• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Tysiące do MOPR po zasiłek Dodaj do ulubionych

• 17.05.09, 21:20
    Rzeczywiście pani Teresa koniecznie musiała brać kredyt na ślub córki, i to
    pewnie jeszcze w prowidencie, z odsetkami 50%, a teraz pomóżcie rodacy bo pani
    Terenia po hucznym weselu nie ma co jeść. Pani Bożena z kolei potrzebuje na
    wyrobienie nowego dowodu aż 100 zł, gdzie zwykły zjadacz chleba wydaje na to
    ok. 30 zł. Ponadto chce go wymienić dopiero teraz, bo rzekomo to uniemożliwia
    jej podjęcie pracy. Szkoda tylko, że obowiązek wymiany starych dowodów był do
    końca 2007 roku, a w tej chwili mamy połowę 2009 roku. Co pani Bożena robiła
    wobec tego przez ostatnie pół roku? Żyła na koszt osób pracujących i płacących
    podatki. Ręce opadają po prostu. Szkoda, że autorowi artykułu zabrakło
    odrobiny obiektywizmu, bowiem te dwie panie żyją również z podatków autora:)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: misia IP: *.lanet.net.pl 17.05.09, 22:35
      Nasze zarobki nie porawią się tak szybko, ponieważ podatki jakie
      płacimy są bardzo wysokie bo trzeba utrzymywać darmozjadów, którzy
      się utrzymują z zasiłków bo im tak wygodniej. Po co ma iść do pracy
      skoro panstwo da??? Błędne koło!!! Wyuczona bezradność naszego
      sytemu. Pomagać tym co potrzebują TAK ale króto a nie latami!!!
      • 06.07.11, 00:21
        Zgadzam sie .problem polega na tym ze ja mam wlasnie problem pierszy raz .i chcialem chwilowe wsparcie .ale potraktowali mnie jak cmoka.ze niby 300zl na jesc lub rachunek .i odkwitowany petent.moze ja nie mam jakis koneksji.jako alkocholik .czy byly aresztant.czy jakies cos pominelem.ja chyba odmowie tej pomocy bo ona mnie w niczym konkretnym nie pomaga.za te kwote moja konkubina ma sie sadzic o alimenty z osoba wielokrotnie karana .co jej dziecko uprowadzil itd.i lata bylo spokojnie.obawa o bezpieczenstwo.ja z kolei wedlug sugesti wypyskowanej pracownicy opieki wszechwiedzacej mam do 29 lipca zostac inwalida? bo mam epi.i od 3 lat dalem sobie spokuj o kolejne skarrzenie zusu.beznadzieja.co leprze mam porzycic prace co pracuje od 2 lat .bo niby opieka .ma tyle ofert pracy.innych dla mnie .a co jak zostane calkiem bez pracy.znam z ostatnich 21 lat te oferty pracy w gazecie czy nie aktualne oferty w RUP...
        butnosc nie wiarygodna co ciekawsze jej kierownik przed tem slownie obiecal mnie pomoc tak wieksza .realna tak ze nie wiem jak to dziala ale mam wrazenie odchaczenia petenta a mnie malo co pomaga.i wedle widzi misie
        • Gość: Do lem-on5 IP: *.pools.arcor-ip.net 06.07.11, 00:52
          Stary ! Tak gwoli ciekawosci : Jaka szkole skonczyles,skoro PISzesz z takimi bledami i panuje w Twoich wywodach taki POtworny rozgardiasz ?! Wiesz,jestem samoukiem Twojego jezyka,ale z takim przypadkiem jak Twoj,spotykam sie pierwszy raz ! Wybacz,taka mala dygresja i chwila szczerosci.:-)))
          • 06.07.11, 00:59
            a cos konkretnie w temacie .????
            nie da rady...mnie nie interesuje jk ja pisze interesuje mnie.konkretnie to co pisze
            • 06.07.11, 01:01
              ja rozumiem .nie ma pan nie pisal nigdy qwerta smartfonem text .z edytorem textu angielski.w przegladarce UC web
            • 07.07.11, 23:55
              lem-on5 napisaĹ?:

> a cos konkretnie w temacie .????
              > nie da rady...mnie nie interesuje jk ja pisze interesuje mnie.konkretnie to co
              > znam mnustwo takich podobnych odpowiedzi.na forum.jest duzo.osob ktore w temacie.zapytania.skupia uwage .nie na tym.co jest istota pytania .a na tym czy e ma kreste itd.lub o ma kreske to jest u .ale morze miec dwie kropki.to jest takie wazne .ze jakoby ma zaslonic temat .jesli to kogos podnieca .jakkolwiek no to ok.ale ja tu pisze .z zapytaniem konkretnym.konkretna informacja.a nie jakies tam formy odpowiedzi w celu wywyzszenia.wlasnej osoby.itp.nie zna mnie nikt .i nie wpadnie na to ze jestem osoba inwalida .slowna .lata pacjent tz.lekarza foniatry.ze ja w przeciwienstwie.do luxusu innych ludzi musialem musze nauczyc sie .mowic a po tem dalej..z reszta nie czuje sie dalej.tlumaczyc ze swojej wady wymowy.osobie ktora .patrzy.tu sobie zablusnac.dla mnie nie bluszczy odwrotnie.dla mnie wazna jest tresc a nie rodzaj wypowiedzi .czy spsobu .pisania .liczy sie problem .a nie dodatki .itd pozdrawiam milo
      • 06.07.11, 00:30
        chcialbym zauwazyc ze na skladnie.kosztow pieniedzy na pomoc .nie tak do konca jest to dla mnie jasne.ze niby bezposrednio idzie to z kieszeni pracujacych .przy okazji ciekaw jak jest z 3% na fundusz osob niepelno sprawnych od kazdego polaka pracujacego.skladka zus .a realna kondycja zasobow tych skladek.kapital Zus rachunek biezacy??
    • Gość: marcin IP: *.eastwest.com.pl 18.05.09, 08:07
      Co więcej, pani Bożena wychowała sobie i nam jako społeczeństwu kolejnego
      darmozjada w postaci swojej córki. Córka przed skończeniem 18 lat zakończyła
      swoją edukację, co oznacza, że nie ma nawet szkoły średniej (gdyby się wciąż
      uczyła, dostawałaby nadal alimenty). Żeby było jasne, nie uważam, że każdy musi
      mieć jak najwyższe wykształcenie, można wybrać szkołę zawodową i zdobyć
      konkretny zawód, tylko potem trzeba PODJĄĆ PRACĘ! Ale po co się przemęczać,
      córeczka pójdzie do opieki po kasę, bo jej "się należy"...
    • 18.05.09, 10:10
      Idioci, banda tępaków, imbecyle, durnie, matoły... I w MOPR-ze i wśród pismaków
      postępuje skretynienie najwyższego stopnia. Rzekoma bieda to czysta fikcja. Nasz
      system pomocy społecznej uczy, że wszystko się należy i wychowuje kolejne
      pokolenia swoich klientów. Należą się darmowe obiady (w szkole, w caritasie
      itd.) zasiłek na buty, na odzież, na ogrzewanie. I w żaden sposób nie jest to
      kontrolowane. Po co iść do pracy za 1000 zł, skoro z najróżniejszych zasiłków i
      darmowych uposażeń można wyciągnąć więcej + dorobić co nieco na czarno. Urzędas
      z MOPR-u zrobi "wywiad środowiskowy" i ma w pompie. Da kasiore na ogrzewanie
      (kiedyś dawali węgiel, ale coraz mniej jest pieców) a na co delikwent wyda, to
      już olać.
      Może "fachowcy" z MOPR-u, albo autorzy kretyńskiego artykułu spróbowali by
      znaleźć kogoś do jakiejkolwiek pracy - nawet za dobrą płacę? Może by się oczka
      otworzyły.
      • Gość: Lucjan IP: 95.108.85.* 14.12.10, 20:50
        Wielu tak robi, ale nie wszyscy. Ze względów na układy ustrojowe UBecji jestem na bezrobociu. Pracowałem jako radca prawnym. Obecnie walczę z MOPR Stare Miasto Poznan, który prowadzi działalność przestępczą p[rzeciwko swoim podopiecznym. Fałszują, wyrzucają i nie rozpatrują wniosków, pomimo kilkakrotnego ich składania. Mają sposób na aktywizację zawodową swoich beneficjentów - nie płacić im za czynsz, prąd i gaz, kilka razy wyłączą i rusza d... do bylejakiej pracy, żeby tylko z MOPRem nie mieć nic wspólnego.
        Dałem ogłoszenie pod tytułem "MOPR Poznań - bezpłatna pomoc" na Gumtree. Tam są moje dane, dla osób które potrzebują pomocy. W ilości siła. Pozdrawiam. Lucjan
        • Gość: lucyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.10, 21:06
          z ciebie radca prawny jak zemnie lekarz.
          • Gość: lucjanooooo IP: *.icpnet.pl 22.12.10, 20:53
            Gościu ma jakąś schizę!!! Radca prawny to dobry fach, pewnie lepszy ni pracownik socjalny. A jak się nic nie umie to się pracy nie dostanie albo nie utrzyma. Ale widocznie się poznali i gułę zwolnili! Żal!!!!!!!!
        • Gość: lucjana IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.12.10, 21:37
          pierniczysz koleś, akurat Mopr ten jest bardzo obiektywny i bardzo dobrzy pracownicy pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Leniom, naciągaczom i sępiącym wyłudzaczom guzik sie należy i będą tępieni jak robale.Do roboty sie weź a nie narzekaj na układy ustrojowe.Z ciebie radca jak z mysiej duuu*py rajzentasza
          • Gość: Lucjan IP: 95.108.122.* 28.12.10, 10:38

MOPR Poznań Stare Miasto przez oszustwa, aby nie przyznać świadczenia i znęcanie się psychiczne, prowadzi nielegalną aktywizację zawodową i zmusza ludzi do rezygnacji ze swoich usług.
            W czerwcu i lipcu pisałem trzy razy wniosek o pokrycie opłat za prąd i gaz. Pierwszy wyrzuciły, a na-stępne do dzisiaj nie jest rozpatrzony. Po spisaniu wniosku do moich papierów dopisały, że te opłaty pokryję z zasiłku okresowego. Napisała to p. dyrektor. Zasiłek okresowy przeznaczam na jedzenie, bilety - jeżdżę na szkolenie a urzędu pracy, art. chemiczne i inne bieżące potrzeby. Wydanie tego zasiłku na opłaty jest niemożliwe, chyba, że przejdę na fotosyntezę. Ostatnio p. Hanna C. dopisała do mojego wniosku ten sam wpis, w czasie jak dawałem dokumenty do skserowania i nie dostałem pieniędzy za prąd i gaz za październik, pomimo że napisałem o to wniosek, który pozostał bez rozpatrzenia. Ta sama p. Hanna C każe mi zamurować gniazdka, bo niepotrzebne, pomalować dziurawą, niedogipsowaną ścianę lub kserować CV i chodzić po mieście zostawiając w każdej firmie. W moich aktach jest wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego, bez określenia kwoty, wypisany bez mojej zgody i wiedzy.
            Najlepsza jest sprawa naprawy instalacji gazowej i piecyka. Na początku ubiegłego roku zamieszkałem w mieszkaniu, w którym była źle wykonana instalacja gazowa. Została zamknięta. Pracownik MOPR obiecał część środków na naprawę. Nic nie dostałem. Panie miały w d... zagrożenie dla życia i ludzi mojego i mieszkańców. W odmowie napisały, że to ja sam źle wykonałem instalację, a wiedziały, że mieszkam tam od dwóch miesięcy. Pożyczyłem pieniądze, aby nadal żyć. Przestał działać też piecyk gazowy. Konieczny przyjazd serwisu. Wydaje mi się, że czasami leci gaz i nie zapala się przy włączeniu. Odmówiono środków, bo ciepłej wody nie jestem pozbawiony, ale chyba z garnków, bo w kranach już nie ma. Jeszcze trochę, jak dalej tak pójdzie, to zostanę bezdomnym.

Chciałbym tą drogą ostrzec ludzi korzystających z pomocy MOPR, szczególnie Poznań Stare Miasto o nielegalnej metodzie aktywizacji zawodowej, prowadzonej przez MOPR.
            Metoda polega na niepłaceniu za prąd i gaz, aż usługa zostanie kilka razy wyłączona, wtedy ludzie ruszą d… i pójdą do każdej pracy byleby z MOPR-em nie mieć nic wspólnego. Pani Hanna C powiedziała, że jest to jedyna metoda mobilizacji do pracy i nie ma wyrzutów sumienia z powodu jej stosowania. Poinformowałem już o tym gazownię i energetykę.
            Metody MOPR:
            1. Wyrzucają złożone wnioski – sposób wszystkie wnioski składać wypisane przez siebie osobiście, z kopią dla siebie, lub żądać kopi wypisanej odręcznie, z przekreśleniem wszystkich wolnych miejsc, najlepiej pisać wniosek z pracownikiem i zamienić się drukami, wtedy nie podrobią wpisów,
            2. Przedłużają zapłatę np. przez robienie błędu w kwotach do zapłaty. Decyzje są wydawane po 30 dniach, a żadna decyzja nie jest prawomocna z datą wydania, jako spełniająca wniosek, ale każda ma termin na uprawomocnienie,
            3. Dopisują do wniosków, w niezakreślonych miejscach, że zapłata nastąpi z zasiłku okresowego, a ten idzie na życie – jedzenie, bilety, chemia itp.
            4. Pomijają rozpatrzenie wniosku o zapłatę za prąd i gaz. Składa się wniosek za jeden miesiąc, a MOPR przyznaje na trzy jedzenie i okresówkę, ewentualnie jakiś celowy, z pominięciem tych opłat, nie pokazują tych decyzji i wyłudzają oświadczenie o wycofaniu tego wniosku, bo został spełniony za trzy miesiące.
            5. Proszę się nie dawać zagadywać, bo w trakcie, słuchając ile i co dostaniemy, można własno-ręcznie wpisać, że z jedzenia lub okresówki zapłacimy za prąd i gaz.
            6. Najlepiej wcześniej mieć napisane na kartce, co potrzebujemy, a przy rozmowie niech będzie nasza znajoma osoba.
            Takich działań doświadczyłem na sobie w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Jest to oszustwo karane przez prawo, jak i forma znęcania się psychicznego.
            • Gość: skinhead IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 21:06
              Jesteś zwykłym naciągaczem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              1.Weź się za szukanie pracy a nie marnujesz czas na oczernianie mopr-u.
              2.W Poznaniu z twoim zawodem nie jest trudno o pracę.Chyba ,że jesteś cienki w tym co chciałbyś robić a na pewno tak jest jeżeli prowadziłeś swoją kancelarię i nie podołałeś zadaniu.
              3.Jaki biedny ma laptopa lub PC-ta i korzysta z neta bo ma od h...a czasu może mopr da tobie na abonament bo ci internet odetną a może napisz o zasiłek na cyfrę +
              4.Gdzie pracowałeś ,ża cię ub-ecja wyjebała i za co ??
              Jeszcze za niewinność nikogo nie zwolnili no chyba że lucka :)
              5.Tak beczysz jak byś był sparaliżowany od głowy w duł bez środków do życia .Boisz się fizycznej pracy to do ochrony wypiepszaj buraku .
              • Gość: Lucjan IP: 95.108.82.* 02.01.11, 16:38
                Z tego adresu IP pisała Lucyna, a teraz Skinhead,a może jesteś kameleonem z MOPRu, lub koleżanką mysiej rajsentaszy (okoliczny post), która pracuje w MOPRZe i niszczy ludzi jak kalaruchy, bo sama ma zniszczone życie, jest zgorzkniała, zakompleksiona i w ten sposób, będąc wrakiem człowieka rekompensuje sobie stracone życie. Ustawa o pomocy społecznej i regulamin nic nie mówi, że ludzie to kalaruchy i trzeba ich zgniatać. Która to pisze - Honorata Kobusińska czy Hanna Cieślak, a może obie na zmianę. Po adresie IP można was łatwo zidentyfikować. Dziękuję za napisanie prawdy o sobie i MOPR w waszym wydaniu.
                • Gość: kaczor donald IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.11, 12:08
                  nie marnuj czasu, tylko do roboty bo roboty jest od groma przynajmniej w poznaniu tylko chętnych nie ma i każdy kto to czyta przyzna mi rację .
                  • Gość: Monika IP: 95.108.82.* 14.01.11, 20:55
                    To ty śmiecisz w internecie. W Poznaniu nie ma pracy, chyba, że na czarno.
                    • Gość: lemon5 IP: *.154.107.219.static.quadranet.com 05.07.11, 21:07
                      witam milo Polakow obywateli polski.dzis przezylem tz wywiad .pracownika spolecznego.ani nazwa i nazwa nie mialo nic wspolnego ze sensem pomocy.moim mniemaniem.Pani M.koziol.mloda pyskata.wszechwiedzaca.i z mojej wiedzy.stronnicza .bylem u jej kierownik uzyskalem pomoc zadawalajaca.slownie.a tu pani M obcina mnie o 1/3 to co uzyskalem slownie od jej Kierownika hallo gdzie ja zyje.wchodzi w rachybe 400zl to jest pomoc ? ktora ni jak mnie nie pomaga a nawet zamiensznie w umysle .skoro taka mala kwota to to jest napiwek .bym sie zachlysnol byle czym i nic nie chcial wiecej.to jest jakies dziwne
                      • Gość: pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.11, 16:23
                        ach ta nasza polszczyzna ;)
                • Gość: buc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.11, 12:10
                  a z tym IP to amerykę odkryłeś
          • Gość: Lucjan IP: 95.108.122.* 28.12.10, 10:40
            Dziękuję mysiej .. i rajzentaszy pracującej w Mopr Stare Miasto za pokazanie prawdy o sobie
          • Gość: Monika IP: 95.108.82.* 14.01.11, 21:24
            Ten człowiek ma racje odnośne mopr i układów. Mieszkam na winogradach i do sąsiadki przychodzi pani z mopr. Wiem z opowieści jak kłamią i oszukują ludzi. O jednego mężczyznę wypytywali czy pije i krzyczy bo był w więzieniu i powiedzieli za co. Wcześniej przychodził młody mężczyzna, który nie chciał oszukiwać ludzi jak kazała mu kierowniczka - ostatecznie odszedł z tej pracy. Trzeba zabrać się za ten mopr. Proszę ludzi z prasy radia telewizji prokuratury i policji o pomoc dla tego człowieka. Moja znajoma pracowała w urzędzie pracy - chciała pomóc ludziom. Potem została kierowniczką w Mopr, jest obecnie złą dzieczyną, rodzina się jej sypie. W przypływie szczerości mówi czasami że mopr robi z kobiet wredne suki, wyprane z sumienia i uczuć, bo wszyscy to kryminaliści, oszuści i naciągacze, a tak nie jest. Potem tak zaczęła traktować męża. Dziewczyny, jeżeli każą wam żle traktować ludzi to uciekajccccie z pracy w mopr bo zaraz stracicie kobiecość i rodzinę.
        • Gość: adamczeski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.10, 11:35
          Gdzie pracowałeś kolego, że przez układy ub-eckie wylali cię z pracy?
          • Gość: Lucjan IP: 95.108.125.* 05.05.11, 08:43
            Pracowałe w Urzędzie Gminy Pobiedziska, gdzi burmistrz jest byłym agentem UB bardzo chronionym przez wymiar sprawiedliwości
            • Gość: Lucjan IP: 95.108.125.* 06.05.11, 15:00
              To jak pisała prasa agent Jurek, który donosił na rolnikow bo jest z PSL. A czy pan też jest z UB.
        • Gość: TW JUREK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.10, 22:02
          Do roboty nygusie zobacz ile śniegu spadło ,kiepskim jesteś radcą to szypę i heja ja tak zarabiam i sobie nie narzekam a na dachach dwa razy tyle kasuje. Wstyd mi by było iść po jałmużnę . Państwo ma Państwo da ,to jest twoja dewiza na Życie a zastanowiłeś się Co ty możesz zrobić dla państwa
        • Gość: Potrzebujaca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.11, 18:48
          Witam Pana.
          Próbowałam znaleść do Pana dostęp za pomocą portalu Gumtree ale chyba już tego ogłoszenia nie ma???

Będę rada, mieć możliwość nawiązać z Panem kontakt.
          Mam sporo poważnych zastrzeżeń co do działalności MOPS i w ogóle władz administracyjnych Poznania.
          Proszę o kontakt pod adresem email:hosaria9@wp.pl

Pozdrawiam
        • 05.07.11, 23:11
          chce dopisac odnosnie niby .ze ja tez jakis obibok.
          mam ponad 30 lat przepracowane w pl.swoj zawod
          wykonywany w pl i uni ...
          duze doswiadczenie .nie chodzi o stawke.na 1/h
          ale miejsce pracy.ponoc jest duzo .wpisy w glosie wielkopolskim lub nie aktualne oferty RUP..
          itd..ja mam prace .obecnie od 2 lat malo platna ale ja sie pracy nie boje.
          co do Opieki spolecznej ? tera jestem chwilowo w dolku zwrocilem sie .dostalem alternatywe 200-300zl albo rachunek albo na jesc i to jest to co Pani opisuje.zart.odkwitowanie petenta .ja nawet tej pomocy pewnie nie wezme.po co by Opieka miala statystyke ze tak duzo pomaga nic nie pomaga .i w ten sposob powstaja takie artykuly.z palca wyssane..jakoby opieka komus pomogla w czy sie pytam dzis dowiedzialem sie od pracownika.ze prace sa full gdzie mowimy o polsce .czy estoni..na budowie.Programy programowe RUP i opieki to mnie sie wydaje potrzebne by pracownicy tam pracujacy .mieli podstawe do swoich niby skutecznych dzialan i odbierania pensji.a co bedzie jak jedna z druga straci etat .Oczy sie otwierac beda .na swiat realny...
        • 09.07.11, 00:20
          Szanowny Panie ! prosze o kontakt...w wielu punktach podzielam Pana zdanie....moj e-mail;organizator_org.domow_inc@gazeta.pl marian szydlowski
      • Gość: ? IP: *.icpnet.pl 23.02.11, 13:05
        zapominasz czlowieku o niepelnosprawnych co z mopru biora ! i maja calkowita niezdolnosc do pracy, pukni sie w leb co ty piszesz tu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • 06.07.11, 00:54
        dobra praca rozumiem mial pan na mysli podobnie .jak sugestia MOPRu taki dobry zarobek to taki co by nie bila po kasie a zysk pozostal pozostaly sirodki u wlasciciela
        brak fachowcow generalnie wynika z tego iz nie pozwoli pracownika za 1000zl wyprowac sobie flaki u pracodawcy latami .gdy ten nastawiony na zysk z pracy i pracownika wolal woli pracowac po za krajem za 4 krotnie wieksze pieniadze .gdzie prace wykonuje spokojniej dokladniej i jest doceniony.
        jak tez gdy wroci do kraju liczy na wsparcie kraju choc chwilowe w opiece .hallo
        euro wydaje u nas kapital naplywowy .zapomina sie o tym 1000000 x 1200euro np: to malo
    • Gość: kasia1978 IP: *.icpnet.pl 18.05.09, 10:13
      Kiki...trochę więcej refleksji i wyrozumiałości:)
      • 18.05.09, 10:37
        Tak, tak, najlepsze jeszcze to o bezrobotnym z trojka dzieci - po co sobie narobil TROJKE dzieci? Czy ludzie nie umieja liczyc ile kosztuje utrzymanie dzieci? Kalkulatora nie maja? Czy na prezerwatywy im szkoda? Banda darmozjadow... Jeszcze zeby chociaz np. smieci zbierali przy drogach w ramach prac spolecznych albo dzieci przeprowadzali przez ulice, ale oni tez nie moga, bo jak pisze autor, sa "uzaleznieni" HAHAHAHA a pistolet im do glowy ktos przykladal jak sie "uzalezniali" czy sami w siebie wlewali alkohol? Bydlo, margines spoleczny... No i ta pani z kredytem na slub corki, normalnie czeski film...
        --
        Glen Quagmire: Don't look at me like that. Fat chicks need love too... they just got to pay for it.
    • Gość: Poznaniak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.09, 16:32
      A spróbujcie nie dać pieniędzy Klientowi MOPR (pokoleniowemu), z
      miejsca udaje się do dyrekcji, bo jak wieść niesie, tam nie dostanie
      odmowy. Dyrektorzy MOPR panicznie boją się konfrontacji z mediami.
      Dlatego po interwencji Klienta, jest telefon do pracownika
      socjalnego lub kierownika filii z rozkazem natychmiastowego
      udzielenia wsparcia finansowego, nie pytając się czy taki delikwent
      ma prawo do jakiegokolwiek zasiłku. A gdzie praca socjalna?
      Praktycznie pracownicy socjalni powinni przejść do Działu Świadczeń
      (czytaj: Działu Rozdawania Pieniędzy). Tak już jest od prawie
      dziesięciu lat. Poznański MOPR powinien zmienić nazwę na MORP -
      Miejski Ośrodek Rozdawania Pieniędzy. Skandal!
    • Gość: Jedynydon-live IP: *.izacom.pl 22.08.09, 21:55
      Kiki - masz rację -wyrobienie dowodu to koszt 30 zł -opłata w Urzędzie plus 16-18 zł -koszt zdjęć ...Zapewniam Cię że Pani Bożena nie otrzyma 100 zł na ten cel. Co do Pani Teresy to informuję iż zajęcia komornicze , inne niż alimentacyjne nie podlegają odliczeniu od dochodu i nie stanowią przesłanki do udzielania pomocy . Jest tyle prawd ile osób a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ...Podatnicy zwłaszcza Ci prowadzący działalność gospodarczą uważają iż zbyt łatwo można otrzymać pomoc - i ze państwo opiekuńcze generuje tylko niezaradność ...Klienci odwrotnie - że procedury związane z otrzymywaniem pomocy są zbyt skomplikowane - a pracownicy jak żandarmi pilnują każdego grosza . Jedni i drudzy niestety obrzucają MOPR i inne instytucje pomocowe błotem...Fakt jest taki że kryzys jest - światowy - a statystyki nie kłamią -ludzie tracą pracę z powodu recesji.Wielu trafi do MOPRU...
      • 22.12.10, 21:13
        Gość portalu: Jedynydon-live napisał(a):

> Kiki - masz rację -wyrobienie dowodu to koszt 30 zł -opłata w Urzędzie plus 16-
        > 18 zł -koszt zdjęć ...Zapewniam Cię że Pani Bożena nie otrzyma 100 zł na ten ce
        > l. Co do Pani Teresy to informuję iż zajęcia komornicze , inne niż alimentacyj
        > ne nie podlegają odliczeniu od dochodu i nie stanowią przesłanki do udzielania
        > pomocy . Jest tyle prawd ile osób a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .
        > ..Podatnicy zwłaszcza Ci prowadzący działalność gospodarczą uważają iż zbyt łat
        > wo można otrzymać pomoc - i ze państwo opiekuńcze generuje tylko niezaradność
        > ...Klienci odwrotnie - że procedury związane z otrzymywaniem pomocy są zbyt sk
        > omplikowane - a pracownicy jak żandarmi pilnują każdego grosza . Jedni i drud
        > zy niestety obrzucają MOPR i inne instytucje pomocowe błotem...Fakt jest taki
        > że kryzys jest - światowy - a statystyki nie kłamią -ludzie tracą pracę z powo
        > du recesji.Wielu trafi do MOPRU...

Tak z ciekawości - czy w Polsce mamy recesję? Czy może tylko firmy starają się pozbyć kombinatorów/naciągaczy/złodzieji/"penerów", "nadmiernie roszczeniowych" itp. ?
    • 05.07.11, 21:45
      witam wszystkich polakow i inne narodowosci .przezylem dzis szok nerwowy.ponizenie.brak mysli wizji o celowosci zwracania sie .o jakomkolwiek pomoc od spoleczenstwa.a w szczegulmosci instytucji polskiej typu opieka spoleczna pomoc rodzinie.znajac sytuacje od 1993r odnosnie projektow calej takowych checi dzialan.teoretycznych zamyslow.mysle ze cos tu jest nie tak.podejrzewam na swoim przykladzie .po mimo iz pani dyrektor chce dobrze pomoc w potrzebie .jak i jej podwladna pani Kierownik w moim przykladzie grunwald.przychylnosc cel zrozumienia .to w konfrontacji z pracownikiem.ktory przyszedl na wywiad.? przezylem szok.na dzien dobry.wypyskiwanie iz zwrocilem sie do szefowej.to co mnie pomoc jest potrzebna jak Pani dyrektor .i Kierownik akceptacja .i milo.pracownik pyskujacy wszechwiedzacy.na zasadzie ze sie nie nalezy.no moze 200-300zl na zasadzie jedzenie lub rachynek .ta pomoc stawia mnie w klopocie .bo nie dosyc ze jest o 1/4 mniejsza o relalna pomoc obiecana od szefa .tej osoby.to stawia mnie pozycji .jakoby mam sie zrobic inwalida w okreslonym czasie. na papierze .ja mam schorzenie.epi.od lat i nie jestem na rencie od lat bo zus nie ma sirodkow mniemam .wiadoma sprawa Zus..Ale mam wrazenie po wizycie pani z opieki rzodzinie.ze na 3 osoby ta kwota jest na zasadzie masz i odwal sie...w wyniku takich insynlacji.znam rodzaje i wysokosci udzielanych pomocy sasiada np: to jest na odczepne .i mniemam wynikajace z chumoru pracownika a nie ma nic wspolnego z moja sytuacja realna rodziny .napewno odniose sie do Pani Dyrektor a jesli nic to nie zmieni odmowie pomocy.nie jestem jakims gorszym obywatelem tego kraju.niz np: ukrainka ktora tez na jedno dziecko dostala o 3x wiecej propozycji.np albo sie pomaga albo mowi otwarcie nie ma i ok..moj dom sklad to ja konkubina jej syn i za chwile moja corka wraca.czyli docelowo 4 osoby wiekowo 45l 38l 21l 14l z tych osob dwie to epileptycy.
      • Gość: Do lem-on5 IP: 178.8.252.* 05.07.11, 22:06
        Tej ! POpros kogos kto PISze PO POlsku,bo obracam lapa we wszystkich kierunkach i nic z tego nie kumam ! Krzywde Ci robia ? Skad POchodzisz i co cie boli ? :-))
        • 05.07.11, 22:28
          pisze smartfonem .klawiatora .nie polski
          dzienkuje za kazda.odpowiedz .ta ponizajaca tez.dla mnie kazda pomoc podpowiedz jest cenna.
          naj prosciej jest sobie pomoc emigracja z tego kraju.gdzie zawilosc nie logicznych sytuacji.przepisow.doprowadza ludzi do nedzy .w sirodku europy...
          • Gość: Do lem-on5 IP: 178.8.252.* 05.07.11, 22:46
            Przeciez nie zostales POnizony,tylko prosilem,aby napisal Twoje bolaczki ktos kto zna POlska PISownie i PISze w miare z sensem i bez bledow.Jeszcze raz pytam : Jestes POlakiem czy przybyszem ? Bo to zasadnicza roznica w radzeniu :-))
            • 05.07.11, 23:20
              tak jestem polakiem moja konkubina tez jej i moje dziecko.
              w domu jest obecnie .3 osoby.ja pracuje i kobieta zaczela .od 3 tygodni.
              dostalismy propozycje 200-300zl albo na jesc .a sie skonczylo wczoraj albo na rachynek ktorych mam 3 rachunki po 300zl...a i dowiedzialem sie ze mam ta prace olac.bo opieka ma full ofert .dla mnie to bzdura.nie bede mial wcale pracy.mam ja od 2 lat.
              mam w glowie by za chlebem pojechac kolejny raz za granice.tam to socjal po krotkiej pracy i realny a nie sciema...
              • Gość: Do lem-on5 IP: *.pools.arcor-ip.net 06.07.11, 00:10
                Ok.Kolego ! Albo robisz nas tu w bambuko,albo PISzesz prawde i przy okazji jestes malo obrotny.Z tego co sie doczytalem (dostalem przy okazji oczoplasu) jestescie wszyscy w sile wieku i obydwoje z konkubina pracujecie.Nie wierze,ze zarabiacie tylko 200-300 zl na miesiac i sie pytam : co robi Wasz mlodzian w wieku 21-lat ? Jest na Waszym utrzymaniu (bo jest chory) czy tez ma tylko tzw.zawod "syna" ? Skoro pracujecie,to w imie czego macie dostawac tzw.socjal i dlatego pewnie Was olewaja ! No i na koniec rodzynek : Stac cie na internet i kompa a na jedzenie i oplaty juz nie ? Stary,cos mi tu nie pasie ! :-))
          • 05.07.11, 22:52
            wiadoma sprawa polki polacy.jada do kraju x chwile popracuja i socjal.prace dorywcze jak kolwiek.
            ja mam fach .ale placa w pl.tyle co za prace .na parkingu.
            lata pracowalem w pl.dwa zaklady fabryki zamkneli gdzie pracowalem teraz tam lidl market jest ponoc.od 90 roku bezrobocie w polsce.z roku na rok mniej miejsc pracy.firmy ktore powstaly.walka o znajomych by prace ewentualnie miedz .choc na krotko.taki uklad podobny .sytuacja.jak bym jechal do innego kraju.czyli na ktrotko.ale za 4x wiecej.mam swoje lata .juz na mallorce widzialem .pracowalem.np z panem dziadkiem co zarabial .by wnuczke wykupic z dlugow.nie ewenement.za chlebem w calym tego slowa znaczeniem.
            mnie zdumiewa optymizm ludzi polakow.prawdopodobnie czesc polakow zrozumie .moja tu probe pisania na te tematy.ja rozumiem etat urzednika linia kredytowa.stala w miare posada.i co ma taka osoba mnie zrozumiec.rzemiesnika.czlowieka co sam wychowal corke.za chlebem po wielu krajach.a jak niby na stale i potkniecie.z rachunkami o pomoc .wolanie .to odp.typu na nie.lub jalmuzna...albo jestem u siebie w kraju rodzinnym .albo ten kraj ten sam z nazwy .ale typ niemiecki kasa ja mam .nikomu nic nie pomoc.lepiej samemu zjesc.zniszczyc .ja mam ty z glodu padni.zatrudnianie z 4-krotnym zyskiem najlepiej ponizej sredniej krajowej.zarobki z 90-dziesiatych lat .ceny .koszty o 4x wieksze.
            zrozumcie mnie nie mam na rochunki.jedzenie skonczylo sie wczoraj.wizja ucieczka do innego kraju.za chlebem.ale we troje.pomocy w pomocy spolecznej ja nie widze.jak wogole .odchaczenie petenta.za 200-300zl z poszanowaniem do flagi i godla.i prezydenta .i premiera ...do ludzi szacunek
    • 06.07.11, 01:11
      krew czlowieka zalewa jak czyta sie komentarze.....odpowiadajace zreszta poziomowi brukowca "Glos Wielkopolski" - 1. nie istnieje w naszym kraju pojecie polityki pomocy spolecznej a jedynie system pomocowy. - 2. przez okreslenie "system" - rozumiemy Ustawe o Pomocy Spolecznej z nia 12.03.2004 r. Ustawa podzielona jest na czesc obligatoryjna i fakultatywna. Do czesci obigatoryjnej nalezy zapewnienie przez gmine "schronienia, ubrania, posilku, osobie lub rodzinie tego potrzebujacej" - pod pewnymi warunkami okreslonymi w odrebnych przepisach. Te system dziala dobrze i jest sprawdzalny. Nie ma tam zapisu ktory pozwalalby na pomocy rodzinie czy osobie zagrozonej wykluczeniem spolecznym...i nie mozna winic urzednika nazywanego umownie pracownikiem socjalnym, ze nie rozumie rozpaczy ludzi ktorzy znajduja sie w dramatycznej sytuacji zyciowej czy materialnej. Robot nie zostal tak zaprogramowany bo nie istnieje taki program. Odrebnym watkiem bylyby tu tzw. organizacje pozarzadowe dotowane przez samorzady- robiace nie maly biznes na dzialalnosci pomocowej zreszta w obopolnym interesie; samorzadu gminnego; - bo ma gdzie utopic! przyznane na bzdetne programy fundusze unijne i budzetowe, organizacji bo mozne sie niezle oblowic! zaleznie od ukladow. Przykladow mozna mnozyc..a nasz kraj nie jest na szarym koncu w Europie ktory przeznacza nie male srodki na tzw."pomoc spoleczna" - tylko ze po drodze do adresata dociera ulamek procenta. Z pelna odpowiedzialnoscia pisze te slowa, od lat bowiem prowadze domy pomocowe dla osob bezdomnych i swiadomie odmawiam wszelkich dotacji...utrzymujac organizacje pomocowa z sponsoringu i wkladu srodkow zapracowanych przez podopiecznych.....nie przyloze sie do okradania, okradanych w majestacie obowiazujacego prawa...tylko pozornie wydaje sie, ze wtracilem tu watek doswiadczen wlasnych...ale tak dziala nasz system pomocowy w kraju...gdzie jest NIK, gdzie inne organy kontrolujace zjawisko ?- zupelnego zdziczenia w tym systemie, gdzie inicjatywy Ustawodawcze.?....ich nie ma i nie bedzie...bo gdziez upchnac "pociotkow" lub samemu znalezc intratny fotel jak nie w Radzie Nazorczej organizacji pozarzadowej hojnie dotowanej przez podatnika.......taka jest prawda..nie liczcie wiec na realna pomoc, ona moze byc przyznana na poziomie przetrwania biologicznego...ale czy to jest pomoc?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.