Dodaj do ulubionych

Radomski uniwersytet obronił miejsce w rankingu...

09.05.13, 10:34
Nie wiem czy jest to powod do zadowolenia czy raczej do wzmozonej pracy nad poziomem nauczania. Brakuje w tej ocenie kryteriow merytorycznych np wdrozone w gospodarce wyniki prac naukowych, habilitacje, wybitni absolwenci ... Moze ktos mnie przekona, ze nie mam racji bo dla mnie jest DALEKIE 71 miejsce.
Edytor zaawansowany
 • Gość: as IP: *.radom.vectranet.pl 09.05.13, 10:49
  Dziwny ranking, nasza uczelnia w ciągu ostatnich kilku lat otworzyła wiele nowych kierunków i nie wpłynęło to na miejsce w rankingu. A jak sprawdzają zainteresowanie pracodawców, czy renomę uczelni?
  Na koniec studiów powinien być egzamin dla wszystkich taki sam. Na wzór taki jak jest na prawo jazdy - siada student do komputera jest 100 pytań testowych ma dwie godziny, od razu wie czy zdał, bez pisania prac dyplomowych, w całej Polsce pytania z tej samej puli itp. Wtedy by wyszło gdzie zdają najlepiej. Tylko obawiam się, że na uczelniach prywatnych by robili tak jak w jednym radomskim gimnazjum gdzie podpowiadali
 • Gość: atr IP: *.free.aero2.net.pl 09.05.13, 12:25
  Smutne to ponieważ mniejsze miasta np. Kielce, Rzeszów,Białystok, Koszalin a nawet Siedlce wyprzedzają Radom. Kielce mają dwie wyższe uczelnie publiczne,podobnie Rzeszów a Białystok aż trzy. Inwestowano w mury a nie w kadrę. W ramach likwidacji etatów zwalnia się najlepszych pracowników chociaż ustawa od 01,01 13r. przedłuża okres mianowania z 65 lat do 67.
 • Gość: Socjolog IP: *.radom.vectranet.pl 09.05.13, 13:13
  Niestety duża grupa ludzi w Polsce uwierzyła w to, że jedynym sposobem na sprawdzenie wiedzy jest test. Właśnie takie podejście a zarazem odejście od umiejętności tworzenia tekstów i analizowania i rozwiązywania problemów powoduje, że poziom naszego szkolnictwa systematycznie sie obniża. Co zaś tyczy się rankingów uczelni, szkół i przedszkoli , żłobków itp, to jest to sztuka dla sztuki i niech tak zostanie, niech ci co je tworzą dobrze się przy tym bawią. Tylko do tego się owe rankingi nadają.
 • Gość: Dumny absolwent IP: 193.111.144.* 09.05.13, 13:30
  Wszyscy pracodawcy w Polsce wiedzą, że w Radomiu można studiować na światowym poziomie Elektronikę i Diagnostykę Pojazdów oraz Eksploatację i Diagnostykę Środków Transportu. Jakość kształcenia oceniają pracodawcy. Na tych specjalnościach jest więcej ofert pracy jak absolwentów. To chyba cud w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy wokół Ci niby najlepsi w Polsce produkują bezrobotnych. Niech zrobią ranking pod względem potrzeb przemysłu. UTH będzie z pewnością w czołówce.
 • Gość: lowcost IP: *.radom.pilicka.pl 09.05.13, 13:43
  Gratulacje ! Wyprzedziliśmy aż 12 uczelni ! I kto teraz śmie śmiać się z Radomia ? Siła w precyzji !
 • Gość: F16 IP: *.free.aero2.net.pl 09.05.13, 21:08
  Dumny absolwencie-preferencje pracodawców są uwzględnione w rankingu i wynoszą 26.91%
  dla UHT a 98% dla AGH, w rankingu w grupach kierunków elektrotechnika na UHT zajmuje 19 ostatnie miejsce a mechanika i budowa maszyn 21 na 25. Duma Cię przerosła i nie sprawdziłeś do końca rankingu.Chyba nie masz pojęcia o światowym poziomie w technice, wmówiono Ci że jest to na UTH a Ty uwierzyłeś biedaku. Swego czasu na garbarstwie tez było więcej ofert pracy niż dyplomantów a jednak ta specjalność upadła.
 • Gość: qwertyk IP: *.play-internet.pl 11.05.13, 09:30
  ROTFL, "dumny absolwent", a IP Wydziału Transportu :-DDDD
 • Gość: as IP: *.radom.vectranet.pl 09.05.13, 13:55
  test jest najsprawiedliwszy, ocena opisówki zależy od sprawdzającego. Jeśli egzamin na koniec studiów byłby opisowy to wiadomo, że swoich studentów by lepiej oceniali, a obcych gorzej. Dwaj studenci napisali by to samo, a punktacja byłaby różna. W teście nie ma takiej możliwości, masz punkt albo nie, nie ma pół środków
 • Gość: Ciekawy IP: *.free.aero2.net.pl 09.05.13, 21:30
  Skoro jesteś tak zorientowany, podaj nazwiska wybitnych i zwolnionych? Niech mieszkańcy Radomia dowiedzą się kim byli co zrobili.
 • Gość: vert IP: *.free.aero2.net.pl 10.05.13, 11:55
  Ciekawy, zapytaj na Wydz. MTiW, tam Ci powiedzą, prawdopodobnie ma nawet publikacje z laureatem nagrody Nobla i rekordowe cytowania w zagranicznej literaturze.
 • ar.co 10.05.13, 12:39
  Szkoła wyższa to nie gimnazjum, gdzie o poziomie przygotowania świadczy test (może jeszcze wyboru, żeby egzaminowany się nie przepracował).
 • Gość: as IP: *.radom.vectranet.pl 10.05.13, 14:29
  test na komputerze, by wyeliminować egzaminatora. Mając kilka tysięcy opisówek do sprawdzenia nie utrzyma się jednakowego poziomu sprawdzania dlatego uważam, że testy są lepsze (bo sprawiedliwsze).
 • aludwik78 09.05.13, 19:37
  Fajnie, gratuluję :-)
 • justice_of_sheep 09.05.13, 20:33
  Liczyły się prestiż, czyli poważanie, jakim cieszą się absolwenci uczelni, oraz autorytet jej pracowników w środowisku naukowym, innowacyjność, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków na badania czy liczba zgłoszonych patentów i wzorów użytkowych. Pod uwagę brano także siłę naukową, warunki studiowania oraz tzw. umiędzynarodowienie.

  Prestiż i poważanie po kierunkach ścisłych absolwenci a następnie pracownicy mają, ale krąża ostrzeżenia przed uprzednim (np. przed rozmową kwalifikacyjną czy prezentacją wiedzy i umiejętności) podawaniem do wiadomości, że z radomskiej uczelni. Powód - uprzedzenia, pogardliwa, zaniżająca opinia. Być może słuszna w stosunku do większości studentów innych kierunków - skoro trafiają tacy "maturzyści" (oczywiście są wyjątki). Poziom zadań maturalnych jest żenujący, z roku na rok coraz niższy.Przeważały na maturze o poziomie podstawowym rzeczywiście zadania z zakresu dawnej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Czemu taki poziom? Aby dostosować do możliwości absolwentów zreformowanej oświaty, wychowanych na ogłupiających gierkach komputerowych, telefonicznych, streszczonych lub pobieżnie sfilmowanych adaptacjach literatury (czytanie - to już nadmierny wysiłek a co dopiero jakaś refleksja). Poziom intelektualny, kultura, zachowanie, wypowiadanie się kompromituje nie tylko nauczycieli ale ich samych, rodziców, środowisko i rzuca zły cień na tych nielicznych wybijających się.

  --
  Sokrates kiedyś powiedział: „Istnieje tylko jedno dobro -wiedza i jedno zło - ignorancja". Powyższe stwierdzenie powinno kierować nami we wszystkich poczynaniach.
 • Gość: Zadowolony absolw. IP: *.free.aero2.net.pl 09.05.13, 21:22
  Ciekawe dlaczego tak dużo ogłoszeń wisi w gablotach na Transporcie, że przyjmą absolwentów? Sam skorzystałem z takiego. Czy tak trudno zrozumieć, że pracodawcy chętnie przyjmą pracowników po Politechnice Radomskiej, a obecnie po Uniwersytecie? W naszej firmie preferowani są absolwenci PR/UTH.
 • Gość: Mieszkaniec IP: 116.226.85.* 10.05.13, 08:51
  Chętnie przyjmują bo wiedzą żę mogą zapłacić mniej niż tym po PW czy AGH. Prawda jest brutalna, UTH wlecze się w ogonie, tak było zawsze i niestety pewnie szybko się nie zmieni
 • Gość: SUPER RSW TAK DALE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 10:01
  NIE POTRZEBA REKLAM PRASOWYCH BO WYSTARCZY DOBRE SOLIDNE PRZEKAZYWANIE WIEDZY STUDENTOM I ODPOWIEDNIE WARUNKI DO NAUKI NA UCZELNI.
  DZIĘKUJEMY NASZYM NAUCZYCIELOM , KANCLERZOM ORAZ ADMINISTRACJI UCZELNI ZA TO CO NAM DAJĄ.
 • Gość: rafcio IP: *.radom.vectranet.pl 11.05.13, 00:11
  to mowilem ja, jarzabek. i przepraszam, ze w zeszlym tygodniu nei mowilem, ale bylem chory.
 • Gość: studen-ciki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.13, 08:00
  Rutyna w nauce i tradycyjne przekazywaniu wiedzy nie są efektywna. Młode spojrzenie na naukę i nowoczesna pedagogika zdają egzaminy ktore dobitnie od lat obrazują miejsca na listach rankingowych.Brawo .Przecież najlepsze uczelnie od setek lat nie śą państwowe..
 • Gość: przemalowanka ico? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 12:00
  Zmiana nazwy też nic nie dała??Zamienił stryjek siekierkę na kijek? Może gdy powstanie jakis tam "NOWY WYDZIAŁ" MNIEJSZA TAM O NAZWĘ, " TO TO" poprawi lokatę?? Da sie tam przepchnąć kilka osób z innych wydziałów i będzie KLAWO.No np.71 miejsce w 2017 roku.
 • Gość: hg IP: *.radom.vectranet.pl 12.05.13, 13:24
  powstały w ostatnim czasie dwa nowe wydziały :P

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.