Dodaj do ulubionych

BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu

04.08.06, 10:54
Witam! Czy może ktoś kupił mieszkanie od Budnexu na Wojskowej w Poznaniu? Co
wiecie o tym deweloperze? Czy wszystko w porządku w sprawach związanych z
własnością gruntu? Buduje on na terenie zakupionym od spółdzielni
Wielkopolanka. Widziałem ich osiedle na Batorego, całkiem ładne i podobno
wszystko odbyło się bez problemów. Dlatego proszę głównie o wypowiedzi
dotyczące Wojskowej. Z góry dzięki za wszelkie info. Pozdrawiam, Michał
Obserwuj wątek
    • Gość: marcin Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 195.117.122.* 17.10.06, 23:21
      również kupiłem tam mieszkanie, jak na razie wszystko wporządku nie mogę
      narzekać, w Gorzowie skąd jest firma nikt nie narzekał, jeżeli chodziło o
      załatwianie spraw, ponieważ wypytałem znajomych, ale co dalej to zobaczymy
      myślę że będzie wszystko ok, bo już troszkę pieniędzy poszło niechciałbym się
      rozczarować, pozdrawiam przyszłych sąsiadów...
      • zerber Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu 30.11.06, 18:27
        ja też będę sąsiadem. Szkoda tylko, że firma nie dba o nas od strony wizualnej -
        balustrady na klatkach schodowych są fatalne, a poza tym strasznie ciemno jest
        na klatkach schodowych. Wykonanie elewacji na zewnątrz budynku też nie jest
        zachwycające. Generalnie strasznie uprościli projekt Wielkoplanki
        • kpmichalak Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu 01.12.06, 23:51
          Witam,
          Jesteśmy naiwnymi nabywcami mieszkania budowanego przez BUDNEX przy ul.
          Wojskowej klatka nr 2. Niestety polecany przez niektórych Deweloper zrobił
          nas "W BAMBUKO". Elewacja, która w projekcie miała być w tonacji żółto -
          niebieskiej - została zmieniona na kolor GROBOWCA. Po tym co zastaliśmy na
          budowie - nie możemy się jeszcze otrząsnąć. Przedstawiciel BUDNEXU powiedział
          nam na odczepne, że ten w pełni optymistyczny kolor jest zasługą Miejskiego
          Konserwatora Zabytków. Niestety mija się to z prawdą. Po rozmowie z
          Konserwatorem Zabytków prawda wygląda tak: Budnex przestawił do zatwierdzenia
          projekt - kolor elewacji żółto-niebieski stanowił zbyt dużą pstrokaciznę, w
          związku z czym nie wyrażono na to zgody. Zasugerowano jedynie, że musi to być
          kolor jednolity (mógł być podobny jak na ul. Ułańskiej), nie będący w
          dysonansie z pozostałymi obiektami.
          Dla jasności całej sprawy - to nowo powstające osiedle nie jest obiektem
          zabytkowym ani historycznym - konserwator zabytków w żadnym razie nie wybiera
          koloru elewacji.
          Po nieudolnych próbach skontaktowania się z Prezesem Budnexu w Gorzowie - pani
          reprezentująca sekretariat wyjaśniła, że Budnex przedstawił Konserwatorowi
          Zabytków 3 kolory elewacji, a tylko na jeden z nich przystała Pani Konserwator.
          Prawdopodobnie te wybrane kolory to była kolejna pstrokacizna, która z góry
          skazana była na brak akceptacji. Możliwe jednak, że te grobowe kolory to tylko
          czysta zagrywka ze strony Dewelopera - można przecież zaoszczędzić na mniej
          chodliwej farbie?

Krótko mówiąc nie zamierzamy na tym poprzestać. Czujemy się oszukani,
          wirtualnymi obrazkami o ładnie wyglądającym osiedlu w centrum miasta. W
          najlepszym razie będą na ten budynek mówić "Batman 2" (tak jak przy ul.
          Słowiańskiej).

PROSIMY O KONTAKT wszystkich tych, którym nie jest obojętne to, co zgotował na
          BUDNEX. Jest w tej chwili ostatni moment, by zmusić dewelopera do zmiany tej
          elewacji na jakąś ludzką. Zamierzamy protestować, jak się da i gdzie się da.
          Jednak głos ten będzie miał szansę dotrzeć, jeśli będzie to głos przynajmniej
          części mieszkańców.
          Jeśli chcecie nas wesprzeć w naszej walce o ładny wygląd naszego przyszłego
          domu - prześlijcie proszę do nas swoje dane kontaktowe.

Krzysztof i Agnieszka Michalakowie
          Tel. 606 412 500 oraz 604 54 22 55
          Nasz email: kmichalak@amp.edu.pl .

PS
          Właśnie zakładam stronę internetową – jej adres: www.budnex-protest.w.pl .
          • Gość: real Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.dyn.optonline.net 29.01.07, 18:14
            jestem posiadaczem mieszkania na ulanskiej od agrobexu i szczerze mowiac ten
            zolto niebeiski kolor jakos nie pasuje do calego otocznia. obok masz city park z
            cegly i agrobex , jest to stara okolica i wszystko powinno byc zachowane w
            jakiejs spokojnej tonacji a nie jakies bloczki ktore by odstraszaly i odstawaly.
            mam juz w sumie dosyc tych pstrokatych modernistycznych bryl w poznaniu! czas na
            cos ze smakiem!
          • batory12 Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu 07.02.07, 21:51
            Nie tylko w tym przypadku zacna f.Budnex nie liczy się ze swoimi
            klientami.Pierwszą inwestycją w jej wykonaniu było i nadal jeszcze jest nowe
            osiedle na os.Batorego.Przedstawicielem-sprzedawcą jest m.in.p.Iza Nowak-może
            to dosadne ale oddaje sedno-potrafi sprzedać własną matkę z uśmiechem na
            twarzy.Na pytanie jak często jeździ tutaj pociąg(blisko obwodnica kolejowa)
            otrzymałem obp.4-5 razy dziennie.Faktycznie to jest 5 razy na 45min.Pojawienie
            ekranu akustycznego miało złagodzić hałas.Pierwotnie ekran miał być wykonany
            b.solidnie,według mojej oriętacji prawidłowo wykonany ekran to b.kosztowna
            inwestycja(około 500 m).Stało się tak,iż został sporządzony inny projekt-i
            obecny ekran przypomina pergolę dla pnączy i niczemu nie służy.Firma Budnex
            tłumaczy,że nie ma pierwotnego projektu(w sumie to jest kłamstwo bo
            międzyczasie sprawą zainteresował się Nadzór Budowlany-prezez właściciel
            p.Nuckowski bardzo zwlekał z okazaniem projektu.I słusznie bo prędko powstawał
            projekt zgodny ze stanem obecnym)

Jest jedna z wielu spraw które opisać nie sposób.
            Firma Budnex słynie w Gorzowie pod etykietą poznańskiego Atanetu-ale czy
            napewno?
        • Gość: Łukasz Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.06, 13:14
          Witam! oczywiście w każdym mieszkaniu niezależnie od dewelopera jest się do
          czego przyczepić. Nie znam osoby, która w 100% byłaby zadowolona z zakupionego
          mieszkanka. Ja w przeciwieństwie do większości głosów napiszę kilka rzeczy ku
          pokrzepieniu serc. Otóż byłem wczoraj na budowie i się okazało, że będziemy mieć
          całkiem ładne balustrady balkonowe, płytki podłogowe na klatkach schodowych
          należy uznać za całkiem niebrzydkie, a teren wokół budowy jest powoli sprzątany.
          Miałem wrażenie, że nawet jest zatrudniona jakaś firma zewnętrzna (kilka
          samochodów z napisem "usługi murarskie"). Więc firma chyba się stara, abyśmy
          otrzymali mieszkania na czas. I nawet kaloryfery są już ciepłe. I w tej sprawie
          mam propozycję dla przyszłej wspólnoty mieszkaniowej: nie zakładajmy liczników
          na kaloryfery tylko róbmy rozliczenie zbiorcze. Coś takiego wychodzi znacznie
          taniej (w sumienie wiem dlaczego, bo nikt nie oszczędza wtedy) - mieszka się
          bardziej komfortowo, a poza tym jest mniejsze prawdopodobieństwo np. wyrośnięcia
          grzyba na ścianach budynku, pozdrawiam i życzę zdrowych i radosnych Świąt
        • Gość: zmartwiona Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 83.238.69.* 16.02.07, 16:20
          Ja z mężem mieliśmy termin odboioru na 9 lutego, poprosiłam o zmianę na 15-go, bo trudno z wolnym. Jestem zmartwiona - nie udalo sie odebrać ani 15-go ani 16-go, występują usterki. Przejazdy kosztuja,do tego bezpłatny urlop, nie bardzo mi się to podoba. Mialam już umówione firmy do wykończenia od 16-go i teraz mam problem. Był ze mną na odniorze budowlaniec, stwierdził że nie widział jeszcze takiego śmietniska przy odbiorze mieszkań. Pan reprezentujący developera sympatyczny ale zabiegany, może za tydzień będzie inaczej i dokonamy odbioru.
    • Gość: batory12 Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 62.29.253.* 08.02.07, 21:48
      Witam wszystkich przyszłych spadkobierców Budnexu.Niektórzy z Państwa cieszą
      się z postępu prac Budnexu,inni niecierpliwią odbiorami.Ja odebrałem mieszkanie
      na Batorego 2 lata temu i przez to wszystko przechodziłem.Powiem krótko,firma
      Budnex nie jest łatwą firmą.Ucieka do skrótów prawnych,nie stosuje się w pełni
      do prawa budowlanego,energetycznego i zakopuje śmieci na placu budowy co jest
      karygodne(tak było i jest na os.Batorego).
      Krótki esej i informacja o firmie;

Firma na chwilę obecną nie ma problemów finansowych,ale działa mało
      profesjonalnie,nie posiada etatowych pracowników.Mieszkania budują firmy
      podwykonawcze które się zmieniają.Jedynie firma od montażu okien jest
      Budnexu,bo sami je produkują oraz beton i wyroby gdyż posiadają wytwórnię
      betonu w Gorzowie.

Przedwstępna umowa sprzedaży:
      Firma ma już doświadczenie i umowy są tak skonstruowane,że my mamy mniejsze
      prawa co do ewentualnych roszczeń.Dlatego przed podpisaniem trzeba ją
      KONIECZNIE skonsultować z prawnikiem(nie kupujemy altany).W naszej umowie
      powinny się znaleźć odsetki karne za nie dotrzymanie terminu realizacji.
      Kolejnym koniem Trojańskim jest wskaźnik Sekocenbud-jeśli materiały ulegną
      podrożeniu w trakcie budowy,a my w umowie mamy np.250.000 pln i basta to i tak
      musimy dopłacić.Ile? I tu zaczynają się spekulacje ze strony Budnexu.
      Budnex nigdy nie dotrzymuje terminu realizacji,dlatego warto mieć w umowie
      wzmiankę o odsetkach karnych za nie dotrzymanie terminu.I wtedy oni nam
      Sekocenbud a my im odsetki.Sprawa kończy się ugodą.Tak było w moim przypadku.

cdn...
      • Gość: sun Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.um.poznan.pl 22.02.07, 10:52
        Z tymi oknami to jakoś nie chce mi się wierzyć. Ja mam zamontowane okna
        aluplastu, a ta firma chyba nie należy do Budnexu.
        Osobiście nie miałam kłopotów z reklamacjami okien i grzejników po odbiorze, ale
        to były tylko sprawy regulacji.
        Niestety pomimo zapisów w umowie przedwstępnej nie otrzymałam odsetek karnych za
        opóźnienie w oddaniu mieszkania. Nawet nie raczyli odpisać na listy polecone.
        Kwota była zbyt mała zeby iść do sądu.
        Nowym mieszkańcom radzę wymienić zamki zaraz po odbiorze mieszkania. !!!!!
        • Gość: fakir Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.icpnet.pl 22.02.07, 20:37
          Kolor elewacji kolorem do bani, ale zaczynają wychodzić plamy białe, jakieś
          przebarwienia, dziadostwo, jak się pytam dlaczego tak się dzieje p.Kulczycki
          mówi iż to wina systemu Bolix, który miesza farby. Ale co mnie to interesuje
          kogo wina, ma to być usunięte i tyle. Prowizorka maxymalna, na klatkach
          faktycznie barierki okropne, 20 lat temu takie montowano w blokach z płyty.Te
          wszystkie skrzyneczki na liczniki itd. niby zamontowane, a ruszają się i
          wychodzą ze ściany. W dniu odbioru mieszkania czekałem aż założą okleinę na
          drzwiach wejściowych aby móc zamknąć mieszkanie,heh,wydaje się to śmieszne,ale
          tak naprawdę to nie jest śmieszne. Nie dorastają do pięt Atanerowi.
          Podwykonawcy pałętają się po budynku śnięci jacyś, zamiast wziąć się do roboty,
          po prostu porażka. Wind nie ma, choć miały się pojawić 2 tyg. temu, ogólnie
          developer jest słabiutki.
        • Gość: budnex forever Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 62.29.253.* 27.02.07, 21:47
          Tak to prawda,firma Budnex nie reaguje na roszczenia-nie odpowiada na
          polecone.Mówimy umownie firma ale chodzi o jej właścicieli czyli braci
          Krzysztofa i Andrzeja Nuckowskiego,ogólnie jest ich dyrektywa aby ich
          pracownicy ignorowali wszelakie monity.W zeszłym roku w okolicach października
          na wybudowanym os.Batorego przez Budnex wystąpiła awaria zasilania która trwała
          30 godz.(firma Budnex jest właścicielem transformatora).W tym czasie szanowny
          pan A.Nuckowski przejeżdżał swoim samochodem,spojrzał co się dzieje-i pojechał
          dalej nawet nie wysiadając.Wszystko na temat.
        • Gość: Batory12 Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 62.29.253.* 28.02.07, 21:46
          odpowiedź dla 'Maz' Jeżeli w przedwstępnej umowie jest wzmianka o odsetkach
          karnych za nie dotrzymanie terminu realizacji budowy(oddania mieszkania) masz
          podstawę prawną domagać się swojego roszczenia.Ja poinformowałem o tym firmę
          Budnex.Warto nadmienić,że odbierałem mieszkanie 2 lata temu i wówczas Budnex
          traktował w miarę poważnie klientów.Teraz to jest jakieś bezkrólewie,wataszkowe
          towarzystwo.Jeżeli mają w nosie nasze zasadne roszczenia-zostaje proces
          cywilny.Ponieważ ludzie boją się załatwiania swoich spraw przed sądem,właśnie
          takie firmy jak Budnex mają swoich klientów tam co każdy nosi z tyłu.
          • Gość: Roman Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 83.238.69.* 06.03.07, 17:11
            Odsetki karne to śmieszna kwota szkoda zabiegów. Pomyśl odbierasz mieszkanie i płacisz za sprzątanie bałaganu na terenie budowy, oraz za sprzątanie klatek a tam całą para pracują jeszcze firmy Budnexu. Tak więc placisz dwa razy za porządek wokół budynku za sprzątanie klatek po firmach wykańczających prace budowlane. Odbierając mieszkanie to wszystko powinno być wykonane , teren powinien być już zagospodarowany . Zerknij na ustalona miesięczna opłate i zobacz co widnieje w kwocie eksploatacyjnej :placisz za czystosć w budynku i wokół oraz za utrzymanie terenu Następna sprawa to fundusz remątowy. Gwarancja na budynek 3 lata , nie powstała jeszcze wspólnota a ty płacisz już po 0,30 za 1m2. Odsetki karne przy tym to pikuś. Ja wykonałem zdjęcia obiektu i przekażę p. redaktorowi, który myślę zrobi z tego uzytek. Czekam do pierwszego zebrania.
            • zerber Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu 09.03.07, 10:13
              ja tez myslalem, abysmy podjeli wspolna decyzje, ze czynsz bedziemy placic od
              rzeczywistego oddania budynku, czyli od zrobienia porzadku w srodku oraz na
              zewnatrz, windy oraz wywoz smieci nie istnieja, o zarzadzaniu budynkkiem nie
              wspomne, pozdrawiam
              • Gość: igor196 Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 195.117.122.* 25.03.07, 20:46
                Mam do Was pytanie i jestem ciekaw jak to jest w waszym wypadku, przysłali mi
                rozliczenie mieszkania i muszę dopłacić do 30 kwietnia 6000PLN, za mieszkanie
                45m, z tego co wiem ale dowiedziałem się o tym niestety po podpisaniu umowy,
                (ponieważ wynika to ze wzrostu współczynnika sekoncenbudu) jest to zapis
                nielegalny w umowie, jestem ciekaw czy jest ktoś jeszcze w takiej sytuacji co ja
                i jeśli tak to co zamierzacie z tym zrobić , bo ja na pewno nie zostawię tego
                tak sobie.
                Tym bardziej, że nikt mnie nie powiadomił ani nie mam zapisu w umowie o miejscu
                garażowym, że zostanie oddany w październiku, więc niech mi płacą odsetki od
                kredytu na to miejsce, a poza tym w jaki sposób chcą mi zapewnić parkowanie
                samochodu.
                • Gość: jakubos Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.07, 16:49
                  Tak, też mi przysłali do zapłaty.. ponad 5000tys za kawalerkę.., ale chyba nic
                  z tym nie będę robić, chyba że cała wspólnota się postawi.. więc albo nikt albo
                  wszyscy.. ogólnie developer ok, wywiązał się względem mnie.. nie mam punktu
                  zaczepienia. zapłacić muszę tylko całą miesięczną pensję a to trochę boli, +
                  kilka tysięcy jeszcze za akt notarialny.. na marginesie orientujecie się kiedy
                  będa akty i zebranie z administacją?? pozdrawiam.
                  • Gość: igor196 Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 195.117.122.* 27.03.07, 20:02
                    Mówisz ogólnie developer ok, nie powiedziałbym tego bo zgodnie ze sztuką, w
                    budynku wyposażonym w windę, oddanie mieszkania może nastąpić dopiero kiedy
                    winda jest sprawna, czyli praktycznie mieszkania nie są jeszcze oddane, i można
                    sie pokusić o odsetki karne od dnia 31 stycznia do momentu oddania windy, a poza
                    tym to co pisałem z miejscem garażowym nikt nie poinformował, że oddanie owego
                    nastąpi w październiku, chyba, że się mylę i ktoś to wiedział, w co wątpię, ja
                    na pewno tego nie odpuszczę i pewnie troszkę im nabrużdżę, ponieważ czuję się
                    oszukany, a ja ze wszystkich zobowiązań się wywiązałem. Pozdrawiam
                    • Gość: jacubos Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.07, 21:30
                      Jutro wykonam telefon do Budnexu..wybadam sprawę.
                      Twierdzę że kwestia wind nie jest raczej winą developera, tylko Schindlera,
                      który ich na czas nie dostarcza. Z garażami skandal, i w ogóle z bałaganem na
                      klatkach schodowych, teren jak na wysypisku. nie wprowadzę sie tam dopóki nie
                      dokończą drugiego skrzydła budynku. nie chcę mieć tynku na butach oraz
                      styropianu w mieszkaniu. Pozdrawiam. piszcie jak będą jakieś nowiny..
                  • Gość: roman Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 83.238.69.* 18.04.07, 21:56
                    Witajcie sąsiedzi, też otrzymałem do dopłaty kwotę.
                    Jednak zapis w umowie oparty na wskaźniku cen określony przez SEKOCENBUD dla obiektu 1110 jest nieprawidłowy -przecież nie budują nam domków jednorodzinnych obiekt 1110 to domki jednorodzinne- jak taki wskaźnik stosowany przy budowie domków jednorodzinnych ma sie do budynku wielorodzinnego. Ja nie dopłacę natomiast wystąpię o odsetki ustawowe za każdy dzień zwloki. myślę że kazdy z mieszkańców zetknie sie z problemem źle zamątowanej barjerki przy balkonach.Dziecko zwichnęło sobie nogę, dobrze że brat jest lekarzem i udzielił natychmiast pomocy. Ta odstająca barierka daje możliwość wypadnięcia małego dziecka. Jaki projektant to projektował, zgłosiłem do nadzoru budowlanego.
    • Gość: Hanna Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 150.254.121.* 19.04.07, 11:29
      Drodzy państwo!
      Firma najprawdopodobniej czeka na Wasze rezygnacje, bo w tej chwili, nasze
      mieszkania na rynku wtórnym wzrosły cenowo o 100%. W razie Waszej rezygnacji, od
      ręki znajdą chętnych. Budynek jest bardzo ładny kolorystycznie, przypomina
      raczej Sheratona, a nie pawie od Atanera. Wyglada elegancko i z klasą. Uroku
      dodają szklane balustrady. Aczkolwiek na klatce schodowej barierki zostawiaja
      wiele do życzenia. Wszelkie Wasze donosy na firmę, tylko opóźnią odbiór budynku
      przez miasto, nie wiem kto na tym zyska. Jak komuś mieszkanie było zbędne, to
      mógł nie kupować. Bo widzę, że wiekszość mieszkań stoi pusta, a duzo ludzi z
      niecierpliwieniem oczekuju własnego M.
      • Gość: john Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.07, 12:47
        Co też Pani opowiada?
        Nabywała tam Pani mieszkanie?
        Zobowiązania developera Pani czytała?
        Chyba jasnym jest fakt, że nikt nie zrezygnuje, bo jak sama Pani pisze, na
        wtórnym już 100% drożej. Ja kupiłem za gotówkę i nie spekulacyjnie tylko na
        zamieszkiwanie. A ponieważ dużo pracuję, brakuje czasu na wykończeni mojego m.
        Po prostu twierdzę, że należy Nam się wszystkim Klientom, jako Kupującym
        zwyczajny szacunek. Ja się wywiązałem z terminów.
        Chyba Pani żartuje, że ktoś zrezygnuje z aktów notarialnych- chyba że Pani
        pracuje dla tego developera.
        Info dla kogoś wcześniej-zaskarżyć Budnexu nie można, chyba że indywidualnie.
        Nie ma w naszym kraju zbiorowych pozwów. Pozdrawiam Panią Hannę..Pani najpierw
        pomyśli, a potem pisze..
      • Gość: Zakoszarowana Megi Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 62.29.253.* 05.05.07, 19:52
        Hanka piszesz takie bzdury bo pewnie kupiłaś mieszkanie do wynajmowania na
        godzinki.Jak gość idzie z laską na numer to nie rozgląda się na detale
        budynku,tylko co ma pod kiecką-i wszysko mu się podoba.Te mieszkania kupili
        ludzie co wydali swoje oszczędności życia,lub będzie je spłacać drugie
        pokolenie.Co za pusta kobieta,jak bąbka na choince.A Sheratona to pewnie
        widziałaś w Iraku zrobionego z dykty.Budnex to jest komunistyczne budownictwo
        po liftingu z przodu wernisaż a w środku zagroda.Na Batorego budowlańcy dają
        popisy,że ostatnio policja zciągała pijanego robotnika z żurawia budowlanego a
        parę miesiacy wstecz inny spadł z żurawia i się zabił.Po tym było
        cichosza.Sheraton dobre...
    • Gość: Halina Re: BUDNEX, ul. Wojskowa w Poznaniu IP: 212.122.214.* 26.05.07, 20:25
      Witam!
      Co państwo sądzą o tym, że do podpisania aktu nie musi zostać oddany cały
      budynek, tylko klatki, a jedynym problemem są windy. i jeszcze mam pytanie, czy
      ktoś wie, jak zareaguje bank, jeśli w umowie mam podpisanie aktu do konca
      czerwca, a z winy dewelopera tego nie zrbię? CZy mogą mi np. odebrać kredyt>?
      Nie mam w tym doswiadczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka