Dodaj do ulubionych

Roosevelta zastąpić Nixonem, Reaganem albo Trumpem

14.06.18, 09:50

Roosevelt decydując się na sojusz ze Stalinem podczas II wojny, wywołał rewolucję, która zapaliła cały świat i wpędziła go w szpony komunistów. System, który spowodował śmierć milionów ludzi, był autorem gułagów i wypędzeń na długo przed Auschwitz, w najlepszym wypadku oferował nędzę dla obozu socjalistycznych demoludów. Tenże Roosevelt uwiarygodnił straszny system, wywołał liczne rewolucje i podarował Sowietom narzędzia do ogólnoświatowej opresji.

W przeciwieństwie republikańscy prezydenci środkami pokojowymi unormowali stosunki z Chinami (Nixon), bez jednego wystrzału spacyfikowali ZSRR (Reagan) i ostatecznie wykończyli strzępy komunizmu w Północnej Korei, oferując udział w międzynarodowej wspólnocie i tradycyjnym rynku, który Chińczycy tak wspaniale wykorzystali.

Brawo Nixon, Reagan, Trump za ostateczne poskromienie komunizmu w sposób bezprecedensowy w historii naszej planety!

--
Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
Edytor zaawansowany
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.06.18, 23:29
    Pokazuje to, jak wiele zależy od jednej osoby. Można powiedzieć, że losy świata zależą od tego, kogo na prezydenta wybiorą Amerykanie.

O losach Europy i Polski w dużej mierze decyduje też to, kogo na kanclerza wybiorą Niemcy. Regularnie wybierają Angelę Merkel, której rodzice uciekli z RFN do NRD. To mówi wszystko.
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 15.06.18, 12:45
    Ojciec Merkel był ewangelickim pastorem i nie uciekł do NRD, lecz objął parafię w Perleberg a potem w Templinie. Jej matka, z zawodu nauczycielka, nie miała prawa w NRD wykonywania zawodu.
    Większy wpływ na Merkel i jej bałaganiarstwo wywarły polskie korzenie, jej dziadek Ludwik Kaźmierczak) uciekł z Poznania do Berlina :D
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.06.18, 22:38
    Gość portalu: x¹ napisał(a):

> ... nie uciekł do NRD, ...

Sam jesteś głupi, pomimo że każdą głupotę starasz się mądrze uzasadnić. Nawet przesiedlenie się "Czerwonego Kasnera" z Hamburga na zabitą dechami wieś Quitzow pod Perleberg w NRD.

"Jeszcze w 1954 roku, kilka tygodni po urodzeniu córki, rodzina Kasner przesiedliła się z Hamburga do NRD. Emigracja przez jeszcze nie całkiem zamkniętą wewnątrzniemiecką granicę przebiegała w odwrotnym kierunku: Tylko przez pierwsze pięć miesięcy 1954 roku 180.000 ludzi opuściło NRD, od 1949 roku do budowy muru w 1961 roku około 2,5 miliona."

"Sytuacja Chrześcijan i kościołów w NRD w tamtym czasie charakteryzowała się wypieraniem przez SED. Przy czym pojedynczy pastorzy wykazywali różną siłę gotowości do współpracy z kierownictwem państwa i współdziałania przy "budowie socjalizmu"."

"Horst Kasner był uważany za człowieka kościoła, który nie stał w opozycji do kierownictwa państwa i polityki kościelnej SED, ..."

"Z punktu widzenia kierownictwa państwa Kasner należał do "progresywnych" sił. Odpowiadał temu jego przydomek w czasach NRD - "Czerwony Kasner", który też w prasie ciągle był cytowany."

"Horst Kasner brał udział w zagranicznych wyjazdach Narodowego Frontu i posiadał, oprócz przywileju możliwości wyjazdów na zachód, dwa samochody: służbowy i prywatny, który był załatwiony przez Genex."

Genex to była firma, która finansowała dywersję NRD na terenie RFN.

"Przyjęcie dzieci na studia nie było utrudniane, jak to przeważnie miało miejsce w rodzinach innych pastorów."

"Najpóźniej od lat sześćdziesiątych Kasner jest krytyczny wobec ustroju społecznego RFN, nie popiera połączenia Niemiec."

Przetłumaczyłem tylko kilka faktów. Więcej można tu znaleźć:

de.wikipedia.org/wiki/Horst_Kasner
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.06.18, 23:47
    Horst Kasner, razem z Albrechtem Schönherrem Hanfriedem Müllerem, działał społecznie w "Weißenseer Arbeitskreis" w berlińskiej dzielnicy Weißensee. Było to nieformalne stowarzyszenie, które działało pod hasłem "Kościół w socjalizmie" i skupiało środowiska kościelne chętne do współpracy z komunistycznymi władzami. Była to wewnętrzna opozycja w kościele ewangelickim mająca odmienne zdanie niż biskup Berlina i Brandenburgii Otto Dibelius. Według Rainera Eppelmanna faktycznym twórcą hasła "Kościół w socjalizmie" ("Kirche im Sozialismus") jest Horst Kasner.

Również w Polsce byli i są duchowni, którzy przekonują, że komunizm od Boga pochodzi. Nadal są, gdyś w Polsce w kościołach, tak jak w sądach, nie było żadnej lustracji.

• Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 18.06.18, 12:35
    fragmentów na potwierdzenie twojej teorii spiskowej. Rozumiem, że Merkel kontynuuje działalność dywersyjną zapoczątkowaną przez Genex ;)
    Poniżej adres do polskiej wiki o jej ojcu:
    pl.wikipedia.org/wiki/Horst_Kasner
    A tutaj o tym brzydkim konspiracyjnym Genexie, tumanie:
    de.wikipedia.org/wiki/Genex
  • Gość: gość piątkowy IP: *.icpnet.pl 15.06.18, 15:50

...
  • snajper55 16.06.18, 23:13
    qwardian napisał:

> Roosevelt decydując się na sojusz ze Stalinem podczas II wojny

A co, miał się z Hitlerem dgadać?

> wywołał rewolucję, która zapaliła cały świat i wpędziła go w szpony komunistów

Żadnej rewolucji nie wywołał i nie był w szponach komunistów.

> System, który spowodował śmierć milionów ludzi

Znam system, który spowodował śmierć większej liczby ludzi. W Afryce, Australii, Azji, obu Amerykach. Który wyrżnął tubylców na pięciu kontynentach a szósty, Europę, utopił we krwi na stulecia.

S.
    --
    Kometa
  • qwardian 17.06.18, 13:36
    Mapa komunizmu. Nie zawiera miejsc podpalanych pieniędzmi i długimi rękoma Moskwy. Oczywiście, że miał się porozumieć z Państwami Osi. Wszyscy jeździlibyśmy Porsche, Ferrari, Lexus, a nie Trabantami i Syrenkami...

pl.wikibooks.org/wiki/Historia_dla_gimnazjum/Zimna_wojna_na_świecie#/media/File:CommunistSplit.png

--
    Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 05:38
    Qwardian napisal:

> Wszyscy jezdzilibysmy POrsche,Ferrari,Lexus,a nie Trabantami i Syrenkami..

Qwardek Jezus Maria.. Grabarze by sie nie obrobili,drewna by zabraklo..Co trzecie dziecko byloby sierota - chcesz tego..?? Zycie Ci nie mile..?? 3/4 POlskich kierowcow POwinno jezdzic furmankami i hulajnogami a nie POganiac kilkaset kucykow..

PS Przed godzina wrocilem z Le Mans..POzdrawiam serdecznie.. :):)
  • qwardian 18.06.18, 07:32

Bez superautostrad nie obeszłoby się Sommerze, a w tym III Rzesza nie miała sobie równych. Mogę sobie wyobrazić, że z takimi furami na PRL-owskich drogach, ofiar byłoby więcej niż podczas kampanii wrześniowej..

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 12:27
    Qwardku Drogi..

Z infrastruktura drogowa mozna se POradzic w kilkanascie lat..Na zmiane mentalnosci ludzkiej POtrzeba kilku POkolen lub nie osiagnie jej wcale..I tu jest Hund POgrzebany... :(:(

PS W Tym roku Le Mans 24 bylo nudne - brak POrsche i Audi nie POdnosilo adrenaliny.. :(:(
  • qwardian 18.06.18, 16:35

Wiem, że wygrali nasi bracia na hybrydach Toyoty. Kto wie, może producenci Porsche wiedzieli przed wyścigiem, że konkurenci z kraju kwitnącej wiśni… nie mieli sobie równych. Sporo zmian technologicznych ostatnio, Sommerze

--
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 22:57
    ^Qwardian napisal:

> Kto wie,moze producenci POrsche wiedzieli przed wyscigiem.........................

Qwardku..To,ze POrsche nie bedzie uczestnikiem Le Mans 2018 bylo juz wiadomo w 2017 r.Toyota wreszcie doczekala sie zwyciestwa gdy zabraklo glownych faworytow..Wiele zalezy od wielu czynnikow np wilgotnosc POwietrza,kierunku i sily wiatru itd...W 2018 Toyota przejechala 387 okrazen..Natomiast w roku 2010 Audi przejechalo 397 okrazen a 2015 r. POrsche zaliczylo 395..Tak wiec wynik Toyoty nie jest rekordem LE Mans..

POzdrawiam jeszcze z halasem w uszach.. :):)
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 18.06.18, 23:34
    www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=le+mans+2018&ie=utf-8&oe=utf-8
    Gdzie ty byłeś märchenprinz?
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 23:39
    Prosi cie ktos o zdanie zapijaczony azylancki ryju..
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 19.06.18, 10:23
    pamiętaj, czereśnie jemy bez pestek
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 22:11
    Gość portalu: x napisał(a):

> ... brak POrsche i Audi ...

W dodatku w Audi brak szefa.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 23:36
    Niewazne napisal:

> W dodatku w Audi brak szefa..

Zgadza sie.. :(:(

Rowniez POzdrawiam serdecznie... :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.06.18, 07:38
    Pamiętam mecz w piłkę kopaną Francja - Senegal. Obie drużyny wyszły na boisko. Po jednej stronie boiska różniści Murzyni, mniej i bardziej czarni, niscy i wysocy, z długimi i z krótkimi włosami. Sami Murzyni. Po drugiej stronie boiska Senegal. Senegal wygrał 1:0.

„W Senegalu, bracia, w Senegalu,
    Takie cuda widziałem!
    Och, niezłe, bracia, niezłe,
    Plusk fali, migotanie wiosła,
    Krokodyle, palmy, baobaby,
    I żona francuskiego ambasadora.”

www.youtube.com/watch?v=4nvNXkcKgcU

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.06.18, 19:27
    Grajcie tak dalej - spotkacie sie z Niemcami w finale - w pici POlo... :):)

PS Byla jakas zmowa z Niemcami odnosnie wygrania pierwszego meczu ..?? Wiecie cos.. ??
  • qwardian 20.06.18, 13:30

Bryndza Sommerze, na całego...

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.06.18, 18:37
    Ja ja Qwardek..Bryndza z nyndza..Cos czuje,ze Lothar Matthäus moze miec racje - odnosnie POlski..Z drugiej strony nie przewidzial,ze Niemcy tez moga rzopu umoczyc..Ech..Obie nacje schodza na kejtry..

POzdrawiam..Ahoj.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.06.18, 23:49

> ... spotkacie sie z Niemcami w finale ...

Jak to powiedział Woody Allen, jeżeli chcesz Pana Boga rozśmieszyć, to opowiedz mu o swoich planach na przyszłość.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 08:41
    Smutek w Bayern - tyle milionow w plery przy sprzedazy lewusa..

PS W Ameryce Lacinskiej pewnie by juz wachal kwiatki od spodu... Ech..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 10:17

> Smutek w Bayern

Mi jest to obojętne. Ja zawsze będę kibicował Lewandowskiemu, bo to mój ziomal. Wyjechałem zanim Lewandowski się urodził, ale do dziś mam z jego matką wspólnych znajomych, którzy znają "Robercika" od dziecka.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 11:32
    Nie kieruja mna zadne sentymenty..Z mojej strony jest to czysty i aktualny przekaz sytuacji Lewego w Niemczech..Zawsze taki bylem i szczerosc byla (i jest) moim niepodwazalnym priorytetem..Smutne to to,ale prawdziwe...

PS POlacy nic sie nie stalo - zaprawde POwiadam Wam..:):)
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 12:20
    POnowny rechot na wielka skale..Facet bez krzty ambicji i samokrytyki..Pewnie liczy (jeszcze) na jakies "ochlapy" z PZPN a przy zbiegu okolicznosci na zachowanie stolka..A noz wpadnie jeszcze jakas kasa skoro 4 miliony zl (za awans do MS) starczy tylko na waciki...Ech...:):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 13:59
    Rozumiem żale, ale z drugiej strony, to co trener może, jeżeli zawodnicy grać nie potrafią. Z pustego, to i Salomon nie naleje.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 18:46
    Niewazne napisal:

>...to co trener moze,jezeli zawodnicy grac nie POtrafia..

Niewazne..Najbardziej wkurzajace jest to,ze takie kraiki jak Islandia czy Dania POtrafia zorganizowac druzyne na jakims tam POziomie,a prawie 40 milionowy narod daje ciala..Przeciez to jest POruta nie tylko na caly glob,alei 1/2 galaktyki..Ech..Zal az Ascha sciska..

PS Ja jak czegos nie POtrafie to sie za to nie biore - aluzja do Nawalki i w pewnym stopniu do Lewego..To,ze Lewy strzela bramki dla Bayernu to nie tylko jego zasluga.."Czarna robote" wykonuje Ribery,Robben i reszta druzyny..Za CR7 czy Messim POwinien nosic torby i korki czyscic..Ot i cala prawda o Lewym bez zlosliwych aluzji..

POzdrawiam..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 21:55

> ... prawie 40 milionowy
    > narod daje ciala..

Nawet największe państwo na świecie też przegrało 3:0 z południowoamerykańską drużyną.

> To, ze Lewy strzela bramki dla Bayernu to nie tylko jego zasluga..
    > "Czarna robote" wykonuje Ribery, Robben i reszta druzyny..

Robben nie podaje do Lewandowskiego. Poza tym małym szczegółem masz rację. Aby Robert Lewandowski strzelał bramki, koniecznie musi być drużyna, która odwala "czarną robotę". Adam Nawałka takiej drużyny nie ma.

Teraz popatrzmy, czy Joachim Löw dojdzie do finału, tak z palcem w d.....

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 02:50
    Niwazne napisal:

>Nawet najwieksze panstwo na swiecie tez przegralo 3:0 z Poludniowoamerykanska druzyna...

Drogi Kolego..Kiedy Urugwaj zdobywal tytul Mistrza Swiata (1930 - 1950) i zostal Mistrzem Olimpijskim (1924 - 1928) to kacapy biegali ze szmacianka od ziemianki do ziemianki i nazat.:):)

PS Ot nastojaszcza prawda...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 07:56

> ... Urugwaj zdobywal tytul Mistrza Swiata ...

Sam widzisz, że przegrać z południowoamerykańską drużyną to nie wstyd.

Pozdrawiam.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 08:19
    Tja..Moze i czesciowo masz racje.. ?? Ale dac Ascha z Senegalem to juz obciach nad obciachy..Na POtwierdzenie tego (widzialem to na wlasne oczy) bedac damals uczestnikiem Rajdu Paryz - Dakar jak na plazy w Dakarze "czarne malpy" biegaly za (chyba) orzechem kokosowym oblejonym jakimis gabko-szmatami i ryja darly jak malpy na sandalowcu..A teraz przegrac z takimi auuu auuu to tragedia narodowa..Dziwne,ze flagi panstwowe nie opuszczno do POlowy masztu.. :):)

Zycze milego dnia i o 9:00 wyplywam z mariny..Ahoj..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 21:31

> Ale dac Ascha z Senegalem to juz obciach nad obciachy..

No tak. Dotychczas Senegal kojarzył mi się wyłącznie z żoną francuskiego ambasadora, taką z wysokimi piersiami i z długimi nogami, jak w piosence. Teraz będzie mi się się kojarzył też ze sromotną futbolową porażką. Widać afrykańskie drużyny robią postępy. Właśnie Argentyna ma trudności z Nigerią.

Jutro jadę do ogrodu posłuchać jak trawa rośnie. Zawsze mam jakichś gości w ogrodzie. Przedostatnio zawitał paź żeglarz, a ostatnio jelonek rogacz samiec. Paź żeglarz jest bardzo trudny do sfotografowania, gdyś lata szybko i rzadko siada, ale jelonek rogacz był niemrawy, więc zrobiłem mu kilka zdjęć.

Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 22:49
    Niewazne napisal:

>Przedostatnio zawital paz zeglarz...

Przepiekny motyl..Widocznie mial sucha zaprawe przed wyruszeniem w rejs Odra do Baltyku i czekal na fordewind zeby ustawic "zagle" na motyla..:):)

Czerwony wieczor i szary ranek..
    Bedzie dzien ladny bez niespodzianek..
    Szaro wieczorem,czerwono z rana..
    Nie bierz sie bracie do zeglowania.. Ahoj..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 03:57

> ... przed wyruszeniem w rejs ...

Mam znajomych na Rugii. Jesienią zbierają się tam jaskółki przed odlotem. Najpierw odlatują, te świeżo wylęgnięte młode, gdyż wolniej latają, a po kilku dniach odlatują te stare, by razem z młodymi dotrzeć na miejsce w tym samym czasie. Zastanawia mnie, skąd te młode wiedzą, dokąd lecieć?

Oglądałem niedawno film o motylach pewnego gatunku, które podobnie jak ptaki odlatują i przylatują. Dopiero dzięki najnowszej technice naukowcom udało się to ustalić. Motyle przelatują tysiące kilometrów. Nie starcza na to okresu życia motyla. Po drodze rodzą się trzy pokolenia. Zastanawiające jest, że taki motyl wie dokąd powinien lecieć.

> Czerwony wieczor i szary ranek..

Postaram się zapamiętać.

Pozdrawiam.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.06.18, 01:31
    Niewazne napisal:

>Najpierw odlatuja,te swiezo wylegniete mlode,gdyz wolniej lataja............

O jaskolkach wiem niewiele,ale o bocianach wiem wiecej jak przecietny smiertelnik.A wiec mlode bociany tez odlatuja wczesniej z gniazda na sejmik i PO kilku dniach ruszaja w droge do Afryki lub na POludnie Hiszpanii,ale nie jest to spowodowane tym,ze lataja wolniej a "rodzice" ich dogonia..POzniejszy odlot starych bocianow spowodowany jest nabraniem sil PO ciezkiej harowie na wykarmienie "dzieciarni"..U bocianow nie ma czegos takiego jak POwiazania rodzinne i z momentem opuszczenia gniazda (przez mlode) sa dla siebie obcymi...
    Podejrzewam,ze z jaskolkami jest POdobnie - ale moge sie mylic..

PS POzdrawiam..Kle kle kle...?? :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 01:30

> Podejrzewam,ze z jaskolkami jest POdobnie ...

Być może? Powtarzam co mi powiedział mieszkaniec Rugii. Nie dopytywałem, czy to jest poparte jakimiś badaniami naukowymi, czy jedynie na podstawie własnych obserwacji i domysłów. W każdym razie młode urządzają "sejmik" i odlatują wcześniej. Jest ich mnóstwo.

Natomiast z bocianów słynie wieś Kłopot. Był tam kiedyś most przez Odrę. Gdy Rosjanie się zbliżali, Niemcy podłożyli pod środkowe stalowe przęsło ładunki wybuchowe i dowódca oddziału trzykrotnie próbował je zdetonować, ale bezskutecznie. Rosyjski pocisk przestrzelił przewód. Wtedy saper Jürgenssen wbiegł na most i wrzucił ręczny granat do komory detonacyjnej. Detonował ładunki wiedząc, że nie ma szans uciec. Został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Rycerskim Krzyża Żelaznego. Tak zostało wysadzone wykonane w fabryce w Zielonej Górze środkowe przęsło mostu. Betonowe przęsła po niemieckiej stronie zostały rozebrane jeszcze w czasach NRD. Po stronie polskiej straszą swoim wyglądem do dziś. Urodzony 14.08.1897 w Taszkencie i zmarły ok. godz. 10:30 w dniu 04.02.1945 roku Justus Karl Otto Jürgenssen jest pochowany na cmentarzu ewangelickim w Eisenhüttenstadt-Fürstenberg w kwaterze wojskowej w drugim polu. A wieś kłopot, słynie z bocianów i ruin mostu.

Natomiast ja właśnie wróciłem z moich, jak na działkowca, można powiedzieć - obszarów. Ponownie widziałem pazia żeglarza. To bardzo rzadko spotykany motyl. Widziałem też innego fajnego owada. Zrobiłem mu zdjęcie. Wyglądał zupełnie jak koliber. Identycznie zatrzymywał się w locie przed kwiatem i długą rurką wypijał nektar. Coś niesamowitego.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 02:36
    Niewazne napisal:

> Natomiast z bocianow slynie wies Klopot...

Jak przystalo na bocianiego "swira" bylo mi dane odwiedzic Klopot przed paru laty...Widzialem rowniez resztki betonowego mostu jak i brak srodkowego przesla i ani sladu PO moscie z naszej strony..
    W zyciu bym nie POmyslal,ze srodkowe przeslo bylo metalowe i wykonane w Zielone Gorze..
    Sama wioska w miare czysta i zadbana jak na te strony..Odwiedzilem rowniez muzeum Bociana Bialego i bylem zszokowany iloscia gniazd w tej wiosce..Frajde mialem pierwszego tloczenia.. :):)

PS POzdrawiam cieplutko i dziekuje za garsc historii..

Nadal jest aktualne > czerwony wieczor i szary ranek< :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 14:39

> W zyciu bym nie POmyslal, ze srodkowe przeslo
    > bylo metalowe i wykonane w Zielonej Gorze..

Było wykonane Zielonej Górze w zakładach Beuchela.

kanapapulsu.files.wordpress.com/2013/04/klopot2.jpg

Zainteresowałem się tym mostem, ponieważ ojcowie moich znajomych z Francji w czasie wojny przed zbliżającym się frontem byli przez ten most ewakuowani do obozu macierzystego Stalag III B. Byli oni francuskimi jeńcami wojennymi Stalagu III B w Fürstenbergu, a pracowali wraz ze swoim Arbeitskommando po drugiej stronie Odry. Moi znajomi, a ich synowie, José Starck i Lucien Guérard napisali grubą i ciekawą książkę na ten temat:

www.thebookedition.com/fr/villages-oublies-d-allemagne-orientale-p-342635.html

Bardzo ciekawe, już chociażby z logistycznego punktu widzenia, jak to wszystko było zorganizowane i jak funkcjonowało. Podział Rzeszy na Wehrkreise, Stalagi, Arbeitskommando. Niemcy walczyli na froncie, a ich pracę wykonywali jeńcy wojenni z podbitych krajów. Indywidualne losy więźniów też ciekawe, ale nie będę zdradzał treści książki.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 10:36
    Niewazne napisal:

> zainteresowalem sie tym mostem...

A mnie ciekawi (z racji fachu) jakim sposobem zostalo wykonane przeslo..Odleglosc od Z.G. dosc znaczna i na POczatku XX wieku nie wyobrazam sobie,ze bylo transportowane w calosci i zamontowane na POdporach betonowych..Brak ciagnikow siodlowych,niskopodwoziowek i dzwigow samojezdnych pewnie tez nie wchodzilo w rachube..Obstawiam,ze zostalo zmontowane z POszczegolnych elementow i na miejscu nitowane..Spawanie pewnie tez nie wchodzilo w rachube.. A jak Ty sadzisz..?? Wiesz cos moze na ten temat..??

PS POzdrawiam fachowo fachowca... :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 18:40

> A mnie ciekawi (z racji fachu) jakim sposobem zostalo wykonane przeslo..

Tak jak wszystkie konstrukcje stalowe w tamtych czasach. Elementy były pracowicie nitowane na gorąco w zakładach, dowożone na plac budowy i połączenia montażowe, również nitowane na gorąco, były wykonywane na placu budowy. Tysiące nitów na gorąco. Olbrzymi nakład pracy. Nie było żadnego spawania. Budowa mostu została ukończona w 1919 roku.

Pierwszy na świecie drogowy most spawany został wybudowany dopiero 10 lat później. Wybudował go na rzece Słudwi w Maurzycach pod Łowiczem w 1929 roku profesor z mojej szkoły. Przed wojną był dziekanem na wydziale, na którym później studiowałem. Napisał podręczniki, jak to się robi. Dopiero inżynierowie z całego świata się z tych podręczników uczyli i przyjeżdżali do Maurzyc oglądać, jak taki pierwszy na świecie spawany most wygląda.

Pierwsze na świecie "zegarki szwajcarskie" też robił Polak Patek. Nauczył Szwajcarów robić porządne zegarki, na czym później Szwajcaria zdobyła sławę.

Ostatnio często stosowane w wojskowych samolotach, ze względu na trudną wykrywalność radarem, usterzenie motylkowe, wymyślił Polak Rudlicki.

Najlepsze na świecie magnetofony, używane przez prawie wszystkie studia radiowe i telewizyjne, oraz amerykański program lotów kosmicznych na Księżyc Apollo, robił Polak Kudelski.

itd.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 20:58
    Przykro mi bardzo i glupio - przyznaje sie bez bicia..Ale o tym moscie nigdy nie slyszalem - moze dlatego,ze bardziej bylem zwiazany z produkcja ze stali nierdzewnej niz z budowa mostow..No i do tego dochodzi tzw."zelazna kurtyna" - w moich czasach..

PS POzdrawiam nierdzewnie.. :):)
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 06:59
    Kolo Sokolki na POdlasiu..Wlasciciel POsesji 14 lat temu zafundowal bocianom gniazdo i co roku ma "stalych" najemcow w POstaci Bystrzaka i w tym roku Sprytki - POprzednio byla Spryciula,ale przegrala walke o gniazdo ze Sprytka..3 lata temu TV Sokolka umiescila nad gniazdem kamere i mozna ogladac zycie bocianow w internecie 24/24..W tym roku wyklulo sie 5 kiwaczkow,ale 2 najmlodsze zostaly wyrzucone z gniazda POniewaz stare bociany uznaly,ze nie beda w stanie wyzywic calej 5-tki..I mialy racje - na POdlasiu panuje ogromna susza (masakra) i stare maja ogromne problemy z wyzywieniem POzostalej 3-ki..Tylko dzieki gospodarzowi,ktory zamontowal POd gniazdem siatke 2 najmlodsze zostaly uratowane i zyja u Pana Wojciecha wie Gott in Frankreich..Doszlo do tego,ze internauci wysylaja paczki z robalami i dokarmiaja te na gniezdzie jak i te w wolierze..Internauci z czatu byli na tyle wspaniali,ze kupili gniazdo ***** dla Gucia i Kubusia w kolorze mahoniowym..Az sie serce raduje,ze sa na swiecie tacy wspaniali ludzie...

POlecam - TV Sokolka bociany live..

POzdrawiam..Kle kle kle... :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 16:31

> ... 2 najmlodsze zostaly wyrzucone z gniazda ...

To chyba nie dla dzieci taki film? ...

U mnie lęgną się różne ptaki. Pisklęta czasem są wyrzucane z gniazda i piszczą niekiedy cały dzień, zanim zdechną. Ale ja nie poprawiam natury. Czasem pisklę samo wypadnie z gniazda, ale wtedy rodzice karmią je na ziemi. Lęgną się u mnie na działce dzięcioły zielone, kowaliki, jaskółki, drozdy śpiewaki, kosy, muchołówki i inne. No i oczywiście sikory modre. Otwory w budkach zrobiłem średnicy 28 mm, aby żadna inna sikora się nie zmieściła. Kiedyś lęgły się też czajki, gągoły i kormorany, oraz żerowały bieliki. Wszystko zmieniło się gdy władze gminy zaczęły organizować na obszarze Natura 2000 hałaśliwą imprezę której "głównym aktem jest indywidualne narkotykowe menu" jak to opisał NZZ. Hałas wypłoszył ptaki.

Lata natomiast ćma łudząco podobna do kolibra. Zidentyfikowałem już tego insekta podobnego do kolibra. Jest to fruczak gołąbek - Taubenschwänzchen (Macroglossum stellatarum).

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Macroglossum.stellatarum.video.ogv

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0/Taubenschwaenzchen_Zeitlupe_-_Hummingbird_Hawk-Moth_Slow_Motion.ogv

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 01:48
    Niewazne napisal:

>To chyba nie dla dzieci film..

Zgadza sie..Jednego nie POtrafie POjac..Dlaczego sa tak maltretowane przed wyrzuceniem - serce sie kraje na sam widok..:(:(

PS Fascynujaca jest ta cma..W zyciu takiej nie widzialem - dziekuje slicznie za wrzutke...
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.07.18, 08:50
    Niewazne napisal:

> Otwory w budkach zrobilem srednicy 28 mm....

Mam cicha nadzieje,ze krawedzie Kegelsenkerem ogradowales - no w ostatecznosci Schmirgelpapierem.. :):)

PS Dobrzy fachowcy nigdy nie odstawiaja baboli..!!

POzdrawiam fachowo...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.07.18, 11:50

> Schmirgelpapierem.. :):)

"Szmerglowałem" Schmirgelpapierem, ale później kuna jedną budkę ząbkami poprawiła. Była fachowo zrobiona, więc do gniazda się nie dobrała. Wszystkie trzy budki nad jeziorem miałem zasiedlane. Później jedną zasiedliły szerszenie. Miejscowy chłop, co to żywemu nie przepuści, rzucał kamieniami dopóty, dopóki odwalił przednią ściankę budki i dwa szerszenie go ukąsiły. Później tłuste larwy szerszeni wyjadły sikorki. Druga była na dębie w którą rąbnął tak potężny piorun, że dąb okorował na okrągło. Kora z dębu i budka były rozrzucone w promieniu 10 metrów. Na szczęście było już pod jesień i ptaków w niej nie było. Potężny dąb usechł. Stał się siedliskiem pachnicy dębowej. Trzecia budka dla sikory modrej funkcjonuje do dziś. Pozostałe budki dla ptaków powiesiłem na terenie zadrzewionym. Brakuje mi czasu, by je obserwować i oczyszczać. Pozostawione są swojemu losowi. Wiatr odłamał jedną odnogę olszyny nad rowem, ale budka była na szczęście na innej odnodze i została. W okolicy są liczne źródła z których woda spływa rowami i głębokimi wąwozami do jeziora.

Nadleśnictwo niszczy w pośpiechu ważne kulturowo i przyrodniczo dla obszaru Natura 2000 fragmenty lasu. Oni nie chcą tam cennej przyrody, tylko chcą mieć uprawy leśne, gdyż organizują na obszarze Natura 2000 imprezę narkotykową. Aby rozdzielić Naturę 2000 w okresie lęgowym wycieli las. Pozostawili jedynie jedno jedyne drzewo w w środku wyciętego lasu którym dzięcioł duży miał młode. Niestety były upały, temperatura ponad 30 stopni i brak lasu w pobliżu spowodowały, że młodych nie udało się uratować. To jest to pozostawione drzewo:
    spg.beepworld.pl/files/Rok2015/15dzeciol.jpg

Na obszarze Natura 2000, w miejscu gdzie kiedyś w pałacowym parku stał belweder, wycieli cenne gatunki roślin posadzone tam przed wojną przez byłych właścicieli pałacu. Jak można tak zniszczyć pałacowy park? Miejsce, gdzie stał kiedyś belweder:
    spg.beepworld.pl/files/Rok2015/15sarna.jpg

Belweder, to z włoskiego "piękny widok". Gdy kiedyś zakładano park, to w najwyższym miejscu budowano belweder z którego z góry można było podziwiać park. W Berlinie w parku Charlottenburg teren jest płaski, więc belweder jest wysoki. Natomiast w opisywanym przypadku, była wysoka góra, nazwana "Hutberg", na której stał belweder. Była to po prostu drewniana altana o wymiarach ok. 6 x 6 m z takim dalekim widokiem:
    spg.beepworld.pl/files/Rok2015/15wielicko.jpg

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.07.18, 15:51
    Niewazne napisal:

> Byla fachowo zrobiona,wiec do gniazda sie nie dobrala...

Drogi Kolego PO fachu..Jest pare sposobow aby zabezpieczyc wejscie do budki legowej przed kunami i innymi "krokodylami".. :):) A mianowicie:

1.Z blachy aluminiowej lub mosieznej uciac pasek o takiej szerokosci jaka jest grubosc przedniej scianki..Zwinac to w ksztalt pierscienia i wcisnac w otwor..Oczywiscie krawedzie ogradowac..

2.Nawbijac gesto cienkich gwozdzi lub wkrecic cienkie wkrety do drewna w scianke PO wycieciu otworu - .Nic nie moze wystawac,musi byc gladka srednica otworu..

3.Wykonac przednia scianke z bardzo twardego drewna..

PS 1 Gwarantuje - kazda kuna i "krokodyl" zeby POlamie..:):)

PS 2 Na YT mozna znalesc jak piorun uderza w bocianie gniazdo i co z niego zostalo.. :(:(

PS 3 Dewastacja obszaru Natura 2000 jestem zalamany.. :(:(

POzdrawiam ekologicznie...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.18, 01:46

> Dewastacja obszaru Natura 2000 jestem zalamany.. :(:(

Dewastacja postępuje na dużą skalę. Nie ujęli obszaru Natura 2000 w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, by móc w zgodzie z prawem miejscowym dewastować. Nie umieścili tablic informacyjnych dla obszaru Natura 2000, a gdy zostali do tego przymuszeni, to umieścili te tablice w odwrotnym kierunku.

Nie tylko obszar Natura 2000 niszczą. Obszar Natura 2000 PLH080073 "Rynna Jezior Torzymskich" leży w całości na terenie zlikwidowanego przez sąd administracyjny obszaru chronionego krajobrazu "Puszcza nad Pliszką". Okolica ta należy do najcenniejszych krajobrazów Europy. Co dwa lata prezydenci związków krajowych Międzynarodówki Przyjaciół Przyrody (NFI) wybierają region przygraniczny rozciągający się na terenie co najmniej dwóch państw i szczególnie ważny dla ekologii, jako Krajobraz Roku. Krajobrazami Roku były: 1989 r. - Jezioro Bodeńskie, 1990 - Jezioro Nezyderskie, 1991/92 - Eifel, Ardeny, 1993/94 - Ujście Odry, 1995/96 - Alpy, 1997/98 - rzeka Moza, 1999/2000 - Böhmerwald, 2001/02 - dawna Flandria. Na lata 2003/04 NFI ten prestiżowy tytuł przyznało Ziemi Lubuskiej.

Zamiast to wykorzystać dla rozwoju regionu, już w 2005 roku wojewoda lubuski Janusz Gramza (SLD) dla strefy chronionego krajobrazu "Puszcza nad Pliszką" zniósł wolną od łodzi motorowych strefę ciszy na jeziorach i zniósł wolną od zabudowy stumetrową strefą ochronną jezior. Zaczęła się szybka dewastacja cennego krajobrazu.

Szczytem jest jednak wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. z 2017 roku, który zlikwidował wszystkie obszary chronionego krajobrazu w południowej części województwa lubuskiego (dawne zielonogórskie). Sędzia zlikwidował wszystkie! Możesz to sobie wyobrazić? Nie tak, że sędzia nowe uznał za niezgodne z prawem, więc przywrócił stan poprzedni, który był zgodny z prawem. Sędzia po prostu zlikwidował dokładnie wszystkie obszary chronionego krajobrazu na większej części województwa i już. Dla zmyłki Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na swoim geoserwisie pokazuje jeszcze te obszary chronionego krajobrazu, tak jakby one jeszcze były ale w rzeczywistości ich od prawie roku już nie ma.

Impreza jest na 15 tys. osób po 300 euro od osoby. Co roku zarabiają więc ok. 18 mln złotych. W Polsce mogą każdego kupić. Polen kaputt.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.18, 02:38
    Niewazne napisal:

> POlen kaputt..

Juz nascie lat temu "bebnilem",ze 1/3 POlakow nalezy zapuszkowac..Widac,ze sie mylilem - 1/2 bedzie sprawiedliwsza i uzasadniona..

PS Smutne - nawet bardzo..

POzdrawiam sprawiedliwie..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.18, 13:14

> ... 1/3 POlakow nalezy zapuszkowac..

Ale jak, skoro w Polsce złodzieje uchwalają prawa korzystne dla złodziei? Może lepiej wzorować prawo na sąsiadach? Przed wojną Polska miała jeden z najlepszych kodeksów postępowania administracyjnego w Europie. Obowiązuje do dziś. Teraz jednak ogólnie polskie prawo jest jedno z najgorszych w Europie.

W Niemczech jest zabronione nieuzasadnione wzbogacenie się i koniec. Nic Niemiec na to nie wymyśli. W Polsce ustawodawca stara się przewidzieć wszystkie przypadki nieuzasadnionego wzbogacenia się. Prawo coraz bardziej się komplikuje, a wiadomo, że Polak potrafi. Co by ustawodawca nie przewidział, to Polak i tak zawsze jakiś nowy przekręt wymyśli. Poza tym nic prawo, nawet dobre, nie pomoże, jeżeli sądzą w sądach przestępcy, a wiadomo, że kruk krukowi oka nie wykole.

Politycy niemieccy pierwsze co zrobili po połączeniu Niemiec, to wyrzucili na zbity pysk wszystkich sędziów z byłej NRD.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.07.18, 00:32
    Niewazne napisal:

> Ale jak...

No wlasnie...Pewna prukwa i szmalcowniczka w wywiadzie dla pewnego brukowca POwiedziala:

Frans T. bedzie mial jeszcze w POlsce stawiane POMNIKI.. Z premedytacja POminela,ze na cmentarzu - chyba zapomniala jak PO niemiecku jest cmentarz..

PS Niewazne..POmozemy jej czy ja oplujemy..??
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.07.18, 00:32

> ... czy ja oplujemy..??

Razem z Komisją Europejską powinniśmy wysłać na drzewo:

wpolityce.pl/polityka/402303-w-sprawie-praworzadnosci-ke-powinnismy-wyslac-na-drzewo

Jak kiedyś niezwykle trafnie zauważył Maciej Rybiński: "Polska jest oazą głupoty w Europie i istnieją potężne siły, którym bardzo na tym zależy, by tak pozostało".

W Niemczech rządzący politycy natychmiast wyrzucili wszystkich sędziów z byłej NRD na zbity pysk i nikt, ani w Europie, ani w Azji, nie protestował. W Polsce sędziowie, nawet ci skompromitowani w PRL-u, nadal sądzą, mimo upływu prawie 30 lat od upadku PRL. Gdy w Polsce rządzący politycy chcą ich wreszcie wysłać na wysoką emeryturę, to podnosi olbrzymi krzyk w całej EU, aż po Kramka od Putina. Miejmy nadzieję, że mimo tej silnej presji tym razem Polacy się nie ugną i reformę sądownictwa przeprowadzą do końca.

"Dosyć jest wiedzieć, że nikt nie zagrzebie
    Ducha swobody - chyba on sam siebie -
    Bo własne tylko upodlenie ducha
    Ugina wolnych szyję do łańcucha."

To też jest z poematu "Giaur" Byrona w przekładzie Adama Mickiewicza.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.07.18, 01:14
    POszczekaja,POujadaja i na tym sie skonczy - tak jak z KODdowcami..Cieszy mnie,ze sprawy ida we wlasciwym kierunku i ostatni komuszy bastion POlegnie w gruzach...

PS POtem zostanie juz tylko "puszkowanie"..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.07.18, 13:01
    I tak zbyt długo lemingi są wpatrzone w "króla Europy" et consortes. Tuskowi jedyne co wyszło, to Wielka Brytania. Przysłowia, jak wiadomo, są mądrością narodów. Grecy mówią: Άγιος που δε θαυματουργεί, μηδέ δοξολογιέται. Niemcy mówią: Der Heilige, der von nichts erlöst, hat keine Pilger.

www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
    Jadę do Polski i w piątek wracam.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.07.18, 17:33

> POtem zostanie juz tylko "puszkowanie"..

Już jest afera w sprawie zniszczenia ok. 2 ha obszaru Natura 2000 na terenie Puszczy Noteckiej, więc można się spodziewać niebawem afery w sprawie zniszczenia ok. 20 ha obszaru Natura 2000 na terenie Puszczy Rzepińskiej.

W całej Europie system ochrony Natura 2000 znakomicie funkcjonuje, tylko w Polsce nie funkcjonuje. Wszystko przez to, że nowe urzędy i stanowiska tzw. "dyrektorów ochrony środowiska" mających stać na straży obszarów Natura 2000 utworzył rząd PO. Napisałem "tzw.", ponieważ dyrektorzy zajmują się niszczeniem środowiska, a nie jego ochroną. Ochroną zajmują się inspektorzy ochrony środowiska. To jest bardzo ważne, by odróżniać dyrektorów od inspektorów. Lubuski dyrektor to zezwala nawet na składowanie silnie rakotwórczych odpadów na drogach powiatowych. W całej EU odpady te są uznane za niebezpieczne, a lubuski dyrektor ochrony środowiska przekonuje, że one wcale nie są niebezpieczne. Dobrze, że istnieją też od zawsze inspektorzy ochrony środowiska. Bez inspektorów powołani przez PO dyrektorzy by już dawno zatruli i zniszczyli wszystko.

www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/sulecin/art/7902106,a-jednak-ta-droga-truje,id,t.html
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.07.18, 20:58
    Niewazne..Fajnie,ze wrociles wczesniej.. Tyle sie w POlsce afer ujawnia,ze zastanawiam sie nad POwrotem do "deski kreslarskiej" i wykonawstwa "lini puszkowniczych" o wysokim rygorze nadzorczym..Jak czytam,ze buduja palac na wyspie (Natura 2000) smieci transportowane sa do POlski (teraz uwazaj) z NIGERII z AUSTRALII i z GB. to gotow jestem doginac 24/24 bez zadnego urlopu i zlamanego Centa..Wrrrrrrr.....

POzdrawiam ekologicznie.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.18, 01:10

> Fajnie,ze wrociles wczesniej..

Pogoda tym się różni od kelnera, że pogoda czasem nie dopisuje.

> Tyle sie w POlsce afer ujawnia,ze zastanawiam
    > sie nad POwrotem do "deski kreslarskiej" i wykonawstwa
    > "lini puszkowniczych" o wysokim rygorze nadzorczym..

Mam w tym doświadczenie, gdyż robiłem rysunki wykonawcze dla budowy Jugendarrestanstalt Berlin Lichtenrade.

> Jak czytam,ze buduja palac na wyspie (Natura 2000)

Bo zapłacili biologowi, który im napisał, że pałac ptakom nie szkodzi. Identycznie jest w całej Polsce. W Garbiczu inwestor też zapłacił biologowi, aby mu napisał, że nie ma tam żadnego obszaru Natura 2000, a są tam jedynie myszy i wróble. Wiadomo przecież, że ten kto płaci orkiestrze, ten wybiera melodię. Dlatego właśnie ustawodawca w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie dał inwestorom prywatnym możliwości płacenia za sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania, który stanowi przecież prawo miejscowe dla wszystkich. Co z tego, że Sejm dobrą ustawę uchwalił, jeżeli później w Polsce rządziła PO, oraz zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi, którzy olewają Konstytucję RP i ustawy sejmowe. Napisałem do wojewody, czyli przedstawiciela rządu w terenie, którym była wtedy pani Helena Hatka z PO, aby nie publikowała tego prawa w dzienniku urzędowym województwa, bo jest ono sporządzone niezgodnie z ustawą. Napisałem, że wbrew ustawie inwestor płacił za sporządzenie tego prawa. Otrzymałem odpowiedź, że tak, jest to niezgodne z ustawą, ale zdaniem wojewody nie jest to istotne naruszenie prawa. I co nam zrobisz? Tak to funkcjonowało za PO. Teraz pani Helena Hatka uciekła z PO pod skrzydełko Gowina i też jej nikt nic nie zrobi. A przyroda ginie w zastraszającym tempie.

Zniszczenia obszaru Natura 2000 w Garbiczu postępują obecnie pełną parą i są nie tylko na 10x większym obszarze niż w Stobnicy, ale prowadzą do podzielenia obszaru Natura 2000.

> ... smieci transportowane sa do POlski (teraz uwazaj)
    > z NIGERII z AUSTRALII i z GB.

To dlatego, że Chiny nie chcą już więcej śmieci. Chcą być teraz państwem cywilizowanym i kulturalnym, tak jak to już było przed tysiącami lat.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.18, 02:00
    Niewazne napisal:

> POgoda tym sie rozni od kelnera,ze POgoda czasem nie dopisuje..

Szczera prawda.. 10/10...

Niewazne napisal:

> Mam w tym doswiadczenie.......

Super..!! Bede mial zmiennika... :):)

PS Wklejonym linkiem mnie dobiles - na Amen..Butli do nurkowania nie bede bral - zeby POodychac swiezym POwietrzem nad jeziorem... :(:(

POzdrawiam serdecznie..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.18, 12:11

> Wklejonym linkiem mnie dobiles - na Amen..

Spokojnie. Niebezpieczny odpad Starostwo Powiatowe w Sulęcinie musiało ze swojej drogi na swój koszt usunąć. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. przeprowadził kontrolę i pouczył Burmistrza Torzymia jaką decyzję zgodnie z prawem musi wydać. Mimo tego Burmistrz Torzymia zaczął rżnąć głupa, że nie wie co ma robić, bo drugi urząd, tj, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. twierdzi, że odpad nie jest w ogóle szkodliwy. Dopiero pismo Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. mówiące w bardzo grzecznym tonie na 5 stron maszynopisu, co w mowie potocznej można sprowadzić do zdania: "Nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz" sprawiło, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. wycofał się całkowicie ze sprawy jako niekompetentny w sprawie odpadów. Burmistrz Torzymia nie miał wtedy innego wyjścia i musiał nakazać Starostwu powiatowemu w Sulęcinie usunięcie niebezpiecznego odpadu z drogi powiatowej. Starostwo z usunęło ten odpad. Teraz już odpadów niebezpiecznych na drogi w Garbiczu nie wysypują. W innych miejscowościach tak, ale nie w Garbiczu.

W najbardziej zalesionym w kraju województwie lubuskim nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań na raka. Tak więc nieźle trują. Ale nie w Garbiczu. Wiedzą, że ja potrafię odróżnić zwykły asfalt od trującego. Asfalt wydobywa się z ziemi, lub produkuje z ropy. Asfalt jest bezwonny nie jest jest szkodliwy. Może mieć kontakt z żywnością.

Jedynie wtedy asfalt ma zapach i jest silnie rakotwórczy, gdy jest zanieczyszczony smołą. Smołę robi się z węgla. Wydziela węglowodory aromatyczne, które są silnie rakotwórcze. Odpad zawierający domieszkę smoły jest w całej EU uznany za niebezpieczny i musi być specjalnie unieszkodliwiany. Tak samo jak odpad zawierający azbest, nie może być składowany w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Czyli nie można go wysypać na dziury w drodze.

Przytoczony przekład obrazuje tylko głupotę powołanych przez rząd PO regionalnych dyrektorów ochrony środowiska. Przez takich właśnie ludzi ulegają w Polsce niszczeniu obszary Natura 2000. Czy to w Puszczy Noteckiej na terenie ok. 2 ha, czy w Puszczy Rzepińskiej na terenie ok. 20 ha.

Dla inwestycji w Stobnicy napisano: "Inwestycja nie będzie znacząco negatywnie oddziaływała na przedmioty ochrony obszarów Natura 2000. Nie przyczyni się do zmniejszenia spójności i integralności sieci Natura 2000. (...) W związku z analizą dostępnych materiałów nie stwierdzono przeciwwskazań do realizacji przedmiotowej inwestycji".

Ciekawe co napisano dla inwestycji w Garbiczu, której pomysł powstał w Meksyku, a która przecież ewidentnie i całkowicie niweczy spójność i integralność sieci Natura 2000.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.18, 13:47

> Super..!! Bede mial zmiennika... :):)

Pamiętam tą budową doskonale. Była to pierwsza w Berlinie inwestycja w partnerstwie publiczno prywatnym. Chyba tak to się nazywa? Rzecz polegała na tym, że "więzienie" wybudować miała osoba prywatna i później wynajmować je Berlinowi. Berlin wtedy oszczędzał pieniądze na inwestycje. Nie to co teraz, gdy lewica buduje lotnisko. Pani senator od wymiaru sprawiedliwości posadziła pierwsze drzewko, gdyż wbić łopaty pod tą budowę jeszcze nie mogła. Roboty ziemne są zgodnie z prawem rozpoczęciem budowy, a pozwolenia na budowę jeszcze nie było. Pierwszy raz widziałem ten numer, który później stał się nagminny. Mniejsza jednak o szczegóły. Po posadzeniu drzewka było wspaniałe przyjątko w namiocie. Budowa nigdy nie miała tablicy informacyjnej z nazwiskami adresami i telefonami uczestników procesu inwestycyjnego, a to ze względu na bezpieczeństwo.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.18, 20:46

> ... smieci transportowane sa do POlski (teraz uwazaj) z NIGERII z AUSTRALII i z GB.

Uważać muszę, aby nie przywieźli do Garbicza, bo przecież śmieci to po angielsku Garbicz.

Pozdrawiam równie ekologicznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 00:10
    "Wladze samorzadowe" w Kedzierzynie Kozlu otrzymaly (z Unii) spora dotacje na tereny zielone..Zazielenianie terenow zaczeto od wycinania zdrowych 40 letnich debow i innych szlachetnych drzew..W miejsca te zaczeto sadzic kwiatki i jakies tam inne "badyle"...Tlumacza sie tym,ze musiano wydac srodki unijne zeby nie przepadly..

PS Niewazne..To sa tez i nasze pieniadze - z POdatkow..Nic tylko klepac kose na szpic..

POzdrawiam PO kosyniersku...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 02:16

> To sa tez i nasze pieniadze - z POdatkow..

No to nieźle nas orzynają...

W Gorzowie Wlkp. wybudowano nikomu niepotrzebną i szpecącą miasto dominantę, która teraz uniemożliwia odbudowę przedwojennej linii tramwajowej na Zawarcie. Dominantę wybudowano za europejskie pieniądze przeznaczone na poprawę infrastruktury komunikacyjnej w mieście. O ile dobrze pamiętam ok. 5 mln zł ze środków unijnych.

W Gorzowie Wlkp. wybudowano budynek filharmonii dwukrotnie drożej niż w tym samym czasie w innych polskich miastach budowano porównywalne obiekty. Taką cenę na przetargu osiągnięto konsekwentnym i twardym wymaganiem od firm biorących udział w przetargu bardzo drogiej technologii budowy, o której wiedziano, że jest niemożliwa do wykonania w Gorzowie Wlkp. Firma, która wygrała przetarg musiała wiedzieć, że ten twardy warunek nie musi być spełniony, gdyż od początku nie projektowała i nie budowała w tej technologii i to bez sprzeciwów ze strony miasta. Pomimo ewidentnego przekrętu na ok. 70 mln zł, sąd nie dopatrzył się niczego, bo gdyby sąd się dopatrzył, to by było trzeba oddać europejskie pieniądze. O ile dobrze pamiętam ok. 30 mln zł ze środków unijnych.

Tym sposobem Unia finansuje rozwój złodziejstwa w Polsce, zamiast finansować coś pożytecznego dla Polski. Jak to widać na przytoczonym przykładzie, Unia w finansowaniu rozwoju złodziejstwa w Polsce jest wspierana przez polskie sądy.

Eh, te polskie sądy.

niezalezna.pl/230357-morawiecki-powiedzial-sakiewicza-pozwa

> Nic tylko klepac kose na szpic..

Ja nawet mam już na szpic piłę akumulatorową do obcinania gałęzi, ale na insurekcję już chyba jestem zbyt stary.

Pozdrawiam serdecznie.

---

www.youtube.com/watch?v=fp_QCp8GTt0

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 02:46
    Lapac Dieba..!!

Czyli: wladza,ktora POdporzadkuje sobie sad,przeksztalci demokracje w rzady zlodziei..

PS 1 Wszedl Dieb w zabloconych gumofilcach na salony,wyproznia sie i rechoczac mowi:nic mi nie zrobicie...!!

PS 2 Glück ist,wenn das Gehirn die Klappe hält..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 16:58

> Czyli: wladza,ktora POdporzadkuje sobie sad,
    >przeksztalci demokracje w rzady zlodziei..

Jeżeli złodzieje, obojętne, polscy, czy zagraniczni, podporządkują sobie sądy, to tak. Senator Rulewski w temacie uniewinnienia Sawckiej przyznał, że PO miała przychylne sądy. Aby uniknąć takiej sytuacji, demokratyczne państwa mają zapisane w konstytucji, że cała władza, a więc sądownicza również, należy do narodu. W Niemczech sądy wydają wyroki "w imieniu narodu". W Polsce za rządów PO nie była w ogóle przestrzegana Konstytucja RP, gdyż nie było zwierzchnictwa narodu nad władzą sądowniczą. Sądy rządziły się same. Sądy wydawały wyroki w imieniu RP, które nie pokrywały się zupełnie z poczuciem sprawiedliwości odczuwanym przez naród i nie były wydawane w interesie narodu. Nie tylko proniemieckim partiom i mediom było wolno więcej niż propolskim, ale również zagranicznym firmom było wolno znacznie więcej niż polskim. Obecnie politycy PiS starają się przywrócić stan zgodny z Konstytucją RP, tj. przywrócić narodowi zwierzchnictwo nad władzą sądowniczą. Ci, w Polsce i poza Polską, którzy mieli dotychczas przychylne sądy, teraz oczywiście protestują.

Politycy niemieccy wyrzucili wszystkich sędziów z byłej NRD na zbity pysk i całkowicie zmienili władzę sądowniczą na terenie byłej NRD. W przypadku niemieckiej polityki nie było dyskusji o zastosowaniu art. 7, gdyż Niemcy są wolnym krajem, a nie kondominium.

> Glück ist,wenn das Gehirn die Klappe hält..

Mieszkałem ok. 20 lat między ratuszem Charlottenburga i Szprewą. Na ratuszu nad oknami były wyryte pisane gotykiem napisy, które zawsze przechodząc czytałem. Nad jednym z okien północnej elewacji było napisane: “Reden ist Silber, Schweigen Gold”.

Tu są wszystkie napisy z budynku ratusza Charlottenburga:

www.berlin.de/ba-charlottenburg-wilmersdorf/ueber-den-bezirk/gebaeude-und-anlagen/verwaltungsgebaeude/artikel.240401.php

Jak widać, na budynku ratusza Charlottenburga wyryto też napis: “Recht geht vor Macht”, ale niestety, nie wyryto takiego napisu na budynku parlamentu europejskiego:

www.youtube.com/watch?v=iyty3alejYo

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.07.18, 02:49
    Niewazne napisal:

> nie wyryto takiego napisu na budynku parlamentu europejskiego..

Tam POwinno byc wyryte >LIEBER EINEN BAUCH VOM TRINKEN,ALS EINEN BUCKEL VOM ARBEITEN..!!<

PS POzdrawiam Panie Juncker..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.07.18, 11:28

> POzdrawiam Panie Juncker..

Pretensję należy mieć do tych Polaków, którzy głosowali na PO i PSL, gdyż to ich głosy zostały równocześnie oddane na Europejską Partię Ludową, która zapowiadała, że gdy wygra wybory, to szefem Komisji Europejskiej będzie Juncker.

Jeszcze oszukują wyborców, że to rwa kulszowa. Przy rwie kulszowej człowiekowi trudno chodzić i gębę ma wykrzywioną z bólu. Junker chodził do przodu i do tyłu, a gęba mu się przy tym cieszyła od ucha do ucha.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.07.18, 12:09
    Czekam tylko,kiedy zacznie dyrygowac jakas orkiestra - jak Jelcyn POdczas uroczystosci wypedzenia kacapow z Berlina w 1994...

POzdrawiam slonecznie..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.07.18, 19:23

> Czekam tylko,kiedy zacznie dyrygowac jakas orkiestra - jak Jelcyn ...

Albo mówić po rusku, jak Kwaśniewski po francusku.

www.youtube.com/watch?v=tHDgHJ2kgj8

Myślenie po alkoholu jest szybkie, lecz powierzchowne. Zobaczymy jakie efekty dla Polski przyniesie. Efekty alkoholowego myślenia Junckera dla Polski wcale nie muszą być negatywne.

Pozdrawiam z równie słonecznie ze słonecznego Berlina, a załączeniu kilka moich zdjęć zrobionych kiedyś w słonecznej stolicy Brandenburgii:

c.web.de/@337631996614279207/VnOrkUVfTZqmHh4OTlQprw
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.07.18, 20:55
    Gersdorfka,bardzo cie prosze - odpierpapier sie od mojej kasiory..Lenia nieroba nie mysle finansowac z mojego POdatku..

PS Wojny nie ma,uchodzctwa tez nie bedzie..!!
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.07.18, 01:51
    EU się chwieje. Juncker dosłownie, a reszta w przenośni. Zatwierdzili obszary Natura 2000 i kazali powołać specjalne nowe urzędy do ich pilnowania i co z tego w Stobnicy wyszło? W Garbiczu zniszczenia na 10x większym terenie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.07.18, 18:47

> POzdrawiam slonecznie..

Również pozdrawiam ze słonecznego Berlina. W załączeniu kilka zdjęć zrobionych teleobiektywem z mojego okna biurowego w mojej ostatniej pracy. Nie była taka ostatnia, ale jednak nie ma to jak na emeryturze.

c.web.de/@337631996614279207/1OY7zuFDQTaevJNQtN8Qug

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.07.18, 19:15
    Na wstepie dziekuje bardzo za wrzutke..Jest mi to wszystko znane,ale z POziomu 0..Z nastu metrow wyglada to zupelnie inaczej..Przed momentem rozmawialem z bratem,ktory willuje na Zehlendorfie i Potwierdzil - POgoda w Berlinie jak drut - nawet listek nie drgnie..POradzilem,zeby POsadzil osike,wtedy zobaczy jak listki drgaja..

Zawsze bede twierdzil - lepsza gorsza emerytura niz najlepsza praca.. :):)

PS POzdrawiam i zycze dluuuuuugiej i sowitej emerytury..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.07.18, 02:00

> POradzilem,zeby POsadzil osike,wtedy zobaczy jak listki drgaja..

No i czerwone koźlarze (pociechy, krawce) rosną. Tak jak u mnie, co pokazałem na wrzuconych wcześniej zdjęciach.

Schönes Wochenende!
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.07.18, 02:32
    Niewazne napisal:

> No i czerwone kozlarze (pociechy,krawce) rosna..

Czerwone kozaki zawsze kojarze z wrzosem - moze dlatego,ze trafilem kiedys na takie skupisko,ze mozna bylo kosa kosic..Srednica kapeluszy dochodzla nawet do 30-tu cm..

Natomiast brazowe kozaki zawsze szukalem tam gdzie rosly brzozy..W moim bukowo - debowym lesie przewazaja POdgrzybki - rzadko prawdziwki..

POzdrawiam POdgrzybkowo..

Danke gleichfalls..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.18, 00:34
    Pewnie oprócz wrzosu były tam jakieś brzózki. Czerwone kozaki przeważnie rosną w symbiozie z brzozą. Mają jasno czerwone kapelusze i ogony w czarnej siatce. U mnie rosną pod osikami, a te mają ciemno czerwone kapelusze i ogony w białej siatce. Tak jak pisałem, poza czerwonymi koźlarzami, mam rydze nizinne pod czarną sosną. Czasem wyskoczy olbrzymi prawdziwek pod dębem. Ale tylko jeden, a co najwyżej dwa. Pojawiały się też prawdziwki pod kasztanem jadalnym, co mnie bardzo cieszy. Mam dużo kasztanów jadalnych, więc posieję pod nimi prawdziwki. Znajomy Włoch z okolic Neapolu opowiadał mi, że chodzili do lasu z kasztanów jadalnych na grzyby, a jak nie było grzybów, to przynosili do domu pełne kosze kasztanów jadalnych. Nie mogłem się dogadać, co to były za grzyby, które tam rosły. Ma mi przy okazji pokazać je w atlasie grzybów.

Podgrzybków u mnie nie ma, ale za płotem jest puszcza w której jest ich mnóstwo. Okolica jest bogata w przydrożne robinie z którymi w symbiozie rosną kanie. Sąsiad posiał kanie u siebie w brzozach, oraz na państwowym nad jeziorem. U niego rosną gęsto, ale takie sobie. Tymczasem nad jeziorem im wyjątkowo przypasowało, więc dorastają do gigantycznych rozmiarów.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.18, 02:13
    Jak mnie pamiec nie myli byla to symbioza z brzozkami..Problem z "koszeniem" byl taki,ze wrzosy byly bardzo geste i wysokie..Dlatego tez kapeluchy byly nieforemne i na krotkich trzonach..Kiedy "nakosilismy" dziesiatki kg "czerwono armistow" to w drodze POwrotnej natrafilismy na ogromne ilosci zielonek - POchowanych w piachu..Dylemat byl taki,co jest cenniejsze i ile tego "nakosic"..W zwiazku z tym ogromne kapeluchy zostaly na POligonie a ich miejsce zajely zielonki..Zeby bylo jeszcze weselej zona napatoczyla sie na POroze jelenia..Tak wiec wyprawa PO "zlote runo" byla wyjatkowo udana i wspominana PO dzisiejsze czasy..

POzdrawiam Pilzowo.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.18, 04:18

> ... ogromne ilosci zielonek ...

Jaki to dobry grzyb jadalny był! Już nie jest. Też się nim zajadałem marynowanym, lub duszonym w śmietanie. Około 30 lat temu czytałem w prasie, że naukowcy stwierdzili, że jest trujący i trucizna odkłada się w wątrobie. Rzeczywiście nie była to bujda. Od ok. 25 lat widzę w niemieckich atlasach grzybów, że już nie jest oznaczana jako grzyb jadalny. Jest to grzyb co najmniej szkodliwy. Chodzi jedynie o gąski zielone. Gąska szara jest jadalna. Niemcy bardzo wysoko cenią sobie też "gąski fioletowe". Jest to podobnież bardzo smaczny jesienny grzyb, a w Polsce nie słyszałem by ktoś go zbierał. Rośnie tego dużo późną jesienią, kiedy nie ma już innych grzybów. Kiedyś będę musiał spróbować. Znakomita jest też purchawka olbrzymia. W Berlinie na targu sprzedają bardzo drogo na plastry. Wiem gdzie rosną, ale zawsze jestem zbyt późno, kiedy już się nie nadają do jedzenia. Poza tym w Polsce chyba są pod ochroną. W okolicach Warszawy nie widziałem takiego grzyba. Pierwszy raz w życiu zobaczyłem w Łagowie lubuskim. Kobiecie wyrosła na trawie na środku podwórza i mnie pytała, czy nie wiem co to jest?

> ... POroze jelenia..

Ja znalazłem w puszczy kilkadziesiąt metrów od mojej działki. Natomiast kiedyś na działce znalazłem duże ślady na śniegu. Nie spojrzałem do góry. Dopiero na wiosnę patrzę, a żarnowiec równo przystrzyżony na wysokości ok. 1,70m. Mógł to być tylko jeleń. Nadleśnictwo od jeleni grodzi na wysokość 2,20m, a u mnie ogrodzenia niskie. W ogóle z jeleniami mieliśmy mnóstwo przygód. Długo by opowiadać.

Pozdrawiam serdecznie

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.07.18, 04:38
    Niewazne..Zeby czlowiek wiedzal ile jest trucizn w zarciu to by nawet POwietrzem nie oddychal..:(:(

PS Nie wiem czy wiesz,ale w D obowiazuja ilosciowe ograniczenia grzybow..Jak sie nie myle to 1kg dziennie na osobe..Glowy nie dam a szukac nie mam ochoty..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 00:04

> PS Nie wiem czy wiesz,ale w D obowiazuja ilosciowe ograniczenia grzybow..
    > Jak sie nie myle to 1kg dziennie na osobe..Glowy nie dam a szukac nie mam ochoty..

Wiem. Też są ograniczenia dotyczące jagód, jeżyn i bukietów kwiatów.

Teraz zbieram wyłącznie w Polsce, ale gdy zbierałem w Niemczech, to się tym w ogóle nie przejmowałem. Zbierałem bardzo dużo prawdziwków na ogrodzonym terenie po rosyjskim poligonie wojskowym, gdzie wstęp był surowo zabroniony, ze względu na zagrożenie życia niewypałami. Tak więc żadnej straży leśnej tam nie było. W ogóle nie było żadnego grzybiarza. W całym lesie tylko ja z żoną i mnóstwo prawdziwków. Szedłem tak sobie pod wiatr patrząc na dół za grzybami, a z przeciwka szedł olbrzymi jeleń patrząc na dół za trawką. Gdy byliśmy ok. 10 m naprzeciwko siebie, to jednocześnie podnieśliśmy głowy i się przestraszyli. Wtedy on zrobił nagły zwrot w tył i zaczął uciekać, więc ja odetchnąłem i się przestałem bać. Jeleń musiał się bardzo zdziwić, gdyż w tym lesie dawno nie widział człowieka.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 00:53
    Niewazne napisal:

> Tez sa ograniczenia dotyczace jagod,jezyn i bukiety kwiatow..

Jagod z lasu u nas nie kupisz,oprocz borowki amerykanskiej..Jezyny w sklepach jak malowane,ale w smaku daleko odbiegaja od jezyny z lasu czy rosnacej w chaszczach..Jest u nas taki okres,ze cebule sprowadzamy az z Nowej Zelandii a za odrzanska miedza mamy sasiada,ktory na cebuli siedzi lub lezy..Rozumisz cos z tego..?? Niby dba sie o ekologie,a statki plyna miesiacami i zatruwaja atmosfere przez 1/2 globu..

PS Ty to masz dobrze,granica blisko i rodzime towary masz w zasiegu reki PO przyzwoitych cenach i smakowo innych..Najgorzej mnie wnerwia,ze nie moge kupic typowego bialego sera na ruskie pierogi,ktore bardzo uwielbiam..Mniam mniam - odsmazane na zloty kolor - niebo w gebie.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 02:15
    > ... nie moge kupic typowego bialego sera na ruskie pierogi, ...

W Bawarii mają. Przywożą do Berlina na Grüne Woche.

> Mniam mniam - odsmazane
    > na zloty kolor - niebo w gebie.. :):)

Kupuję gotowe u Zyguły. Robi bardzo dobre nie tylko ruskie, ale też całą gamą smaków. Zamiast chleba, zamiast buły, jem pierogi od Zyguły. (Zyguła reklamuje się coś tak: "I do chleba, i do buły, jedz wędliny od Zyguły"). Tylko kaszanki nie kupuję u Zyguły, bo nie jest z kaszy gryczanej. Kaszankę przywożą mi z Warszawy.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 02:46
    Niewazne napisal:

> W Bawarii maja..

No tak..Mam dymac (swiat Boga Ojca) do Bawarii,zeby kupic pare plaskanek sera..:(:(

PS Wiesz moze kiedy maja w Bawarii SSV - Serowyschlussverkauf..?? :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 03:03

> No tak..Mam dymac (swiat Boga Ojca) do Bawarii,zeby kupic pare plaskanek sera..

Myślałem, że może przywożą, skoro aż do Berlina przywożą.

Masz dalej do Bawarii, niż ja do Polski?
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 03:21
    Niewazne napisal:

> Masz dalej do Bawarii,niz ja do POlski..?

Do Kempten mam niecale 280 km..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 03:38
    No to rzeczywiście dwukrotnie dalej. Ale radziłbym lepiej poszukać u rolników na miejscu. Jeżeli w Bawarii robią, to przypuszczam, że też i na całym południu rolnicy indywidualni powinni robić.

Ja mam teraz inny problem. Widziałem u siebie na działce żuka znacznie większego od jelonka rogacza i nie mogę go teraz w internecie znaleźć. Czyżby jeszcze nieodkryty gatunek? Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 03:55
    Niewazne napisal:

>,to przypuszczam,ze tez i na calym POludniu rolnicy indywidualni POwinni robic..

Niewazne mam pytanie..Czy na Dolnym Slasku robia oscypki..?? :):)

PS Przepraszam,ale musze wyjsc z psem..Waruje na rufie i szczeka..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 04:07

> Czy na Dolnym Slasku robia oscypki..??

Nie, ale w całej Polsce i całej Bawarii robią biały ser.

Jeżeli nie robią, to pozostaje Ci tylko Schichtkäse.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 00:18
    Niewazne napisal:

> Jezeli nie robia,to POzostaje Ci tylko Schichtkäse..

Sz.Kolego..Schichtkäse nadaje sie jedynie do ciast - Zupfkuchen lub sernik na zimno..W kacapskich pierogach to POgwalcenie starodawnej receptury..

PS Frau Kasner..Jak zyc bez POlskiego sera na kacapskie pierogi..?? Jak zyc..?? :(:(
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 15:53

> ... POgwalcenie starodawnej receptury..

Trzeba też trochę z postępem iść. Zyguła oprócz pierogów ruskich i pierogów z mięsem, oraz pierogów z kapustą i grzybami, robi też pierogi z serem na słodko. Smakują jak naleśniki z serem. Robi też pierogi z truskawkami, z mozzarellą i pieczarkami, z kaszą gryczaną i boczkiem itd.Wszystko warte spróbowania.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 18:07
    Jak kacapskie pierogi to kacapskie pierogi - z tradycyjnym nadzieniem z POlskiego bialego sera..Reszta to dmuchanie w foka przy kompletnej flaucie..Z owocami robi sie leniwe kluski lub knedle ze sliwkami..Z grzybami (tylko prawe) to tylko uszka do wigilijnego barszczu a karpia wypuszcza sie do stawu..Kapisz Kumpel..??

PS Jestem zazartym i obzartym tradycjonalista - nikt tego nie zmieni - az do futeralu.. :):)

Ogladales F 1...??

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 23:42

> Jestem zazartym i obzartym tradycjonalista - nikt tego nie zmieni ...

Nie wiesz jaki postępy zrobiła ostatnio nauka:

"fakty są nietrwałe, a dobro i zło niejednoznaczne" - Magdalena Środa, etyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego

> Ogladales F 1...??

Nie oglądam. Jadąc do Polski na autostradzie spotykam wielu kierowców z Polski, więc F1 mam na żywo na wyciągnięcie ręki.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.07.18, 01:35
    Niewazne napisal:

> Nie wiesz jakie POstepy zrobila ostatnio nauka:

Faktycznie,mam tyly..Musze sie gleboko zastanowic nad swoja tradycjonalistoscia PO wypowiedzi tak wielkiego i szanowanego autorytetu jakim jest Magda Mitloch..Ciekaw jestem,czy w tym stwierdzeniu Bolek maczal palce..??

Jak sadzisz..??

Niewazne napisal:

> Jadac do POlski na autostradzie spotykam wielu kierowcow z POlski,wiec F1 mam na zywo na wyciagniecie reki..

Fakt niezaprzeczalny - bez POstoju w boxie..Modlic sie nalezy,zeby liczba wyjazdow i przyjazdow byla identyczna bez udzialu Leichenwagen..

PS Daj znac kiedy nastepny wyjazd do POlski - bede sie modlil..

POzdrawiam serdecznie..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.07.18, 14:03

> Jak sadzisz..??

Sądzę, że sprawy idą w dobrym kierunku, jeżeli prof. Magdalena Środa, córka prof. Edwarda Ciupaka z Wydziału do Spraw Religii PZPR, ogłasza zejście do podziemia, nawet jeżeli jest to podziemie z podaniem dokładnego adresu i numeru telefonu. Maria Nurowska robi laleczkę voo-doo z życzeniem choroby dla Stanisława Piotrowicza z PiS. Agnieszka Holland przyznaje, że zabiła w ten sposób dwie osoby. Alicja Nauman, córka Pauliny Młynarskiej, robi dziwne ruchy, twierdząc, że odprawia egzorcyzmy Sejmu. Porobiło się na polskiej lewicy.

Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 11:25

> Czy na Dolnym Slasku robia oscypki..?? :):)

Nie robią, gdyż mają miedź, więc nie muszą oscypków robić. Jednak gdyby plan Janusza Lewandowskiego się powiódł, to obecnie na Dolnym Śląsku robiliby oscypki, albo inną bryndzę:

niewygodne.info.pl/artykul8/04185-Lewandowski-i-proba-prywatyzacji-KGHM.htm
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 23:45
    Niewazne napisal:

> Nie robia,gdyz maja miedz...

Znawcy tematu mowia: kto nie ma miedzi ten na dooopie siedzi..

PS Szczurowaty ryj juz dawno POwinien byc zapuszkowany we Wronkach..Nie wiem na co czekaja..??
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 16:17

> Szczurowaty ryj juz dawno POwinien byc zapuszkowany we Wronkach..

Ano, jak mawiają Czesi i Słowacy. Są Polacy aktywnie działający przeciwko Polsce.

Tymczasem warto odnotować bardzo ładny gest pewnego Niemca:

www.tagesschau.de/multimedia/video/video-430607.html

www.tagesschau.de/ausland/raubkunst-polen-101.html

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 31.07.18, 13:11

> Szczurowaty ryj juz dawno POwinien byc zapuszkowany we Wronkach..
    > Nie wiem na co czekaja..??

Polacy to masochiści. Wolą głosować na przedstawicieli obcych interesów. Weźmy na przykład mieszkańców Lubuskiego. Tłumnie regularnie w każdych wyborach głosują na Stefana Niesiołowskiego, który jest przecież posłem z Łodzi i jego interpelacje dotyczą wyłącznie Łodzi. To samo z Januszem Lewandowskim. Polacy od dawna go wybierają, a on broni obcych intertesów, gdyż polskich bronić mu nie wypada.

niewygodne.info.pl/artykul7/03440-Lewandowski-nie-pomoze-Polakom-bo-tak-nie-wypada.htm
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 17:11
    Chrząszcz, który był u mnie na działce jest już zidentyfikowany. Jest to całkiem popularny Dyląż grabarz (Prionus coriarius). Piszą, że ma 18 - 45 mm długości, a ten u mnie miał bez czułek na oko szacując co najmniej 50 mm. Dlatego nie mogłem go znaleźć. Widocznie u mnie mają one dobrze i dlatego rosną większe:

swiatmakrodotcom.files.wordpress.com/2011/09/p1230931.jpg
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 04:52
    Straszna chrzaszczowa aparycja..Juz na sam widok odechciewa sie POsilku..

POzdrawiam skoro swit..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.07.18, 16:10

> Straszna chrzaszczowa aparycja..

Robi wrażenie, prawie 50mm długości! Szczególnie w małym pomieszczeniu, gdy w zapowiedzi, że będzie latał podnosi wierzchnie skrzydła i pokazuje swój brązowy w paski odwłok. Lata podobnie jak jelonek rogacz z ciałem ustawionym pod kątem ok. 45 stopni do poziomu.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.08.18, 00:04

> Natomiast brazowe kozaki ...

Jest tak gorąco, że kozaki kojarzę jedynie z Nancy Sinatra ...

www.youtube.com/watch?v=MnQcExGaEvk

Pozdrawiam gorąco.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.08.18, 23:05
    Ale temu w głowę przygrzało! Chyba jeszcze bardziej niż mnie?

niezalezna.pl/232265-cos-sie-stalo-walesie-napisal-list-do-prezesa-pis-prosze-o-wybaczenie
    A jeszcze niedawno zapowiadał fizyczne usunięcie Kaczyńskiego:

„Jeśli w jakikolwiek sposób obecna ekipa zaatakuje Sąd Najwyższy ,4 lipca to ja po godzinie 15:00 udaję się z Gdańska do Warszawy. „Dość niszczenia Polski’’! Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść” – napisał na Twitterze były prezydent (pisownia oryginalna).

wmeritum.pl/walesa-grozi-kaczynskiemu-zapowiada-fizyczne-odsuniecie-prezesa-pis-dokonamy-tego-na-oczach-swiata/238187
    Widocznie fizyczne usunięcie Jarosława Kaczyńskiego okazało się nie tak łatwe, jakim było regularne wygrywanie w totolotka.

Odlot zupełny!

ocdn.eu/pulscms-transforms/1/xEkktkpTURBXy9kMmNhMjMwYjEwOWQxMTIwMmQzNTA5ZTkxMzcwOTgyMi5qcGeSlQMAzJTNAyDNAcOTBc0DFM0BvA

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 00:17
    Bolek mnie juz niczym nie zaskoczy - nawet jak zglosi akces do PiSu..

PS Wyglada na to,ze wyskoczy przez okno lub spadnie z plotu na czerep..

POzdrawiam odlotowo..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 17:35

> ... spadnie z plotu na czerep..

Jeżeli będzie chciał Jarosławowi Kaczyńskiemu pokazać, że to nie była motorówka, tylko skok przez płot, to całkiem prawdopodobne. Tylko widzów ma zbyt mało. Taki noblista, to potrzebuje szerokiej publiki.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 19:33
    Niewazne napisal:

>,ze to nie byla motorowka..

W pierwszej fazie miala byc motorowka,ale ze nie odpalila na pych to Bolek musial kangurzyc przez plot..Szkoda tylko,ze nie przyziemil czerepem..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.08.18, 21:39
    Żarty się skończyły. Już nie "róbta co chceta", tylko "ruszcie tyłki"?

dorzeczy.pl/kraj/72719/Polityczny-apel-Wellman-na-Woodstocku-Mlodzi-ruszcie-tylki-Broncie-wolnosci.html

Swoją drogą, same polskie nazwiska: Dorota Wellman, Małgorzata Gersdorf, Róża Gräfin von Thun und Hände hoch...

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.08.18, 09:45
    Jak nie zaczna puszkowac POkracznych wywrotowcow,to beda POdskawiwac jak pchly na przescieradle..I co..?? Wychodzi na moje..??

PS Nawet taka wstretna i perfidna locha kwiczy,ze nie wspomne o hitlerku z Chobielina..

POzdrawiam suwmiarkowo.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.08.18, 21:14

> ... beda POdskawiwac jak pchly na przescieradle..

Dokładnie. W Kostrzynie już nie "róbta co chceta", tylko "ruszcie tyłki" w sprawach polityki. W sądach już nie "trójpodział władzy", tylko władza sądownicza wie lepiej. Sędziowie wbrew prawu usiłują cenzorować ustawy Sejmu! To jest tak, jeżeli się nie wywaliło wszystkich sędziów z PRL na zbitą buzię. Niemcy wywalili wszystkich sędziów z NRD i teraz mają praworządność.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.08.18, 23:55
    Niewazne napisal:

> Niemcy wywalili wszystkich sedziow z NRD i teraz maja praworzadnosc..

Nie tylko wywalili,ale tez wyslali z Berlina woz strazacki do Kostrzynia w celu POlewania woda zapijaczonych ryji i narkotykowych odlotowcow..

PS Ordnung muss sein..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 02:12

> Nie tylko wywalili,ale tez wyslali z Berlina woz strazacki do Kostrzynia
    > w celu POlewania woda zapijaczonych ryji i narkotykowych odlotowcow..

Do Kostrzyna, a nie do Kostrzynia. To jest taka pułapka językowa. Nad Odrą jest Kostrzyn, a nie Kostrzyń. Impreza jest w Kostrzynie, a nie w Kostrzyniu.

Natomiast zapijaczone ryje i narkotykowi odlotowcy podzielili się na na dwie grupy. W tym samym czasie jedna grupa paple się w błocie wśród śmieci i kurzu w Kostrzynie, a druga bawi się na terenie Natura 2000 i kąpie w kryształowo czystym ramienicowym jeziorze w Garbiczu. Dokonuje zniszczeń obszaru Natura 2000 na powierzchni 10x większej niż zamek w Puszczy Noteckiej. Kultura nie pozwala im na niszczenie przyrody ojczystej, więc niszczą tam gdzie swołocz sprzedajna na to pozwala. Wygląda to tak, jakby zapijaczone ryje i narkotykowi odlotowcy podzielili się spontanicznie na podludzi i nadludzi.

Tak wygląda impreza w Kostrzynie:

www.gazetalubuska.pl/przystanek-woodstock-polandrock-festival/g/polandrock-festival-2018-woodstock-nocny-kochanek-rozwalil-system-doslownie-zdjecia,13390232,30422866/

A tak wyglądy impreza w Garbiczu:

www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/sulecin/a/trwa-garbicz-festival-to-festiwal-radosci-zycia-nad-jezioro-przyjezdzaja-tysiace-uczestnikow-z-calego-swiata,13387196/

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 02:49
    Nie przywiazuje zadnej wagi do przejezyczen.Dla Ciebie moze ma jakies znaczenie - dla mnie zadne.. :(:(

PS Dzieki za linki..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 04:01

> Nie przywiazuje zadnej wagi do przejezyczen.

Ja też nie. Możesz spokojnie pisać "ryji", zamiast ryjów. Ale Kostrzyń i Kostrzyn to są dwie zupełnie różne miejscowości. Dla mieszkańców tych miejscowości jest to na pewno istotne, o którą miejscowość chodzi.

Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy życzę.

PS. Wyobrażam sobie, jak muszą się teraz wstydzić mieszkańcy Błonia, gdy słyszą Kidawa Błońska. Taki obciach. A przecież mieszkańcy Błonia są to na pewno bardzo porządni i dumni ludzie. Błonie po hiszpańsku, to Las Vegas.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 04:24
    Miedzy nami jest taka roznica,ze Ty POchodzisz z POlski..Ja nie..Nie rozumiem Twoich animozji - a morze animozjow..?? :):)

PS Temat uwazam za zakonczony..
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 04.08.18, 19:06
    a jeżeli może to animozji
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 20:27

> Miedzy nami jest taka roznica,
    > ze Ty POchodzisz z POlski..Ja nie..

A skąd, jak nie z Polski?

> Nie rozumiem Twoich animozji ...

To nie są żadne animozje, tylko z dobrego serca staram się Ci wyjaśnić, jak komuś kto mieszka daleko od Polski, że są dwie miejscowości o podobnej nazwie, tak jak Nowy Jork i Nowy Targ. Też kiedyś myliłem, zanim mi ktoś tego nie wytłumaczył.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.08.18, 22:26
    Niewazne napisal:

> A skad,jak nie z POlski..?

Niewazne..Czy jakis ludz,ktory opanowal jezyk POlski (PO japonsku jako tako w ciagu 45 lat) musi POchodzic z POlski..?? Wiesz co,czasami jestes POcieszny w swoim rozumowaniu..:):)

PS Co nie zmienia faktu,ze Cie b.lubie.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.08.18, 10:04

> Czy jakis ludz,ktory opanowal jezyk POlski (PO japonsku
    > jako tako w ciagu 45 lat) musi POchodzic z POlski..??

Jaki jest Twój ojczysty język?

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 02:50
    Dlaczego sędzia Iwulski mógł ukryć fakt służby w WSW?
    Dzięki sędziom zarejestrowanym jako agenci!

niezalezna.pl/230598-dlaczego-sedzia-iwulski-mogl-ukryc-fakt-sluzby-w-wsw-dzieki-sedziom-zarejestrowanym-jako-agenci

A ludzie listy piszą ...

wpolityce.pl/polityka/402921-list-do-albano-i-rominy-power-pomozcie-rezim-nas-gnebi
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.07.18, 19:50

> Cieszy mnie, ze sprawy ida we wlasciwym kierunku ...

Mnie też.
    Pozdrawiam serdecznie.

dorzeczy.pl/kraj/70509/Kioski-sprzedaja-coraz-mniej-dziennikow-Najwiekszy-spadek-zanotowala-Wyborcza.html
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.18, 13:54

> POzdrawiam ekologicznie...

Również pozdrawiam ekologicznie i zapraszam na ciekawą stronę internetową :)

garbicz.beepworld.de/

PS. W tej małej (ok. 300 mieszkańców) miejscowości jest zamek drugi po Wawelu. W tym sensie drugi, że podczas wojny pierwszą rezydencją dla Generalnego Gubernatora był zamek na Wawelu, a drugą, rezerwową, rezydencją był właśnie ten zamek. Do zamku przewieziono wszystkie książki z bombardowanej przez aliantów Warszawy, które Generalny Gubernator w Warszawie ukradł. W tym rękopisy królewskie. Razem 6 kolejowych wagonów towarowych pełnych książek ukradzionych z Biblioteki Narodowej w Warszawie i Biblioteki Zamoyskich. Później doszły do tego osobiste rękopisy i notatki Generalnego Gubernatora do przemówień w Reichstagu wywiezione przez jego osobistego sekretarza z bombardowanego przez aliantów Berlina. Natomiast książki, które Generalny Gubernator ukradł w Krakowie, zostały przewiezione do Złotoryi.

• Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.07.18, 00:51
    Niewazne napisal:

>...zapraszam na ciekawa strone internetowa :)

Dziekuje bardzo - bardzo ciekawa strona i miejsce..POstaram sie tam zawitac w przyszlym roku - na pare dni Wohnmobilem..

PS POzdrawiam uroczo - jak ta miejscowosc z bukami.. :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.07.18, 02:49

> ... - bardzo ciekawa strona i miejsce..

Poświęcona miejscu jest też strona internetowa Stowarzyszenia Przyjaciół Garbicza:
    spg.beepworld.pl/
    Oraz strona internetowa mojego znajomego, który hoduje konie rasy Quarter Hors, tj. konie najszybszej rasy na świecie na dystansie ćwierć mili. Stąd nazwa tej rasy:
    garbicz25.beepworld.pl/
    > POstaram sie tam zawitac w przyszlym roku
    > - na pare dni Wohnmobilem..

Gdy będziesz jechał, to daj znać na adres: garbicz@web.de - może akurat w tym czasie też tam będę. Tylko nie przyjeżdżaj na początku sierpnia, bo jest głośno od muzyki techno i elektro. Słychać aż w Torzymiu. Wszystkie ptaki uciekają i dopiero po dwóch tygodniach wracają.

> ... miejscowosc z bukami..

Słynne buki gigantycznych rozmiarów, to były w Garbiczu do ok. 2000 roku, kiedy to je Nadleśnictwo Torzym wycięło. Były one piękne i miały pierśnicę do ok. 10 m. Później, gdy już piękne buki wycięto, to pozostałe pokraczne niedobitki z pierśnicą do ok. 5 m zrobiono pomnikami przyrody. Taka jest leśników logika. Te piękne buki rosły wieki w pobliżu wczesno średniowiecznego słowiańskiego grodziska. W tym właśnie "Bukowym Lesie" nad jeziorem została znaleziona mięta okrągłolistna, taka jaka obficie rośnie w okolicach Gibraltaru, co świadczyło o ciepłej okolicy. W 1875 roku opublikowano wiadomość, że nauczyciel Golenz znalazł nad Jeziorem Wielicko w Garbiczu miętę okrągłolistną (Mentha rotundifolia L.). Mięta okrągłolistna, zwana też miętą jabłkową, albo miętą egipską, występuje na południu i na zachodzie Europy. Najdalej w tym kierunku wysuniętym wcześniej znanym stanowiskiem było Halle nad Soławą. Pojawienie się w Garbiczu mięty okrągłolistnej, której naturalnym stanowiskiem jest rejon Morza Śródziemnego, świadczy o bardzo łagodnym klimacie okolicy. Wzmianka o tym ważnym wydarzeniu znalazła się nawet w Botanicznym Roczniku Just'a z 1877 (Just's botanischer Jahresbericht 1877). Tenże "Bukowy Las" był przez przedwojennych mieszkańców nazywany "świętą katedrą", gdyż pnie buków wyglądały jak słupy, korony jak sklepienia i odbywały się tam występy kościelnych chórów. Chór z Garbicza w "świętej katedrze" jest widoczny na zdjęciu drugim, a te inne buki nad jeziorem, o których myślisz, są po drugiej stronie jeziora i są widoczne w oddali na zdjęciu siódmym:
    spg.beepworld.pl/apps/photoalbum?aid=39404083
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 06.07.18, 22:48
    poza twoim klonem nikt się nie zainteresował twoim barakowozem, hehehehe...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.08.18, 21:25

> Dewastacja obszaru Natura 2000 jestem zalamany.. :(:(

Jest już pierwszy milczący protest. Protestowała rodzina łabędzia niemego, którą z miejsca lęgowego na jeziorze wypędził odbywający się na obszarze Natura 2000 PHL080073 "Rynna Jezior Torzymskich" festiwal muzyki techno i elektro.

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.08.18, 21:56
    Pierwszy milczący protest przeciwko festiwalowi muzyki techno i elektro na obszarze Natura 2000 PHL080073 "Rynna Jezior Torzymskich":

www.gazetalubuska.pl/strefa-agro/zwierzeta/g/labedzia-rodzina-zablokowala-dwa-pasy-ruchu-na-drodze-przelotowej-w-torzymiu-wideo-czytelniczki,13390599,30425585/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.08.18, 09:50
    Kanadyjski VICE (130 mln czytelników) w 2017 roku porównał doniesienia medialne na ten sam temat w dwóch regionalnych mediach:

Märkische Onlinezeitung: "600 znalezionych narkotyków przy muzycznym święcie".

Gazeta Lubuska: "Sztuka, muzyka i zero bałaganu w Garbiczu"

www.vice.com/de/article/433vn9/so-viele-drogen-beschlagnahmt-die-polizei-an-einem-festival-wochenende

Widać z tego porównania, że niemieckie gazety regionalne niemieckojęzyczne po niemieckiej stronie Odry służą do informowania, a niemieckie gazety regionalne polskojęzyczne po polskiej stronie Odry służą do ogłupiania.

Przecież taka niemiecka polskojęzyczny Gazeta Lubuska to szczyt wciskania ciemnoty. Gazeta Lubuska pisze o trwającym od 2 do 6 sierpnia festiwalu muzyki techno i elektro nad jeziorem w Garbiczu na obszarze Natura 2000 "Rynna Jezior Torzymskich", a zaraz po tym, 4 sierpnia, ta sama Gazeta Lubuska się zastanawia przeciwko czemu protestuje milcząco rodzina łabędzia niemego na szosie w Torzymiu. Przecież muzyka techno i elektro z festiwalu jest słyszalna aż do Torzymia, więc nie było to takie trudne zgadnąć.

www.gazetalubuska.pl/strefa-agro/zwierzeta/g/labedzia-rodzina-zablokowala-dwa-pasy-ruchu-na-drodze-przelotowej-w-torzymiu-wideo-czytelniczki,13390599,30425585/

www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/sulecin/a/trwa-garbicz-festival-to-festiwal-radosci-zycia-nad-jezioro-przyjezdzaja-tysiace-uczestnikow-z-calego-swiata,13387196/
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.18, 13:26
    Widać Märkische Onlinezeitung to gazeta dla dorosłych poważnych ludzi, a polskojęzyczna niemiecka Gazeta Lubuska jest dla dzieciaków przez owych dorosłych ogłupianych. Zresztą po co dzieci niepokoić...trzeba je wychować na własną korzyść...

Niemcy chyba w ogóle uważają Polaków za ludzi wymagających specjalnej troski, pewnego ucywilizowania. Pewien sens w tym jest, ale ostatecznie to niemiecka cywilizacja jest chora, co jednoznacznie pokazała po jej owocach historia..
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.08.18, 17:22
    Gość portalu: AAA napisał(a):

> Widać Märkische Onlinezeitung to gazeta dla dorosłych poważnych ludzi,
    > a polskojęzyczna niemiecka Gazeta Lubuska jest dla dzieciaków
    > przez owych dorosłych ogłupianych.

Dokładnie tak właśnie.

Pokażą dzieciakom blondynki z imitacją mózgu, czyli tzw. "sztuczną inteligencję", a dzieciaki natychmiast uwierzą, że Niemcy tym festiwalem nie niszczą polskiego obszaru Natura 2000.

www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/sulecin/a/sztuka-muzyka-i-zero-balaganu-w-garbiczu,12332826/

Później dzieciaki się dziwią, skąd w okresie lęgowym łabędzi nagle rodzina łabędzi niemych na szosie, zamiast na jeziorze, gdzie odbywa się festiwal. Przecież tej wielkości młode powinny być przy gnieździe i pływać po jeziorze, zamiast chodzić po szosie.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/%C5%81ab%C4%99dzia_rodzina.jpg/1280px-%C5%81ab%C4%99dzia_rodzina.jpg
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.08.18, 23:17

> Niemcy chyba w ogóle uważają Polaków za ludzi
    > wymagających specjalnej troski, pewnego ucywilizowania.

To oczywiste. Wynika to już ze średniowiecznych tekstów i nic się nie zmieniło do czasów obecnych. Tylko że obecna totalna opozycja bardzo utwierdza Niemców w tym przekonaniu.

PS. Jeden Anglik powiedział kiedyś, że najgorszą wadą Niemców jest to, że wszystko wiedzą lepiej.
  • franek 12.08.18, 10:32
    AAA IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.18, 13:26
    >Niemcy chyba w ogóle uważają Polaków za ludzi wymagających specjalnej troski, pewnego ucywilizowania.

Niemcy są inteligentni,a Polacy tak głupi,że aż się sami dymają.Nie muszą tego robić inni.

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.08.18, 17:50
    franek napisał:

> ... Polacy tak głupi,że aż się sami dymają.

Mów za siebie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.08.18, 20:18

> ... ostatecznie to niemiecka cywilizacja jest chora,
    > co jednoznacznie pokazała po jej owocach historia..

Mieszkałbyś w koloniach, to byś mówił, że portugalska, hiszpańska, francuska, angielska, holenderska, belgijska itd. cywilizacja jest chora. Mieszkałbyś na Bałkanach, to byś mówił, że turecka cywilizacja jest chora. Mieszkasz w Europie środkowo wschodniej, więc mówisz, że to niemiecka cywilizacja jest chora. Pogadaj z Palestyńczykami, to ci powiedzą, że to nie niemiecka, tylko izraelska cywilizacja jest chora.
  • franek 13.08.18, 20:55
    > ... ostatecznie to niemiecka cywilizacja jest chora,
    > co jednoznacznie pokazała po jej owocach historia..

Niemcy mają potencjał,więc zawsze niechcący wychodzi im jakiś rozmach.Np.w ostatnich dekadach gospodarczy.Przebranżowili się.
    Bardzo pasjonujesz się historią Niemiec,a nie dostrzegasz podobieństw u wielu innych narodowości,niekiedy o jeszcze "lepszych" "osiągnięciach".
  • franek 13.08.18, 21:10
    AAA,mam osobiste pytanie:może zcwelował cię jakiś desperat niemiecki i stąd ten uraz psychiczny?he
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.08.18, 21:33

> ... cywilizacja jest chora, ...

Aby być precyzyjnym, należy odróżniać cywilizację od kultury. Profesor Czesław Witold Krassowski zawsze zwracał na to uwagę i rozróżniał w ten sposób, że cywilizacja narodu powstaje na bazie materialnej, a kultura narodu powstaje na bazie tradycji.

Jest to o tyle istotne, że lewica zawsze stara się zerwać z tradycją. Dlatego osiągnięcia cywilizacyjne lewicy prowadzą zawsze na manowce.
  • Gość: AAA IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.18, 13:28
    Ta łabędzia rodzina jakaś nietolerancyjna i nienawistna jest...mało tęczowa...
    Postawa godna napiętnowania.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.08.18, 17:10

> ...mało tęczowa...

To jest łabędź niemy. Byłby to łabędź krzykliwy, to może łatwiej trafiłby do ogólnopolskich mediów. Media ogólnopolskie pasjonują się krzykliwymi.

dorzeczy.pl/73497/Wbiegla-do-autobusu-i-zaczela-krzyczec-do-Jakiego-Obraca-sie-w-kregach-PO.html
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 21:48

> Wlasciciel POsesji 14 lat temu zafundowal bocianom
    > gniazdo i co roku ma "stalych" najemcow

Gdybym ja zafundował, to przypuszczam, że też chętne bociany by się znalazły. W Boczowie mają gniazdo bezpośrednio przy ruchliwej drodze krajowej, które jest co roku zasiedlone, to u mnie okolica jest wiele ciekawsza. Nie wiem tylko, czy żurawie nie stanowią konkurencji w zdobywaniu pożywienia. U mnie w okolicy jest mnóstwo żurawi.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 02:21
    Niewazne napisal:

> Nie wiem tylko,czy zurawie nie stanowia konkurencji w zdobywaniu POzywienia..

W pewnym stopniu tak,POniewaz sa wszystkozerne..Ale glownym POzywieniem zurawi jest roslinnosc.POtrafia nawet opylic kilka hektarow kapusty i temu POdobne nieokopowe..Do pyr sie nie dobieraja - Pyry moga spac spokojnie..Zuraw nie zaklada gniazd w POblizu ludzkich siedlisk,ale na grzezawiskach i mokradlach - ze wzgledu na bezpieczenstwo...

PS Jezeli masz taka mozliwosc to bardzo prosze zafunduj im wlasne M...POzbedziesz sie kretow,nornic i temu POdobnych szkodnikow..Same plusy i radosc dla oka...
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 02:24
    Oczywiscie mialem na mysli bociana bialego i jego wlasne M...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 17:58

> POzbedziesz sie kretow,nornic i temu POdobnych szkodnikow..

Mam teraz olbrzymie problemy z myszami, nornicami i nornikami, przez to, że sąsiedzi mają koty. Gdyby koty sąsiadów nie wydusiły łasic mieszkających w moich kamieniach, to bym nadal nie miał ani jednej myszy. Tak więc bociany mogą być godnym rozważenia dobrym rozwiązaniem w zastępstwie łasic. W dalszej okolicy, ok. 5 - 7 km, są gniazda bocianów. Na przykład:

Gniazdo bocianów w Boczowie przy drodze krajowej:
    www.ziemialubuska.pl/data/gallery/298/gmina_torzym10.jpg

Gniazdo bocianów przy wiejskiej drodze we wsi Mierczany:
    www.ziemialubuska.pl/data/gallery/469/mierczany_bocianie_gniazdo.jpg

Bocian przy wiejskim stawie w centrum wsi Lubin:
    www.ziemialubuska.pl/data/gallery/467/lubin_bocian_nad_stawem.jpg

Mam tylko jedno pytanie. Przeważnie gniazda bocianów białych są we wsiach, nawet przy ruchliwych drogach, jak w Boczowie. U mnie jest odludzie, daleko od szosy, na skraju puszczy. Czy ptaki drapieżne, częste na skraju lasu, nie stanowią zagrożenia dla bocianów?
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 19:55
    Niewazne napisal:

> Czy ptaki drapiezne,czeste na skraju lasu,nie stanowia zagrozenia dla bocianow..?

Trudno dac jednoznaczna odpowiedz..Dorosly bocian nie zostanie zaatakowany np przez jastrzebia (chyba ze jakis samobojca) ale przed orlem sie nie obroni..Prawde POwiedziawszy w czasie wychowku zawsze w gniezdzie jest ktorys z rodzicow..W razie zagrozenia zaczyna glosno klekotac,rozkladac skrzydla i przyjmuje POzycje obronna - to jest sygnal dla drugiego na niesienie POmocy..Do czasu az mlodziez nie zacznie sama latac rodzice nie zeruja dalej jak 1000m od gniazda..POzniej zwiekszaja odleglos nawet do paru km..Wiekszym zagrozeniem dla malych kiwaczkow jest osobnik z tego samego gatunku - jak zostane same..Ostatnio ogladalem akcje w gniezdzie w Lindheim gdzie 2 juz takie spore bociany POgonily doroslego osobnika..Walka POlegala na tym,ze na kolanach ruszyly do ataku dziobiac starego PO piszczelach - stary klekot zwatpil i odlecial..Nie wiem czy Ci wiadomo - gniazda bociana czarnego nie uswiadczysz w obejsciach ludzkich - wylacznie w lesie miedzy grubymi konarami i dobrze ukryte..

PS Sam bym POstawil kilka gniazd na swoich wlosciach - mam ku temu idealne warunki,ale sek w tym,ze u mnie nie ma zadnych klekotow.. :(:(

POzdrawiam..Kle kle kle... :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 22:48

> ... przed orlem sie nie obroni..

Orłów u mnie nie ma. Są polskie herbowe bieliki zwyczajne, ale już bardzo rzadko widywane, gdyż Niemcy ich skutecznie hałasem przepłaszają z obszaru Natura 2000, gdzie kiedyś miały miejsce żerowania. Poza tym bielik odżywia się głównie rybami. Widziałem jak dwa kruki atakowały bielika w locie, to ledwo zdołał uciec z życiem. Mało brakowało i by go całkiem strąciły. Między Lubinem i Mierczanami widziałem bielika siedzącego na drewnianym słupie sieci telefonicznej, a jednak w Mierczanach jest regularnie zasiedlane gniazdo bocianów, a w Lubiniu bociany spacerują we wsi. O bielika jestem spokojny. Myślałem o takim ptaku, jak na przykład błotniak stawowy. Potrafi z gniazda wyjąć dorosłą kaczkę czy perkoza. Z małym bocianem by nie miał żadnego kłopotu. Czasem widuję u mnie błotniaka stawowego.

> ... gniazda bociana czarnego nie uswiadczysz w obejsciach ludzkich ...

Wiem. Widziałem kilka filmów na jego temat. Bardzo ciężko go sfilmować. Nie widziałem jeszcze w naturze bociana czarnego. Za to dzięcioła czarnego na skraju lasu widuję bardzo często.

> ... u mnie nie ma zadnych klekotow.. :(:(

Wiem. Dzieci znajduje się w kapuście.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 22:59
    Niewazne napisal:

> Dzieci znajduje sie w kapuscie..

Alez oczywiscie,jesli zurawie nie wtranzola... :):)
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 23:34
    W miejscowosci Makov - Czechy jest osrodek dla niepelnosprawnych zwierzat i ptakow..Sa tam bociany biale i czarne..Biala para to Maruschka i Honzik..Gniazdo maja zrobione na paletach (na ziemi) POniewaz sa to nieloty..W ubieglym roku wychowali 5 a w tym maja tylko 2..Pare tygodni temu Maruschka zostala zaatakowana przez samca gegawy,ktory zlamal jej skrzydlo..Chodzila jakis czas w gipsie,ale to nic nie POmoglo i musiano dokonac amputacji..W ubieglym roku Honzik zabil mlodego samca,ktorego wypuszczno na wybieg..POpelniono ogromny blad,POniewaz w czasie legu samce sa agresywne..

Rowniez POzdrawiam...
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.07.18, 01:22
    Natomiast w miejscowosci Lublewo (kolo Gdanska) jest bocianie gniazdo z Inka i Wojtkiem..W tym roku maja ogromnego pecha POniewaz bardzo silny wiatr zabral im korone gniazda z jajkami..Jedno 5-ciu jaj ocalalo i wlasciciel POsesji wlozyl go POnownie do gniazda..Ale jak pech to pech - owe jajko okazalo sie "niewypalem".. Inka z Wojtkiem nadal go wysiaduja liczac,ze kiwaczek jeszcze sie wykluje..

PS Bardzo smutny to widok .. :(:(
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.18, 13:25

> ... wlasciciel POsesji wlozyl go POnownie do gniazda..

Jeżeli przechłodzone, to raczej bez szans.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 23:28
    Niewazne napisal:

>Paz zeglarz jest bardzo trudny do sfotografowania,gdyz lata szybko i rzadko siada..

Drogi Kolego..Daje top masztu,ze to byl "Latajacy Holender" i na Twoim miejscu zrezygnowal bym z jutrzejszego wyjazdu do ogrodu..Legendy rzadko klamia.. :):)

POzdrawiam topowo..

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 13:48
    I tak to zrozumiałem, oraz też szczerze napisałem, dlaczego zawsze będę bronił Lewandowskiego. Jest OK.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.06.18, 18:22
    Auf Wiedersehen...Auf Wiedersehen..Auf Wiedersehen...Cza cza cza... :):)

PS No jak mozna byc lepszym od sasiada..?? No jak - przeciez nie wypada..!! :):)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 22:24

> Auf Wiedersehen...Auf Wiedersehen..Auf Wiedersehen...Cza cza cza... :):)

Nie tylko Lewandowski. Taki Ronaldo, i też wraca do domu.
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.18, 01:31
    Niewazne napisal:

> Taki Ronaldo,i tez wraca do domu..

Do CR7 dolaczyl rowniez Messi - moj ulubieniec..Z tego POwodu jest mi bardzo smutno.. :(:(
  • Gość: x¹ IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 25.06.18, 13:41
    :D
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 14:06
    Dokładnie. Nie znałem bliżej rodziców Roberta Lewandowskiego, więc jego matka nie może sobie mnie przypominać. Jak masz okres trzeźwości, to nawet cokolwiek kontaktujesz.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.06.18, 22:33
    qwardian napisał:

> Bez superautostrad nie obeszłoby się ...

Gdyby nie wojna, to pewnie w 1945 roku autostrada byłaby już do Poznania. Roboty ziemne pod tą autostradę były wykonane już prawie do okolic Poznania. Były oznaczone na niektórych mapach turystycznych jako nasyp. Jednak stan zaawansowania budowy tej autostrady można było w całej okazałości zobaczyć dopiero niedawno po wycięciu drzew i krzaków pod budowę autostrady A2. Budowa dziesiątek mostów i wiaduktów była już bardzo zaawansowana. Na przykład w Pniowie:

www.ziemialubuska.pl/data/gallery/470/pniow32.jpg
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 08:06
    Qwardian napisal:

> Grabarze by sie nie obrobili,drewna by zabraklo..
    > Co trzecie dziecko byloby sierota - chcesz tego..??

Według GW tak właśnie jest, a jednak Twoje złe prognozy się nie sprawdzają. ;)

wpolityce.pl/polityka/401173-potomek-ocalonych-krytykuje-tekst-dziennikarza-gw
  • Gość: x IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 08:27
    O przepraszam bardzo niewazne,ale to ja napisalem a nie Qwardian..Swoja droga bardzo szanowany i na wysokim POziomie internauta..Qwardek POzdrawiam...
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.18, 20:20

> ... to ja napisalem ...

Przepraszam najmocniej. Wiedziałem kto napisał, lecz przez przeoczenie ze skopiowanego postu wykasowałem nie to co chciałem wykasować.

Niemniej porównuje się obecną Polskę do III Rzeszy, a w zdominowanej przez Niemcy Europie żadnego rasizmu nie dostrzega.

wpolityce.pl/polityka/401363-krotka-lekcja-historii-najnowszej-dla-bartosza-wielinskiego

niezalezna.pl/228951-ofiary-hitleryzmu-podzielono-na-quotroacutewnych-i-roacutewniejszychquot-polska-i-inne-kraje-zadaja-wyjasnien-na-forum-rady-europy
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.06.18, 10:35
    qwardian napisał:

> Roosevelt decydując się na sojusz ze Stalinem podczas II wojny, wywołał
    > rewolucję, która zapaliła cały świat i wpędziła go w szpony komunistów.

Przeczytałem właśnie arcyciekawy, w wielu spostrzeżeniach wciąż aktualny, Adama Doboszyńskiego: "List do żyda" (Antoniego Słonimskiego) z 01.03.1941 roku. Jest tam też wątek poznański:

"Zwyrodnienia nacjonalizmu wolno tępić, powinno się tępić. Ale mówić o tem, że nacjonalizmy kiedykolwiek na świecie zanikną, to naiwność. To nie jest na poziomie, Szanowny Panie. Choćby po tej wojnie miały zaniknąć wszystkie inne nacjonalizmy, dwa zostaną na pewno: angielski i żydowski.

Gdy się mnie ludzie pytają, co najwięcej podziwiam w Anglii, odpowiadam stale: nacjonalizm angielski. Uczmy się od Anglików nacjonalizmu. Myśl, że Anglicy mogliby po tej wojnie przestać być nacjonalistami, jest tak zabawna w swej utopijności, że —Pan wybaczy, Panie Antoni —śmiech mnie bierze. Goliłem się niedawno w Londynie u fryzjera, Polaka, który mieszka tam już od dwudziestu kilku lat. Dałbym Panu jego adres, ale boje się to uczynić, bo ten fryzjer to twardy Poznaniak i gotów byłby Pana zaciąć. Otóż ten znawca spraw angielskich (lepszy od nas obu) tak mi oświadczył: »Panie, z Anglikami do tej pory trudno już było się dogadać, ale jak te wojnę wygrają sami przeciw całemu światu, to już chyba bez kija trudno będzie do nich dostąpić«. Tak bestia powiedział."

www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/81-adam-doboszynski-list-do-zyda

• qwardian 27.06.18, 20:13

"...co napisał w r. 1885 Francuz Edouard Drumont w »La France Juive« str. 146: »Ponieważ Francja miała 800.000 Żydów, wygnała ich w XIV wieku, by istnieć. Ponieważ ich wygnała, stalą się największym narodem Europy. Ponieważ Polska przyjęła tych Żydów, zniknęła z rzędu narodów, wydana na pastwę konspiracji i anarchii. Ponieważ Francja z kolei przyjęła z powrotem tych Żydów polskich, jest w staniu upadku."

Dzięki Niemcom mieliśmy pół wieku spokoju...

--

Włodzimierz Czarzasty
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.06.18, 02:00
    "Co za prorocze słowa! Spełniły się w naszych oczach! Nie, Szanowny Panie, widzieliśmy tragedie Francji i nie dopuścimy, by to samo powtórzyło się w Polsce. Ale nie będziemy Żydów wyganiali, jak to zrobili swego czasu Francuzi i Anglicy. To nie byłoby w naszym stylu. Po prostu zorganizujemy, w porozumieniu z wielkimi demo­kracjami Zachodu, masowa emigracje Żydów z Polski. Będzie to akcja zorganizowana humanitarnie i według najświeższych metod naukowych. Istnieje już dziś zrozumienie dla tej sprawy i u poważnych czynników żydowskich i u części parlamentarzystów brytyjskich. Trzeba tylko akcji konsekwentnej i inteligentnie kierowanej."

Prorocze słowa. Przepowiedział utworzenie państwa Izrael. Ale warto przypomnieć, że po wojnie nie wszyscy zachodni politycy byli za utworzeniem państwa Izrael. George C. Marshall, ten od Planu Marshalla, przekonywał, że Żydzi nie zasługują na własne państwo i że jeżeli powstanie państwo Izrael, to będzie tam ciągła wojna. Czyż to też nie były prorocze słowa?

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 28.07.18, 14:02
    Roosevelta już zastąpić nie można, ale może chociaż o odszkodowania warto powalczyć?

niewygodne.info.pl/artykul9/04317-Polska-stracila-najwiecej-i-dostala-najmniej.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka