Dodaj do ulubionych

Kiksie! Wykrakałeś! Mamy nazwę ku czci prezydenta!

21.08.19, 19:29
Co prawda tylko przystanku i pewnie pomysłodawcy zaplują sie zaprzeczając, że chodzi o Prezydenta. Ale przecież nikt się nie nabierze.

"nazwa przystanku "Morasko Jaśkowiaka" zostanie skrócona do "Jaśkowiaka".
;) ;) ;)

--
A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
Edytor zaawansowany
  • kiks44 21.08.19, 20:08
    Snajper wyrzucił krótka wymianę zdań z moim niemieckim kolegą Helmutem Sommerem. Żałuję bo robiło się ciekawie, wyraźnie chłopu rosło ciśnienie aż obawiałem się o jego zdrowie. Gdyby mu się coś stało- nie miałbym adwersarza...
    Przy okazji Franciszek Jaśkowiak ( sprawdziłem- bo często jeżdżę tą ulicą) był członkiem zarządu MTP i działaczem na rzecz turystyki i ochrony przyrody. Albo odwrotnie :)
    Urodził się w nieistniejącej już dziś wsi Glinienko, zabranej przez Niemców pod poligon Biedrusko. Z tamtych stron pochodził także "ojciec polskiego teatru" czyli Wojciech Bogusławski. Kto z Poznaniaków to wie?
  • l.george.l 22.08.19, 01:19
    Jak można tego nie wiedzieć. Przecież wiedzie tam jedna z najciekawszych tras rowerowych.
  • renepoznan 22.08.19, 05:25
    No tak - Lobby cyklistów przystąpiło do obrony swego - wykręcając kota ogonem. ;) ;) ;)

--
    A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
  • kiks4 22.08.19, 20:36
    Jeśli na Bogusławskim nie złapałem rodowitych Poznańczyków - to inne podchwytliwe pytanie- co znajduje się w stylizowanym na stary młyn wodny budyneczku w pobliżu leśniczówki Marianowo: tiny.pl/t58cr . I skąd nazwa Łysy Młyn skoro łysy może być młynarz a nie młyn? Co ty na to- rowerzysto? Wstąpiłeś tam pędząc na swym stalowym (karbonowym?) rumaku? Bo warto!
    PS
  • renepoznan 22.08.19, 05:24
    Ekhm .... Po co ta encyklopedia? Myslisz, że nie wiem kim był Franciszek Jaśkowiak? Chyba, mnie - rodowitego Poznańczyka, nie doceniasz. ;)

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka