Jest firma sprzątająca. Salowe nie chcą zmian Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                                                  • Gość: gluś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.10, 14:21
                                                    tobie się chciało i udało malutki człowieczku co pracuje ze strachu ,uczył się dla pieniędzy.
                                                    Ja pracuję tam gdzie chciałem nie patrząc na wysokość pensji bo lubie to co robię i ludzi z którymi przyszło mi współpracować(dobrze że ciebie nie ma wśród nich patałachu)
                                                    z bolszewickim pozdrowieniem
                                          • PO co Ty z nim rozmawiasz. Już pierwsze jego zadnie, że system był dobry tylko ludzie się nie sprawdzili wyklucza tego jegomościa jako zdrowego na umyśle. Chłopak ma pewnie z 18 lat i nosi koszulkę z Che na klacie. Komunę pamięta z opowiadań babci co była przodowniczką pracy w PGRze i dziadka co był w ORMO. Daj sobie spokój. Niech dalej żyje w swoim urojonym świecie. 20 lat raptem minęło od zakończenia tego badziewia a już wyrosło nowe pokolenie idiotów.
                                            • Gość: gluś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.10, 15:44
                                              tylko bez inwektyw ołówku
                                              już pierwsze zdanie że system był zły a ludzie tacy wspaniali kwalifikuje cię na pacjenta szpitala psychiatrycznego
                                              Każdy mierzy drugiego swoją miarką ty nosisz koszulkę z balcerowiczem czy mordercą (zamach majowy 1926)piłsudskim?
                                              moja babcia była bogatą chłopką żyła w II rp i PRL (zm w 1991) i miała realne porównanie
                                              to pewnie twój dziadek był w policji państwowej przed wojną i np. strzelał do bezrobotnych w masakrze we Lwowie 1936
                                              to ty żyjesz w urojonym świecie rodem z cnn ty bezmózgu
                                              • Ach więc najpierw wprowadzamy system, a potem ciosamy do niego ludzi. Może po 100 czy 200 latach dadzą się wyciosać. Z jakim Balcerowiczem?
                                                Twoja babka miała realne porównanie do czego? II RP do PRL? I co wg niej w PRL było lepiej? Litości. Po za tym II RP to zamierzchłe czasy. Kapitalizmu w tym wydaniu już teraz nie ma. Moja babka to za II RP bawiła się za pieniądze swojego ojca, który był górnikiem i zarabiał na kopalni tyle, że mieli wszystkiego pod dostatkiem. Jak ruskie po wojnie weszły to pradziadków zwyzywali od burżujów. Bo na ścianie wisiał zegar i mieli drewniany, duży stół. Przestań człowieku pieprzyć o wyższości tamtego systemu nad obecnymi czasami. Jak ktoś chce powrotu do tamtych lat to musi być niezłym paździerzem.
                                                PS
                                                Ja nie żyję w żadnym urojonym świecie. Sam sobie stworzyłem miejsce pracy i sam sobie wypłacam pieniądze. Taki kołek jak Ty może mnie cmoknąć w tyłek. Dla Ciebie pewnie jestem kapitalistycznym wyzyskiwaczem. I masz kurna rację. Wykorzystuję sam siebie. LOL
                                                • Gość: gluś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.10, 10:13
                                                  człowieku pracuj sobie na swoim kto ci broni ty ołówku aż nie zbankrutujesz a masz duże szanse
                                                  sądząc po liczbie upadających firm
                                                  Mądrzy ludzie sami tworzą system najlepszy dla OGÓŁU a nie dla nich indywidualnie
                                                  Kapitalizm II rp niestety istnieje obecnie a może nawet jest jeszcze gorszy
                                                  ktoś kto jest za kapitalizmem jest po prostu burakiem
                                            • Gość: tty IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.10, 16:45
                                              wiem, ze ta rozmowa nie ma sensu, ze wieksze szanse mam wytlumaczyc to krowie nie jemu
                                              liczylem tylko, ze moze to jest jednak inteligenta osoba, ktora potrafi przedstawic jakies sensowne argumenty
                                              niestety, rzucil kilka hasel, ktorych nie rozumie, a potem zaczal obrazac
                                    • Gość: KY IP: *.radom.vectranet.pl 17.12.10, 13:55
                                      Był tzw socjalizm realny - 'system przejściowy' pomiędzy kapitalizmem i komunizmem. Był to system totalitarny oparty na terrorze i strachu, który zrobił więcej złego niż dobrego. Wiedząc to nie chcieć wiedzieć jak w praktyce wygląda utopia komunizmu.
                                      • Gość: gluś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.10, 14:24
                                        za to na codzień zapoznajesz się z utopią kapitalizmu(idź na wigilię w niedziele na żeromskiego to zobaczysz zadowolonych i sytych polaków upychających jedzenie do reklamówek)
                                        • Gość: KY IP: *.radom.vectranet.pl 17.12.10, 15:58
                                          Większość jednak głodem nie przymiera, a jak ktoś nie chce pracować to może sie z zasiłków utrzymać. Zresztą prawda jest taka, ze pracy nie ma tylko ten kto nie chce.
                                          • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.10, 00:09
                                            Do gluś TTY KY i innych

Bardzo serdecznie Was proszę przestańcie już opluwać si się wzajemnie. Wasze wyzwiska nie pomogą tym kobietom w podjęciu decyzji. Dotychczas pracowały (mniejsza czy lepiej czy gorzej). Miały jednak poczucie pewności, że otrzymają swoje minimalne co prawda ale przecież wynagrodzenie. Miały poczucie stabilizacji tak bardzo potrzebnej człowiekowi. Teraz ten świat wali im się w gruzy. Będą musiały podejmować bardzo ważne dla Nich decyzje. Wasze inwektywy Im w tym nie pomogą. Moja rada jest zapewne tylko jedną z wielu. Mam nadzieję, że także Wasze pomysły będą pomocne przy podejmowaniu decyzji. Za te pomysły i podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję :)
                                          • Gość: gluś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.10, 09:35
                                            proponuję miejscowość Karniewo woj.mazowieckie i tam sobie poszukać pracy z płacą na godziwe życie
    • Gość: czytelnik IP: 195.225.77.* 15.12.10, 18:57
      Ja słyszałem że pielęgniarki ( z nocami, dodatkami , ) dostają ponad 3000,00 zł - moim zdaniem jak na radomskie warunki to jest dużo - wobec powyższego kto kogo przekręcił ??? a może by tak szpitale zaczęły się prywatyzować - życie poza szpitalem jest ciężkie PS moim zdaniem zatrudnianie salowych jest przeżytkiem i pochodzi z czasów gdy w szpitalach brakowało pielęgniarek - a damy ( czytaj pielęgniarki ) nie brudziły sobie rączek podaniem basenu - obecnie sprzątać mają sprzątaczki a damy mają opiekować się chorymi .
      • Gość: wyczulona IP: *.radom.vectranet.pl 15.12.10, 20:06
        Mam nadzieję,że to szpitalowi i chorym wyjdzie na dobre. Moze firma , która wygrała przetarg weźmie panie salowe do galopu i zaczną sprzątać rzetelnie i bez fuszery. Bo jak gołym okiem widać szpital nowy, a syf wszędzie. Miałam wątpliwą przyjemność być na oddziale kardiologii, tam sprzątanie było tylko........w planach, bo panie salowe miały przyjemniejsze zajęcie , ubieranie choinki i wieszanie firanek na korytarzach. A "koty" w salach ganiały się od 5 dni, toaleta dla pań były tak brudne,że nie można było tam wejść, ale tym paniom sprzątającym to nie przeszkadzało, nawet po zwróceniu uwagi,że jest wszędzie brud i syf.
        • Gość: ala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.10, 09:25
          Tak się złożyło , przez październik i listopad byłam w tym szpitalu codziennie. Jeżeli chodzi o sprzątanie , to wszystko zależy od oddziału . Na ortopedii jest brudno , a panie salowe nic sobie z tego nie robią i potrafią tylko stać i trzymać mopa ,żeby nie upadł . Nie będę wspominała o horrorze z podaniem choremu basenu . A tumany kotów we wszystkich kątach - to codzienność.
          Natomiast muszę pochwalić oddział rehabilitacji . Tam jest naprawdę czysto .
    • ProPOnuję białe miasteczk pod KPRM
      • Gość: qwerty IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.10, 00:21
        jesli to dojdzie do skutku , to bedzie to 1 ( pierwsza) jaskołka reformy sluzby zdrowia !
      • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.10, 22:54
        Większość z nas nie przechodzi do firmy zewnętrznej. Po prostu rezygnujemy z pracy. Nie chcemy być poniewierane jeszcze gorzej niż do tej pory jesteśmy" - napisały w e-mailu do redakcji salowe z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.

Ja proponuję paniom salowym inny wariant. Prawo pracy jest tak skonstruowane, że w przypadku przejęcia części zakładu przez nowego pracodawcę pracownik niewiele ma do powiedzenia. Co najwyżej może rozwiązać umowę o pracę i odejść - oczywiście bez odprawy.
        Ja proponuję wariant śląski. Z Gliwic bodajże. W tamtejszym szpitalu też sprzątanie wydzielono do firmy zewnętrznej. Po roku chciano te panie przekazać do kolejnej firmy ale już nie na umowę o pracę. Pracodawcom się to nie udało. Dlaczego? Dlatego, że kobiety były na tyle mądre, że zorganizowały się w związek zawodowy Solidarność. Związek nie pozwala na żadne poniewieranie pracowników i pracują normalnie do dziś. Myślę, że warto spróbować zrobić to samo. Jeśli się uda to dobrze, a jeśli nie, to z pracy można przecież odejść w każdej chwili.
        • Gość: sympatyksympatyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.10, 14:11
          nareszcie ktoś to paciarajstwo ogarnie,. W szpitalu już dzała kilkanaście związków zawodowych z którch każdy przewodniczący zarabia dużo więcej niż sprzątaczki lekarze itp. Władze szpitala mają dość właśnie takich pracowników, związków które blokują działalność zamiast pracować.
          Żaden z prywatnych właścicieli nie pozwoli na powstanie związku zawodowego. Skończy się picie kawki, siedzenie i nic nie robienie. Zacznie się normalna praca.
          A jak chcesz sprawdzić jak to działa to załóż sobie sam firme sprzątającą, stań do przetargu i zatrudnij kilkanaście pań, zapłać im ZUS, ubezpieczenie, daj wypłatę i jeszcze przy tym zarób.
    • Proponuję to samo zaproponowac lekarzom co panią salowym. Wtedy szpital nie będzie musiał kupować maszyn, urządzeń, kitli, papieru do drukarek i narzędzi do zabiegów, "które teraz musiałby zakupić w miejsce zużytych, gdyby pozostał przy starym systemie". To samo można zaproponować administracji, pralni a nawet samej dyrekcji. Dla mnie to są pozorne oszędności, które szybko odbiją się na ogólnej higienie. Od od tego droga bliska do zakarzeń szpitalnych i wyskokich odszkodowań a nawet epidemii. Wspomnicie moje słowa.
      • Gość: Fran IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.10, 07:26
        Osobiście jestem za dużymi zmianami w szpitanictwie. Chodzi tylko o to aby nie dotykały one wyłącznie grup najsłabszych. Uwierzę w prawdziwe intence do reformowania jeśli zostaną ruszone różnej maści "święte krowy" naprzyjmowane po rodzinie i znajomości i oczywiście z klucza partyjnego. No ale to może zmienić wyłącznie prawdziwy gospodarz i oczywiście konkretny właściciel.
      • Gość: qwerty IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.10, 17:58
        Proponuję to samo zaproponowac lekarzom co panią salowym

lekarze juz jakis czas temu sami sobie to zaproponowali odchodząc do wlasnych przychodni /gabinetow :-))
    • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 16.12.10, 17:46
      Czy nie była to czasem mecenas Ida S?
    • Pani Dyrektor nie rozumie dlaczego salowe obawiają się o pracę???? a jaką ktoś może dać gwarancję, że po roku osoby które mają umowę na czas określony zostaną w szpitalu. Wystarczy poczytać artykuły na temat tej firmy. Ma ona już kulka przegranych spraw sądowych z pracownikami. W jednym z miast złamała warunki umowy i zwolniła 17 salowych przed upływem roku. Jak piszą inni pracownicy ,,naprzód" firma zalega z wypłatami po 3 miesiące a w szpitalach które sprząta w/w firma jest syf kiła i mogiła. Skoro przy 180 salowych w szpitalu są problemy z higieną to jak będzie gdy liczbę pracowników ograniczy sie niemal o połowę. Jak sama informowała firma po roku ma zostawić tylko do 100 osób na stanowiskach sprzątaczy. Poza tym sprawa umów, które pod koniec roku podpisywała pani dyrektor z pracownikami jest równie ciekawa. Osoby pracujące 2 lata w szpitalu dostały umowy na stałe natomiast te które pracują po 10 i więcej lat dostały umowę na rok. Gdzie tu jest sprawiedliwość i jak SZANOWNA PANI DYREKTOR traktuje swoich długoletnich pracowników, osoby które przez tyle lat poświęcały się pracy na rzecz szpitala????? teraz te wszystkie osoby zostały na lodzie. Z resztą o tym szpitalu można by pisać i pisać. Jest wiele spraw o których wiedzą tylko Ci co tam pracują.
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-136

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.