Dodaj do ulubionych

Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokowany !

25.01.13, 12:13
www.telewizja.radom.pl/dami-radom,,content,294,telewizja,natemat.html
Wystarczy obejrzeć i dokładnie wsłuchać się w jego słowa w programie "Na temat" w TV DAmi-PO.
Jak można było blokować cokolwiek, co przyczyniło by się do rozwoju swojego miasta? Sabotaż to mało powiedziane. Dobrze, że znalazł się taki Banaszkiewicz a odsunęli Szprendałowicza. Teraz czas na odsunięcie Zawodnika, bo to Szprendałowicz-bis.
Obserwuj wątek
  • Gość: ulalala Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: *.radom.vectranet.pl 25.01.13, 23:15
   wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/45588-sciaga-dla-tuska-w-12-punktach-czyli-jak-wyglada-polska-rzeczywistosc-gdy-spojrzy-sie-na-nia-bez-teczowych-okularow
   Jak wygląda polska rzeczywistość, gdy spojrzy się na nią bez tęczowych okularów?

   1. Ponad 10 milionów Polaków zagrożonych jest ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Oznacza to, że blisko 30 proc. obywateli naszego kraju cierpi biedę i nie widzi dla siebie szansy na wyjście z tej trudnej sytuacji.

   2. Bezrobocie gwałtownie rośnie i wygląda na to, że będzie coraz gorzej. Na koniec 2012 roku bez pracy było 2,13 mln ludzi. W ciągu jednego miesiąca zatrudnienie straciło ok. 80 tysięcy osób.

   3. Ponad 2 miliony Polaków wyjechało za chlebem. Aż milion z nich osiadło za granicą na stałe. Podczas, gdy w Wielkiej Brytanii Polki wyprzedzają wszystkie inne grupy imigrantów pod względem liczby rodzonych dzieci, w Polsce wskaźnik dzietności wynosi zaledwie 1,3, co wg raportu ONZ, plasuje nas na 207 miejscu. Tylko w pięciu państwach świata rodzi się proporcjonalnie mniej dzieci niż w Polsce.

   4. Prorodzinne obietnice premiera kolejny raz okazują się czczą gadaniną. Matki pierwszego kwartału nie zostaną objęte prawem do wydłużonego urlopu macierzyńskiego. Becikowe w wysokości 1000 złotych przysługuje jedynie rodzinom o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł netto na osobę. Tymczasem na biednej Ukrainie jest ono wyższe od naszego aż 12 razy! Za urodzenie pierwszego dziecka Ukrainka otrzyma w tym roku równowartość 12 tys. zł. Za urodzenie drugiego - 24 tys. zł, a za urodzenie trzeciego - 47 tys. zł.

   5. Produkcja przemysłowa spadła najmocniej od czterech lat. Oznacza to, że producenci nie mają komu sprzedawać swoich produktów, co musi skutkować zwolnieniami pracowników. Zdaniem ekspertów doprowadzi to do gwałtownego wzrostu bezrobocia, które może osiągnąć nawet 15-18 procent.

   6. Jeszcze gorzej wygląda produkcja budowlana, która spadła o blisko 25 proc. w stosunku do grudnia 2011 r. i o prawie 12 proc. w porównaniu z listopadem ub.r. Liczba rozpoczętych budów mieszkań w grudniu 2012 r. spadła aż o 39,7 proc. rok do roku.

   7. Polskę dotknęła rekordowa liczba likwidacji i upadłości. W ubiegłym roku zbankrutowało prawie 900 przedsiębiorstw. To najgorszy wynik od ośmiu lat.

   8. Przeszacowane inwestycje podjęte przed Euro 2012, znajdujące się aktualnie pod lupą prokuratury, generują ciągłe straty. Najdroższy stadion świata, na który Polska wydała miliard złotych, zapewniając że inwestycja przyniesie wieloletnie zyski, zamiast zarabiać, pochłania krocie. Prezes spółki Pl.2012+ ogłosił, że tylko w 2013 roku przyniesie on 21 mln straty.

   9. Resztki polskiego majątku wyprzedawane są przez rząd w histerycznym pośpiechu. Prywatyzowane są za bezcen cenione na międzynarodowym rynku firmy, które przez długie lata mogłyby przynosić zyski. W ostatnim czasie sprzedano m.in. spółkę Warmia, która szyje ekskluzywną odzież dla takich firm, jak Hugo Boss i Bugatti oraz ponad 200 krajowych odbiorców. Warmia trafiła w ręce Waleriana Pichnowskiego, który w ostatnich latach kupił i zlikwidował już 4 polskie zakłady odzieżowe, zwalniając tysiąc osób.

   10. Długi samorządów osiągnęły 80 mld złotych. Zmuszone były wprowadzić cięcia budżetowe, odbijające się boleśnie na mieszkańcach, wprowadzić szereg podwyżek, dokonać prywatyzacji wielu placówek medycznych i zlikwidować ponad 1000 szkół.

   11. Dług publiczny może pod koniec roku osiągnąć poziom biliona złotych. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że granicę przekroczyliśmy pod koniec ubiegłego roku. Rzeczywistej kwoty długu nie zna prawdopodobnie sam minister Rostowski. Wynika to m.in. z faktu, że samorządy, chcąc ratować się w kryzysowej sytuacji zaciągają dodatkowe kredyty za pośrednictwem podległych im spółek.

   12. Tusk z Rostowskim, nie bacząc na sytuację ekonomiczną UE, prą na oślep do wepchnięcia Polski w szpony eurostrefy. Do opinii społecznej nie przebija się jednak informacja, że po wejściu do strefy euro Europejski Bank Centralny przejmie w "utrzymanie i zarządzanie" wszystkie rezerwy polskiego NBP. Gra toczy się więc o grube miliardy euro.   Lista jak zwykle niepełna. Zajmowanie się związkami partnerskimi to już nie odrealnienie. To amok...

   Kolejne odsłony afer korupcyjnych, degrengolada w służbie zdrowia, nieumiejętność zarządzania resortem transportu, nieudolność rządzących nagradza wysokimi premiami - sprawiają, że poczucie niesprawiedliwości coraz bardziej oburza Polaków. Rząd Tuska jest jednak nieusuwalny. Honor i odpowiedzialność to pojęcia Platformie obce. Sejmowa większość pozwala im oddalić każde wotum nieufności. Narracja rządu, obliczona na straszenie PiS-em, wciąż ma się dobrze. Do czasu. Feliks Koneczny pisał o tym już na początku ubiegłego wieku:

   Bezetyczna państwowość doprowadziła do tego charakterystycznego pojmowania polityki, jako sztuki dochodzenia do władzy. Tłumaczą nam to, że to dla dobra publicznego, żeby wykonać pewien program; a potem dodają, że ze względu na dobro publiczne muszą pilnować, żeby władzy nie utracić. W praktyce wychodzi na to, że celem rządu jest utrzymać się przy władzy – i nic więcej. (…) Ze „sztuki dochodzenia do władzy” robią się sobkowskie łowy na władzę, nie przebierające w środkach. Głównym zajęciem rządu staje się tępienie wszelkiej opozycji, co po niedługim czasie zamienia się w prześladowanie wszystkich porządnych ludzi, nie chcących się poniżać służalstwem. Rząd taki skupia około siebie zwolenników coraz wątpliwszej wartości, aż w końcu polityka bezetyczna wyradza się w sztukę robienia brudnych interesów. Nieunikniona „ewolucja”!
  • Gość: Jerzy Zawodnik Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: 195.216.250.* 28.01.13, 15:31
   Ja też uważam, że Zbigniew Banaszkiewicz jest bardzo dobrym przewodniczącym radomskiej PO. I za przewodniczącym powtórzę, że radomska PO będzie nadal wspierała Radom we wszystkich sprawach przyczyniających się do rozwoju naszego miasta, choćby nawet miało to przyczynić się dla PO do gorszego wyniku w następnych wyborach powszechnych. Ale jako realna opozycja w mieście będziemy nadal wytykać wszystkie błędy i głupie decyzje obecnych władz miasta.
   POzdrawiam
   Jerzy Zawodnik
   • Gość: Jolka Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: *.xdsl.centertel.pl 28.01.13, 23:25
    Panie radny Zawodnik proszę w imieniu elektoratu PO w Radomiu aby partia ta była w solidnej,rzetelnej,odpowiedzialnej OPOZYCJI wobec radomskiego PiS i Kosztowniaka!

    Chciałbym także aby poparł Pan inicjatywe TYSIĘCY Radomian aby w mieście w 2013 r. zorganizowac referendum i odwolac fatalnego pisowskiego prezydenta Radomia. Pana podpis i prawie 1400 pana wyborcow bedzie bardzo znaczacy dla tej inicjatywy.

    Prosze zwrocic uwage ze w miescie jest SETKI powodow dla ktorych warto odwolac Pana Kosztowniaka. W innych miastach udalo sie odwolac fatalnych partyjnych prezydentow. Mam tu na mysli Lodz,Czestochowe,Bytom i Walbrzych. Niech Radom wezmie przyklad z tych miast. Chyba nie mozemy pozwolic aby symbolem miasta dalej byla ,, chytra baba z Radomia " ?

    Apeluje takze o zaprzestanie slepej wiary w rzekomy PO-PiS czyli koalicję PiS-u z radomska PO po wyborach samorzadowych w 2014 r. Ta koalicji bylaby bardzo szkodliwa dla miasta i nie cieszylaby siePOparciem radomskiego elektoratu. A po za tym chyba macie jako PO ambicje w 2014 r. wystawic kandydata PO na prezydenta Radomia i powinien on rywalizowac z pisowskim kandydatem a nie byc jego POmocnkiem w kampanii !!!!
    • Gość: Paltegemor Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: *.static.hostnoc.net 29.01.13, 07:55
     Jolka=Jurek? ? Masz zaburzenia osobowości? Podpisałeś się Jolka a dalej piszesz w l.poj. r.m. (wiesz co to znaczy?). Sam siebie nakręcasz bo chcesz mieć alibi dla swojego bezpardonowego atakowania Radomia? Wyluzuj chłopie. Mniej jadu i żółci. I w końcu określ się czy jesteś kobietą-jak się podpisujesz, facetem-jak piszesz w tekście, czy Grodzką Platformy?
     • Gość: PrawaPO Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.13, 19:44
      Bardzo dobry zwrot ,, POmocnik Kosztowniaka...." coś w tym jest skoro radomska PO tak się zachowuje w mieście. Na pewno kandydat PO za rok na prezydenta Radomia będzie miał bardzo ciężko w kampanii i będzie mu ciężko wygrać skoro PO przyjęło taką postawę SPOLEGLIWĄ wobec PiS, Kosztowniaka i Radomia. Pewnie wielu działaczy i wyborców PO zatęskni jeszcze za byłymi kandydatami PO na prezydenta Radomia z poprzednich kampanii - panami Wojciechem Gęsiakiem i Piotrem Szprendałowiczem.
      A co do radnego Zawodnika to chyba on wie i jest w miarę inteligentny że im bardziej będzie atakował PiS tym więcej dostanie głosów i tym lepszą będzie miał pozycję w partii a być może nawet dostanie dobre miejsce w wyborach do Parlamentu w 2015 r. !
     • Gość: WR Jestem za referendum! IP: *.radom.vectranet.pl 29.01.13, 19:44
      Ale na Miłość Boską PO! Nie dawaj jako substytut dla Kosztowniaka - Szprendałowicza jak w ostatnich wyborach! To był sabotaż wyborczy! Macie tylu mądrych ludzi w swoich szeregach a p. Kopacz wytypowała najgorszego kandydata, który nie miał szans z Kosztowniakiem. Jakby chciała zaszkodzić Miastu.
  • Gość: yogi Re: Szef radomskiej PO przyznał: Radom był blokow IP: *.radom.vectranet.pl 30.01.13, 19:25

   lustrator Onet Zobacz profil dzisiaj, 17:44 użytkownik lustrator napisał: No to masz szansę zadośćuczynić i zagłosuj na PiS i namówi jeszcze parę osób przejdź do komentarza »
   No to ludzie zaczynają kumać co się dzieje. PIS wynegocjował z Unią , a PO dostała do dyspozycji ogromne pieniądze . Teraz inwestycje powinny już zacząć przynosić zyski, a co za tym idzie powinny powstawać nowe miejsca pracy . A co z tego mamy ? prawie 20% bezrobocie ogromną grupę ludzi żyjących w ... rozwiń całośćskrajnym ubóstwie i przybyło nam wielu milionerów, ale ci nie chcą zatrudniać wolą przejadać. W Rosji bezrobocie wynosi 5% i Prezydent Rosji normalnie naśmiewa się całego systemu kapitalistycznego UE. I ma rację
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka