Dodaj do ulubionych

Powstanie i upadek Solidarności.

12.06.18, 10:17
Kto jeszcze wierzy w mit Solidarności?
Oto efekty rządów imbecyli ekonomicznych.
Pisze prof. Witold Orłowski -
,,W rezultacie relacja PKB na głowę mieszkańca w stosunku do Europy Zachodniej spadła jeszcze bardziej, osiągając w roku 1991 historyczne dno – poziom 31%."
A więc jednak katastrofa historyczna w latach 89/92.

Sto lat pogoni za rozwiniętym Zachodem
"Polska 100 lat" to bogato ilustrowany album przygotowywany w związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą ...
Edytor zaawansowany
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.06.18, 11:03
  atlass napisał:

  > Kto jeszcze wierzy w mit Solidarności?

  Bardzo dużo ludzi wierzy w mit, że komunizm w Polsce upadł, gdy tow. Jaruzelski został prezydentem, a jego następcami "Donos", "Polmos" i "Bigos", gdy tow. Kiszczak został nazwany "człowiekiem honoru", a polską gospodarką sterował tow. Balcerowicz.

  niewygodne.info.pl/artykul8/03674-Kiedy-rzadzil-Balcerowicz-gospodarka-hamowala.htm
 • atlass 12.06.18, 14:07
  plan sorosa-Sachsa wprowadzał rzad mazowieckiego przy akceptacji solidarnosci i pzpr
  efekty gangsterskiej spólki ponosimy nadaL
 • atlass 12.06.18, 14:10
  ALE PIS JEDZIE NA ODZIEDZICZONEJ KONIUNKTURZE, ONI TAKZE TO EKONOMICZNI IMBECYLE
  MORAWICKI,PIERWSZY BANKSTER RP
 • franek 26.06.18, 00:22
  Właśnie Morawiecki jest pierwszym ekonomistą po 1989r.,który ma świadomość,że bez rodzimych technologii nie będziemy doganiać zachodu,standard życia nie będzie podnosił się znacząco.Na podstawie jakich danych wydedukowałeś tak negatywne opinie o nim?
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 01:43
  franek napisał:

  > Właśnie Morawiecki jest pierwszym ekonomistą po 1989r.,
  > który ma świadomość,że bez rodzimych technologii nie będziemy
  > doganiać zachodu,standard życia nie będzie podnosił się znacząco.

  Trywializm.

  Taką świadomość ma każdy ekonomista. Różnica polega nie na diagnozie, tylko na leczeniu.

  Rząd PO chciał sprzedać wszystko, zrobić z Polski kolonię i niech się kolonizatorzy martwią tym "brakiem technologii". Sprzedał już połowę Polskiej Żeglugi Morskiej konkurencji i zamierzał sprzedać konkurencji Polskie Linie Lotnicze LOT, oraz wszystko inne co Polakom jeszcze po Balcerowiczu i 8 latach rządów PO do sprzedania pozostało.

  Rząd PiS jest pierwszym rządem po 1989 roku, który ma świadomość, że bez interwencji państwa nie będzie w Polsce nigdy "rodzimych technologii". Bez interwencji państwa nie byłoby niemieckiego przemysłu samochodowego. Bez interwencji państwa nie byłoby technologii Boeinga, którego tworzenie było finansowane przez państwo jako transportowego samolotu wojskowego. Bez zaskarżanej przez Boeinga do różnych sądów i trybunałów interwencji państw nie byłoby technologii Airbusa itd.
 • franek 27.06.18, 02:58
  Wg polskich "speców" ekonomicznych kapitał nie ma narodowości,więc zachodni kapitał miał na zbawić,stworzyć bogactwo.Jak zwykle "lejesz wodę",banały,głupio napinasz się,koniecznie chcesz brylować.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 03:09
  franek napisał:

  > ... ,koniecznie chcesz brylować.

  Projekcja.
 • Gość: AAA IP: 78.10.57.* 12.06.18, 18:01
  Solidarność została zduszona przez jej lidera i komunistów z KOru, którzy jako "doradcy" przykleili się do żywotnego i masowego ruchu Polaków.
  Stało się to w kwietniu 1981 roku. Na tubie można obejrzeć filmik jak to się odbyło (obrady komisji krajowej)...

  To co powstało pod koniec lat 80-tych to była wyselekcjonowana stajnia Kiszczaka - powstała po to by komuniści mogli odegrać szopkę okrągłego stołó i bez przeszkód omamionej gawiedzi przetransformować się (przefarbować się) i uwłaszczyć na majątku Polaków.

  "Reformy" ekonomiczne pod postacią szoku (otrząśnięcia Polaków z ich dobra) robili globaliści z N. Jorku i Chicago, a logiem był Balcerek bez dorobku.

  Po tych wszystkich transformacjach, szokach, terapiach, uwłaszczeniach, prywatyzacjach - Polacy otrzymali w prezencie państwo o statusie kolonialnym - co bodajże w ostatnią sobotę nie omieszkał potwierdzić oficjalnie premier Morawiecki goszcząc bodajże we Wrocławiu i cytując światowe sławy ekonomiczne, że Poland is a foreign-owned country...
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.06.18, 07:56
  Gość portalu: AAA napisał(a):

  > Polacy otrzymali w prezencie państwo o statusie kolonialnym - ...

  Ano, jak mówią Czesi i Słowacy. Angela Merkel łamie Konstytucję i umowy międzynarodowe, a pod specjalnym nadzorem jest Polska, która żadnych praw, ani umów nie łamie. W Niemczech politycy od razu wyrzucili wszystkich sędziów w NRD i diametralnie zmienili sądownictwo, a w Polsce nie pozwalają demokratycznie wybranemu parlamentowi decydować, kiedy sędziowie pójdą na emeryturę.
 • franek 19.06.18, 15:48
  Gość: AAA
  >Po tych wszystkich transformacjach, szokach, terapiach, uwłaszczeniach, prywatyzacjach - Polacy otrzymali w prezencie państwo o statusie kolonialnym - co bodajże w ostatnią sobotę nie omieszkał potwierdzić oficjalnie premier Morawiecki goszcząc bodajże we Wrocławiu i cytując światowe sławy ekonomiczne, że Poland is a foreign-owned country..

  Kreatywność związana jest przede wszystkim z inteligencją na przyzwoitym poziomie i wykształceniem.W okresie tzw.transformacji,elitom III RP nic nie opłacało się robić,jedynie likwidowali,sprzedawali i tak jest z nimi do dzisiaj.Są zaprzeczeniem inteligencji.Bezproduktywne matoły.
 • franek 18.06.18, 17:19
  ,,W rezultacie relacja PKB na głowę mieszkańca w stosunku do Europy Zachodniej spadła jeszcze bardziej, osiągając w roku 1991 historyczne dno – poziom 31%."
  A więc jednak katastrofa historyczna w latach 89/92.

  Poważnie,tak to wyglądało?To chyba wyciągnę kopyta ze śmiechu.he.Przecież polski PKB na mieszkańca w relacji do niemieckiego to nadal około 30%.Czyli my tego zachodu w ogóle nie gonimy-to jest constans.To w Polsce zmienia się tylko struktura własności.haha.Normalnie pie..dolnę ze śmiechu.
 • Gość: AAA IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.18, 03:15
  To wszystko jest do zmiany - pod warunkiem że uratujemy naszą cywilizację. Obecnie jest ona atakowana ze wszystkich stron i na każdej płaszczyźnie.
  Musimy obronić prawo rodzinne, prawo majątkowe i prawo spadkowe.
  Są one atakowane przez naszych sąsiadów, państwo w rejonie Palestyny oraz UE. Każda z tych stron ma interes by Polskę zlikwidować, trwa także w całej pełni wojna informacyjna. Polacy niestety się temu poddają, bo mają zerową świadomość i wiedzę...

  Zobaczymy co będzie dalej, ja jednak mam nadzieję na przebudzenie Polaków. Jeśli się przebudzą będą nie do pokonania... Przypomnę tylko, że potęgi III Rzeszy i Rosji sowieckiej były zbudowane w mniej niż 10 lat...
 • franek 21.06.18, 18:49
  >Przypomnę tylko, że potęgi III Rzeszy i Rosji sowieckiej były zbudowane w mniej niż 10 lat...

  Co ciekawe,gospodarkę RFN też rozkręcało państwo:

  "Po wojnie w Niemczech (na początku tylko w Bizonii) pod kierunkiem Ludwiga Erharda przeprowadzono reformy, które miały na celu przestawienie gospodarki z wojennej na pokojową z wieloma elementami wolnego rynku. U podstaw niemieckiego „cudu gospodarczego” legł ogromny wysiłek inwestycyjny zarówno biznesu, jak i państwa. Państwo uczestniczyło bezpośrednio w inwestowaniu i organizowaniu przedsięwzięć. W latach 1953–1954 stopa inwestycji rządu była wyższa niż prywatnego biznesu"
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.18, 12:43
  Ja mówiłem o zbudowaniu potęg III Rzeszy i Rosji sowieckiej - przed 2 w.ś.

  Wzrost RFN po 2 ś.w., tzw. "cud gospodarczy", wynika w znacznej mierze z monstrualnej grabieży III Rzeszy w czasie wojny w niemal całej Europie.
  Grabież obejmowała złoto, dzieła sztuki, maszyny ii urządzenia, rezerwy walutowe, oszczędności i kosztowności ludności cywilnej, niewolnicza darmowa praca milionów ludzi (szczególnie Polaków), wynalazki i patenty, myśl inżynierów...etc.
  Po takiej grabieży "cud gospodarczy" był tylko kwestią czasu.
  Już pod koniec wojny, gdy przegrana Niemiec była pewna, SS-mani i przemysłowcy niemieccy porozumieli się z Zachodem w kwestii opóźnienia frontu zachodniego - być mieć czas na ewakuację wszystkich zagrabionych wartości do bezpiecznych miejsc. Wartości te zaczęły powracać pod koniec lat 50-tych i w 60-tych.
  Niemcy były państwem, które na 2 wś. najbardziej się wzbogaciły.
  Starczyło pieniędzy nawet na wojnę propagandową - między innymi wypromowanie takich haseł jak przykładowo niemiecki "cud gospodarczy" czy "Polacy kradną samochody".

  W ostatecznym efekcie prawie cały przemysł ma nazistowskie korzenie.

  Co do Polaków - wystarczy podać, że z wyliczeń wynika, iż wielkość zrabowanej samej tylko pracy niewolniczej była tak wielka, że stanowiła równowartość wybudowania nowych mieszkań dla wszystkich Polaków. To Polakom zabrano, a na dodatek zniszczono znaczny odsetek istniejących starych mieszkań (w Warszawie ok. 90%).

  Z grabieży Polaków Niemcy nie rozliczyli się do dzisiaj. Nie mówiąc o mordach, cierpieniach moralnych...

  Dzisiaj pouczają nas o demokracji, prawie...to prawdziwy chichot historii. Niemcy były bardzo innowacyjne w tworzeniu państwa prawa. Na podstawie tego prawa całkiem legalne było ludobójstwo, eksterminacja, tortury, całkowita grabież, itd...
 • franek 23.06.18, 19:13
  AAA IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.18, 12:43
  >Ja mówiłem o zbudowaniu potęg III Rzeszy i Rosji sowieckiej - przed 2 w.ś.

  Polska,będąc już w unii europejskiej,nie może stosować protekcjonizmu gospodarczego,jak to robiła III Rzesza,Rosja sowiecka i na początku Korea płd.Obecnie Polska bez żadnych osłon jest wystawiona na bardzo silną ekspansję krajów wysoko rozwiniętych technicznie,technologiczne,sama nie mając większego kapitału i doświadczeń na tym polu.
 • franek 23.06.18, 19:16
  Polakom nie będzie łatwo,ale próbować trzeba.
 • franek 18.06.18, 17:27
  >Sto lat pogoni za rozwiniętym Zachodem

  A czym mielibyśmy ich dogonić?Przecież Polacy nie mają tak gigantycznych koncernów przemysłowo-technologicznych,jak chociażby Niemcy.Polska to tylko kolonialny kraj taniej siły roboczej.
 • franek 18.06.18, 17:48
  Co tam mówi się jeszcze o Polsce?Że to tylko montownia.he
 • franek 18.06.18, 18:19
  Co tam jeszcze o kolonialnej Polsce?Że to tylko dość duży rynek zbytu dla zagranicznych produktów,koncernów.
  Wystarczy popatrzeć chociażby na elektronikę użytkową,AGD,motoryzację.he
 • franek 18.06.18, 18:32
  To może jeszcze dorzucę ciekawe dane o tym zachodzie:Niemcy mają,aż ponad ośmiokrotnie większy eksport od polskiego i z roku na rok dynamicznie wzrasta.
  Polacy zamierzają dogonić ich produkcją np.pantofli,oscypków?he
 • franek 18.06.18, 19:00
  >Niemcy mają,aż ponad ośmiokrotnie większy eksport od polskiego i z roku na rok dynamicznie wzrasta.

  Sorry,ponad sześciokrotnie.
 • franek 26.06.18, 11:03
  To jeszcze dorzucę ciekawe dane,jak robi się gigantyczną kasę na zachodzie:że Niemcy to gigant motoryzacyjny,to chyba wiedzą wszyscy,nawet w zacofanej Polsce.Kolejne oczko w głowie Niemców:przemysł elektromaszynowy.
  Cały polski eksport to zaledwie 200mld euro,a sam eksport maszyn z Niemiec to chyba co najmniej 260 mld euro.
  Niemcy to mocarze w high-technice,technologiach,kierunkach inżynieryjnych:chemii,fizyce,mechanice ,elektronice,elektrotechnice i biznesie myślą też strategicznie.
  Takie głupie Polaczki bez własnego zaawansowanego przemysłu,technologii,aby produkować muszą kupować te bardzo drogie maszyny z Niemiec,czy np.Japonii.I oczywiście Polakom pozostaje w tej sytuacje konkurowanie jedynie tanią siłą roboczą.Dlatego ich nie gonimy.
  Po niemieckim biznesie widać,że mają dużo inteligentnej i wykształconej populacji.Są niesamowicie kreatywni i to w wysoko zaawansowanych dziedzinach.
 • franek 26.06.18, 11:40
  >Niemcy to mocarze w high-technice,technologiach,kierunkach inżynieryjnych:chemii,fizyce,mechanice ,elektronice,elektrotechnice

  I oczywiście informatyka.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 23:40
  franek napisał:

  > >Niemcy to mocarze w high-technice,technologiach, ...

  Bzdura. Oznaczałoby to, że Niemcy zbyt dużo wydają na naukę. Niemcy nie są żadnymi mocarzami. Niemcy na naukę wydają jedynie tylko tyle, by być o ziarnko lepszymi od konkurencji. To wystarcza by wszyscy chętnie kupowali niemieckie towary. Wystarcza by Niemcy konkurowały o tytuł mistrza świata eksportu ze Stanami Zjednoczonymi. Od 1900 do 2002 przeważnie mistrzem świata eksportu były Stany Zjednoczone. Tylko 1986, 1988, 1899 i 1990 mistrzem świata eksportu była Republika Federalna Niemiec. Od 2003 do 2008 ponownie Niemcy były mistrzem świata eksportu, a w 2009 roku po raz pierwszy mistrzem świata eksportu została Chińska Republika Ludowa. Oprócz Stanów Zjednoczonych i Niemiec na podium kiedyś stała Wielka Brytania, później Japonia, a obecnie Chińska Republika Ludowa.

  de.statista.com/statistik/daten/studie/37013/umfrage/ranking-der-top-20-exportlaender-weltweit/

  Jeżeli zbyt skomplikowane, to może na przykładzie piłki nożnej. Aby zostać mistrzem świata, nie trzeba ze wszystkimi wygrywać 5:0. Wystarczy wygrywać 1:0.

  Podobnie w lidze krajowej. Jeżeli jakaś drużyna wygrywa ze wszystkimi różnicą jednej bramki i zdobywa mistrzostwo kraju, to znaczy, że klub racjonalnie gospodarował klubowymi pieniędzmi. Jeżeli ten klub ze wszystkimi wygrywałby różnicą 5 bramek, to by znaczyło, że klub nieracjonalnie gospodaruje klubowymi pieniędzmi, gdyż kupił zbyt drogich zawodników.
 • franek 26.06.18, 23:50
  Nie pij tyle,albo zmień psychiatrę.
 • atlass 19.06.18, 10:43
  efekty spółki KOR -PZPR , kraj kolonialny pozbawiany gospodarki narodowej
 • franek 23.06.18, 13:06
  Jeszcze w pierwszej połowie lat 80-tych PKB na mieszkańca Polski i Korei płd. były na tym samym poziomie.Dziś koreańskie PKB na mieszkańca jest ponad dwukrotnie wyższe od polskiego.Koreańczycy mają wręcz gigantyczny przemysł elektroniczny,stoczniowy,dobrze rozwinięty przemysł motoryzacyjny,transportowy(co widać również na polskich ulicach).
  Polacy w tym czasie dorobili się zaledwie chyba kilku małych montowni autobusów i dużo drobnicy biznesowej w branży szwarc,mydło i powidło.

  Masz rację,że Polakami rządzą imbecyle,w tym ekonomiczne.
 • franek 24.06.18, 01:14
  "Bolek" znowu się uaktywnia.Zapytaj idiotę,gdzie ta druga Japonia.
 • franek 25.06.18, 10:37
  I zobacz,że nikt nie jest zainteresowany zmianą tego stanu.Życie społeczno-polityczne,co również widać na tym forum,determinują puste animozje polityczne.Chyba wszyscy są zadowoleni z poziomu życia,stopnia zaawansowania w życiu zawodowym,statusu ekonomicznego.Kolonializm przypadł Polakom do gustu.Takie ambicje,taki stan umysłu.
 • franek 19.06.18, 16:37

  >Oto efekty rządów imbecyli ekonomicznych.
  Pisze prof. Witold Orłowski -
  ,,W rezultacie relacja PKB na głowę mieszkańca w stosunku do Europy Zachodniej spadła jeszcze bardziej, osiągając w roku 1991 historyczne dno – poziom 31%."
  A więc jednak katastrofa historyczna w latach 89/92.

  I jeszcze jedna uwaga.Skoro na początku lat 90-tych PKB mieszkańca Polski w relacji do zachodu wynosiło,tak jak obecnie około 30%,to jednak spora była spuścizna po PRL,a na tym bazowała polska gospodarka w tamtym okresie.
 • Gość: gość czwartkowy IP: 178.62.93.* 21.06.18, 00:09

  Zresztą i tak nie to forum.

  Kosz.

 • atlass 21.06.18, 11:58
  kto tu bedzie prewencyjnie recenzował tresci?
 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.18, 12:05
  Sęk w tym, że staramy się dogonić uczciwą pracą, a Zachód stosuje metodę podboju, wymuszenie i grabieży, a także destrukcji. Patrz chociażby na aktualną politykę UE wobec Polski. Wszystkimi dostępnymi metodami, przy użyciu miejscowych folksdojczów, starają się utrzymać status Polski jako państwa kolonialnego. Mają z tego wielkie zyski, a my zubożenie i rozczarowanie.
  Z drugiej strony nie możemy się bronić, bo nie jesteśmy suwerenni....i tak kółko się zamyka...
  Co nie znaczy, że nie należy uczciwie i ciężko pracować, i jednak wbrew okolicznościom budować, budować...
 • franek 23.06.18, 13:26
  Przecież rząd PiS prowadzi suwerenną,podmiotową politykę.O co ci jeszcze chodzi?

  Tylko frajerzy pracują w Polsce ciężko i uczciwie.he
 • franek 23.06.18, 16:57
  > Wszystkimi dostępnymi metodami, przy użyciu miejscowych folksdojczów, starają się utrzymać status Polski jako państwa kolonialnego.

  Podchodząc do tematu zero-jedynkowo,jak atlass,można śmiało stwierdzić,że oPOzycja,to bezmózgie,bezproduktywne karierowicze,ku..wy i sprzedajne szmaty.
 • franek 23.06.18, 19:27
  Pamiętam nawet,jak jakiś minister,przygłup z rządu solidarnościowego stwierdził,że Polska nie będzie prowadzić żadnej polityki przemysłowej,a gospodarka ma się wręcz opierać usługach.Lemingi z korporacji miały tworzyć bogactwo.he
 • franek 23.06.18, 19:43
  Pamiętasz sprawę polskiego grafenu z przed lat?Już wtedy wiedziałem,że nic z tego nie wyjdzie,bo Polacy nie mają przemysłu,w tym elektronicznego,który wdraża technologie.Po prostu Polacy sami się uj..bali.
 • franek 23.06.18, 20:08
  ...to taka inteligencja Polaków.he
 • franek 23.06.18, 22:43
  Tak na marginesie:kilkanaście lat temu miałem takie ciekawe oświadczenie,że zachodni biznesmeni zaledwie po zawodówkach,w dodatku jeszcze po kryminale,mieli świadomość durnoty,słabości intelektualnej Polaków.Nawet tacy.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.06.18, 23:29
  Mozna byc PO kilku uniwerkach i POlibudach i byc skur...... jak tez PO zawodowce "ludziem" na POziomie..Tak wiec Franek pitolisz nie od rzeczy..
 • franek 23.06.18, 23:41
  >Mozna byc PO kilku uniwerkach i POlibudach i byc skur......

  Dotyczy to szczególnie polskiej dziczy.

  >. jak tez PO zawodowce "ludziem" na POziomie...

  Nie przeczę i nie generalizuję.

 • franek 23.06.18, 23:55
  Nie zrozumiałeś moich intencji.Chodziło mi o to,że Polacy,w tym polskie elity,którzy przecież uważają się za inteligentnych i wykształconych,zostali tak trafnie wypunktowani przez,patrząc z ich perspektywy(Polaków),niższą klasę społeczną.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 00:12
  Zrozumialem lepiej jak Ci sie wydaje..Daje makitre,ze masz na mysli Martina Schulza - tu sie wszystko zgadza..Z drugiej strony wez malarza kominow i skurw...... POlskich donosicieli srajacych w POlskie gniazdo..Ech.. Knypel sam sie otwiera w kieszeni..
 • franek 24.06.18, 00:08
  Wydaje mi się,że jestem dość obiektywny,nie generalizuję żadnych przypadków,a ty się do mnie przywalasz kolego.he
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 00:31
  Widze kolego,ze masz problem z >WER IST WER< - w kazdej chwili moge sie >ODWALIC<..Choc tego nie czynie..
 • franek 24.06.18, 00:36
  Masz jakiś niezrównoważony profil,ale to chyba nic zdrożnego.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 00:56
  Sa tacy na forum,ktorzy nie POtrzebuja "kija z woda" (Wasserwaagi) zeby mnie zrownowazyc czy z rownowagi wyprowadzic..Tobie sie to nie udaje i tu jest Hund POgrzebany.. :):)
 • franek 24.06.18, 01:07
  Wyprowadzać z równowagi niezrównoważonego?Przecież nie chcę jeszcze bardziej pogarszać twojego stanu,zdrowia psychicznego.Jak widzisz,też jestem wyrozumiały i poczciwy.ha
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 01:20
  Nie prowokuj mnie zebym napisal >KAZDY SADZI WEDLUG SIEBIE< Reszta to takie Twoje POczciwe ble ble..

  PS Co jest POwodem,ze piszesz do AAA slowo >bzdury>..Nie ma delikatniejszego zwrotu..??

  Wiedz,ze AAA to klasa w samym sobie..
 • franek 24.06.18, 01:27
  Mówiąc twoim językiem,wierzącego:rany boskie,jakiś ty przeczulony i kurtuazyjny zawsze i wszędzie,jak na dworze królewskim.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 01:40
  Sa pewne "swietosci" ktorych sie nie tyka nawet w myslach - a tym bardziej w slowie pisanym..

  PS Nie uczyli cie tego,ze "wchodzac" w wyzsze sfery nalezy 3mac fason....
 • franek 24.06.18, 01:46
  Internet,forum to wyższe sfery,salony?Masz ograniczoną,zaburzoną percepcję,kolego.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 01:55
  A co ma piernik do wiatraka..?? Sadzisz,ze wyzsze sfery nie maja internetu i nie pisza do siebie..?? Na jakim Ty swiecie zyjesz..?? :):)
 • franek 24.06.18, 02:26
  Nie spostrzegłem,abym dyskutował na internecie,forum z wyższymi sferami,a percepcję mam ostrą,jak żyleta.ha.I pewnie umiałbym konwersować ich językiem.To takie wyszukane,trudne?
  Ponadto uważam,że z premedytacją przybrałem odpowiednią formę języka,adekwatną do internetowego środowiska.
  Również,ponadto,po co wyższe sfery miałyby udzielać się na forum?Przecież one żyją swoimi salonami,środowiskami.No właśnie.Na jakim ty świecie żyjesz?
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 22:52
  franek napisał:

  > ... ,a percepcję mam ostrą,jak żyleta.

  Jeżeli mimo oczywistych faktów nie dostrzegasz lewicowości Hitlera, to percepcje masz tępą jak młot.
 • franek 26.06.18, 23:16
  Bujaj się z tymi duperelami.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 00:05
  Franek nie badz ordynarny..!! Brak argumentow nie upowaznia cie do brukowszczyzny..

  POzdrawiam..

 • franek 27.06.18, 00:08
  Tia...
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 00:46
  franek napisał:

  > Tia...

  Tia, tia. Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Na tyle pozwala ci twoja percepcja. Podziwiasz niemiecki przemysł motoryzacyjny, ale jak powstał, to już dla ciebie pewnie duperele. O pierwszym państwowym koncernie Auto Union AG pewnie niewiele słyszałeś. O organizowanych przez Hitlera wyścigach i konkurencji Mercedesa z Auto Union pewno też nie wiesz wiele. Jedna czwarta niemieckiego przemysłu samochodowego była przed wojną w Saksonii. Co się z tym przemysłem po wojnie stało? Dlaczego się nie rozwinął szybciej od Mercedesa? Przecież tam mieszkają tak przez ciebie za techniczne zdolności wychwalani Niemcy.
 • franek 27.06.18, 00:53
  Nie interesują mnie twoje dywagacje.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 01:00
  Franek.. Niewazne i ja moglibysmy byc twoim ojcem..Nie wstyd ci..?? Jezeli nie,tzn,ze jestes wyzuty ze wszystkiego i nasza "znajomosc" dobiegla konca.. :(:(
 • franek 27.06.18, 01:09
  "Gratuluję" nowego towarzystwa.
 • franek 27.06.18, 03:10
  >Franek.. Niewazne i ja moglibysmy byc twoim ojcem..Nie wstyd ci..?? Jezeli nie,tzn,ze jestes wyzuty ze wszystkiego i nasza "znajomosc" dobiegla konca.. :(:"

  Ale żeś znalazł sobie kompana do dyskusji,"nieważne".On nigdy nie trzeźwieje,zawsze nawalony.
  Płakać za tobą nie będę.Jeszcze raz "gratuluję".
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 03:30
  Oj POcieszny jestes dzieciaku...

  PS Teraz juz wiem dokladnie czym "waniajesz"...
 • franek 27.06.18, 11:40
  Ty po prostu jesteś prostą charakterologicznie dupą,a nie mężczyzną,więc tak ze swojej prostej perspektywy mierzysz innych.
 • franek 27.06.18, 00:10
  Przecież ten gościu "nieważne" wręcz pie..doli jak "naj..bany atom."
 • franek 27.06.18, 00:33
  Misiu,inteligenciku.Już zapomniałeś,jak adwersarzy wyzywałeś od kutafonów?Skleroza,demencja starcza już cię dopada?
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 00:47
  Franek..Znasz takie POwiedzenie..?? Co wolno wojewodzie........................... Dlatego prosze - zamilcz..
 • franek 27.06.18, 00:58
  Czyli masz mnie za nic.Też popisałeś się klasą.Ale nie rusza mnie to.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 00:08
  franek napisał:

  > Bujaj się z tymi duperelami.

  Percepcja, to nie duperel.
 • franek 27.06.18, 00:38
  Przecież ty nawet nie odróżniasz kapitalistów kartelowych III Rzeszy od państwowych firm komunistycznego PRL.Dla ciebie to to samo.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 00:57
  franek napisał:

  > Przecież ty nawet nie odróżniasz kapitalistów kartelowych III Rzeszy
  > od państwowych firm komunistycznego PRL.Dla ciebie to to samo.

  Nigdy nie czyniłem takich porównań. Nigdy nie porównywałem III Rzeszy do PRL.

  Masz niezłe problemy z percepcją.
 • franek 27.06.18, 01:02
  Właśnie to zrobiłeś w wątku "Adolf Hitler...".Więc nie kontynuowałem tak absurdalnej dyskusji.
  Jak zwykle nie wiesz,co sam piszesz.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 03:05
  franek napisał:

  > Właśnie to zrobiłeś w wątku "Adolf Hitler...".
  > Więc nie kontynuowałem tak absurdalnej dyskusji.
  > Jak zwykle nie wiesz,co sam piszesz.

  Wiem co piszę. Do PRL nie porównywałem III Rzeszy, tylko twoje wyobrażenie o III Rzeszy. Reductio ad absurdum. Chodziło mi właśnie o to, byś zauważył absurdalność dyskusji i przestał kontynuować.

  A w ogóle to zaczęło się od tego, że zdanie "Ladny to socjalista, ktory dba o kapitalizm." uznałeś za argument na prawicowość Hitlera. Myślałem, że żartujesz, ale nie. Ty tak na poważnie. Znaczy, że nie masz pojęcia na czym to "dbanie" polegało, oraz nie masz pojęcia czym charakteryzują się socjaliści.

  Socjaliści i opanowane przez socjalistów związki zawodowe, na przykład w Niemczech, dbają o wielki kapitał, o wielkie koncerny. Tłumaczą to tym, że jak wielki koncern padnie, to tysiące ludzi straci pracę. Natomiast prawica dba bardziej o tzw. "klasę średnią".
 • franek 27.06.18, 03:17
  Jak zwykle bredzisz sklerotyku,cholerny napinaczu.

  >Socjaliści i opanowane przez socjalistów związki zawodowe, na przykład w Niemczech, dbają o wielki kapitał, o wielkie koncerny

  A co to za socjaliści,którzy dbają o kapitalistów?Jak zwykle pie..dolisz wręcz.Zacznij się leczyć.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 03:32
  franek napisał:

  > A co to za socjaliści,którzy dbają o kapitalistów?

  Ty pewnie myślisz, że znany polityk SPD Gerhard Schröder biednym pomaga?

  Ja natomiast wiem, że Gerhard Schröder zabrał robotnikom zasiłek dla bezrobotnych i wszystkich ustawił w kolejce po zapomogi socjalne takie same jak dla tych, którzy nigdy nie pracowali, jak na przykład uchodźcy.

 • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 27.06.18, 14:06
  > Socjaliści i opanowane przez socjalistów związki zawodowe, na przykład w Niemcz
  > ech, dbają o wielki kapitał, o wielkie koncerny. Tłumaczą to tym, że jak wielki
  > koncern padnie, to tysiące ludzi straci pracę. Natomiast prawica dba bardziej
  > o tzw. "klasę średnią".

  Taki typ związków zawodowych, współpracujących z wielkim kapitałem jest promowany w zakładach VW w Poznaniu - model przeszczepiony z centrali...
 • franek 28.06.18, 12:30
  Tacy kapitalistyczni socjaliści?Świat ideologicznych absurdów.
 • franek 24.06.18, 06:54
  >PS Nie uczyli cie tego,ze "wchodzac" w wyzsze sfery nalezy 3mac fason...

  Zarzucasz mi brak inteligenckiej kindersztuby?O ty,kurde.
 • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 07:07
  Ja zadalem tylko pytanie,a Ty zaraz burczysz..Ech..Ja sie mam z Toba...

  PS Lepiej POogladaj mecz POlska - Australia w siatkowce - zaraz sie zaczyna - transmisja na POlsacie Sport - kanal 11....Dobrze to ci zrobi..Do POludnia nie bede odpisywal..
 • franek 24.06.18, 07:12
  Bo uważasz,że na internecie należy się pieścić,jak z kobietą.
 • franek 24.06.18, 00:54
  Wariatuncio z ciebie,ale poczciwy.
 • atlass 27.06.18, 15:55
  Wstyd za czerwiec 56
  niedługo po HCP zostana gruzy, poznanski przemysl niedługo zostanie zaorany
 • atlass 29.06.18, 05:47
  Mamy kapitalizm o jaki walczono.
  : - Czy Polska transformacja mogła przebiegać inaczej?
  PROF. WITOLD KIEŻUN: - Mogła. Została jednak przeprowadzona bardzo źle przez niekompetentnych i nieuczciwych ludzi. Polegała głównie na likwidacji potencjału ekonomicznego kraju. Gdy się przyjrzymy prywatyzacji, zobaczymy, że 92 proc. przeznaczonych na sprzedaż polskich przedsiębiorstw było wycenianych przez podmioty zagraniczne. Niektóre zakłady sprzedano za cenę niższą, niż wynosiły koszty ich wyceny. Polaków po prostu okradziono.
 • franek 30.06.18, 15:39
  >: - Czy Polska transformacja mogła przebiegać inaczej?
  PROF. WITOLD KIEŻUN: - Mogła. Została jednak przeprowadzona bardzo źle przez niekompetentnych i nieuczciwych ludzi.ę

  I chyba nadal robią za ekspertów i elitę m.in. oPOzycji.W Chinach i w pewnie też w Rosji,sprawę załatwionoby po męsku-skończyliby z kulą we łbie,ale w kraju degeneratów wszystko uchodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.