Dodaj do ulubionych

Ulica w Poznaniu im. Kaczyńskiego

20.08.19, 20:36
Najwyższy czas, żeby Poznań dołączył do grona miast, miasteczek i wsi, czczących pamięć członków rodziny Kaczyńskich. Są place, ulice i pomniki poświęcone p. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, są ulice poświęcone Matce Braci- p. Jadwidze Kaczyńskiej a nikt nie pomyślał o Ojcu.
Pan Rajmund Kaczyński oprócz niewątpliwych zasług w wychowaniu dzielnych synów na Wielkich Patriotów - dał osobisty przykład patriotyzmu. Czynnie uczestniczył w podziemnym ruchu oporu w czasie okupacji, brał udział w walkach w czasie Powstania gdzie został ranny.
Tak dłużej nie może być- najwyższa pora upamiętnić postać Ojca Braci ... Niech Poznań będzie pierwszy. Jaki obiekt waszym zdaniem powinien nosić imię Rajmunda Kaczyńskiego?
Edytor zaawansowany
 • l.george.l 20.08.19, 21:07
  Spieprzaj, Dziadu.
 • kiks4 20.08.19, 22:13
  George- odrzuć uprzedzenia, zapomnij o tym niefortunnym, odruchowo wydanym okrzyku.. To był incydent, pożałowania godny ale nie wart pamiętania.
  Pomyśl, jak pięknie brzmiałaby nazwa: ulica R.Kaczyńskiego zamiast obcej nam nazwy, tak ostro krytykowanej przez wielu forumowiczów: F.D.Roosevelta.
 • l.george.l 22.08.19, 01:14
  Jedynym zdaje się znanym osiągnięciem Rajmunda było otrzymanie od władz komunistycznych klocka-bliżniaka. Dziś zapuszczony przez syna dom nie robi żadnego wrażenia, wzbudza wręcz politowanie, ale trzeba pamiętać, że za komuny marzeniem przeciętnego Polaka było M3 z ciemną kuchnią o metrażu kojca dla psa, w którym gnieździły się wielopokoleniowe rodziny. Nie czarujmy się, że Rajmund dostał dom za powstańczy epizod. Za to szło się do pierdla. Musiał mieć zasługi na innym polu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka