Dodaj do ulubionych

Przywrócić pruski Paragraf 175 i Kodeks Napoleona.

27.07.19, 09:35
Cytat:

Z proklamowaniem nowo powstałego Cesarstwa Niemieckiego, na jego terytorium zaczął obowiązywać kodeks karny penalizujący paragrafem 175 stosunki seksualne między mężczyznami wymieniając je obok zoofilii:

Przeciwny naturze nierząd, do którego dochodzi pomiędzy osobami płci męskiej albo między człowiekiem i zwierzęciem, jest karany więzieniem, z możliwością utraty praw obywatelskich.

Czyn zakazany zagrożony był karą do 2 lat więzienia. Kodeks nie zajmował się stosunkami pomiędzy kobietami. Takie przepisy nie wyróżniały Niemiec na tle innych krajów, a wręcz przeciwnie. W ówczesnej Wielkiej Brytanii i USA istniały daleko bardziej restrykcyjne przepisy, przewidujące wyższe kary – oba te kraje obłożyły kontakty homoseksualne karą śmierci. W Europie kontynentalnej, również na terenie Niemiec przed 1871 r., pozostawał w mocy Kodeks Napoleona, depenalizujący wiele tzw. czynności bez ofiar, w tym również kontakty homoseksualne.Paragraf 175, Die widernatürliche Unzucht, welche zwischen Personen männlichen Geschlechts oder von Menschen mit Tieren begangen wird, ist mit Gefängniß zu bestrafen; auch kann auf Verlust der bürgerlichen Ehrenrechte erkannt werden.
--
Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
Edytor zaawansowany
 • snajper55 27.07.19, 14:44
  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • Gość: creative IP: *.dyn.telefonica.de 28.07.19, 07:03
  Najnizszy wymiar - czapa..Tak po sowiecku..
 • qwardian 28.07.19, 13:15

  Do połowy dziewiętnastego wieku, w państwach anglosaskich pedalstwo (Sodomy Law) było karane śmiercią, więc to pruskie prawo było stosunkowo łagodne. Polska nigdy nie karała tego rodzaju patologii..

  --
  Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
 • snajper55 28.07.19, 13:47
  qwardian napisał:

  > Do połowy dziewiętnastego wieku, w państwach anglosaskich pedalstwo (Sodomy Law
  > ) było karane śmiercią, więc to pruskie prawo było stosunkowo łagodne. Polska n
  > igdy nie karała tego rodzaju patologii..

  Prawdziwą patologią to była drapetomania, czyli odczuwana przez niewolników patologiczna chęć odzyskania wolności. Początkowymi objawami tej choroby psychicznej była krnąbrność, nieposłuszeństwo i lenistwo czyli brak chęci do pracy. Chorobę leczyło się za pomocą codziennego batożenia oraz ciężkiej pracy.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • Gość: creative IP: *.dyn.telefonica.de 28.07.19, 13:49
  Palcem nie kiwne jak beda ciete "makuwy" przy samym Aschu.
 • l.george.l 29.07.19, 00:47
  Homofobia - typowe objawy cioty, która nie akceptuje swojej tożsamości. Wiesz, że tacy jak Ty zostali przebadani. Z badań wynika, że staje Ci podczas stymulacji scenami homoseksualnymi. Postaraj się to zaakceptować. Będzie Ci lżej.
 • qwardian 30.07.19, 09:04

  Georgiunio, przedstawiam jedynie środki jakie prężne i przedsiębiorcze Prusy stosowały wobec patologii. Nie interesuje mnie Twoja orientacja..

  --
  Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
  www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka