Dodaj do ulubionych

Czarna plama na historii Poznania

18.01.19, 20:13
W tych dniach 1940 r. z samego tylko Poznania Niemcy wywiezli setki powstańców Wielkopolskich z ich rodzinami na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej i dalej. Wchodząc do mieszkania dawali rodzinie 20 minut by ta mogła wziąść co tylko chciała ale tylko ro rąk !!!!
Jakim cudem zanli adresy tychże rodzin ? Otóż w czasie Powstania Wielkopolskiego w 1918r. w Poznaniu było mnóstwo Polskich kolaborantów którzy donosili Niemcom podając dokładne dane osobowe i oczywiśćie adres. Niemcy to naród słynący ze skrupulatności i dokładnośći dlatego hitlerowcy wykorzystali to po 22 latach !!!!. W tej sprawie dzwomiłem do muzeum powstania i gazety poznańskiej ale kiedy zacząłem opowiadać tę historię byli tak zskoczeni jakby dodzwoiło się do nich UFO a poza tym brak jakiegokolwiek zainteresowania!!! 27 grudnia nie wspomniano ani słowem o tym fakcie, czemu w sumie się nie dziwię skoro -- tu 100 rocznica wybuchu powstania a z drugiej strony taki smród na cały Poznań.Ludziom od blisko 30 lat wmawia sie że żyją w wolnym i demokratycznyk kraju a tu śmierdzący zong.
Edytor zaawansowany
 • Gość: latarnik IP: *.centertel.pl 18.01.19, 22:15
  Masz z pewnością niezbite dowody- dokumenty, zeznania świadków- na potwierdzenie swoich słów. Inaczej byś przecież tego nie pisał. Czy możesz się z nami podzielić tymi dowodami
 • lampionek8 19.01.19, 12:11
  Zabawnie piszesz --- bym przedstawił dowody . To tak byś Ty na forum podał mi swoja komórkę i spokojnie możemy porozmawiać jesli interesujesz sie historią.
  Z Twoich słów wnioskuje że jesteś młodym człowiekiem a dla młodych z reguły jest tak, jeśli czegoś nie ma w internecie to znaczy że tego nigdy nie było.
 • Gość: latarnik IP: *.centertel.pl 19.01.19, 15:23
  Mylisz się Lampionku co do mojego wieku i to bardziej niż myślisz. Ale nie w tym rzecz- uważam, że zrobiłeś rzecz paskudną. Rzuciłeś w przestrzeń publiczną ciężkie oskarżenie bez cienia dowodu.
  Właśnie zakończyły się uroczystości pogrzebowe śp. prezydenta Adamowicza, podczas których wszyscy zabierający głos- i świeccy i hierarchowie wskazywali zło płynące z nienawiści, z bezpodstawnego oskarżania, z używania języka nienawiści jako narzędzia walki politycznej. Niech każdy z nas przez chwile się zaduma i o pomyśli w jakim stopniu te słowa sa i do niego skierowane.
  Niech nikt nie zachowa się jak Schetyna, który cale zło widzi tylko po drugiej stronie. Zło jest w każdym z nas, także w kimś kto rzuca oskarżenia bezpodstawnie.
 • Gość: lampionek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.19, 19:16
  moje szczere wyrazy współczucia .
  Boże chroń mnie przed podobnymi wariatami.
 • snajper55 19.01.19, 01:58
  Rozumiem że Niemcy byli takimi idiotami, że sądzili, iż przez 22 lata nikt z hipotetycznej listy się nie przeprowadził, nie umarł?

  Fakty:

  "Na długie miesiące przed wybuchem wojny w Poznaniu i na terenie Wielkopolski działała bowiem hitlerowska piąta kolumna, ukrywająca się pod szyldem mniejszości niemieckiej. To właśnie jej działacze, z niesławnym pseudonaukowcem-rasistą Kurtem Lückiem na czele, infiltrujący życie II Rzeczypospolitej, uaktywnili się z niezwykłą mocą w pierwszych dniach wojny, i to oni opracowali listy proskrypcyjne z nazwiskami wszystkich polskich patriotów. Wśród nich byli wymienieni także ci, których często jedyną, acz niewybaczalną dla Niemców przewiną, był udział 20 lat wcześniej w Powstaniu Wielkopolskim."

  opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/pk200903-powst20.html

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • franek 19.01.19, 11:31
  Symetryści to idioci,głupie cioty.
 • qwardian 19.01.19, 13:30

  Pradziadek, który brał udział w Powstaniu został uprzedzony i uciekł na wschód Polski. Dziadek został aresztowany na początku okupacji i przez Fort VII wysłany do kamieniołomów w Mauthausen, a potem Melku. Teraz odnalazłem dokument z przekroczenia granicy w Zebrzydowicach, kiedy wracał do Polski. Od strony matki wysiedlali wszystkich jak leci z dzielnicy willowej na Ogrodach, które potem zasiedlano rumuńskimi Niemcami. O adresy kombatantów to raczej nie było tak trudno w urzędach, żeby sięgać do ponad dwudziestoletnich archiwów, tym bardziej, że miasto się bardzo rozbudowało w okresie międzywojennym. Pytanie natomiast skąd Sowieci mieli w archiwach adresy jeńców wojennych z 1920 roku, którzy po zwolnieniu postanowili nie wracać i osiedlili się wokół Obornik Wlk.

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • kiks4 19.01.19, 18:37
  qwardian napisał: >
  > Pradziadek, który brał udział w Powstaniu został uprzedzony i uciekł na wschód
  > Polski.

  Pewnie każda rodzina jest dumna ze swoich przodków, których suma działań stworzyła dzisiejszą Polskę. W mojej rodzinie dzięki zapiskom trwa pamięć o pra pra pradziadku- oficerze napoleońskim a potem uczestniku powstania listopadowego. Jego syn także rwał się do powstańców, podobno uciekł z domu, żeby powstańcom choćby ziemniaki obierać. Miał wówczas 14 lat. Gdy wybuchło Powstanie Styczniowe nie miał wątpliwości, jak się zachować. Przypłacił kasatą majątku ziemskiego. Jego syn musiał zarabiać na życie jako właściciel poczty konnej. Było coś takiego. Ale gdy nadeszła pora na edukację córek- pieniędzy nie było. Do darmowej szkoły prowadzonej przez zakonnice na terenie dzisiejszych Czech wysyłał pociągiem dziewczynkę jak przesyłkę- z kartką na szyi. Zdobyła wykształcenie i była bardzo dzielną kobietą. To była moja babka. Jej brat był księdzem i za nauczanie katechizmu w języku polskim był przez w władze pruskie prześladowany. Po zwycięstwie Powstania Wielkopolskiego mieszkańcy miasteczka spontanicznie wybrali go burmistrzem.
  I na takie rodziny- bo ta przecież nie była żadnym wyjątkiem- jakiś nieodpowiedzialny forumowicz rzuca pomówienia, bredzi o czarnej plamie i każe się wstydzić.
 • Gość: lampionek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.19, 19:56
  nie rozumiem co ma wspólnego temat mojego wątku z twoim wpisem ?
  widzę że masz podstawowe problemy z myśleniem. A tak na marginesie to co napisałem na samym początku jest prawdą której wstydzą sie dziś historycy Poznania . No bo jak to mozliwe by w Poznaniu Polak donosił na Polaka. My Polacy to jesteśmy święci i basta !!!. Jeśli przez takich skurwys...ów mieniących sie Polakami byli tacy którzy by sprzedali własna matkę robili to co robili ze sobie tylko znanych powodów. Ja nie obudze przecież mojego dziadka - powstańca zmarlego w 1947r. który powrocił już tylko sam do Poznania i dowiedział się kt Go zadenuncjował u Niemców . Tylko co z tego ! To byly inne czasy !!!. Taką gehennę wywózki w przypadku dziadka z jego rodziną na wschód Polski w bydlakach \ wagonach kolejowych\ przeżyło tylko w jednym trassporcie kolejowym kilka setek rodzin. Ci ludzie mysleli że jadą na Sybir. Zresztą chodziły wtedy pogłoski że częśc powstańców z rodzinami i tak wywieziono w głąb Związku Radzieckiego.My żyjący wspólcześnie nie jesteśmy w stanie sobie wyobrażić tego co wtedy pzreżyli Ci ludzie. Rodzina dziadka wylądowała pod Jarosławiem \ obecne podkarpackie.\ Styczeń 1940 roku był bardzo mrożny że wystarczy sobie poszukać w necie jakie panowały wtedy mrozy. Ludzi pod eskortą szczekających psów dosłownie wyrzucano z wagonów w szczerym polu w nocy i nieznannym terenie a była pzrecież wojna. Ta historia jest o wiele dłuższa bo to tylko początek. W ubiegłym roku dzwoniłem do muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu próbując je zainteresować. Telefon odebrała jakaś cizia i byla tak zaskoczona jakbym dzwonił z księżyca . Podobnie zareagował dziennikarz gazety poznańskiej. Tak sobie wtedy i teraz myslę . Czy my kurw,,,,a aby naprawdę żyjemy w wolnej Polsce skoro od blisku 30 lat dalej są tematy tabu z naszej historii. Tak na marginesie , jesli ktoś nie może pojąć tego --- jak to możliwe by Polak donosił na Polaka do Niemca to niech zada sobie pytanie ---- dlaczego politycy P.O. szczują na PiS i naszą Ojczyznę w parlamencie europejskim. Odpowiedzi nie ma na takie skur,,,,,stwo teraz jak i 100 lat temu w tak pięknym mieście jakim jest Poznań - rodzinnym mieście mego taty który mi to wszystko przed laty wielokrotnie opowiadał.
 • snajper55 19.01.19, 22:41
  Gość portalu: lampionek napisał(a):

  > nie rozumiem co ma wspólnego temat mojego wątku z twoim wpisem ?
  > widzę że masz podstawowe problemy z myśleniem. A tak na marginesie to co nap
  > isałem na samym początku jest prawdą której wstydzą sie dziś historycy Po
  > znania . No bo jak to mozliwe by w Poznaniu Polak donosił na Polaka. My Polac
  > y to jesteśmy święci i basta !!!. Jeśli przez takich skurwys...ów mieniących
  > sie Polakami byli tacy którzy by sprzedali własna matkę robili to co robili z
  > e sobie tylko znanych powodów. Ja nie obudze przecież mojego dziadka - powsta
  > ńca zmarlego w 1947r. który powrocił już tylko sam do Poznania i dowiedział s
  > ię kt Go zadenuncjował u Niemców .

  Czyli ten ktoś zadenuncjował go i Niemcy zareagowali po 22 latach?


  > Czy my kurw,,,,a aby naprawdę żyjemy w wol
  > nej Polsce skoro od blisku 30 lat dalej są tematy tabu z naszej historii.

  To nie tabu, tylko sytuacja jest taka, że fakty przeczą temu co piszesz.

  > Tak na marginesie , jesli ktoś nie może pojąć tego --- jak to możliwe by Polak dono
  > sił na Polaka do Niemca to niech zada sobie pytanie ---- dlaczego politycy P.O
  > . szczują na PiS i naszą Ojczyznę w parlamencie europejskim.

  To Legutko, Czarnecki i Szczerski należą do PO???

  ""Nieprawidłowości w wyborach samorządowych jako zagrożenie dla demokracji" - to temat wysłuchania publicznego, które zorganizowano w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości."

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wysluchanie-w-parlamencie-europejskim-europoslowie-pis-o-polskich-wyborach,497801.html
  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • Gość: lampionek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.19, 12:16
  Przypominasz mi adwentystę dnia siódmego. Oni na swój sposób interpretują Biblię zmieniając w ten sposób jej sens zrozumienia . Ty robisz podobnie z faktami które miały miejsce 100 lat temu. Więcej nie chce mi się pisac bo nie lubie dyskusji z glupszum od siebie i to na poziomie dziecka z piaskownicy którego poziom ty reprezentyjesz.
 • kiks4 20.01.19, 13:07
  Obrażając rozmówcę nie zdobywasz nad nim przewagi. To tak na marginesie twojej odpowiedzi Snajperowi, w rzetelnej dyskusji liczą się tylko fakty...
  Napisałeś Lampionku:nie rozumiem co ma wspólnego temat mojego wątku z twoim wpisem ?
  Sądziłem, że nawet średnio inteligentny człowiek zrozumie moją intencję. Jeśli nie to wyjaśniam, co miałem na myśli. Otóż pokazałem na przykładzie mojej, typowej wielkopolskiej rodziny że Powstanie nie wybuchło dlatego, że przyjechał Paderewski i wygłosił przemówienie z okna Bazaru. Powstanie wybuchło, gdyż mimo 170 lat germanizacji duch polski w Wielkopolsce nie zginął. Nie zginął, bo z pokolenia na pokolenie był przekazywany przez zwykłych ludzi. Był przekazywany z ojca na syna, z matki na córki. A gdy zaszła potrzeba- stawali z bronią do walki czy to u Napoleona czy w powstaniach. Aż do skutku.
  A ty na podstawie nie udowodnionego jednego przykładu zdrady wylewasz kubeł pomyj na wszystkich Wielkopolan.
  Więcej nie będę pisał na ten temat, nie sądzę żebyś coś z moich czy Snajpera tekstów zrozumiał. Nie zrozumiałeś też nic z tekstów przemówień wygłoszonych w Bazylice Mariackiej- także przez hierarchów. Nie zrozumiałeś postulowanej przez nich odpowiedzialności za słowo bo słowo także zabija. Nie zrozumiałeś apeli o zaprzestanie w Polsce walki na pomyje.
  Twoje teksty pełne są obraźliwych zwrotów. Nimi nie zwyciężysz. One tylko pokazują żałosny stan twojego ducha.
  I tyle na ten temat. Żegnam!
 • snajper55 20.01.19, 14:40
  kiks4 napisał:

  > Obrażając rozmówcę nie zdobywasz nad nim przewagi. To tak na marginesie twojej
  > odpowiedzi Snajperowi, w rzetelnej dyskusji liczą się tylko fakty...
  > Napisałeś Lampionku:nie rozumiem co ma wspólnego temat mojego wątku z twoim wpi
  > sem ?
  > Sądziłem, że nawet średnio inteligentny człowiek zrozumie moją intencję. Jeśli
  > nie to wyjaśniam, co miałem na myśli. Otóż pokazałem na przykładzie mojej, typo
  > wej wielkopolskiej rodziny że Powstanie nie wybuchło dlatego, że przyjechał Pad
  > erewski i wygłosił przemówienie z okna Bazaru. Powstanie wybuchło, gdyż mimo 17
  > 0 lat germanizacji duch polski w Wielkopolsce nie zginął. Nie zginął, bo z poko
  > lenia na pokolenie był przekazywany przez zwykłych ludzi. Był przekazywany z oj
  > ca na syna, z matki na córki. A gdy zaszła potrzeba- stawali z bronią do walki
  > czy to u Napoleona czy w powstaniach. Aż do skutku.
  > A ty na podstawie nie udowodnionego jednego przykładu zdrady wylewasz kubeł pom
  > yj na wszystkich Wielkopolan.
  > Więcej nie będę pisał na ten temat, nie sądzę żebyś coś z moich czy Snajpera t
  > ekstów zrozumiał. Nie zrozumiałeś też nic z tekstów przemówień wygłoszonych w B
  > azylice Mariackiej- także przez hierarchów. Nie zrozumiałeś postulowanej przez
  > nich odpowiedzialności za słowo bo słowo także zabija. Nie zrozumiałeś apeli o
  > zaprzestanie w Polsce walki na pomyje.
  > Twoje teksty pełne są obraźliwych zwrotów. Nimi nie zwyciężysz. One tylko pokaz
  > ują żałosny stan twojego ducha.
  > I tyle na ten temat. Żegnam!

  Wiesz, zauważyłem, że atmosfera polityczna przenosi się na inne sfery. Słuchamy tych politycznych hejtów i powoli inne nasze dyskusje, rozmowy zaczynają wyglądać podobnie. Przesiąkamy nienawiścią. Jest niedobrze.

  A historia Polski ma też swoje czarne karty ale akurat nie w tym miejscu. Jakby Lampionek miał ochotę na znalezienie prawdziwej czarnej karty, to mógłby na przykład poszukać w jaki sposób Wołyń znalazł się w 1921 roku w granicach Polski.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • snajper55 20.01.19, 14:31
  Gość portalu: lampionek napisał(a):

  > Przypominasz mi adwentystę dnia siódmego. Oni na swój sposób interpretują Bibl
  > ię zmieniając w ten sposób jej sens zrozumienia .

  Każdy (każda religia chrześcijańska) na swój sposób interpretuje Biblię. Kto dał ci prawo osądzać który sposób rozumienia ją zmienia i jak bardzo, a który nie zmienia? Jesteś biblistą? Prowadzisz badania nad Biblią? Pewnie masz już kilka publikacji. Dasz do nich linka?

  > Ty robisz podobnie z faktami które miały miejsce 100 lat temu.

  Ty też snujesz swoje dywagacje o tych faktach. Ja powołuję się na fakty zbadane i opisane, pokazuję nielogiczność twoich wywodów.

  > Więcej nie chce mi się pisac bo nie lubie dyskusji z glupszum od siebie i to na poziomie
  > dziecka z piaskownicy którego poziom ty reprezentyjesz.

  Gratuluję samozadowolenia, o najmądrzejszy. :)

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • Gość: lampionek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.19, 19:42
  To wlaśnie dziś 20 stycznia 1940r. rodzinę mojego ojca z rodzicami i sostrą która do tej chwili mieszkała Poznaniu przy ul. św. Marcin 14 m. 16 wywieziono na wschód z setkami innych rodzin powstańczych pzrez polskich kolaborantów . Kropka i nic więcej. To byl temat mojego wpisu na forum. Jeśli po bliso 80 latach o tak ważnych wydarzeniach milczą nawet historycy w Poznaniu co coś jest nie tak !!!!!! Oni kompromitują Poznań jeśli chodzi o historę miasta. Koniec kropka. Jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat i probuje ze mna polemizować w dziecinny sposób to tym samym wystawia sobie sam świadectwo. Druga sprawa to co pisala inna osoba w moim temacie to jedynie sie co najwyżej delikatnie o otarła a tak naprawdę nie miala nic wspólnego z polskimi kolaborantami w Poznaniu w tamtym okresie. Niech założy osobny wątek i wtedy chętnie ustosunkuje sie do takiej wypowiedzi ponieważ bardzo lubię historię. To takich ludzi kryjących sie pod nickiem jak min. snajper nie będe się odnosił bo na to szkoda czasu .
 • snajper55 20.01.19, 20:11
  Gość portalu: lampionek napisał(a):

  > To wlaśnie dziś 20 stycznia 1940r. rodzinę mojego ojca z rodzicami i sostrą k
  > tóra do tej chwili mieszkała Poznaniu przy ul. św. Marcin 14 m. 16 wywieziono
  > na wschód z setkami innych rodzin powstańczych pzrez polskich kolaborantów . K
  > ropka i nic więcej.

  Ale z tym nikt nie polemizuje a fakt jest powszechnie znany i opisany. Natomiast twoje fantazje na temat tego, że te wywózki były spowodowane donosami sprzed 22 lat mijają się z prawdą oraz logiką.

  > To byl temat mojego wpisu na forum. Jeśli po bliso 80 lata
  > ch o tak ważnych wydarzeniach milczą nawet historycy w Poznaniu co coś jest n
  > ie tak !!!!!! Oni kompromitują Poznań jeśli chodzi o historę miasta. Koniec k
  > ropka.

  Powtórzę, przesiedlanie Polaków i Żydów jest tematem znanym i opisanym. Polacy byli przesiedlani nie tylko z Poznania i nie tylko z Kraju Warty. To była akcja ogólnopolska.

  pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenia_Polaków_z_Kraju_Warty

  Pisanie że historycy o tym milczą jest najzwyklejszym kłamstwem.

  Przykład:
  katalog.nukat.edu.pl/lib/item?id=chamo:235271&fromLocationLink=false&theme=nukat

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • Gość: niewazne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.01.19, 19:46
  I to nie tylko wtedy,ale i teraz..Prym wioda pyry z "ostatniego rozdania"..Wystarczy posluchac wypowiedzi osob na "saksach" - w Niemczech czy Anglii..Rece opadaja do kostek..

  PS Lampionek pozdrawiam.. ;);)
 • renepoznan 22.01.19, 14:11
  Bo masz rację mówiąc o donoszeniu ale mylisz osoby donoszące. Poza nielicznymi Polakami (też tacy się trafiali - jak wszędzie) to byli w większości poznańscy żydzi, którzy zresztą potem w zdecydowanej większości wyjechali do Niemiec. Nie wiem czy wiesz, że tylko w jednej dzielnicy Powstańcy ostali ostrzelani przez cywilów. Właśnie na terenie dzielnicy żydowskiej.
  Jednak przypominanie tej niezbyt chlubnej roli obywateli niemieckich wyznania mojżeszowego nie jest w tej chwili najbardziej polityczne. Możesz polecieć.
  Ale niezależnie od tego - koledzy maja rację poddając w wątpliwość sens wysiedlania na podstawie adresów z 1918r. Tym bardziej, że wysiedlano całymi ulicami - jak np Śniadeckich.
  Twoje wnioski są bzdurne.
  ;)


  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • snajper55 22.01.19, 18:03
  renepoznan napisał:

  > Bo masz rację mówiąc o donoszeniu ale mylisz osoby donoszące. Poza nielicznymi
  > Polakami (też tacy się trafiali - jak wszędzie) to byli w większości poznańscy
  > żydzi

  Antysemici za każde zło obwiniają Żydów. Jakie to proste...

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • renepoznan 22.01.19, 20:08
  Masz dziwną definicje antysemityzmu. Wg ciebie antysemitami są nawet sami żydzi piszący o tamtych czasach lub historycy ośmielający się pisać o tamtych czasach.
  OK> Jeśli tobie to odpowiada to miej taka definicję. Mnie nic do tego. Nie będę jej kwestionował.

  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • qwardian 22.01.19, 20:42
  To przywodzi mi na myśl ulicę Mottego, ale na Rynku Łazarskim nie byłem z piętnaście lat...

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
 • snajper55 23.01.19, 14:08
  renepoznan napisał:

  > Masz dziwną definicje antysemityzmu. Wg ciebie antysemitami są nawet sami żydzi
  > piszący o tamtych czasach lub historycy ośmielający się pisać o tamtych czasach.

  A skąd taki fałszywy wniosek??? Przecież żadnej definicji antysemityzmu nie podałem.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • renepoznan 26.01.19, 09:41
  Bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafię interpretować wypowiedzi. Nie musiałeś podawać swojej definicji jeśli wyjechałeś tu, ni z gruszki ni z pietruszki, z antysemityzmem

  --
  A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
 • snajper55 26.01.19, 12:19
  renepoznan napisał:

  > Bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafię interpretować wypowiedzi. Nie musiałeś
  > podawać swojej definicji jeśli wyjechałeś tu, ni z gruszki ni z pietruszki, z a
  > ntysemityzmem

  Przecież właśnie pokazałeś, że nie potrafisz interpretować wypowiedzi, gdyż za antysemityzm uważam coś całkiem innego niż napisałeś.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka