Dodaj do ulubionych

Ksiądz z Wielkopolski molestował

01.06.18, 01:58
Kiedy wstuka się takie zapytanie do google, to wychodzi 101.000 wyników.
Edytor zaawansowany
 • Gość: aaa IP: *.centertel.pl 01.06.18, 10:17
  już 103.000 trafień w Google
 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 01.06.18, 13:01
  Ciekawe kto zmolestował Polaków, że zgodzili się na ograbienie z całego ich majątku w latach 90-tych i później - dokładnie w sposób jaki pokazuje prywatyzacja warszawskich kamienic.

  Na przykład w roku 1993 Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą sprzedano za 80 zł, a za doradztwo Polacy musieli zapłacić obcokrajowcom 80 tys. USD. W roku 2009 uzyskano tam, w zasadzie na tych samych maszynach zysk 132 mln złotych.

  To dopiero byli mistrzowie molestowania...niektórzy z nich w nagrodę dziś zajmują wysokie stanowiska w UE, niektórzy nie żyją - ich imionami nazywa się polskie szkoły - niech Polacy czczą swoich oprawców, a co tam...molestowanie wciąż trwa...

  Tak więc molestowanie różne ma oblicza. Georg poszerz trochę horyzonty, bo ty wciąż tylko o jednym. Jakieś niespełnienie czy obsesja?
 • snajper55 01.06.18, 14:53
  Gość portalu: AAA napisał(a):

  > Na przykład w roku 1993 Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą sprzedano za
  > 80 zł, a za doradztwo Polacy musieli zapłacić obcokrajowcom 80 tys. USD. W roku
  > 2009 uzyskano tam, w zasadzie na tych samych maszynach zysk 132 mln złotych.

  A co, wolałbyś aby firma upadła? Jak wiele innych , niesprzedanych.

  "Gromy ciskano przede wszystkim na Janusza Lewandowskiego, ówczesnego ministra przekształceń własnościowych, który sprzedał szwedzkiemu koncernowi Trebruk AB Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze za złotówkę. Lewandowski zyskał miano sprzedawczyka krwawicy narodowej, tłumaczył się przed kontrolerami NIK.

  Jednak dzięki temu zadłużona na ponad 40 mln zł kostrzyńska papiernia wyszła na prostą, a 500 pracowników nie straciło pracy. Na tej transakcji budżet państwa nie zarobił. Skorzystał jednak zakład i pracownicy. Szwedzi włożyli w papiernię 120 mln dolarów: kupili nowe linie technologiczne, dzięki czemu zakład zwiększył produkcję z 50 do 200 tys. ton papieru rocznie, zdobył zagraniczne rynki zbytu i dziś jest jednym z najlepszych oddziałów w koncernie. Nikomu z gości przyjeżdżających do zakładu nie mieści się w głowie, że niespełna dziewięć lat temu zakład stał na skraju bankructwa.

  W ubiegłym roku fabryka zanotowała 42 mln zysku netto i odprowadziła do budżetu około 10 mln zł podatku."

  m.newsweek.pl/biznes/wiadomosci-biznesowe/sprzedani-za-zlotowke,24994,1,1.html

  S.
  --
  Panzerlied
 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 01.06.18, 15:02
  Czyli można było zakład uratować poprzez zwykłą kontynuację produkcji, spłacając bez wysiłku długi.

  Zły minister tego nie zrobił...zaniechał...

  Prywatyzacja w stylu warszawskiej kamienicy.
 • Gość: aaa IP: *.centertel.pl 01.06.18, 20:51
  Kolego AAA- jeśli sprzedano upadający zakład z 40-to milionowym długiem to znaczy, że państwo zyskało 40 milionów. Czyli zakład nie został sprzedany za 80 zł tylko za 40.080 tys zł.
  Nieładnie tak przeinaczać fakty.
  Po drugie- żeby zakład postawić na nogi trzeba było włożyć w niego 120 milionów $, których to środków państwo po prostu nie miało w tym czasie. A bez tego zakład generowałby z każdym dniem kolejne straty i zadłużenie rosłoby. Czyli interes był korzystny dla obu stron. A na pewno dla miasta Kostrzyn- które ma wpływy z podatków i nie musi utrzymywać 500 bezrobotnych.
  A nawet gdyby państwo miało luźne 120 mln $ to i tak nie postawiłoby zakładu na nogi. Bo pieniądze to nie wszystko. Żeby fabryka generowała zyski- musi posiadać nowoczesną technologię, dostęp do tanich źródeł surowca i wypełniony portfel odbiorców.
  Dodam, że nie zaszkodzi doświadczona kadra menedżerska. Tego wszystkiego fabryce w Kostrzynie ( i nie tylko w Kostrzynie) w ówczesnym okresie brakował- więc nawet zastrzyki państwowych pieniędzy nie postawiłyby fabryki na nogi. Pamiętamy, ile rządów próbowało stawiać na nogi kolebkę Solidarności- i jaki był tego skutek.
  Państwo zawsze było, jest i będzie najgorszym właścicielem.
 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 04.06.18, 16:10
  Długo tej gadki z telewizora się uczyłeś?

  Widzę, że nie masz zdolności samodzielnego myślenia, ale mimo to spróbuj wziąć pod uwagę fakt, że agitkę w tym stylu rozpowszechniały te same osobniki, które ten polski zakład i podobne oddały za darmo obcym... no, może nie tak zupełnie za darmo, zapewne jakiś interes w tym miały, w końcu człowiek to taka istota, która każde działanie podejmuje z określonych motywacji.

  To tak jakby złodziej ukradł ci samochód. Następnego dnia złapany w tym aucie przez policję twierdzi, że on tylko pożyczył. A ty zamiast zaufać swojemu rozumowi, przyznałbyś mu rację, prosząc policję by go puścili i pozwolili odjechać, bo dałeś się nabrać na argumentację złodzieja.

  W przypadku dzikiej prywatyzacji z lat 90-tych, mającej twarz znanej nam reprywatyzacji warszawskich kamienic, nie mamy żadnych niezależnych opracowań biznesowych. W tej sytuacji oczywiście można mówić to co jest oczywiste (fakty same mówią) czyli tak jak ja, ale można też posługiwać, tak jak ty, agitką stworzoną na potrzeby ciemnego ludu, przez tych, którzy nikogo nie pytając o zdanie samowolnie tej "prywatyzacji" dokonywali. Mimo wszystko jednak lepiej jest ufać własnemu rozumowi i oceniać fakty takimi jakie są, niż oddać swój rozum we władanie różnym agitkom i fałszywkom stworzonym przez samych winowajców.

  Tym bardziej, że argumenty użyte w tej agitce są z punktu widzenia ekonomii i biznesu kompromitujące - i jest to niezależne od tego czy niezależny raport biznesowy został opracowany czy nie. Chyba że wyznajesz ekonomię socjalistyczną Marksa i baśnie w stylu niewidzialnej renki rynku - o, wtedy wszystko się zgadza.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.06.18, 17:56
  Drogi AAA..Zaklady papiernicze,cukrownie,stocznie itd to wszystko betka w POrownaniu z tym co zrobiono z zaglebiem walbrzysko - noworudzkim..Tam wypierdzielono na bruk (teraz uwazaj) POnad 20 tys. ludzi.. Walbrzych z Nowa Ruda i okolicznymi miejscowosciami skazano na POwolne umieranie..Teraz o weglu - wegiel z tego rejonu to nie wegiel >OPALOWY< jak z Gornego Slaska lecz wegiel koksowniczy o najwyzszych parametrach i tlusty ze mozna "chleb smarowac"..Ale to jest pikus w stosunku do tego co sie dzieje teraz w wyrobiskach i chodnikach ktore nie zostaly wypelnione kamieniem z hald..Teraz tam sie POmpuje miliony m3 wody (24/24 x 365 dni) zeby POwstrzymac metan przed wydobywaniem sie na POwierzchnie..Ale to nie wszystko - zeby nie wysadzilo np Walbrzycha w POwietrze odprowadza sie go systemem rur i obok szybu Kopernik plonie to jak na POlach naftowych w Kuwejcie..Ogien jest tak ogromny,ze bez problemu mozna ogrzac sredniej wielkosci miasto..Cale cieplo idzie w atmosfere a winnych tego wielomiliardowego przekretu nimo i nikt nie chodzi w "pasiaku"..

  POzdrawiam PO slunsku - Szczynsc Boze..
 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 05.06.18, 03:07
  Niestety, likwidację polskiego przemysłu i zamianę Polski w kolonię prawdopodobnie uzgodniono w pakiecie między US i ZSRR w latach 1985-87, a tu w Polsce znaleziono nie-Polaków okrągłostołowych realizatorów tej wizji...

  W 1989 roku zamknięto na terenie kopalni Wiktoria potężny nowo-wybudowany szyb z wieżą Kopernik, która miała obsługiwać kilka kopalń, wynosząc cały obszar kopalniany na wyższy wysoce opłacalny poziom. Niestety okrągłostołowi "rycerze" i kolejne rządy z powodzeniem realizowały plan ograbienia Polaków z ich majątku narodowego...
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 03:20
  Zgadza sie AAA - ptoczka w ptoczke co do joty..

  POzdrawiam serdecznie... :)
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 04:01
  Ciagnac temat dalej..Miejscowosc Walim - slynne wyroby z lnu..Gluszyca - wyroby odziezowe..Walbrzych - Krzysztof - POrcelana znana na calym swiecie..POrcelana Walbrzych - POdobnie jak Krzysztof..Huta Karol - urzadzenia gornicze i maszyny..Rafio - garnitury znane w calej Europie..Bielawa - zaklady wlokiennicze..Dzierzoniow - elektronika.. itd itd..Nic sie nie oplacalo - wszystko trzeba bylo zamknac..Znam nawet tego co to wszystko przyklepal - "Guzek" czy jakis inny strup..
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 05.06.18, 09:43
  "
  > Ciagnac temat dalej..Miejscowosc Walim - slynne wyroby z lnu.."
  Co za pamięć! Prawdę powiedziawszy dopiero ta lista wygaszonych czy umarłych technologii nasunęła mi na myśl przypuszczenie, że ty po prostu jesteś stary- kolego "x". Cechą starości jest pamięć wsteczna oraz głębokie przekonanie, że wszystko, co było dawniej- było wspaniałe.
  My- młodzi idziemy do przodu, bo inaczej jeszcze byś kolego w lepiance mieszkał i żywił się korzonkami. Zmiany postępują nie tylko w Polsce. Ile kopalń zamknięto w Zagłębiu Ruhry? Czy zabrakło węgla pod ziemią? Co jest napisane na metkach na odzieży noszonej przez Niemców- czy nie przypadkiem: made in China? A nie zawsze tak było!
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 11:08
  I do czasu,az nie zmienisz nicka i nie zaprzestaniesz pisac bzdur to nie bede z toba dyskutowal..Szkoda mi mojego cennego czasu i przyjemnosci z zycia..Kontr argumentow jest tyle,ze na sam widok bys sie POwiesil..

  PS Hau ab szczylu...!
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 05.06.18, 11:54
  Odpowiedz tylko na jedno pytanie: ile kopalń zamknięto w Zagłębiu Ruhry? Albo tylko powiedz- mniej czy więcej niż w Zagłębiu Wałbrzyskim?
  Bo Wikipedia pisze:
  "W latach 60. XX wieku rozpoczęto w Zagłębiu Ruhry proces restrukturyzacji. Jego główną przyczyną był postęp technologiczny, który spowodował, że w miejscu tradycyjnych gałęzi przemysłu zaczął rozwijać się przemysł high-tech. Wzrosło także znaczenie sektora usług – głównie turystycznych i naukowo-badawczych. Obecnie dawne obiekty przemysłowe przekształcają się w centra handlowe i artystyczne. Dzięki procesowi restrukturyzacji nastąpiła także znaczna poprawa stanu środowiska przyrodniczego."
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 17:24
  Aby dyskutować, trzeba mieć minimum wiedzy. Ty masz maksimum niewiedzy. Niewiedza w mowie potocznej nazywana jest głupotą.

  Gość portalu: antyx napisał(a):

  > "... Dzięki procesowi restrukturyzacji nastąpiła także
  > znaczna poprawa stanu środowiska przyrodniczego."

  Natomiast na terenie byłego woj. zielonogórskiego do 24.08.2017 roku było 20 stref chronionego krajobrazu, a od tego dnia nie ma żadnej. Trzecia władza, władza sądownicza, jednego dnia, jednym błędnym wyrokiem zlikwidowała wszystkie 20 stref chronionego krajobrazu.

  Ale ty pewnie jeszcze o tym nic nie wiesz i nadal zadowolony z siebie promieniujesz niewiedzą.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 17:55
  Wystarczy ruszyc w te tereny i miejscowosci o ktorych pisalem..Serce sie kraje i mozg lasuje na sam widok zniszczen i braku gospodarza..Przed wojna np. Zagorze Slaskie bylo perelka znana w calej Europie i nie tylko..Teraz mowiac dosadnie - syf kila i mogila... :(:(

  POzdrawiam niewazne...
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 19:48
  Gość portalu: x napisał(a):

  > - syf kila i mogila... :(:(

  Okazuje się, że kopalnia, która wcześniej przynosiła straty, teraz może być rentowna.

  niewygodne.info.pl/artykul9/04436-Dlaczego-Brytyjczycy-chca-odtworzyc-kopalnie.htm
  Również pozdrawiam.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 20:50
  Niewazne napisal:

  > ... teraz moze byc rentowna..

  Sz.Kolego niewazne..Predzej wody w Wisle zabraknie i kaktus mi na dloni wyrosnie niz hutnictwo obejdzie sie bez koksu..Jest kilka metod wytopu stali,ale ta w Martenach jest najtansza i najefektywniejsza.I co nawazniejsze - bardziej wartosciowa niz z konwertora POniewaz ma mniej fosforu i siarki..

  Grüß Gott..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 21:46
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Predzej wody w Wisle zabraknie ...

  Jeżeli popatrzymy co powstało z Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, to może też i wody w Wiśle zabraknąć.

  Gdyby Cyprian Kamil Norwid żył dziś, to zapewne by tęsknił do kraju takiego, jak Badenia
  -Wirtembergia, Bawaria, czy Austria.

  Grüß Gott
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 22:13
  Niewazne napisal:

  >...To moze tez i wody w Wisle zabraknac..

  O to jestem spokojny..Predzej sie euro/kolchoz rozpadnie jak Wisla wyschnie..


  PS Bez stali ani rusz - bedzie chlodno,glodno i do domu daleko..


  Glückauf..PO gorniczemu.. :):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 22:48
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Glückauf..PO gorniczemu.. :):)

  Dziękuję.

  Pomimo że urodziłem się we Wrocławiu, to nie znam górniczego, więc nie mogę się odwdzięczyć górniczym pozdrowieniem. Mieszkam od 30 lat w Berlinie, a wcześniej w Warszawie. Czyli w Azji. Jak mówią w Poznaniu, od Konina Azja się zaczyna.
  :)
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 23:17
  Niewazne napisal:

  >,... to nie znam gorniczego..

  Nie szkodzi..Ze mnie tez taki "dolnik" jak z koziej ..... fisharmonia..:):) Bylem pare razy na Sophia Jacoba i widzialem czym ten zawod "pachnie" i jaki nalezy miec szacunek do tych ludzi..POnadto mialem sasiada (za miedza) ktory byl sztygarem na S.J. i POznalem gornictwo od niego. :):)

  A wiec Glückauf mowia gwarki amatorzy.. :):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 08:37
  Gość portalu: x napisał(a):

  > ... widzialem czym ten zawod "pachnie" i jaki nalezy miec szacunek do tych ludzi..

  Pomyśleć, że Polska po wojnie musiała oddawać swój węgiel za pół darmo w ramach reparacji wojennych dla ZSRR. Pomimo wyśrubowanych norm wydobycia, Polska mogła dać tylko połowę tej ilości węgla, którą Rosjanie obliczyli, że im się od Polski należy w ramach reparacji wojennych.

  Wysocki - Wypadek na szachcie:

  www.youtube.com/watch?v=EMtGnoM3bcU
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 09:19
  Niewazne napisal:

  >POlska mogla dac tylko POlowe tej ilosc wegla,ktora Rosjanie obliczyli..

  No wlasnie..Dzwoni w tej sprawie Stalin do Bieruta : Paczemu Bolek tak niemnozko..?? A ze w tym czasie Bolek trzymal kota na kolanach i ktory zamialczal wiec uslyszal w sluchawce : Bolek,job twoju mac - nie miau tylko bryly..!! Paniatno..??

  PS Wybacz,slabo znam kacapski.. :(:(

  Milego dnia zycze..:):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 10:57
  Gość portalu: x napisał(a):

  > ... nie miau tylko bryly..!!

  Dobre!

  Stalin przyjechał do Warszawy i tow. Bierut z odkrytej Czajki pokazuje Stalinowi Warszawę i odpowiada na pytania tow. Stalina:
  - Co to za pałac?
  - To jest pałac Stalina.
  - Co to za plac?
  - To jest plac Stalina.
  - Co to za ulica?
  - To jest ulica Stalina.
  - A to, co za plac.
  - To jest plac Zbawiciela.
  - Nie przesadzajcie towarzyszu, ... nie przesadzajcie ...

  Ja również życzę miłego dnia.

 • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 13.06.18, 15:50
  objawy demencji
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.06.18, 01:09
  pyrowego gowna sie nie kopie - omija sie szerokim lukiem bo smierdzi...
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.06.18, 19:55
  Widzę, że znasz tu wszystkich :)

  A wracając do odbudowy muru, to też jestem za. Oczywiście Niemcy Wschodnie mogliby sobie wziąć swoją kanclerz i jej zaproszonych gości, których zaprosiła, a na obiad wysyła do sąsiadów. Goście Angeli Merkel dysponują już bronią biologiczną:

  „größten Gefahrenpotenzial, das jemals in Europa gefunden wurde“.
  ("największe potencjalne zagrożenie, jakie kiedykolwiek w Europie zostało znalezione".)

  www.welt.de/politik/deutschland/article177542746/Ermittler-in-Koeln-Verdaechtiger-soll-biologische-Waffen-hergestellt-haben.html
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.06.18, 20:37
  Niewazne napisal:

  > Widze,ze znasz tu wszystkich :)

  Sz.Kolego..Sam juz nie wiem ile to juz lat - na forum..Sadze,ze dwie cyfry beda realne..Bywalo roznie,wiecej mend jak szanowanych forumowiczow..O kazdej mendzie jestem w stanie napisac Lebenslauf i opublikowac wszem i wobec..

  PS Ciesze sie,ze POdzielasz moje "za"..

  POzdrawiam serdecznie (z hamaka) obzerajac sie czeresniami..Mniam mniam..:):)
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 00:42
  Niewazne napisal:

  >Jak mowia w POznaniu,od Konia Azja sie zaczyna..

  Drogi Kolego..To tylko mowia - rzeczywistosc jest zupelnie inna i POznaniacy dobrze o tym wiedza...

  Niewazne napisal:

  > Mieszkam od 30 lat w Berlinie..

  Cieszy mnie to...Pewnie dobrze pamietasz upadek muru i inwazje osikow na Berlin zachodni..Ze nie wspomne o kilometrowych kolejkach do bankow PO siano i smierdzace zemsty Honeckera...Widzialem to wszystko na wlasne oczy - lacznie z inwazja na Aldiki..Ech to byly czasy..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 09:11
  Gość portalu: x napisał(a):

  > To tylko mowia ...

  Mówisz, że powiedzenie "Od Konina Azja się zaczyna" to już tylko zaszłość z okresu zaborów? Wielkopolska powinna graniczyć z Brandenburgią. Było to w interesie obywateli i państwa. Zaważyły jednak partykularne interesy i "klucz do królestwa polskiego" się wymsknął.

  > Pewnie dobrze pamietasz upadek muru ...

  Oj, dobrze! Z tym, że ja osobiście negatywne skutki tak naprawdę zacząłem bardzo boleśnie odczuwać dopiero po ponad dziesięciu latach.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 09:39
  Niewazne napisal:

  >...,ze ja osobiscie negatywne skutki.............

  Zdecydowana wiekszosc (z obu stron) twierdzi: mur byl za niski..!! POwinien byc dwa razy wyzszy..!! W pelni POdzielam to twierdzenie..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.06.18, 10:41
  DIE PARTEI ma w programach wyborczych odbudowę muru berlińskiego.

  www.youtube.com/watch?v=tKkmp5eQFIk
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 16:54
  Gość portalu: antyx napisał(a):

  > My- młodzi idziemy do przodu, ...

  Za Hitlera i za Stalina młodzi też zapatrzeni w wielkie idee szli do przodu, a później się okazało, że to było do tyłu. Skąd wiesz, gdzie jest przód, a gdzie tył? Czy przymusowe spalanie płodów rolnych w silnikach samochodów, gdy tyle dzieci na świecie głoduje, to jest dobry kierunek? Wierzylibyśmy w Boga, to byśmy wiedzieli, czy w dobrym kierunku idziemy i gdzie diabeł swoje dzieci rodzi:

  www.youtube.com/watch?v=l-XYBJOKNMg


  > Ile kopalń zamknięto w Zagłębiu Ruhry?

  W Niemczech kopalnie węgla kamiennego się modernizuje, małe stare zamyka, a nowe duże otwiera, wycina puszcze i robi nowe kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego. Jednocześnie dla pozbycia konkurencji protestuje przeciwko polskim kopalniom i innym polskim inwestycjom przemysłowym.

  > Co jest napisane na metkach na odzieży noszonej
  > przez Niemców- czy nie przypadkiem: made in China?
  > A nie zawsze tak było!

  Kiedyś było "Made in Poland".
  Przynajmniej na tej tańszej.
 • Gość: zntyx IP: *.centertel.pl 05.06.18, 20:27
  Wyjaśnię ci- kolego Nieważny- że spalanie - jak to ty nazywasz- płodów rolnych czyli biopaliw nie zwiększa ilości dwutlenku węgla w atmosferze.
  Otóż gdy jedziesz jak gośc w swojej furze na LPG lub benzynę 95 to uwalniasz do atmosfery dwutlenek węgla, który został w tych paliwach uwięziony przed milionami lat przez organizmy morskie.
  Gdy spalasz olej rzepakowy a dokładniej estry metylowe kwasów tłuszczowych z rzepaku- to uwalniasz CO2 wchłonięte przez rośliny w poprzednim sezonie. I w tym roku ten CO2 zostanie ponownie wchłonięty przez kukurydzę, posianą na polu po rzepaku. Z kukurydzy zaś powstanie etanol dolewany do etyliny. I tak to się kręci a dwutlenku nie przybywa....
  Głód Afryki - to nie problem wysłania im żywności. To ich zabije. Bo tania czy wręcz darmowa żywność z pomocy zabija lokalną produkcję. Żywność z pomocy zjedzą i głód wróci. Prawdziwa pomoc- to szkoły, internet , studnie, szpitale... Na pewno nie olej rzepakowy
  My młodzi już to wiemy a wy pamiętacie dawne czasy zbierania sreberek na Murzynka
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 21:16
  starym niskopiennym trepem spod POznania..Oficjanie jest to kiks4,ale czesto gesto troluje POd roznymi nickami i udaje mlodziaka..Drugim takim kretynem jest jego kumpel o nicku renepoznan..Teraz mnie upewnil (ze to on) POniewaz jest PO chemii (lub cos POdobnego) i dlatego uskutecznil taki niby fachowy "wyklad".. Mowie Ci niewazne - menda nad mendami i mendami karmiona..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 01:55
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Mowie Ci niewazne - menda nad mendami i mendami karmiona..

  Mendy są denerwujące, ale okazuje się, że też insekty są w przyrodzie potrzebne.

  Przez ostatnie 25 lat w Niemczech ubyło 75% insektów. Teraz dopiero ludzie zaczynają doceniać, jak ważną rolę w przyrodzie spełniają insekty. Oczyszczają strumienie i rzeki, stanowią pokarm dla ptaków. Samym tylko zapylaniem roślin przynoszą gospodarce narodowej zysk ponad milion euro rocznie.

  www.br.de/nachrichten/bundesamt-fuer-naturschutz-bestaetigt-insektensterben-100.html

  Do forum podchodzę z humorem. Wszystkim tak podchodzić radzę.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ostrzeżenie.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 03:53
  Z takich mend "chleba" nie ma i nalezy je traktowac per noga lub Raidem :):)


  Rowniez POzdrawiam serdecznie..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 05:35
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Z takich mend "chleba" nie ma ...

  Najgorsze są te, które przynoszą Polsce wielkie szkody i straty.

  Weźmy na przykład taki Michał Boni. Donosił na kolegów, bo jak się sam tłumaczył, ma wielką słabość do kobiet i potrzebował pieniędzy na kobiety.

  Zrobił perspektywiczny plan rozwoju Polski w oparciu o wymyśloną przez siebie koncepcję "polaryzacyjno dyfuzyjną" będącą przeciwieństwem koncepcji zrównoważonego rozwoju. Ujemne skutki tej jego błędnej koncepcji trudno przecenić. Wszystkie cywilizowane kraje świata, a w tym również kraje komunistyczne, takie jak kiedyś PRL, aby zapobiec negatywnym społecznym skutkom polaryzacji, planują swój rozwój w oparciu o koncepcję zrównoważonego rozwoju. Tymczasem Michał Boni postanowił wspierać szkodliwą dla kraju polaryzację łudząc się nieuzasadnioną nadzieją, że kiedyś dojdzie do dyfuzji. Wiadomo wszystkim, którzy siedzą w planowaniu, że nigdy nie dojdzie, bo cudów nie ma.

  Tak jak kiedyś na kolegów, tak teraz donosi na Polskę, co podważa wiarygodność państwa i przynosi miliardowe straty, gdyż wystrasza inwestorów i daje pretekst bankom do żądania wyższych odsetek od kredytów w przypadku Polski. Niemcy w NRD po połączeniu wyrzuciły wszystkich sędziów i wywróciły cały system wymiaru sprawiedliwości. Nikt Niemców o brak praworządności nie oskarżał, gdyż byłoby to mieszanie się w wewnętrzne sprawy Niemiec. Natomiast w przypadku Polski, to nie jest mieszanie się w sprawy wewnętrzne Polski, gdyż to Polacy tacy jak Boni, rozgłaszają po świecie, o braku praworządności w Polsce, co skwapliwie podchwytuje konkurencja dla Polski. Niemcy, Francja, Rosja, Kazachstan itd, wszyscy jednym głosem mówią, że w Polsce nie ma praworządności i się cieszą, że pieniądze płyną do nich, zamiast do Polski.

  "Mali. Obrzydliwi. Obłudni." - tacy właśnie oni są:

  warszawskagazeta.pl/polityka/item/5665-mali-obrzydliwi-obludni-i-wy-dzisiaj-smiecie-wyplakiwac-sie-w-rekawy-unijnych-urzedasow
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 09:53
  Rozumu ucz mendy przez kieszen i kulakiem..Lisc jest malo efektowny i efektywny..

  Nie POtrafie tego POjac dlaczego w PL tego sie nie stosuje..

  PS Zycze milego i efektywnego dnia bez stresu.. :):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 14:39
  Teraz zauważyłem, jakie głupoty o drugiej w nocy wypisuję. Owady samym tylko zapylaniem roślin przynoszą niemieckiej gospodarce narodowej zysk ponad miliard euro rocznie, a nie jak błędnie napisałem ponad milion.

  Milion euro, to by było tyle, co nic i owady wtedy nie byłyby warte zachodu. Pewnie wszyscy się mojej pomyłki domyślili i w artykule sprawdzili rzeczywistą liczbę.

  Warto jeszcze dodać, że wpływ zmian klimatycznych na zmniejszenie liczby insektów jest wątpliwy. Natomiast, oprócz głównej przyczyny, tj. oprysków w rolnictwie, pułapkami na insekty są lampy uliczne. Wzrost ilości ulic posiadających oświetlenie uliczne powoduje zmniejszenie liczby owadów. Wymierają nie tylko rzadkie gatunki, ale też częściej występujące.

  W wielu europejskich krajach dopłaty do rolnictwa są liczone od hektara bez uprzywilejowania rolników, którzy stosują mniej oprysków. W Niemczech wynoszą przeciętnie 280 euro rocznie na hektar. Jak to będzie wyglądało od 2021 roku jest właśnie negocjowane.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 00:47
  Gość portalu: zntyx napisał(a):

  > I tak to się kręci a dwutlenku nie przybywa....

  To bardzo nie dobrze. Dwutlenek węgla jest bardzo potrzebny roślinom. Uczyłem się w szkole średniej, że kiedyś kulę ziemską pokrywały olbrzymie lasy z których mamy obecnie węgiel. Skrzypy i widłaki, to były wtedy ogromne drzewa. Roślinność na kuli ziemskiej była wtedy tak bujna, ponieważ w atmosferze ziemskiej było procentowo trzykrotnie więcej dwutlenku węgla niż jest obecnie. Nie uczą już tego w szkole?

  > To ich zabije. Bo tania czy wręcz darmowa
  > żywność z pomocy zabija lokalną produkcję.

  Nie może to dotyczyć też europejskiej pomocy dla Polski?

  > Żywność z pomocy zjedzą i głód wróci.

  Dlatego konieczna jest ciągła pomoc dla głodnych dzieci w Afryce i przyjmowanie uchodźców z Afryki, którzy w Afryce nie mają nic do roboty. W Afryce produkcja rolna się nie opłaca. Europejska żywność jest tańsza, gdyż w Europie podatnicy dopłacają do swoich rolników, by europejscy rolnicy mogli skutecznie konkurować z afrykańskimi.

  > My młodzi już to wiemy ...

  A my starzy wiemy, że młodych porywają wielkie idee, które później światu przynoszą wielkie nieszczęścia. Dlatego ufamy Bogu, a sceptycznie podchodzimy do wielkich idei, takich jak walka klas, walka ras, czy walka ze zmianami klimatycznymi.
 • snajper55 03.06.18, 15:59
  Gość portalu: AAA napisał(a):

  > Czyli można było zakład uratować poprzez zwykłą kontynuację produkcji, spłacają
  > c bez wysiłku długi.

  Nie, nie można tego założyć, ponieważ nie było pieniędzy na spłacanie długu a tym bardziej na inwestycje.

  > Zły minister tego nie zrobił...zaniechał...

  Minister nie miał kasy na ratowanie tysięcy zadłużonych, nierentownych firm. Niektóre udało się sprzedać, niektóre udało się w ten sposób uratować. Niesprzedane, nierentowne firmy z reguły upadały zwiększając bezrobocie i przynosząc straty budżetowi.

  S.
  --
  Panzerlied
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.06.18, 05:18
  snajper55 napisał:

  > Niesprzedane, nierentowne firmy z reguły upadały ...

  Sprzedane, to nawet rentowne upadały. Na przykład cukrownie:

  niewygodne.info.pl/artykul8/04275-Krotka-historia-cukrowni-Lubna-w-Kazimierzy.htm

  Unia płaciła Niemcom za likwidację polskich cukrowni:

  niewygodne.info.pl/artykul9/04397-UE-placila-za-likwidacje-cukrowni-w-Polsce.htm

  Nie tylko tobie spodobał się hymn niemieckich pancerniaków.

  www.youtube.com/watch?v=YPzTGx96P6U

  Francuska Legia Cudzoziemska zafundowała sobie hymn na tą samą melodię.

  www.youtube.com/watch?v=APFD57hsDqI


 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 04.06.18, 16:13
  Skoro uważasz, że budżet na tej prywatyzacji nawet zarobił - to wskaż inny zakład w branży papierniczej, którzy za te zarobione pieniądze został przez ministra dofinansowany, zrestrukturyzowany i uratowany przed grabieżą.

  Inaczej bredzisz te same głodne agitki, o których mówię w odpowiedzi do aaa...
 • franek 05.06.18, 16:35
  >A co, wolałbyś aby firma upadła? Jak wiele innych , niesprzedanych.

  Snajper,to wychodzi na to,że Polacy w porównaniu do Rosjan są nieudolnymi debilami,bo polskie przedsiębiorstwa państwowe na przełomie lat 80 i 90 okazały się nierentownymi,bądź bankrutami,a w Rosji ,która też miała komunizm,przetrwały państwowe przedsiębiorstwa,mają się dobrze i aktywa ich warte są około 8 bln dolarów(dane z przed kilku lat).Dla porównania majątek wszystkich polskich miliarderów wart jest około 30 mld dolarów(dane z przed kilku lat).Majątek polskich miliarderów w porównaniu do samych rosyjskich spółek państwowych to mikrokarzełek.
 • franek 05.06.18, 18:03
  I co ciekawe,rosyjskie spółki państwowe odpowiadają,aż za 70% gospodarki.Tylko 30%,to biznes prywatny.
 • franek 02.06.18, 18:45
  > Georg poszerz trochę horyzonty, bo ty wciąż tylko o jednym. Jakieś niespełnienie czy obsesja?

  I trochę dziwię się tobie AAA,że dajesz się wciągać w te obsesyjne,antyklerykalne,antykatolickie bredzenia,bo mam o tobie dobre zdanie.
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 04.06.18, 19:01
  Mam pytanie-mamy nareszcie wspaniałe rządy Dobrej Zmiany, dysponującej sporym kapitałem płynącym z Vatowców uchwyconych w końcu za pysk. I wydajemy miliard złotych na Muzeum Państwa Polskiego? Drugi miliard na przekop Mierzei Wiślanej? Kolejny miliard na niedzielne wojsko bez żadnej wartości bojowej?
  Czy tylko te trzy miliardy wpuszczone w Zagłębie Wałbrzysko- Noworudzkie nie dałyby Polsce cudu gospodarczego?
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.06.18, 19:29
  Dobra Zmiana POwinna przeznaczyc 4-ty miliard na psychiatryki i zaklady karne zeby "izolowac" takich POkracznych POj... i wrogow ojczyzny jak ty..


  PS Teraz mozesz zapierd... do Brukseli ze skarga,ze jestes molestowany..
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 04.06.18, 22:33
  strasznie mi cię żal-kolego "x". Nie potrafisz mówić ludzkim głosem. Zadałem proste pytanie- co jest ważniejsze - czy muzeum i przekop oraz WOT czy ludzie w Wałbrzychu. Ale skoro władza Dobrej Zmiany jednak będzie kopać, budować i strzelać- to znaczy że i ona ma Wałbrzych w żompie. A ty o psychiatrykach? Podświadomość skrzeczy?
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.06.18, 22:53
  Jak mozna z toba dyskutowac skoro zadajesz glupie pytania i robisz se jaja..Tu nie POmoga zadne 3 miliardy skoro jest juz POzamiatane i tylko czekac kiedy bedzie POrzadne jebudu.. Musiales ostro wertowac Wiki zeby dowiedziec sie co to jest zomp..No to teraz szukaj co to sa POrtki i babska dupa w gornictwie..
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.06.18, 23:36
  Szafniesz do rana POwierzchniowy Gwarku...??
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.06.18, 03:15
  I teraz pewnie "chrapie" jak przeponowa POmpa odwadniajaca OP-80C.. z aluminiowymi POrtkami.. Ech.. cienki Bolek z niego..

  PS Pewnie jest za a nawet i przeciw..
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 06.06.18, 09:35
  Kolego "X"- z "mendą" Kixem pudło! Ale próbuj dalej :) I tak nie zgadniesz
  Kolego "Nieważny"- cenię twoje merytoryczne wypowiedzi choć akurat nie ze wszystkim się zgadzam.
  Co do pomocy dla Polski- nie korzystamy z darmowych dostaw żywności. Na szczęście
  Dopłaty do rolnictwa są szczęśliwszym rozwiązaniem, mamy pod dostatkiem własnej, taniej żywności i sami eksportujemy żywność do Europy.
  Na temat dwutlenku węgla chętnie porozmawiam- przy innej okazji, bo temat ważny i ciekawy a na nieszczęście nie rozumieją go np. polscy politycy.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 13:45
  Parszywa mendo z gaciorstwa..O kaciambry sie nie boje,ale o drony mam obawy..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 15:22
  Gość portalu: antyx napisał(a):

  > Na temat dwutlenku węgla chętnie porozmawiam- przy innej okazji, bo temat
  > ważny i ciekawy a na nieszczęście nie rozumieją go np. polscy politycy.

  Co tu jest do rozumienia? Tak jak w średniowieczu handlowano odpustami, tak obecnie handluje się emisjami CO2.

  Gdyby Al Gore wygrał wybory prezydenckie, to by w ogóle nie było tego tematu. Ponieważ przegrał, więc poparcie finansowe jego kandydatury przełożyło się na poparcie dla naukowców potrafiących z normalnych procesów na kuli ziemskiej zrobić polityczny temat.

  Jeżeli ktoś jeszcze tego nie rozumie, to tu jest wykład mądrego profesora, noblisty z 1973 roku, Ivara Giaevera, wygłoszony w Lindau w dniu 01.07.2015:

  www.youtube.com/watch?v=V6beNHuDBmc


 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 17:49
  Bardzo ciekawy wyklad..Przyklad z POkojem i zapalka rozwala wszystkich swirow w pyl o globalnym ociepleniu..Na koncu wykladu profesor Giaevera POchwalil POlske..
  PS Ja ze swojej strony dodam,ze wyspa Lindau to namiastka Raju na Ziemi i sa to moje strony..:):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 20:19
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Przyklad z POkojem i zapalka rozwala wszystkich swirow w pyl ...

  Dokładnie. Niektórzy politycy żerują na tym, że takich ludzi, którzy nie potrafią liczyć, łatwo jest przestraszyć, globalnym przeludnieniem planety, globalnym ociepleniem i globalną katastrofą. Takim wystraszonym przez polityków ludziom zadaje takie oto pytanie:

  Wyobraź sobie, że o jednym czasie wszyscy ludzie zamieszkujący Ziemię pływają po powierzchni Jeziora Wiktoria w Afryce w rzędach i szeregach w równej odległości między rzędami i szeregami. Jaka jest odległość między kąpiącymi się ludźmi?

  Przeważnie spotykam się śe zdziwieniem, że się pomieszczą, na powierzchni jeziora, a gdy mówię, że policzyłem i jest to około 10 metrów, to rozmówcy przeważnie nie chcą wierzyć, że na każdego pływającego przypada około 100 m2 powierzchni jeziora.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 20:52
  niewazne napisal:

  >...ze takich ludzi,ktorzy nie POtrafia liczyc,latwo jest przestraszyc..

  Jak jeszcze do tego dojdzie nieznajomosc j.angielskiego lub niemieckiego to tylko zbierac manatki i dawac dyla na Marsa bo na Ziemi POtratuja ich z przeludnienia - ze nie wspomne o Hunger/ze..... :):)
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.06.18, 23:14
  Dziś przy śniadaniu odsłuchałem na sat1 dobrego wywiadu, który udzielił Heinz Buschkowsky:

  www.sat1.de/tv/fruehstuecksfernsehen/video/wer-ist-verantwortlich-fuer-susannas-tod-clip
 • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 09.06.18, 13:09
  Moderator mógłby się lepiej przygotować, a nie powtarzać plotki. W linku jest rzeczowe wyjaśnienie faktu, jak sprawca mógł opuścić Niemcy.
  www.spiegel.de/reise/aktuell/fall-susanna-f-so-werden-die-ausweise-am-flughafen-kontrolliert-a-1211884.html
  Przy okazji: nieważne odsłuchał dobrego wywiadu, którEGO udzielił...
 • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 09.06.18, 13:11
  Sprawcę zatrzymano i jest w drodze do Niemiec.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.06.18, 20:40
  Nie zatrzymano, tylko Kurdowie zatrzymali.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.06.18, 20:37
  Ale oceny byłych polityków są zawsze ostrzejsze w wyrazie niż polityczne lanie wody czynnych polityków.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.06.18, 11:47
  > ... wyspa Lindau to namiastka Raju na Ziemi i sa to moje strony..:):)

  Dla kogo raj, dla tego raj. Na pewno nie dla architektów. W tamtych stronach już wszystko pięknie zrobione i nie trzeba nic poprawiać. Dla architektów raj był w Berlinie Zachodnim, a szczególnie zaraz po połączeniu Niemiec, gdy trzeba było odbudowywać wschodnie Niemcy. Rząd dawał na to duże pieniądze. Później ilość rządowych dopłat stopniowo malała, a gwałtownie rosła ilość bezrobotnych architektów napływających ze wschodnich Niemiec. Raj dla architektów przekształcił się w Käse.
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 06.06.18, 22:46
  Policzmy:
  wg Internetu Jezioro Wiktorii ma powierzchnię 68.8 tys km kwadratowych. Kilometr kwadratowy to milion metrów kwadratowych. Zatem powierzchnia jeziora wynosi 68,8 miliarda metrów kwadratowych. W zaokrągleniu 70 mld metrów kwadratowych.
  Ludność świata w zaokrągleniu wynosi 7 mld osób. Jakby nie mnożył , jakby nie dzielił 70 podzielone przez 7 daje 10. A więc 10 metrów kwadratowych na twarz. Czyli człek od człeka o trzy metry z małym haczykiem. Z tego rachunku nic nie wynika. Poza tym, że duma pana "X" z umiejętności liczenia nie jest niczym podparta.
  I co dziadku? Skleroza?
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 22:59
  czy jedno oko na Maroko a drugie na Kaukaz..?? Kto te dane POdal zasrancu spod lasu..?? Ja...??
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 23:27
  Gość portalu: antyx napisał(a):

  > 10 metrów kwadratowych na twarz.

  Zgadza się. Przed wielu laty to policzyłem, a teraz, z braku czasu, tylko sięgnąłem po wynik z pamięci. Wynik był prawidłowy 10, lecz pomyliłem m i m2. Rzeczywiście skleroza daje się trochę we znaki.

  > Z tego rachunku nic nie wynika.

  Wynika, że ludzi na świecie nie jest tak wiele, jak by się wydawało, jeżeli wszyscy na raz mogą wykąpać się w jednym jeziorze zachowując przyzwoitą odległość do swoich sąsiadów ok. 3,33 m.

  Albo inaczej. Gdyby wybudować dom o powierzchni mieszkalnej wielkości jeziora Wiktoria, to każdy mieszkaniec Ziemi miałby w nim swój pokój wielkości 10 m2.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.06.18, 23:39
  na "widok" tego dziadygi..Od 3:00 trzeba ogladac final NBA POmiedzy Golden State i Cleveland..

  PS Bis dann..
 • Gość: antyx IP: *.centertel.pl 07.06.18, 08:34
  Nie przejmuj się kolego Nieważny. Jak pisał nasz znakomity lekarz- literat Tadeusz Boy- Żeleński - ...paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy... Każdego z nas to czeka.
  Mnie tylko lekko poruszyło puszenie się tego "x" który coś pisał o wyższości znających języki i umiejących liczyć.. Puszył się a sam zacytował twój post z błędem widocznym gołym okiem. Czego oczywiście nie omieszkałem mu wytknąć- choć bałem się, że podniesie mu to ciśnienie ponad wytrzymałość jego zwapniałych arterii
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.06.18, 09:11
  Kolorowe wykresy czy tylko cala game liter z tlumaczenia na niemiecki..??
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.06.18, 10:09
  POkluciliscie sie o wedzarnie (kto ma lepsza) czy strzelil platfusami w futeral..??
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.06.18, 10:49
  Mala korekta..

  POklocic*
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.06.18, 10:54
  Gość portalu: antyx napisał(a):

  > ... z błędem widocznym gołym okiem.

  Błąd nie był widoczny gołym okiem, gdyż musiałeś odszukać dwie liczby w Wikipedii i wykonać obliczenie. Bardzo dobrze, bo jeżeli ktoś sam policzy, to ma pewność i dłużej zapamięta.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.06.18, 12:54
  Niewazne...Wredny typ,ktory zrobi z igly widly..Sa to widly z kuleczkami na koncach z przeznaczeniem do pyr i innych okopowych..


  PS Z czasem POznasz go lepiej - wiesniak pierwszego tloczenia..

  POzdrawiam z Lindau..
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.06.18, 13:13
  Gość portalu: x napisał(a):

  > Wredny typ,ktory zrobi z igly widly..

  Młodzi przywiązują wagę do szczegółów, a umykają im sprawy najważniejsze. Na przykład podniecają się tym, że poseł niezrzeszony Janusz Sanocki na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości w dniu 05.06. 2018 roku gó...arza nazwał gó...arzem, a umknęło równie trafne spostrzeżenie posła, że: "głupi sędziowie wydają głupie wyroki". Przecież to jest sprawa o wiele ważniejsza i bardziej brzemienna w skutkach dla każdego. Na przykład w ubiegłym roku sędzia jednym wyrokiem zlikwidował wszystkie strefy chronionego krajobrazu na terenie byłego województwa zielonogórskiego. Mądre to na pewno nie jest.

  Starym pamięć czasem nie pozwala pamiętać o szczegółach, ale wiedzą, że są sprawy ważne i ważniejsze.

  Przypomniała mi się historia o pewnym bardzo starym kapitanie okrętu, którego rozkazy zawsze
  okazywały się genialne. Dowodzony przez niego okręt wojenny wygrywał wszystkie bitwy morskie i wychodził bez szwanku z najgorszych huraganów...

  Charakterystyczne dla starego kapitana było to, że zawsze zanim wydał rozkaz, sięgał do kieszeni po malutką karteczkę. Dopiero gdy spojrzał na tą małą ściągę, wydawał rozkaz. Wszyscy młodzi oficerowie marzyli o tym, by być takimi jak on, żeby zdobyć tajemną wiedzę kapitana, żeby zdobyć tą ściągę, której kapitan nigdy nikomu nie chciał pokazać.

  Aż raz, podczas bitwy, zbłąkana kula trafiła kapitana i poległ na miejscu. Natychmiast wszyscy młodzi oficerowie rzucili się na kieszeń munduru kapitana z karteczką, wyciągnęli z niej ściągę i
  szybko przeczytali to co było na niej odręcznie napisane, a napisane było tylko:

  "z przodu - dziób,
  z tyłu - rufa"


  Pozdrawiam z Berlina.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.06.18, 03:20
  Dodam, że kapitan kochał dziewczynę z Nagasaki.
  Miała ślady trądu na rękach i tatuowane znaki.
  Miała takie małe piersi i usta czerwone jak maki.
  Gdy kapitan zawinął do portu w Nagasaki,
  dowiedział się że dżentelmen we fraku razu pewnego
  napalił się haszyszu i zadźgał dziewczynę z Nagasaki.

  www.youtube.com/watch?v=z_lmltGXuEU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka