Dodaj do ulubionych

Jaka agencja nieruchomości?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.09, 14:28
Witam,
Szukam dobrego i rzetelnego agenta/agencji nieruchomości.
Jestem już trochę zmęczony szukaniem działki i chciałbym to tego zatrudnić "fachowca".
Czy może ktoś polecić jakąś osobę/agencję, która skupi się nie tylko na pobraniu zaliczki i pokazaniu kilku ofert ale i później pomoże w kwestiach organizacyjnych i prawnych?

dzięki
Obserwuj wątek
        • Gość: pytańeZa100Punktów Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: 188.33.157.* 28.12.09, 17:11
          A jak to w ogóle jest z agencjami pośrednictwa nieruchomości? Czy osoby tam
          pracujące muszą posiadać wiedzę o wycenie mieszkań, domów, nieruchomości
          ogólnie? Czy to jest wszystko na zasadzie samowolki? Jedno biuro dyktuje ceny,
          inne się dostosowują? Ciekawi mnie np wycena lokali na wynajem. Nikt, nawet gdy
          lokal stoi miesiącami pusty, nie obniży ceny wynajmu, bo 'Państwo z biura
          nieruchomości powiedzieli, że taka ma być cena i nie ma zmiłuj' - to cytat z
          rozmów z właścicielami lokali.
          A tak na marginesie - anegdota ze sprzedaży domu moich znajomych pod Krosnem.
          Przyjechał Pan z biura nieruch. wycenił na oko, cena wysoka (dom był drewniany,
          do całościowego remontu, na dużej działce, ale rolnej, nie budowlanej). Dom
          próbowali sprzedać przez rok. Owszem byli chętni, ale zawsze jedna gadka - że za
          drogo. I co zrobiło biuro nieruchomości po rocznej nieudanej próbie sprzedaży
          nieruchomości? Podnieśli cenę!!! Hahahaha :) I to o kilkadziesiąt tysięcy. Żeby
          było lepiej, zrobili to bez wiedzy właścicieli nier. Wyszło przez przypadek. No
          nie wiem, jak to z tymi biurami jest... a Wy macie jakieś zabawne sytuacje? Albo
          wpadki? Chętnie posłucham, bo wiadomo że to najlepiej takich przestróg słuchać :)
          • Gość: anna Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.rzeszow.mm.pl 28.12.09, 17:26
            Najgorzej przyznać się, że jesteśmy zdeterminowani np. czasem. Wtedy potrafią
            wciskać coś, co im nie schodzi. Żeby uniknąć dużego podatku musiałam po
            sprzedaży domu kupić w ciągu 6 miesięcy mieszkanie. Owszem spieszyło mi się, ale
            tez chciałam w tym mieszkaniu mieszkać naprawdę wiec jakieś wymagania miałam. W
            ostatniej chwili udało mi się kupić mieszkanie, które znalazłam bez pośrednictwa
            biura za dobra cenę.
            Dom sprzedawali mi 1,5 roku. Też kupiec znalazł się bez pośrednictwa i też za
            dobrą cenę.
          • Gość: dzidek Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.09, 18:38
            >a Wy macie jakieś zabawne sytuacje? Albo wpadki?
            Na etapie kiedy szukałem domu (od dewelopera), to znalazłem ogłoszenie o dom w Strażowie!zadzwoniłem, upewniłem się, że Strażów, wziąłem pół dnia urlopu bo trzeba było się urwać z pracy, pojechałem do biura, zabrałem agenta i jedziemy.
            Dom okazał się być nie w Strażowie, a Krzemienicy, w kierunku na Czarną.
            Na pytanie po kiego udzielają mylnych informacji i marnują czas oglądających/szukających, Pan stwierdził ze 10km to w sumie nie daleko i jak by mówili dokładniej to by ludzie sami sobie jechali i szukali!!!
          • Gość: 2 zabawne sytuacje Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: 188.33.26.* 31.12.09, 17:07
            1. szukałam taniego domu do remontu. zaznaczałam dzwoniąc dobiur nieruchomości,
            że potrzebuję takiego w okolicach Rzeszowa, Tarnowa, Krosna, ogólnie
            podkarpackie, ale w miarę blisko, mógł być drewniany (ok. 50 tys) lub murowany
            (ok. 100 tys),,, to było parę lat temu. po podpisaniu stosownych umów, dostałam
            namiary na właścicieli owych cudownych nieruchomości i domów. najpierw jednak,
            aby niepotrzebnie nie tracić czasu dzwoniłam i wypytywałam o stan budynków.
            pierwszy wydawał się sensowny - owszem drewniany, za 50 tysiaków, ale z rozmowy
            wynikało, że jest w nim nowo wyremontowana łazienka
            (2 lata temu), piwnica, kuchnia, dwa pokoje i strych do remontu. Ok - jadę
            zobaczyć. To co zobaczyłam przerosło moje najśmielsze oczekiwania :) Dom
            położony był na takiej górze, że w zimie chyba na sankach bałabym się stamtąd
            zjechać, normalnie pion w dół! Piwnica owszem - w ziemi dziura - taka lepianka.
            woda ze studni. a jak zobaczyłam łazienkę wyremontowaną - wyszłam żeby
            zaczerpnąć powietrza. łazienka to było klepisko (prawie cały dom to było
            klepisko, bez podłogi) na środku w ziemi wydrążona dziura, wszystko za zgrzebną
            zasłonką. szok. mieszkała tam starsza pani, wszystkich informacji o tym cud-domu
            udzielał mi jej syn.

2. z kolei inne biuro nieruchomości chciało mi sprzedać dom ze sfałszowanymi
            granicami działki... przez przypadek - gdy już prawie była zdecydowana, okazało
            się, ze właściciel z kilkudziesięciu arów przekreślił ołówkiem mapę ewidencyjną
            i taką dokumentację przekazywała agencja nieruch. twierdzili że sprzedają 20
            arów, w rzeczywistości gdybym zapłaciła zaliczkę i całość należności za
            nieruchomość, dostałabym sfałszowaną mapę, na której dom był położony na bodajże
            6 arach. nie drążyłam dalej tej sprawy. rzeczywiście rzadko się zdarza, aby w
            biurze nieruchomości znajdowali się kompetentni specjaliści. i na kim tu polegać?
            • Gość: monia Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.tktelekom.pl 09.04.13, 08:01
              Z mojego doswiadczenia z agencjami wynika ze jezeli chcesz zostać dobrze obsłuzona to nie umawiaj się z pracownikiem agencji tylko z jej włascicielem lub współwłascicielem. Wiekszość osób które siedza w agencjach i rozmawiaja z klientami sa pracownikami, którym nie zalezy ( niestety ) na sprawnej obsłudze. Ja po kilku wizytach w biurach nauczyłam sie ze pierwsze pytanie które zadaje to czy mam przyjemnosc z włascicielem lub włascicielką. Jezeli nie to prosiłan o mozliwosc kontaktu z nia. Niestety bardzo czesto nie było to mozliwe i takim biurom dziekowałam.
              Drugą rzecza jaka się nauczyłam to duże biuro ( ponoc renomowane ) maja najgorsza obsługę i niestety bardzo dużo nieaktualnych ofert. Duzo lepszą oferte maja mniejsze biura ( zawsze mają sprawdzone oferty ), bo jak mozna sprawdzić 500 ofert przez 2 lub 3 osoby - musieli by pracować przez 24 godziny 365 dni w roku :) - niemozliwe.
              Ja skorzystałam z pomocy jednego z biur które nie było dużym rzeszowskim biurem ( trafiłam do nich przez przypadek jak wracałam z zakupów) i sprzedali mi mieszkanie.
              Podam jeszcze jedną ciekawostkę z która się spotkałam podczas kontaktu z nimi i to mnie zaskoczyło: podczas pierwszej rozmowy zaproponowałam im ze dam zdjecia mieszkania zeby nie jezdzili na co pani z tego biura ( współwłaścicielka i osoba z licencja ) powiedziała ze nie skorzysta ponieważ prawa autorskie do tych zdjec nie sa ich tylko kogo innego a po drugie stwierdziła ze co moze sie dowiedziec o mieszkaniu z kilku zdjec, ona chciała zobaczyć to mieszkanie aby lepiej opisać to mieszkanie ( i tu miała racje - takiego opisu jak w tej agencji nie widziałam na zadnej innej a była to juz moja 8 umowa).
      • Gość: ppp Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.tktelekom.pl 09.04.13, 08:09
        Jezeli macie do sprzedania działki to proponuje firmy które kompleksowo zajmuja się obsługa rynku nieruchomosci , chodzi mi o taka firme która handluje gruntami ale takze buduje domy dla ludzi, oni są duzo skuteczniejsi niz tradycyjne biura. Ja naprawdę szczeże polecam www.experthouse.eu , zadzwonili do mnie ze szukaja podobnej działki jak ja oferowałem a potem informowali mnie o odwiedzinach na działce i po 4 miesiacach działke sprzedałem, a potem oni budowali dom dla tego co ja kupił - feact który załatwiał ze mną wszytkie sprawy praktycznie codziennie sprawdzał jak idzie praca na budowie :)
    • l.h.a.s.a Re: Jaka agencja nieruchomości? 28.12.09, 23:09
      Odradzam trzy z którymi miałam do czynienia, pan z
      Kwaśniaka "oferował" mi "luksusowo wyposażony dom", zapomniał tylko
      dodac, że w każdym pokoju jest inny parkiet bo dom był budowany i
      wykańczany metodą gospodarczą przez 10 lat, płytek w łazience nie
      trzeba było skuwac bo same odpadały a na "pieknej" działce w
      kaształcie klina usytuowane było szambo..całość marne 500 tys
      dziesięć lat temu...
      Pan z Tamapolu miał w ofercie dom z "garażem wolnostojącym" który
      jak sie okazało był zwykłą drewniana buda na narzędzia, do której
      ledwie taczki sie mieściły a sama działka wokół domu zarośnięta była
      haszczami po pas. Pan ów brodził w tych trawskach i machając rękoma
      kazał nam sobie wyobrażać jak tu bedzie pięknie po wykoszeniu-:))))
      Kolejny dom pokazany przez tego pana miał CZTERY PEŁNE ŁAZIENKI,
      TRZY WC, salon, DWIE sypialnie i poddasze ze skosem do samej ziemi i
      tu usłyszałam "wezma sobie państwo architekta i on wam cos tu
      wykombinuje" Pan z Certusa za pośrednictwem którego chcielismy kupic
      jakis likal użytkowy zadzwonił do nas, ze ma "ofertę sprzedaży
      lokalu wraz z firma która tam działa" po przyjeździe na
      miejsce "firma" okazała sie troszkę wiekszym kioskiem z chemia
      gospodarczą na jednym z rzeszowskich osiedli.... Kiosk miał może 10
      m2 nie był na fundamentach ot taka buda na wydzierżawionym od miasta
      terenie...byznesik kosztował tylko 80.000 .... było to w roku
      bodajże 2002...
      Jesienia ubiegłego roku sprzedawałam mieszkanie po rodzicach,
      wystawiłam bez pośredników na resinecie, cena była rozsądna więc
      sprzedałam je w ciagu trzech dni...
    • Gość: ma-j Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: 84.38.160.* 31.12.09, 18:26
      Gość portalu: dzidek napisał(a):

> Witam,
      > Szukam dobrego i rzetelnego agenta/agencji nieruchomości.

NIE MA TAKICH.

To towarzystwo wzajemnej adoracji trzymające łapę na cenach nieruchomości i
      totalnie manipulujące cenami.

Odradzam.

Wybierz gminę gdzie chcesz kupić działkę. Przygotuj sobie ogłoszenia i jedź do
      urzędu gminy, przyklej na tablicy ogłoszeń.
      Ponadto sklep, rejon kościoła itp.

Zaręczam, że wtedy kupisz na pewno coś wartościowego i nie po paskarskiej cenie.

Drugi sposób:
      agencja nieruchomości rolnych i przetarg. Jedź do ANR w Trzebownisku lub
      przeglądaj co miesiąc ogłoszenia o przetargach: www.anr.gov.pl
      • costamholik Re: Jaka agencja nieruchomości? 11.04.13, 10:57
        W całości popieram ma-j.
        Ja kupowałem działkę lata temu (jakieś 5lat temu) i zrobiłem jak radzisz, czyli ogłoszenia, od domu do domu z pytaniem (ludziska sami wskazywali kto sprzedaje lub kogo jeszcze można spytać) jak również ogłoszenia na kościele i w gminie. Od słowa do słowa, poznałem pół wsi :) - no przesadzam mocno, ale trochę się z żoną nachodziliśmy i narozmawialiśmy. Ale działeczke znaleźliśmy cudo i w przyzwoitej cenie (a wymagania mieliśmy specyficzne, więc tym było trudniej). Nic nie zastąpi dobrego przygotowania i poczty pantoflowej.
    • Gość: Patrycja Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: 78.133.190.* 13.01.10, 14:33
      W zeszłym roku kupowałam mieszkanie za pośrednictwem Omegi przy ul. Asnyka.
      Transakcja przebiegła bezproblemowo, miła i profesjonalna obsługa (w
      szczególności Pani UD) począwszy od przygotowania bogatej oferty, na umówieniu
      aktu notarialnego i pomocy w załatwieniu wszelkich formalności włącznie. Z
      czystym sumieniem polecam!!!
    • Gość: Paweł Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.tktelekom.pl 09.04.13, 07:43
      Ja polecam biuro Expert House mieszczące sie w rzeszowie na ul mickiewicza. Podchodza indywidulnie. Jezeli korzysta sie z ich oferty to nie pobieraja prowizji. Ja jak kupowałem mieszkanie to po raz pierwszy sie z tym spotkałem i podpowiedzieli i pomogli mi załatwić kupnom mieszkania z hipoteką ( troszke mnie to przerazało ale okazało sie ze nie taki diabeł straszny jak go malują). jednym słowem goraco polecam
      • Gość: Damian RUważąjcie na Nieruchomości.PL IP: *.dzialdowo.vectranet.pl 18.04.13, 21:52
        Jedno z najgorszych biura z jakimi miałem styczność. Szukałem biura do wynajęcia dla mojej firmy. Problemy od samego początku. Nie potrafią dostosować oferty do dokładnych wytycznych klienta. szukałem biura do 50 m w cenie do 2000 PLN, nie dalej niż 10 - 15 minut piechotą od centrum miasta (Mińsk Mazowiecki). Gdy umówiłem się na spotkanie czekałem ponad pół godziny aż się pojawi agent, z którym się umówiłem. Po półgodzinie przyszła Pani która miała go zastąpić. Położyła umowę do podpisu i oznajmiła że bez podpisu umowy nawet nie może nam zaproponować żadnych ofert, ani udzielić informacji. Po podpisaniu umowy wsiedliśmy w samochód i pani nas zawiozła w trzy punkty każdy był SKLEPEM w żadne nie było biurem. Koszt i metraż w żadnym wypadku nawet nie by zbliżone do wytycznych, co więcej właściciele byli zdziwieni, że chcemy w ich stoiskach sklepowych otworzyć biuro bo lokale się na to w ogóle nie nadawały. Najniższa cena jaką usłyszeliśmy była dwukrotnie wyższa niż proponowaliśmy. Gdy już znaleźliśmy lokal biurowy i zaczęliśmy negocjować cenę z właścicielem Pani z biura nieruchomości , stwierdziła że jej nie interesują nasze negocjacje ona wystawi fakturę na kwotę pierwotna bo to jej prowizja, chociaż w umowie jest napisane, że od kwoty zawartej w umowie najmu. Bylem przekonany, że biura nieruchomości maja pomagać - pomyliłem się. Najbliższe lokale były pół godziny od centrum miasta. T

Podsumowując totalny brak profesjonalizmu i żenada

• Gość: biuro Re: Jaka agencja nieruchomości? IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.13, 17:25
        takie jest niestety mniemanie wiekszosci ludzi, sam prowadze biuro i koszty sa ogromne, jest to 10 ty zl na miesiac (zus najem biura paliwo ogloszenia ktore sa teraz mega drogie ). czasem sie zdazy ze sie w miesiacu zrobi 3-4 transakcje to sie wyjdzie na swoje, 19% trzeba oddac do US vat 23% prowizja dla pracownika i tak naprawde z tej kwoty zostaje maly wycinek. dodatkowo to nie jest stale zrodlo dochodu, czasem zdaza sie nie sprzedac nic nawet 3 miesiace i co wtedy robic?
    • jamjerzy100 Re: Jaka agencja nieruchomości? 19.05.14, 12:32
      W 2012 r. sprzedaliśmy dom przy ul. Połonińskiej 1 w Rzeszowie za pośrednictwem niewielkiego Biura Nieruchomości INPROFI. Z obsługi byliśmy zadowoleni, bo mimo zastoju na rynku właściciel biura stosował nietypowe metody promocji, podawał w ogłoszeniach adres i współrzędne GPS. Na początku współpracy przedstawił dokładne analizy rynku i wyliczenia wszystkich kosztów i rozliczeń z urzędem skarbowym. Omówił z nami możliwe sposoby zminimalizowania podatków od sprzedaży. Dalej już sam prowadził sprzedaż, pokazywanie, wszystkie negocjacje i załatwienia, wizyty w urzędach i na bieżąco nas informował. Oczywiście trudno polecać kogokolwiek osobom, których się nie zna bo każdy może mieć nieco inne potrzeby, ale nie chcemy ukrywać że byliśmy bardzo zadowoleni za brak stresu, przemyślane działania i fachowość.
    • piot760 Re: Jaka agencja nieruchomości? 07.11.14, 18:54
      KRAMM to złodzieje i oszuści. Nie chcą wypisywać faktur lub rachunków, ponieważ sprzedają nieruchomości z wadami prawnymi, a po sprzedaży nie chcą się do nich przyznać, tylko pobrać opłatę i umyć rączki
    • kunde15 Re: Jaka agencja nieruchomości? 21.12.14, 20:28
      Witam serdecznie, i ja tez mam problem. Chce sprzedac dzialki budowlane- jedna w Bieszczadach Wysokich 23 ar druga 7 km od Strzyzowa 17 ar. Szukam jekies rozsadnej agencji nieruchomosci..czytam fora...i jestem bardzo zniechecony. Same negatywne oceny. Probowalem prywatnie dawac ogloszenia w necie...ale jakos slabo mi to szlo....slaby odzew...a raczej mialem wrazenie, ze tylko handlarze..cwaniaki ...sie zglaszali. A ja szukam uczciwego..normalnego kupca. Tym bardziej ze w Bieszczadach bylby moim sasiadem.
    • janek_nowakowski Re: Jaka agencja nieruchomości? 03.08.16, 08:53
      Znaleźć dobrą agencje rzeczywiście czasami może być poważnym problemem. Jakiś czas temu też sprzedawałem mieszkanie, i cały problem polegał na mnóstwie szczegułów prawnych, których nie umiałem sam załatwić. Dla tego też potrzebowałem pomocy w jego sprzedaży, dosyć długo szukałem dobrej agencji aż trafiłem na www.sweethouse.pl Dobrze się znają na temacie, więc szybko znależli klienta do kupna mojego mieszkania i pomogli z wyjaśnieniem wszystkich problemów sprzedarzy.
    • robertt67 Re: Jaka agencja nieruchomości? 10.01.17, 23:09
      Osobite doświadczenia z firmą Kwaśniak mam bardzo pozytywne. Zanim dokonałem zakupu działki w Bieszczadach, poświęciłem mase czasu na poznanie rynku. Sądzę, że ich biuro ma jedną z większych baz ofert. Fachowa obsługa formalno-prawna. Polecam. Robert
    • jakubswider Re: Jaka agencja nieruchomości? 01.12.19, 17:48
      Zapraszam do kontaktu z biurem nieruchomości Ideal Home Nieruchomości.

Tutaj można sprawdzić osiągnięcia biura: www.idealhome.pl/lider-wedlug-otodom/

Duża ilość pozytywnych opinii :
      www.facebook.com/ideahomeestate/

Oraz proszę sprawdzić na google.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka