Dodaj do ulubionych

Listy kandydatów do Sejmu i Senatu prawie gotowe

20.07.11, 19:11
ciekawi mnie jedna sprawa pan Kowalski nie wymienił pani Wróbel !!! czyżby jakieś roszady czy to tylko niechęć ????
Edytor zaawansowany
  • Gość: Symbioza IP: 194.181.137.* 20.07.11, 19:59
    Dla mnie nieporozumieniem jest pozycja Kaczmarskiego z SLD. Zbyt wysoka a zbyt niska pozycja mlodego działacza Romana Hebdy. Znowu betony do żłoba. A wydawało się że lewica się zmienia, odmładza, stawia na młodość i jakość. Ech te czcze gadanie :(((
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.11, 22:08
    Bardzo słaba lista PiS do Sejmu i do tego zle ułożona.A juz umieszanie na liscie byłych posłów co sie nie sprawdzili jak Kużmiuk czy Rejczak to kompromitacja PiS w Radomiu.Co do posłanki Wróbel ona mandat ma pewny wejdzie do Sejmu spokojnie jest bardzo mocno promowana w telewizji i bedzie miała dobre 3 miejsce.
    Co do Senatu to super ze startuje dla Radomia pan Ryszard Fałek.Wtedy głosy elektoratu koscielno-antymodernistycznego sie rozejda na 2 kandydatów.Oby tylko do Senatu nie startował radny Szprendałowicz bo zaszkodzi wtedy radnemu Łuczyckiemu a jest on teraz nr.1 faworytem z Radomia do Senatu.Radom potrzebuje takich senatorów jak Jan Józef Lipski czy Andrzej Łuczycki a nie partyjniaków jak Skurkiewicz.
    Co do SLD to graja na slaba liste i na jeden mandat ale to ich problem.Te 2 i 3 miejsca na liscie to jakies nieporozumienia.Maja dzialacze SLD w Radomiu strach w oczach przed młodymi działaczami lewicy w Radomiu jak Hebda,Ratuszyńska i dali im slabe miejsca.Kaczmarski i Sokołowska mieli 1 miejsca na liscie do Rady Miejskiej Radomia w 2010r. a i tak niezdobyli mandatów.SLD w Radomiu podobno mysli ze wyborcy w naszym miescie to ciemna masa i tlumnie zaglosuja na 1 a to nie prawda.Juz niejaki Wikiński w 2007 r. ledwo wywalczyl mandat do Sejmu RP,chyba 300 głosów zabrakło aby PiS wziął 5 mandat w naszym okregu co byłoby duzym nieszczesciem dla Radomia.
    Obysmy 9 pazdziernika wybrali RADOM a nie partyjniaków, co dbaja tylko o swoje i partyjne sprawy!
  • Gość: heqtr IP: *.radom.vectranet.pl 20.07.11, 23:47
    a GDZIEŚ TY WYBORCO REJCZAKA UJRZAŁ. w swojej chorej wyobraźni ?
  • Gość: gość IP: *.radom.pilicka.pl 21.07.11, 08:14
    Ratuszyńska nie jest znów, aż taka młoda. Myślę że w SLD są o wiele młodsi od niej, tylko mało aktywni. I nie jestem pewny czy ona w ogóle jest działaczką lewicy?
  • ulanzalasem 20.07.11, 22:28
    Cyrk czas zacząć...
  • Gość: NH IP: *.radom.vectranet.pl 20.07.11, 23:40
    ZNAKOMITE ZDJĘCIA, SZCZEGÓLNIE KOPACZ
  • Gość: wertyk IP: *.radom.vectranet.pl 21.07.11, 01:06
    Głosujcie na Fałka- im dalej będzie od Radomia, tym lepiej dla naszego miasta.
  • Gość: Leszek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 06:49
    Od lat te same mordy. Takie koryta przyciągają tych którzy będą się "troszczyć" o nas i nasze pieniądze. NIE MA NA KOGO GŁOSOWAĆ !!!!
  • iryda11 21.07.11, 08:10
    Jak zrozumiałem to mają przygotowane "gotowce".Oj będzie się działo .oj będzie .
    --
    >"Don't ask,don't tell" - kiedy nie trzeba"<
  • Gość: prawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.11, 13:51
    z PRAWICY RZECZPOSPOLITEJ będą nowe twarze powiedziała piani Wiśniewska więc nie utyskuj tylko wybieraj. Tu w Polsce mamy demokrację.
  • fnx1 21.07.11, 10:22
    Zamiast startować w wyborach i dawać się poznać jako ... pragnące żłoba - wzięliby się za robotę i rozwijali firmy i przedsiębiorczość w Radomiu. Jak widać polityka miastu zdecydowanie szkodzi. A rozwój miasta jest ważniejszy od dołączenia do grona "wybrańców" narodu zwanych dla niepoznaki p'Osłami...
    No chyba, że na niczym się nie znają... wówczas tylko taka droga zostaje...
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 12:30
    Szkoda ze w Radomiu jest tak ZABETONOWANA scena polityczna juz wybory samorzadowe pokazaly ze do Rady Miejskiej Radomia na 31 radnych weszło 23 którzy byli juz radnymi.Bardzo zle to swiadczy o elektoracie w Radomiu.

Teraz tez do Sejmu RP startuje az 13 byłych posłów/seantorów są to :

Lista PiS : Marek Suski,Zbigniew Kuźmiuk,Marzena Wróbel,Krzystzof Sońta,Dariusz Bąk,Jan Rejczak
    Lista PO : Ewa Kopacz,Radosław Witkowski,Czesław Czechyra
    Lista SLD : Marek Wikiński
    Lista PSL : Mirosław Maliszewski,Zbigniew Gołąbek
    Lista Prawicy Rzeczypospolitej : Lucyna Wiśniewska

Największe szanse na mandat poselski z okręgu Radom mają :

PiS - M.Suski,Z.Kużmiuk,M.Wróbel
    PO - E.Kopacz,R.Witkowski,C.Czechyra
    SLD - M.Wikiński
    PSL - M.Maliszewski,Z.Gołąbek

o mandat powalcza tez i maja dosc duze szanse : Sońta,Bąk,Rejczak (wszyscy PiS), Wędzonka,Pierzchalska( oboje PO),Ratuszyńska,Hebda(oboje SLD) i Papis,Ferensztajn,Pacholczak(wszyscy PSL).Reszta nie ma zadnych szans i startuje tylko jako tzw. zapelniacze list wyborczych.Szkoda ze w Radomiu szans nie ma ani PJN,Nowa Prawicy ani Palikot.
  • Gość: Zagwozdek. IP: *.radom.vectranet.pl 21.07.11, 13:02
    Nie wymienia pani poseł z prostej przyczyny.
    Nie chcąc jej oficjalnie wykpiwać, wzajemne to towarzystwo za cichą zgodą Smerdy Jajecznego, dopuszcza się ignorowania pani poseł w sprawach jakże często ważnych, lecz z punktu widzenia Szuflandji nieistotnych do podejmowania przez innych posłów czy senatorów spraw ważnych dla miasta czy regionu.
    Ten radomski establiszment działa na zasadzie podpierania się totumfacjatami w rodzaju; „Jack of all trades and master of none”.
    Za nieokazywaną sympatią kryje się strach, bo kiedy radomski "Naczelnik" nie wejdzie na Wiejską, mogą się zacząć dziać różne dziwne rzeczy a oni by tego chcieli uniknąć.

Ja na ten czas nie wyobrażam sobie aby jeden z flancowników zasiadł w zarządzie radomskiego PiS i zaczął od nowa karierę europejskiego dyplomaty.
    Chociaż walka trwa a ITI nie śpi.
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 16:37
    Po Radomiu politycznym chodzą plotki ze dr Zbigniew Kużmiuk startuje podobno tylko po ato aby w 2014 r. w czerwcu znowu startowac z 1 miejsca PiS w naszym okregu do Parlamentu Europejskiego.Oznacza to prawie pewny mandat posła do PE dla Kuźmiuka.Podobny manewr zrobił w 2004 r. gdzie po 3 latach posłowania poszedł do Brukseli.Oczywiscie radomski PiS udaje ze wszystko jest ok.....
  • Gość: bli IP: *.xdsl.centertel.pl 21.07.11, 17:23
    To Wróbel jest jeszcze w pisie? Bliżej jej do Maszkiewicza i jemu podobnych czyli Komorowskiego.
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 17:39
    Poseł Marzena Wróbel,poseł PiS od 2 kadnecji od 2005r. zaprasza w TV Dami na spotaknie z ministrem Zbigniewiem Ziobro.Jasno to pokazuje jaka frakcje w PiS reprezentuje bliej je do ziobrystów czyli posłów Ziobro,Kurski,Mularczyk,Kempa.
    Radomski PiS jest bardzo róznorodny frakcyjnie.Są frakcje koscielne-antymodernistyczne jak radni Rejczak,Adamiec,Szary,Kotwicki,Karol Sońta którym bliżej do Radia Maryja,Naszego Dziennika i Gazety Polskiej.Frakcje prezesa Lipińskiego jak radny Bocheński czy były radny PiS Radosław Fogiel.Sam poseł Marek Suski to członek tzw.zakonu PC w PiS.
  • Gość: świadomy wyborca IP: *.146.60.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.07.11, 20:02
    Wielu internautów utyskuje, że na listach wyborczych ciągle pojawiają się te same nazwiska i do parlamentu wchodzą wciąż te same osoby. Więc ja proponuję bardzo prostą rzecz: BOJKOT JEDYNEK, czyli pierwszych miejsc na listach wyborczych i niegłosowanie na tych polityków. Dzięki temu pozbędziemy się takich posłów jak pani Kopacz oraz pan Suski, którzy z naszym miastem mają niewiele wspólnego. Bo oni tylko za to, że mają jedynkę praktycznie w cuglach mogą liczyć na reelekcję. A przecież o tym, że pan „X” czy pani „Y” dostaje pierwsze miejsce na liście PARTYJNEJ nie decyduje wyborca tylko partyjna wierchuszka. A tą partyjną wierchuszką są właśnie oni sami, czyli są sędziami we własnej sprawie. Jeżeli do tego dodamy, że posłowie nie chcą się samoograniczyć poprzez wprowadzenie kadencyjności (np. maksymalnie dwie kadencje), to z tego właśnie powodu musimy ciągle wybierać te same gęby. Nie widzę powodów aby ktoś miał zostać posłem tylko dlatego, że ma mocną pozycję w partii. Poseł ma pracować na rzecz regionu z którego został wybrany, a pan Suski i pani Kopacz nie mają na tym polu zbyt dużych sukcesów. A więc hasło tegorocznych wyborów brzmi: NIE GŁOSUJĘ NA JEDYNKĘ !.
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 20:43
    Akurat lista PiS jest bardzo słaba wiec ich 1 naturalnie ze szkoda dla Radomia wejdzie do Sejmu RP.
  • Gość: AVO IP: *.radom.vectranet.pl 21.07.11, 22:59
    JESTEM ZA BOJKOTEM JEDYNEK!!! To bardzo mądry pomysł, bo niby w imię czego taki np. Wikiński przez kolejne cztery lata ma być na utrzymaniu podatników? Niech sobie pasożyty szukają uczciwej roboty, choć watpię, czy oni jeszcze potrafią cokolwiek robić uczciwie.
    Niestety, polska demokracja z demokracją wiele wspólnego nie ma i te wybory musimy jeszcze znieść. Co to za demokracja, skoro w konstytucji zakazano działaności partiom komunistycznym, choć te działają na całym świecie? Prawdziwe komuchy byłyby przeciwwagą dla postsolidarnościowej chołoty i to byłoby zdrowe dla kraju. Mam nadzieję, że nikt przy zdrowych zmysłach nie traktuje SLD jako lewicy, bo to bzdura ponura! Jakby tego było mało, to partie same ustalają kto tak naprawdę wejdzie do Sejmu i Senatu. Przecież to chore jest! O czterech latach marketingu, manipulacji, przekrętów i propagnady już nawet nie wspomnę...
    Dlatego jeszcze raz apeluję - poprzyjmy akcję bojkotowania jedynek i głosujmy przede wszystkim na młodych ludzi!
  • Gość: świadomy wyborca IP: *.205.77.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.07.11, 08:18
    AVO się odezwał i poparł mój pomysł bojkotowania jedynek za co mu dziękuję. Sprawa wcale nie jest przegrana i nie uważam, że „te wybory musimy jeszcze znieść”. Ja na przykład już wczoraj rozesłałem 10 smsów do rodziny i znajomych z takim oto krótkim hasłem: „BOJKOTUJ JEDYNKI – GŁOSÓJ ŚWIADOMIE”. Dwie osoby odpisały mi, żebym na razie nie agitował bo oficjalna kampania się jeszcze nie zaczęła i są wakacje ale dodały, że to jest pomysł warty rozważenia, natomiast dwie pozostałe zdecydowanie moją inicjatywę poparły !. Poparły z tych samych powodów, o których pisałem, że mają już dość oglądania tych samych twarzy, i że nic z tego nie wynika poza kasą i przywilejami dla tych osób. Dwa głosy zdecydowanego poparcia na dziesięć, a więc 20% skuteczność !. A oprócz smsów są jeszcze przecież maile. Trzeba kuć żelazo póki gorące.
  • Gość: Meryline IP: *.radom.vectranet.pl 22.07.11, 09:25
    Ja też popieram i się przyłączam do bojkotu.
  • Gość: WYBORCA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 10:39
    Jacy młodzi?Jesli to mają być tacy młodzi politycy do 30 stki jak obecni radni PiS młodzi wiekiem jak Piotr Kotwicki,Przemysław Sońta,Karol Sońta,Jakub Kowalski to może już lepiej głosujmy na te 1 jak Marek Suski,Ewa Kopacz i nawet Wikiński.Ludzie opamietajcie sie liczy sie człowiek program a nie to jakie ma miejsce na liscie.Choc w polsce ten lud głosujacy który nic nie czyta nic nie wie i sie nie odnajduje w społeczeństwie i tak na ta 1 głosuje.Oby 9 pazdziernika znowu nie pisac na forum SZKODA RADOMIA....
  • Gość: Meryline IP: *.radom.vectranet.pl 22.07.11, 16:11
    Ty to nie jesteś żaden wyborca tylko partyjny agitator. Poza tym ja nie nawoływałem do głosowania na młodych tylko do bojkotu jedynek. A głosować (poza jedynkami) można na kogo się chce. Nie wprowadzaj fałszywych tropów.
  • Gość: JAN JÓZEF- STACHO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.11, 10:56
    Redaktor Blumsztajn -nie mylic z Wilsztajmem- powiedział w telewizji iż Jan Jozef L. należał do KOR -u , który zorganizowali polscy masoni. A Jan Józef byl w masonerii tylko skromnym SKARBNIKIEM.A jakim był parlamentarzystą radomskim to nawet dziad koscielny o nim nie wie.Bo poprostu OLEWAŁ Radom.
  • Gość: AVO IP: *.radom.vectranet.pl 25.07.11, 00:57
    Przypominam o bojkocie jedynek! Temat idzie w świat, ale potrzeba jeszcze więcej zaangażowania, więc przynajmniej podnieście czasem ten wątek i może autor pomysłu częściej by się pojawiał. Niech to nie będzie to cholery słomiany zapał, bo nigdy nic wspólnie nie osiągniemy!
  • Gość: Zagwozdek. IP: *.radom.vectranet.pl 26.07.11, 11:44
    Czytam i widzę; stara wiara podparta nieliczącymi się kandydatami.
    Jaką szansę mają ci o których wiedzą tylko korytarzowi gracze a ci właśnie uzupełniają skrzętnie przygotowywane listy wyborcze.
    Zapytajmy tych graczy dlaczego nasze dziewczyny nie mogą rodzić w wybudowanym szpitalu, dlaczego z 6 latków chcą zrobić na samym starcie Einsteinów, dlaczego zamykamy szkoły zamiast podnieść poziom edukacji, dlaczego szkolimy bezrobotnych w zawodach które nie generują miejsc pracy, dlaczego lansujemy speca od rolnictwa, który ma tylko ogródek na Warszawskiej, dlaczego nie wykorzystujemy potencjału ludzi mądrych bez podziału na opcje,,,

i wreszcie dlaczego na spotkaniu z Ministrem Ziobro nie było żadnych przedstawicieli z UM a Radę Miejską reprezentowała grupka młodych, mocnych i silnych powalających wszystkich wokół smutasowym spojrzeniami, dlaczego nie przybyli "przeciwnicy opozycyjni" aby móc zadać krępujące pytania,
    dlaczego wreszcie nikt nie wywalił tych do pożyczanych laptopów i tych którzy dokonują jakże dziwnych spostrzeżeń co do innych osób,
    dlaczego stawia nam się wybór z podziałem na konia i woźnicę nie dając alternatywy dla wozu.
    Czas zapewne pokaże, który to woźnica jest lepszym gospodarzem i oby ten czas nie dłużył się zbytnio.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka