Dodaj do ulubionych

Chcę być w Kościele. Dlaczego mnie wykluczacie?

20.06.12, 18:16
W dobie pustoszenia kościoła, odejścia wielu słabo wierzących kościół sam wyklucza z niego tych, którzy bardzo pragną w Nim być. Po 25 latach odszedł ode mnie mąż. Znalazł sobie młodszą. Przez jego postępek ja pokutuję, bo nie mogę w pełni uczestniczyć we mszy świętej.
Dlaczego? - pytam się was drodzy księża
Czemu to ja jestem winna i to ja mam pokutować?
Czemu nie mogę po raz drugi wyjść po katolicku za mąż?
Dlaczego takim swoim niezrozumiałym konserwatyzmem sami się izolujecie i odcinacie od i tak co raz to mniejszej liczbie wiernych?

Może przyłączycie do tych odważnych:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11977463,Niemcy__Niepokorni_ksieza_domagaja_sie_reform.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: JJ. IP: *.radom.vectranet.pl 20.06.12, 18:55
  Nie pisz bzdur. To, że odszedł od ciebie mąż nie wyklucza cię z Kościoła i nie powoduje niemożliwości pełnego uczestnictwa we mszy św. To jednak, że chcesz ponownie wyjść za mąż jak piszesz "po katolicku" jest zwyczajnie nie po katolicku. I to jest oczywiste. Co się zaś tyczy odejścia Kościoła od zasad, co ty nazywasz konserwatyzmem żeby zwiększyć liczbę swoich członków to zwyczajna bzdura. Kościół to nie partia polityczna, która zrobi wszystko żeby pozyskać wyborców, tyle że partie polityczne mają krótki żywot w porównaniu z instytucją Kościoła.
 • Gość: Lukrecja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.12, 19:40
  Kobieto, weź 450 zł udaj się do sądu przy kurii i dostaniesz unieważnienie małżeństwa " po katolicku" , najlepiej powiedz że piłaś przed ślubem , wpadłaś w chorobę alkoholową i nie wiedziałaś co robisz . A drugi powód dla którego " twój " kościół cię nie chce jest prosty ....nie nazywasz się Borgia .
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 20.06.12, 21:45
  No tak ponowne wyjście za mąż jest nie po katolicku. A po katolicku jest jak ksiądz wsadza swojego penisa w odbyt młodego chłopca? To jest po katolicku. Ja odszedłem. Odszedłem o kościoła jako organizacji w sensie firmy, korporacji bo mdliło mnie jak ksiądz, który ma na boku kochankę i dzieci odprawia Mszę Świętą i udziela Komunii. Mdliło mnie jak księża winni molestowania dzieci przenoszeni są na inne parafie i sprawy z tym związane są tuszowane. Mdliło mnie jak w ławce obok mnie modli się facet maltretujący swoją zonę a moja matka po rozwodzie nie mogła przyjąć Komunii Świętej. Ale nigdy nie odszedłem od Wiary i Boga
 • Gość: qqq IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.12, 21:50
  Inni nie wsadzają? Wymień sprawiedliwie z innych religii, a może pękasz ze strach?
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 11:29
  Nie ważne kto komu wsadza i w co. Nie obchodzi mnie duchowny buddysta,arab, albo hindus. Obchodzi mnie katolicki ksiądz, który molestuje dzieci. Bop to jest skrajnie złe i koniec dyskusji !!! Taki człowiek podważa najstarsze fundamenty, nauki i zasady kościoła. Mówi się że od wieków małżeństwo to mężczyzna i kobieta a nie dwie kobiety lub dwóch mężczyzn to pradawna zasada kościoła, która jest broniona do dzisiaj z ambon i ław sejmowych. Inną fundamentalną zasadą kościoła katolickiego jest zakaz krzywdzenia słabszych, czystość, celibat a coraz więcej słyszy się o zniesieniu celibatu, molestowaniu dzieci przez księży i tuszowaniu tych zachowań przez największych hierarchów kościoła. Dla mnie osoba która broni takiego zepsutego księdza jest tak samo winna molestowania jak ten parszywy ksiądz.
 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 16:32
  jak suka nie da ,pies itd
 • Gość: BC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.12, 21:48
  Forum jest od takich spraw czy to ma na celu wywołanie kolejnej lawiny żali i prztyczków do wiary i kościoła?
 • Gość: pytam IP: *.radom.vectranet.pl 20.06.12, 22:50
  A ja jestem gejem, wierzącym, żyje normalnie, pracuję, jestem samodzielny i mam partnera, zyjemy od 15 lat wspólnie, prowadząc firmę, i gospdarstwo domowe. Chcemy uczeszczac we mszy swietej w kazde swieto, ale jak slyszy sie z ambon stereotypy i mity o ludziach orientacji homoseksualnej to robi sie przykro. Człowiek rodzi się z przypisaną orientacja, i nie ma na nią wplywu, bo nie da sie jej zmienic, wiec dlaczego z ambon slychac tak krzywdzace slowa, przykre, i dlaczego kosciół takze, nas wierzących ludzi odrzuca, nie akceptuje, nie toleruje! ????
 • Gość: freeman IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.12, 23:17
  W Polsce istnieje nie tylko kościół katolicki. W innych, bez reklamy, znajdziecie zrozumienie swoich problemów, gdzie logika i realia wspólczesnosci nie kłócą sia z wiarą.
 • Gość: kolej na Radom IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.12, 23:21
  > Czemu to ja jestem winna i to ja mam pokutować?
  > Czemu nie mogę po raz drugi wyjść po katolicku za mąż?

  Możesz przecież wystąpić o unieważnienie małżeństwa kościelnego lub twój ex.
 • Gość: Szacuneczek... IP: 193.111.147.* 21.06.12, 10:20
  Hmmm... Tak się zastanawiam czy autorka wpisu nie powinna zmienić nicka z rozwiedziony_katolik na rozwiedziona_katoliczka... :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 10:33
  coś z tobą jest nie tak jesli ukochany po tylu latach wymieniłciebie na mlodszy model,żle bym się czuł jakbyś koło mnie w kosciela stala.
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 11:36
  Bravo erudyto. Naprawdę jesteś prawdziwym radomianinem. Ograniczonym człowieczkiem z zaścianka. Na pewno pójdziesz do nieba.
 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 12:39
  najwazniejsze jest ze ty nie decydujesz ,taka jest prawda,jestem z żoną 21 lat i tak samo kocham jak w wieku 15 lat,nie uwazasz ze nikt ot tak nie zmienia żony.
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 15:05
  Chwała ci za to. Mam nadzieję że twoja żona tak samo jak Ty uważa, że wasz związek jest idealny od 21 lat i nie chce nic zmieniać.
  Znam sporo wieloletnich związków dłuższych niż twój w których powtarza się schemat: pobudka, śniadanie, robota, obiad, TV, siusiu paciorek i spać, a w niedzielę kościółek i od poniedziałku znowu to samo.
  Znam też kilka wieloletnich związków, które się rozpadły bo Pan mąż znalazł sobie świeże mięsko do pukania. Może gdybyś wyjrzał, ze swojego idealnego, sielankowego świata to zobaczyłbyś jak wygląda prawdziwe życie. A to że jesteś z kobitą 21 lat to wcale nie oznacza że masz udany związek.
 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 16:00
  dzięki rodzinia radia maryja i JARKOWI ,TO NAS ZBLIŻA
 • Gość: Sowaprzemądrzała IP: *.31.35.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.06.12, 11:56
  I bardzo proszę, uderz w stół nożyce się odezwą. Wypowiedź prawdziwegoradomianina, czystej krwi katolika i chrześcijanina ....pierwsze przykazanie, stosowne przez niego - miłuj bliźniego swego, miłuj, miłuj a nie wąchaj .
 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 12:36
  PROWOKACJA I NIC WIĘCEJ,KOMUŚ PRZESZKADZA KOŚCIÓŁ,WIADOMO KOMU.
 • Gość: Sowaprzemądrzała IP: *.180.110.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.06.12, 13:14
  O twoim stanie umysłowym powiedziano już jasno. Jesteś bezmyślnym ortodoksem, ludzie którzy myślą zawsze mieli, mają i mieć będą wątpliwości. A jaki jest wynik ich rozterek to inna sprawa. Wakacje się zbliżają , umiesz czytać, bo nam odpisujesz, więc proponuję ci lekturę ...historię kościoła katolickiego i soborów. Szczególną uwagę zwróć ...na czas pojawiania się dogmatów.
 • Gość: freeman IP: *.dynamic.chello.pl 21.06.12, 14:08
  To, ze każdy może napisać dowolną bzdurę, nie tylko wyglądająca na konieczną pomoc specjalisty, ale takze obrażająca forumowiczów, nie oznacza, zeby podejmowac z nim dyskusję. I to następnym, piszacym w tym temacie nieśmiało sugeruję
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 15:14
  No tak wyznawca jedynie słusznej idei. Dobrze że tacy jak Ty nie mają władzy bo zamieniliby Polskę w drugą Syrię i wprowadzili prawo kościelne, przywrócili inkwizycje i palenie na stosie, a być może zaczęliby organizować wyprawy krzyżowe.

  ODPOWIEDZ PROSZĘ KOMU TO PRZESZKADZA KOŚĆIÓŁ SKORO WIESZ?
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 15:17
  MY PRAWDZIWI POLACY, KATOLICY, SŁOWIANIE Z DZIADA PRADZIADA MÓWIMY KATEGORYCZNE NIE PROWOKATOROM I SKRYTO ŻERNYM PARÓWKOŻERCOM.
 • Gość: A patrz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.12, 15:20
  Howhg
 • rozwiedziony_katolik 21.06.12, 16:28

  Żałuję że rozpętałam tą dyskutuję, która okazuje się jest nie na temat. Widać że na radomskich forach nie można merytorycznie dyskutować. Albo stado zdziczałych polityków, albo niedorozwojów umysłowych.

  Do K.
  Nie upraszczaj tematu. Jeżeli jeden rabin wsadzi penisa w odbyt młodego chłopca mam uważać ich wszystkich za zgniliznę? Nie! To jest karygodny postępek DANEJ OSOBY i nigdy nie wolno generalizować. Widzę jednak, że strasznie zostałeś porażony doktryną pewnej Gazety, która wręcz nienawidzi KATOLICYZMU a pod płaszczykiem zwyrodnienia pojedynczych osób, prowadzi krucjatę z całym Kościołem.

  Do JJ.
  Nie piszę bzdur, bo jestem wierząca i wiem co mówię. 8 lat byłam samotna po odejściu męża i przez 8 lat uczestniczyłam we mszy świętej, ale nie mogłam przyjmować Hostii. I tylko o to mi chodziło.

  Do Szacuneczek...
  Obrałam taki pseudo bo taki był wolny. Jakie znaczenie na treść wypowiedzi ma mój pseudo czy jak go tam zwą?

  Do kolej na Radom
  Mogłabym tak zrobić, ale czy to jest w porządku? W porządku przed Bogiem? Dlaczego mam kłamać? To właśnie Kościół powinien wychodzić naprzeciw takim ludziom jak ja, a nie zmuszać mnie do szukania pozaprawnych rozwiązań, tym bardziej że wybacza się (rozgrzesza) nawet zabójców. Pamiętam taką scenę ze śp. Biskupem Chrapkiem, który odwiedził w więzieniu skazanych i udzielił rozgrzeszenia zabójcy. Ja nikogo nie zabiłam, a jednak nie mogę dostąpić zaszczytu przyjęcia Świętej Komunii.

 • prawdziwyradomianin 21.06.12, 16:30
  oczywiscie nie masz racji
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 21.06.12, 19:26
  Kochaneczko - ale jak potem taki ksiądz pedofil, ojciec, kochanek odprawia mszę świętą dla kilkuset osób, rozdaje komunie świętą, spowiada to przecież bezcześci wszystko to co wchodzi w skład kościoła. To tak jakby nauczyciel oskarżony o pedofilię dalej uczył dzieci. Nie twierdzę że wszyscy księża są zepsuci. Twierdzę, że hierarchowie kościoła wiedzą o tym zepsuciu i chronią tych zepsutych ludzi.

  Był nawet specjalny dokument wydany przez Watykan który zabraniał ujawniana danych tych księży. Gdy osoba świecka zeznawała w procesie jako świadek to pod groźbą ekskomuniki musiała zachować swoje zeznania w tajemnicy przez opinia publiczną. TO SĄ FAKTY.
 • Gość: Szacuneczek... IP: 193.111.147.* 22.06.12, 08:45
  Gdybyś częściej zaglądała na to forum, to wiedziałabyś, że bardzo często internauci dokonują różnego rodzaju wpisów tylko po to, by prowokować innych. I tylko dlatego zainteresowałem się Twoim nickiem, pseudonimem (czy jak go tam zwą) podejrzewając Cię właśnie o prowokację.

  "Jeżeli jeden rabin wsadzi penisa w odbyt młodego chłopca mam uważać ich wszystkich za zgniliznę? Nie! To jest karygodny postępek DANEJ OSOBY i nigdy nie wolno generalizować. Widzę jednak, że strasznie zostałeś porażony doktryną pewnej Gazety, która wręcz nienawidzi KATOLICYZMU a pod płaszczykiem zwyrodnienia pojedynczych osób, prowadzi krucjatę z całym Kościołem."

  Nie zgadzam się, że zgwałcenie przez księdza dziecka jest jednostkowym wybrykiem. To się przecież dzieje od setek lat. Obecnie w dobie (nazwijmy to roboczo) szybszego przepływu informacji po prostu coraz więcej przypadków pedofilstwa (i nie tylko) wśród księży jest nagłaśnianych. Zapewne nie wiemy o wszystkich takich przypadkach. Mało tego - kto wie czy to nie jest jedynie wierzchołek góry lodowej. Już kiedyś był taki cwaniak na tym forum, który z pianą na ustach przekonywał mnie, że pedofila to znajdę u siebie pod łóżkiem. Po wklejeniu przeze mnie prawie dwóch setek linków w których czytamy o olbrzymiej liczbie przypadków gwałcenia dzieci praktycznie na całym świecie (czasami niepełnosprawnych) przez księży pedofilów zamilkł upokorzony. Jak to już ktoś napisał - KoKa wydał dokument, który tak naprawdę oficjalnie chronił księży pedofilów. Przecież to są karygodne, ohydne działania.

  Nie zgadzam się również z porównaniem gwałtu dokonanym na dziecku przez księdza do gwałtu dokonanego na dziecku przez nauczyciela czy kogokolwiek innego. Przedstawiciele KoKa jak jest im wygodniej przypominają, że są „tylko” ludźmi. W innych przypadkach sugerują coś innego. Poza tym nauczyciele czy inna grupa zawodowa nie zawładnęła mózgami innych.

  Piszesz, że jesteś myśląca. Brawo. To pomyśl o tym, że tak naprawdę to wyprano Ci mózg tak jak to zrobiono wcześniej z Twoimi rodzicami, dziadkami, przodkami. Zastanów się przez chwilę i wyobraź sobie czasy Mieszka I, który ze strachu o swoje wpływy przyjął chrześcijaństwo zostawiając na tak zwanym lodzie kapłanów poprzednich bóstw. Jak sądzisz co się z nimi stało? Wyjechali w delegacje?
  Zastanów się ponownie i pomyśl co by było, gdyby Twoi przodkowie od dawien dawna zamieszkiwali Afrykę i Ty byś się tam urodziła jako rdzenna mieszkanka np. dwieście lat temu. Czy odizolowana od przedstawicieli Koka nie wierzyłabyś w jakieś lokalne bóstwo?
  Zastanów się również dlaczego w olbrzymiej liczbie przypadków wiara była narzucana za pomocą siły i strachu, a niepokornych po prostu niszczono zabijając ich na oczach innych (przy okazji wzbudzając w ten sposób strach i pokorę) przy jednoczesnym opowiadaniu wokoło „Nie zabijaj”.

  Idea, którą w teorii przedstawiają przedstawiciele KoKa jest przepiękna. Ale co z tego, jak od pewnego czasu organizatorzy nie dorastają jej do pięt, a cześć społeczeństwa zauważyła, że może iść w niedzielę do charakterystycznego budynku, pośpiewać, postać, klęknąć, przekazać sobie znak pokoju i uważając, że zrobili dobry interes ponownie zachowywać się podle na co dzień.

  Jak widzisz, nie tylko Ty zauważasz rysy w tej kapitalnie zorganizowanej organizacji.


 • Gość: sic! IP: 194.181.137.* 22.06.12, 09:18
  Wow ale czerwony POmiot poszedl po bandzie. Twoim starym mozg wyprali w Moskwie a tobie co rusz piora w Tusk Vision Netwoork. Taki "nowoczesny" czerwony kundel przypiety do Partii Oszustow.
 • Gość: Szacuneczek... IP: 193.111.147.* 22.06.12, 09:27
  Mylisz się. Widzisz świat jedynie w kolorach czarnym i czerwonym. A przecież Świat jest taki kolorowy... :))))))))))))))))))))))))))))))
  Poza tym to ty jesteś kundlem i to wcale nie nowoczesnym. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 22.06.12, 12:43
  Przecież w temacie który krytykujesz nic nie ma o polityce. Są tu tylko suche fakty. Przecież Księża pedofile są i będą i to jest fakt. Czemu bronisz tych ludzi. ? Dlaczego wszystko podciągacie pod atak polityczny. Ktoś powie że nie smakuje mu polska wódka a taki osioł jak ty zaraz wyzwie go od POjebó.w i POpaprańców.
 • prawdziwyradomianin 22.06.12, 09:19
  wiatry ,zabory,to zrobilo wiele zła,patrz co się stalo z Pionkami,jacy ludzie tam są,uwazam ze czystej slowianskiej rasy polakow juz nie ma,moze my starsi,ale mlodsi to mieszańce.
  --
  Obietnice Tuska oraz PO-PSL są zaprzeczeniem prawdy, czyli kłamstwem. W 2011 r., gdy zabierali większość składek do OFE, twierdzili, że robią to, aby nie podnosić wieku emerytalnego.
 • Gość: K. IP: *.radom.vectranet.pl 22.06.12, 12:38
  Nic dodać Nic ując !!!!!!
 • zibislon 24.06.12, 12:29
  W/g Katechizmu Kościoła rzymsko-katolickiego nadal możesz uczestniczyć w pełnej Mszy św. łącznie z Komunią św.
 • Gość: Laki IP: *.radom.vectranet.pl 11.11.12, 16:35
  To że jesteś rozwódką nie musisz się czuć winna , uważam że w dzisiejszych czasach chodzi się do kościoła aby się pochwalić nowym strojem ,samochodem i tp: .

  Jeśli jesteś naprawdę katoliczką i chcesz być blisko swojego Boga Módl się w domu myślę że będzie większy efekt niż chodzenie do kościoła , dziś księża modlą się do pieniędzy nie Boga .
 • Gość: Fokusek IP: 194.181.137.* 11.11.12, 12:46
  Zapisz się do PaliGłupa. On kocha takich jak ty.
 • ulanzalasem 11.11.12, 17:54
  rozwiedziony_katolik
  Skoro nie pasują ci zasady w tym kościele ich do innego, załóż swój, tak jak nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś się pcha na siłę do danego wyznania i chce w nim być na swoich zasadach skoro one są sprzeczne z zasadami danej wiary/kościoła/organizacji (przecież nikt nikogo nie zmusza do pozostania w ramach kk) ? Wystarczy je skopiować i dołożyć swoje, ale to chyba potrzeba bycia w centrum uwagi, uznania siebie za ofiarę, odrzuconą osobę (ogólnie, a nie tylko o ww przypadku).
 • Gość: zyzio IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 22:15
  Czy ktos wie jak jest w przypadku morderstwa? Kosciol tez wyklucza takich? Co z tymi co zmieniaja wiare bo watpia a pozniej wracaja do kosciola? To tez chyba grzech ciezki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.