Dodaj do ulubionych

Rektor UTH: pogłoski nieprawdziwe. Mamy się dobrze

13.09.13, 13:11
Czy któraś uczelnia może zaoferować studentom więcej? Jedyne w Polsce Laboratorium - BOSCH, Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Eurotax Carwert, Akademia Liqui Moly, Centrum Szkoleniowe Delta Tech Electronics, Partner Szkoleniowy CDIF Axes System, są obecne Bombardier, DELPHI, Magneti Marelli,...... . Kończę studia z uprawnieniami branżowymi w wielu specjalnościach. Nam absolwentom mogą tylko pozazdrościć. Więcej ofert pracy jak studentów. Jestem dumny, że studiowałem tutaj. Kuźnia kadr. Szkoda, że najbardziej doceniają jakość absolwentów pracodawcy i to z terenu Polski. "Cudze chwalicie - swego nie znacie".
Edytor zaawansowany
  • Gość: Stjudent IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.13, 13:21
    A co powiesz o wielu wybitnych doktorach i proseforach którzy odeszli i nie zostali zastapieni innymi? Co powiesz o tych co są? Kiedyś byl czat z rektorem ( poprzednia kadencja) studenci skarżyli się na wielu prowadzacych zajęcia, że nie przychodzą, że odwołane wykłady/cwiczenia itp. Że temat przedmiotu odbiega od tresci, ktore są przekazywane, że sprawdzane jest 200prac w kilka minut... Przydałby się taki czat.
  • Gość: PUCEK IP: *.ip.netia.com.pl 13.09.13, 13:44
    Jak, ... od konkurencji. Myślałem, że jest bezkonkurencyjna.
  • Gość: Student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.13, 15:41
    Podaj chociaż jedno nazwisko "wybitnego" i zwolnionego? Nie słyszałem o tym, aby takich zwolniono. Napisz ile grantów otrzymali lub ile pieniędzy dla nas zarobili? Przecież uczelnia się oddłużyła, więc prawdopodobnie zwolniono tych co nie potrafili przekonać do swojej "wiedzy" przemysłu, aby zapłacili za wiedzę tych "wybitnych". Z drugiej strony, gdyby zwolniono jakiegoś wybitnego, to z otwartymi ramionami przyjmie go każda inna uczelnia, gdyby byli aż tak dobrzy jak piszesz.
  • Gość: Cytaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.13, 10:16
    Gdzie wyczytałeś " wybitny i zwolniony"?
  • ar.co 13.09.13, 17:48
    A któreż to miejsce zajmuje w rankingu ta jakże wybitna, unikalna i godna pozazdroszczenia uczelnia? Siedemdziesiąte któreś na niecałą setkę?
  • Gość: Kwantyfikator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.13, 21:18
    Od wielu lat jest wiodącym ośrodkiem, bezwzględnym nr 1 wśród przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej. Inne uczelnie uczą historii motoryzacji. W Radomiu uczą nowych technologii, dlatego to tylko tutaj wszechobecny jest przemysł motoryzacyjny.
  • ulanzalasem 14.09.13, 10:08
    Super tylko po co otwierano przez lata kierunki niezwiązane ściśle z "politechniką" ? Ano żeby ludzie przychodzili, bo nie liczyło się co studiują, ale że płynie kasa. Do tej pory nie ma informatyki II stopnia :D To jest poważna uczelnia w XXI wieku ? Jest administracja (też łaskawie po latach) i Pielęgniarstwo... a widzę "Kulturoznawstwo europejskie*NOWOŚĆ! - po uzyskaniu zgody MNiSW"
    Ciekawe ile osób po skończeniu uczelni w Radomiu na przestrzeni ostatnich np. 5, 8 lat pracuje w swoim zawodzie, ile osób było lub jest i jak długo stałymi gośćmi Urzędu Pracy ( nie zostali zatrudnieni w firmie u taty, a studia skończyli dla papierka) ;)
    Ile firm współpracuje z uczelnią, ile one tworzą tutaj miejsc pracy, jak jest tutaj tak dobrze to dlaczego nawet po studiach na UTH i tak trzeba wyjechać z miasta. Bo idzie się w ilość, a nie jakość, bo po 89 roku chodzi wyłącznie o interesy uczelni i ludzi z branży, masa prywatnych szkół wyższych bez jakości, ale po kierunkach i liczbie bezrobotnych widać też, że publiczne działają podobnie. Otwieramy kierunek bo da się na tym zarobić, bo można przyciągnąć ludzi, szkoda że za nasze podatki, może nauka darmowa, ale za wyniki, a ministerstwo powinno w skali kraju limitować ilość miejsc, chcesz otworzyć np. 50 kierunek kulturoznawstwa (administracji, historii, filozofii, pedagogiki itd. ), czyli jak na obecne czasy średnio poszukiwanego "zawodu/umiejętności", a masz zamiar konkurować z uczelniami z ośrodków jak Kraków, Warszawa, Wrocław itp. to uzasadnij co sprawi, że absolwent twojej uczelni nie tylko nie stanie się z miejsca bezrobotnym, ale ma szansę w konfrontacji z kolegami z większych miast.
    Studia to nasze podatki, a tutaj należałoby racjonalizować wydatki, zrobić przegląd ilości miejsc w ogóle, na danych kierunkach i wydziałach, ale ktoś się oburzy...ale dlatego, że to dla niego interes i jego praca, ale czy podatnik ma dlatego utrzymywać pracowników różnych uczelni i płacić za niby kształcenie przyszłych bezrobotnych ? To może otwórzmy 1000 ministerstw i zatrudnijmy tam bezrobotnych...
  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.13, 10:44
    >> 50 kierunek kulturoznawstwa ...
    po co??? - bo to jest UNIWERSYTET!!!! jakby ktoś nie zauważył ....

• Gość: Radom Moje Miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.13, 12:17
    "Wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym Kościele":-). Aby coś napisać trzeba znać szczegóły. Ty ogólnikowo piszesz bez znajomości detali. Czy wiesz, że najbardziej poszukiwanymi pracownikami w sektorze obrabiarek numerycznych (Wydział Mechaniczny) i w sektorze motoryzacyjnym i automatyki przemysłowej (Wydział Transportu i Elektrotechniki) są poszukiwani absolwenci UTH. Jak ktoś wcześniej napisał jest więcej ofert pracy jak absolwentów. Ze względu właśnie na fakt, który przytoczyłeś - co wyróżnia Uniwersytet T-H ponad innymi? Przede wszystkim to, że grupy są bardzo małe, a laboratoria świetnie wyposażone. Uczelnia kiedyś przeinwestowała i należy się cieszyć, że wyszła na prostą. Przytoczyłeś kilka dużych ośrodków akademickich - powinieneś wiedzieć, że wśród nich są takie w których zajęcia z jednym nauczycielem odbywają się kilku salach na raz, a student widzi swojego profesora na monitorze. Tutaj jest zdecydowanie lepiej i studenci są lepiej wyszkoleni.
  • Gość: PL_DWR IP: *.ronus.pl 18.09.13, 21:37
    Trzymajcie się. Przyjeżdżamy do was na szkolenia.
  • Gość: PL-DWR IP: *.ronus.pl 18.09.13, 22:56
    Właśnie, może ktoś z koła naukowego "techniki i elektroniki samochodowej" może włączy się do dyskusji i napisze kiedy jest zaplanowane szkolenie z zakresu aspektów prawnych w serwisie. Na szkoleniu poinformowano nas również, że będzie wykład z zakresu przygotowania się do kontroli serwisu przez: PIH, SANEPID, PIP,..... Pozostawiłem kontakt, na liście obecności. Proszę o info....?
  • sono_andrzej 18.09.13, 22:03
    Zauważyłem, że Radomianie mają dziwną tendencję do budowania czarnych scenariuszy. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji by UTH mógł zostać zlikwidowany, bez względu na formę jaką miałby przybrać owa likwidacja.

Uważam, że miasto powinno więcej uwagi poświęcić UTH. Wprowadzić życie akademickie do centrum Radomia, pomóc uczelni w rozwoju.

Jestem dumny, że Radom wreszcie stał się miastem uniwersyteckim.

--
    Największą wartością miasta są jego mieszkańcy. Jacy mieszkańcy taka ich władza.
  • Gość: Kamil IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.13, 17:58
    Rzeczywiście, zauważyłem że w Radomiu tak naprawdę liczy się tylko jedna uczelnia. Potrafi czegoś nauczyć. Laborki mamy rewelacyjne. Nareszczie jest miejsce, gdzie praktycznie można się czegoś nauczyć. Po studiach na UTH w zakresie Elektroniki i Diagnostyki pojazdów jest się fachowcem. Nie słyszałem aby ktoś mógł poszczycić się takimi fachowcami, których znają w całej Polsce. Jak ja szukałem uczelni, poszedłem prawdopodobnie do mojego "przyszłego" pracodawcy koło Częstochowy. Powiedział mi, że jak chcę u niego pracować to mam iść do Radomia na Politechnikę Radomską. Nie będzie musiał potem płacić za szkolenia. Tak też zrobiłem. Okazało się, ze jego certyfikaty ze specjalistycznych szkoleń prowadzili pracownicy obecnego Uniwersytetu. Jeśli masz wątpliwości jedź do dobrego serwisu niezależnego tam gdzie mieszkasz, który ma na ścianie wywieszone dyplomy. Zobacz kto prowadził szkolenia i gdzie certyfikaty zostały wystawione. Od razu będziesz wiedział, gdzie studiować.
  • Gość: znudzony IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.13, 22:25
    No rewelacja! Tylko po co utrzymywać cały dziadowski uniwersytet, skoro pracę po nim mogą bez problemu znajdować absolwenci tylko jednego kierunku, a do tego takiego, który powinien być w zwykłej zawodówce, skoro tego samego można nauczyć się na kursach! Wyższa uczelnia techniczna powinna kształcić ludzi zdolnych do pracy innowacyjnej i twórczej, a nie roboli dla stacji diagnostycznych.
  • Gość: Z za ROGATKI WIDZĘ IP: *.korbank.pl 29.09.13, 11:01
    Słusznie pisze "sono-andrzej'
    WPROWADZIĆ ZYCIE AKADEMICKIE DO CENTRUM RADOMIA!!
    JA PROPONOWAŁEM ABY STWORZYĆ> centrum miejskie < dla: STUDENTÓW ,KADRY NAUKOWEJ i ABSOLWENTÓW politechniki- uth ROZBUDOWUJĄC ZAPLECZE R O G A T K I( DOBUDOWAĆ piętrowy PAWILON Z ŚRODKÓW UE- połączony łącznikiem z Rogatką.-
    Cisza????
    Miasto + uczelnia SPIĄ jak zwykle mimo ,ze podobno miejscy włodarze chadzali do tej uczelni??
    Jestem tą osobą, ktorej trzy pokolenia uczęszczało do "chałubińszczaka" i nie było w domu dyskusji do ktorej szkoły średniej iść mamy .
    T R A D Y C J A rodzinna .
    Z Politechniki "wyszło' przez te przeszło 60 lat kilka-naście tysiecy absolwentów .Działa ona już trzy pokolenia i co z tego wynika "że nie ma tradycji rodzinnych" by kolejne pokolenie chciało " pobierać nauki" w uczelni dziadków czy ojców.
    Brak łączności uczelni z absolwentami co widać w życiu uczelni i miasta.

• Gość: Wojtek K. IP: *.free.aero2.net.pl 29.09.13, 20:22
    Ty czytaj ze zrozumieniem. Uczelnia ma kształcić fachowców w branży, aby chcieli ich zatrudniać przedsiębiorcy. Na wielu uczelniach kształci się w abstrakcyjnych specjalnościach. Po skończeniu ludzie lądują na zmywaku gdzieś w Anglii. Na Wydziale Transportu i Elektrotechniki regularnie wywieszone są ogłoszenia o pracę w zawodzie. To bardzo dobrze świadczy o uczelni i wykładowcach. Gratuluję absolwentom, że mogą się nauczyć pożytecznych rżeczy, które są doceniane w przemyśle. W dodatku, pamiętaj, że to od pracowników uczelni zależy co student umie a nie od tego czy studiuje w Warszawie czy Krakowie. Jak można zauważyć, specjaliści z Uniwersytetu w Radomiu są doceniani przez przedsiębiorców i są fachowcami w branży. To sukces uczelni.
  • zbycho1111 07.06.17, 23:12
    Ustawiane konkursy o pracę na Uniwersytecie w Radomiu? Internauci komentują, uczelnia wyjaśnia
    Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu zamieścił ogłoszenia o konkursach na wolne stanowiska naukowe z wpisanymi od razu danymi wybranych osób, które w nich startują. Uczelnia wyjaśnia, że doszło do pomyłki. Wszystkie 11 konkursów anulowano.

Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu zamieścił ogłoszenia o konkursach na wolne stanowiska naukowe z wpisanymi od razu danymi wybranych osób, które w nich startują. Uczelnia wyjaśnia, że doszło do pomyłki. Wszystkie 11 konkursów anulowano.

echo dnia
  • zbycho1111 07.06.17, 23:07

nabór pracowników do UTH
    dziekanie łozowski, gratuluję sprytu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.