Dodaj do ulubionych

Lektorzy języków obcych w firmach- jakie stawki?!!

03.02.10, 08:02
Jestem lektorem j. włoskiego i właśnie dostałam propozycję współpracy z
firmą- grupa ma liczyc max. 8 osób, lekcje 2 razy w tyg po 1,5 h.
Zaproponowano mi 70 zł netto za każde zajęcia. W związku z tym, że nie bardzo
orientuję się, jakie stawki są aktualnie na rynku, to bardzo proszę o Waszą
opinię! Sprawa jest pilna, bo jeszcze dzisiaj muszę dać odpowiedź czy
akceptuję proponowane warunki...
Edytor zaawansowany
  • 03.02.10, 17:55
    Mogę powiedzieć jak jest w Warszawie. 40-60zł za 45 minut w szkołach
    językowych (renomowanych, a nie małych szkółkach), za zajęcia
    firmowe podobnie, lecz zazwyczaj troszkę więcej. jeżeli te 70 zł są
    za 45 min. to jest to dobra stawka, jeżeli za 90 to zapomnij. Lepiej
    samemu przez ogłoszenia sobie poszukaj klientów. Więcej zarobisz,
    nie będziesz niewolnikiem jakiejś niepoważnej szkółki.
    Oni jednak i tak znajdą lektora na te zajęcia. Zazwyczaj jest to
    osoba bezpośrednio po studiach, albo student, która jeszcze nie
    przeliczyła, że za takie pieniądze nie da rady żyć na przyzwoitej
    stopie (po opłaceniu podatków, Zusu i licząc ferie, wakacje itd).
  • 05.08.10, 11:53
    Hej, bierz i o nic nie pytaj. Cena dobra. Ja pracuję w prywatnej szkole językowej od 6 lat. Oprócz tego w podstawowej. Najlepszy układ. Jeśli chodzi o włoski czy hiszpański twoja stawka to norma. Języki podstawowe jak angielski czy niemiecki sa mniej "w cenie". W dużych miastach można wyciągnąć 400-450 za grupe 2*w tyg po 2 godz 45 min ale u mnie w 50 tys. mieście jest to 300 zł. ale jak dla mnie dorobić 1200 do pensji nauczyciela piechota nie chodzi:) W końcu zaczęło mi starczać na własne potrzeby a i prestiż wzrasta :) To TA nauczycielka która w szkole prywatnej uczy znaczy potocznie lepsza od innych:) No i chętnych na moje miejsce nie brakuje bo teraz wszędzie się narobiło dużo filologów. Koleżanki z pracy zazdroszczą. A ja bardzo lubię to co robię, bo w szkole językowej "odpoczywam" inny poziom nauki. Tu jest naprawdę fantastycznie:) Także mam nadzieję ze komuś pomogłam moim wpisem, takie są stawki w szkołach językowych. Pozdrawiam!
  • 05.09.17, 05:36
    dzieko za odpowoedz do tego postu. tez mnoe ten temat interesuje, bo chce wrocic do kraju, bo bardzo.dlugim pobycie, poslugujac sie angielskim bisnesowym.i prawniczym na codzien, wiec moze bedzie dobrze (nie licze na zadne bogactwa, tylko aby na rachunki zarobic). Interesuje mnie co rozumiesz ze poziom inny w szkole jezykowej niz w zwyklej? czemu "odpoczywasz"? dzieki z gory.
  • 02.06.17, 20:17
    Podnoszę temat sprzed 7 lat. Mam prowadzić zajęcia z języka niemieckiego gramatyka plus konwersacje czyli wszystkie poziomy w firmie informatycznej we Wrocławiu. Jaką stawkę godzinową sobie zażyczyć? Bezpośrednio, nie przez szkołę.Dodam ,że nie mam doświadczenia w uczeniu dorosłych, bo dotąd uczyłam dzieci i młodzież. Uczyłam dorosłych przez internet,ale to nie to samo. Mam jednak nadzieję,ze będzie łatwiej z dorosłymi niż z dziećmi, bo odpada kwestia dyscypliny.
  • 05.09.17, 05:37
    to samo mnie i teresuje - w Plocku, lub w Olsztynie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.