Dodaj do ulubionych

PiSowcy będą mieć procesy jak Volksdeutsche

21.07.17, 19:32
Nikt nie będzie pytać, czy byli dobrymi czy złymi Pisowcami. Procesy obejmą wszystkich. Czym prędzej notujcie na fejsie zdrajców ojczyzny. Dziś są już usuwani ze stowarzyszeń i różnych gremiów, gdzie durniów się nie toleruje. Na razie czystki przeprowadzane są w sposób delikatny 0 bym powiedział. Ale tak nie będzie zawsze.
Edytor zaawansowany
 • qwardian 21.07.17, 20:15

  Niewykluczone, że będzie sądził ich obecny wiceprezes KRS syn milicjanta, piekarz i PZPR-owski kwatermistrz, pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, Piotr Raczkowski, oraz jego małżonka, którą powołał do Sądu Najwyższego.

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • snajper55 21.07.17, 22:56
  qwardian napisał:

  > Niewykluczone, że będzie sądził ich obecny wiceprezes KRS syn milicjanta, pieka
  > rz i PZPR-owski kwatermistrz, pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, Piotr Raczko
  > wski, oraz jego małżonka, którą powołał do Sądu Najwyższego.

  Piotr Raczkowski ukończył w 1985 roku Szkołę Chorążych, potem poszedł na studia. Ukończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1992 roku. Został radcą prawnym, asesorem, a w 1997 roku - sędzią. Jego żona nie jest sędzią Sądu Najwyższego.

  S.
  --
  Panzerlied
 • qwardian 21.07.17, 23:19
  wiadomosci.wp.pl/skandal-w-krs-zona-wiceprzewodniczacego-wybrana-sedzia-6115881682090113a
  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • snajper55 22.07.17, 03:12
  qwardian napisał:

  > wiadomosci.wp.pl/skandal-w-krs-zona-wiceprzewodniczacego-wybrana-sedzia-6115881682090113a

  Milo że przyznajesz mi rację. Jeszcze tylko przeproś za kłamstwa.

  S.
  --
  Kantyczka z lotu ptaka
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.07.17, 21:40
  To se vrati AAA..
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.17, 23:05
  świadomość Polaków nieubłaganie rośnie, więc mam nadzieję, że tak czy inaczej w końcu zostaną przygwożdżeni i wymrą. Oczywiście jakiś odsetek zostanie, ale to już będzie margines i folklor...

  Niebezpieczeństwo widzę gdzie indziej - ze strony neomarksizmu z zachodniej Europy. Gdyby nie to poparcie z zachodu, to u nas już dawno byliby POstkomunistycznym folklorem.

  Np. niejaki Timermans coś tam kłapał, że reforma sądownictwa w Polsce zagraża czemuś tam (chyba obrotowi Ziemi wokół Słońca) - mimo, że jeszcze nic nie zostało uchwalone. Takie wypowiedzi nie wynikają z faktu posiadania rozumu i używania go, lecz z posiadania mentalności neomarksistowskiej. I to jest zasadniczy problem współczesności. Neomarksizm w Polsce objawił się m.in. POtwornym zaczadzeniem części społeczeństwa. Ale to na szczęście mija...
 • franek 21.07.17, 23:30
  Patrząc na sondaże,preferencje wyborcze Polaków i wysokie notowana PiS Jarosław Kaczyński stwierdził,że postkomuna w Polsce zostanie pochowana.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.07.17, 00:00
  Zawsze byles taki "czyscioch"..??

  POzdrawiam..
 • qwardian 21.07.17, 23:26

  "cytat z... prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego powiedział w 2004 roku, że "KRS to państwowy związek zawodowy, konserwujący interesy źle służące polskiemu społeczeństwu".

  Kolejny cytat jest z Jerzego Stępnia. Również byłego szefa TK, który ocenił przed laty, że KRS "dba o interesy korporacji sędziowskiej".

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.17, 23:55
  Bardzo interesujące cytaty.

  Jestem skłonny przypuszczać, że jeśli kiedyś wypowiadali się uczciwie, to właśnie wtedy...

  Może wówczas zdawali sobie sprawę z konieczności budowy normalnego wymiaru sprawiedliwości (wymiany postkomunistycznej protezy), ale nigdy politycznie nie byli zdolni do jej realizacji (może z powodu własnego uwikłania). A teraz gdy robi to skutecznie ktoś inny - protestują. Pies ogrodnika?
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.17, 00:54
  I kto tu jest volksdojczem?

  "Powtarzam po raz kolejny. Niemcom taniej będzie obalić legalny Polski rząd niż uczciwie płacić podatki w Polsce.
  Niemieckie służby ryją pod nami za pomocą:
  - Brukseli
  - Polskojęzycznych mediów gadzinowych
  - Dywersyjnych i sabotażowych ruchów obywatelskich.
  - Założonej za pieniądze niemieckiego wywiadu Platformy Oszustów.

  Mamy rozpłynąć się w Europie. Niemcy na pozytywne zmiany w Polsce reagują alergicznie. Ile razy Polacy próbowali naprawiać ustrój kraju tyle razy zewnętrzni wrogowie werbowali lokalnych zdrajców, by wszczynali awantury. W interesie Niemiec i Rosji jest by żadna reforma wzmacniająca Polskę nie przeszła.
  -władzę mamy oddać Niemcom
  -terytorium mamy oddać muzułmanom
  -pieniądze mamy oddać aferzystom
  -własne zdanie oddać łże-elytom"
  -dusze mamy oddać diabłu"

  Z artykułu "Parę faktów o "polskich" sądach 5"

  matusiakj.blogspot.com/
 • franek 26.07.17, 21:21
  Zgadza się AAA.Angeli Merkel,Niemcom nie na rękę jest suwerenny rząd PiS i widzieliby w przyszłości D.Tuska na urzędzie
  premiera POlski i volksdojcza nr1.
 • franek 26.07.17, 21:30
  Przecież dla Tuska "polskość to nienormalność", więc spolegliwie wypełniałby polecenia Berlina.
 • franek 10.08.17, 19:03
  Tak jak kiedyś Leszek Moczulski z KPN odczytał skrót PZPR:Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji,tak teraz takimi pachołkami jest opozycja,tyle,że w relacjach z Brukselą i Niemcami.Opozycja w Polsce jest niezdolna do samodzielnej,suwerennej,podmiotowej polityki.To niesamodzielne sługusy.
 • renepoznan 10.08.17, 20:18
  A skrót PiS odczytuje się jako "Pieprzą i Spieprzą".
  Problem w tym, że dobrze piepszą i trudno im wiele zarzucić ale gdy przystępują do realizacji to niedołęstwo jest niemal konkursowe>
  Coraz więcej ludzi związanych z PIS to zauważa. Ale by to zauważyć trzeba mieć odrobinę w głowie.
  Moczulski trafnie rozszyfrował PZPR. Rozszyfrowanie PiS też jest trafne - niestety.

  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • renepoznan 10.08.17, 20:20
  "rz" oczywiście

  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • franek 10.08.17, 20:27
  Rzecz w tym,że sam pieprzysz.
 • renepoznan 10.08.17, 20:43
  Twoja ocena, twój problem.

  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • franek 10.08.17, 20:55
  I vice versa.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.17, 12:30
  Z mojej obserwacji wynika, że Rene jest raczej nieprzemakalny na argumenty. W ostateczności odpowie ci "twoja ocena twój problem" co wskazuje na pewną pogardę dla adwersarza.
  Smutne jest to, że człowiek, który z racji pozycji społecznej jaką zajmuje, szczególnie powinien być wzorem moralności, wciąż publicznie pośrednio akceptuje niesprawiedliwość, złodziejstwo, zdradę, pogardę dla obywatela - mam tu na myśli uporczywe popieranie i akceptację (na tym forum) POprzedniej ekipy rządzącej, skrajnie szkodliwej dla wszystkich Polaków, co jest już wykazane ponad wszelką wątpliwość.

  Całkowicie jestem w stanie zrozumieć alergię na aktualną ekipę, w końcu nie jest idealna, ale nie do pojęcia jest poparcie dla niesprawiedliwości. Tu musi być jakaś inna przyczyna, której nie znamy...
  Alergia bierze się m.in. stąd, że aktualna ekipa jest światopoglądowo "socjalistyczna" - co nie jest prawdą, ponieważ socjalistyczna jest ona tylko w sferze społecznej, co jest zgodne z duchem Ewangelii, natomiast jest całkowitym przeciwieństwem socjalizmu w sferze wartości i ideologii - więc tak naprawdę jest ona anty-socjalistyczna - rozumianego jako satanistyczna ideologia powstała w XIX w.
 • franek 12.08.17, 14:12
  No ,ładnie AAA,ładnie.A co do Rene,patrząc na brak u niego logiki,pisanie bzdur,to jest on pomylony,stuknięty.
  Tak bredzić jak on,może tylko człowiek z nizin społecznych.
 • franek 12.08.17, 14:52
  >Alergia bierze się m.in. stąd, że aktualna ekipa jest światopoglądowo "socjalistyczna" - co nie jest prawdą, ponieważ socjalistyczna jest ona tylko w sferze społecznej, co jest zgodne z duchem Ewangelii, natomiast jest całkowitym przeciwieństwem socjalizmu w sferze wartości i ideologii - więc tak naprawdę jest ona anty-socjalistyczna - rozumianego jako satanistyczna ideologia powstała w XIX w.

  Ale rene w prostocie swego umysłu nie rozumie,że kwestiach własności środków produkcji PiS jest kapitalistyczny,a w kwestiach społecznych w jakiejś mierze jest socjalny.
  Już wcześniej rene bełkotał totalnie na ten temat.
 • franek 12.08.17, 15:26
  Rene jest tak nierozgarnięty umysłowo,że nie jest w stanie przeczytać ze zrozumieniem definicji socjalizmu i kapitalizmu.
 • Gość: Ibn Hazm IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.08.17, 20:26
  Czytam sobie te wasze pogawędki i mam solidny ubaw. Wygląda na to, że dla tutejszych zwolenników PIS kapitalizm to socjalizm z socjalizm. Typowo lewackie podejście do tematu. Coś się określi słowem i jest to fakt. Para pedałów to małżeństwo, socjal to kapitalizm, itp.
  Także ten Rene bajdurzy twierdząc, że PIS dobrze "pieprzy". Przecież te hasła PIS to czysty PRL w wersji moczarowskiej - o tyle że zmodyfikowany o chińszczyznę (kapitalizm tak ale państwowy).
  Fajni jesteście. Jakbym czytał portal zwolenników teorii płaskiej ziemi. ;)
 • franek 13.08.17, 20:50
  "W swoim klasycznym znaczeniu kapitalizm państwowy oznaczał gospodarkę, w której kapitalistyczne stosunki produkcji, oparte na własności prywatnej, znajdują się pod ścisłą kontrolą instytucji państwowych, np. gospodarkę głównych potęg światowych w czasie I wojny światowej. Współcześnie pojęcie kapitalizmu państwowego stosuje się najczęściej do gospodarek krajowych, w których, wbrew zasadzie całkowitej wolności rynku, państwo interweniuje, by bronić interesów wielkich firm."

  A jak to ma się do realiów polskich?Czy mam jeszcze dorzucić interpretację marksistów i neomarksistów?
 • Gość: Ibn Hazm IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.08.17, 09:05
  A co chciałeś przez to uściślenie powiedzieć? Przecież napisałem wyraźnie. Ideologia PIOS to socjalizm z elementami kapitalizmu państwowego. W skrajnym przypadku to Wenezuela. Chiny się nie bawią w "sprawiedliwość społeczną".
 • franek 14.08.17, 12:27
  "Socjalizm (łac. societas – wspólnota) – 1. wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do ideologii politycznej wywodzącej się z utopijnej filozofii politycznej rozwijanej w latach 30. i 40. XIX wieku we Francji lub 2. doktryna gospodarcza postulująca upowszechnienie świadczeń socjalnych i poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalizmu oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej."

  Ale socjalizm jest antagonistą kapitalizmu.PiS to kapitalizm z elementami socjalnymi.Ze znanych obecnie gospodarek to socjalistyczna jest Kuba.Kiedyś cały blok komunistyczny był socjalistyczny.
 • franek 14.08.17, 12:33
  Z definicji wynika również,że PiS nie jest kapitalizmem państwowym,mimo pewnego majątku państwowego.
 • franek 14.08.17, 12:47
  Rzeczywiście,prawdopodobnie Chiny będą przykładem kapitalizmu państwowego i to bez socjalu.
 • franek 14.08.17, 12:57
  Z definicji socjalizmu i kapitalizmu wynika,że dotyczą własności i kontroli środków produkcji,a to wyklucza socjalistyczność PiS.
 • franek 14.08.17, 13:05
  A kontrola majątku PiS dotyczy tylko państwowego-spuścizny po PRL,co wyklucza również kapitalizm państwowy u PiS.
 • franek 14.08.17, 13:29
  A w UE chyba tak łatwo nie można ingerować w wolny rynek,a tym jest strefa UE,w celu obrony interesów jakichś dużych przedsiębiorstw,a tak jest w kapitalźmie państwowym.W UE to nie przejdzie.
  Jakiś czas temu próbowano reanimować w Polsce poprzez zastrzyk gotówki chyba jakąś stocznie i to już wymagało zgody Brukseli.Po prostu w samej UE kapitalizm państwowy i tym bardziej socjalizm nie przejdą.
 • franek 14.08.17, 13:36
  UE to strefa wolnego handlu,gospodarki wolnorynkowej.Chyba tak to wygląda,no nie?
 • franek 14.08.17, 13:51
  Duże przedsiębiorstwa państwowe w Polsce muszą działać w realiach wolnego rynku,więc gdzie jest ten kapitalizm państwowy,który uprzywilejowuje dużych?
 • franek 14.08.17, 13:38
  Z definicji socjalizmu wynika również,że jest utopią i dlatego Kuba wygląda,jak wygląda.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.17, 15:35
  Socjalizm jest przede wszystkim ideologią i to szatańską bo opartą na buncie przeciwko Bogu, w nadziei, że to człowiek jest panem wszechświata i może sam wszystko urządzić i zaplanować (stąd ta utopia). A więc socjalizm jest przede wszystkim antychrześcijański. Wszystkie jego odmiany takie jak komunizm, nazizm, liberalizm (tak, tak) stawiały sobie jako pierwszy cel - zniszczenie chrześcijaństwa...

  O tym wszystkim często dziś zapominamy utożsamiając socjalizm tylko z formą własności w gospodarce. Jest to element oczywiście bardzo ważny, ale będący tylko konsekwencją założeń ideologicznych. Często socjaliści dawali sobie legitymację swych antyludzkich niszczących działań - przez to, że obiecywali socjał, szczęśliwość wszystkich albo przynajmniej wielu. Było to usprawiedliwianie z gruntu fałszywe, bo jak widzimy dzisiaj na przykładzie wielu państw - największy socjał można osiągnąć w państwach najbardziej kapitalistycznych. To potwierdza twierdzenie, że socjalizm rozumiany jako świadczenia socjalne nie ma wiele, a właściwe nic wspólnego z socjalizmem jako ideologią. Ten pierwszy (czyli socjał) wcale nie zależy od formy własności, a ten drugi wcale nie ma za swój za cel główny dawanie socjału, lecz zniszczenie chrześcijaństwa, a przez to wolności i godności człowieka.

  Podsumowując - socjalizm to ideologia i tylko jako musi być rozpatrywany.

  Dziś mamy do czynienia z ekspansją nowej odmiany socjalizmu - tak zwanego marksizmu kulturowego pod takimi postaciami jak gender, poprawność polityczna, feminizm, promowanie homoseksualizmu, itd. Cel jest wciąż niezmienny - zniszczenie chrześcijaństwa, zniszczenie wolności człowieka, tym razem nie poprzez terror, tortury, zabijanie, grabież własności, ale poprzez zniszczenie kultury. Założenie jest takie, że pozbawiając ludzi kultury uczyni się ich bezbronnymi i bezwolnymi - a wówczas można z nimi zrobić dosłownie wszystko - bez stosowania terroru, tortur, itp....
 • franek 14.08.17, 19:23
  >Dziś mamy do czynienia z ekspansją nowej odmiany socjalizmu - tak zwanego marksizmu kulturowego pod takimi postaciami jak gender, poprawność polityczna, feminizm, promowanie homoseksualizmu, itd. Cel jest wciąż niezmienny - zniszczenie chrześcijaństwa, zniszczenie wolności człowieka, tym razem nie poprzez terror, tortury, zabijanie, grabież własności, ale poprzez zniszczenie kultury.

  Generalnie wygląda to jak walka klas z ideologii komunistycznej tylko zainteresowani i beneficjenci tego procederu zmienili się.Stara szkoła komuchów.
  Mimo ateizmu jestem odporny na lewackie ideologie i życzliwie odnoszę się do wierzących oraz jestem konserwatywny w poglądach.
 • franek 14.08.17, 19:55
  Na lewicę mam wręcz uczulenie.he
 • franek 14.08.17, 19:31
  >jak widzimy dzisiaj na przykładzie wielu państw - największy socjał można osiągnąć w państwach najbardziej kapitalistycznych.

  He,dokładnie.Jak chce się dużego socjalu to trzeba mieć wyborny kapitalizm.
 • franek 14.08.17, 23:01
  Krajem o najbardziej wypasionym socjalu w Europie jest chyba Szwecja.Na badania,innowacyjność wydają 4%PKB-najwięcej w Europie,to mogą sobie pozwolić.Są też w pierwszej 10-ce najbardziej konkurencyjnych gospodarek na świecie.
  Polska na badania,innowacyjność wydaje poniżej 1%PKB i jest chyba na 36 miejscu na świecie pod względem innowacyjności,co oznacza,że konkuruje tylko tanią siłą roboczą.Niestety.
 • Gość: Ibn Hazm IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.08.17, 08:36
  To zatrąca o rozdwojenie jaźni.
  Ale podejrzewam coś innego. Wy po prostu nie rozumiecie istoty PISizmu. A tą istotą jest przejęcie władzy za "coś". "Coś" czyli hasełka dla naiwnych. Jeśli kupi się władzę socjalizmem to damy socjalizm. Jesli ten socjalizm podbarwimy jeszcze sloganami patriotycznymi to "polactwo" będzie głosowało i nie dyskutowało. Tak jak Wy.
  Tak działają partie wodzowskie typu PIS czy PO.
  Prawdziwy konserwatyzm i prawdziwy patriotyzm jest dla Was intelektualnie niemożliwy do zrozumienia. Zresztą dla większości - co piszę z sporą przykrością.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 15.08.17, 13:47
  Patriotyzm musi być inteligentny, to znaczy musi rozumieć aktualną sytuację, to co w danym momencie jest najbardziej potrzebne dla ojczyzny, jak rozwiązać aktualne problemy, jak ustrzec się od zagrożeń, itd. Potrzeba racjonalnego myślenia.

  W aktualnej sytuacji poparcie Pisu przez patriotów stało się koniecznością, po pierwsze po to by usunąć POprzednią ekipę finansowaną przez wrogów polskości, dążącą konsekwentnie do demontażu państwa ("polskość to nienormalność"), po drugie Pis jest jedyną partią jak dotąd konsekwentnie dążącą do uczynienia z Polski normalnego (nie teoretycznego) państwa - przez co Niemcy i Rosja prowadzą krucjatę przeciwko Polsce, m.in. z użyciem swych pudli z Brukseli.

  Aktualnie nie ma innej opcji - gdyby była to można by podyskutować, a tak nie ma nad czym, więc nie wiem po co się odzywasz i o czym chcesz dyskutować? Masz jakąś racjonalną, nie obrażającą inteligentnych ludzi, propozycję - to ją podaj. Bo na razie tylko poszczekujesz bez ładu i składu...

  Przepraszam za to "poszczekiwanie", ale tak to wygląda...

  A już najbardziej rozśmieszyło mnie to oskarżenie o "przejęcie władzy za coś". Toż to jest oskarżenie skierowane do całego świata. Chcesz wojować z naturą?... wyprowadzić się na Marsa...?
  Ja się domyślam skąd to irracjonalne myślenie - z poprzedniej epoki, gdy Partia była dana raz na zawsze (władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy), gdy za przeciwstawienie się partii można było mieć rękę odciętą - więc o czymś takim jak "przejęcie władzy" nie wolno było nawet myśleć, to była myślozbrodnia. A myślenie o przejęciu władzy za "coś" to była podwójna myślozbrodnia. Przecież jedyna boska Partia Komunistyczna nie musiała dawać "czegoś", bo była boska...
  Niestety resentyment takiego głęboko zakorzenionego w mentalności myślenia Polaków stał się jedną z POdstaw zaczadzenia przez ostatnie osiem lat i wybierania partii rozwalającej państwo, społeczeństwo, prowadzącej do ograbienia i zubożenia Polaków. Zaczadzenie polegało właśnie na tym, że ta partia miała rządzić po wieki wieków i nie musiała się niczym wykazać, nie musiała dawać "czegoś", wręcz odwrotnie mogła zabierać...
 • franek 15.08.17, 16:02
  Słyszałeś może AAA takie prognozy,że w najbliższych latach mamy szanse dogonić w zarobkach Czechów?Gdzieś w mediach śmignęła mi taka wypowiedź jakiegoś ekonomisty.Wiesz coś o tym?
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 15.08.17, 16:13
  Nie słyszałem, ale różnica wynosi ok. 350 zł.

  Ja od kilku lat twierdziłem, że jeśliby powstrzymać platformianą grabież Polaków, to zarobki powinny skoczyć automatycznie o 500 - 1000 zł miesięcznie, powiedzmy średnio 700 zł. Załóżmy, że uda się zablokować grabież w 50% - to powinno zwiększyć średnie zarobki o 350 zł, więc to całkiem możliwe...

  www.reinisfischer.com/average-salary-european-union-2017
 • franek 15.08.17, 16:30
  Może wyniesie to trochę więcej.Widziałem ogłoszenia pracy w Czechach,gdzieś w nie dużym mieście niedaleko granicy z woj.dolnośląskim.Prosta praca na produkcji nie wymagająca wysokich kwalifikacja,a zarobki w granicach 2800-2400zł netto.
  A jak do tego ma się PKB na mieszkańca?Czesi mają wyższe od polskiego o 50%.Z tym są również związane zarobki.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.07.17, 09:45
  szampana..

  PS Dzordz..masz cykora..??
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.07.17, 00:17
  A cykor dzordza i renasa zwisa mi jak nietoperze w Kostrzynskich kazamatach..Ahoj - ostro na lewice i do pachola z szantami na ustach....!!
 • franek 23.07.17, 20:24
  Myślisz george,że bolszewicka rewolucja opozycji się powiedzie?
 • franek 23.07.17, 20:57
  Opozycja cierpi na urojenia,bo uważa,że zagrożona jest demokracja,a więc ograniczane są prawa obywatelskie.
  To cięższy przypadek,bo z manią prześladowczą.
 • franek 23.07.17, 21:22
  Bolszewicka,rewolucyjna tłuszcza opozycyjna już się odgraża.
 • Gość: miodzio IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.17, 22:31
  w języku polskim słowo spolegliwy- nie oznacza wcale uległy, jak sądzą niedouczeni ludzie I sortu
 • franek 26.07.17, 22:35
  spolegliwy
  1. «taki, który wzbudza zaufanie i można na nim polegać»
  2. pot. «taki, który łatwo ustępuje i podporządkowuje się innym»

  Tak trudno sprawdzić,niedouczony II sorcie?
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.17, 02:21
  Franek..Wyglada NATO,ze to przyglup od kwadratowego lba i 6-ciu "Kruli"..Tak wiec to nie POlak tylko Rumun lub czosnkowy smierdziel..
 • Gość: elitarny II sort IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.17, 08:40
  Słowo "spolegliwy" wprowadził do obiegu w polszczyźnie prof. Tadeusz Kotarbiński sięgając do zasobu słów gwary śląskiej.
  "Spolegliwy"- - tym słowem określa się człowieka, na którym możną polegać. Niestety- pewne podobieństwo do słowa "uległy" spowodowało, że pierwszy sort Polaków zaczął używać tego słowa w tym znaczeniu. Bez oczywistej potrzeby, bo skoro istnieje polskie słowo uległy- nie ma potrzeby sięgac po drugie.
  Niestety- ten bałagan- bo używanie tego samego słowa w dwóch wręcz przeciwstawnych znaczenia wprowadza chaos, otóż ten bałagan zaakceptowali językoznawcy i wprowadzili do słowników. Wikipedia podaje wyłącznie jedno znaczenie.
  Używanie przez osoby mniej wykształcone słów, których znaczenia nie rozumiej prowadzi do psucia pięknego, polskiego języka.
  Innym przykładem jest np. powszechne używanie słowa "oportunista" na określenie człowieka, który stawia opór. Tu na szczęście językoznawcy postawili opór i w słowniku SJP jest tylko właściwe znaczenie.
  Jestem Polakiem, uważam się za patriotę i dlatego protestuje przy każdej okazji gdy dochodzi do psucia języka. Niestety- w dobie internetu jest to zjawisko powszechne. I sort panoszy się wszędzie, nie tylko w polityce. "Elita" jest dziś epitetem.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.17, 10:48
  To że słowo "elita" jest dziś epitetem, nie powinno nikogo dziwić, ani tych z I, ani z II czy III sortu.

  Polskie elity doznały holokaustu, a jej miejsce zajęli uzurpatorzy, nie mieszczący się w żadnym sorcie. Ładnie pokazuje to choćby historia III rp (ach gdybyż jej twórcy byli chociażby Polakami III sortu, byłby prawdziwy raj...).

  Formowanie się natomiast nowych elit jest praktycznie zablokowane, z uwagi na fakt, że media są w obcych rękach. Do tego żałosnego stanu z premedytacją doprowadzili twórcy 3 rp, by nie wyszła na jaw ohyda ich pochodzenia i sposobu w jaki zajęli miejsce wymordowanej polskiej elity.
  Dla nas znakiem rozpoznawczym, kto może kwalifikować się do prawdziwej nowej elity, autorytetu - jest wielość medialnych ataków na daną osobę. Im więcej ataków i plugawienia - tym jest to szlachetniejsza i wartościowa osoba. To się sprawdza niemal w 90%.
 • franek 27.07.17, 15:59
  > Niestety- pewne podobieństwo do słowa "uległy" spowodowało, że pierwszy sort Polaków zaczął używać tego słowa w tym znaczeniu. Bez oczywistej potrzeby, bo skoro istnieje polskie słowo uległy- nie ma potrzeby sięgac po drugie.

  A dlaczego nie można używać takiego synonimu,skoro ktoś wprowadził to znaczenie do obiegu?Synonimy wzbogacają język.
 • franek 27.07.17, 16:21
  To słownik języka polskiego PWN nie jest dla ciebie miarodajny?To ty jesteś geniuszem.
 • franek 27.07.17, 16:49
  >Wikipedia podaje wyłącznie jedno znaczenie.

  Bajki opowiadasz.Otóż w Wikipedii jest napisane:" Potocznie słowo to(spolegliwość) jest używane przede wszystkim w sensie uległości lub podporządkowywania się innym, i to drugie znaczenie uzyskało również status poprawnego (jako wyrażenie potoczne)[1]"
 • franek 27.07.17, 17:10
  To drugi sort jest z ciebie.Nie umiesz skorzystać z przeglądarki i czytać ze zrozumieniem.
 • Gość: Wikipedia IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.17, 19:35

  Franio- nie wybieraj rodzynków- czytaj całość:
  Spolegliwość – pewność, możliwość polegania na kimś. Ktoś spolegliwy jest osobą, na której można polegać, na kim można się oprzeć. To ktoś troskliwy, opiekuńczy, godny zaufania. Potocznie słowo to jest używane przede wszystkim w sensie uległości lub podporządkowywania się innym, i to drugie znaczenie uzyskało również status poprawnego (jako wyrażenie potoczne)[1].

  Do filozofii pojęcie to zostało wprowadzone przez Tadeusza Kotarbińskiego w jego pracach na temat teorii skutecznego działania (prakseologia), zwłaszcza w pismach na temat etyki niezależnej. Termin pochodzi, według autora, od niemieckiego zuverlässig i znany jest na Śląsku[2]. Inne źródła wskazują na czeski przymiotnik spolehlivý, znaczący tyle, co godny zaufania[3].

  Spolegliwy opiekun winien być życzliwie nastawiony wobec podopiecznych, wrażliwy na cudze potrzeby i skłonny do pomagania[4]. Na podstawie tak skonstruowanego modelu dobrego człowieka Kotarbiński chciał udowodnić, że ten wzorzec nie spadł z zaświatów, ani nie jest jakimś echem niezmiennego ideału bytującego w rejonach czystych idei[5]. Do przyzwoitego zachowania się nie jest więc potrzebna, według filozofa, wiara w ideał transcendentalny, ale zwykła wrażliwość, której kryteria nie zmieniają się w czasie. Kotarbiński bronił możliwości stworzenia etyki, która byłaby niezależna od poglądu filozoficznego lub religijnego i która mogłaby przetrwać nawet wtedy, gdy zniknie w nas przekonanie o słuszności jakiegokolwiek przekonania metafizycznego.
 • franek 27.07.17, 19:57
  Na cholerę przytoczyłeś całość?Co to zmienia?Swoimi słowami nic nie umiesz napisać.
 • franek 27.07.17, 20:09
  Przytoczenie całości nie zmienia moich konkluzji.
  Nie dostrzegasz meritum.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.17, 12:30
  Czy rzeczywiście dla wszystkich folksdojczy znajdzie się sznur?

  www.youtube.com/watch?v=heWfACk2NIc&feature=youtu.be
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.17, 17:58
  bo by sznurka zabraklo do snopowiazalek - tyle go POtrzebujecie...
 • franek 31.07.17, 19:30
  Nasuwa się takie pytanie: po co opozycjoniści dążą do przejęcia władzy skoro są bezproduktywnymi beztalenciami?
  Wystarczą już minione osiem lat teoretycznego państwa w wykonaniu PO-PSL.
 • Gość: gość portalu IP: 178.62.93.* 01.08.18, 16:25


  Och, teraz to do władzy dorwały się dopiero produktywne talencia

  ROTFL
 • franek 01.08.18, 17:46
  Jeszcze gospodarka nie zdechła,przyzwoicie kręci.Brakuje tanich rąk niewolników,tak pracodawcy utyskują.Bo to taka gospodarka z bezmózgowiem.
 • franek 01.08.18, 18:24
  Temat ograny,ale dla przykładu przytoczę:wg Rostowskiego i beniaminka Balcerowicza Petru,miało nie być pieniędzy na 500+.Właśnie to takie przygłupy ekonomiczne,beztalencia,czego dowiedli.
 • franek 01.08.18, 19:40
  I takie przygłupy,jak Rostowski,Petru i wielu,wielu innych sprowadzają politykę,parlamentaryzm,debatę publiczną do poziomu dna.I tak jest od 1989r.Rzygać się chce na te rzekomo polskie gówna.
 • snajper55 02.08.18, 00:07
  franek napisał:

  > Temat ograny,ale dla przykładu przytoczę:wg Rostowskiego i beniaminka Balcerowi
  > cza Petru,miało nie być pieniędzy na 500+.Właśnie to takie przygłupy ekonomiczn
  > e,beztalencia,czego dowiedli.

  No i nie było. PiS zwiększył zadłużenie pożyczając kasę na 500+. Jeszcze nasze prawnuki będą te długi spłacać.

  S.
  --
  Ten kraj
 • franek 02.08.18, 00:19
  Deficyt w normie,dług publiczny też,bo oscyluje niezmiennie od lat około 50% PKB.To gdzie te zadłużenie?
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 00:29
  snajper55 napisał:

  > PiS zwiększył zadłużenie pożyczając kasę na 500+.

  Nieprawda!

  Na 500+ wystarczyło w zupełności to, co PiS przestał zwracać oszukującym na nienależnym zwrocie podatku VAT.

  Kasę pożyczyć rząd musiał na lekarzy rezydentów, którzy wraz z PO i Nowoczesną domagali się zwiększenia wydatków w budżecie na służbę zdrowia z 4,5% PKB na 7% PKB. Te pieniądze według PO i Nowoczesnej miały być zabrane ministrowi Macierewiczowi, a więc pochodzić z pieniędzy wydawanych na zbrojenia. Ponieważ na zbrojenia Polska wydaje w sumie 2% PKB, więc PO i Nowoczesna w praktyce domagały się całkowitej likwidacji polskiej armii. Rząd nie miał innego wyjścia, jak te pieniądze pożyczyć.
 • franek 02.08.18, 00:45
  Co najmniej od dekady wszystkie rządy zwiększają dług publiczny o przyrost PKB i utrzymują go średnio na poziomie 50%PKB.Rekordzistami w zadłużaniu,w którymś momencie były właśnie rządy PO-PSL,bo dług publiczny osiągnął,aż próg ostrożnościowy 55% PKB.Później spadł i obecnie oscyluje wokół 50% PKB.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 17:46
  Gość portalu: gość portalu napisał(a):

  > Och, teraz to do władzy dorwały się dopiero produktywne talencia

  O niebo lepsze niż "chore umysły" które się o 12 mld rąbnęły!

  niewygodne.info.pl/artykul6/02652-Piekne-samozaoranie-posla-Cimoszewicza.htm

 • franek 31.07.17, 19:37
  Te opozycyjne półgłówki m.in. z PO i PSL nawet nie umieli upilnować państwowej kasy:ostro kręciły "karuzele" vatowskie,kwitł przemyt paliw.Po co takim głąbom władza?Cierpią na chore,przerośnięte ambicje.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.17, 20:04
  Oni tej kasy wcale nie pilnowali, wręcz odwrotnie - przyzwolenie na grabież było zgodnie z umową, warunkiem koniecznym by mogli POsiadać władzę - nadaną im przez obcych panów.

  A chodzi o umowę zawartą przy okrągłym stole, a w zasadzie już wcześniej - że samodzielność gospodarcza Polski zostanie zlikwidowana, a sam kraj i ludzie staną się żerowiskiem i łupem obcego kapitału.

  Teraz gdy Polska usiłuje wyrwać się z tej fatalnej sytuacji - jest wielkie oburzenie w Niemczech (wyrażane m.in. przez niemieckich pudli w Brukseli) - JAK TO? TO PRZECIEŻ JEST ZŁAMANIE ŚWIĘTEJ UMOWY ! Polacy nie pamiętają o umowie?

  Problem w tym, że ta umowa nie była zawierana przez Polaków, lecz różnej maści komunistów, dysydentów, doradców, agentów...czy jak ich tam zwał...wybranych przez Kiszczaka..

  To ta ferajna oderwana od koryta (obcy panowie zawsze coś tam rzucą świniom do koryta) tak dzisiaj oponuje...

  Ale tak naprawdę gra się toczy o większą stawkę - trzeba obalić rząd w W-wie bo zapowiedziany projekt Trójmorza stanowi zagrożenie niemieckiej hegemonii w Europie. Więc Polsce wypowiedziano wojnę...
 • franek 31.07.17, 20:28
  Bardzo prawdopodobne.

  >Ale tak naprawdę gra się toczy o większą stawkę - trzeba obalić rząd w W-wie bo zapowiedziany projekt Trójmorza stanowi zagrożenie niemieckiej hegemonii w Europie. Więc Polsce wypowiedziano wojnę..

  Też zwróciłem na to uwagę.Bardzo interesujący projekt i realistyczny,skoro nawet swoją obecnością na szczycie państw Trójmorza aprobował Trump.Te kraje są chyba zainteresowane m.in dywersyfikacją źródeł gazu za pośrednictwem Polski,co nie jest w interesie niemiecko-rosyjskiego nord stream.

 • franek 31.07.17, 20:33
  Wychodzi na to,że opozycja to nie politycy tylko banda.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.17, 21:52
  Dlatego już od lat piszę na forum, że Pis jest jedyną dużą partią polityczną w Polsce. Reszta to albo małe partyjki bez zdolności do przebicia się i zdobycia wpływu na kształt polityczny i społeczny, albo POstkomunistyczne szemrane grupy mącące i kradnące, udające partie polityczne.

  Niestety to że jest tylko jedna partia nie jest zdrowe - bo nie ma realnego życia politycznego, realnego sporu, z którego wyłaniają się rozwiązania korzystne dla państwa i Polaków.

  Pisowi potrzebna jest opozycja, ale jej nie ma...
 • franek 31.07.17, 22:17
  Być może jest tak niski poziom świadomości i kultury politycznej Polaków i dlatego polska scena polityczna wygląda nieszczególnie.Żeby przez ponad ćwierć wieku demokracji dorobić się tylko jednej partii z prawdziwego zdarzenia?Polacy "łykają" bajery tych pseudopartii,pseudopolityków.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.17, 22:29
  Niski poziom świadomości i trzymanie w ciemnocie zostało świadomie zdecydowane w momencie podjęcia decyzji, że media mają mieć obcych właścicieli. Bez własnych mediów nie ma mowy o jakimkolwiek dyskursie społecznym, podnoszeniu świadomości, itp.

  38 mln Polaków nie ma platformy by się porozumieć w istotnych kwestiach. Media typu gazeta pieczołowicie utrzymują ten chory stan. 38 osób może jeszcze jakoś się dogadać, np. spotykając się w jakiejś knajpie albo na działce, ale 38 milionów???

  Bez własnych mediów jesteśmy skazani na klęskę. Dlatego tak ważną społeczną rolę pełni np. RM - powinni to docenić także niewierzący, tym bardziej, że nic im to nie przeszkadza...
 • franek 31.07.17, 22:51
  Chyba w ogromnej mierze Polacy są dzicy,bo jak można wytłumaczyć ich wręcz antagonistyczny stosunek do RM i TVP?Zwolennicy opozycji szkalują te media,a nawet zdarzały się ataki fizyczne na dziennikarzy TVP.
  Taki
 • franek 31.07.17, 22:54
  Chyba w ogromnej mierze Polacy są dzicy,bo jak można wytłumaczyć ich wręcz antagonistyczny stosunek do RM i TVP?Zwolennicy opozycji szkalują te media,a nawet zdarzały się ataki fizyczne na dziennikarzy TVP.
  Taki jest "urok" zwyrodniałego narodu polskiego.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.07.17, 23:10
  Franek napisal :

  > Taki jest "urok" zwyrodnialego narodu POlskiego..

  Jak moze byc inaczej skoro gro mlodziezy POlskiej to totalne przyglupy..Wystarczy POszperac PO roznych czatach np.. na You Tube - Gniazdo Bocianie POd Sokolka Live i stwierdzic,ze kretynow u Was mnogo albo jeszcze wiecej..To co tam szczyle wypisuja wola o POmste do nieba..Totalne POje..!!
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.17, 23:18
  Ja bym jednak nie używał słowa "zwyrodniały", bo jak wówczas nazwać inne narody???

  Polacy to jeden z najbardziej doświadczonych i poszkodowanych narodów na świecie, szkalowany, poniżany, okradany i zniewalany od kilkuset lat. Uważam, że nie ma takiego drugiego narodu, który by to przetrzymał. Ponoć ostanie badania haplogrup dowodzą 5 tysięcznej historii narodu polskiego, starszego od grup germańskich. Może to jest jakieś wytłumaczenie...

  A co do ostatnich wydarzeń - słyszałem opinię zachodniego dziennikarza, bardzo zdziwionego, że pomimo takich podziałów wśród Polaków, wciąż jest spokój i stabilizacja społeczna. Inne narody już dawno poszły by na noże...
  Myślę, że ratuje nas nasza wysoka kultura.
 • franek 01.08.17, 00:01
  W UE nie znam dzikszego plemienia,jak Polacy.
 • franek 01.08.17, 00:13
  >Polacy to jeden z najbardziej doświadczonych i poszkodowanych narodów na świecie, szkalowany, poniżany, okradany i zniewalany od kilkuset lat. Uważam, że nie ma takiego drugiego narodu, który by to przetrzymał. Ponoć ostanie badania haplogrup dowodzą 5 tysięcznej historii narodu polskiego, starszego od grup germańskich. Może to jest jakieś wytłumaczenie..

  Zgodzę się,ale tylko część Polaków jest normalna.
  Rafał Ziemkiewicz pisząc niepochlebnie o Polakach w książce pt."Polactwo",miał rację.
  Ja już w latach 90-tych,obserwując krajową politykę doszedłem do wniosku że z Polakami jest coś nie tak.
 • franek 01.08.17, 00:22
  Chociażby zobacz,jakimi przesłankami kieruje się elektorat antyPiSu.Totalne bezmózgowie-od początku lat 90-tych tak to wygląda.
 • franek 01.08.17, 00:37
  W latach 90-tych jeszcze sympatyzowałem z UPR z tego względu,że nie mogłem znieść polskich polityków,a UPR w tamtych czasach był antysystemowy,też negatywnie nastawiony do partyjniactwa.Ale z UPR też się wyleczyłem pod koniec lat 90-tych.Poza PiS żałosna jest polska scena polityczna.
 • Gość: DNO IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 13:57
  Badania na haplogrupach- wg. kolegi AA- dowodzą, że Polacy maja 5000 lat.
  Jednak upały są groźniejsze od mrozów. Upały uszkadzają mózg, mrozy - ciało. Odmrożenia można wyleczyć, uszkodzenia mózgu sa nieodwracalne.
  Żeby metodą badania haplogrup określić wiek jakiejś nacji należałoby znaleźć typowych jej przedstawicieli. Naziści potrafili zdefiniować typowego Niemca:
  szczupły- jak Goering, wysportowany jak Goebbels, blondyn- jak Hitler.
  A jak wygląda klasyczny Polak? Obawiam się, że przejściu przez nasze ziemie dziesiątek armii ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód nasze DNA zawiera wszelkie możliwe geny.
  A skoro nie potrafimy zdefiniować genetycznego Polaka- to nie potrafimy także z tego koktajlu wysnuć wniosków co do jego przeszłości.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 15:31
  Współcześni Polacy są bezpośrednimi potomkami ludu zamieszkującego obecne ziemie Polski (aż pod Berlin) w sposób nieprzerwany od 8 tysięcy lat. Takie są najnowsze wyniki badań etno-genetycznych z różnych ośrodków naukowych. Wyniki te są w pewnym sensie rewolucyjne w stosunku do przeważającego do tej pory poglądu o napływowym charakterze Słowian.

  I nie potrzeba szukać typowych przedstawicieli - wystarczy wynik badania potwierdzający obecność markerów haplogrupowych (w tym wypadku R1a nazwana Słowiańską) wśród ok. 55% obecnych Polaków (najwyższy odsetek właśnie u Polaków i Serbołużyczan 63%)
 • franek 01.08.17, 15:55
  A te 45% populacji polskiej,które nie ma słowiańskich markerów haplogrupowych R1a,to ma jakie,czyje geny?Jednak polska populacja jest różnicowana?he
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 17:21
  Wszystkie populacje są wymieszane. Na tym tle obecni Polacy bardzo się wyróżniają bo aż w 55-58% populacji występuje haplogrupa R1a - co jest odsetkiem bardzo wysokim i dowodzi autochtoniczności Polaków na tych ziemiach od 7-8 tys. lat, a nie od IV-VI wieku n.e. jak chcieliby historycy niemieccy.

  Co więcej w populacji Polaków występuje aż w 21,5% grupa "U" (przodków tej grupy można nazwać staro-europejczykami - z okresu 30-45 tys. lat temu), podczas gdy przeciętnie wśród obecnej ludności europejskiej ta grupa występuje tylko w 11%.
 • franek 01.08.17, 17:58
  Ale z tego wynikałoby,że ponad 40% populacji polskiej ma niesłowiańskie geny.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 18:19
  To nie jest takie proste w kategoryzacji. Mówimy o procesach bardzo długich w czasie i bardzo długich, wymieszanych i skomplikowanych. Co więcej jest to dziedzina u początków swego rozwoju.
  Co do wymieszania, to Polacy i tak na tle Europy są narodem wymieszanym mniej niż przeciętna. Grupa słowiańska jest najbardziej obecna wśród Polaków. Np. Niemcy są bardziej "wymieszani" - nie ma jednej tak dominującej grupy, jak Słowiańska u nas.

  Bardziej jednorodni pod względem haplogrup są jedynie narody umownie mówiąc"celtyckie", np. Walijczycy, Irlandczycy, ale także Francuzi, Hiszpanie...
  Musimy jednak pamiętać, że pochodzenie biologiczne (co jest w kręgu zainteresowań nauk przyrodniczych) nie do końca pokrywa się z warstwą kulturową, językową (archeologia, etnografia, itd.) - na co miały wpływ bardzo przeróżne czynniki w bardzo długim czasie.

  Niemniej badania w zakresie haplogrup oparte na rozpoznaniu w męskim chromosomie Y i mitochondrialnym DNA - dają niepodważalne informacje o pochodzeniu i wędrówkach ludów, i jak długo na danym terenie występują.
 • Gość: zzz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.08.17, 21:04
  Zaraz przeczytamy o Wielkiej Lechii?
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 22:28
  Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale z tego co wiem tzw. kwestia "wielkiej Lechii" to ideologiczna interpretacja wyników badań nad haplogrupami, co może pojmowaniu tych badań tylko zaszkodzić.
  Badania te mają taki charakter, że logicznie myśląc nie da się ich w tak prymitywny i ideologicznie dla potrzeb współczesnych sporów wykorzystać. Jeśli ktoś to robi, to znaczy, że nie myśli logicznie.

  To trochę tak jakbyśmy ideologicznie dla uzasadnienia własnych wizji, wykorzystywali fakt, że stolicą Polski był Poznań (razem z Gnieznem powiedzmy), potem Kraków i wreszcie W-wa - i na tej podstawie udawadniali, że gdy stolicą były te pierwsze dwa miasta to było to dla państwa korzystne, a przeniesienie jej do W-awy spowodowało upadek. Być może coś w tym jest, ale jest to nienaukowe szarlataństwo (dopóki ktoś tej tezy nie udowodni). Póki co z naukowego historycznego punktu widzenia wiemy tylko tyle, że były po kolei 3 stolice.
  To samo z haplogrupami - na razie mamy tylko suche dane, a co może z tego wyniknąć dla historii to dość odległa przyszłość (może nic).
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.08.17, 21:24
  I to mnie cieszy..Osobiscie nie lubie wygrywac do zera - przeciwnikowi jakis szacunek sie nalezy.. :):)

  PS Czy z tego wszystkiego bedzie chleb POwszedni - raczej nie..?? !!
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 22:34
  Chleba tak od razu z tego nie będzie, ale wiemy coraz więcej o naszych przodkach, w tym także o Słowianach.
  Ewidentnie zaprzecza to twierdzeniom niektórych niemieckich historyków, że SŁowianie pojawili się niedawno, nagle i nie wiadomo skąd - jak żaby które wyskoczyły z bagien Polesia...

  Jeszcze wiele ciekawych rzeczy można by powiedzieć o Ariach...o których tak wiele mówiło się w Niemczech w XIX i na początku XX w.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.08.17, 22:56
  Albo umrze albo bedzie zyla..Taki jest stan dzisiejszy i zapewne u POtomnych POdobnie..

  PS Skoro Slowianie przywedrowali az POd Berlin tzn ze obok Lecha Rusa i Prusa musi byc jeszcze Helmut... :):)
 • Gość: DNO IP: *.adsl.inetia.pl 02.08.17, 09:10
  Nie kwestionuje grup haploidalnych jako narzędzia badawczego ale za nadużycie uważam twierdzenie, że z ich pomocą można ustalić, kiedy w Europie pojawili się Polacy. Bo pojęcie: Polska, Polak jest raczej świeżej daty.
  Słowianie pojawili się w naszym regionie nie tak dawno- najwcześniej w basenie Morza Śródziemnego bo chyba w 7-mym wieku zaczęli łupić i niszczyć kulturę antyku. Wystarczy zapoznać się dobrze udokumentowana historią Splitu na terenie dzisiejszej Chorwacji.
  Na naszych dzisiejszych ziemiach do łupienia było mniej a i klimat zimą trochę zbyt ostry- więc zaczęli się osądzać później, gdy lepsze tereny były już zajęte.
 • Gość: DNO IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 21:56
  "Współcześni Polacy są bezpośrednimi potomkami ludu zamieszkującego obecne ziemie Polski (aż pod Berlin) w sposób nieprzerwany od 8 tysięcy lat. "
  Czy to ten lud zbudował i zamieszkał osadę w okolicy dzisiejszego Biskupina?
 • franek 01.08.17, 22:06
  Twój nick "DNO" to aluzja?
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.17, 22:17
  Tego nie można jednoznacznie stwierdzić. Archeolodzy osadę przypisują kulturze Łużyckiej, ale nie jest jednoznacznie ustalone i nie ma powszechnej zgody historyków, co do etnosu w jakim powstała ta kultura.

  Badania haplogrup są póki co nowym narzędziem przydatnym dla historii, ale nie wypracowano jeszcze naukowych metod powiązania tego nowego narzędzia z narzędziami dotychczasowymi, np. archeologią. To kwestia przyszłości, ale już teraz widać jak potężnym narzędziem to jest. Na razie mam wrażenie, że naukowcy od tych różnych narzędzi spoglądają na siebie trochę nieufnie, ale nie dlatego że podważają wyniki drugiej strony, ale po prostu boją się jakiejś osobistej konfrontacji, ponieważ nie mają wypracowanych metod współpracy. Niestety współcześni naukowcy wolą się nie wychylać poza wąski obszar swoich kompetencji...

  W każdym razie badanie haplogrup opiera się na badaniu genetycznym współczesnej populacji (póki co). Mając całościowy obraz w skali kontynentu, a właściwie całego świata - można obrazować pochodzenie współczesnych populacji, odtwarzać historię ich pobytu na danym terenie i przemieszczania się, a także historię wzajemnych oddziaływań i mieszania się. Co do pobytu na danym terenie obrazowanie to daje podobno pewność rzędu 99%, przy czym nie jest to kwestia szacowania lecz matematyki.
 • qwardian 02.08.17, 22:02
  Badania genetyczne potwierdziły wspólną haplogrupę R1a ze starożytnym ludem Scytów, więc przebyliśmy długą drogę spod gór Ałtajskich..
  unesdoc.unesco.org/images/0018/001853/185364e.pdf

  Co w pewnym sensie potwierdza scenariusz Biskupina (kultura łużycka), który został zdobyty i zniszczony przez Scytów, znalezione tam ich groty strzał. Scytowie rzadko budowali osady, chełpili się tym nawet królowi Persji, Dariuszowi (nie możesz nas pokonać, bo my nie mamy miast, nie możesz nam ich zniszczyć). My Słowianie pochodzimy od Scytów Oraczy, tej części ludu, który osiadł w puszczy ciągnącej się od wschodnich stepów po Francję, po czym karczowaliśmy tą ziemię. Dalej niż Berlin, aż po Brenabórz, czyli miasto Brennę, albo krainę Brandenburgię, bo rodowód tej nazwy jest czysto słowiański.

  Można matematycznie określić wiek haplogrupy genetycznej, ale to niewiele wnosi. Mutacja nastąpiła u jednej osoby, ale trudno określić gdzie się urodziła, wędrowała i osiadła. Trzeba to wszystko skomponować z wydarzeniami historycznymi, kulturą i językiem. Szczęśliwie kurchany Scytów zachowały się zamrożone w idealnym stanie w górach Ałtajskich, stąd można zweryfikować pewne dane. Widziałem kiedyś na zdjęciu świetnie zachowane wytatuowane ciało blondyna z długimi włosami. Kobiety w spodniach walczyły u boku mężczyzn, zachowały się również ich szczątki. Był to lud straszliwy, trudno opisać ich czyny, ale pozostawili w Ziemii Świętej miasto zwane Scytopolis, a Święty Paweł pamięć o nich zawarł w słynnym cytacie "nie masz Greka, Żyda, a NAWET Scyta", więc można sobie wyobrazić co tam wyczyniali poza tym, że ostro pili alkohol, skąd to znamy...

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 02.08.17, 23:06
  Profesor Tomasz Grzybowski a UMK przez 10 lat prowadził badania nad mitochondrialnym DNA a także chromosomie Y wśród współczesnej populacji Europy środkowej. Na podstawie uzyskanych wyników twierdzi, że nasi przodkowie są autochtonami od 7 tysięcy lat. Tymczasem wiemy, że Scytowie najechali Biskupin ok. 2,6 tys. lat temu. Być może nasi przodkowie są powiązani ze Scytami (wskazuje na to ten sam haplotyp), ale powiązanie to (wspólny przodek) ma znacznie starsze datowanie niż najazd na Biskupin.

  W każdym razie ostatnie odkrycia powodują, że bardzo wiele map historycznych (współczesnych), które zostały powszechnie przyjęte w świadomości - jest do przerobienia.
  Nawet są głosy podważające twierdzenie że Scytowie byli ludem irańskim (tak podaje Wiki).

  Jeszcze uwaga z zupełnie innej beczki - czy nie wydaje się wam, że temat haplogrup jest niezwykle interesujący, wręcz rewolucyjny, a tymczasem w mediach mętnego nurtu cisza?
  Może ostatnie odkrycia idą wspak obecnej inwazji marksizmu kulturowego i wynikającej zeń poprawności politycznej?
 • qwardian 03.08.17, 01:39

  Uwaga AAA, profesor mówi o NAWET 4 tysiące lat temu, a Biskupin został zbudowany w VIII wieku pne. według Wikipedii właśnie z obawy o najazdy Scytów i Kimerow (ci ostatni według opinii niektórych naukowców to Celtowie). A wtedy datowanie wydarzeń i wynik badań haplogrupy już się zbliża do wspólnego formułowania pewnych wniosków. Biorąc pod uwagę, że kultura łużycka upadła dość spektakularnie, lud, który ją podbijał pochodził z bardzo odległych terenów i robił to stopniowo. Scytowie kontrolowali olbrzymie połacie stepu od gór altajskich po Kaukaz i bili się nawet Grekami ( z kiepskim rezultatem). No i ich tajemnicze zniknięcie daje do myślenia, znamy ich jedynie z opisu Greków.

  "Wchodzimy w pewną dyskusję z archeologami, którzy w znacznej większości utrzymują, że etnogeneza Słowian to sprawa stosunkowo niedawna. Według nich Słowianie jako ethnos pojawili się w Europie dopiero we wczesnym średniowieczu. Wnioski takie mogą wynikać z obiektów kultury materialnej odnajdywanych w Europie. Tymczasem my na podstawie badań genetycznych stwierdziliśmy, że niektórzy przodkowie Słowian pojawili się w Europie znacznie wcześniej - nawet 4 tys. lat temu" - opowiada w rozmowie z PAP członek zespołu badawczego, prof. Tomasz Grzybowski z CM UMK


  Wikipedia:

  Przyczyny budowy grodów obronnych o regularnej wewnętrznej zabudowie szeregowej przez ludność kultury łużyckiej są przedmiotem dyskusji naukowców, nie zakończonej wnioskami konkluzywnymi. Z punktu widzenia ekonomicznego zamieszkiwanie ludności rolniczej w zamkniętej przestrzeni grodu otoczonego wodą lub podmokłymi obszarami nie jest racjonalne. W literaturze przedmiotu pojawiły się zatem co najmniej trzy próby wyjaśnienia tego fenomenu:

  zagrożenie ze strony ludów koczowniczych – Kimerów i Scytów;
  walki wewnątrzplemienne;

  chęć naśladownictwa miast greckich, z którymi społeczności kultury łużyckiej mogły się zapoznać dzięki dalekosiężnej wymianie handlowej organizowanej przez kolonie greckie.
  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.08.17, 06:56
  Wracaja do ery kamienia lupanego i maczugi a tu maslo juz PO 10 € kg chleb 5 € kg stek argentynski 60 € kg czeresnie tureckie 8 € kg borowka amerykanska 15 € kg szynka Parma Pelatello 30 € kg itd itp...

  PS Chyba zawiesze emeryture na haku i POmoge kadrze inzynieryjno - technicznej sprowadzic ich do 21-go wieku - z POwodu "braku chleba" nie chce umierac.. :):)
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.08.17, 07:47
  zbrozloR dogorywa czy wlasna glupota juz ukatrupila..?? Wiecie cos o humanistycznym przyglupie..??
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 03.08.17, 10:39
  Profesor mówi nawet o 7 tysiącach lat temu.
  Tutaj fragment z zapisu z rozmowy w Polskim Radiu (mówi w niej o badaniu mitochondrialnego DNA, ale w tym fragmencie mówi o potwierdzeniu wynikającym z wyników badań chromosomu Y w linii męskiej, czyli tzw. haplogrup):

  "Okazało się, że wyodrębniono taką haplogrupę, która w zasadzie dominuje ilościowo, zdecydowanie na obszarach Europy środkowej i wschodniej. Jest to tzw. haplogrupa R1a1H7...jest to po prostu grupa chromosomów Y, której częstość w populacjach zamieszkujących między Odrą a Wisłą, czyli częstość u Polaków jest największa spośród wszystkich populacji europejskich, sięga nawet do 35% puli chromosomów naszej populacji. I rodowodu tej haplogrupy również upatruje się tutaj „in situ” w Europie środkowej, i co ciekawe wiek ewolucyjny również jest bardzo zaawansowany....prawie sięga 7 tysięcy lat. Więc to jest jakby taki dowód komplementarny względem dowodów z DNA mitochondrialnego. Zarówno w obrębie tego DNA dziedziczonego w linii żeńskiej, jak i męskiej, są takie komponenty, które powstały tutaj na terenach Europy środkowej i wschodniej i są to komponenty wiekowo zdecydowanie zaawansowane."

  www.youtube.com/watch?v=7rITx7gSYVk
  Na pewno jesteśmy u początku tych badań a także u początku reinterpretacji dotychczasowej wiedzy historycznej opartej na "klasycznych" metodach stosowanych w warsztacie historyków, ale jedno jest pewne - są to wyniki niepodważalne, bo genetyka jest nauką ścisłą.
 • qwardian 03.08.17, 19:06
  Hmm to ja powtórzę inną wypowiedź profesora po raz kolejny:

  "Tymczasem my na podstawie badań genetycznych stwierdziliśmy, że niektórzy przodkowie Słowian pojawili się w Europie znacznie wcześniej - nawet 4 tys. lat temu" - opowiada w rozmowie z PAP członek zespołu badawczego, prof. Tomasz Grzybowski z CM UMK."

  Siedem tysięcy lat to moment w którym nastąpiła mutacja w genomie i to faktycznie można obliczyć matematycznie. Ale w tym momencie to był jedyny osobnik płci męskiej i trudno na tej podstawie stwierdzić, że sam jeden zaludnił terytorium Europy Środkowej, Wschodniej, Południowej, oraz obszaru Rosji, bo tam również dominuje haplogrupa R1a.


  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • kiks4 05.08.17, 08:30
  Qwardian napisał:cytując prof. Grzybowskiego: "..niektórzy przodkowie Słowian pojawili się w Europie znacznie wcześniej - nawet 4 tys.."
  Brzmi to już znacznie lepiej, niż tekst- bodaj kolegi AAA mówiący o pojawieniu się przodków Polaków bodaj 7000 czy 8ooo lat temu, który to tekst zmusił mnie do zabrania głosu.
  Ponadto- z całym szacunkiem do prof. Grzybowskiego, którego nie znam i nic na jego temat nie wiem, ale tytuł profesorski dziś nic nie oznacza. Wyczyny polityków i polityczek z profesorskimi tytułami odebrały mu całą aurę, która go otaczała.
  W badaniach nad etnosem od zawsze do nauki wchodziła polityka. Biskupin wg. Niemców w czasach Hitlera został zbudowany i zamieszkały przez plemiona germańskie. Co oczywiście uzasadniało ich Drang nach Osten.
  Więc ślepo ufać komuś tylko dlatego, że ma prof. przed nazwiskiem to ryzykowny krok.
 • qwardian 05.08.17, 14:40

  kiks4 napisał:

  > Brzmi to już znacznie lepiej, niż tekst- bodaj kolegi AAA mówiący o pojawieniu się przodków Polaków bodaj 7000 czy 8ooo lat temu, który to tekst zmusił mnie do zabrania głosu.

  To jest po prostu niemożliwe, bo wtedy na północnym krańcu kontynentu skutym lodem żyło kilka tysięcy ludzi o haplogrupie totalnie różniącej się od współczesnej. Dość wspomnieć, że człowiek lodu Ötzi, miał haplogrupę G, którą dziś w śladowym odcisku można zarejestrować na południowej Korsyce.

  Żeby sobie uświadomić skalę różnicy sytuacji, dwadzieścia tysięcy lat temu, północna Europa była skuta kilometrowym lodowcem, a Wielka Brytania była częścią kontynentu. Część kontynentu łącząca z Brytanią nazywała się Doggerland. Potem w miarę topnienia lodowca zamieniła się w ciąg wysp, z której uciekali potomkowie naszego Sommera o haplogrupie nordyckiej I (i z kropką). Bardzo stara grupa, ale nawet nie dorównująca pierwszym mieszkańcom północnego kontynentu, czyli Lapończykom zwanym również Saami, obecnie zamieszkujący na północ Norwegii, myśliwi polujący na renifery reprezentujący Haplogrupę N zamieszkujący północ Euroazji, aż po Cieśninę Beringa. Ich pochodzenie wskazuje na Południowo Wschodnią Azję. Oni dominowali północną Europę 7 tysięcy lat temu..


  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.08.17, 23:15
  POtomkowie..?? Wiesz,pytam sie mojej ile ja mam lat to mi odpowiedziala,ze wczoraj jeszcze pamietala a dzisiaj juz zapomniala..Qrde..10 lat mlodsza i juz skleroza..?? !! Mnie to nie grozi,ale musze zobaczyc do dowodu osobistego..:):)

  PS Qwardku..A o czym ten watek jest..?? :):)

  POzdrawiam..Ahoj..
 • qwardian 06.08.17, 09:50

  Ja Sommerze mam wielki problem odwoływania się do moich więzów krwi bez zachowań moralnych. Nasi przodkowie byli okrutnym ludem nawet w oczach bezwzględnych Rzymian o czym świadczą zapisy, kiedy w sojuszu z Galami (Celtami) komentowali z niesmakiem, że ci ucinali głowy własnych ofiar, które następnie przywiązywali do uprzęży. Scyci nie byli pod tym względem lepsi, pili krew z czaszek własnych ofiar. Dla mnie Sommerze ważny jest ludzki umysł, zdolność do przetrwania, wybaczania, litości, ale nie mogę tolerować głupoty, to jest nieuczenia się na doświadczeniach historii..

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.08.17, 21:36
  Qwardku..IMHO Twojej znajomosci tematu jak absolwenta UAM (tak sie domyslam) i nawet nie POdejmuje tematu POniewaz jestem PO "POlibudzie" - te tematy sa mi obce..Co nie zmienia faktu,ze czytam je z rozdziawiona japa i malym "zazenowaniem"..Jesli kiedys POdejmiesz temat techniczny to z checia sie wlacze i bede dzielil doswiadczeniem technicznym..Aktualnie mam problem z "lajba" - uszkodzilem srube i czekam na serwis..Chyba nie obejdzie sie bez wyciagania "lajby" z wody i zubozenia sowitego konta.. :(:(

  POzdrawiam..Ahoj..
 • Gość: DNO IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.17, 21:22
  Oburzenie pana AAA na podważanie zaufania do prac podpisanych przez utytułowane osoby jest całkowicie nieuzasadnione. Nauka pełna jest przykładów "osiągnięć naukowych" wykonanych tylko dla zdobycia grantu czy awansu, bardzo często opartych na celowym fałszowaniu wyników.
  Dlatego z konieczności Nauka ( przez duże N) opracowała szereg zabezpieczeń przed tego działaniami, jak choćby konieczność uzyskania identycznych lub podobnych wyników przez niezależne zespoły badawcze.
  Dopóki rewelacje pochodzą z jednego źródła- radzę zachować daleko idący sceptycyzm.
  Oczywiście te uwagi nie dotyczą nikogo konkretnego a tym bardziej badaczy wymienianych z nazwiska w tym wątku.
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.17, 12:51
  Ja temu nie przeczę. Chciałem tylko zwrócić uwagę (dodać) , że faktem jest iż naukowo określa się początek naszej grupy na znacznie wcześniej niż ok. 4 tysięcy lat temu. I to jest fakt.
  Liczba 4 tysiące jest nawet bardziej szacowana niż 7 tysięcy, bo dotyczy nie matematycznie wyliczonego pojawienia się w ogóle, lecz obszaru występowania potwierdzonego badaniami archeologicznymi.
  Zresztą nieporozumienie polega na tym, że nie mówimy o Słowianach, a tym bardziej Polakach - tak jak ich rozumiemy dzisiaj, lecz o ich genetycznych przodkach w kontekście sporu między allochtonistami a autochtonistami w kwestii pochodzenia Słowian i ich obecności w Europie Środkowej.
  Zabierając głos w tym sporze, naukowcy jednoznacznie mówią (na potwierdzenie tezy autochtonizmu) o pojawieniu się naszych przodków na terenie Europy środkowej znacznie wcześniej niż 4 tysiące lat temu.
  Co więcej grupa ta dominuje na terenie obecnej Słowiańszczyzny (Europa środkowa i wschodnia), gdzie z kolei dominującym obszarem jest teren Polski.
  Co więcej nieporozumienie bierze się też z tego o jakich podgrupach (mutacjach) grupy R1a mówimy. Nie mniej - powtarzam - mówiąc o autochtonizmie naszych przodków, nie możemy jednoznacznie mówić o liczbie 4 tysiące lat temu.

  "To potomkowie rodu R1a podbili Iran, Indie i stworzyli na tamtejszych ziemiach potężne organizmy państwowe. W Europie zamieszkiwali ogromne obszary i tworzyli potężne plemiona Scytów, Sarmatów czy Wandalów, zwane potem wspólną nazwą Słowian. Istnieją także dość zasadne koncepcje, że ród R1a miał znaczący wpływ na tworzenie się cywilizacji helleńskich czy nawet etruskiej. Czas pokaże czy te koncepcje ostatecznie się potwierdzą. Według genetyków i licznych przedstawicieli innych dziedzin nauki, w Europie Środkowej ród R1a jest obecny od tysięcy lat. Peter Underhill twierdzi, że nawet od ponad 11.000 lat. [2] To głównie ten ród wraz z wchłoniętymi innymi, mniej licznymi ludami o innych haplogrupach, tworzył m.in. kulturę ceramiki sznurowej, kulturę łużycką czy kulturę przeworską oraz wielbarską. Dlatego nie powinno dziś dziwić to, że potomkowie tego rodu – Słowianie, zajmują większą część Europy. Zajmowali ją bowiem również w odległych czasach."

  slowianiegenetykahaplogrupy.wordpress.com/2017/01/17/krotka-historia-rodu-genetycznego-r1a/comment-page-1/
  [2]
  www.nature.com/ejhg/journal/v23/n1/full/ejhg201450a.html?foxtrotcallback=true
 • qwardian 05.08.17, 15:19

  Uwaga poraz kolejny bo ja czytałem na forach takie cuda, że ręce opadają. Faktycznie, że my potomkowie Scytów (R1a) i młodsi bracia Celtów (R1b) pochodzimy z tej samej grupy językowej indoeuropejskiej, więc pochodzimy faktycznie z Indii. Nasze języki się rozeszły w pewnym momencie i my Słowianie reprezentujemy grupę językową Tochariańską. Kiedyś uważnie to postudiowałem i faktycznie jest to nasz pierwotny język, ale z zastrzeżeniem, że ten współczesny jest w 95 procentach zapożyczony. Nie zawsze to potwierdza regułę, bo Piastowie, albo przynajmniej część była Celtami..
  www.tvp.info/29978219/cechy-germanow-w-dna-piasta-to-nie-znaczy-ze-dynastia-byla-niemiecka
  z kolei Mikołaj Kopernik miał genotyp wskazujący na pochodzenie zachodnioeuropejskiej haplogrupy H uwaga, nieindoeuropejskiej, ani nie nordyckiej..

  Polecam mapkę:
  www.eupedia.com/europe/Haplogroup_H_mtDNA.shtml


  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.17, 15:57
  Co do faktycznego pochodzenia, to trudno jest dziś jednoznacznie określić, bo zastosowanie genetyki dla potrzeb historii jest dziedziną jeszcze bardzo świeżą i jak już mówiłem nie są wykształcone odpowiednie metody badawcze dla użycia tych narzędzi, a w szczególności dla porównywania wyników badań genetycznych z dotychczasowymi metodami badań historycznych (archeologia, kultura, antropologia, język, itd.) - stąd na pewno zamieszanie w tej dziedzinie i różne głupoty wypisywane na forach.

  Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że wyniki tych badań potwierdzają już dziś z całkowitą pewnością, że nasi przodkowie żyli tutaj na pewno już wiele tysięcy lat temu, a nie przywędrowali ok. VI w. n.e., czyli jesteśmy autochtonami (to przywędrowanie też jest faktem, ale było rzeczą wtórną i miało inne przyczyny).
  A ile tysięcy lat temu to było - jest rzeczą do odkrycia. Wiele jednak wskazuje, że było to wcześniej niż 4 tys. lat temu, choć zapewne nie wcześniej niż 10-11 tys. lat temu. Zresztą trzeba tu odróżnić pierwszy etap zasiedlenia Europy, czyli 30-45 tys. lat temu (wówczas zasiedlali ziemie Europy tzw. "staroeuropejczycy" myśliwi i zbieracze - z nich nie wywodzą się Słowianie i to co było po ustąpieniu lodowca (12-11 tys. lat temu) - dopiero wówczas mogli pojawić się nasi przodkowie już nie myśliwi, ale także rolnicy.
 • franek 05.08.17, 17:34
  A Ty AAA jesteś wzorcowym przykładem słowiańskiego blondyna,czy zmodyfikowanym,rozwiniętym programem konwersującym?Z prostszymi formami takich dyskutantów już się spotkałem wcześniej.he
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.17, 17:52
  Od blondyna jestem na przeciwległym biegunie...badań genetycznych sobie nie zamawiałem, ale mam taki zamiar, tak po prostu z ciekawości... Przypuszczam, że mam trochę genów tatarskich..

  Co do programów "konwersujących" - ponoć sztuczna inteligencja jest już za rogiem...możemy się zdziwić.. w każdym razie to dziedzina bardzo rozwojowa, warto w nią inwestować.
 • franek 05.08.17, 18:07
  W każdym bądź razie,masz niezły łeb i to erudyty.he
 • franek 05.08.17, 18:17
  Może jednak powinienem napisać,że masz niezłe HD?he
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 07.08.17, 23:54
  Muszę zaprzeczyć - nie jestem erudytą. Daleko mi do tego. Po prostu staram się obserwować rzeczywistość, logicznie i racjonalnie ją analizować, wyciągać wnioski, syntetyzować...
  Muszę przyznać, że w odnalezieniu sensu, właściwych proporcji - czyli zbliżaniu się do prawdy, pomaga mi moja wiara...

  Może pomaga mi też moja działalność z pogranicza nauk technicznych i humanistycznych...co oprócz niezbędnej wiedzy technicznej daje coś w rodzaju wyczucia skali i proporcji w ocenie przeróżnych zjawisk. Skala i proporcje są bardzo istotne, a większość nie umie ich stosować i nawet sobie ich nie uświadamia.
 • franek 08.08.17, 15:47
  W każdym bądź razie,dobrze i interesująco wychodzi to tobie.
 • franek 08.08.17, 16:15
  Szczególnymi erudytami są posłowie opozycji.Za rządów PO-PSL nic nie robili,ale w sejmie i publicznie wypowiadają się na każdy temat i wszystko wiedzą najlepiej.MiSZCZowie-he.

 • franek 08.08.17, 16:49
  Na zachodzie też tak dużo i pusto gadają w polityce,czy tylko w Polsce,poza PiS,polityka jest tak skarlała?
 • franek 05.08.17, 19:13
  >Co do programów "konwersujących" - ponoć sztuczna inteligencja jest już za rogiem...możemy się zdziwić.. w każdym razie to dziedzina bardzo rozwojowa, warto w nią inwestować.

  W technice wojskowej zastosowanie sztucznej inteligencji jest chyba dość powszechne.Może w cywilu jest mniejsze.W nadwiślańskim kraju o tym się,jak dotąd,nie dyskutuje.
 • franek 05.08.17, 19:22
  Słyszałem o opcjonalnym zastosowaniu sztucznej inteligencji w rosyjskich myśliwcach.Na pewno nie oni jedni.Niedawno Rosjanie również chwalili się bronią,jakimiś działami samoprogramującymi się.
  Podobno bardzo niebezpieczna broń.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.08.17, 19:35
  AAA napisal :

  > Przypuszczam,ze mam troche genow tatarskich..

  Czyli ma sie rozumiec,ze jazde na koniu i strzelanie z luku masz opanowane do perfekcji..!! Tak wiec jestem spokojny,ze z zaczadzonymi dasz sobie rade i nie POlegniesz jak Henryk Brodaty POd Legnica..

  PS Na moje wsparcie zawsze mozesz liczyc.. :):)
 • franek 05.08.17, 17:39
  Programy konwersujące mają zarąbistą logikę i konstruktywność.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.17, 23:32
  Qwardian napisal :

  > ze ostro pili alkohol,skad to znamy...

  I to jest jedyny namacalny rodowod Waszego POchodzenia..Nie do obalenia nawet PO 0,7 L na glowe..

  Na dann zum Wohl - za biede Wasza i nasza..:):)
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.17, 12:54
  Na tym polega wieśniactwo i POdobne jemu zachowania - podważanie czyichś (jakby nie było wysokich) kompetencji - uzasadniając to podważanie czymś co kompletnie i całkowicie podważa (wręcz wysadza w powietrze) samo podważanie. Kompletny brak logiki charakterystyczny dla umysłów mało dociekliwych, łatwo POddających się zaczadzeniu.
 • franek 05.08.17, 15:38
  Dyskusja z takimi,to woda na młyn-żadnych aksjomatów,pewników.he
 • qwardian 05.08.17, 21:21
  Formowanie wniosku na podstawie genotypu może przyprowadzić o ból głowy grupy, które się odwołują do wspólnoty krwi.

  O ile cohenska haplogrupa J jest faktycznie semicka i występuje na Półwyspie Arabskim, to Lewici mają słowiańskie korzenie R1a. Jakiś czas temu Tom Hanks publicznie ogłosił w internecie własny genotyp, który jest stuprocentowo słowiański.

  Genotyp fuhrera AH pochodzi z północnej Afryki, podobnie jak Alberta Einsteina i Napoleona. Przodka tego ostatniego określano kiedyś El Mauro, więc skojarzenie nie było przypadkowe...

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.08.18, 23:25
  l.george.l napisał:

  > Nikt nie będzie pytać, czy byli dobrymi czy złymi Pisowcami.
  > Procesy obejmą wszystkich.

  A dziennikarze przychylni partii PiS będą musieli emigrować:

  dorzeczy.pl/kraj/61849/Radny-PO-grozi-dziennikarzom-Bedziecie-musieli-wyprowadzic-sie-z-wojewodztwa.html
  Oczywiście jeżeli Volksdeutsche wygrają wybory.

 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 18:02
  l.george.l napisał:

  > Ale tak nie będzie zawsze.

  W Niemczech demokratycznie wybrani politycy wyrzucili wszystkich sędziów z byłej NRD i później ich weryfikowali, kto ma moralne prawo być sędzią w demokratycznym państwie, a kto nie. Z tych sędziów, którzy się ubiegali o wykonywanie zawodu sędziego, na przykład, w Berlinie pozytywnie zweryfikowano jedynie ok. 30% sędziów.

  W Polsce w XXI wieku nadal jeszcze komuniści mówią, który sędzia ma moralne prawo być sędzią? To jakieś wiekowe zapóźnienie jest. To chyba jakieś jaja są? Tak nie może być zawsze!

  wpolityce.pl/polityka/406365-cimoszewicz-osadza-wszystkich-poza-soba
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.08.18, 10:11
  PiSowcy, to mogą mieć co najwyżej procesy jak żołnierze wyklęci, czy też żołnierze niezłomni. Procesy jak Volksdeutsche mogą mieć jedynie POwcy.
 • Gość: gość IP: *.icpnet.pl 30.08.19, 13:55

  Jebnięci

 • atlass 01.10.18, 10:28
  Każda władza w Polsce kończy karierę marszem wstydu.

  pikio.pl/kaczynski-agent/
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.10.18, 05:00
  atlass napisał:

  > Każda władza w Polsce kończy karierę marszem wstydu.

  Targowica skończyła się dziką lustracją. Kto wie, być może PO i Nowoczesna też tak skończą?

  www.youtube.com/watch?v=d2dixAfUP3k


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka