludzie bądźcie dobrej myśli,
    forsa sama wam się przyśni."

Dobranoc.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.09.18, 19:22
    > ... drastycznie wzrasta ...

Statystyczne dane czasami warto sprawdzić:

niewygodne.info.pl/artykul9/04537-Wzrost-rachunkow-o-61-proc-to-sciema.htm
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 19:57
    qwardian napisał:

> Poznań jest w fatalnej sytuacji. Nie mamy nikogo formatu Morawieckiego..

Faktycznie. Gdy się ogląda Najdłuższą wojnę Nowoczesnej Europy, to Mateusz Morawiecki by pasował jak ulał na Wielkopolanina. Ale niestety...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 19:46

> nie pamiętam nazwiska, ale za komuny był taki minister
    > którego nazywano "profesor bułeczka" - profesor z AE,

Minister od cen i słynny autor nieudanej reformy cenowej - profesor nauk ekonomicznych Zdzisław Krasiński.

> Marek Jurek (po części z Poznania, tu studiował), ...

Ten, który sam wyskrobał się z Sejmu? Ale on jest z Gorzowa Wlkp., a obecnie mieszka, o ile dobrze wiem, w Milanówku pod Warszawą. Tak na marginesie, powinien wyskrobać się również z Parlamentu Europejskiego, bo jest to stracony polski głos. Mówi trochę jak ksiądz z ambony, a katolików tam nie ma wielu. Nikt go nie rozumie i wychodzi na jakiegoś nawiedzonego głupka, którego nikt nie słucha i nikt nawet nie stara się zrozumieć. Tym co mówi interesują się wyłącznie jego zwolennicy w Polsce. W Parlamencie Europejskim siedzą zawodowi politycy i rozumieją wyłącznie język polityki. Taki język, jakim mówi, na przykład, Nigel Farage, a w Polsce Dominik Tarczyński.

To już bardziej poznański jest duży komunista Marek Pol, ten który ręcznie młotkami na drewnianych kopytach (sic!) klepał karoserię samochodu o nazwie Tarpan, szczytowego osiągnięcia polskiej myśli technicznej w okresie komunizmu, a po transformacji komunizmu na złodzieizm sprzedał wszystko Niemcom. Negocjował cenę gazu z Rosją...

glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/05_06_2006/strona/MarekPol.html

Jedyną pozytywną rzeczą dla Polski, którą zrobił, to to, że sobie poszedł.

> ... Zwiefka, ...

Europoseł słynny nawet w Niemczech z tego, że rano podpisuję listę obecności i sru, zwiewa do domu.

> O czym świadczą te nazwiska?

O tym, że obecni Wielkopolanie to nie to samo co kiedyś. Tak samo jak obecni Egipcjanie, to nie to samo co kiedyś. Obecni Egipcjanie by piramid na pewno nie zbudowali.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.08.18, 20:35
    Niewazne napisal:

>,bo to stracony POlski glos..

On nie jest tenorem zeby glosem zarabiac..Jego "zadaniem" jest trzepanie kasy od frajerow z UE..Jedno jest pewne,takiej emerytury jaka dostanie >za bycie< w parlamencie w zyciu nie doswiadczysz..Smutne,ale prawdziwe..

PS Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje i dlatego czas kolchoz rozpizyc..Osiki daja przyklad..

POzdrawiam..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 15:27

> On nie jest tenorem zeby glosem zarabiac..

No, niby tak. :)

www.youtube.com/watch?v=si7Np5U0Y5M&start_radio=1&list=RDsi7Np5U0Y5M

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.08.18, 01:15
    renepoznan napisał:

> Ja - może bez wielkiego przekonania - zagłosowałbym na Zyska.

Lepszy czysty Zysk, niż ludzie Kulczyka?
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.08.18, 18:27
    renepoznan napisał:

> Nie wiem czy PO nadal chce go popierać ...

Chyba tak. Z pomysłu likwidacji autobusów szkolnych Schetyna bardzo się ucieszył. Sam by nie wymyślił czegoś tak dobrego. Wystarczy szkoły przesuwać bliżej dzieci i autobusy szkolne będą niepotrzebne.

wpolityce.pl/polityka/410256-jaskowiak-chce-uczyc-dzieci-samodzielnosci-wideo
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 15:30
    "Jedno słowo się powie,
    Już się cieszą kumplowie."

niezalezna.pl/234688-ten-to-ma-pomysly-nawet-schetyna-nie-wiedzial-jak-zareagowac-na-absurdalne-slowa-jaskowiaka
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.09.18, 16:56
    Mój ulubieniec Tomasz Siemoniak (PO) na konferencji prasowej:

"ostatnio miałem okazje jeździć po kraju i rozmawiać zarówno z członkami PO jak i normalnymi ludźmi"
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 06:39
    Niewazne napisal:

>Moj ulubieniec..

Nie sadze,zebyscie razem chodzili "w jednym zaprzegu"..Z tego co slyszalem w liceum byl obijany za kapowanie i inne tego typu wyskoki..Urodzony w Walbrzychu,rodzice POchodza ze Wschodu,zone ma z zydowskiego Sobiecina (dzielnica Walbrzycha) zwana rowniez Palestyna.Jedna z najgorszych dzielnic tego miasta - same penerstwo i kryminalisci..

PS Szczyl nie warty zainteresowania..

POzdrawiam PO przyjacielsku..Milego dnia zycze..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 08:30

> Szczyl nie warty zainteresowania..

Przeczytaj cytat. Czyż nie ma racji?

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 12:43
    Niewazne..On tego nie skojarzyl co POwiedzial i wyszlo szydlo z wora,ze jest POkraczny niedorozwoj..To juz wiedzialem nim napisales watek..

PS Jedyny Twoj blad,ze nie wziales tytul w cudzyslow..Nie wszyscy sa tak kumaci jak my..

POzdrawiam..Ahoj..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 14:11

> ... blad,ze nie wziales tytul w cudzyslow..

To nie błąd. Naprawdę go lubię, za takie wypowiedzi. Oby jak najwięcej.

Warto też trochę poczytać wypowiedzi Karola Marksa. Okazuje się, że "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się", to wcale nie Karol Marks napisał, tylko niejaki Karl Schapper. Natomiast Karol Marks napisał:

"Wszystko co wiem, to to, że nie jestem marksistą" - Karol Marks w Marx-Engels-Werke 37, Str. 450.

„Francuzi potrzebują lanie“ - Karol Marks o niemiecko francuskiej wojnie.

„Wymyśliłem pewny plan, aby z twojego starego wycisnąć pieniądze." - Karol Marks w liście do Engelsa.

"Bardziej kompletnych osłów niż robotnicy, to nie ma." - Karol Marks o ludziach, którzy mieli urzeczywistnić jego "rewolucję".

"Rozwlekam bardziej ten tom (Kapitału), ponieważ niemieckie psy szacują wartość książek po objętości." - Karol Marks.

"Umrze ten pies teraz, to wyjdę z kłopotów" - Karol Marks o swoim wuju.

www.epochtimes.de/feuilleton/buecher/karl-marx-engels-intim-briefwechsel-zeigt-was-sie-wirklich-dachten-a2105366.html
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 14:57
    Ty to jak moja zona,nie wystarczy x orchideii,tylko wiecej i wiecej..POdobnie jest u Ciebie z niedorozwojem,lubisz go tylko bo co jape otworzy to wciepa i wciepa i wciepa..Tej..To sa juz POczatki sadyzmu..!! :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 17:17

> To sa juz POczatki sadyzmu..!! :):)

Ja mu mikrofonu nie podstawiam.
    Ja tylko słucham co ma do powiedzenia.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 20:33
    Jaśkowiak znalazł się na plakacie wyborczym:

wpolityce.pl/polityka/410405-pis-odpowiada-na-konwoj-wstydu-platformy
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 20:55
    renepoznan napisał:

> Na kogo byście głosowali gdyby był taki wybór?

Wybór jest. Wystarczy odróżnić ziarno od plew. Kiedyś nie było wyboru...

"…. Leszek Żebrowski przytoczył wspomnienie W. Chrzanowskiego, który opowiadał, że Herera na zebranie kierownictwa „Solidarności” przyprowadził Jacek Kuroń: „W 1981 roku na posiedzeniu Komisji Krajowej ”Solidarności„ w Gdańsku Jacek Kuroń przyprowadził nową grupę doradców. Opowiadał to prof. Wiesław Chrzanowski, współtwórca statutu związku. Usiadł koło niego starszy pan, który wydał się Chrzanowskiemu znajomy, jednak skojarzenia wydawały się niemożliwe. Gdy Jacek Kuroń przedstawił ekspertów, okazało się, że to Wiktor Herer… nowy specjalista od rolnictwa. Tu profesor Chrzanowski nie wytrzymał. Wstał i powiedział, że ’przecież ten człowiek to jest ubek, który nas przesłuchiwał’.

Kuroń na to odpowiedział: ’jak wam się nie podoba, to możecie wyjść’. Podczas przesłuchania Herer powiedział Chrzanowskiemu, że jego i jego kolegów chce nie tylko unicestwić fizycznie, ale i pohańbić w oczach społeczeństwa, zohydzić moralnie”.

lustronauki.wordpress.com/2014/08/22/wiktor-herer/
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 21:47
    Tego typa 3maj na dystans..Lepiej na tym wyjdziesz..

PS Najwieksza menda w historii forum..

POzdrawiam POkojowo.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.09.18, 22:44

> Tego typa 3maj na dystans..

Dziękuję za ostrzeżenie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 08:38
    renepoznan napisał:

> Na kogo byście głosowali gdyby był taki wybór?

Wybór się zawęża, gdyż ludzie są coraz mądrzejsi i już nie chcą kandydować z listy lewaków.

www.wprost.pl/kraj/10149571/lewica-szuka-kandydatow-na-listy-na-facebooku.html
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.09.18, 21:45
    Kampania wyborcza już chyba oficjalnie otwarta?

---
    apocalyptica path

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.09.18, 23:39
    ... w zakładach karnych.
  • atlass 05.09.18, 10:54
    Wspomnienie o Grobelnym. Był kiedys taki kasiarz od bezpiecznej kasy oszcednosci. Skonczył z wyrokiem sadowym.

Groblenemmu z Poznania też powinela się noga.
    W drugim procesie karnym, który rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu również w listopadzie 2006, prokurator oskarżył m.in. Ryszarda Grobelnego. Oskarżono go w nim o narażenie miasta na straty w wysokości ponad siedmiu milionów złotych w związku z tzw. sprawą Kulczykparku. 5 marca 2008 prezydent Poznania został uznany za winnego i skazany na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania[11].
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.09.18, 13:08
    atlass napisał:

> Skonczył z wyrokiem sadowym.

Ale siedem milionów oczywiście nie musiał oddać?

Co to jest 7 milionów. W Gorzowie Wlkp. prezydent miasta zbudował filharmonię o ok. 70 mln drożej niż powinien i nikt go nawet nie oskarżał o narażenie miasta na straty. W innych miastach w tym samym czasie porównywalne obiekty były wznoszone dwukrotnie taniej licząc na metr kwadratowy powierzchni użytkowej, lub na jedno miejsce. Też posiadały parkingi dla samochodów, a jeden nawet dodatkowo amfiteatr w tej cenie. W Gorzowie Wlkp. dzięki prostemu trickowi z wymaganą przez prezydenta miasta na przetargu technologią budowy, o której prezydent miasta później w radiowym wywiadzie powiedział, że ta technologia jest niemożliwa do wykonania w Gorzowie Wlkp., wzniesiono budynek filharmonii za 143 mln zł, tj. dwukrotnie drożej niż inni. Całkiem na czysto. Nikt nie dostał wyroku skazującego.
  • atlass 10.09.18, 09:54
    jebać KOR, jebac gdanskich lempenliberalów

niewygodne.info.pl/artykul9/04539-Lista-10-kontrowersyjnych-prywatyzacji-III-RP.htm
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 14:10
    Z numerem pierwszym jest dr. Jan z Poznania:

"Telekomunikacja Polska SA (TPSA) pod koniec lat 90-tych była monopolistą na rynku telekomunikacyjnym w naszym kraju. Ta potężna firma obsługiwała nie tylko 10 mln klientów (stan na 2000 r.), lecz także zarządzała krytyczną infrastrukturą obronną kraju (na którą wydano wcześniej setki milionów złotych)."

Sprzedać tak ważny element obronności państwa, jakim jest telekomunikacja, obcemu państwu, to tylko polak potrafi.

niewygodne.info.pl/artykul8/04118-Jak-Kulczyk-z-Francuzami-TPSA-przejmowali.htm
  • atlass 10.09.18, 10:08
    Jaśkowiak to tak naprawdę nadęty bufon, przekonany o własnej nieomylności, która nie wiadomo z czego wynika. Bo czego się w życiu tknął, to wielkich sukcesów nie było. Poznaniacy byli po prostu już tak zmęczeni Grobelnym, że wybrali tego nieudacznika, który przez 4 lata jako prezydent wykazał się brakiem jakichkolwiek osiągnięć, poza rozwijaniem własnej politycznej kariery - typowy Dyzma. Jak to się dzieje, że polityka przyciąga w Poznaniu same niedojdy, gdzie w innych miastach są prezydenci, potrafiący dać impuls do rozwoju, wprowadzić korzystne dla mieszkańców zmiany. U nas tylko gra na przeczekanie, i tak do następnych wyborów.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.18, 14:01
    atlass napisał:

> ... zmęczeni Grobelnym, że wybrali ...

Byli tak zmęczeni jednym człowiekiem Kulczyka, że wybrali drugiego człowieka Kulczyka?

Po prostu milionerzy wmówili Polakom, że Polska potrzebuje więcej milionerów. Dlatego Polacy byli gotowi do wielkich wyrzeczeń, a politycy i sędziowie przymykali oko na przekręty, przymykali oko na ten "pierwszy milion, który trzeba ukraść", aby talko mieć w Polsce więcej milionerów. Tymczasem milionerzy przeważnie są wolni od nacjonalizmów. Milionerom z reguły jest wszystko jedno w jakim kraju grają w golfa.
  • atlass 11.09.18, 10:50
    Tak samo jak z KORowcami. Wybieraja jednego KORrowca po drugim. Obojetnie kogo wybiora zawsze wyłazi zdrajca i sprzedawczyk.
    Każda władza w Polsce kończy karierę marszem wstydu.

pikio.pl/kaczynski-agent/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.18, 01:35
    Przedni pomysł!

niezalezna.pl/236337-radny-pis-chce-nazwac-szalety-miejskie-imieniem-dziadka-piotra-kraski-zobacz-film
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.18, 05:46
    Niewazne napisal:

> Przedni POmysl !

POwinien byc POwielany na cala POlandie..!!

POzdrawiam przednio i tylnio.. :):)

• Gość: nicelus IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.18, 17:13

> ... przednio i tylnio.. :):)

Pamiętam ze szkolnych lat taki dowcip, że radzieckie czołgi mają pięć biegów. Cztery biegi do tyłu żeby uciekać i jeden bieg do przodu żeby uciekać jak od tyłu zajdą.

Gdy Chiny przekroczyły mld mieszkańców, był dowcip o manewrach chińskiej armii. Na manewrach generał wydaje rozkaz: Lewym skrzydłem 100 mln, prawym skrzydłem 100 mln, a środkiem czołgi. Oba panie generale? - upewnia się podkomendny.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.18, 12:39

> POwinien byc POwielany na cala POlandie..!!

Dokładnie. Też w Warszawie widzę wiele osób zasłużonych do upamiętnienia...

Mieczysław Wachowski wylansował HGW, a ona zatrudniła w ratuszu funkcjonariuszy MO i SB, a także żonę Rafała Trzaskowskiego, którego matka współpracowała z SB:

www.zachod.pl/audycja/jazz/
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.18, 12:53
    "POwinno byc juz dawno PO rybach" - lacznie z wypatroszeniem bebechow..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.18, 13:42

> "POwinno byc juz dawno PO rybach" - lacznie z wypatroszeniem bebechow..

Czesi przeprowadzili lustracją w pół roku, Niemcy w dwa lata. Miejmy nadzieję, że Polacy się z tym w 30 lat wreszcie uporają.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.18, 11:14
    Poznań dostał odpowiedź rządu:

wpolityce.pl/polityka/412879-uchodzcy-w-poznaniu-wiceszef-msz-nie-ma-mowy
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.18, 12:26
    renepoznan napisał:

> Jaśkowiaka uważam za kompletnie nieporozumienie na fotelu Prezydenta Poznania.

Ale jego opóźniony zapłon mógłby się znaleźć w księdze rekordów Guinnessa. Coraz więcej krajów nie przyjmuje nowych uchodźców. Coraz więcej polityków przyznaje, że Jarosław Kaczyński miał rację. jak zawsze po latach się okazuje, że wszyscy się mylili, a jedynie Jarosław Kaczyński miał rację. Angela Merkal staje się osamotniona we własnym kraju, a nawet we własnej koalicji partii CDU/CSU. Coraz więcej uchodźców wysyłanych jest z powrotem do krajów pochodzenia. A ten teraz się obudził i chce sprowadzać uchodźców!

niezalezna.pl/236547-jaskowiak-chcial-przyjmowac-uchodzcow-na-checi-sie-skonczy-wiceszef-msz-odpowiada

Czy to aby dobre dla niego będzie? ...

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.18, 04:56
    W Warszawie debata wyborcza stanęła na pytaniu, czy Jaki powinien się wstydzić bloków, czy może raczej Trzaskowski powinien się wstydzić matki?

www.zachod.pl/audycja/jazz/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.