Dodaj do ulubionych

Archeolodzy znaleźli most, teraz zbadają wał

18.06.07, 21:57
Czyli ostożnie z tymi datowaniami. Pierwszy artykuł w GW był chyba przesadnie
entuzjastyczny.
--
Dlaczego ten i ów pisze? Ponieważ nie posiada dość charakteru, by nie pisać.
-samokrytyka-
Obserwuj wątek
      • yahoo_poznan Re: Archeolodzy znaleźli most, 18.06.07, 22:23
        renepoznan napisał:

> Yahoo - powoli sprawa się wyjaśnia. Jednak sprawdza się sceptycyzm w takich
        > przypadkach..

"Zdaniem prof. Hanny Kóćki-Krenz (Instytut Prahistorii UAM), te starsze, dębowe
        mogą mieć metrykę wczesnośredniowieczną. Wskazywałyby na to m.in. ślady
        charakterystycznego wiązania, jakie budowniczowie w czasach Mieszka I
        zastosowali m.in. w konstrukcji przeprawy przez Jezioro Lednickie."

A jednak nie wzięło się to z niczego... no nic, i tak musimy poczekać na wyniki
        datowania z AGH. Mam nadzieję, że potwierdzi się przypuszczenie o pochodzeniu
        przeprawy z czasów Mieszka I
        • renepoznan Re: Archeolodzy znaleźli most, 18.06.07, 22:50
          yahoo_poznan napisał:
          musimy poczekać na wyniki
          > datowania z AGH. Mam nadzieję, że potwierdzi się przypuszczenie o pochodzeniu
          > przeprawy z czasów Mieszka I

Też mam taka nadzieję. Potwierdziłyby się nasze podejrzenia a dodatkowo
          nastepne znalezisko przepraw mostowych bydowanych przez słowian. A zdaje się,
          że byli wysokiej klasy specjalistami w budownictwie drewnianym także w
          zakresie "infrastruktury".
          --
          Dlaczego ten i ów pisze? Ponieważ nie posiada dość charakteru, by nie pisać.
          -samokrytyka-
          • yahoo_poznan Re: Archeolodzy znaleźli most, 18.06.07, 22:56
            renepoznan napisał:

> Też mam taka nadzieję. Potwierdziłyby się nasze podejrzenia a dodatkowo
            > nastepne znalezisko przepraw mostowych bydowanych przez słowian. A zdaje się,
            > że byli wysokiej klasy specjalistami w budownictwie drewnianym także w
            > zakresie "infrastruktury".

Otoczenie wymusza nabywanie specyficznych umiejętności, podstawowym budulcem (i
            nie tylko) w tamtych czasach było drewno, trudno, by ludzie, których szansą na
            przeżycie było opanowanie obróbki drewna, nie doprowadzili tej sztuki do
            perfekcji :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka