Dodaj do ulubionych

hiszpański w Hiszpanii

24.02.07, 18:52
Zastanaiam się nad kilkutygodniowym wakacyhnym kursie hiszpańskiego w
Hiszpanii. Znalazłam dużą ilość ofert, ceny niestety nie zachwycają. Czy jest
może ktoś, kto był na takim kursie? Warto, czy nie? Którą szkołę wybrać? W
którą część Hiszpanii jechać? Lepiej nocować u rodziny czy w akademiku?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na te pytania
Obserwuj wątek
    • pandora_ Re: hiszpański w Hiszpanii 25.02.07, 10:45
      Zakwaterowanie u rodziny ma plusa: gadasz non-stop po hiszpańsku.
      Miejsca warte grzechu:
      W wakacje Malaga, Almunecar
      Do szaleństw ale i zwiedzania: Madryt, Kadyks, Sewilla, Granada!!!, Barcelona,
      Sewilla
      Poszukaj w sieci szkoły INMSOL (Instituto Mediterraneo Sol) z Granady - to nie
      jest bardzo droga szkoła (choć w Granadzie akurat jest dużo tańszych - natomiast
      jakość nauczania - kiepskawa). Mają grupy po 8 osób, a kurs możesz podzielić na
      pół i druga połowę spędzić w Almunecar - w Almunecar mają ładną szkołę w
      spokojnym miejscu, z pięknym balkonem :)))
      Ogólnie w Granadzie jest fantastyczny klimat - szkoły tam zwiedzałam w zeszłym
      roku we wrześniu. Jak napiszesz coś więcej (poziom języka, zainteresowania i
      budżet), to Ci coś polecę. Andaluzja w ogóle jest najpiękniejszym i
      najciekawszym regionem Hiszpanii :) I w Granadzie dają super tapas w knajpach!
      Malaga jest o tyle wygodna, że z Warszawy lata tam norwegian (norwegian.no) i
      bilety są dość tanie. Do Granady trzeba dojechać autobusem. Z Granady do
      Almunecar jest około 70 km.
      Nie szukaj po szkołach typu Enforex, Don Quijote - to szkoły drogie, nie mówię
      że złe - ale raczej dla klientów, którym zależy na bardzo wysokim standardzie
      nauki - mniejsze szkoły też są ok i czasem mają ciekawsze programy.
      Jeszcze w Walencji jest Taronja, taka szkółka z zacięciem artystycznym,
      fantastyczni ludzie, dużo młodzieży.
      Madryt też jest interesujący, ale ma trochę kiepski klimat latem - i nie wiem,
      czy lata tam coś taniego, ja tylko LOT-em do Madrytu latam.
      W poniedziałek będę miała przed oczyma cenniki, napisze więcej.
      • rhubarbe Re: hiszpański w Hiszpanii 01.03.07, 11:24
        Bardzo dziękuję za te wszystkie wiadomości! :)
        Na pewno wezmę te wszystkie rady pod uwagę. Pytasz o mój poziom i dostępny
        kapitał. Tak więc hiszpańskiego uczę się dwa lata, ostatnio z coraz większym
        zapałem. Myślę, że jestem w stanie dogadać się z kimś hiszpanojęzycznym.
        Co do pieniędzy, to mam nadzieję, że wystarczą na jakieś 2-3 tygodnie.
        Bardzo proszę o kolejne sugestie! :)
          • lenik74 Re: hiszpański w Hiszpanii 14.04.07, 18:21
            Witam.
            Przeczytalam to co Pani napisala o kursach. Marze o kursie w Hiszpanii. Nigdy
            tam nie bylam i poziom moj jest absolutnie zerowy. Chcialabym poprostu polaczyc
            wypoczynek z czyms pozytecznym i poznac przy okazji kraj i nowych ludzi.
            Zastanawiam nad miesiecznym kursem. Ile trzeba miec pieniedzy na rozrywki i
            jedzenie? Szukam posrod ofert i juz boli mne glowa. Nie wiem na co zdecydowac
            sie. Wszedzie jest pieknie. Szukam kursu dla doroslych. Bylabym bardzo
            wdzieczna za informacje!!!
            • pandora_ Re: hiszpański w Hiszpanii 25.04.07, 22:02
              Pieniędzy na rozrywki i jedzenie trzeba mieć odwrotnie proporcjonalnie do
              jakości szkoły i zakwaterowania :)
              Wszystko zależy od tego, co chcesz zobaczyć/zwiedzić. Ja naprawdę polecam
              Andaluzję - można sobie skoczyć do Malagi na 2 tygodnie "pobyczyć się" (na
              przykład Malaca Instituto i partnerska szkoła Enforexu mają.. .BASEN na terenie
              szkoły!), a potem - Granada, Granada i jeszcze raz Granada! (i tutaj InMsol albo
              Don Quijote tudzież któraś z mniejszych szkółek - w Granadzie prawie każda
              szkoła jest sympatyczna i niedroga, może oprócz tych fancy schmancy
              umieszczonych w carmen, gdzie uczą się Amerykanie - ale BARDZO MIŁA jest
              Castilla, choć nietania).

Alternatywnie - Barcelona/Madryt, ale na pierwsze spotkanie z Hiszpanią - nie ma
              jak Andalucia!
              --
              Blog Pitu i mamy
              Tutaj spełniam się zawodowo...
              Aukcje dla Sebastiana
            • c_hispanico Re: hiszpański w Hiszpanii 11.06.07, 17:30
              Hola,
              ofrezco curso de dos semanas con alojamiento por 450 euros.
              Saludos.
              Benjamin fernandezlenik74 napisała:

> Witam.
              > Przeczytalam to co Pani napisala o kursach. Marze o kursie w Hiszpanii. Nigdy
              > tam nie bylam i poziom moj jest absolutnie zerowy. Chcialabym poprostu
              polaczyc
              >
              > wypoczynek z czyms pozytecznym i poznac przy okazji kraj i nowych ludzi.
              > Zastanawiam nad miesiecznym kursem. Ile trzeba miec pieniedzy na rozrywki i
              > jedzenie? Szukam posrod ofert i juz boli mne glowa. Nie wiem na co zdecydowac
              > sie. Wszedzie jest pieknie. Szukam kursu dla doroslych. Bylabym bardzo
              > wdzieczna za informacje!!!
              • kol32 Re: hiszpański w Hiszpanii 15.06.07, 14:22
                Hej. Byłam na takim kursie w super szkole w Madrycie. Wszystkim zainteresowanym
                polecam firmę, która pośredniczyła w organizacji kursu: www.tt.edu.pl Pełen
                profesjonalizm. Organizują wszystko a płaci się tyle samo ile zapłaciłoby się
                organizując kurs na własną rękę. Mają też inne oferty w Hiszpanii. I nie tylko.
                Polecam.
                    • pandora_ Re: hiszpański w Hiszpanii 16.06.07, 20:38
                      Bo agenci pracują na zasadzie marży - i choć opłata za sam wyjazd może być taka
                      sama, jak "na własną rękę", to de facto zawiera ona wiele opłat w rodzaju na
                      przykład transferów bankowych, przewalutowania itp. Wszystko to zazwyczaj
                      pokrywa marża w kilkudziesięciu procentach i zostaje akurat na zarobek. Porządny
                      agent ma więc wiele dodatkowych usług - które są plusem dla klienta, bo może z
                      nich skorzystać :) Wejdź sobie na cactuslanguages - każdy kurs masz 5% taniej,
                      niż w szkole - ale oni akurat w pln nie sprzedają...
                      --
                      • malaga_mia Re: hiszpański w Hiszpanii 17.06.07, 16:07
                        Ja znam agenta ktory oferuje kursy taniej niz na wlasna reke!!! Bylam raz z
                        Cactus i nie bylo wcale taniej! W zeszly roku pojechalam do Malagii z
                        Estudia-Espana i zaoszczedzilam kupe kasy. Im dluzszy kurs tym wiecej
                        zaoszczedzisz, ogolnie to chyba 10%. A zaliczke placi sie w zlotowkach, na
                        polskie konto, wiec same plusy! :)))
                      • kol32 Re: hiszpański w Hiszpanii 18.06.07, 08:49
                        Hej. Byłam na stronie cactusa. Sprawdzałam ofertę na Hiszpanię. Owszem dają 5
                        procentowy rabat ale dopiero przy kursach 12 tygodniowych. Polacy rzadko jeżdżą
                        na tak długo więc to chyba nie dla nas. A poza tym myślę, że z każdą firmą
                        można by wynegocjować taki rabacik przy tak długim wyjeździe.

Możesz sprecyzować co masz na myśli, mówiąc o dodatkowych usługach agentów?
                        Może ta wiedza przyda mi się na następny raz.

A jeszcze jedno: to chyba dobrze świadczy o agencie jeśli pokrywa wszelkie
                        opłaty typu transfer pieniędzy za granicę ze swojej prowizji. Przepatrzyłam
                        trochę rynek zanim wybrałam T&T i większość uznanych na rynku firm doilczało
                        sobie do cen oryginalnych tzw. opłatę administracyjną - drobne kilkaset
                        złotych - argumentując to właśnie kosztami przelewów zagranicznych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka