Dodaj do ulubionych

(wypryski,pokrzywka,egzema,łuszczyca)

19.10.19, 23:49
Z perspektywy czasu będąc na diecie oraz po wielu próbach mogę już stanowczo potwierdzić jeszcze jedno niekorzystne zjawisko związane z drożdżakiem i cukrem.

(ważne!!!)
Pomijając powolne zarastanie organizmu przez grzyba drożdżaka jest jeszcze drugie negatywne(niebezpieczne) zjawisko a mianowicie aktywacja grzyba czyli jego uruchomienie pod wpływem nagromadzonych w tkankach nadmiaru cukrów prostych:

(cukier, syrop fruktozowo-glukozowy, niebezpieczny jest mix tych dwóch cukrów których jest najwięcej w słodkich produktach spożywczych(słodycze:ciastka,ciasta,słodkie czekolady, batoniki, soki, napoje itp.) i w produktach spożywczych do których dodano cukier, ocet, suszone owoce(rodzyki). Dlatego po pewnym czasie na diecie należy całkowicie zrezygnować z podjadania słodyczy i mocno ograniczyć produkty przetworzone.

Aktywacja drożdżaka przejawia się wewnętrznym stanem zapalnym organizmu oraz stanem zapalnym skóry, towarzyszą im często bakteryjne stany zapalne.

Charakterystyczne dla wewnętrznych stanów zapalnych jest miejscowe zaczerwienienia żył.

Stan zapalny skóry objawia się miejscowym jaskrawym zaczerwieniem, następują po sobie wypryski drożdżycowe(mniejsze), wypryski drożdżycowo-bakteryjne(większe), czerwone plamki, pojawiające bez przyczyny siniaki, pokrzywki, większe czerwone plamy, w miejscach czerwonych plam skóra się marszczy i następuje wysyp egzemy lub łuszcycy.
Egzema i łuszczyca to nic innego jak zjadanie przez grzyba zewnętrznej słodkiej najstarszej warstwy skóry przy jednoczesnym odnawianiu tkanki(gojenie), podobne zjawisko odbywa się także w jelitach. Pierwszym problem skóry jest powolne pozbywanie nadmiaru cukrów. Druga sprawa to fakt, że nawet z pozoru zdrowa skóra jest już opanowana przez drożdżka w mniejszym lub wiekszym stopniu. Grzyb w skórze jest mniej lub bardziej widoczny czasem niewidoczny ale zawsze gotowy do rozrostu w sprzyjajacych warunkach.

Leczenie egzemy.
Nie można oczekiwać bardzo szybkiego wyleczenia trwa co najmniej 2-3(najszybciej) miesiące z powodu nagromadzonych cukrów w tkankach, którymi karmi się grzyb, może w tym czasie następować wtórny wysyp.
Co należy uczynić:
-najważniejsze w tym stanie skóry nie wolno jeść słodyczy i ciast, soków, słodkich odmian dojrzałych owoców, octu, ani trochę (są niebezpieczne!!!)
-nie jeść produktów spożywczych do których dodano cukier a jest tego sporo(większość)
-nie jeść białego ryżu zwłaszcza nie wypłukiwanego 3 krotnie po ugotowaniu, ziemniaki bardzo mocno ograniczyć też wypłukany z gotowanej wody, nie pić słodkiego piwa, wina
-pozostaje więc zielenina, warzywa,wodortosty, tłuszce naturalne, siemię, mięso, ryby, jogurty naturalne , twarogi, orzechy(oprócz orzeszkó w ziemnych), kasze bezglutenowe ale po 3 krotnym wypłukaniu po ugotowaniu,
-starać osiągnąć równowagę biologiczną w jelitach bo podobny niekorzystny proces tam też zachodzi, czyli naturalne jogurty bez cukru i owoców, kiszonki, trochę żytniego chleba na zakwasie, bakterie probiotyczne
-wymienić sztuczną posciel i bieliznę na bardziej naturalną(bo wchłania wilgoć i brud), natomiast sztuczna zatrzymuje wilgoć przy skórze, są co prawda sztuczne co odparują wilgoć natomiast brud zatrzymują
-(ważne!!!)pościel i bieliznę należy wymienać(prać), bo brud, resztki łupieżu, słodki pył i kurz są dodatkowymi aktywatorami i pożywką dla grzyba zwłaszcz w ciepłe i parne dni i noce
-smarować rany oleje kokosowym
- kąpiele w solonej wodzie(sól naturalna)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka