Dodaj do ulubionych

Politechnika Radomska w wielkich tarapatach fin...

04.09.12, 20:03
Z tego co mi wiadomo markety nie mają problemów finansowych, więc przekształcić PoliR w super market. I tak dla kończących studia nie będzie pracy.
Edytor zaawansowany
 • bluto 04.09.12, 20:23
  Widać efekty polityki włodarzy uczelni, co z tego że zmienia się nazwa na papierze skoro za zwiększaniem ilości profesorów i doktorów habilitowanych nie idzie zmiana jakościowa poziomu nauczania - można obśmiewać rankingi, w których politechnika nieodmiennie od lat goni ogon ale one wyrabiają ogólny pogląd na status uczelni. Pomimo niezłej kadry, nikt nie wysili się by pomyśleć o otwarciu ciekawych nowoczesnych kierunków czy studiów podyplomowych, pomimo dużego zapotrzebowania na specjalistów np. z elektroenergetyki czy mechaniki - w innych miastach te kierunki są słono płatne i dość oblegane. Ale PR jest widać dla profesorów, a nie dla studentów.
 • Gość: Automatyk IP: *.xdsl.centertel.pl 04.09.12, 20:40
  lol...
  co do elektroenergetyki to poziom sięga dna..
  miałem studentów na praktyce.. szoooooooooooooook!
 • Gość: zartiepl IP: *.play-internet.pl 04.09.12, 22:35
  "specjalistów z mechaniki"?????
  LOL
  Jak widać nie masz pojęcia o czym piszesz, bo mechanika to tak szeroki zakres wiedzy, że nie da się mieć szczegółowej wiedzy ze wszystkich jej dziedzin. A studia podyplomowe - na specjalnościach, w których są poszukiwani specjaliści, są - np. programowanie obrabiarek numerycznych czy rekonstrukcja wypadków drogowych na Wydziale Mechanicznym.
 • Gość: Robert IP: *.dynamic.chello.pl 04.09.12, 23:13
  Pracownicy PR boją się wypowiadać aby nie przyspieszyć wypowiedzenia.
 • Gość: uth2 IP: *.tronic.pl 05.09.12, 17:10
  Nie muszą się wypowiadać wszędzie pełno lizusów i "życzliwych", którzy doniosą
 • Gość: rafk895 IP: *.play-internet.pl 05.09.12, 23:52
  Jak będziemy siedzieć cicho, też nas zwolnią.
  W końcu ktoś musi zapłacić za "osiągnięcia" ekipy rządzącej.
 • Gość: uth2 IP: *.tronic.pl 06.09.12, 16:39
  Wszyscy o wszystkim wiedzą, rozmawiają miedzy sobą ale nikt głośno tego nie powie. Ci którzy mieli na tyle odwagi o tym mówić zostali za burtą.
 • Gość: prosik IP: 79.162.91.* 04.09.12, 23:31
  Za krach finansowy polibudy odpowiada luft i jego działania, którymi prokurator powinien się zająć. Niech ujawni ile zarobił przez te 2 kadencje oraz ile nakradł, zapewne tego drugiego jest o wiele więcej niż jego blisko 10.000 miesięczna pensja
 • Gość: nikkt IP: *.tronic.pl 05.09.12, 19:00
  Przecież musieli sobie pobudować pałace i pozmieniać samochody. Jaka władza taka nauka. Będzie teraz więcej czasu dla kochanej Pani Dziekan.
 • Gość: Realista IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.09.12, 01:03
  szmyrcyk napisał:

  > Z tego co mi wiadomo markety nie mają problemów finansowych

  Bzdury pleciesz:

  gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/398072,siec-delikatesow-bomi-zamknie-wiekszosc-swoich-sklepow.html
 • ulanzalasem 05.09.12, 02:06
  Winna jest każda ekipa po 89 roku. Bo to, że społeczeństwo w tym my i ja to ciemny motłoch łasy na populistyczne hasła jest oczywiste. Żeby wygrać wybory trzeba obiecać złote góry, z tym że trzeba mieć potem jaja żeby coś zmienić. Ale potrzeba też poczucia odpowiedzialności, zdrowego rozsądku - masz władzę to zmień cokolwiek na lepsze albo nie spieprz tego co jest .
  Nie rozpisując się o całym systemie gdzie żyjemy w jedynie małej ewolucji PRLu, gdzie nikt za nic nie odpowiada, nikogo się nie rozlicza, nie ma odpowiedzialności karnej finansowej.
  Przechodząc do sedna uczelnie w Polsce po 89 roku powinny być płatne, z zachowaniem od 10 do 25 czy nawet 30% miejsc w formie darmowej nauki dla najlepszych. Mieliśmy chore reformy AWS (ojca/wujka PO) typu stworzenia potworka - gimnazjum, brak egzaminów na studia, ale przede wszystkim darmowe studia dla każdego. Dla każdej osoby niezależnie od miasta, regionu, od kierunku, specjalności, od jej wyników. Studia jeśli powinny być darmowe to na zasadzie, że patrząc na jak dany kierunek wydaje się przyszłościowy 20-30% miejsc będzie dla najlepszych finansowana. Żeby nie odebrać niektórym startu i zamknąć niby lewicowym populistom usta można ustalić, że darmowy jest pierwszy rok dla osób przesianych przez sito egzaminów wstępnych. Po takiej selekcji mamy np. 100 osób na pierwszym roku, zamiast 150, do tego jeśli student np. będzie miał średnią poniżej ustalonego progu np. 3,85 czy 4,0 to za drugi rok musi już zapłacić.
  Oczywiście licealiści wiedząc z góry, że czeka ich egzamin na studia, że jeśli nie będą się przykładać do zmarnują tylko rok lub będą musieli wyłożyć spore pieniądze - zawczasu sami wcześniej przyłożą większą uwagę do wyboru kierunku i specjalności.

 • ulanzalasem 05.09.12, 02:06
  A tak mamy fabryki bezrobotnych, idzie spora kasa z budżetu na udawanie, że się kogoś tam uczy. Student traci 5 lat na zdobywanie doświadczenia lub studiowanie tego co go interesuje lub przynajmniej jest opłacalne, nawet jeśli ktoś wybrałby filozofię czy ekonomię to prędzej jako pasję, musiałby uzyskać co semestr odpowiednie wyniki aby móc dalej studiować. Stawianie wymagań i rozliczanie z nich nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie to jak przygotowywanie się do startu na igrzyska - trenujesz, wykonujesz plan treningowy, uzyskujesz minimum, podchodzisz do próby. A tutaj ? 5 lat udawania ze strony wykładowców, że coś robią, 5 lat udawania studentów że się uczą - ktoś powie, głupi student...tylko po co za to płacić z naszych podatków ? Dlaczego mamy utrzymywać tyle niepotrzebnych uczelni/wydziałów/specjalności i to nie tylko PR, ale większość w Polsce reprezentuje poziom, który szkoda komentować.
  Taki plan można dosyć szybko i łatwo wprowadzić w ciągu ~ 3 lat, przy poprawie tego jak funkcjonują dzisiaj szkoły średnie. Oczywiście to zaboli, ale głównie tych, którzy trzepią na tym kasę, bo student straci ? Tylko zyska to, że ktoś będzie go pilnował, a jeśli nie to będzie płacił - czyli sam się prędzej przypilnuje, lepiej wybierze, uczelnie zlikwidują niepotrzebne kierunki, a to zaboli wykładowców, profesorów, doktorów, magistrów itd. Podniosą larum, ale w imię czego ciepłych posad i marnowania pieniędzy podatników ?
  Do tego będzie potrzebna kontrola uczciwości studentów/wykładowców w kwestii tego czy uzyskiwane wyniki są prawdziwe i samodzielne, bo przecież w interesie każdej uczelni będzie jak największa liczba studentów ;) Można by też napisać o tym, dlaczego dzieci w gimnazjum nie mają po 3 godziny chemii i fizyki, a 5-6 matematyki, dlaczego są przepuszczani uczniowie z brakiem podstawowych umiejętności jak możenie ułamków, dlaczego nauczyciel nie odpytuje co zajęcia takiego ucznia, dlaczego nie potrafi zapanować nad klasą, dlaczego ten konkretny uczeń tego nie rozumie. Dlaczego nie jest wysyłany na obowiązkowe zajęcia po lekcjach np. z matematyki i dlaczego obecnego niżu nie wykorzystać do stworzenia mniejszych klas, a ewentualnie tych, których się da wysłać na emeryturę. Bo problem jak zawsze zaczyna się na samym dole, ale że ci światli ludzie świata nauki żyją w takim bagnie i im to odpowiada ? No cóż posada i kasa nie śmierdzą ;)
 • Gość: myślący IP: *.radom.vectranet.pl 30.12.12, 08:42
  Zgadzam się z tobą
 • Gość: Sergiusz IP: *.xdsl.centertel.pl 05.09.12, 06:57
  Wyższe Uczelnie w Polsce - relikt PRL. Bez lustracji, bez nadzoru państwa, mediów i społeczeństwa.
  Nepotyzm większy od PO (znam uczelnie gdzie zatrudnione są 3 pokolenia, a jedną, gdzie jest nawet 4 pokolenia!). Zatrudnione są w nich całe rodziny. Nikt nie patrzy na zależność służbową bo... nic za to nie grozi. Z resztą nie ma kto tego skontrolować. Media? Czy widział ktoś jakiś WSTRZĄSAJĄCY artykuł o uczelniach? Zawsze ślicznie pięknie, fundusze UE i "sukcesy". A gdzie o nepotyzmie? Gdzie o nieprawidłowościach z wykorzystywaniem funduszy UE, gdzie o wszechobecnej prywacie? Państwo Tuska i PO skupiło się na walce z PiS zamiast na naprawie państwa. To oni tolerują agentów, donosicieli w zamian za parasol ochronny.
  Nic się nie stało. Polacy, nic się nie stało!
 • Gość: sdf IP: *.static.vip-net.pl 24.09.12, 21:13
  Szczytem rodzinnej działalności jest Politechnika Lubelska ,a najciekawszy ruch SOS dla Politechniki bo jak się ma 3 córki i 3 zięciów to trzeba przygotować miejsca pracy dla nich. Natomiast rodzinne katedry to standard. Pracuje Ojcieć pracuje matka pracuje dzieci cała gromadka wraz z rodzinami i nic nam nie zrobią bo jesteśmy rodziną jak PSL
 • fxx75 05.09.12, 10:26
  Nie wiem, czego tam uczą, ale od jakiegoś czasu szukam ludzi do pracy z wykształceniem informatycznym i absolwenci PR niestety nie nadają się do pracy.
 • Gość: zartiepl IP: 193.111.144.* 05.09.12, 12:09
  Hmmmm, z "wykształceniem informatycznym" ?????? To tak samo, jakbyś szukał wśród absolwentów filologii polskiej tłumacza hiszpańskiego i narzekał, że ludzie z wykształceniem humanistycznym do tego się nie nadają. Szuka się specjalisty od konkretnych zagadnień, np. grafiki, programowania, sieci, tylko jemu trzeba zapłacić więcej niż 1000 zł miesięcznie.
 • rafk895 05.09.12, 23:59
  A czego chcesz, jeśli musimy przyjmować na studia wszystko, co ma 4 łapy i na drzewo nie ucieka i broń Boże niczego nie wymagać i nikogo nie uwalić, bo nam obetną dotacje i w efekcie pozwalniają nas?
  Problem polega na tym, że poziom dotacji państwowych zależy od liczby studentów, a nie od jakości kształcenia.
 • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 20:30
  Mam dwa pytania ... naiwne....
  1. dlaczego o sytuacji "dramatycznej" uczelni nie poinformowani zostali elektorzy podczas wyborów rektora?
  2. jaki poziom prezentuje sobą osoba, która reprezentuje PRad, a która w mediach wygłasza następujący pogląd tu cytat: "- Niech Zbigniew Łukasik nie zachowuje się jak dziewica, która nagle się połapała, że jej brzuszek urósł"?
  ...i jeszcze jedno...
  dlaczego od dwóch kadencji wszelki syf wypływa podczas rekrutacji????
 • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 22:14
  To nie są naiwne pytania.
  1. Kandydaci na Rektora PRad podczas prezentacji poruszyli ten temat:
  a) Kandydat Kalotka powiedział o tragicznej wręcz sytuacji finansowej,
  b) Kandydat Łukasik zaprzeczył tej opinii, twierdząc, że jest mały dług (o ile pamiętam 4 bańki) i problem zadłużenia wewnętrznego wobec pracowników.
  Wniosek: Albo kandydat Łukasik, mimo tego że był w najwyższych władzach PRad był naiwny i nieświadomy sytuacji, albo po prostu "mijał się z prawdą". Powyższe jest dla niego niezbyt dobrą rekomendacją do piastowania najważniejszego stanowiska na PRad, wkrótce UT-H. Ciekawe, czy ktoś go o to zapyta, np. podczas pierwszego posiedzenia Senatu nowej kadencji?
  2. Poziom? Jaki poziom? Mnie ciekawi jedno: jak Panowie rozmawiają ze sobą w cztery oczy, jeżeli publicznie tak się wypowiadają? A będą musieli współpracować, skoro Rektor Łukasik wybrał sobie na Prorektora byłego Rektora Lufta.
  3. Od kilku lat cały syf wypływa podczas rekrutacji. Niestety PRad nie ma dobrej prasy, poza tym w naszym grajdole mało się dzieje, a tu takie sensacje. Inna sprawa, że te ostatnie doniesienia medialne to bezpośrednia poniekąd informacja od władz uczelni, które chyba w ten sposób komunikują się z pracownikami.

  Teraz nie ma winnego, który doprowadził do tej sytuacji: Nowy Rektor zgania na byłego Rektora, Kanclerz zgania na byłego Rektora. Stary Rektor przyznaje, że od 2006 robiło się nieciekawie i co? I nie widzi swojej winy. Pewnie to wiewiórki i inne miłe zwierzątka są winne.

  Ktoś mógłby coś wspomnieć o honorowym rozwiązaniu, bo kiedyś w Polsce nawet kominiarze go mieli. Ale by honorowo z tego wyjść, trzeba wiedzieć, co to jest HONOR. W pierwszej kolejności powinny ponieść konsekwencje osoby funkcyjne, które odpowiadały za PRad w ostatnich latach. Ale o tym można chyba tylko marzyć...
 • Gość: studentka emerytka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.12, 10:25
  Moze radomska prywatna uczelnia zrobi szkolenie dla senatu politechniki na temat."Jak uczyc i pracowac za SWOJE pieniadze bez dotacji panstwowych"??
  Ps.Pootwierano(bez stosownej bazy ale na przetrwanie) nowe kierunki, które mają się do wieloletniej LINNI NAUKOWEJ uczelni jak garbaty do ściany .A takie eksperymenty kosztują.Przyjdzie pan KOMISARZ i poustawia (potrzebne) Klocki tam gdzie powinny stać.
 • Gość: gość 02 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.12, 00:19
  Chyba jesteś z RSW , osoba, co nie może spać w nocy i martwi sie, czy RSW będzie jadlodajnia czy uczelnią wyższą. Przez takie uczelnie zglajszlachtowano tytuł licencjata i inzyniera.
 • Gość: a IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.12, 09:21
  > Chyba jesteś z RSW , osoba, co nie może spać w nocy i martwi sie, czy RSW będzi
  > e jadlodajnia czy uczelnią wyższą. Przez takie uczelnie zglajszlachtowano tytuł
  > licencjata i inzyniera.

  Na szczęście po szumnym przekształceniu politechniki w uniwersytet i zdobyciu jakiegoś sponsora na sztandar, twoja uczelnia będzie mogła bez przeszkód nadal świecić przykładem unikalnego w skali światowej poziomu nauczania więźniów z Koziej Góry oraz finalistek wyborów Miss Ziemi Radomskiej, którym rozdajecie indeksy w ramach promocji. Na razie indeksy, a za chwilę dyplomy.
 • macine123 28.09.12, 22:25
  UTH, ma szansę przetrwać tylko jako filia Politechniki Warszawskiej. Kiedyś ta uczelnia miała sens jak w Radomiu był przemysł w regionie (lata 70-te, 80-te), teraz będzie wypuszczać absolwentów, którzy rzadko bardzo znajdują pracę po jej kierunkach. Szansa na poprawę prestiżu będzie przy 3-4-krotnie mniejszej liczbie studentów dziennych i 10- krotnie mniejszej liczbie studentów zaocznych. Ale to się zacznie zmieniać najwcześniej za 10-15 lat...
 • Gość: nikkt IP: *.tronic.pl 06.09.12, 16:42
  Żadnego poziomu nie reprezentuje, to zwykły burak
 • Gość: tak to widzę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.12, 10:01
  Jako starsza osobo ktora nie z jednego pieca jadla pamietam czasy gdy przecietniak miał zamknięte drzwi do nauki na WSI.Teraz pół- MISKI SA PREMIOWANE ZA TO ZE SIĘ łADNIE PREZENTUJĄ NA WYBIEGU.Na Politechnice winno się bardzo dobrze uczyc ZAWODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!To nie jest narodowa" alma mater" ale powinna to być bardzo dobra wyższa szkoła zawodowa-ZAWODOWA.
  PS. Poprosilem kiedys wnuczkę tj. panią inż. aby mi zwymiarowala pewną rzecz za pomocą suwmiarki i mikromierza.CO BYłO?to się domyslacie.Szkoda mi tego dziecka bo chyba zmarnowala 5 lat nauki?? Zatem na nauke nie jest nigdy za pózno.Może szanowni dyrektorzy ogólniaków spotkaja się np. z asystentami z politechniki i porozmawiają o tym dlaczego szkoły uczą na tak niskim poziomie przyszłych inz., że potrzebne są ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE?? ZATEM JEST PRAWDĄ ZE >UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK SWINIA<.Uniwerek nie może byc """akademią smorgonską""!!!!!!!!!
  A,żę kotoś chce pobierać na politechnice-uniwerku nauki na temat : skakania do tyły z podwójnym saltem lub robienia lewatyw -to jest całkiem inny smutny jego problem!! no i kadry naukowej???
 • Gość: akademia smorgonsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.12, 11:16
  A" AKADEMIA SMORGONSKA" to nazwa tak zwanej " szkoły tresury niedzwiedzi" w dawnech czasach szlacheckiej Polski .Obecnie Białoruś. Drugą wybitną uczelnią jeszcze kilkanaście lat temu była" AKADEMIA ŚW. MARCINA" przy KC PZPR w Warszawie.
 • Gość: Ekonomisto daj gło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.12, 10:26
  Mamy speców na Politechnice od: zarządzania,uzdrawiania(zalecamy studenckie masarze relaksujące dla obradujących naukowców),marketingu , wybitnych ekonomistów .... itd .... co jeszcze w tej POWAZNEJ SPRAWIE """nie wydali głosu naukowego"""".
  Czekamy niecierpliwie na WASZE: ekspertyzy,prace doktoranckie, a może i magisterskie na temat >-DALSZE I BLIŻSZE LOSY POLI-BUDY......uniwer-ku -w oparciu o wróżenie z kawowych fusów<?????
 • Gość: starszy szyldowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.12, 12:05
  W bibliotece jest ruch na całego bo będą przestemplowywać ksiązki z PR na Uniwer.Współczuję .
 • rafk895 20.09.12, 00:57
  No to i tak mają fajnie.
  Nie zwolnią ich, póki wszystkich książek nie przestemplują...
 • Gość: Dotacyjny detektyw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.12, 10:47
  Prowadzone sa podobna ????prace badawcze ,które ktos potem kupuje aby je wdrożyc.Jakie są roczne wpłwy uczelni i jaki to stanowi % przychodów politechniki.
 • Gość: sTEFEK IP: *.zabrze.vectranet.pl 28.09.12, 20:26
  Nie mają? Gdzie Ty żyjesz, wycofują się, mają straty, sprzedają się, popatrz choćby na Real
 • Gość: student IP: *.radom.vectranet.pl 19.12.12, 18:18
  Obecny rektor kiedyś był slinym wsparciem byłego rektora, a były rektor jest obecnie silnym wsparciem obecnego rektora. Przez tyle lat doprowadziła ta "nierozłączna dwójka z boiska" do tego co jest obecnie. I gdyby miał trochę HONORU obecny rektor to powinien założyć wór pokutny obsypać się popiełem i zrezygnować ze stanowiska. A były rektor powinien mieć dożywotni zakaz wstępu na uczelnię i zakaz prowadzenia jakiejkowiek jednostki szkolnej czy gospodarczej po tym co zrobił z PR. WSTYD!!!!!!!!
 • Gość: student IP: *.radom.vectranet.pl 19.12.12, 18:33
  Ciekawe? jak ktoś zniszczy coś na mieście to na monitoringu to widać i od razu odpowiednie organa porządkowe łapią takie osoby i są one ukaranie... i słusznie. Tu na oczach wszystkich konkretne osoby doprowadizły do zniszczenia uczelni i nikt nie widzi tego... ani NIK, ani CBA, ani prokuratura. No po prostu nie ma monitoringu... ktoś wyłączył światło i nic nie widać!!!!
 • Gość: PRAWO PIERWOKUPU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.12, 12:22
  Czy uczelnia zawiadomiła byłych wlascieli o tym, ze chce sprzedać ich grunty ????.To byli właściciele maja PRAWO PIERWOKUPU/po najniższej cenie/ i potem przysługuje IM ewentualna sprzedaż oczywiście z zyskiem.
 • Gość: radca PANA radcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.12, 16:40
  Wywłaszczono lub po przymusem wykupiono od ludzi ziemię .Kiedy ma isć na inny cel niż był podstawą do wywłaszczenia /budowa zaplecza politechniki/ nalezy się zwrot tej ziemi byłym właścicielom !!!
  .Kłania się Szanownemu Panu JEGO Ekselencji Rektorowi i jego radcom -prawo tj. ustawa o gospodarce nieruchomościami.
  Jeżeli część ziemi była wlasnością miasta ,to miasto ma też prawo pierwokupu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.