Dodaj do ulubionych

Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS?

17.08.06, 09:47
Nigdy nie korzystałam z tego typu usług bo bałam się co mogę usłyszeć ale
dałam się siostrze namówić i wysłałam sms po wróżbę.Nie muszę pisać,że
odpowiedź jest dla mnie przerażająca.Może ktoś zabawił się moim kosztem ale
może coś w tym jednak jest?
Chciałabym kupić dom i jest bardzo duży wydatek finansowy i niestety
zapytałam się czy jest to dobra decyzja.Odpowiedź wydaje się absurdalna
(negatywne podłączenia energetyczne,których można pozbyć się rytuałem)i
pewnie tym w ogóle bym się nie przejeła gdyby nie to,że domy powstają w
pobliżu fortu obronnego gdzie ginęli ludzie...Oczywiście "rzekoma" wróżka nie
wiedziała o tym ode mnie.
Musimy podjąć jakąś decyzję w tej sprawie.Mąż (pragmatyk) bardzo się na mnie
wkurzył i stwierdził,że głupia jestem ,że w ogóle coś takiego
zrobiłam.Wysyłanie smsa nie wiadomo do kogo i płacenie za to jest szczytem
głupoty.
Zbagatelizować tą sprawę?
Obserwuj wątek
    • duszek49 Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 17.08.06, 22:49
      Ja bym nie bagatelizowała! A może skonsultuj na żywo z jakąś wróżką! Ja znam
      jedną na śląsku. Mogę dać namiary.
      Też trochę wysyłałam smsów do tych wróżek i myślę że one sporo widzą ale co do
      ich prawdomówności to mam zastrzeżenia. Obawiam sie że mówią to co chcą i co
      jest im na rękę.
      Polecałabym jednak fachową konfrontację:) Pozdrawiam
    • angest Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.08.06, 11:16
      Takich rzeczy nie sprawdza sie przez wrozby. Zajdz do radiestety aby sprawdzil
      czy nie ma tam zadnych ciekow oraz promieniowan geopatycznych. Potem sprawdz czy
      nie przeplywa przez ten dom szlak astralny. Jesli oba sprawdzania beda pozytywne
      to smialo mozesz kupowac. Szlak astralny moge ci sprawdzic, przeslij tylko plan
      domu z zaznaczonym kierunkiem polnocnym, a do sprawdzenia ciekow, to lepiej zeby
      radiesteta nie miejscu sprawdzil bo to zupelnie inne promieniowanie niz szlaku.

--
      zapraszam na reiki-usui.pl
      • emma71 Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 21.08.06, 09:09
        Droga Agnes byłabym wdzięczna za ten szlak astralny.W jaki sposób mogę Ci
        przesłać rysunek domu?Zeskanować i przesłać na maila czy listem?Czy możesz
        polecić jakiegoś radiestetę z Krakowa?Tyle się kiedyś nasłuchałam o oszustach w
        tej dziedzinie...

A tak dla wyjaśnienia: Dom jest nowy i powstaje na nowobudowanym osiedlu domków
        jednorodzinnych szeregowych czyli nikt tam jeszcze nie mieszkał.Zarezerwowałam
        domek nr 42 ale jest parę innych numerów jeszcze wolnych.Ogródki domów stykają
        się z lasem w którym znajduje się były obronny fort.Zabudowania fortu chcą
        przekształcić w kompleks sportowo-rekreacyjny w zabytkowym stylu.W ogóle mi to
        nie przyszło do głowy,że miejsce może być jakoś naznaczone ale teraz cały czas
        się zastanawiam czy to możliwe,że błąkają się tam jakieś złe dusze.Mam
        nadzieję,że nie budują tych domów na czyiś grobach...
        Brzmi to wszystko nieprawdopodobnie ale mam malutkie dziecko i obawiam się
        teraz podwójnie.

• wrozby Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 18.02.07, 21:54
                  Miałam na myśli to, ze każdy wydaje pieniądze na co chce. lubi co chce,
                  interesuje się tym, co chce. Ile ludzi, tyle zdań, opinii i upodobań.

Ezoteryka to pewnego rodzaju filozofia, ezoteryka/wróżbiarstwo to spojrzenie na
                  życie- a nie tylko wróżenie przyszłości.

--
                  pozdrowionka,
                  Jaga
                        • wrozby Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.02.07, 13:50
                          Skoro ten temat, wydaje Ci się Ciemnogrodem, nie powinieneś/powinnaś w ogóle
                          wchodzić do tego działu.

Z tego co mi wiadomo, nie tępi się odmienności; gust i zdanie co do różnych
                          tematów, to indywidualna sprawa człowiaka co mu się podoba, co nie, w co
                          wierzy, w co nie wierzy etc.

Raz jeszcze podkreślam- ilu ludzi, tyle zdań, ilu ludzi, tyle zainteresowań,
                          upodobań.

--
                          pozdrowionka,
                          Jaga
                          • kozborn Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.02.07, 14:02
                            To, że coś mi się nie podoba nie znaczy, że nie mogę tu przebywać i zapoznawać
                            się z tym, co macie do powiedzenia w odpowiedzi na moje zarzuty.

A ja - dla odmiany - jeszcze raz podkreślam, że przekonanie, że 2+2=5 nie jest
                            przekonaniem, tylko głupotą. Jest różnica pomiędzy INNYM - jak to piszesz -
                            poglądem a ewidentną wiarą w nieprawdę. Wiara we wróżby i temu podobne cuda (w
                            każdym razie te spod znaku "Strefy 11" i pana z muszką) nie ma żadnego oparcia w
                            faktach, w zależnościach statystycznych, które budowano dla zrozumienia tego
                            typu "fenomenów". Wnioski, jakie wyłaniają się z racjonalnej analizy tych
                            tematów są niestety - dla Was - smutne. Wierzycie w bzdury na resorach. I to nie
                            jest przekonanie. To jest właśnie ciemnogród. Śmiać mi się z Was chce, w gruncie
                            rzeczy jest to jednak smutne.
                            --
                            www.zlewychowanekaczki.blox.pl

Jakąż zagadką jest człowiek! Lepiej go j*bać niż próbować zrozumieć!
                            • wrozby Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.02.07, 14:21
                              Dla mnie seans karciany u dobrego tarocisty/tarocistki to nie wróżba w
                              dosłownym tego słowa znaczeniu; dla mnie to przyjemny relaks, wyciszenie,
                              rozmowa z serdeczną osobą, ponadto to rozrywka- tak ja odbieram "wróżby", tym
                              są dla mnie.

Wcale się nie dziwie, że możesz mieć pogardliwe zdanie o tzw. "wróżbach"
                              czy "ezoteryce"- czytają wypowiedzi z tego forum i forum wróżbiarstwo, często
                              wydaje mi się, że wypowiadają się tu o szeroko rozumienym
                              wróżbiarstwie/ezoteryce, nawiedzeni ludzie, od pokoleń rodem z Ciemnogrodu.

PS
                              Nie wiem czy wiesz (jak udowodnili amerykańscy naukowcy), że wróżbiarstwo jest
                              jednym z trzech najstarszych zawodów, w kolejności;
                              prostytucja, wróżbiarstwo, handel

--
                              pozdrowionka,
                              Jaga
                              • kozborn Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.02.07, 15:13
                                Jeżeli to dla Ciebie forma relaksu a nie kierowania się w życiu, to myślę, że
                                ok. Grunt to nie przywiązywać wagi do tego, co tam wychodzi. A ja - po
                                wypowiedziach, podobnie jak Ty - widzę, że ludzie mają na tym punkcie fioła i to
                                jest chore. To, że to stary zawód - to żaden argument :) Świadczy tylko o tym,
                                ze nie trzeba mieć żadnych kompetencji by to robić, mieć klientelę i zbić
                                majątek na niewiedzy innych.
                                --
                                www.zlewychowanekaczki.blox.pl

Jakąż zagadką jest człowiek! Lepiej go j*bać niż próbować zrozumieć!
                                • wrozby Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 19.02.07, 15:49
                                  Śmieszy mnie a jednocześnie dziwi/martwi, że ktoś wierzy w tzw. 100% w
                                  sprawdzalność wróżby, a jeśli coś się "nie sprawdzi" upatruje "winy" we
                                  wszystkim/wszystkich, tylko nie w sobie (a cóż takiego zrobił aby coś się
                                  stało, by jakaś sytuacja ruszyła z miejsca? NIC).

Wróżby trzeba traktować z sowitą szczyptą zdrowego rozsądku, traktować jako
                                  chwilę relaksu, rozmowy z życzliwą, serdeczną osobą, zastanowienia się nad
                                  swoim życiem- jego kierunkiem, a nie układać życie "pod dyktando" kolorowe
                                  obrazków i tylko według tego podejmować swoje decyzje- a nie pózniej mieć
                                  pretensję do całego świata i do głupiej wróżki, "bo się nie sprawdziło".

--
                                  pozdrowionka,
                                  Jaga
    • evoonia1 Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 05.03.07, 09:27
      TEż zastanawiam sięczy wróżenie przez sms ma jakikolwiek sens. Czy komuś z Was
      sprawdzały się te wróżby. JKestem teraz w takiej pogmatwanej sytuacji życiowej,
      ze bardzo chciałabym skrzystać z pomocy wróżki. Niestety mieszkam w małym
      mieście a tu nie ma tarocistek, wróżek, etc. Pozostaje więc telefon i smsy.
      Kompletnie nie wiem jak wybrnąćz tego w czym teraz tkwię i myślę, że nawet
      drobna wskazówka wróżki byłaby dla mnie cenna. Pytam was zanim zacznę pisać
      smsy, bo znając siebie na pewno wezmę sobie do serca odpowiedź jaką otrzymam i
      przejmę się nią. Lepiej więc żeby było w niej choć ziarnko prawdy :)
      Jeżeli jużto jakie serwisy wróżenia przez smsy czy maile polecacie?
      Pozdrawiam serdecznie.
      • basia53d Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 05.03.07, 15:58
        Od jakiś 3-4 miesięcy wysłałam kilka razy jakieś pytanie i dostawałam
        odpowiedzi po około 20-30min. Dziwne/żaskakujace jest to że tak naprawdę wersje
        odpowiedzi są podobne - robiłam tak z 3 numerów telefonów. Odpowiedzi
        dostawałam wprost - np. na pytanie kiedy - od razu otrzymałam odpowiedz (to
        znaczy wprost i konkretną ): w listopadzie itd. Jesli chodzi o sprawdzalność to
        nie wiem - czekam na spełnienie. Mam wrażenie że karty ktoś mi rozłożył... ale
        zobaczymy... do połowy roku już będę coś wiedziała :)napewno napiszę czy warto
        było...
    • iokepine Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 05.03.07, 22:13
      Przekleję tutaj coś, co napisałam jakiś czas temu na gronie o wróżkach sms.
      Chyba w końcu rozwinę ten tekst i umieszczę na swojej stronie jako przestrogę
      dla naiwnych:

No cóż, w październiku miałam okazję zobaczyć, jak to wygląda w jednej z takich
      firm. Przez telefon wprowadzono mnie w błąd, mówiąc, ze poszukują astrologa.
      Byłam przekonana, ze chodzi o jakieś wróżby andrzejkowe albo imprezę biznesową z
      ezoteryczną atrakcją. Na miejscu okazało się, że chodzi o pracę smsowej wróżki.
      Firma nazywa sie Q1 Polska, jeśli to kogoś interesuje, ale inne firmy z tego co
      już zdążyłam się zorientować, działąją wedle tego samego schematu.

Jak wygląda procedura smsowych wróżb:
      Najpierw przy pierwszym kontakcie z klientem wyciaga sie maksymalnie dużo
      informacji, które są wprowadzane do bazy razem z numerem telefonu. Potem osoba,
      która jest na dyżurze, kiedy się do niej pisze, otwiera sobie bazę danych, w
      której sa zapisywane wszelkie informacje wydębione od klienta i dotychczasowe
      "wróżby". Na podstawie dotychczasowych "wróżb" i kontekstu pytania podaje sie
      kolejną "wróżbę", zgodną z poprzednimi, z jakimś jednym nowym elementem
      wynikającym z bieżącego pytania.

Oczywiście, jeśli dzwonicie do tej samej firmy, to wszystko jedno, czy traficie
      na "wróżkę Anastazję" czy "wróżkę Milezję" - baza danych jest ta sama, a
      obsługujący ja ludzie zmieniają sie co 8 godzin. Ludzie, którzy nie mają pojęcia
      o wróżeniu. Jestem ciekawa, czy hadlują tymi bazami danych, swoją drogą.

Pikantnym szczegółem tej "rozmowy kwalifikacyjnej" było to, że pani rekrutująca
      obsługę bazy danych sms - bo nie mogę tego inaczej nazwać - mimochodem
      stwierdziła, ze tak naprawdę nie pracuje się tylko w linii ezoterycznej i jeśli
      przychodzi się na dyżur, to obsługuje się też linie erotyczne. Tak więc
      hopotetyczna "wróżka Anastazja" pomiędzy zapewnieniami, ze XY kocha i wróci, a
      informacją o smagłym brunecie może pisać też smsy typu "marzę o tym, żebyś mi
      w.....ł" itd.

Od czasu do czasu firmy te przesyłają przypominające, zachęcające sms-y, żeby
      klient wysłał kolejną eskę z zapytaniem, a kasa spłynie na konto koncernu. Bo to
      są koncerny, ten akurat był na licencji niemieckiej.

Osoby zatrudnione tam nie tylko nie znały się na kartach (nawet ich tam nie ma
      dla przyzwoitości), ale dostawały na umowę o dzieło 8 zł/h. Nawt nie pytałam,
      czy netto czy brutto, ale za toz wielkim zainteresowaniem wysłuchałam, że do
      tej fabryki smsów do pracy trzeba sie stawić 15 minut wcześniej i przygotować
      sobie herbatę, a jak się chodzi do łazienki, trzeba się spieszyć, bo przecież
      jest się w pracy!

W trakcie całej rozmowy osoby mnie poprzedzającej (drzwi były uchylone) i mojej
      nie padło ani jedno słowo na temat kompetencji, a wiec znajomości Tarota, kart,
      wróżenia z fusów, ze szklanej kuli, z czegokolwiek!

Wychodząc z tamtej firmy miałam oczy jak spodki i z jednej strony byłam trochę
      wściekła, bo na dojazd straciłam pół dnia, a z drugiej - dobrze jest wiedzieć, w
      jaki sposób cyniczne koncerny zarabiają na naiwnych.

--
      Biegnąca z wilkami
      • kan_z_oz Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 06.03.07, 02:44
        Emma71 napisała:...Chciałabym kupić dom i jest bardzo duży wydatek finansowy i
        niestety zapytałam się czy jest to dobra decyzja...

ODP: Wróć do momentu; szukałaś potwierdzenia, bo z logicznych powodów wydawał
        Ci się ten zakup niepewny? czy
        gdzieś w głębi serca, nie bardzo czułaś/czujesz, że jest to właściwa decyzja?

Jeśli potrafisz odróżnić decyzje wychodzącą z głowy/ego/logiczną od tej która
        wypływa z Twojego serca, to zawsze słuchaj serca.
        Jeśli nie potrafisz tego zrobić, to możesz spróbować potwierdzić to z
        wiarygodną wróżką.

Wycisz się i zaobserwuj pierwsze odczucie jakie przyjdzie w sprawie tego domu -
        to jest zazwyczaj właściwa odpowiedź.
        Później dołącza się ego, które zaczyna racjonalizować i szukać argumentów na
        tak lub nie.
        Jeśli zakup jest czymś czego głęboko pragniesz w sercu, to jest to właściwa
        decyzja.

Życzę powodzenia.

Kan
      • evoonia1 Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 06.03.07, 07:49
        To co napisała iokepine jest niesamowite ale logiczne i dosć łatwe do
        przewidzenia. Cóż... Szkoda, że ludzie tak żerują na ludzkim bólu i
        niepewności. Bo przecież najczęsciej wtedy staramy sięszukać pomocy u wróżek,
        astrologów czy jasnowidzów - kiedy coś nie wychodzi i nie wiem jak dalej
        postepować. Dobrze, że nie korzystałam z tego typu usług. Zastanawiam się teraz
        nad mailem. Ale nie przez portal typu wp czy onet ale z prywatnej strony wrózki
        czy jasnowidza. Widziałam duzo takich ofert w internecie. Korzystał ktoś z
        tego? Czy to takie samo naciągactwo jak wrózki "smsowe"?
    • kajtex1 Re: Co myślicie o wróżkach z TV czy przez SMS? 21.05.07, 18:00
      Ja osobiscie jestem mile zaskoczony wrozbami przez sms. W ostatnia sobote razem
      z kolegami postanowilismy dla zartu wyslac sms z pytaniem o to czy wygrami w
      duzego lotka. Wrozka odpowiedziala ze do udzielenia takiej informacji potrzebuje
      mojej daty urodzenia. Po tym emesie dostalem szesc liczb. Postanowilem je
      wyslac. Okazalo sie ze trafilem 5! Wlasnie odebralem wygrana. Sam nie wiem czy
      to przypadek czy prawda. W kazdym razie jestem zadowolony ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka