Dodaj do ulubionych

Outsourcing języka angielskiego w przedszkolach

11.02.09, 16:23
Otwieram przedszkole, w którym oczywiście chciałabym aby były prowadzone
zajęcia j. angielskiego. Bardzo zainteresowała mnie możliwość skorzystania z
outsourcingu. Możliwości podpisania umowy z jakąś firmą językową, która będzie
delegowała na np 20 godz tygodniowo nauczycieli dla dzieci w wieku 2,5 do 6 lat.
Czy znacie takie firmy?
Proszę jeśli to możliwe podeślijcie nazwy.
Jeżeli to pomoże mieszkam w Warszawie.
Dzieki
Edytor zaawansowany
  • aga.p.p 11.02.09, 20:14
    IMHO każda szkoła językowa, która uczy dzieciaki powinna na coś takiego pójść. Ja jednak proponuję poszukać lektora bezpośrednio - nie musisz go zatrudniać na umowę o pracę, znajdź kogoś z działalnością, kto wystawia rachunki. Jak nie ma pośrednika, to nie ma też dodatkowych kosztów, więc powinno Ci się to bardziej opłacić.

pzdr,
    A.
  • pio-25 12.02.09, 18:51
    aga.p.p napisała:

> Jak nie ma
    > pośrednika, to nie ma też dodatkowych kosztów, więc powinno Ci się to bardziej
    > opłacić.

Tak naprawdę nie zawsze wychodzi taniej zatrudniając samodzielnie :) Szkoły
    często mają dostęp do szerszego grona wykwalifikowanych nauczycieli, co w
    praktyce często oznacza:
    - lepszą jakość (za którą odpowiada Szkoła językowa),
    - lepszy kontakt z uczniami (nauczyciele mają doświadczenie, są sprawdzeni - nie
    zawsze można to powiedzieć o lektorach "z ulicy"), - poza tym szkoły często
    posiadają już program nauczania, bądź doświadczenie w ich tworzeniu - tym samym
    nauka jest bardziej poukładana (a więc i skuteczna)
    - ze współpracy ze Szkołą mogą wyniknąć też korzyści promocyjne...

Tak naprawde zależy co jest istotne we wspomnianym przedszkolu: aby był
    angielski, żeby pochwalić się ofertą; czy nauka dzieci, które z tego skorzystają.

pzdr,
    P.
  • aga.p.p 13.02.09, 20:53
    Tak naprawdę szkoła językowa nie gwarantuje ani jakości, ani wysokiego poziomu lektorów. Niestety. Co więcej: szkole w znakomitej większości przypadków zdecydowanie bardziej zależy na kasie. Lektor z własną działalnością pracuje na własne nazwisko i nie może sobie pozwolić na wpadki.
    No i nie mówię o zatrudnianiu człowieka "z ulicy" - przecież można znaleźć lektora z referencjami, w dodatku takiego, który specjalizuje się w uczeniu tej grupy wiekowej (a ile szkół językowych specjalizuje się w uczeniu takich maluchów).
    Tak czy siak jest to outsourcing - a czy zlecasz to szkole czy konkretnemu lektorowi, to już twoja decyzja:)

pzdr,
    A.
  • pio-25 27.05.09, 17:28
    Proszę, nie uogólniajmy... nie wszystkim szkołom zależy na kasie (i tworzą np.
    20-osobowe grupy do FCE ;)), nie wszyscy lektorzy, czy lektorki są też uczciwi
    (niestety) - im też często zależy na kasie małym wysiłkiem.
    Znaleźć lektora z referencjami, który specjalizowałby się w nauczaniu danej
    grupy wiekowej, a w dodatku miał szczere intencje - nie jest łatwo, a szkoły
    często współpracują z takimi osobami i po prostu mają ich "na telefon".
    Wg. mnie szkoła - firma, czyli instytucja, która dba o swoją pozycję na rynku
    oraz o Klientów (oczywiscie trzeba na taką szkołę trafić) - to ona właśnie
    gwarantuje jakość vs. prywatna osoba tak naprawde "z ulicy". Lektor jest jeden
    malutki i wieść o niskiej jakości jego/jej usług nie rozniesie się tak szybko,
    jak zła renoma firmy.

pzdr,
    P.
  • pio-25 12.02.09, 18:41
    www.szkolawszkole.pl jest młodą, ambitną firmą, która zatrudnia profesjonalnych
    lektorów i posiada dostęp do doświadczonych nauczycieli (jednostki Szkoły
    mieszczą się w gimnazjach i liceach).
  • notlongago10 13.02.09, 12:11
    pio dzięki za linka.

chodzi mi o jakość nawet nie o kasę.
    nie chce zatrudniać na etat ale tez nie oszczędzać na jakości. oczywiście gdybym
    znalazła freelancera z działalnością i doświadczeniem i renomą byłaby rewelacja :)

zależy mi na zadowoleniu moich małych klientów
  • aga.p.p 13.02.09, 21:03
    Żeby nie było, że namawiam Cię tylko do obcinania kosztów: szkoły zatrudniają tych samych lektorów:) Tylko od klienta biorą więcej, a lektorowi płacą mniej niż dostałby bezpośrednio od tego klienta. A całą robotę i tak odwala lektor.
    Jeśli chodzi o konkretne poszukiwania: rzuć hasło na forum English Teachers, sporo tam lektorów (z Warszawy też), na pewno coś podpowiedzą.

pzdr,
    A.
  • aga.p.p 13.02.09, 20:57
    A, czyli to o reklamę chodziło:)

pzdr,
    A.
  • pio-25 27.05.09, 17:32
    bardziej o podzielenie się opinią i polecenie sprawdzonej przeze mnie szkoły ;)

a Ty czyżbyś była lektorką-freelancerem? bo zauważyłem "lobbing" w tą stronę? :)))

pzdr,
    P.
  • interpersonal 15.02.09, 00:41
    Witam,

Prowadzę firmę, która zajmuje outsourcingiem szkoleń językowych. W przypadku
    zainteresowania współpracą, zapraszam do kontaktu: office@interpersonal.com.pl

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka