Dodaj do ulubionych

Uniwersytet oszczędza. Zadłużenie spadło o dwa ...

15.03.13, 19:38
Zmniejszyć zadłużenie o 2,5 mln zł to tak jakby taką kwotę zarobić. Wynik godny podziwu. :-)
Edytor zaawansowany
  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 21:32
    Chyba pan rektor nie ogląda reklam... więc nie wiem czy zrozumie :)
  • Gość: Solniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 23:41
    Brak wiosny studenckiej to dobry pomysl, przynajmniej nie bedzie kolejnej okazji do kpin. Kto miałby wystąpić? Chytra baba, łysy?
  • dogen45 16.03.13, 02:02
    I skończą się problemy finansowe uczelni.
  • Gość: Kolonko IP: 91.227.63.* 16.03.13, 14:24
    płaćcie dalej tym leserom 13 pensji za pracę przez 9 miesięcy ( trzy miesiące wakacji)
  • Gość: urwis IP: *.free.aero2.net.pl 16.03.13, 20:40
    Jakie trzy miesiące-profesory często 70+ wpadają rzadziej niż co dwa tygodnie na zajęcia
    z pobliskich miast akademickich co demoralizuje mocno studentów a nasi pracownicy
    harują codziennie.
  • Gość: Misiek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.03.13, 20:41
    Kolonko! Zanim się wypowiesz, to może sprawdź gdzieś, z czego są nam płacone tzw. 13. Przez cały rok nam strącają część pensji, by potem nam wypłacić tzw. dodatkowe wynagrodzenie roczne. Ja wolałbym te pieniążki co miesiąc, właśnie po to, by taki ktoś niezorientowany nie wytykał mi, że oddają mi moje pieniądze i propagandowo mówią, że to coś extra.
    A 3 miesiące wakacji to chciałbym mieć. Nic nie robić, nie mieć zmartwień, zimne piwko w cieniu pić. Niestety, mimo zaliczenia mnie do "leserów" nie mam okazji tego robić. Przynajmniej do tej pory czas mojej pracy był nielimitowany - teraz na szczęście JMRektor mnie zdyscyplinował i określił mi czas pracy i miejsce gdzie mam przebywać. Wreszcie będą miał prawdziwy urlop i prawdziwe wakacje.

A w ogóle to na Uniwerku jest super, a będzie lepiej. Bo przecież Rektor jest najmądrzejszy i przenajwspanialszy. Ciekawe czy złoży doniesienie o niegospodarność na poprzedniego rektora do prokuratury. Pewnie tego nie zrobi, bo od wielu lat razem z nim uprawiał radosne rządy i ponosi pełną współodpowiedzialność za to, co się stało. Poprzednik jest nadal zadowolony z siebie i nie czuje się odpowiedzialny za to, co nawyrabiał. Może zamiast karać tylko i wyłącznie szeregowych pracowników, ukarze poprzednie władze (czyli m.in. siebie samego). Ale się rozmarzyłem... przecież jak zwykle nic się nie stało.
  • Gość: Kuba IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.03.13, 11:00
    Misiek, generalnie jak oceniasz zmiany? Gorzej, lepiej...?
  • Gość: Ojuwe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.13, 11:17
    A co z tzw. Wiosną Studencką 2013 r. w Radomiu czyli juwenaliami w Radomiu w 2013 r.?W Radomiu zawsze były juwenalia dość krótkie i na średnim poziomie, ale kiedyś grały naprawdę niezłe zespoły na juwenaliach w Radomiu m. : T.Love,Coma,Peja,Markowska,Akurat,IRA. Dlaczego Juwenaliów w Radomiu nie wspierają władze samorządowe Radomia z PiS? Przecież Kosztowniak prezydent Radomia a prywatnie działacz PiS to absolwent Politechniki Radomskiej podobnie jak inni działacze PiS m.in Igor Marszałkiewcz,Piotr Kotwicki,Robert Skiba.
    A może jest tak dlatego że na Juwenaliach w Radomiu co roku w maju nie bawi się pisowski elektorat tej partii w Radomiu? A obecna władza w Radomiu robi wszystko tylko dla swojego elektoratu i wszystko robi już pod kątem wyborów samorządowych w 2014 r.?
  • Gość: Misiek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.03.13, 22:31
    Mam nadzieję, że zmiany wyjdą ostatecznie Uniwersytetowi na dobre. Jednak przed nami ciężkie czasy, gdyż:
    1) długi po poprzedniku i wdrożony program naprawczy - skutki odczuwają zarówno pracownicy, jak i studenci, ale na szczęście - szkoda że Rektor tego nie mówił jeszcze - uczelnię może zlikwidować tylko sejm odpowiednią ustawą. Jeżeli program naprawczy nie przyniesie efektów, wejdzie komisarz, który będzie miał za zadanie zbilansować finanse uczelni (może byłby lepszym gospodarzem, bo nie uwikłanym w układziki towarzyskie?)
    2) zmiana nazwy wymaga kilku lat na wyrobienie "marki" nowej-starej uczelni - mimo fatalnego postrzegania Politechniki w regionie i niskiej pozycji w rankingach szkół wyższych, PR jednak była rozpoznawalna, zaś niektóre wydziały miały wyższą "markę" niż cała nietypowa pod względem profilu kształcenia Politechnika. Jak ocenią zmianę przyszli studenci, dowiemy się w trakcie rekrutacji w tym roku. Obawiam się jednak, że będzie to trudny rok dla wydziałów technicznych.
    3) wiele zależy od wytrzymałości pracowników - decyzje podejmowane przez Rektora są przez część z nich (nas, bo sam jestem pracownikiem) odbierane jako szykany, które mają na celu doprowadzenie do zwolnienia się z pracy; dzielenie pracowników na tych co mają być w pracy (niesamodzielni pracownicy) w dni powszednie (4 dni w tygodniu + zajęcia w soboty i niedziele) i i tych, co nie muszą (samodzielni) nie jest dobrze odbierane przez tych pierwszych.
    4) mimo trudności finansowych Rektor przede wszystkim powinien walczyć o jakość procesu dydaktycznego (tutaj jego decyzje są co najmniej dyskusyjne) - od tego przecież zależy przyszłość Uniwersytetu. Jeżeli nasi absolwenci będą dobrze oceniać uczelnię, a pracodawcy absolwentów - to o przyszłość będę spokojny.

Wiem, że nie jest to odpowiedź, ale zmian jest dużo i czasem decyzje Rektora są tak zaskakujące, że sam nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Na razie jednak mimo wszystko jestem umiarkowanym optymistą (dostanę 13!), ale wolałbym kogoś innego na stanowisku JM - kogoś "świeżego", kto potrafiłby rozmawiać z szeregowymi pracownikami i wytłumaczyć, jaki jest sens podejmowanych działań.
  • Gość: ar+ IP: *.free.aero2.net.pl 18.03.13, 10:17
    W rankingach politechnik od lat PR zajmowała ostatnie miejsce, UTR nic tu nie zmieni na lepsze,
    jeżeli z grupy dydaktyków usuwa się najwartościowszych ludzi z wybitnym dorobkiem w skali międzynarodowej i o bardzo dobrej opinii wśród studentów, to wszystkie tzw. akcje rekrutacyjne
    stają się czystą farsą, dlatego mogą być trudności z naborem na studia techniczne czego nikt
    rozsądny nie życzy.
  • Gość: Student IP: *.play-internet.pl 19.03.13, 07:54
    Nie obrażaj nas studentów. Tym bardziej, że bardzo mało wiesz. Ja przyjechałem na studia na Politechnikę z Zamościa, gdyż w mojej specjalności jest bezwzględnie najlepszą uczelnią w kraju. Powiedzą Ci o tym w każdym krańcu Polski. Zaś ogólnie gdybyś nie wiedział w rankingu państwowych uczelni technicznych w 2012 roku zajęła 8 miesjce w Polsce, zaś ogólnie 15.
    szkoly.wprost.pl/obiekt/id,310/ide,27/idk,28/edycja-2012-Politechnika-Radomska.html
  • Gość: do atudent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 09:06
    Ty przyjechałeś z małego Zamościa ( 63 tys. mieszkańców ) ale w Radomiu większość studentów jest niestety ze wsi lub małych miast do 20 tys. Podobna sytuacja jest w Warszawie, gdzie jest bardzo dużo osób ze wsi. Co do poziomu na Politechnice to się nie wypowiadam bo tam nie studiowałem, ale wydaje mi się że w rankingach uczelnia jest oceniania sprawiedliwie. Uczelnia bardzo mało inwestuje w swój rozwój w nowe budynki i ludzi. Ostatnie duże inwestycje na Politechnice były w latach 90 - tych !
  • Gość: ABC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 18:47
    Chyba nikt nie zauważył nowego Wydziału Ekonomicznego na os. Akademickim, Wydział Mechaniczny na Borkach, Wydział Sztuki po kapitanem remoncie, .... Moim zdaniem zbyt dużo inwestowano w infrastrukturę i wyposażenie. Dlatego tyle wspaniale wyposażonych laboratoriów jest na UTH.
  • Gość: Klaus IP: 46.245.241.* 17.04.13, 23:03
    Tak. To bardzo dobry instytut. Wykonuja dla nas trochu robota. Teraz to super robota.
  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 22:44
    Zgadzam się z poprzednikiem... i niestety DYDAKTYKA legła w gruzach... brak środków na ten cel, do niczego dobrego nie doprowadzi.... na dydaktyce nie można oszczędzań!
  • Gość: Student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 22:58
    Przyjdź i przekonaj się sam. Taki sprzęt jaki jest w UTH - to mało kto może się poszczycić. Przynajmniej można się czegoś nauczyć - i w dodatku można zdobyć praktykę. To rzeczywistość i bliskość z przemysłem, autentyczna technika, uzyskujesz uprawnienia branżowe - a nie tak jak na uczelniach w dużych aglomeracjach - uczą się historii techniki i nie dają nic więcej.
  • obiektywnyradom 19.03.13, 12:39
    mój cały komentarz obiektywnyradom.blox.pl/2013/03/Wiosny-nie-bedzie.html
  • Gość: AK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 12:57
    Właśnie a co z tą Wiosną Studencką w maju w Radomiu?
  • Gość: Student XYZ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.13, 18:19
    Pracowników zatrudnia przemysł, a nie wiosna studencka. Zobacz na WTIE ilość ogłoszeń od firm, które chętnie przyjmą absolwentów obecnego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Nabierzesz szacunku. Akurat pod tym względem w dobie obecnego kryzysu, to jest fenomen na skalę ogólnopolską. :-)
  • nieprzecietnie_bogaty 23.03.13, 21:09
    ... zwolnieni głównie przeszli na emerytury - i teraz inni ich mają na głowie. Przerost zatrudnienia, karta nauczyciela i inne problemy męczą polską edukację. Tylko ciąć koszty. Kto chce się uczyć - nauczy się w bibliotece lub przy komputerze. Kto chce być bogaty, to prędzej czy później to osiągnie. Sukces zależy głównie od determinacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.