Zrobiono mnie w balona na Allegro...gdzie zgłosić? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej . mam problem . nie znam na tyle Rzeszowa a szukam policji ds przestępstw internetowych . Jakiś oszust oszukał mnie na ponad 400zł i chcę to zgłosić . Wiele słyszałem ,ze nasza policja tylko pierdzi w stołki i nie mam po co iść nawet , lecz jakoś przeboleć tego nie mogę ... Czy ktoś orientuje sie na jakiej ulicy się znajduje ten wydział , czy też jest to obojętne gdzie pojade ? Pozdrawiam
    • Gość: Stas IP: *.19.165.2.osk.enformatic.pl 22.10.10, 12:33
      Idź na najbliższy komisariat, przyjmą zawiadomienie, coś takiego jak wydział przestępstw internetowych to chyba nie występuje jest wydział przestępczości gospodarczej na jagiellońskiej tam tez mozna podejsc. Żeby nie chodzic na darmo zadzwon najpierw.
      • Gość: Gienio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.10, 12:45
        Czysto teoretycznie to każda jednostka powinna od Ciebie przyjąć zawiadomienie. Ale praktycznie to idź zgodnie z przynależnością terytorialną wg. miejsca zamieszkania, odczekaj swoje i zgłoś. Weź ze sobą wszelkie wydruki dotyczące korespondencji, aukcji, danych sprzedającego. Lepiej więcej niż mniej. Powodzenia.
        • Gość: oszukany IP: 94.42.116.* 22.10.10, 12:59
          Dzwoniłem własnie na komisarian Policji w Jasionce i co ?? pan uprzejmnie mnie poinformował `` znowu to allegro , po co jeden z drugim tam kupuje , potem przychodzą z placzem , że oszukali ich `` . Mimo niezbyt miłego wstępu wyjaśniłem ,zę zakupiłem przedmiot na 400zł , mam dowód przelewu , sprzedawca potwierdził ,ze kase otrzymał i na tym sie skończyło ... ,ze zatem po numerze konta da się dojsć kto to... mam jego adres IP wskazujacy na Lublin , adres zamieszkania mimo iż podejrzewam ,zę fałszywy takze mówi o lublinie... Poinformowałem ,ze administracja serwisu udzieli na wniosek policji wszelkich danych... a On na to ,zę nic nie obiecuje , nawet nie wie czy przyjąć sprawę , bo to wcale nie powiedziane ,że jest konto tej osoby ,ze ktoś mógł się podszyć i ,ze w ogóle to ciężka sprawa ...po prostu w maksymalny sposób mnie zniechęci , dlaczegóż wolę profesjonalistów i do Rzeszowa jechać .
          • Gość: Gienio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.10, 13:10
            No taka jest ta nasza policja i nie ma się co obrażać :) Kwestia podstawowa, jeżeli jesteś zdecydowany to masz głęboko w zadku lamenty tego pana z którym rozmawiałeś i z papierami o których mówiłem zgłaszasz przestępstwo. Zadbaj o to żeby w protokół przesłuchania świadka wpisał ilość załączników, żeby przypadkiem oczywiście, nie trafiły do kosza. I nie daj się zbyć jakąś notatką, tylko pamiętaj że zgłaszasz na protokół przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Powtórzę zgłaszaj jeżeli jesteś zdecydowany dochodzić swojego, a nie jedynie lamentować jaka to krzywda Cię spotkała. Nie Ciebie jednego i nie ostatniego. Taka "uroda" Allegro.
            • Gość: oszukany IP: 94.42.116.* 22.10.10, 13:18
              No Panom z Jasionki podziękuję . Dzwoniłem na Jagiellońską . Miły Pan dyżurny zaprosił mnie na komisariat, wyjasnił jakie dokumenty mam wziaść (dowód przelewu , wydruk aukcji , wszelkie informacje jakie mam o sprzedajacym oraz ewentualne e-maile) . I nie było ani słowa o tym ,zeby mnie zniechęcić... tylko tyle iż kwota kwalifikuje sprawę jako nie wykroczenia a przestępstwo , co jest o tyle dobre iż sprawę przejmie prokuratura . I to mi się podoba :)
              • Gość: Gienio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.10, 13:50
                Przy oszustwie wysokość kwoty nie ma znaczenia, jest to przestępstwo.
              • Gość: anna IP: *.rzeszow.mm.pl 22.10.10, 15:33
                Miałam taką sytuację. Osoba sprzedająca na allegro oszukała kilkanaście osób. Sama tego nie zgłosiłam na policję(była to kwota ok.80 zl), ale inne osoby owszem i po pół roku od oszustwa zostałam wezwana na policję złożyć zeznania. Oszustka została namierzona już przez kupujących, a postępowanie przeciw niej było toczone w jej miejscu zamieszkania. Ja składałam zeznania w Rzeszowie przy Jagiellońskiej. Allegro nie zwróciło mi pieniędzy, bo było za długo po sprawie. Naiwna liczyłam,że oszustka zwróci mi kasę. Owszem ma taki zapis w wyroku, a wyrok w zawieszeniu. Info o wyroku dostali poszkodowani. Po jakimś czasie odezwałam się do sądu i dostałam info, że musiałabym wnieść sprawę o ściągnięcie przez komornika co kosztowałoby mnie. Czyli pieniędzy nie odzyskałam i oprócz nich straciłam 2 godziny na złożenie zeznań.
                • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.10, 10:57
                  Niestety w dzisiejszych czasach popularyzacji wszelkiego rodzaju aukcji online i e-commerce, każdy, nawet ten najbardziej przezorny może zostać oszukany. Osobiście, winą za taki stan rzeczy jak przypadek opisany w temacie, winiłbym Allegro.
                  Allegro, jako organizator aukcji nie nie powziął żadnych środków bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć kupującego.
                  Powinni wziąć przykład z ebaya oraz systemu Paypall. Tam, w przypadku uzasadnionej reklamacji to ebay zwraca poszkodowanemu kasę, i dalej rości swoich poraw wobec sprzedawcy.
                  • Gość: zakupoholik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.10, 13:00
                    to prawda, ale w ebay'u żeby sprzedawać trzeba się najpierw zweryfikować, np. poprzez kartę kredytową. na allegro nie ma takich wymogów, procedury z kodem weryfikacyjnym to zwykła lipa, nic dziwnego, że tyle tam przekrętów.
                    lat temu kilka razem z kilkoma oszukanym osobami złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury /kwota dużo wyższa niż kilkaset zł/, która po kilku miesiącach sprawę umorzyła. podobno pod wskazanym adresem zameldowane były 3 osoby /mąż, żona i nastoletnia córka/ i prokurator nie był w stanie ustalić która z tych osób dokonywała oszustw /wszystkie 3 osoby potrafiły obsługiwać komputer/. dodam jeszcze, że o "mojej" oszustce swego czasu rozpisywały się fora internetowe, m.in. pisano, że ma znajomości w prokuraturze i kilka spraw już umorzono. na samym allegro działała kilka lat, co kilka miesięcy zmieniając nick. nowe konta rejestrowała bez problemu.
                    samo życie niestety
    • Program ochrony kupujących na allegro

a tutaj szczegółowa procedura, którą należy wykonać: link

--
      Resfoto.pl - Rzeszów i Podkarpacie w obiektywie
    • Gość: int IP: *.ostnet.pl 09.11.10, 22:16
      od tego jest policja

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.