Dodaj do ulubionych

Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł

20.09.10, 19:12

No jak to jest? Przeciez teraz na Ustroni rzadzi PO z Luczyckim na czele! Mialo byc takie eldorado a jest jeszcze gorzej. Tak jak z Tuskiem; obietnice, obietnce, obietnice - Zielona Wyspa, druga Irlandia.


Kazdy kto ma odrobine wlasnego mozgu nie da sie mamic ludziom o lepkich rekach.


--
"Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest ADAM MICHNIK aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym najbardziej się brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację lansuje twardą antykościelną, antypolską linię polityczną” - poseł PO Stefan Niesiołowski
--
"Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny" - Zbigniew Herbert
--
Obserwuj wątek
  • Gość: lokalny_wyborca Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.radom.vectranet.pl 20.09.10, 20:00
   Co się dzieje w tym kraju? Upartyjnienie sprowadzane jest do poziomu spółdzielni mieszkaniowej? Przecież nawet samorząd gminny powinien być teoretycznie tylko częściowo upartyjniony.

   Co do samego problemu ogromnych, jednorazowych dopłat zamiast regularnych składek, to może po prostu niech ta statystyczna pani Agnieszka we własnym zakresie odkłada sobie co miesiąc te 20 złotych do skarpetki. Wtedy nie będzie musiała nagle organizować tak dużej gotówki.
     • Gość: antek Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: 82.197.42.* 21.09.10, 09:18
      Jakie innych Zbrowskiego 29 i dopłata 1700 PLN coś tu jest nie tak bez porównania z ubiegłym rokiem. Ja rozumiem zima zimie nie równa, ale bez przesady kilkakrotny wzrost w porównaniu z poprzednim sezonem. To sie spółdzielnie będą męczyć z pisemkami. Niech sie ktoś w końcu za to weźmie wszystkie te opomiarowania na grzejniku są o dupsko potłuc i pochodzą z lasu od ludzi którzy nie maja pojęcia jak taki pomiar przeprowadzać.
      • Gość: Wściekła Sprawdzić numer podzielnika!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.10, 13:14
       W moim przypadku okazało się, że muszę dopłacić ok 900zł. Zaniepokoił mnie fakt, że w kuchni zużyłam ponad 200 jednostek ciepła. Zaznaczam, że kaloryfer nie był w ogóle używany (jest zabudowany). Sprawdziłam numer podzielnika i okazało się, że jest inny niż na rozliczeniu. I tak z ponad 200 jednostek, realna jest tylko... 1 !!!!!!! Zgłosiłam to, firma już u mnie była i teraz czekam na jej decyzję. Nie mam zamiaru płacić za to czego nie wykorzystałam. Nadmieniam, że w poprzednich latach miałam zawsze nadpłatę.
       Radzę wszystkim, SPRAWDŹCIE NUMERY PODZIELNKIÓW ( pojawiają się na zmianę z zużyciem jednostek co 4 sekundy)
      • longinus2000 Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 21.09.10, 16:36
       Poczytaj wątek o "Kosztach ciepła na Południu", a dowiesz się jak władza rozlicza koszty ciepła. Może wam zastosowali taką samą metodę , bo dla nich to wszystkie chwyty są dozwolone - stwierdzą że "naród i tak się na tym nie zna, musi zapłacić ile mu się naliczy bo jak nie to trafi do sądu". Może trzeba sprawdzić faktury...........
          • Gość: internet Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.10, 12:46
           Odpowiadasz na:
           Gość portalu: Sąsiadka napisał(a):

           > Oczywiście obecna rada i zarząd, jak chcą niektorzy, nie mają pojęcia o co chod
           > zi i pierwszy raz słysza o tym problemie!

           o to pretensje mogą miec członkowie sm Ustronie tylko do siebie
           jaka radę wybrali taką mają i taki mają zarząd

           nic dziwnego że słaba rada wybiera słaby zarząd
           bo jak się ktoś nie zna na działalności spółdzielni mieszkaniowej to wybiera członków zarządu według wyglądu, zdolnosci aktorskich i ogólnego wrażenia artystycznego
           im lepiej gostek umie nawijać tym szanse ma większe, chyba że w grę wchodza uklady i znajomosci to wtedy nawet te kryteria idą na bok
           egzaminator powinien mieć większą wiedzę niż egzaminowany wtedy może dobrze ocenić bo wybór członka zarzadu nie jest kwestią gustu

           > jedynie podniesienie dopłat do CO o 10 tys. złotych nauczyłoby czegoś spółdzielców. Cwa
           > niak zawsze kogoś skubie jeśli ten zachowuje się jak baran!

           członek nie-baran w stadzie baranów tez niewiele może zrobić, bo w spóldzielni są rządy większości i chyba dlatego pojedyncze nie-barany tylko piszą na forum bo szkoda im czasu i atłasu
             • Gość: monika Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: 217.96.36.* 23.09.10, 09:41
              Do Gościa: Po to każdy mieszkaniec ma podzielniki, aby je sam kontrolował – sprawdzał przynajmniej raz na tydzień, odpowiednio wietrzył mieszkanie przy zakręconych podzielnikach.(złe odczyty mogą być jeśli podzielnik jest uszkodzony – wszystko może się popsuć).Ja jak do tej pory mam zawsze nadpłatę niedużą , ale zawsze. A swoją drogą umowa z firmą TECHEM jest bardzo niekorzystna, jak widać na rozliczeniach za każdy podzielnik płacimy ponad 10 zł.
              • zek1000 Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 23.09.10, 17:51
               Gość portalu: monika napisał(a):

               > Po to każdy mieszkaniec ma podzielniki, aby je sam kontrolował – sprawdzał przynajmniej raz na tydzień<

               Co Ci to da?

               >odpowiednio wietrzył mieszkanie przy zakręconych podzielnikach.(złe odczyty mogą być jeśli podzielnik jest uszkodzony – wszystko może się popsuć).

               Podzielniki nie sa urzadzeniami pomiarowymi i niczego nie mierzą. Nawet prezesi już dawno przestali opowiadac takie brednie.

               >Ja jak do tej pory mam zawsze nadpłatę niedużą , ale zawsze.<

               Skąd wiesz ile powinnas zapłacić???

               > A swoją drogą umowa z firmą TECHEM jest bardzo niekorzystna, jak widać na rozliczeniach za każdy podzielnik płacimy ponad 10 zł.<

               No to trzeba umowę wypowiedzieć.
                • Gość: Sąsiadka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 24.09.10, 19:21
                 Zamiast pisać bezproduktywnie w tej sprawie, lepiej zapoznajcie się z wyrokiem sądu apelacyjnego w Bialymstoku ws. rozliczeń ciepla przy pomocy podzielników i wyciagnijcie wlaściwe wnioski.
                 Tam ludzie walczą o swoje, poszli do sądu a nie tylko wylewali żółć na internetowych forach.
                 Link do tego wyroku: slonecznystok.pl/opinie-i-polemiki/375-wyrok-w-sprawie-rozliczania-ogrzewania-w-spoldzielni-bsm.html
                  • Gość: po-lisa Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.tronic.pl 27.09.10, 08:52
                   Jesteś w błędzie bo wyrok sądu - w przypadku uchwał rady (a rada zatwierdza regulaminy, opłaty czynszowe itp.) skutkuje na całą spółdzielnię i zarząd jest zobowiązany wyrokiem, a jeśli nie dostosuje się do wyroku to trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Zawsze jest wyjście w każdej sytuacji tylko trzeba zacząć działać.
                   • Gość: anka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.10, 09:23
                    To ty jesteś w błędzie. Wyrok podesłany przez Sąsiadkę nie dotyczył sprawy o uchylenie uchwały rady nadzorczej tylko była to sprawa wytoczona przez spółdzielnię przeciwko członkowi o zapłatę. Spółdzielnia nie dostanie od niego takiej kwoty jakiej się domagała i tyle. Innym spółdzielcom, którzy grzecznie płacili jak im zarząd kazał, na pewno spóldzielnia dobrowolnie nie zwróci nadpłaconych kwot. Idę o zakład :)
                    • Gość: Sąsiadka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 27.09.10, 09:41
                     Anko, a kto ci broni zorganizowć conajmniej 9 sąsiadów i wnieść pozew zbiorowy? Zamiast tego stale wszyscy się wymadrzaja a prezesi się śmieją z tych starchów na Lachy.
                     Oczywiście podany przeze mnie link nie dotyczy dokladnie Waszego problemu ale pokazuje, że w walce o swoje trzeba być zdeterminowanym i coś robić a nie tylko pisać na forum bo sąd na podstawie tego nie rozpocznie sam z siebie sprawy.

                     Oszustwa na cieple, jak wynika z sasiedniego wpisu, mają miejsce i u Waszych sąsiadów w innych społdzielniach radomskich a pomimo tego nie uważacie za wskazaane, aby wspólnie coś robić i oszczędzić czas i pieniądze.

                     Polak, a zwłaszcza spoldzielca , potrafi tylko narzekać i oczekiwać cudu.
                    • Gość: po-lisa Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.tronic.pl 27.09.10, 10:44
                     Umiem czytać wyroki i wiem, że dotyczył rozliczenia ciepła dla jednej rodziny.
                     Dlaczego nie zorganizujesz grupy jak pisze "Sąsiadka" i nie zaskarżysz regulaminu do sądu ? przecież zatwierdziła go rada uchwałą !!!
                     "Sąsiadka" wskazała, że można walczyć i wygrać tylko trzeba chcieć.
                     Podważając w sądzie zapisy regulaminu (jeśli dobrze poprowadzisz proces) a sąd uzna Twoje (wasze) racje - uchyli uchwałę rady zatwierdzającą regulamin, a uchylenie uchwały skutkuje na Was wszystkich. Jak sądzisz - czy jestem w błędzie??????????
                     • Gość: Sąsiadka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 27.09.10, 23:06
                      Daleka jestem od twierdzenia, że będzie latwo ale wreszcie trzeba kiedyś zacząć walkę ze społdzielnią w sposob przemyślany a nie pisać tylko na forum, bo tym zarząd zbytnio się nie przejmuje.Co roku w tym okresie czyta się to samo o rozliczaniu ciepla i jakoś nie chcecie zacząc załatwiać sprawę porządnie a nie byle jak.

                      Wiem chociazby z tego forum, że w Południu jedna z babek też walczy z rozliczeniami za ciepło i dziwię się, że jakoś nie możecie czy też nie chcecie nawiązać kontaktu, wymienić sie doświadczeniami i zacząć skutecznie walczyć z ignorantami od rozliczeń.

                      Po-lisa wskazala Wam już kilka razy punk zaczepienia - rozdział ciepła na CO i CW oraz ustalenie konkretnego zużycia na te dwa media w GJ. Oczywiście problem może też być w regulaminie rozliczania ciepła ale jakoś do tej pory nikt się nie pokusił o jego zamieszczenie na tym forum. Może ktoś z zewnątrz coć by podpowiedział.
                       • Gość: Sąsiadka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 28.09.10, 14:35
                        Na pierwszy rzut oka przytoczony na forum przez parafkę regulamin rozliczania ciepła w spółdzielni Ustronie wydaje się być rozsądny choć według mnie ma kilka słabych punktów.
                        Po pierwsze, regulamin ten dopuszcza wbrew wymogom ustępu 7 art. 45a Prawa energetycznego brak wyposażenia węzłów grupowych w układ pomiarowo-rozliczeniowe w celu rozliczania kosztów zakupu ciepła na poszczególne budynki przyłączone do tego węzła.

                        Współczynniki korekcyjne zależne od położenia lokalu w budynku przyjęte według ustaleń COBRTI Instal są obecnie przez wielu kwestionowane – patrz link poniżej.
                        Nie ma możliwości sprawdzenia, czy rzeczywiście w lokalu była utrzymywana temperatura minimum 16st. C co i tak jest zbyt niską aby zapobiegać przenikaniu ciepła od strony mieszkania, w którym utrzymuje się temperaturę np. 22 st.C. Podejrzewam, że algorytm rozliczeń wykorzystywany przez firmę rozliczającą nie uwzględnia temperatur w pomieszczeniu.

                        Ciekawe, jak się dokładnie wylicza tzw. maksymalny wskaźnik zużycia na m.kw do stosowania w mieszkaniach nieopomiarowanych - par. 12 ust. 1 pkt. 1?
                        Nic nie ma w regulaminie o współczynnikach dla poszczególnych typów grzejników, co nie jest do tej pory przez nikogo uregulowane – patrz ten sam link na dole.

                        Temperatura wody w punkcie czerpalnym winna być 55 stopni C. a nie 45 jak przyjmuje
                        regulamin.
                        Nie doczytałem się, ile wynosi temperatura obliczeniowa pomieszczeni będącą punktem wyjścia do naliczania bonifikat chyba nie 16 st. C. Podobnie dla cieplej wody nie powinna to być temperatura 40 st. C. jak chce tego regulamin a 55 st.C.

                        Wymóg płacenia opłaty z rozliczenia pomimo złożenia zastrzeżeń do niego nie sprzyja udzielaniu szybkich odpowiedzi przez spółdzielnie jej członkom

                        No i na koniec – nie ma pewności, ze rozliczenia zostały wykonane zgodnie z obowiązującym regulaminem – rada zapewne się tym nie nigdy zajmowała a spółdzielcy z braku danych też tego nie sprawdzą.

                        slonecznystok.pl/edukacja/500-klopotliwe-podzielniki-ciepla.html
             • Gość: Społdzielca Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 23.09.10, 09:42
              Najpewniej RADPEC nie udostępni członkom spółdzielni faktur bo umowę o dostawę ciepła ma podpisaną ze spółdzielnią Ustronie a nie poszczególnym jej członkami.
              Autorze 123/098/456/765 nie zarzucaj natomiast Monice, że proponuje uzyskanie faktury zbiorczej bo RADPEC bo nic takiego nie napisała! RADPEC najpewniej wystawia faktury dla każdego budynku albo raczej węzła cieplnego – nie wiem, czy są tzw. węzły grupowe, do których podłączonych jest kilka budynków. Ale nawet jeśli one są to zgodnie z Prawem energetycznym już od dawna powinny być w nich zainstalowane urządzenia pomiarowe pozwalające na określenie zużycia ciepła dla każdego budynku oddzielnie.
              Uzyskanie kopii faktury za ciepło ze spółdzielni pozwala sprawdzić, czy nie zarabia ona na cieple na mieszkańcach, czego zabrania wspomniane Prawo energetyczne. Wystarczy bowiem dla danego budynku sprawdzić łączne opłaty mieszkańców za CO wyliczone przez firmie podzielnikową i dodać je do ich opłat za podgrzanie wody i suma ta nie może być wyższa od opłaty na rzecz RADPECU w fakturze dla danego budynku, Oczywiście trzeba to zrobić dla całego sezonu grzewczego.
              Jeśli okaże się, że Ustronie nie zarabia na cieple, to dalej trzeba będzie przyjrzeć się sposobowi rozliczeń ciepła, na jaki zgodziła się spółdzielnia w umowie z firmą podzielnikową. Firmie jest to obojętne i zależy tylko od zleceniodawcy czyli spółdzielni jak jej członkowie są obciążani. Tu jest ogromne pole do nadużyć, bo znam przypadki, gdy spółdzielnie „zasłużonym” dla nich członkom ustalały korzystne współczynniki oczywiście kosztem sąsiadów.
    • Gość: Sava Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.tronic.pl 20.09.10, 22:29
     Nemo - igloo nie ściemniaj i nie usprawiedliwiaj oszustwa wszystkich prezesów.
     W ciągu półtora roku były 3 podwyżki, a nie pięciokrotny wzrost ceny !!!!!!!!!
     Władze miasta nie dokonują indywidualnych rozliczeń ciepła z mieszkańcami.
     Może zapytaj sam dlaczego - " u nas wszystko jest takie drogie" ?
     Najdroższy jest rozum i uczciwość, a tego brakuje wszystkim najemnikom w spółdzielniach.
  • j.an Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 20.09.10, 22:06
   Wyrzucić te wszystkie wynalazki Panów Prezesów tj.podzielniki ciepła i rozliczać za ciepło dostarczone przez Radpec i będzie dużo taniej i wyeliminuje się firmy od rozliczeń ciepła.Teraz mamy za ciepło drożej,klatki i podpiwniczenia nie dogrzane a większość budynków docieplona to, powinno być ciepło i relatywnie taniej.Proszę sobie policzyć koszt podzielnika i koszty odczytów, ktoś za te fanaberie Panów Prezesów musi zapłacić a w łańcuszku tylko zostali lokatorzy.
    • bandycki.uklad.po.wrocil Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 20.09.10, 22:35

     Rzeczywiscie dotyczy poprzedniego okresu, ale przeciez doplaty wyszly teraz! Skoro jak twierdzicie Zelek nieslusznie to naliczal a Luczycki na tym temacie wczolgal sie do rady to teraz, kiedy zaczal rzdzic raa i mianowac swoich partyjnych slugusow, JEDNA DECYZJA POWINIEN WSZYSTKO ANULOWAC!!! Dlaczego tego nie robi? Czyzby teraz przyznal ze racje mial Zelek? Typowa HIPOKRYJA PO.


     --
     "Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest ADAM MICHNIK aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym najbardziej się brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację lansuje twardą antykościelną, antypolską linię polityczną” - poseł PO Stefan Niesiołowski
     --
     "Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny" - Zbigniew Herbert
     --
      • bandycki.uklad.po.wrocil Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 20.09.10, 23:17


       Luczycki ze swoja swita wzial odpowiedzialnosc za Ustronie. BY ZYLO SIE IM LEPIEJ!

       --
       "Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest ADAM MICHNIK aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym najbardziej się brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację lansuje twardą antykościelną, antypolską linię polityczną” - poseł PO Stefan Niesiołowski
       --
       "Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny" - Zbigniew Herbert
       --
       • Gość: sympatyksympatyka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: 212.244.47.* 21.09.10, 09:08
        z tego co wiem to nie jest to wina nowej rady tylko "wałków" poprzedniej. Nowy prezes nie jest związany z PO, a rada wybrana demokratycznie przez mieszkańców....

        autor tego wątku ma jakieś problemy emocjonalnie, czyżby bał się utraty ciepłej posadki gdzieś w mieście, radzie nadzorczej, albo innym korytku?

        Wiadomo że jest członkiem PiS... i że go to wszystko bardzo boli.

        Dla Zelka, Kliszcza i reszty na szczęście odbyły się wybory, bo inaczej ludzie wywieźli by ich na taczkach.
      • Gość: Sava Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.tronic.pl 21.09.10, 16:12
       Walczycie między sobą na forum, a wystarczyłoby ruszyć d....e do spółdzielni i wziąć kopie umowy jaką podpisał zarząd.
       Z treść będzie wynikać wszystko - na jakich warunkach strony mogą rozwiązać umowę musi tam być podany okres wypowiedzenia, a jeśli nie to pójść do adwokata a ten wam wytłumaczy.
       Każdą umowę można aneksować jak również wypowiedzieć.
       Przeżywacie temat - " kto będzie za to płacił" dziś wy wszyscy za to płacicie, a powinien "zapłacić" ten debil, który podpisał na 10 lat, dobrze że jej nie zawarł na 100 lat.
       Łuczycki i rada będą wam wciskać " ciemnotę"....
       Nowa władza chce zarobić kasę od firmy rozliczającej , tak jak zarabiają władze w innych spółdzielniach dlatego nie chcą skończyć z podzielnikami bo to jest dochodowy interes. Dodatkowy "grosz" wpada przy przetargach, bo styropian jest na topie.
       Dlatego ta najemna władza tak kurczowo się trzyma spółdzielnianych stołków
   • swawolny2009 Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 21.09.10, 08:26
    Popieram w 100%! Ciepło przenika przez ściany do wszystkich i wszyscy solidarnie powinni za to płacić, a jak komuś za gorąco to może sobie kaloryfer zakręcić na 0, ale za to że go sąsiedzi grzeją, nawet jak go nie ma w domu- trzeba zapłacić. Wiadomo, że w domku jednorodzinnym, niezamieszkanym jak się nie grzeje to budynek niszczeje. Tak samo o mieszkanie w bloku trzeba dbać, żeby nie pojawiał się grzyb z zimna i wilgoci. Ja muszę dopłacać do sąsiadów, którzy chodzą w kożuchach po domu i grzeją mieszkanie za pomocą kuchenki gazowej. A później za gaz zużyty przez cały blok spółdzielnia każe płacić solidarnie wszystkim, od każdej zamledowanej osoby. Cwaniaki zużywające gaz mają podwójny zysk - mniej płacą za ogrzewanie, a za zużyty przez nich gaz płacą wszyscy. Ciekawe ile kosztuje nas firma obsługująca podzielniki, i ile ciepła mielibyśmy gratis gdyby tej firmy nie było.
    • zek1000 Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł 21.09.10, 17:25
     swawolny2009 napisała:

     >Ciekawe ile kosztuje nas firma obsługująca podzielniki, i ile ciepła mielibyśmy gratis gdyby tej fi rmy nie było. <

     Faktura za tę usługę jest w siedzibie Twojej Spółdzielni. Idź i każ sobie pokazać. Policzysz i będziesz wiedział. Chociaż reszta Twojej wypowiedzi zdradza zupełną nieznajomość problemu, to jednak cieszy fakt, że zaczynasz myśleć w dobrym kierunku. Pieniądze wsadzone w dupę firmie rozliczającej sa uciułane dzięki chodzeniu w kożuchu.
     • Gość: Sąsiadka Re: Na Ustroniu dopłacą za ciepło nawet 2 tys. zł IP: *.warszawa.mm.pl 21.09.10, 18:04
      Mądre pomysły pojawiają się każdego roku po otrzymaniu przez spółdzielców rozliczenia CO za poprzedni sezon. I z reguły na tym się kończy – trochę pyszczenia na forum, ktoś zainteresuje jakiegoś dziennikarza, ten coś skrobnie i zgarnie za to kasę, pan prezes przy okazji powie trochę głupot i znowu wszystko zostaje po staremu.
      Bo spółdzielcy potrafią się zdobyć jedynie na napisanie kilku slow na forum zamiast uzyskać stosowne dokument w spółdzielni, skrzyknąć się, rozgryźć rzetelnie problem i zmusić w końcu spółdzielnię do spełnienia woli jej członków a nie realizacji chorych pomysłów zarządu często przekupionego przez sprytne firmy montujące i rozliczające podzielniki. Bo tylko skończony idiota podpisuje umowę na 10 lat bez żadnej gratyfikacji – większość z nas o tym doskonale wie!
      I nie ma co snuć dywagacji o stronie politycznej tego skandalu bo okazuje się, że niezależnie od tego, czy ludzie byli z PiS czy teraz z PO, jeśli mają sieczkę w głowie, to partia nic tu nie ma do rzeczy.
      Ale zdaje się, że kolejny raz skończy się na wylaniu żółci na tym forum i czekaniu do następnego rozliczenia CO aby znowu dać upust swojej złości. A prezesi doskonale o tym wiedzą i nic sami z siebie nie wystękają
    • Gość: po-lisa Re: Sprawa w Sądzie Wygrana! IP: *.tronic.pl 03.11.10, 20:30
     Gratuluję wygranej sprawy, ale to co się dzieje z rozliczaniem ciepła w sm-ch można wywnioskować z maila z którego najważniejszy problem ujawniam:

     Koszty ogrzewania na fakturze od producenta mają mniej więcej takie proporcje: 1/3 - koszty stałe, 2/3 - koszty zmienne. U Was w rozliczeniu 1/3 koszty stałe niezależne od zużycia, 1/3 - koszty stałe zależne od zużycia, rozliczane na metry i 1/3 - koszty zużycia rozliczane na podzielniki. U nas te proporcje są nieco inne - 1/3 to koszty stałe, takie jak na fakturze, 2/3 rozkłada się na koszty stałe (ogrzewanie pom. wspólnych itd...) - stanowi to 40% z tych 2/3 i koszty zużycia - rozliczane na podzielniki - 60% z 2/3.
     U Was sumaryczne koszty stałe są bardzo wysokie. Robi się to celowo, raz - by zaniżyć koszt jednostki podzielnikowej, dwa - by podzielniki miały jak najmniejszy udział w rozdzielaniu kosztów ogrzewania - im większy ich udział, tym większe cyrki wychodzą. Większość ludzi rejestruje tylko dwie wielkości - wysokość zwrotów lub dopłat oraz ilość jednostek wybitych przez podzielnik. Ludzie kontrolują grzejniki, by wybić jak najmniej jednostek i wtedy mają zwroty (powinni mieć). Firmy rozliczeniowe za wszelką ceną starają się utrzymać koszt jednostki, bo to najłatwiej sprawdzić - jak ktoś wybije o 1/3 punktów mniej, a zapłaci o 1/3 więcej to zaczyna się dziwić i protestować. W celu utrzymania kosztu jednostki manipulują współczynnikami korekcyjnymi.
     Ale, nie zagłębiając się w szczegóły, większość z Was słusznie zauważyła, że system rozliczania jest jedną wielką manipulacją. Prezesi biorą w łąpę od firm rozliczających, zwykle są to firmy prowadzone przez ich krewnych i znajomych. Firmy zarabiają na nas - i to wcale nie głupie 10 zł od podzielnika - one mają co chwilę zlecenie od SM na np. ulepszenie systemu, wyliczanie nowych współczynników, założenie nowych podzielników itd, itp. Biorą za to ogromne pieniądze i to stanowi główne źródło ich zysku. Ponadto w mętnym systemie rozliczeń nie popartych jasnymi wykładnikami prawa kręcą lody dla siebie, przerzucają koszty spółdzielni jak im się żywnie podoba. To stwarza dla nich ogromne możliwości.
     Niestety, nie mamy żadnych szans (jako lokatorzy) na prawną walkę z tym systemem. Tylko kilka spraw sądowych w Polsce zakończyło się wygraną lokatorów. Po każdej takiej wygranej zmieniano prawo budowlane!! Zmieniano zapisy tak, by następna grupa lokatorów nie mogła się do nich odwołać. Kuriozum było wprowadzenie zapisu, że sposób rozliczania ustala zarządca budynku!! W tej sytuacji nie mamy się do kogo odwołać, każda instytucja odbija piłeczkę, łącznie z rzecznikiem praw obywatelskich, który na tysiące skarg odpowiada, że możemy się zwrócić z reklamacjami do zarządcy i koło się zamyka.
     MACIE TYLKO JEDNO WYJŚCIE.
     Jak najprędzej demontować podzielniki!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka