Dodaj do ulubionych

Nowe liceum w Radomiu!!!

26.03.11, 15:58
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami batalii prowadzonej przez uczniów i nauczycieli z trzech radomskich szkół ponadgimnazjalnych o utrzymanie się. Część z nich ma być wygaszana, łączona z innymi albo wogóle zniknąć z mapy. A tym czasem, po cichutku, jeden z radnych zakłada swoje liceum za państwowe pieniądze. Teraz wiemy dlaczego trzeba było zamknąć tamte szkoły! Aby Pan Radny miał od miasta pieniądze na realizację swoich ambicji!!! Tylko gdzie w tym wszystkim etyka nauczyciela? Etyka "profesora oświaty"?
Obserwuj wątek
  • Gość: JC Nowe liceum w Radomiu!!!Tak trzymać!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 17:19
   Najwyższy czas skończyć z przepełnionymi molochami, edukacyjnymi fabrykami bez wyrazu. Czas na różnorodność. Radom potrzebuje dobrych liceów, dopasowanych do potrzeb i możliwości uczniów. Liceów, w których jest czas i miejsce na indywidualizacje, na rozwijanie zdolności, wspieranie talentów oraz na pracę ze słabszymi, z mającymi trudności zdrowotne, społeczne itp. Dziś czas na specjalizację szkół, nauczycieli i uczniów. Nie sprawdził się mit o omnipotencji szkoły, o super nauczycielach od wszystkiego i o uczniach wszechstronnie przygotowanych do żadnej pracy. Wraca czas na fachowość, na doskonałość , na indywidualizację, a to możliwe jest tylko w małych wyspecjalizowanych placówkach.
  • Gość: zyx Re: Nowe liceum w Radomiu!!! IP: *.play-internet.pl 28.03.11, 14:17
   No cóż: likwidujemy Agrotechniczną, zmiany w Słowackim doprowadzą do likwidacji szkoły (kto tam pójdzie), wszystkie radomskie licea mają zmniejszoną liczbę klas pierwszych w stosunku do planowanych.
   A tu tworzymy nowe liceum na podbudowie gimnazjum, które ma najsłabsze wyniki gimnazjalnego egzaminu w Radomiu. Dobrze, że dyrekcja "dba" o dobre wyniki egzaminu w trakcie jego trwania, bo inaczej byłaby kompletna kompromitacja.
   Tak - to dobry pomysł: zlikwidować klasy w Chałubińskim, Kochanowskim i Czachowskim jednocześnie tworząc nową "elitarną" szkołę.
   Jak prezydent daje się wkręcić w coś takiego i strzela sobie gol(k)a?
   • Gość: xyz Re: Nowe liceum w Radomiu!!! IP: *.radom.vectranet.pl 28.03.11, 21:05
    Jak nie pójdą do Słowackiego to mamy nauczycieli z tej szkoly z głowy - szkoda, że stracą pracę, ale inne szkoły ich nie przyjmą bo nie mają godzin!!!!
    Sorki - ale sami sobie to zgotowali przez głupie opowiadanie bzdur o bezpieczeństwie i innych tego typu................................ nie znając realiów i szkoły, która w porównaniu ze Słowackim jest dziesięć razy lepiej przygotowana do reform.
    • beata_ogien Re: Nowe liceum w Radomiu!!! 28.03.11, 21:39
     A skąd ty tak dobrze znasz przygotowanie Słowackiego do reform. Co wiesz o nauczycielach, którzy tworzą programy autorskie i wybiegają przed reformę...by młodzież mogła mieć interesujące i bogatsze zajęcia.
    • Gość: zyx Re: Nowe liceum w Radomiu!!! IP: *.play-internet.pl 28.03.11, 22:29
     PG5 to szkoła genialnie przygotowana do reform. W ubiegłym roku najgorsza szkoła w Radomiu na egzaminie gimnazjalnym. Najgorsza. Tworzenie elit na siłę. Przy przyzwoleniu Pana Prezydenta. Ależ dał się wkręcić. PiS na garnuszku PO. Bardzo kosztowna impreza.
     Tak w ogóle Pan profesor Golka to geniusz - nie da się ukryć. Dwa tytuły nauczyciela roku przypadkiem nie są. Ma doskonały kontakt z młodzieżą. Sam go bardzo cenię, bo dużo i mnie nauczył. Ale kto oprócz niego? Kto będzie uczył chemii, matematyki, biologii i informatyki? Bo klientów profesora interesuje albo medycyna (bio-chem-fiz), albo kierunki techniczne (mat-fiz-inf)? Pan profesor po zawale i na emeryturze długo szkoły sam nie utrzyma.
     A tak swoją drogą Słowacki funkcjonował jak na warunki radomskie i jego nabór na prawdę dobrze. Mam kilku znajomych, którzy go ukończyli - nie dość, że fajni ludzie, to jeszcze sobie w życiu radzą. I to roz...walamy. Szkoda.
     Kto za to zapłaci?
    • Gość: xyz Re: Coś słyszałem że to Golka miesza... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.11, 16:13
     Pan Golka już w Kochanowskim nie pracuje - to po pierwsze.
     Jeżeli rodzic jest "normalny "- to własnie tam pośle swoje dziecko do mat-fizu - bo co gimnazjum będzie miało wspólnego z klasami licealnymi, które podlegają normalnemu trybowi naboru - to po drugie.
     Po trzecie bzdurą jest mówienie o słabości któregoś z gimnazjów radomskich (może poza PG9 - ale to jest szkoła uzawodowiona) - ci co chcą się uczyć robią to wszędzie a inni................ sami sobie gotują los.
     Kochanowski ? - nie widzę w tej szkole nic nadzwyczajnego - radzę popytać uczniów, którzy twierdzą, że pracuje się tam tylko na kołach i to z wybranymi - reszta daje sobie radę dzięki rodzicom - czytaj korkom. Zresztą dostają teraz trzy klasy gimnazjum bo do LO nabór już im szwankuje - smutne ale prawdziwe. Pozostałe licea radomskie? - boją się chyba konkurencji a zresztą same z przyjemnością pootwierały by klasy gimnazjalne (patrząć na nadchodzące zmiany) Jeżeli p.Golka idzie więc z PG5 i tworzy tam klasy LO to nie interesuje mnie czy jest obrażony na Kochanowskiego (to jego prywatna sprawa) tylko daję swoje dziecko tam gdzie będzie miał dobrze prowadzony przedmiot - fizykę - a przynajmniej wyjaśnienia i praca nauczyciela podczas lekcji dadzą możliwość zrozumienia przedmiotu. Niestety w wypadku obecnych nauczycieli fizyki w Kochanowskim takiej gwarancji nie mam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka