Dodaj do ulubionych

Pensje salowych na Józefowie obniżone do minimum

18.08.11, 21:32
Jednak obawy pracowników szpitala na Józefowie okazały się prawdziwe,dyrekcja zdjęła problem z siebie kosztem i tak słabo opłacanych pracowników,i co na to Dyrekcja szpitala,więcej odwagi przed wyborami ,popatrzcie tym ludziom w twarz a nie kryjcie się za przepisami.
Edytor zaawansowany
 • sono_andrzej 18.08.11, 21:35
  Ciekawe co na to główna księgowa Bożenna Pacholczak, radna wojewódzka? Myślę, że teraz najlepiej wyborcy ocenią przodową działaczkę PSL.

  --
  Największą wartością miasta są jego mieszkańcy. Jacy mieszkańcy taka ich władza.
 • Gość: Molibden IP: *.radom.vectranet.pl 18.08.11, 21:42
  "POdziekujmy" PO i minister Kopacz. To przez nich mamy takie szopki. Najwazniejsze by zylo sie im lepiej.
 • beata_ogien 18.08.11, 22:51
  a co ma do tego Kopaczowa? Tu chodzi o łamanie przepisów prawa pracy, teraz prawniczy szpitala powinni napisać pracownikom piękny pozew i złożyć raz dwa w sądzie pracy.
 • Gość: motyl IP: *.radom.vectranet.pl 27.08.11, 20:22
  Jak nie wiesz co ma do tego Kopaczowa to Ci powiem.To ona chciała aby weszła ekipa,najlepiej zacząć od salowych bo za mini nikt nie stanie,już niedługo przyjdzie kolej na pielęgniarki i na lekarzy a co to będzie oznaczać ,no co? a to że szpital będzie sprywatyzowany i jak się będziemy chcieli leczyć to za wszystko będziemy płacic.
 • Gość: wiekowy radomianin IP: *.radom.vectranet.pl 18.08.11, 21:49
  sono_andrzej napisał:

  > Ciekawe co na to główna księgowa Bożenna Pacholczak, radna wojewódzka? Myślę, ż
  > e teraz najlepiej wyborcy ocenią przodową działaczkę PSL.
  -------------
  Przecież ta pani była dyrektorem naczelnym,była i jest teraz przy korycie bo jest księgową i radną .Ta pani to dobra lawirantka bo wie gdzie jest dobrze ,Skrzywdzić ludzi to łatwo ale naprawić krzywdę .Czuję że będzie startowała wyborach a wyborcy powinni jej pokazać "wała jak Polska cała "
  >
 • sono_andrzej 18.08.11, 22:34
  W mojej ocenie to winna jest Pacholczak Bożenna (PSL), bo to ona trzęsie szpitalem. Rozumiem, że trzeba ciąć koszty, ale gdzieś w tym systemie musi być człowiek. Wybrano dziwną firmę, spoza Radomia i Regionu.
  Oby PIP wyprostowała sprawę.

  A swoją drogą o zuchwałości Pacholczakowej, politycznej lawirantce z PSLu świadczy to, że zmiany zostały dokonane już po wyborach samorządowych.
  Myślę, że za 3 lata mało kto już będzie pamiętać o tym jaki los zgotowała radna setkom ludzi, która żyła dzięki pracy w szpitalu.

  Obawiam się, że sytuacja będzie znacznie gorsza po okresie ochronnym. Wtedy salowe przejdą na umowy zlecenia...

  --
  Największą wartością miasta są jego mieszkańcy. Jacy mieszkańcy taka ich władza.
 • Gość: tede IP: *.adsl.inetia.pl 19.08.11, 07:05
  ....a póżniej połowa zostanie zwolniona, bo jest Ich 2 razy za dużo !
 • Gość: Jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 07:22
  To prawda. Ta baba okopała się w tym szpitalu niemiłosiernie. Z nadania Kuźmiuka potrafiła lawirować w świadku polityki tak aby zawsze pływać. Szczytem było powołanie jej jako rzecznika prasowego i ustanowienie dyrektorką koleżanki ze Skaryszewa.
  Robi co chce i jak chce. Sama siebie nadzoruje.
 • Gość: b.pacjent IP: *.radom.vectranet.pl 19.08.11, 08:32
  Zgoda co do oceny tej pani ,przeszła już kilka etatow w szpitalu i pozostał jeszcze jeden etat: sprzataczka w tej firmie co jest teraz i za te marne grosze a nie za tysiace jakie teraz ma no i emeryturka bylaby" wyzsza".
 • b-ania 19.08.11, 08:36
  Tylko solidarnie możecie coś wywalczyć. Inaczej zasada "dziel i rządź" pozbawi was najpierw godności a później i chleba. Sprawa w sądzie jest do wygrania, tylko może się okazać, że pracodawca będzie niewypłacalny. I co wtedy? Ogłoszą jego upadłość a pieniędzy i tak nie odzyskacie. Ale ktoś już na was zarobił, już się dorobił. Więc pozostaje tylko walka i to walka zgodnie z prawem(strajk, okupacja) inaczej przegnacie się ze szpitalem a wasze miejsca zajmą inni.
 • senior76 19.08.11, 08:40
  Gość portalu: Jan napisał(a):

  > To prawda. Ta baba okopała się w tym szpitalu niemiłosiernie. Z nadania Kuźmiuk
  > a potrafiła lawirować w świadku polityki tak aby zawsze pływać. Szczytem było p
  > owołanie jej jako rzecznika prasowego i ustanowienie dyrektorką koleżanki ze Sk
  > aryszewa.
  > Robi co chce i jak chce. Sama siebie nadzoruje.
  --------------
  Traf w "10"a jak dojdzie inna opcja polityczna do władzy to ta pani otrzyma w " nagrodę "etat sprzątaczki samych tylko kibli a nie sal.


  --
  >"Fist think about it you type something"<
 • Gość: Kikawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 10:04
  Wybierali i wybierali oferenta na przejęcie sprzątania. No i wybrali!!!!! Tyle są warte przetargi organizowane w tym szpitalu.
 • jas_fasollasido 19.08.11, 13:25
  Słusznie wybrali, tylko nie powinni sugerować się najniższą ceną, czyli pozornymi oszczędnościami, które wcześniej czy poźniej odbiją się na jakości obsługi pacjentów i funkconowaniu szpitala. Pozorne oszczęności moga skończyc sie fatalnie dla szpitala np. epidemią. I wtedy...?
 • Gość: Ewa IP: *.radom.vectranet.pl 19.08.11, 18:42
  A gdzie miały być te oszczedności, jeśli personel został przejęty i gwarantowano warunki zatrudnienia na dotychczasowym poziomie a przecież wlaściciel firmy musi jeszcze zarobić?
  Dwie ekonomistki nie potrafiły ocenić, że cena jest z sufitu.
 • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 20:49
  No właśnie była i było dobrze a teraz nie jest a salowe jak takie mądre to pielęgniarkami mogły zostać. Przecież na to co się dzieje Dyrekcja nie ma wpływu, a jeśli będzie źle wykonywana praca to umowę można zerwać.
 • Gość: motyl IP: *.radom.vectranet.pl 27.08.11, 20:35
  Jeżeli nie masz pojęcia co dzieje się w tym szpitalu to nie wypisuj bzdur ! Na to co się dzieje dyrekcja ma ogromny wpływ , odczep się od pań salowych bo one są potrzebne a nie wszyscy mogą być pielegniarkami.
 • martica 19.08.11, 12:50
  W przypadku tak niskich pensji nie mozna sobie pozwolic na wiecej dzieci niz jedno. To niewyobrazalny brak odpwoeidzialnosci ze strony tych ludzi. niech jego zona ruszy tylek i pojdzie do pracy, ale lepiej marudzic, naciagac spoldzielnie (przez takich 'biedakow' nie majacych na czynsz musze placic 313PLN za 27 m2 przez 13 misiecy!!) i plakac - przepraszam rodizna z trojka dzieci to rodzina bardzo bogata. Albo niech ten pan pojedzie na budowe do Warszawy - dostanie ok 2500PLN/miesiac na reke przychodzac z ulicy, ale psst lepiej marudzic jaki to biedny jest - wiedzial co robi chyba jak sie decydowal na utrzymywanie 4 osob ze swojej pensji.
  --
  Pozdrawiam,
  Marta
 • jas_fasollasido 19.08.11, 13:33
  W życiu różnie bywa. Raz jest tak że pracujesz za 3 tys. a za chwilę możesz za 1300zł. Poza tym bywają ludzie którzy kochają to co robią i nie widzą siebie na budowach lub w innych miejscach. Tu nie znamy sytacji, może żona tego pana jest teraz na macierzyńskim, może jak miał 1 dziecko i zaczął zarabić wiecej pozwlili sobie na drugi a póżniej na trzecie. Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. A może im starczało, wzięli kredyt we frankach, rata 5 lat temu 800zł teraz 1350zł. Pamiętaj różnie w zyciu bywa, a fortuna kołem się toczy, raz jesteś na górze raz na dole. I nie nam osadzać innych.
 • Gość: Kasia IP: *.radom.vectranet.pl 24.08.11, 08:24
  Do martica pomyśl troszkę zanim napiszesz brednie ok?
  Myślisz że teraz na budowie jest robota ? Czy zagranicą ?
  G....no a nie robota teraz to masz robotę po znajomości jedynie nawet szkoła się nie liczy tylko znajomości.
  Ja jestem mamą dwójki dzieci 8 i 10 lat i nie mogę znaleźć pracy i jestem po studiach.
  Mąż pracuje w sklepie też jest po studiach.
  No i co mądralo powiesz teraz?
  To się nie czepiaj ludzi którzy walczą o swoje co im się należy.
  Pozdrawiam
  Kaśka
 • Gość: motyl IP: *.radom.vectranet.pl 27.08.11, 20:08
  Marta kompletnie Cię nie rozumiem.Po pierwsze mając troje dzieci ciężko kobiecie pracować,po drugie nie każdy chce albo nie może pracować na wyjazdach,po trzecie i najważniejsze jeżeli się pracuje to powinno otrzymywać pensję zgodnie z umową a pan Paweł otrzymał pensję niższą , więc zamiast pisać głupoty i kogoś dołować to najpierw zorientuj się w sytuacji o co tak naprawdę chodzi w tym cholernym szpitalu.
 • jas_fasollasido 19.08.11, 13:48
  www.krs-online.com.pl/spoldzielnia-inwalidow-naprzod-w-krakowie-krs-222305.html
  i opinie o firmie

  www.gowork.pl/opinie_czytaj,47012,0,0
 • Gość: jarek IP: *.radom.vectranet.pl 19.08.11, 20:37
  Pracownicy nie powinni mieć żadnych skrupułów względem takiego pracodawcy, pewnie po roku większość zwolni i zatrudni nowych, takich, którzy nie będą się upominali o pensje w całości czy w terminie. Dlatego powinniście zbierać wszelkie dowody na łamanie prawa przez pracodawcę: dokumenty, nagrywajcie rozmowy z kierownictwem dyktafonem w komórce, róbcie zdjęcia komórką itd. Jak was zwolnią to będziecie udowadniać, że to mobbing i łamali prawo. Poza tym za wszystkie zaległości należą wam się odsetki i nie mogą wam zmniejszyć pensji skoro się zobowiązali przez rok utrzymywać w poprzedniej wysokości. Walczcie o swoje, bardziej sobie już sobie nie zaszkodzicie. Pamiętajcie, że roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.
  Przy tym musicie wzorowo wykonywać obowiązki, by nie mieli się do czego przyczepić. Powodzenia życzę!
 • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 19.08.11, 20:57
  Pomijając sytuację salowych to nie sposób nie zauważyć totalnej niekompetencji inspektorów PIP. Ludzie ci najprawdopodobniej nie wiedzą, że w takich sytuacjach jak w szpitalu, gdzie występuje zaniżenie wypłaty przez pracodawcę inspektor PIP ma prawo wydać pracodawcy nakaz zapłaty. Nie powinien więc jeden czy drugi inteligentny inaczej odsyłać ludzi do Sądu pracy, ale samemu szybko sprawę załatwić. Przypominam niedouczonym inspektorom, że takie uprawnienia mają na mocy art.11 ust 7 ustawy o PIP zgodnie z którym inspektor jest uprawniony do nakazania pracodawcy wypłaty należnego wynagrodzenia za pracę, a także innego świadczenia przysługującego pracownikowi; nakazy w tych sprawach podlegają natychmiastowemu wykonaniu
 • Gość: ciekaw IP: *.radom.vectranet.pl 19.08.11, 21:49
  Ciekawe ile dostanie obecna ksiegowa jak ja wy......ą po wyborach ?
 • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 22:10
  nie bądź taki ciekawy i martw się o siebie jak ty wylecisz po wyborach
 • Gość: ciekaw IP: *.radom.vectranet.pl 19.08.11, 22:59
  Zesr..a sie bida i placze.
 • Gość: Niska płaca IP: *.play-internet.pl 20.08.11, 17:30
  Obniżki są słusznie bo firma musi zarobić a nie jest MOPS-em. Ciężka praca, niska płaca i człowiek duchowo się wzbogaca
 • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.11, 09:58
  Czego i Tobie życzę... Amen
 • Gość: Kowal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 07:36
  A wszystko to w imię hasła wyboczego PSL :"człowiek jest najważniejszy!!!!".
  Nie tak pani dyrektorko, rzeczniczko, księgowo, radno???
  Mam nadzieję, że ludzie odpłacą przy urnach wyborczych.
 • Gość: Baśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 11:14
  To, że w szpitalu są przerosty zatrudnienia wiedzą wszyscy. Szkoda tylko, że oczywiście "święte krowy" są nie do ruszenia. Wszystko odbywa się kosztem najsłabszych.
 • kastamonu 24.08.11, 11:35
  a co PIP na to ???
  "Pomijając sytuację salowych to nie sposób nie zauważyć totalnej niekompetencji inspektorów PIP. Ludzie ci najprawdopodobniej nie wiedzą, że w takich sytuacjach jak w szpitalu, gdzie występuje zaniżenie wypłaty przez pracodawcę inspektor PIP ma prawo wydać pracodawcy nakaz zapłaty. Nie powinien więc jeden czy drugi inteligentny inaczej odsyłać ludzi do Sądu pracy, ale samemu szybko sprawę załatwić. Przypominam niedouczonym inspektorom, że takie uprawnienia mają na mocy art.11 ust 7 ustawy o PIP zgodnie z którym inspektor jest uprawniony do nakazania pracodawcy wypłaty należnego wynagrodzenia za pracę, a także innego świadczenia przysługującego pracownikowi; nakazy w tych sprawach podlegają natychmiastowemu wykonaniu"
 • Gość: obywatel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.11, 21:51
  Słusznie. Opodatkować do 90% diety posłów, radnych, pensje prezesów i dyrektorów oraz kapitalistów.
 • Gość: andrzej IP: *.radom.vectranet.pl 29.08.11, 20:16
  Ciekawy artykuł na temat:
  prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/co;zrobic;gdy;szef;nie;wyplacil;pensji,89,0,375641.html#
 • Gość: pamiętliwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 11:54
  Oto owoce zwycięstwa "S" i Wałęsy. Zapamiętajcie i przypomnijcie sobie wypiete piersi do odznaczeń.
 • kastamonu 24.08.11, 14:39
  pamiętliwy: a co a piernik do wiatraka, a "S" czy Wałęsa do niekompetencji i lenistwa urzędników? przecież tu sytuacja jest oczywista - ktoś , kto ma ścigać przestępstwo/łamanie prawa, nie zna tego prawa i swoich własnych uprawnień do ścigania przestepstwa!!! to tak jakby policjant nie wiedział, ze ma ścigać złodziei. za to też winą obarczysz Wałęsę?
 • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.11, 18:26
  Gdybyś Ty "pamiętliwy" był przynajmniej tyle mądry, to nie pisałbyś takich bzdur! Zdarza się, że prawo było, jest i będzie łamane. Ustrój nie ma nic do rzeczy. Absurdalność Twojego myślenia dokładnie wyłożył kastamonu. Z Jego zdaniem zgadzam się całkowicie.
 • Gość: pamiętający IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.11, 18:14
  To wy piszecie bzdury. Więcej wiedzy. To właśnie Wałęsa i "S" wywalczyli kapitalizm w Polsce . A jakie były postulaty robotników - przypomnieć wam?
  Tak własnie w kapitaliźmie tak jest traktowany pracownik najemny; szczególnie w jego polskiej wersji. Cięcie kosztów zaczyna się od pracowników. Dlaczego wszystkie kolejne rządy nie chcą wzorować się na modelu skandynawskim tylko wzorują się na latynowskim łącznie z modelem emerytalnym?
 • Gość: sawa IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.11, 19:41
  Model "latynowski" - i wszystko jasne :(
 • l.i.l.a.b.a.j.ona 24.08.11, 12:10
  Rozbój w biały dzień.
 • Gość: pacjent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 17:05
  Salowe i pielęgniarki za mało zarabiają
 • Gość: sawa IP: *.devs.futuro.pl 26.08.11, 16:13
  Wystarczy kilka merytorycznych wpisów i interesujący wątek milknie. Dlaczego?
 • Gość: janina IP: *.static.korbank.pl 02.09.11, 08:53
  Może ktoś wrescie powie cos na temat tej firmy?! Gratulacje dla p Pacholczak oddając dobrych pracowników w ręce tak nie odpowiedniej firmy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka