Dodaj do ulubionych

Zasiłek dla bezrobotnych

02.09.13, 01:28
Na stronie PUP Radom widnieje taka informacja:
1. Zasiłki dla bezrobotnych przyznane od 01.01.2010:
podstawowy(100%)
- w okresie pierwszychtrzech miesięcy 823,60*
- w okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku 646,70

* przyznany od 1.01.2010r. zasiłek dla bezrobotnych wynosi przez pierwsze trzy miesiące 717,00 oraz 563,00 zł w pozostałych miesiącach - na podstawie art. 72 umowy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn, zm.). Od 1 czerwca 2010 r. zwaloryzowany o 2,6% a od 1 czerwca 2012 r. zwaloryzowany o 4,3%.

Od 1 czerwca 2013 r. zwaloryzowany o 3,7% tj. średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w 2012 r. w stosunku do 2011 r. (komunikat Prezesa GUS – M.P. 2013 poz.30)
-Jakoś zabrakło informacji, czy to jest kwota brutto czy netto?

Jak już bezrobotny dowie się w jakiej wysokosci będzie otrzymywał zasiłek, pozostaje pytanie przez jaki maksymalnie okres otrzymuje się zasiłek dla bezrobotnych?

Okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wynosi oo 6 do 12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od stopy bezrobocia panującej na danym terenie. Jeżeli będzie ona wynosiła więcej niż 150% krajowej stopy bezrobocia, wtedy możliwy czas pobierania zasiłku wydłuża się do 12 miesięcy, jeśli jest to poniżej 150%, zasiłek będzie wypłacany przez 6 miesięcy.

-Tylko skąd bezrobotny ma wiedzieć jaka jest stopa bezrobocia na terenie Radomia i jak to się ma do krajowej stopy bezrobocia?

Jak widać ewidentny brak precyzji.

www.pupradom.pl/?id=295#
--
"Nie ma biednych miast, są tylko źle rządzone" Jarosław Kaczyński, Wrocław 27.8.2011
Obserwuj wątek
    • Gość: Bezrobotny PUP daje pracę - nie wierzycie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.13, 15:55
      Dziś się przekonałem, że PUP daje prace tylko raz, tym co tam pracują.
      Pracodawca zamierza rozwiązać ze mna umowę i chciałem wstępnie zaczernąć podstawowych kilku informacji. Zerkam na strone PUP Radom i rozkładam ręce. Informacje niepełne. Dzwonię przez dwie godziny na różne podane numery i niestety bez rezultatu. Utwierdzam się w przekonaniu, że pracujące tam osoby, mają w głębokim poważaniu nas... bezrobotnych. Co za miasto. Przełączany wiele razy (informacja, sekretariat, kierownicy działów, ponoć do jakiegoś dyrektora nawet (ciekawe którego) -zrezygnowałem. Trudno doszukać się informacji kto będzie otrzymywał zasiłek w podstawowym wymiarze a kto w obniżonym. Czy kwota na stronie to kwota brutto czy netto. Jeśli rozpocznę szkolenie to zasiłek zostaje zwiększony, ale za cały miesiąc czy proporcjonalnie do ilości dni kiedy się szkoliłem? Pracowałem ponad 3lata na umowie o pracę. Ktoś pomoże i odpowie?
    • Gość: d Re: Zasiłek dla bezrobotnych IP: *.radom.vectranet.pl 12.10.13, 11:30
      PUP podlega pod starostę z PSL Ślifierczyka (Powiat Radomski), a że jest wspólny z miastem na prawach powiatu - Radom to my też się dorzucamy do utrzymania tego jakże potrzebnego społecznie urzędu. Pamiętajmy, że na jego czele stoi Pan Bakuła z PSL.
      Co do strony internetowej to większość stron internetowych instytucji jest dziadowskich, zarówno państwowych jak i prywatnych. Na wielu są stare informacje, bo nikt tego nie uaktualnia. Zamówili stronę kilka lat temu i jest ciągle ta sama. Kierownicy nie mogą zrozumieć, że jeżeli mieliby aktualne i jasne informacje na stronie to ludzie przychodzili by załatwiać sprawy z potrzebnymi dokumentami i nie pytaliby o wszystko po dwa razy! Spróbuj znaleźć coś na stronie urzędu skarbowego, czy ZUS-u, są tuziny różnych druków, ale który wybrać nie wiadomo
    • mjunhy Re: Zasiłek dla bezrobotnych 15.02.15, 13:47
      To co ten rząd zrobił w kwestii zatrudniania pracownika w tym kraju to jest prawne niechlujstwo a kodeks pracy obowiązuje tylko teoretycznie. Pracowałem przez dwa lata na umowę zlecenie ale ze względu na charakter pracy, wynagrodzenie było płacone co drugi lub co trzeci miesiąc. Mimo że średnia płaca w ciągu roku była wyższa od minimalnej krajowej to zasiłek mi się nie należy. Obecnie zostaliśmy z żoną i dwójką dzieci bez pracy, bez prawa do zasiłku i bez środków do życia. Protestuję ponieważ to jest złodziejskie prawo bo ubezpieczenie społeczne i fundusz pracy był jednak płacony a przepisy mi nie pozwalają skorzystać z zasiłku. Jeśli wprowadza się elastyczny czas pracy to równocześnie powinno się zmienić przepisy związane ze zróżnicowaną wysokością wynagrodzeń pracownika tak by nie stracił prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Nie mam prawa do urlopu, chorobowego ani szkodliwego bo jest to praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia a w przyszłości nie będę miał nawet prawa do renty ani emerytury. Rząd doprowadził do takiego chaosu prawnego i pracodawcy korzystają z możliwości nielegalnego zatrudniania a prezydent ani premier nic nie robią i za co oni tak dużo zarabiają, dzielą się wysokimi premiami, nagrodami, wypłacają sobie horrendalnie wysokie odprawy podczas kiedy reszta społeczeństwa żyje w ubóstwie płacąc wysokie podatki. W ostatnich latach narasta nam rozwarstwienie społeczne i jedni zarabiają za dużo i żyją ponad stan a inni mają głodowe zarobki poniżej minimum socjalnego. Rząd PO obiecał reformy a przez 8 lat nic nie robił i teraz mamy ogromne zaległości prawne, mamy brak wielu pilnych przepisów i ustaw, brak instrumentów prawa, mamy oświadczenia majątkowe bogatych polityków którzy kpią z nieudolnego prawa. Należy czym prędzej rozprawić się ze złodziejstwem w tym kraju i podjąć radykalne protesty łącznie z najazdem kiboli na Warszawę, na sejm i na pałac prezydencki. Polacy mają dość korupcji i nieudolnych organów państwa polskiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka