Dodaj do ulubionych

czy Poznan został zgwałcony?

18.09.19, 20:54
wpolityce.pl/polityka/463899-co-naprawde-napisal-prof-nalaskowski-caly-felieton
Edytor zaawansowany
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.19, 18:15
    To tylko taka ekspresywna przenośnia, taka jakich w tym tekście jest wiele. Do mnie trafia ta końcowa przenośnia, o "podcinaniu korzeni". Wiem, że kiedyś miasta zakładano "na surowym korzeniu". Więc dla mnie coś niepokojącego w tym porównaniu jest.

W Poznaniu można mówić o "gwałcie" na wyborcach Kukiz'15 i Konfederacji w ostatnich wyborach do parlamentu EU. Oni nie mieli pojęcia komu dają. Na koniec się okazało, że dawali wygrać partii Wiosna. Głosowaliby na PiS, to by wszedł do parlamentu trzeci kandydat z listy PiS, a nie kandydatka z partii Wiosna. PiS by wprowadził do parlamentu EU więcej kandydatów niż KE. Pani Spurek jest więc w parlamencie EU wybrana głównie głosami zgwałconych wyborców ugrupowań Kukiz'15 i Konfederacja:

1. KE 43,25% głosów i 40% mandatów, tj. dwóch z listy.
    2. PiS 38,39% głosów i 40% mandatów, tj. dwóch z listy.
    3. Wiosna 7,80% głosów i 20% mandatów, tj. jeden z listy.

pe2019.pkw.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/okr/7
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.19, 18:27
    "Jakubiak odniósł się też do swojej tezy o tym, iż Konfederacja jest w stanie zawiązać koalicję po wyborach z Koalicją Obywatelską, by obalić PiS."
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.19, 19:01
    "Zmarnowane głosy mogą przesądzić o tym, czy Polską będzie rządził Biedroń ze Schetyną, czy też pozostanie dobra zmiana."
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.10.19, 19:25
    Porada dla niezdecydowanych. Nie dajcie się "zgwałcić". Wybierajcie godnie.

www.zachod.pl/audycja/godni/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka