Dodaj do ulubionych

Wójt odpowiada ...

22.03.11, 20:19
Odrzywół dn. 03.03.2011r.
Przemysław Stępień
Radny Rady Gminy Odrzywół
ul. Tomaszowska 31
26-425 Odrzywół

Wójt Gminy Odrzywół
Marian Kmieciak
za pośrednictwem
Przewodniczącego Rady Gminy Odrzywół
Stanisława Gapysa

W związku z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Odrzywole dnia 21.02.2011 r. "Dwie nowe sekcje sportowe w Odrzywole". Mam następujące pytania :
1. Czy powołanie sekcji karate kyokushin i samoobrony odbywa się na podstawie, zgłoszonego zainteresowania przez dzieci i młodzież z naszej gminy? Czy to zainteresowanie jest w jakiś sposób udokumentowane?
2. Dlaczego ewentualne zajęcia sekcji karate kyokushin i samoobrony odbywały by się w Lipinach gdzie trzeba wynajmować salę gimnastyczną a nie w Odrzywole, gdzie z pewnością byłoby większe zainteresowanie dzieci i młodzieży z Gminy Odrzywół?
3. Kto zapewni transport dzieci i młodzieży chcących brać udział w sekcjach opisanych w informacji? Jeśli Gmina Odrzywół, to jakie przybliżone koszty byłby związane z organizacją dowozu?
4. Czy ogłoszono konkurs na instruktorów sekcji wymienionych w ogłoszeniu? Czy preferowane do zatrudnienia były osoby z gminy Odrzywół posiadające stosowne kwalifikacje? Czy bycie bramkarzem II-go i III-cio ligowych klubów piłkarskich, było jedynym kryterium zatrudnienia jako instruktora sekcji piłki nożnej?
5. Jakie będą koszty zatrudnienia instruktora karate kyokushin i samoobrony?
6. Jakie będą koszty zatrudnienia instruktora piłki nożnej, czynnego bramkarza II-go i III-cio ligowych klubów piłkarskich.
7. Czy na boisku gminnym w Odrzywole przewidziane są cykliczne zajęcia sportowe z instruktorem dla dzieci i młodzieży z Gminy Odrzywół ?

Z wyrazami szacunku
Przemysław Stępień
Edytor zaawansowany
  • przemekstepien 22.03.11, 20:21
    Odpowiedź Pana Wójta:

Urząd Gminy
    W Odrzywole Odrzywół dnia 21.03.2011r.
    Sz. Pan Przemysław Stępień Radny Rady Gminy Odrzywół
    ul. Tomaszowska 31 26-425 Odrzywół
    W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 3 marca 2011r. (data wpływu do Urzędu 07.03.2011r.) przekazane za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Gminy, uprzejmie
    informuję:
    Ad. 1,2,3 Powołanie sekcji karate w Lipinach jest realizacją zobowiązań wobec Fundacji Patria et Misericordia. Podczas starań o umiejscowienie Szkoły Kadetów w Lipinach złożyłem zobowiązanie wsparcia tej szkoły między innymi poprzez udostępnienie bazy sportowej „ORLIK" i pomoc w realizacji zajęć sportowych, w tym sportów obronnych oraz promocji tej szkoły poprzez organizację wspólnych imprez. Fundacja miała propozycję lokalizacji tej szkoły w budynkach dawnych szkół wojskowych, jak i w budynkach po szkołach średnich (najbliżej w Kunowie - woj. świętokrzyskie). Wobec coraz mniejszej liczby dzieci w ZSE i wobec deficytu budżetu tej jednostki oświatowej (sięgającego l min złotych), działanie mające na celu lokalizację Szkoły Kadetów w Lipinach uważam za działanie w interesie gminy. W sekcji ćwiczą głównie kadeci, ale jest ona otwarta dla młodzieży z gminy Odrzywół. Gmina nie organizuje dowozu na dodatkowe zajęcia sportowe. Jest to decyzja indywidualna młodzieży czy skorzystać z oferty. Obowiązkiem Gminy jest organizacja dowozu na obowiązkowe zajęcia szkolne. Taki dowóz mogą zorganizować rodzice lub młodzież. W gminie Odrzywół udział w zajęciach jest bezpłatny., np. w Radomiu udział w sekcjach karate jest odpłatny.
    Ad. 4 instruktor piłki nożnej na boisku „ORLIK" w Lipinach będzie zatrudniony w ramach programu „Animator Orlika", jeżeli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Założenia programu nie przewidują ogłaszania konkursów na zatrudnienie instruktora. Jest to suwerenna decyzja Wójta, który odpowiada za decyzje personalne. Proponowana przeze mnie osoba posiada uprawnienia instruktorskie i dodatkowo bardzo dobrą praktykę piłkarską.
    Ad. 5 Koszt zatrudnienia instruktora karate i samoobrony + osoba wspomagająca wynosi 1050 zł brutto za 8 treningów miesięcznie, co daje około 6Bzł brutto za l godzinę zajęć.
    Ad. 6 Koszt zatrudnienia instruktora w Projekcie „Animator Orlika" wynosi 2000zł brutto.
    Ad. 7 Na boisku w Odrzywole nie przewiduję prowadzenia zajęć sportowych. Brak jest możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. O środki mogą jednak starać się organizacje pozarządowe min z Programu PO FIO.
    Z poważaniem

Wójt
    mgr Marian Kmieciak
  • przemekstepien 22.03.11, 20:49
    Mój komentarz do odpowiedzi Pana Wójta.

Może już czas najwyższy aby ratowaniem szkoły w Lipinach zajęło się na poważnie Starostwo Powiatowe w Przysusze. Bo jeśli utrzymanie tej szkoły spocznie tylko na barkach Pana Wójta Kmieciaka, który podejmuje różne zobowiązania to obawiam się o te barki a tym bardziej o los tej szkoły, los który mnie jako absolwentowi i mieszkańcowi Odrzywołu( na którego przecież ziemiach, podarowanych przez naszych dziadków, szkoła została wybudowana) jest szczególnie bliski.
    Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się jakie jeszcze zobowiązania Fundacji Patria et Misericordia złożył włodarz naszej gminy ? Zaczynam się bać, żeby nie był to np. basen.
    Jak widać Pan Wójt składa zobowiązania, podejmuje suwerenne decyzje personalne, szkoda tylko, że dzieci i mieszkańcy Gminy Odrzywół niewiele z tego mają. Boisko w Odrzywole stoi puste, na instruktora brak kasy ale na karate dla kadetów się znalazło. Orlik w Lipinach też pewnie tylko dla kadetów, z instruktorem z importu. Nie uwierzę, że dzieci z Kłonny, Kamiennej Woli czy Odrzywołu będą chodzić w wakacje grać tam w nogę.
    Przemek Stępień
  • wesolytomek 23.03.11, 13:35
    A może Kmieciak szykuje się na stołek do Lipin jak wyleci z gminy?
  • przemekstepien 12.05.11, 18:29
    Na ostatniej Sesji Rady Gminy Odrzywół w dniu 27.04.2011, złożyłem ustną interpelację, o następującej treści:
    1. Ile dzieci z Gminy Odrzywół korzysta z lekcji karate w Lipinach?
    2. Jakie koszty poniesie i poniosła gmina Gmina w związku z organizacją "Lekcji żywej historii" i "Dni Wojska Polskiego" w Lipinach
    3. Poprosiłem jeszcze o wyniki ankiety i jej opracowanie, które chyba jakiś pracownik UG zrobi.

Otrzymałem odpowiedź następującej treści:
    W.G. 0003.1.2011 Odrzywół dnia 09.05.2011 r.
    S z. Pan Przemysław Stępień Radny Rady Gminy Odrzywół ul. Tomaszowska 31 26-425 Odrzywół
    W odpowiedzi na Pana interpelacje zgłoszone na Sesji Rady Gminy Odrzywół w dniu 27.04.201 Ir.. uprzejmie informuję:
    1. Z sekcji karate w Gminie korzysta 28-30 osób.
    2. Koszt zorganizowania „Lekcji żywej historii' w dniu 09.04.2011 r. wyniósł
    1000,00zł.
    3. Przewidywany koszt organizacji uroczystości w dniach 28-29 maja 2011 r. wraz
    z inscenizacją bitwy pod Odrzywołem w ramach „Dni Wojska Polskiego"
    wyniesie około 20.000zł. Przewidywany koszt Gminy około 5000zł. Na
    pozostałe koszty Gmina złożyła projekt do Programu LEADER.
    4. Mieszkańcy ul. Opoczyńskiej w Odrzywole opowiedzieli się za
    pozostawieniem nazwy ul. Opoczyńska. Wobec powyższego wykonane będzie
    oznakowanie wg. numerów posesji przy poszczególnych ulicach osiedlowych.
    Wójt
    mgr Marian Kmieciak

Do wiadomości:
    - Pan Sławomir Gajewski Radny Rady Gminy Odrzywół

• przemekstepien 12.05.11, 18:44
    1. Panie Wójcie, pytałem ile dzieci z Gminy Odrzywół korzysta z zajęć karate a Pan odpowiada, że 28-30 osób w gminie. Czyli możliwe, że żadne dziecko z naszej gminy nie korzysta tylko np. sami kadeci? No i jeśli Gmina Odrzywół to sponsoruje to powinna wiedzieć czy dla 28 czy dla 30.
    2.Dni Wojska Polskiego kosztują teraz 5tys.zł plus 15 tys. czyli w sumie 20 tys.zł. A to, że gmina złożyła wniosek na dofinansowanie to nie znaczy, że te pieniądze otrzyma. Co wiemy na przykładzie zwrotu kilku milionów za kanalizację, które do tej pory nie wpłynęły.
    3.O ankiecie już pisałem w innym temacie.

Panie Wójcie męczące jest już użeranie się z Panem o konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. Których Pan albo nie rozumie albo świadomie unika odpowiedzi. Na przyszłość nauczka dla mnie by interpelacje do Pana składać tylko na piśmie.
    Pozdrawiam Przemek Stępień

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.