Dodaj do ulubionych

czym wg Was jest tzw choroba psychiczna?

25.02.15, 01:17
i czy leki psychoterapia lub szpital psychiatryczny itp a skuteczne?
Obserwuj wątek
    • olek13 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 25.02.15, 07:11
      A jakie znaczenie mają opinie użytkowników forum, którzy w większości są w tej kwestii ignorantami, lub - co gorsza - wyznawcami pseudonaukowych przekonań? Jeśli nie chodzi Ci tylko o nakarmienie się kolejnymi bajkami, poszukaj wiedzy w lepszych źródłach.
    • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 26.02.15, 10:19
      Kasiu, nie jestem może fachowcem, ale przedstawię swój punkt widzenia. Otóz dawniej mówiono na chorych psychicznie -zreszta w jezyku rosyjskim dalej funkcjonuje : "duszewno" chory, czyli - ma chorą dusze!
      I tak właśnie widzę choroby psychiczne: jako choroby duszy! Mnogość negatywnych, bolesnych doświadczeń, które nieraz są przyniesione z poprzednich wcieleń a nawet wpisane w genetykę rodu... To są - rany duszy... A leczy się je - tylko iłością. Leki, dając chwilowe ukojenie, pozorne , zewnętrzne wyciszenie - nie leczą. tylko uzależniają! Aby naprawdę uzdrowuić chorego psychicznie, potrzeba przy nim prawdziwie kochaJĄCEJ OSOBY, KTÓRA BĘDZIE LECZYŁA GO - WLASNA MILOŚCIA.... CIERPLIWOŚCIĄ.... BO W MIG - TEGO nie uzdrowisz... Och sorki, Caps Lock :)_)
        • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 26.02.15, 20:51
          Myślisz, bez powodu komuniści z taką lubości umieszczali swoich przeciwników w szpitalach psychiatrycznych?
          Tak zwane "fachowe" leczenie - zabija mózg, charakter, osobowość! To okrutne, powolne niszczenie człowieka. Znasz kogokolwiek, kogo przy pomocy owego leczenia - uzdrowiono? Psychotropy tylko uspokajają chorego, a więc otoczenie nie musi sie niczym martwić, siedzi sobie taki cichutko gdzieś w kąciku i nikomu nie przeszkadza, niczym nie trzeba się przejmować...
          Twoje "fachowe" leczenie - to powolna śmierć duszy! A fachowcy - to zbrodniarze w imię prawa
          • kacha44455 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 26.02.15, 21:47
            ale lekarze to kretyni ale niewiini bo chca dobrze chca pomoc ale zle ich wyszkolono

a co sadzicie o teori ze tzw chooby psychiczne ktore tez czesto idzie w parze w roznych zaburzeniach fizycznych i anatomicznych to nic innego jak wpływ obcych swiadomych lub nie energii o roznym natezeniu
            • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 26.02.15, 23:15
              > a co sadzicie o teori ze tzw chooby psychiczne ktore tez czesto idzie w parze w
              > roznych zaburzeniach fizycznych i anatomicznych to nic innego jak wpływ obcych
              > swiadomych lub nie energii o roznym natezeniu

Jak najbardziej. Wycieńczona bolesnymi negatywnymi dośwadczeniami dusza jest niezwykle podatna na "obce" wpływy, to jak np strażak nosi ubranie które go chroni, słaba delikatna dusza, która znajdzie się w niesprzyjających okolicznościach, otrzymuje jakby przebicia aury i wówczas do organizmu mogą zostać "doczepione" negatywne byty z otoczenia.
              • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 09:18
                Zaden egzorcysta - nie pomaga, tylko wysysa kasę! Przemoc rodzi przemoc, również na poziomie duchów. Im bardziej chcesz je wypędzić, one zaczynaja walczyć o swoje . Tylko wzmacniając sam "podmiot", czyli - dusze chorego, mozna pozbyc się owych bytów. Gdyż one wtedy - wynoszą sie same, szukając innego "mieszkanka" dla siebie:))) Tak, obrazowo, czy zrozumiale?
                • atman76 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 10:01
                  Przestań kobieto bredzić. Chyba nie byłaś opętana i nie wiesz co to znaczy. No i nie masz pojęcia o skutecznych egzorcyzmach. Żadne wzmacnianie duszy nie skutkuje ucieczką duchów. One chcą energii i póki będą ją miały to będą się tej duszy trzymać. Mogą w tym celu zrobić wszystko co potrzeba włącznie z wmówieniem ofierze, że dzięki ich podszeptom jest dużo mądrzejsza i ważniejsza.
                  Egzorcyzmy to działanie wbrew złej woli duchów ale za to w zgodzie z Wolą Boga i dobrem osoby egzorcyzmowanej oraz samych duchów
                  • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 11:24
                    atman76
                    Pisząc do kogoś w ten sposób - okazujesz pogardę. uważasz się za kogoś lepszego? Nie masz pojęcia - JAKIE ja mam doswiadczenia! Zresztą, nie piszę w tym wątku do Ciebie - wyraźnie zwracam się do rozmówczyni - Kasiu! Ty - się nie wtrącaj, nie Twoja sprawa! Wszystkie rozumy pozjadałeś? Ja akurat mam ogromne, wieloletnie doswiadczenie w ezoteryce. Z tą róznicą - ze pomagam, bezpłatnie! Dlatego solą w oku jestem tutaj, bo wy szukacie jeleni, co wam za gusła zapłacą, a ja piszę - szczerze, i ze szczerą chęcią faktycznie pomóc.
                    • atman76 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 12:09
                      Super, że wg ciebie okazywanie komuś szacunku polega na pozostawianiu tej osoby w stanie opętania. Na pewno duchy bardzo cieszy twoja postawa. Psychiatyrów i producentów psychotropów też, bo nieźle zarobią

Pomaganie za darmo? Osobom nie mającym ochoty odwdzięczać się za dobro jakiego doświadczyli, czyli niewdzięcznikom pewnie się to podoba.
                      Ogólnie jednak jest to historia z serii wiódł ślepy kulawego
              • atman76 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 09:55
                +egzorcysta tylko świecki, powinien mieć zdolność rozróżniania między opętaniem a chorobą psychiczną i u takiego też najlepiej diagnozowac co nam dolega.

Bóg na to pozwala, bo ogólnie pozwala nam na wszystko włącznie ze szkodzeniem sobie przez przyciąganie opętujących duchów albo kreowaniem sobie chorób. A to wszystko po to, żebyśmy mogli kiedyś osiągnąć pełną samodzielność. No i dobra wiadomość jest taka, że wszelkie zło możemy uzdrowić.

• wadim.zarski Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 13:06
                    Atman76 bardzo fajnie to ująłeś:
                    "Pomaganie za darmo? Osobom nie mającym ochoty odwdzięczać się za dobro jakiego doświadczyli, czyli niewdzięcznikom pewnie się to podoba."
                    Surowe ale ja biorę jak swoje. Dzięki :-)
                    A koleżanka lara. A jakie masz to doświadczenie? Bo to, że je masz to tylko twoje słowo, za mną idzie również rzeczywistość. Firma którą prowadzę itp. itd. Mówisz, że szukamy "jeleni", obrażasz każdą osobę która szuka również ezoterycznej pomocy, obrażając ich. To że pracujesz za darmo z ciebie robi "jelonkę". Natomiast nie jesteś na pewno dla mnie solą w oku, bo jesteś puchem na wietrze. Ilu pomagasz osobom miesięcznie? Jednej? Pięciu? Ja dostaję pieniądze od ludzi aby między innymi wydać je na kolejne szkolenia, dzięki temu uczę się od najlepszych, cały czas rozwijam swoje umiejętności. Dzięki temu jestem wiarygodny. A ty? Jesteś jakąś samozwańczą czym? Tu nie chodzi o licytowanie kto jest lepszy, a kto jest w stanie bardziej kompleksowo komuś pomóc i jak wielkiej grupie osób jest w stanie pomóc. Ja zmierzam do tego aby być jak Osho, Ekhart Tole, Anthony de Mello, Anthony Robbins, Mateusz Grzesiak, Paweł Jan Mróz, Zbigniew Krolicki itp. Bo oni na jednych warsztatach trafiają do tysięcy ludzi. A ty na tym forum twierdzisz, że jesteśmy, ja jestem przeciwko tobie. Nie, ja jestem tu dla nauki. Poza tym przypominasz mi jak kiedyś myślałem i jak to mnie hamowało. To widać w twoich wypowiedziach jak sfrustrowana jesteś, bo taka dobra dziewczyna, a "nikt" jej nie słucha. A takich "naciągaczy" słuchają tysiące. Zastanów się czemu? Ja jestem dumny z tego, że moją pracą jest moja pasja z której również mam godziwe pieniądze. A ty na co "tracisz" czas aby musieć się utrzymać? Bo ja nie "tracę" go wcale :-) Moi klienci są zadowoleni, bo jak do mnie wracają, zawsze jestem bogatszy o kolejne umiejętności o kolejną wiedzę i się tym szczycę. Tak jestem dumny z siebie. To nie znaczy, że mam pychę jak słońce. To oznacza, że jestem świadom tego, że praca przede mną. Dlatego się rozwijam. Może ta wolność jaką mam (mamy) jest solą w twoim oku, bo ty się tylko wkurzasz i wiele z tego nie masz i stoisz w miejscu. Ale to też jest ok, 1-5 klientów to lepiej niż 0 :-) Może kiedyś będziesz chciała to zmienić, a może nie :-)
                    Wszystko o tobie to są moje domysły, bo jesteś anonimem. Natomiast to ile zarabiam i co robię możesz sprawdzić i zweryfikować. Sama prawda. A ty kim jesteś? Ciekaw jestem co dalej będzie, ale liczę, na to, że mnie zaskoczysz :-)
                    • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 20:02
                      wadim.zarski Ciekaw jestem co dalej będzie, ale liczę, na to, że mnie zaskoczysz :-)

Moja rada dla Ciebie taka sama, jak i dla atmana: moje wpisy - są przeznaczone dla konkretnej osoby, kt zadała tutaj pytanie. Chcesz się zabawić? Kup bilet do cyrku, może tam cię ktoś - zaskoczy.
                      • md.123 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 27.02.15, 22:49
                        Wg. opinii zasłyszanej (a potwierdza to opieranie się psychiatrii na badaniach EEG) rozróżnić należy uszkodzenia CUN (centralnego układu nerwowego) co powoduje nieodwracalne charakterystyczne zachowania popularnie określanych "świrów", "psycholi" i ogólnie jednostek niebezpiecznych gdziekolwiek się nie znajdą od czegoś co nazywam "obłąkaniem" a co jest w pełni przy odpowiedniej terapii ( no choćby egzorcyzmom mniejsza czy świeckim czy kościelnym) odwracalne, zależy w którą stronę (patrz: poglądy egzorcysty) co prowadzi do wniosku że nie ma choroby psychicznej a jedynie nieorganiczne zaburzenia osobowości które chorobą nie są i dają się świetnie prowadzić przy założeniu że komuś na tym zależy bo najczęściej tak nie jest i tzw. lekoterapia prowadzi do spacyfikowania tzw. "chorego" żeby już tzw."zdrowym" nie przeszkadzał.Ot, równia pochyła to "nasze" życie i... tyle.
                                  • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:08
                                    zaburzenia psychiczne organiczne, włącznie z zespołami objawowymi zespół czołowy organiczne zaburzenia psychiczne F00-F09
                                    zaburzenia psychiczne i zachowania spowodowane używaniem środków (substancji) psychoaktywnych alkoholizm zaburzenia spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych F10-F19
                                    schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii (schizotypowe) i urojeniowe schizofrenia zaburzenia psychotyczne F20-F29
                                    zaburzenia nastroju (afektywne) depresja zaburzenia afektywne F30-F39
                                    zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną fobia zaburzenia nerwicowe F40-F48
                                    zespoły behawioralne związane z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi bulimia, lęki nocne, wytrysk przedwczesny zespoły behawioralne związane z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi F50-F59
                                    zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych osobowość dyssocjalna, zaburzenia preferencji seksualnych zaburzenia osobowości i zaburzenia zachowania osób dorosłych F60-F69
                                    upośledzenia umysłowe niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim niepełnosprawność intelektualna F70-F79
                                    zaburzenia rozwoju psychicznego (psychologicznego) autyzm dziecięcy zaburzenia rozwoju psychicznego F80-F89
                                    zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym
                                    • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:09
                                      Ponad 1,5 mln osób w ciągu roku trafia do szpitali psychiatrycznych (wzrost o około 900 tys. od 1990 r. do 2004, największy odsetek w Europie). W 2007 roku około 100 tys. osób znalazło się w polskich szpitalach psychiatrycznych z najcięższymi schorzeniami psychotycznymi[
                                • olek13 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:40
                                  lara9369 napisał(a):
                                  > To dusza - myśli???
                                  - no to najpierw zdefiniuj duszę, by było wiadomo o czym rozmowa. Potem dopiero wyrażaj zdziwienie.

lara9369 napisał(a):
                                  > Twoja podrecznikowa - guzik warta.
                                  - zaczynam się obawiać, że nie rozumiesz, co znaczy pojęcie "wiedza".
                                  No ale nie musisz i nie będziesz w tym niezrozumieniu osamotniona.
                                  Ignorancja rządzi!
    • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:12
      Zaburzenia psychoorganiczne

urazy mózgu,
      choroby naczyniowe ? udary,
      guzy śródczaszkowe,
      uszkodzenia chirurgiczne, zabiegi operacyjne stosowane w leczeniu epilepsji, chorób psychicznych i neurologicznych,
      stany zapalne,
      zatrucia,
      choroby neurodegeneracyjne prowadzące do otępienia,
      • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:14
        Psychoza (gr. psyche ? dusza i osis ? szaleństwo) ? zaburzenie psychiczne definiowane w psychiatrii jako stan umysłu, w którym doznaje się silnych zakłóceń w percepcji (postrzeganiu) rzeczywistości. Osoby, które doznają stanu psychozy, doświadczają zaburzeń świadomości, spostrzegania, a ich sposób myślenia ulega zwykle całkowitej dezorganizacji. Osoba znajdująca się w stanie psychozy ma przekonanie o realności swoich przeżyć i wydaje się jej, że funkcjonuje normalnie. Istotą psychozy jest brak krytycyzmu wobec własnych, nieprawidłowych spostrzeżeń i osądów, przy czym należy tu rozróżnić psychozy z prawidłowo zachowaną świadomością, od psychoz z towarzyszącymi zaburzeniami świadomości.
        • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:15
          Psychozy z zachowaną świadomością polegają na zaburzeniach spostrzegania, bądź myślenia ? zarówno jego formy, jak i treści. Zigler i Levine[1] podejrzewali i starali się udowodnić, że urojenia występują u osób z wyższym, zaś omamy u osób z niższym poziomem rozwoju ? co opiera się na stwierdzeniu, że omamy są bliskie zjawiskom charakterystycznym dla niedojrzałości, jak marzenia, przeżycia ejdetyczne. Natomiast dla wytworzenia spójnego systemu urojeń konieczna jest psychika rozwinięta. W ten sposób tłumaczyć można przewagę endogennych psychoz w wieku dojrzałym (jednak przed okresem inwolucyjnych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym, kiedy to przeważają psychozy organiczne, tzw. ?starcze?) w postaci urojeń, zaś psychoz w wieku młodszym jako psychoz z omamami.
          • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:18
            Urojenia, podobnie jak m.in. omamy, zalicza się do tak zwanych objawów pozytywnych (wytwórczych), gdyż stanowią wyraźne odchylenie od normalnych procesów poznawczych, w przeciwieństwie do objawów negatywnych, które wyrażają brak lub obniżenie normalnych reakcji u chorego.
            • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:32
              wielkościowe ? przekonanie o szczególnej ważności własnej osoby, np. chory uważa, że sam jest/był wielką osobistością, lub też, że jest nikomu nieznanym doradcą, przyjacielem lub kimś specjalnym dla jakiejś ważnej osoby (prezydenta, króla itp). Urojenia niekoniecznie muszą się tyczyć osoby, która je wypowiada. Mogą one odnosić się do rzekomego dalekiego przodka chorego, który sam był bardzo sławny lub był doradcą jakiejś ważnej osoby.
              urojenie bogactwa lub biedy
              urojenia oddziaływania (wpływu) ? przekonanie, że myśli i zachowanie danej osoby są kontrolowane z zewnątrz (np. za pomocą hipnozy, telepatii, zaawansowanych technicznie przedmiotów); (zbliżone do tego typu są urojenia owładnięcia ? przekonanie, że chory został owładnięty przez jakąś siłę, która kieruje jego myślami, zachowaniami itp.)
              prześladowcze ? (najczęstsze) przekonanie o nieustannym zagrożeniu ze strony mniej lub bardziej sprecyzowanych wrogich choremu sił, przekonanie, że jednostka jest ofiarą prześladowań. Zwykle poprzedzają je urojenia ksobne;
              ksobne (odnoszenia) ? przekonanie, że chory jest przedmiotem szczególnego zainteresowania otoczenia, jednostka uważa, że niewinne uwagi i zachowania innych osób odnoszą się do niej, np. ludzie na ulicy rozmawiają właśnie o niej, spiker w radiu czyni aluzje na jej temat, osoby posiadające czerwone elementy ubioru należą do wrogiego choremu stowarzyszenia etc. Często chory, długi czas nie zdradzając się z niczym, bacznie obserwuje znajomych i obcych, wysnuwając daleko idące wnioski z ich uśmiechów, gestów, przypadkowych działań oraz urywków rozmów. Z biegiem czasu dochodzi do przeświadczenia, że jest ośrodkiem zainteresowania wielkiej liczby ludzi, którzy z niewiadomych powodów, jakich jednak czasem on się domyśla, dają mu ukryte znaki, aby mu dokuczyć albo osiągnąć inne cele. Szukając wyjaśnienia rozsnutych koło niego zagadek, chory wikła się coraz bardziej. Do urojeń ksobnych dołączają się urojenia prześladowcze, urojenia wielkościowe i inne. Czasem urojenia ksobne nie mają tego charakteru zwartego logicznie systemu. Takie usystematyzowane urojenia ksobne występują w prawdziwej paranoi (tzw. paranoia sensitiva). Natomiast zdarzają się takie urojenia ksobne oderwane, niekonsekwentne, nie wiążące się w jakąś logiczną całość np. w schizofrenii. Istotą jednych i drugich są zawsze błędne interpretacje spostrzeżeń trafnych, dokonywanych w świecie otaczającym.
              urojenia depresyjne, obecne w zespołach depresyjnych o różnej etiologii, które obejmują urojenia grzeszności i winy, samoponiżania, pokrzywdzenia, zubożenia, samooskarżające, nihilistyczne (chory uważa, że jego ciało znika, że jest martwy itp.);
              urojenia hipochondryczne;
              urojenia zdrady w pewien sposób podobne do urojeń prześladowczych. Najczęściej odnoszą się do rzekomo popełnionej zdrady małżeńskiej. Chory może interpretować drobne fakty i zachowania jako jej dowody. Urojenia te występują w przebiegu takich chorób, jak np. psychozy starcze, schizofrenia paranoidalna czy paranoja alkoholowa (Zespół Otella).
              urojenia zniekształcenia ciała (dysmorfofobia) ? najczęściej są to przekonania o zniekształceniu własnej twarzy.
              • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:35
                Halucynacje (omamy) = bredzić, majaczyć, śnić) ? spostrzeżenia zmysłowe pojawiające się bez wystąpienia zewnętrznego bodźca.

Omamy charakteryzują się:

są przez chorego odbierane jako prawdziwe doznania zmysłowe
                odbierane są jako wrażenia pochodzące z jednego z narządów zmysłów
                nie są zniekształceniem istniejących bodźców zewnętrznych (złudzenia)
                Halucynacje dzielą się na: słuchowe, wzrokowe, węchowe, smakowe oraz somatyczne.
                • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:36
                  Halucynacje słuchowe
                  Omamy słuchowe odnoszą się do fałszywych doznań zmysłowych związanych z narządem słuchu. Należą one do najczęściej występujących halucynacji w psychiatrii. Dzielą się na omamy elementarne (dotyczące prostych dźwięków jak gwizdy, stuki, itp.) oraz złożone, które dodatkowo można podzielić na:

słyszalne myśli: chory słyszy własne myśli, zanim zostaną one wypowiedziane lub głos powtarza jego myśli od razu po ich powstaniu (echo myśli)
                  omamy w drugiej osobie: pacjent słyszy głos bądź głosy, które wypowiadają się bezpośrednio do niego; głosy mogą wypowiadać choremu polecenia (omamy nakazujące), chwalić go bądź krytykować
                  omamy w trzeciej osobie: pacjent słyszy głos lub głosy, które rozmawiają o nim, komentują jego myśli i zachowanie
                  • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:45
                    Klasyfikacja urojeń pod względem systematyki
                    proste ? pojedyncze lub rozwinięte o charakterze syntymimicznym lub katamimicznym, które są jedynie prostą interpretacją lub rozwinięciem innych objawów takich jak omamy bez tendencji do ich systematyzowania bądź dezintegracji;
                    paranoiczne ? usystematyzowane, tworzące zwarty konstrukt myślowy; charakterystyczne przede wszystkim dla paranoi; przy czym są one teoretycznie 'możliwe do zaistnienia', czyli dotyczą sytuacji która może zaistnieć, np. niewierności małżeńskiej, prześladowań, podsłuchu i podobnych;
                    paranoidalne ? nieusystematyzowane, wielowątkowe; przy czym są one dla stanu dzisiejszej wiedzy 'niemożliwe do zaistnienia', czyli dotyczą zdarzeń niemożliwych, jak czytanie w myślach, nasyłania myśli, zdalnego kontrolowania poruszaniem się, wysyłania 'promieni' z miejsca które nie istnieje (np. piwnica, pod budynkiem który piwnicy obiektywnie nie ma). 'Promienie' (o charakterze, którego pacjent nie jest w stanie zdefiniować zgodnie z obowiązującymi zasadami fizyki) mogą być często 'szkodliwe' np. uszkadzać płuca, dziurawić wątrobę, wprowadzać 'robaki'. Niezgodność tych osądów z aktualną wiedzą i możliwościami technicznymi rozstrzyga w kwestii różnicowania urojeń pod względem ich 'paranoiczności' (możliwe w świetle dzisiejszej wiedzy) czy 'paranoidalności' (niemożliwe do nawet 'teoretycznego' zaistnienia)
                    niespójne ? wypowiedzi chorego nie wiążą się ze sobą, jego twierdzenia są uderzająco absurdalne; typowe dla porażenia postępującego;
                    oniryczne ? niekonsekwentne, zmienne i silnie angażujące emocjonalnie chorego urojenia, w stosunku do których, pomimo poczucia aktywnego udziału, pacjent zachowuje się stosunkowo biernie (szczególnie, że treścią ich są zazwyczaj wydarzenia dramatyczne). Całość przypomina marzenie senne. Ten nietypowy typ urojeń stanowi formę przejściową między omamami a typowymi urojeniami.
                    • dopierala1988 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 28.02.15, 11:55
                      Źródłem zaburzeń nerwicowych są nierozwiązane nieuświadomione konflikty wewnętrzne, najczęściej pomiędzy dążeniami jednostki a jej możliwościami, potrzebami a obowiązkami, pragnieniami a normami społecznymi. Pojawiają się wtedy, kiedy wrażliwa i nieodporna na stresy osobowość poddawana jest presji sytuacji (często świadomie akceptowanej), a wymagającej od niej funkcjonowania sprzecznego z nieuświadomionymi tendencjami. podstawowy skutek nerwicy uważa się zgeneralizowaną utratę radości życia
    • atman76 Re: czym wg Was jest tzw choroba g 01.03.15, 11:13
      ci, których ja znam nie mają najlepszego zdania o kościelnych bo kościelni
      raz, że nie umieją odróżniać opętania od choroby i wszystko interpretują jak wpływ demoniczny to jeszcze próbują wyganiać te demony do piekła a one tam nie chcą się udawać :-)) WIęc są mało skuteczni. Poza tym często ceną za pomoc jest w praktyce uzależnienie od Kościoła co jest niekorzystne jeśli się ma aspiracje do szczęśliwego życia.
      A dlaczego kościelni krytykują świeckich to już nie wiem ale ogólnie wiadomo, że oni krytykują wszystkich, którzy się nie podporządkowują jedynemu słusznemu Kościołowi Rzymskokatolickiemu więc to wystarczy
    • atman76 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 09:15
      co do pierwszej kwestii to egzorcyzmy w wykonaniu księży katolickich polegają po prostu na tym, że WSZYSTKIE przypadki opętań traktuje się jak opętania przez samego DIABŁA. Wg nauk z zakresu jogi/rozwoju duchowego diabeł nie istnieje. Istnieją duchy zmarłych ludzi, które zamiast odejść do Światła błąkają się tu i tam poszukując dawców energii. I znadują sobie osoby podatne.
      Księża próbują te duchy wysyłać do piekła podczas swoich egzorcyzmów(takie mają po prostu procedury). Duchy się tego boją i wcale tam się ie chcą udawać. Poza tym może być opętanie przez ducha byłego satanisty, który nie boi się ani krzyża, ani niczego co robi ksiądz

Co do uzależnienia to jest to długi i szeroki temat. Dla mnie nauki Kościoła są w wielu wypadkach fałszywe. Próby ich stosowania mocno ograniczają zdolność do cieszenia się życiem, bogactwem, seksem, czy przyjmowania Realnej Boskiej pomocy i ochrony. Lepiej korzystać z innych nauk. Są książki jak Rozmowy z Bogiem N. Walscha. Z polskich autorów można skorzystać z Leszka Żądło. Są gdzieś jego artykuły w internecie traktujące też bardziej szczegółowo sprawy egzorcyzmów
      o znalazłem
      www.ezosfera.pl/leszek/artykuly
      • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 09:41
        > Księża próbują te duchy wysyłać do piekła podczas swoich egzorcyzmów(takie mają
        > po prostu procedury). Duchy się tego boją i wcale tam się ie chcą udawać.

A Ty chciałbyś do piekła mądralo?? Te duchy trzeba wysyłać do Światła, no ale księza ze światłem łączności nie mają, wysyłają tylko tam, gdzie potrafią. I bez uśmiechu, to wcale nie jest śmieszne!

<przez ducha byłego satanisty, który nie boi się ani krzy
        > ża, ani niczego

G..no prawda, oprócz tego - że Satanista, fakt, nie ma sie czego bać i jest całkowicie wolny od lęku ! Natomiast "duch satanisty" - nigdy nikogo nie opętuje, gdyż satanista wie - że piekło, po prostu nie istnieje :))) I jego dusza - idzie wprost do Szatana, jego pana. a więc nie kłam, że ktoś mógłby być przez ducha satanisty opętany :))))
        Natomiast z innych duchów cięzko jest uwolnić, gdyż one przeraźkliwie sie boja ze pójdą do piekła, po prostu dlatego - że w to piekło, wierzą! A więc niestety trzeba cierpliwości w przekonywaniu owych duchów, że chcemy je wyprosić - do swiatła, że tam , będą mieli lepiej, niż u ofiary...
        A jeszcze lepiej - byłoby dbać o dar życia, za życia! Wtedy nie trzeba było żadnych duchów-idiotów odprowadzać, gdyż dopiero po śmierci rozumieć zaczynają, jak dobrze było im za życia i ciał zastępczego sobie szukają.
        *Dotyczy szczególnie chrześcijan kt nie mogą się doczekać królestwa swojego chrystusowego i niezmiernie są rozczarowani, kiedy się okzauje że tam jest - tylko pustka, no i muslimów kt nie widzą beczek z winem nałożnic-dziewic ... Kto madry - życie ceni, tu, na Ziemi!
            • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 11:30
              olek13 napisał: Kiepski wykręt. Sprawdzałem ja, sprawdzało wielu innych - i nic.

co Ty nie powiesz????
              A nie próbowałeś - zagrać Etiudy Paganini na skrzypcach?
              A może napisz Balladę Chopin'a? Albo nową Balandyne???
              Chopin - był jeden! Ty (ani Ja ) - nim być nie możesz!
              Ja - nawet nie próbuję stołka zrobić, gdyż wiem, że - nie umiem!
              Natomiast w praktykach duchowych akurat rozeznanie mam
              Każdy z nas ma talent do czego innego, ja - piekarzowi nie podpowiadam jak ma mi upiec chleb :))))
              • olek13 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 11:53
                No taka jesteś wspaniała i uduchowiona, że nikt Ci nie dorówna. A ja to już zupełnie...
                Dodać tylko trzeba, że i skromna jesteś!
                To jedno.
                A druga sprawa: radosnego pitolenia na ograną nutę to mi nie wciskaj. To już było. Pitolenie, że najpierw trzeba duchowo odlecieć, by "doświadczyć" niewiadomoczego, to możesz sobie w kapcie włożyć. Całe to Twoje "rozeznanie duchowe" jest warte mniej, niż prąd, który komputer zużył podczas pisania tego wpisu. Bo to, co sobie uroisz w ramach duchowego odlotu, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.Obszar funkcjonowania fantazji zawiera się tylko w Twoim mózgu. No chyba, że potrafisz udowodnić, że jest inaczej.
                Nie potrafisz? To nie zawracaj d*** swoimi rojeniami.
                • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 11:58
                  Ależ olku, kto Ci - kazż moje "pitolenie" czytać?????
                  Może słyszałeś powiedzenie - kto szuka, zawsze znajduje :))) Zaś kto nie szuka - nikt mu na siłe prawdziwej wiedzy wciskał nie będzie. Tylko ten, co szuka zarobku na naiwych - na siłę komuś swoje nauki wciska :)))
                  • olek13 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 12:07
                    Kolejny wykręt. Też kiepski.
                    I kolejny wytrych słowny: "prawdziwa wiedza". Jak rozumiem ta "prawdziwa" do tej zwyczajnej ma się tak, jak "fakt prasowy" do faktu tego bezprzymiotnikowego?
                    Używanie pojęć niezgodnie z ich znaczeniami, to jeden z tanich chwytów erystycznych. Jak mniemam to w celu znalezienia Prawdy..?
                      • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 12:54
                        Tematem jest" czym wg Was jest tzw choroba psychiczna?"a po czytaniu postówmożna wyciągnąć wnioski kto jest chory. Tematem jest" czym wg Was jest tzw choroba psychiczna?"a po czytaniu postówmożna wyciągnąć wnioski kto jest chory.

oooo, jak samokrytycznie... będą z ciebie ludzie, tumanie, skoro już zauważyłeś u siebie chorobę, to znaczy, że masz szans się z niej uwolnić :)))))
                          • lara9369 Re: czym wg Was jest tzw choroba psychiczna? 03.03.15, 13:03
                            Widzisz, tumanie, ty w swojej mgle nie potrafisz dostrzec, że istnieją jeszcze ludzie - którym zależy na innych ludziach, nie tylko na sobie! Ja - nie szukam pomocy dla siebie, tylko mam cichą nadzieję, że moje wpisy być moze przeczyta osoba która je zrozumie i jej chociaż w czymś pomoże. Nie mam na myśli Ciebie, tumanie :) Pomoc można tylko takiej osobie, która tego chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka