Dodaj do ulubionych

Druga odsłona kolejowej kampanii. Mamy dość obi...

20.09.13, 07:55
Pomożecie...? Pomożemy!
Sprawa bardzo ważna, kompromitująca rząd oraz mocno lokalnych parlamentarzystów. Zwłaszcza tych z PO, bo oni powinni mieć lepsze "przełożenie" na władze centralne.
Ale też chyba po części sprawa kompromituje lokalny samorząd. Ja bym się cieszył, żeby zamiast starań o wątpliwej potrzeby lotnisko, prezydent i radni z Radomia włączyli się w walkę o dobry dojazd do Warszawy. Sprawa dojazdu do stolicy tu i teraz dotyczy tysięcy radomian. To realny problem a nie sprawa piarowa tak jak lotnisko.
Edytor zaawansowany
 • Gość: prawda IP: *.static.korbank.pl 20.09.13, 08:16
  To nie nikt inny jak PO ma dziś swoich ministrów i dyrektorów w PKP. To nie nikt inny radomscy politycy tej partii zwozili w kolejnych kampaniach wyborczymi ministrów którzy opowiadali o tym jak to za chwilę będziemy mieli wybudowana nową kolej. Kto ma dziś wpływ na podejmowanie decyzji na szczeblu ministerstw czy instytucji państwowych takich jak PKP???? Tam szukajcie winnych.
 • Gość: Mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.13, 08:26
  Gdzie jest moje mieszkanie z tych trzech milionów obiecywanych? Przestań udwać, że nie wiesz, że tu chodzi o zwykły brak czy raczej mizerny lobbing lokalnych urzędników i polityków. To wygląda jak proszenie się przez dziecko o cukierka zamiast jak profesjonalne działania poparte zdecydowanym i silnym lobbingiem dużej grupy odpowiedzialnych i poważanych specjalistów. Nie sztuką jest "coś" robić, sztuką jest to robić dobrze tzn. skutecznie! Nie wierze, że bez wspólnych działań szybka kolej powstanie za rządów tej czy innej partii rządzącej. Przyszła bedzie miała znakomita wymówkę: nie dało się bo poprzednicy.... Obecni zaś patrzą się i śmieją jak nasi politycy i urzędnicy gramolą się w smole i nie mogą dotrzeć do krawędzi kadzi.
 • Gość: Kolejman IP: *.doplaty.gov.pl 20.09.13, 10:28
  zapaść na mapie kolejowej Polski dotyczy całego kraju,nie tylko linii radomskiej..są odcinki gdzie tzw. "remont" jest tylko na papierze, tzn jest ale na niewielkim fragmencie linii i przejazd 75 km trwa od 2 do 2,5 godziny (!!) np Kraków-Tarnów, Katowice-Kraków, Rzeszów-Tarnów czy nie wspominając linii Wawa-Gdańsk gdzie tragiczny czas przejazdu i "moRdernizacja" od ponad 5 lat odstraszyła resztki pasażerów...
 • Gość: Myyyyyyyyyyyyyyy IP: *.radom.vectranet.pl 21.09.13, 21:24
  Tory śmierci ! Tak wygląda fatalny stan infrastruktury miedzy Radomiem a Warszawą ! www.facebook.com/media/set/?set=a.509217405839137.1073741826.312900862137460&type=3
 • ciemnogrodzianie 21.09.13, 22:26
  Zgadza się, za panowania księcia Leszka wydaje się, że nie bez powodu z kopyta ruszyła inwestycja kolejowa na trasie W-wa-Łódź, poza tym ludzie mówią, że jakieś osobistości z wierchuszki PKP dojeżdżają do pracy z kierunku siedleckiego i co? Zadbali o swoje interesy i do Siedlec od jakiegoś czasu jedzie się godzinę :) Jeżeli nasi wybrańcy samorządowi i parlamentarni będą skupieni tylko na tym jak tu dołożyć przeciwnikowi i ziać jadem jeden na drugiego, a lobby w PKP też nie mamy to co nam Ciemnogrodzianom zostało? Prowadźmy rzeczową dyskusję i szukajmy pomysłów co robić, aby przestali marginalizować mieszkańców ćwierć-milionowego miasta leżącego w centrum Polski.
 • Gość: Mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.13, 08:20
  Polać mu! Radomscy parlamentarzyści powinni pokazać całej Polsce, że w słusznej sprawie swojego miasta są w stanie porozumieć się ponad podziałami i wystostować wspolna interpelację. Dlaczego posłowie czy PiS czy PO potrafia godzinami rozmawiać na inne nas mieszkańców nie interesujące tematy a nie mogą zrobić identycznie dużego zamieszania w sprawie szybkiej modernizacji CAŁEJ linii Radom-Warszawa? Prezydent również powinien włączyć się w silne lobbowanie tak, abyśmy my zwykli mieszkańcy odczuli, że jest jednak coś w tej sprawie robione. Niech politycy zaproszą do pociągu dziennikarzy i wspólnie pojadą koleja do Warszawy. Czy zdolni są do poświęcenia nam 3h? Taki happening na pewno zostanie zauważony nie tylko przez dziennikarzy i zwykłych obywateli tego miasta, ale nie powinien pozostać bez echa w rządowych decyzjach. Nie chcemy czekać na spełnienie obietnic wyborczych tej czy tamtej opcji politycznej ponieważ w nie nie wierzymy!
  My zwykli mieszkańcy pracujący w Warszawie!
 • Gość: loeilduspectateur IP: 213.233.149.* 20.09.13, 08:36
  Przepraszam, że się wtrącę ( nie złośliwie, więc proszę mnie nie szkalować ). Zadam jedno pytanie: Czy to znaczy, że już nikt nie cieszy się z lotniska i obwodnicy południowej? Wszyscy byli wniebowzięci jeszcze kilka miesięcy temu, bo radomska partia u steru od lat przekonuje, że to prawe i sprawiedliwe decyzje, które przyniosą rogi obfitości dla wszystkich i każdego z osobna. Tylko już nie tak głośno już się mówi ile ( nie koniecznie w złotych ) to wszystko kosztuje i kto za to płaci. Co tam zresztą tory i drogi, czy nawet lotniska! Pomniki są? Są! Fontanny są? Trzeba się cieszyć, nie?
 • lecho_himself 20.09.13, 10:29
  Co ma piernik do wiatraka? Czym innym jest OP, czym innym modernizacja kolejowej 8...
 • Gość: Myyyyyyyyyyyyyyy IP: *.radom.vectranet.pl 21.09.13, 21:25
  Tory śmierci ! Tak wygląda fatalny stan infrastruktury miedzy Radomiem a Warszawą ! www.facebook.com/media/set/?set=a.509217405839137.1073741826.312900862137460&type=3
 • macine123 20.09.13, 13:16
  W/g mnie może pomóc tylko blokada drogi ekspresowej Warszawa=-Radom i nagłośnienie tematu w tv, inaczej wciąż będą ludzi zlewać, jak się dzieje od lat.
 • fnx1 20.09.13, 16:42
  Polskie społeczeństwo jest skłócone. Partie polityczne nawet wywodzące się z tego samego środowiska - nie potrafią spojrzeć dalej niż na własny... interes. Partyjny interes - nie interes obywateli czy ogólnie Polaków. Społeczeństwo jest na codzień dzielone i nastawiane przeciwko sobie. KTO MA PROTESTOWAĆ? KTO MA BLOKOWAĆ DROGI? Związkowcy? Zaraz się ich przedstawi jako huliganów i roszczeniowych POLITYKÓW. Bezrobotni? Mają w .... kolej - nie mają na bilety a na życie też im brakuje. Partyjniacy? Którzy? Przecież PIS nie pójdzie z SLD...A tym bardziej z PO czy RP... i tak można by godzinami wymieniać... Tak więc siedźmy na 4 literach i czekajmy na zbawienie. Albo kupmy sobie jakiś złom z zachodu za parę groszy i emigrujmy... z miasta i kraju.
  Co do zaś inicjatyw GW... po tym jak codziennie czytam sensacyjne teksty - świetne do czytania i wręcz fantastycznie tendencyjne i nastawiające Polaków przeciwko sobie nawzajem - dziękuję. Pojadę rowerem. Ale nie z bractwem rowerowym - bo utrudniają życie normalnym mieszkańcom. Sam sobie pojadę.
  --
  ...kiedy znajdziesz w życiu coś, w co będziesz wierzyć ponad wszystko, wytrwaj przy tym, bo nigdy więcej nie wróci...
 • zylam1 21.09.13, 00:24
  Gdyby w Radomiu był prezydent z PO to by to inaczej wyglądało bo rządzącej partii opłacałoby się inwestować w Radom. W obecnej sytuacji splendory spadłyby na rządzących miastem (a nie wygląda na to by mieli się zmienić) więc rząd i PO nie ma powodów dowartościowywać przeciwników politycznych. Podkreślę, że tak samo by robiło PiS gdyby sytuacja była odwrotna. Radominie wybrali prezydenta z partii opozycyjnej i ponoszą tego konsekwencje.
 • Gość: loeilduspectateur IP: 213.233.149.* 21.09.13, 01:46
  Nie! Radomianie nie "wybrali prezydenta z partii opozycyjnej". Radomianie wybrali tych, których im kazano wybrać z ambon i pewnie zrobią tak po raz kolejny, bo w tym mieście nic innego nie panuje, tylko pranie mózgów, marazm i bieganie do kościołów jak na sraczkę.
  Nie! W Radomiu nie byłoby lepiej, gdyby był prezydent z PO, czy z jakiegokolwiek innego ugrupowania.
  W Radomiu byłoby lepiej, gdyby najpierw ludzie zaczęli myśleć, wpływać na decyzje, a nie tylko im się podpożądkowywać, obudzili się z marazmu i wreszcie wzięli sprawy we własne ręce, zaczęli zadawać pytania, żadać wyjaśnień, zbierać podpisy, być spoleczeństwem, a nie tylko ledwodychającą, bezmózgą, dojną krową.
  Żaden z tych koleżków u steru nie bywa w świecie, nie zna języków, nie wie jak się znaleźć w unijnej rzeczywistości, jak walczyć o dotacje, nie rozmawia z ludźmi. Tu trzeba w końcu głowy na karku, twardej ręki, rozmów twarzą w twarz z ludźmii działań. Ja pierwszy rzucę kamieniem, tylko kto mnie poprze?
 • Gość: loeilduspectateur IP: 213.233.149.* 21.09.13, 21:34
  Podporządkowywać pisze się przez "rz", tak na marginesie.
  Z pośpiechu się mi palec omsknął.
  Moja wina, przyznaję się otwarcie i bez bicia. :-D
 • Gość: WR IP: *.radom.vectranet.pl 22.09.13, 14:21
  Tylko przypomnij sobie zylam1 kogo z PO pani Kopacz namaściła na kandydata na prezydenta z ramienia PO. Ten człowiek był nie do wybrania. To najlepszy dowód na dywersję jaka została dokonana przez PO na Radomiu. Również przewodniczący PO wicemarszałek Mazowsza nie błyszczy staraniami o sprawy miasta. Ostanio bardzo bełkotał o janosikowym nie mówiąc o najważniejszej sprawie czyli potrzebie wydzielenia zeń Warszawy. Ale tego tchórz nie powie bo....mu PO zabroniła.
  A co do preparowania wyborów w Radomiu przez ambonę to słuszna uwaga i podpisuję się pod nią obiema rękami.
 • zylam1 22.09.13, 16:05
  PO ma słabą kadrę w Radomiu podobnie jak SLD więc po co inwestować w miasto gdzie rządzi PiS i będzie rządziło. Przyczyny są różnorakie ale przede wszystkim wg mnie jest to mentalność ludzi którzy w pierwszym lub góra drugim pokoleniu mieszkają w mieście a takich w Radomiu jest 70% i przenoszą wiejskie schematy życia do miasta z całowaniem ręki proboszcza na czele, ponadto bieda zawsze powoduje że ludzie stają się represyjni, konserwatywni, szowinistyczni, homofobiczni i mocno wierzący. Dodać do tego śmieszny antykomunizm ludzi którym komuna dała wszystko co mają. Więc po co ktoś ma się tu wysilać jeśli i tak sukces zgarnie PiS( choć kiedy w Polsce rządził PiS to jakoś wielkich projektów w Radomiu nie było, pewnie dlatego że kadra PiSu też jest słabiutka) Może jak by PO wystawiło Gowina to by miał szansę.
 • ciemnogrodzianie 21.09.13, 18:49
  Odpowiadając na apel „Podpowiedzcie nam, na jakich frontach możemy jeszcze walczyć o ósemkę” pragnę podzielić się pomysłami konkretnych działań:
  1. Trudne pytania – proponuje uderzyć do pani marszałek Kopacz (wywiad lub prośba o oficjalną odpowiedź). Obecnie pani Kopacz jest druga po bogu i pamiętam jak dziś, że przed ostatnimi wyborami do parlamentu, gdy PO zaczęło mocno spadać, przypomniała sobie o bolączkach ludu radomskiego i składane przez nią obietnice również w zakresie połączenia kolejowego Radom-Warszawa (można sprawdzić - na łamach GW na tydzień przed wyborami pojawił się artykuł w tym temacie). Proponuję odpytać panią marszałek co KONKRETNIE zrobiła w kwestii kolejowego połączenia Radom-Warszawa przez 6 lat (w tym 2 jako vice-król) -> wynik przydałoby się opublikować na łamach GW, aby Ciemnogrodzianie wiedzieli kogo obdarzyli zaufaniem
  2. Bilbordy – wykupienie bilbordów w okolicy Ministerstwa Transportu oraz głównej siedziby PKP z przypomnieniem z jaką prędkością można było przejechać pociągiem trasę Radom- Warszawa przed wojną, a z jaką prawie 100 lat później z dopiskiem NIE WSTYD!
  3. Debata - przeprowadzenie oficjalnej debaty (z udziałem i relacją mediów), na które należy zaprosić radomskich parlamentarzystów, władze miasta, władze województwa, przedstawicieli ministra transportu i oczywiście werchuszkę PKP - odpytanie poszczególnych gości jakie konkretne działania podjęli w temacie połączenia kolejowego Radom-Warszawa oraz deklaracje od obecnych na debacie kto i konkretnie jakie działa podejmie (np. do końca roku, aby można było rozliczyć przy najbliższych wyborach)
  4. Media – obszerne relacjonowanie wszelkich inicjatyw, które dotyczą kwestii modernizacji Ósemki (również uświadamianiu Ciemnogrodzianom bierności ze strony tych, którym w wyborach zaufali i oddaliśmy swój głos w wyborach parlamentarnych i samorządowych) Na marginesie podziękowania dla redaktorów GW, że co jakiś czas odgrzewają temat połączenia kolejowego Radom-Warszawa, który jest bolączką tysięcy mieszkańców Radomia
 • Gość: Myyyyyyyyyyyyyyy IP: *.radom.vectranet.pl 21.09.13, 21:28
  My pokazujemy prawdę To są Tory śmierci ! Tak wygląda fatalny stan infrastruktury miedzy Radomiem a Warszawą ! www.facebook.com/media/set/?set=a.509217405839137.1073741826.312900862137460&type=3


  Do tego doprowadziły układy polityczne nierobów !
 • Gość: Czytelnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.13, 11:38
  Do tego doprowadziła lokalna wojna miedzypartyjna czyli brak wspolpracy w slusznej sprawie wszystkich obywateli i tlumaczenie: To ich wina!
 • Gość: WR IP: *.radom.vectranet.pl 22.09.13, 14:09
  Mam wiele zastrzeżeń do GW ale tu podjęła bardzo potrzebną akcję! A zachowanie naszych parlamentarzystów dowodzi, że to nie przedstawiciele radomskiego elektoratu ale karierowicze, którzy jak bolszewicy są posłuszni swoim partiom. Demokracja taka jak w Polsce to fatalny system w którym bogaci i mocni odzierają ze skór biednych i słabych. To kompromitacja. Dobrze funkcjonuje tylko w agenturalnych mediach!
 • macine123 23.09.13, 11:19
  A może jak wydarzy się (nie daj Bóg) katastrofa kolejowa, to wtedy coś z tym zrobią. Winne za stan rzeczy są wszystkie rządy po 90 roku, od AWS-u, przed SLD, PiS i na PO skończywszy. Wszystkie partie dbały o własne interesy. Oni już byli...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka