• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Szpital Pro Familia - jakie macie opinie ?

• IP: *.rzeszow.mm.pl 21.02.11, 20:54
    Proszę o opinie kobiet, które rodziły naturalnie i przez cc w Pro Familii?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: xxx IP: *.37.139.132.inquad.biz 22.02.11, 14:05
      Szpital Pro Familia to rewelacja. Poród był naturalny.Opieka wspaniała lekarzy,położnych i innych pracowników.Warunki przed porodem jak i po porodzie wprost niesamowite w porównaniu z pozostałymi szpitalami.Jestem pod dużym wrażeniem i mile zaskoczona.Oby się nic nie zmieniło.
      • Gość: Anna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.11, 13:05
        Rodzilam wczesniej w szpitalu na Chopina,a teraz tu..w zasadzie oprocz tego ze to nowy budynek to zadnych roznic nie widze,a kadra coz...pracuja tu lekarze ktorych zwolnili wczesniej ze szpitala za bledu..co tu komentowac
        • 31.05.12, 22:41
          Skąd taka informacja, że pracują tu lekarze zwolnieni z innych szpitali...totalna bzdura!!!!!!
          • Gość: hdhjn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.12, 04:11
            Prawda Prawda cała kardra z Chopena hahaha barany
            • 07.11.12, 15:56
              masakra co za bzdury opowiadasz!!!!!!!!!!!!!!!! po co tak pieprzyć??
      • Gość: g IP: *.ip.xcore.pl 05.12.13, 10:00
        Witam ,ja rodziłam w lipcu 2013 przez cc. opieka i rzetelność personelu cudowna , w 100% polecam.
    • Gość: zadowolona IP: *.rzeszow.vectranet.pl 03.03.11, 20:21
      Rodziłam 2 tyg temu przez cc. Znieczulenie zzo, tatuś obecny przy porodzie. Opieka super, warunki super - polecam !
      • Gość: faktyczny IP: *.230.90.22.rzeszow.mm.pl 04.03.11, 14:43
        UWAGA jeżeli faktycznie rodziła Pani przez cc to mąż nie powinien być obecny, to jest zwykły zabieg operacyjny, jeżeli mąż był obecny to złamano procedury i oznacza to może miłe ale nieprofesjonalne podejście.
        • Gość: sandra IP: 195.158.247.* 23.03.11, 11:59
          w takim razie w szpitalu na szopena równiez sa łamane procedury, poniewaz tam porody CC mają równeiz znamiono rodzinnych...
        • Gość: wandziula IP: *.pool.mediaWays.net 01.06.11, 14:45
          Bzdury. Przy znieczuleniu miejscowym maz moze byc obecny - za kotarka, tam gdzie zona ma glowe. Dopiero jak jest konieczna pelna narkoza, to osoby spoza personelu maja wyjsc
          • 02.06.11, 08:54
            up
            --
          • Gość: Edytapd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 17:15
            Właśnie przebywam w szpitalu pro familia. Rodziłam naturalnie z dodatkową opieką położnej tylko dla mnie. W sale porodowe są jednoosobowe, klimatyzowane i przyjemnie urządzone. Jestem bardzo zadowolona z obsługi personelu. Panie pielęgniarki i położne pomocne w każdej sytuacji. Nie wspomnę o bardzo dobrych warunkach. A o renomie szpitala może świadczyć liczba chętnych pań, które chcą tam rodzić. Ja jak najbardziej polecam rodzenie w pro-familii.
            • Gość: smil IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.11, 08:06
              Renoma po kilku miesiącach działalności, na to by ją zdobyć potrzeba znacznie więcej czasu.
              Na razie jest to szpital popularny ze względu na to, że jest nowy i prywatny.
              Lekarze i personel to byli pracownicy innych rzeszowskich szpitali którzy byli znani również z innej strony a poprawiło się im w nowym szpitalu.
            • 25.08.11, 08:31
              "... Właśnie przebywam w szpitalu pro familia..."

I salowa przyniosła mi oprócz basenu - notebooka, abym mogła napisać do Was kilka słów. :-)
              Warunki mamy tutaj dobre i nieprawdą jest, że dach przecieka.
              profamilia dba o nas jak ojciec najlepszy!
              A inni tu i gdzie indziej - wkładają jej szpilki!
              To nie ludzie - TO WILKI!
              :-)

Edyta pd z domu JARZĄBEK
              • Gość: autor IP: 212.160.172.* 29.08.11, 20:52
                po tych wszystkich waszych wypowiedziach normalnie wkurzyłam się na szpital profamilia.Wynika z tego ze skoro kobieta której poród naturalny skończy się cięciem cesarskim nie zapłaci za to znieczulenie inaczej konsultację anestozjologiczną.a kobieta która ze wskazań musi mieć cesarkę bo np,.dziecko się źle ułożyło musi zapłacić.Skoro ta pierwsza nie zapłaci to wynika ze szpital dostaje dofinasowanie z NFZ na takie znieczulenia wiec opłata za konsultację to zwykłe wyciąganie kasy! cholerne oszustwo!!
            • 25.08.11, 12:45
              Edyta, dziękujemy Ci za tak miłą opinię! Każdego dnia staramy się, aby nasza opieka stała na jak najwyższym poziomie :)

Gość portalu: Edytapd napisał(a):

> Właśnie przebywam w szpitalu pro familia. Rodziłam naturalnie z dodatkową opie
              > ką położnej tylko dla mnie. W sale porodowe są jednoosobowe, klimatyzowane i pr
              > zyjemnie urządzone. Jestem bardzo zadowolona z obsługi personelu. Panie pielęg
              > niarki i położne pomocne w każdej sytuacji. Nie wspomnę o bardzo dobrych warunk
              > ach. A o renomie szpitala może świadczyć liczba chętnych pań, które chcą tam ro
              > dzić. Ja jak najbardziej polecam rodzenie w pro-familii.
              • 25.08.11, 12:55
                "... Każdego dnia staramy się, aby nasza opieka stała na jak najwyższym poziomie :) ..."

Słusznie. Nawet jeśli to poziom WODY w BASENIE...
                Tak trzymać!
                :-)
                • 25.08.11, 13:13
                  @shepard102 niepotrzebne są ironiczne wypowiedzi, jeżeli masz jakieś zastrzeżenia dotyczące działalności naszego szpitala, bardzo prosimy o merytoryczną wypowiedź a z pewnością się do niej ustosunkujemy.
                  • 25.08.11, 14:17
                    To wcale nie są ironiczne wypowiedzi, tylko konstruktywna interpretacja sporych porcji wazeliny, którą warto zagospodarować, puszczając w odpowiedni KANAŁ. Poza tym: temperatury na zewnątrz skłaniają wręcz do pozytywnego postrzegania BASENÓW. :-)
                    Co do ustosunkowania - poproszę o zdefiniowanie tzw. "merytorycznej wypowiedzi", bo jak na razie wydaje mi się, że potraficie się odnieść jedynie do steku pozytywnych, szczytujących "ochów i achów", nie komentując postów zawierających słowa krytyki. :-)
                    Przykłady - patrz bieżący wątek.
                    • 25.08.11, 14:50
                      Odpowiadamy na pozytywne jak i negatywne komentarze, co widać w tym wątku.
                      Jeśli masz jakieś konkretne uwagi dotyczące funkcjonowania naszego szpitala to prosimy o ich podanie a my z pewnością się do nich ustosunkujemy, póki co kończymy ta niepotrzebną dyskusje.
                    • Gość: alinka2 IP: *.home.cgocable.net 25.08.11, 14:51
                      shepard, nie bij piany, bo jestes tylko zlosliwy. Zal ci ptaszku ze jestes za krotki zeby podjac taka inwestycje i dlatego prubujesz dopiec PF. Znajdz sobie inne forum i lec do oporu. tutaj rozmawiamy na inne tematy.
                      • 02.09.11, 12:31
                        A figa. Będę pisał sobie to co chcę i tam gdzie mi się podoba. :-)
                        Nerwy puszczają czy zwieracze?
                        Polecam klinikę neurologiczną na Szucha. :-)))

S.
                        • Gość: MARIA IP: *.nowasarzyna.pl 10.07.13, 10:24
                          JA RODZIŁAM W 2011 R, I WYŁUDZILI 800 ZŁ
                          TAKA P. Z SZOPENA BLĄDYNA POŁOZNA KAZAŁA SOBIE ZAPŁACIĆ 800 ZŁ. WZIĄĆ ZNIECZULENIE I ODPOCZĄĆ I TAK RODZIŁAM OD GODZ. 8 DO 18 I NIC. ZROBILI CESARKE
                          OBECNIE DZIĘKUJE ZA PROFAM. I WIZYTU ZA 150 ZŁ
                          CZEKAM NA NARODZINY KOLEJNEGO DZIECKA W GRUDNIU.
              • Gość: k IP: *.rzeszow.mm.pl 31.01.12, 14:23
                Ja mam pytanie. Co należy zrobić, żeby rodzić w pro-familia? W ciąży już jestem ;) więc co dalej, musze zapisać się do poradni? do jakiejś kolejki? Pozdrawiam :)
            • 25.08.11, 13:30
              @Edytapd, dziękujemy za Twoją opinię, cieszymy się że jesteś zadowolona z naszych usług i życzymy wszystkiego najlepszego Tobie i Twojemu maluszkowi.
        • Gość: hh IP: *.19.165.98.osk.enformatic.pl 09.09.11, 17:29
          bzdura obecność męża lub kogoś bliskiego jest ok przy CC oczywiście w odpowiednim stroju
        • Gość: daria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.11, 17:46
          Przy znieczuleniu zewnątrz-oponowym ojciec jak najbardziej może być obecny - takie są standardy na całym świecie. W końcu wychodzimy z ciemnogrodu.
        • 31.05.12, 11:49
          W szpitalu na Chopina powinni wymienić trzy czwarte personelu na noworodkach- panie położne niczym królewny nie do ruszenia, z grobowymi minami przychodzą do pracy...czułam się jak intruz a nie kobieta po porodzie!!!!!!!! Nie ma tu mowy o jakimkolwiek pozytywnym podejściu do pacjentek!!!!!
          • Gość: dgh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.12, 12:46
            A w Profamili skąd się wzieły, jak nie z innych szpitali w tym i z Szopena. dostały znacznie wieksza stawkę to się częściej usmiechają.
    • Gość: ret IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.11, 12:34
      Mam nadzieję, że pani jest rzeczywiście zainteresowana ani jest to kolejna akcja promocyjna.
      Czytając forum to można się m.in. dowiedzieć, że jest to najlepszy szpital jaki istniał, cudowni lekarze i pielęgniarki, wspaniały sprzęt, łóżka i telewizory i kafelki itp..
      Brakuje konkretnych opinii bo to jest nowy szpital.
      To co napisała jedna z pań, która tam rodziła wydaje się najrozsądniejsze zwykły szpital/biznes o lepszym standardzie nastawiony na porody bez komplikacji.
      • Gość: anetka IP: *.play-internet.pl 25.08.11, 14:42
        piszcie sobie co chcecie , wiem ze przeciwników zazdrośników szpitala jest wielu. Ja wiem jedno kobiety w ciąży zasłużyły na taki szpital jak Profamilia , na doskonałą opiekę i uśmiechniętych wspaniałych lekarzy!!! Uwierzcie mi , że to co dzieje się w szpitalu to nie żadna gra czy oszustwo , nastawione na zysk to prawdziwa opieka na wysokim poziomie ludzi kochających innych ludzi i szanujących ich potrzeby. Dziękuje założycielom szpitala , za odwagę i założenie szpitala w którym każde miejsce zakamarek , każda sytuacja pokazuje , jak ważne są kobiety i macieżyństwo. mam duże doświadczenie w branży medycznej tu w kraju i zagranicą , smutno mi gdy czytam złośliwości na temat miejsca gdzie jest nareszcie dobrze traktowany pacjent i ma w końcu swoje prawa. oprócz tego, że to piękny gustowny i bardzo nowoczesny budynek to przede wszystkim budynek pełen starających się ludzi na rzecz innych .
        • Gość: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.11, 09:05
          Nie do całości wypowiedzi, ale do większej części wypowiedzi.

Jak ze zwykłego biznesu położniczego można zrobić krainę szczęśliwości, raj, eden, ogrody Semiramidy ...
        • Gość: marta IP: 91.224.193.* 23.10.12, 13:25
          wszystko fajnie, ale czy komuś udało się tam dodzwonić?szlag mnie trafiał przez 3 dni z rzędu az poszłam osobiście...panie w rejestracji bały się polecić mi lekarza (jestem na początku ciąży)...bardzo chciałam do dr Obrzuta, ale niestety już tam nie pracował od paru dni, więc na chybił trafił się zapisałam...oczywiście byłam niezadowolona (lekarz znalazł torbielę za drugim razem , gdy mu pow. że chyba jest bo inny lek. go wczesniej zdiagnozował). Mam wrażenie, że jest miło, kolorowo, nowocześnie i nic poza tym...w sam raz jak się nic nie dzieje i chodzi sie kontrolnie , ale jak coś poważnego to ...cóż jak ciąża przebiega bez komplikacji to może warto chodzić do przyjaznego miejsca, ale co jak czegoś nie zauważą? przeoczą...w ostatniej chwili odeślą do szpitala losowo wybranego w najważniejszym momencie życia?nie wiem sama co robić...
    • Gość: pani abc IP: *.19.165.35.osk.enformatic.pl 23.03.11, 01:43
      w innych placówkach nie ma tak wykwalifikowanego personelu- Panie, które załatwią każdy problem, pomogą i lekarze-wprost świetni-ludzcy i doświadczeni. Panie z rejestracji załatwiają wszystko, tak, aby było na plus dla pacjenta. Zachęcam.
      • Gość: nut IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.11, 11:50
        Na stronie jest informacja, że dla kobiet ubezpieczonych w NFZ poród jest bezpłatny. A jak z opieką przed i po porodzie? Czy sam pobyt matki i dziecka też jest bezpłatny?
      • Gość: pacjentka IP: *.mielec.mm.pl 25.03.11, 11:51
        Miałam tam wykonywany zabieg laparoskopii. Położne przed zabiegiem, jak i po bardzo pomocne i miłe. Na każdym kroku podkreślały, że jak tylko "coś" to mówić. W ogóle wszyscy stwarzają przyjemną atmosferę, także ja byłam bardzo milo zaskoczona. Warunki super- czysto i ładnie, także jestem pełna uznania dla tego szpitala;)
        • Gość: Justa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.11, 21:12
          Witam właśnie wróciłam od lekarza i on polecił mi ten szpital.
          Mam mieć robiony tam zabieg laparoskopii (torbiel na jajniku).
          Mam prośbę, czy mogła byś mi opisać jak to wyglada w tym szpitalu?
          Tzn. czy za coś trzeba płacić tam za pobyt, zabieg itp. czy jest za darmo?
          Jaka opieka, wyżywienie?
          • 01.06.11, 11:31
            Dziewczyny- podzielcie się swoimi opiniami o tym szpitalu - na pewno jest was coraz więcej ...

• Gość: aew IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.11, 08:03
        Ten wykwalifikowany personel to w większości osoby z innych szpitali w Rzeszowie. Przeniosły się tam bo więcej płacili.
        • Gość: anetka IP: *.play-internet.pl 25.08.11, 14:48
          tak to personel z doświadczeniem z innych szpitali, tylko, że oprócz tego to osoby przyjmowane z wyższym wykształceniem medycznym oraz wieloma kursami i specjalizacjami, czy cos w tym złego ze to osoby z innych szpitali? faktycznie w tym szpitalu wiecej się zarabia i jak wiadomo wyższe zarobki motywują do efektywniejszej pracy, staranności i uśmiechu na twarzy wiec same plusy!!!!
          • 25.08.11, 14:57
            @Anetko, cieszymy się że jesteś zadowolona z naszych usług, jesteśmy przecież po to, żeby w tak ważnych chwilach jakimi są poród i czas po porodzie pomagać Wam i Waszym maluszkom.
            • Gość: k.m IP: *.174.212.2.novaia.pl 06.11.13, 12:35
              Witam , jak to jest z porodem prywatnym jaki koszt , nalezy sobie samemu wybrac polozna i znia ustalac co do znieczulenia itd czy z lekarzem ? czy znieczulenie faktycznie jest na zyczenie czy trzeba placic i czy sa rozne znieczulenia czy jedno . pozdrawiam i czekam na odp
        • Gość: Wiola IP: *.rzeszow.mm.pl 23.01.14, 08:40
          Dokładnie
      • Gość: Pacjentka IP: *.189.220.2.skyware.pl 29.06.12, 21:40
        Tak zwłaszcza te panie z recepcji... dzwoniłam 28 razy żeby się umówić na wizytę. 3 razy któraś z pań podniosła słuchawkę, słychać było rozmowę w tle ale do słuchawki nikt nie raczył się odezwać. Pasowałoby stać w korytarzu i dzwonić z komórki patrząc co w tym czasie robią panie z rejestracji, bo jakoś wierzyć mi się nie chce, że miały czas podnieść słuchawkę ale nie przemówić do niej.
    • Gość: / IP: *.rzeszow.mm.pl 25.03.11, 20:46
      /
    • Gość: osa IP: *.rzeszow.mm.pl 25.03.11, 21:27
      super byłó
    • Gość: aga IP: 195.116.41.* 15.06.11, 17:56
      szpital rewelacyjny, rodziłam tam w marcu (cc)
      • Gość: Gruby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 18:52
        Mojego zaufania do tej instytucji nie budzi stan otoczenia tego szpitala.

Działają już od dłuższego czasu, a otoczenie szpitala... TRAGEDIA :( goła ziemia z nieliczną zielenią w postaci... chwastów. A wystarczyło jedynie posiać trawę.
        • Gość: leszek IP: *.ostnet.pl 15.06.11, 23:04
          grubcio pamiętaj, nie szata zdobi człowieka i nie trawa świadczy o jakości szpitala
          • Gość: Gruby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.11, 15:38
            W tym wypadku jednak ten brak dbałości o otoczenie szpitala też o czymś świadczy.
            • Gość: weronika23 IP: *.mielec.mm.pl 17.06.11, 18:47
              Dziewczyny mam do was pytanie, staram sie z mezem o dzidziusia i mysle isc leczyc sie wlasnie do profamilii do dr magonia i mam pytanie czy w razie potrzeby wykonania zabiegor hsg czy laparoskopii trzeba placic czy wykonuja je na NFZ?
              • Gość: Nimfa IP: *.adsl.inetia.pl 04.07.11, 13:18
                Ja mam pytanie do Pan które rodziły w pro-familii czy któraś z Was posiada wiedzę na temat ile kosztuje CC na życzenie w tym szpitalu?
                • Gość: evika IP: *.rzeszow.vectranet.pl 04.07.11, 17:22
                  Niech pani po prostu zadzwoni do szpitala i zapyta. Ja rodziłam w lutym przez cc, ale wiem, że od tego czasu wiele się zmieniło. Wydaje mi się, że 1500 zł, ale nie chcę wprowadzać pani w błąd.
                  • Gość: Nim IP: *.ip.netia.com.pl 05.07.11, 17:58

dziękuje za odpowiedz:)pozdrawiam
                    • Gość: Katarzyna IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.11, 11:46
                      czy któraś z Pan mogłaby udzielić mi informacji o cesarskim cięciu "na życzenie" w pro-familii? bardzo bym prosiła o adres e-mail, skontaktuje się na priv
                      • Gość: evika IP: *.rzeszow.vectranet.pl 06.07.11, 20:30
                        Proszę napisać, ja tak rodziłam evika.p@vp.pl
                        • Gość: asrz IP: 195.245.213.* 09.06.12, 14:45
                          Rodziłam w PROfamili trzy miesiąe temu. Nie wyobrażam sobie,bym w przyszłości miała rodzić w innym szpitalu. Lekarze bardzo szybko i fachowo zareagowali na nieciekawą sytuację, która wykroiła się podczas porodu. Dzięki nim mam zdrową i piękną córeczkę!!!!
          • Gość: karola IP: 82.160.17.* 10.10.11, 12:25
            Witam
            Ja również mam pytanie. Nie mieszkam w Rzeszowie , a chciałabym rodzić w Państwa szpitalu ze znieczuleniem. Czy mam na to szanse skoro nie chodzę do lekarza Waszego szpitala??
            • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.11, 14:29
              Aby rodzić w naszym szpitalu, nie musi być Pani pacjentką naszej przychodni. Sugerujemy jednak odbycie konsultacji anestezjologicznej. Jeśli masz wskazania do porodu CC, najlepiej abyś przyszła do szpitala i ustaliła termin porodu tak aby, było bezpiecznie, bez zbędnego stresu.
    • 09.07.11, 09:58
      Witam! Chciałabym sie dowiedzieć od pań rodzących w pro famili ile tak naprawdę kosztuje poród (powiedzmy że ze znieczuleniem) i opieka po porodzie. Czy mozna zdecydować sie na cc - ile to kosztuje?
    • Gość: apsikk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 12:39
      Ja rodzilam w czerwcu przez cc w pro famili. Powiem tyle - nie sama fototapeta na suficie czlowiek zyje. Lekarze ok, polozne opiekujace sie po porodzie wg mnie ( oczywiscie z malymi wyjatkami) - dramat. Dzwoniac po srodki przeciw bolowe musialam czekac po 45 min zanim ktoras z pan laskawie do mnie przyszla . Upuszczanie mi krwi przez wenflon nagminne - 3 razy zmieniano mi z tego powodu posciel, nie wspomne juz o najwazniejszym, iz wyslano mnie po cc w drugiej dobie do domu, po czym po 24 godzinach z goraczka i mdlejaca co 5 min trafilam do Szpitala nr 2 z ostra infekcja ktora w ciagu kolejnych 24 godz wg lekarzy doprowadzila by do sepsy - ale oczywiscie moglo zdarzyc sie w kazdym szpitalu - to jest statystyka. Jednak szczerze mowiac mam bardzo mieszane uczucia co do kwalifikacji przynajmniej polowy personelu. Wydaje mi sie ze usmiechanie sie i mowienie na kazdym kroku prosze, dziekuje nie wystarczy. Pierwszy moj porod -rowniez cc byl na "gorce" i szczerze mowiac nie widze duzej roznicy.
      • Gość: ada IP: *.rzeszow.vectranet.pl 21.07.11, 16:21
        ja chodze prywatnie do tego szpitala jestem bardzo zadowolona, moja Pani doktor prowadziła mi juz pierwsza ciaze dlatego do niej chodze od lat, a prawda jest taka ze panstwowe szpitale zazdroszcza tego ze profamili sie udalo ze maja o 100 razy lepsze warunki i jesli chodzi o sprzet i o personel a jest rozniez na NFZ ja rodziłam corke na rycerskiej i jak przypomne sobie biegnącą mysz po korytarzu jak szłam po porodzie do toalety to az mnie do tej por mdli, i to nie byl porod wieki temu tylko 3 lata. pozdrawiam i gorąco polecam ten szpital
        • 26.07.11, 16:44
          @Ado, dziękujemy bardzo za Twoją opinię, mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności codziennie będzie nam przybywać takich szczęśliwych mam jak Ty. Również pozdrawiamy serdecznie Ciebie i Twoje maluchy 
    • Gość: przyszły tato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.11, 12:03
      Od samego początku ciąży moja żona ma wizyty w tym szpitalu. Moja żona jest w 39 t.c., córeczka jeszcze się nie obróciła i ze względu na drobną sylwetkę żony raczej to nie wystąpi. Jest to nasze drugie dziecko (przy pierwszym choć chciała rodzić naturalnie, skończyło się cesarskim cięciem), tak więc wskazania medyczne są. I szczerze mówiąc zapłaciłem 800 PLN za tzw. konsultację anestazjologiczną, która jest niczym inną jak ukrytą opłatą za poród zakończony cesarskim cięciem.
      Nie mam pretensji o to, że płacę bo szczerze mówiąc stać mnie na to i na żonie ani dziecku oszczędzał nie będę, natomiast skandalem jest opowiadanie bzdur że "cesarka" jest bezpłatna!
      Ponadto szanowna dyrekcja mogłaby ustalić oficjalny cennik, a jeśli nie to podpisywać umowy cywilnoprawne pomiędzy pacjentem a szpitalem, z których jasno wynikałoby jakich kosztów należy się spodziewać.
      • 18.08.11, 11:04
        @Przyszły tato, planowe cięcie cesarskie jest zabiegiem, przed którym konieczna jest konsultacja anestezjologiczna (koszt 800pln) każda Pacjentka dostaje paragon fiskalny, z przychodni która jest komercyjna, nie ma kontraktu z NFZ, więc żadna umowa nie jest konieczna gdyż Pacjentka dostaje fakturę lub paragon fiskalny zgodnie z obowiązującym prawem.
        Planowe cięcie cesarskie jest zaplanowane i umówione na odpowiedni dzień co jest komfortem dla Pacjentki i wiąże się z potrzebą odpowiedniego przygotowania naszego zespołu do tego zabiegu.
        Nie jest to absolutnie wymagane, jeżeli kobieta trafi do naszego szpitala i w trakcie rozpoczętego porodu będzie miała wskazania do cięcia cesarskiego to będzie miała ten zabieg wykonany zupełnie za darmo bez dodatkowych dopłat. Wybór należy zawsze do Pacjentki. Jest to praktykowane od początku istnienia naszego szpitala a informacji na ten temat udziela personel izby przyjęć i recepcji.
        • Gość: pacjentka IP: *.res.pl 18.08.11, 12:43
          @pro-pamilia nie rozumiem waszego podejścia... to znaczy, że pacjentka ze wskazaniem do cc o którym wiedziała wcześniej, z rozpoczętą akcją porodową nie potrzebuje konsultacji z anestezjologiem? Natomiast pacjentka która ma wskazania do cc i zdecyduje się na cc przed terminem, dla bezpieczeństwa dziecka, musi mieć konsultację z anestezjologiem?
        • Gość: przyszły tato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.11, 12:51
          Sznowna pro-familio więc po co nawet na forach piszecie że jeśli CC jest ze wskazaniem (lekarz prowadzący wypisał skierowanie) to nic nie kosztuje? Nie widzę logiki.
          Co do personelu to owszem mogę potwierdzić, że lekarze są OK (wiedzą co to marketing personalny), natomiast po "wypadku" z przed 3 tygodni kiedy to na moją koleżankę położna wyleciała "z ryjem" tłumacząc jak się karmi dziecko pozostawia wiele do życzenia.
          Podsumowując krótko i zwięźle, nie ma żadnej różnicy poza wystrojem sal pomiędzy opieką w PF a innymi publicznymi szpitalami, tutaj kasę płaci się oficjalnie, natomiast w publicznych "pod stołem" jeśli chce się mieć w miarę spokojne sumienie. A na pielęgniarkę wredną można tak samo trafić tu jak i w publicznym szpitalu.
          • 19.08.11, 16:17
            @przyszło tato, zawsze czy to w informacji szpitala czy w Izbie przyjęć jest podawana informacja że planowe cesarskie cięcie jest poprzedzone konsultacją anestezjologiczną i takie są nasze zasady, natomiast cesarskie cięcie po przyjęciu w trakcie porodu jest bezpłatne. Każdy planowy dodatkowy zabieg w ciągu dnia jest związany z angażowaniem dodatkowego personelu. Planowe cięcie cesarskie jest komfortem dla pacjenta. Każda Pacjentka ma wybór i może czekać do momentu jak się rozpocznie poród, a wtedy za cięcia cesarskie z „przyjęcia” jest odpowiedzialny zespół dyżurny.
          • 19.08.11, 16:21
            @przyszły tato, nasz personel ma za zadanie zwracać szczególną uwagę na to aby być grzecznym i życzliwym w stosunku do pacjentów, to jest nasz absolutny priorytet, dlatego w przypadku gdy ktoś zauważył, że jest inaczej prosimy o złożenie oficjalnej skargi normalną drogą: Położna Oddziałowa, Ordynator Oddziału lub Dyrektor Szpitala i oczywiście każdy incydent będzie dokładnie sprawdzony. Nie mieliśmy dotychczas absolutnie żadnego takiego sygnału.

Każda Pacjentka po wyjściu pisze opinie o pobycie i jest to dla nas istotna kontrola jakości, jak dotychczas opinie na temat naszego personelu na 1300 porodów były bardzo dobre. Jesteśmy młodym zespołem i również się uczymy i cały czas „docieramy”. Dziękujemy za Twoje uwagi.
        • Gość: przyszłamama IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.09.11, 10:13
          Zgadzam się z przyszłym tatą- te 800 zł to nic innego jak opłata za cc.Też odbyłam taką konsultację,(mam skierowanie)ale zupełnie nic ona nie wniosła,bo zostałam jedynie poinformowana o sposobie znieczulenia,o czym chyba każda kobieta wie bez konsultacji.Malo tego,termin cc nie został ustalony,bo pani anestezjolog była zdziwiona,że nie ustaliłam tego z lekarzem prowadzącym,a lekarz prowadzący na wizycie poinformował mnie,że nastąpi to na konsultacji,więc zostałam z niczym.Jeśli płacę takie pieniądze,to ktoś powinien stanąć na wysokości zadania i zainteresować się wyjaśnieniem tej kwestii,bo na razie to ja sama muszę szukać lekarza i to wyjaśniać.Jeśli to planowy zabieg i ma być wpisany do grafiku,no to w jaki sposób lekarz przyjmujący na Podpromiu ma to zrobić.Póki co komfort o jakim Państwo piszecie ja odczuwam jako ogromny dyskomfort,bo poza paragonem na 800 zł nie mam nic i jeszcze usłyszałam,że to ja powinnam sobie wszystko poustalać.To ja mam ustalać z lekarzem,czy lekarz ze mną,nie jestem chyba pierwszą pacjentką.ktoś powinien wiedzieć jakie są procedury.
          Poza tym błędną informacją jest to,że konsultacja jest dobrowolna,gdyż na rejestracji dowiedziałam się,że takie są procedury w szpitalu i konsultacja jest obowiązkowa!!!!,a przypadki cc bez takiej wizyty są niezwykle rzadkie i w stanach zagrożenia życia płodu.
          Na stronie szpitala nie ma żadnej informacji o koszcie konsultacji,mało tego szpital MA PODPISANĄ UMOWĘ Z NFZ-tem i podaje informacje,że wszelkie planowane zabiegi i poprzedzające je badania kwalifikacyjne dla pacjentów ubezpieczonych w NFZ są BEZPŁATNE!
          Jestem naprawdę zdegustowana i to na samym początku,bo cesarka dopiero będzie.
          • Gość: obs IP: *.adsl.inetia.pl 03.09.11, 13:46
            trzeba zapłacić to sie jest zdegustowanym....... takie zycie
          • Gość: Pro Familia IP: *.ghnet.pl 19.09.11, 10:41
            Zapraszamy Panią do Izby przyjęć naszego Szpitala lekarz dyżurny ustali z Panią termin planowego cięcia cesarskiego W razie problemów prosimy o kontakt dyrektorem ds. medycznych
        • Gość: GOŚĆ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.11, 13:57
          No to jak to w końcu jest?? Szpital ma umowę z NFZ czy to tylko bujda, bo raz Państwo piszecie że macie umowę i porody są bezpłatne a tutaj jasno jest napisane że umowy nie ma i szpital jest typowo komercyjną placówką.
          • Gość: obs IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 20:00
            a kto tak pisze?? , przeciez w prfamilii urodziło sie 1800 dzieci najwiecej w województwie w tym roku
          • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.11, 14:27
            Już wcześniej o tym pisaliśmy, ale chętnie odpowiemy jeszcze raz i wszystko wyjaśnimy.
            Nasz szpital był szpitalem prywatnym, ale tylko na początku, ponieważ w
            kwietniu podpisaliśmy kontrakt z NFZ w zakresie refundacji kosztów porodu, operacji ginekologicznych, oddziału neonatologicznego oraz przychodni specjalistycznej. Od tego czasu pacjentki ubezpieczone w NFZ nie ponoszą kosztów za poród.
            Dodatkowo nasz szpital jako jeden z dwóch podmiotów, wygrał konkurs NFZ na świadczenie usług transportowych karetką neonatologiczną na terenie województwa podkarpackiego. Dzięki temu dysponujemy wyprodukowaną na indywidualne zamówienie specjalistyczną karetkę neonatologiczną, przystosowaną do przewozu noworodków z zagrożeniem życia.
            • Gość: Renata IP: 62.93.43.* 15.11.11, 14:48
              > Nasz szpital był szpitalem prywatnym, ale tylko na początku, ponieważ w
              > kwietniu podpisaliśmy kontrakt z NFZ w zakresie refundacji kosztów porodu, ope
              > racji ginekologicznych, oddziału neonatologicznego oraz przychodni specjalistyc
              > znej. Od tego czasu pacjentki ubezpieczone w NFZ nie ponoszą kosztów za poród.

A jak będzie w przyszłym roku? Tj. czy na rok 2021 również będziecie mieć podpisany kontrakt z NFZ na porody?
              • Gość: Renata IP: 62.93.43.* 15.11.11, 14:57
                Oczywiście rok miał być 2012 - aż tak daleka przyszłość jak 2021 mnie nie interesuje :) (jeszcze?)
              • Gość: Szpital Profamilia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.11, 16:42
                @Renato, jeśli chodzi o 2021 rok to dosyć odległy termin ;) ale jeśli mowa o 2012 roku to cały czas prowadzimy rozmowy z NFZ w celu podpisania kontraktu i jesteśmy dobrej myśli :) Jak tylko będziemy mieli pewność o przedłużeniu naszego kontraktu z NFZ niezwłocznie Was o tym poinformujemy.
    • 18.08.11, 16:42
      "Network marketing można porównać do gry w karty czarne, czerwone (czarne przegrywa ,czerwone wygrywa).Musisz przedstawić jak największej liczbie osób możliwości biznesowe jakie stwarza marketing sieciowy. Dzięki temu będziesz miał możliwość zarobienia więcej pieniędzy. Nie wszyscy są zainteresowani taka formą działalności biznesowej.

Jak to zrobić pomocne są następujące wskazówki

Napisz i rozpowszechniaj artykuły,raporty i Ebooki Internauci są zainteresowanym informacjami dotyczącymi ich problemów ,wykorzystaj to . Użyj do promowania swojej firmy wysokiej jakości treści zamieszczonej na swoim blogu,stronie czy ebooku .

Jednym bardzo dobrym sposobem na pozyskanie osób do współpracy są specjalne raporty dotyczące danego zagadnienia zawierające wskazówki i linki do stron na których podsuwasz rozwiązania. Oczywiście nie wszyscy z tego skorzystają. Jako właściciel strony internetowej lub listy możesz zmieniać materiały ,uzupełniać.ulepszać

Udzielaj się na forach bierz czynny udział w dyskusjach na dany temat który znasz . Istnieją tysiące forów internetowych na których ciągle ludzie wymieniają się doświadczeniami szukają rozwiązań .

Na większość możesz zadać pytanie lub udzielić wskazówek zostawiając swój podpis kierujący na twoją stronę internetowa czy bloga. Jest to szansa dla Ciebie do reklamowania swojej witryny.

Odwiedzając te fora zostawiaj przemyślane pytania i oferuj swoją wiedzę,pozostawiając podpis masz zwiększoną szanse na odwiedzenie osób zainteresowanych danym tematem.Oczywiście, ile odwiedzin uzyskasz, zależy od tego, jaką ilość zostawiasz wpisów i podpisów na danej witrynie .

Dołącz do portali biznesowych.Portale te ułatwiają ludziom wymianę doświadczeń, dyskusje oraz reklamowanie swoich produktów i usług.

Dobrym rozwiązaniem jest wymiana ruchu. Ogłoszenia i reklamy stron, wymiana ruchu ma złą reputację, ale naprawdę działa, jeśli wiesz jak ich używać. Ładny baner oczywiście nie dużych rozmiarów umieszczony po prawej stronie rzucający się w oczy.

Dobrym rozwiązaniem jest konkurs. Ludzie kochają perspektywę wygrania jakiegoś produktu np perfum jeżeli działasz w firmie zajmującej się dystrybucja kosmetyków, np Fm. konkurs może być wielkim generatorem ruchu. Najważniejsze jest, aby wybrać miejsce, które przyciągnie ludzi z grupy docelowej.

Oczywiście nie przesadzaj i nie oferuj laptopa bo w tym wypadku zapisze się wiele postronnych osób które nie są zainteresowane twoimi produktami tylko nagrodą.

Zapiszą się wszyscy, którzy chcieliby zdobyć nowego laptopa ale nie o to chodzi. Musi być to grupa docelowa zainteresowana danym produktem.

Podpisuj wszystkie wychodzące e-mail. Za każdym razem kiedy wysyłasz wiadomość e-maila umieszczaj link do swojej witryny. Wystarczy utworzyć taki podpis raz,a będzie automatycznie dodawany do każdej wiadomości wychodzącej. W podpisie krótko wyjaśnić co zrobić by uzyskać dalsze wskazówki dodać hiperłącze do witryny na którą przekieruje zainteresowaną osobę. (...) Network marketing można porównać do gry w karty czarne, czerwone (czarne przegrywa ,czerwone wygrywa).Musisz przedstawić jak największej liczbie osób możliwości biznesowe jakie stwarza marketing sieciowy. Dzięki temu będziesz miał możliwość zarobienia więcej pieniędzy. Nie wszyscy są zainteresowani taka formą działalności biznesowej.

Jak to zrobić pomocne są następujące wskazówki

Napisz i rozpowszechniaj artykuły,raporty i Ebooki Internauci są zainteresowanym informacjami dotyczącymi ich problemów ,wykorzystaj to . Użyj do promowania swojej firmy wysokiej jakości treści zamieszczonej na swoim blogu,stronie czy ebooku .

Jednym bardzo dobrym sposobem na pozyskanie osób do współpracy są specjalne raporty dotyczące danego zagadnienia zawierające wskazówki i linki do stron na których podsuwasz rozwiązania. Oczywiście nie wszyscy z tego skorzystają. Jako właściciel strony internetowej lub listy możesz zmieniać materiały ,uzupełniać.ulepszać

Udzielaj się na forach bierz czynny udział w dyskusjach na dany temat który znasz . Istnieją tysiące forów internetowych na których ciągle ludzie wymieniają się doświadczeniami szukają rozwiązań .

Na większość możesz zadać pytanie lub udzielić wskazówek zostawiając swój podpis kierujący na twoją stronę internetowa czy bloga. Jest to szansa dla Ciebie do reklamowania swojej witryny.

Odwiedzając te fora zostawiaj przemyślane pytania i oferuj swoją wiedzę,pozostawiając podpis masz zwiększoną szanse na odwiedzenie osób zainteresowanych danym tematem.Oczywiście, ile odwiedzin uzyskasz, zależy od tego, jaką ilość zostawiasz wpisów i podpisów na danej witrynie .

Dołącz do portali biznesowych.Portale te ułatwiają ludziom wymianę doświadczeń, dyskusje oraz reklamowanie swoich produktów i usług.

Dobrym rozwiązaniem jest wymiana ruchu. Ogłoszenia i reklamy stron, wymiana ruchu ma złą reputację, ale naprawdę działa, jeśli wiesz jak ich używać. Ładny baner oczywiście nie dużych rozmiarów umieszczony po prawej stronie rzucający się w oczy.

Dobrym rozwiązaniem jest konkurs. Ludzie kochają perspektywę wygrania jakiegoś produktu np perfum jeżeli działasz w firmie zajmującej się dystrybucja kosmetyków, np Fm. konkurs może być wielkim generatorem ruchu. Najważniejsze jest, aby wybrać miejsce, które przyciągnie ludzi z grupy docelowej.

Oczywiście nie przesadzaj i nie oferuj laptopa bo w tym wypadku zapisze się wiele postronnych osób które nie są zainteresowane twoimi produktami tylko nagrodą.

Zapiszą się wszyscy, którzy chcieliby zdobyć nowego laptopa ale nie o to chodzi. Musi być to grupa docelowa zainteresowana danym produktem.

Podpisuj wszystkie wychodzące e-mail. Za każdym razem kiedy wysyłasz wiadomość e-maila umieszczaj link do swojej witryny. Wystarczy utworzyć taki podpis raz,a będzie automatycznie dodawany do każdej wiadomości wychodzącej. W podpisie krótko wyjaśnić co zrobić by uzyskać dalsze wskazówki dodać hiperłącze do witryny na którą przekieruje zainteresowaną osobę. "
      • Gość: ula IP: *.polanka.net.pl 31.08.11, 15:45
        Witam.Przeczytałam wszystkie posty i już sama nie wiem co myśleć o tym szpitalu:(
        Byłam ostatnio tam na badaniach prenatalnych :szpital bardzo ładny,czysto ,panie w recepcji bardzo miłe i uprzejme,doktor tez nie był najgorszy:)
        Ogólnie pierwsze wrażenie wywarł na mnie super.
        Od razu zaczęłam się zastanawiać nad porodem w tej Klinice.
        Wyczytałam że poród jest bezpłatny jeśli kobieta jest ubezpieczona.
        Teraz czytam ,że cc nie do końca,Jak to jest z ta opieką po porodzie i przed?
        Czy bezpłatny jest sam poród czy razem z pobytem na oddziale??
        Planowane cc powinno być całkiem bezpłatne,jeśli pisze iż jest bezpłatne.
        W publicznym szpitalu planowane cc jest bezpłatne ,więc dlaczego w PF podczas gdy kobieta jest ubezpieczona musi ponieść jakąś opłatę.Nie do końca zrozumiane./
        Mam chore dziecko i raczej będzie wskazanie na cc,choć nie zdecydowałam jeszcze czy będzie to poród naturalny czy cc. Dlatego interesuje mnie odp jak to jest z tym pobytem i z tymi opłatami w tym szpitalu?
        Czekam na info.Pozdrawiam.
        • 31.08.11, 16:13
          @Ulo, cieszymy się że spodobało Ci się w naszym szpitalu :) I już spieszymy z odpowiedzią w celu rozwiania Twoich wątpliwości. Opieka Pacjentki po porodzie siłami natury tak jak i po cięciu cesarskim jest bezpłatna, podobnie jak wyżywienie. Jeśli jesteś ubezpieczona w NFZ to nie płacisz nic za opiekę. Opieka nad dzieckiem również jest bezpłatna. Zawsze czy to w informacji szpitala czy w Izbie przyjęć są podawana informacje że cięcie planowe jest poprzedzone konsultacją anestezjologiczną i takie są nasze zasady, natomiast cięcie po przyjęciu w trakcie porodu jest bezpłatne. Każdy Planowy dodatkowy zabieg w ciągu dnia jest związany z angażowaniem dodatkowego personelu. Planowe cięcie cesarskie jest komfortem dla pacjenta. Każda Pacjentka ma wybór i może czekać do momentu jak się rozpocznie poród, a wtedy za cięcia cesarskie z „przyjęcia” jest odpowiedzialny zespół dyżurny.
          • Gość: tek IP: *.19.165.89.osk.enformatic.pl 31.08.11, 19:27
            Czy badania dla ciężarnej, prowadzonej przez lekarza z Pro-Famili, wykonywane właśnie w tym szpitalu są płatne ? Czy szpital ma jakąś umowę z tym zakr5esie z NFZ lub inną placówką?
            • 02.09.11, 09:35
              @tek, już wyjaśniamy, nasza poradnia jest komercyjna, wobec powyższego badania są odpłatne, pełny cennik znajduje się na naszej stronie. Zaletą jest fakt, że korzystamy z usług laboratorium ALAB, które ma bardzo konkurencyjne ceny.

• Gość: ja IP: *.res.pl 06.09.11, 13:18
            @ profamilio, więc kobieta z wskazaniem do cc może czekać do momentu rozpoczęcia akcji porodowej i wtedy zgłosić się do Was???? Bez problemu zostanie przyjęta, wykonane będzie cc ( na nfz) i nikt nie będzie kręcił nosem, że tych 800 zł Wam nie dała( w sumie nie wiem za co) i że mimo wskazania do cc nie ustaliła planowego cc? Dodam, że chodzi o pacjentkę, która od początku prowadzi u Was ciąże(wizyty, usg).
            • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 13:49
              Niestety zostaliśmy zablokowani na forum, sprawę wyjaśniamy, ale by nie kazać Wam czekać na odpowiedzi piszemy jako użytkownik niezalogowany.
              W odpowiedzi na pytanie: Każda Pacjentka która trafi do nas do Izby przyjęć w trakcie porodu i
              ma wskazania do cięcia cesarskiego zabieg ten ma wykonany bez żadnych
              formalności, w przypadku wolnych miejsc na pewno będzie przyjęta. Natomiast
              planowe cięcie cesarskie jest poprzedzone konsultacją anestezjologiczną.
          • Gość: pacjentka IP: 91.196.10.* 16.09.11, 08:43
            @profamilia a jak rozwiązujecie sprawę w sytuacji gdy pacjentka umówi się na planowe cc (na które miała wskazanie medyczne), zapłaci za to cc w formie "konsultacji anestezjologicznej" ale rozwiązanie nastąpi wcześniej , przed opłaconym planowanym cc. Czy zwracacie koszty umówionego cc czyli "konsultacji anestezjologicznej"?
    • Gość: Małgorzata IP: *.mielec.mm.pl 06.09.11, 16:40
      Zamierzam rodzić w Profamili, jak dotąd jestem bardzo zadwolona z obsługi szpitala. Mam kilka pytań do reprezentanta Profamili:
      1. Czy to prawda, że szpital nie dysponuje na miejscu krwią potrzebną do transfuzji? Jaka jest procedura gdy wystąpi konieczność transfuzji krwi podczas porodu- duża utrata krwi? Czy wtedy rodzina musi oddać krew, jest sprowadzana z innego szpitala?
      2. Czy prawdą jest, że w szpitalu brak chirurga i urologa przez 24h na dobę oraz jakie jest postępowanie gdyby wystąpiła konieczność przeprowadzenia operacji, intwerwencji urologa, innego specjalisty natychmiast po porodzie/powikłania porodowe, czy pacjentka byłaby zmuszona skorzystać z usług innego szpitala?
      3. Czy w szpitalu wywołuje się poród (kroplówka z oksytocyną, itp.) gdy zgłosi się do Profamili na Izbę Przyjęć kobieta po terminie porodu w przypadku braku regularnych skurczy porodowych i przy rozwarciu na 2cm jeśli ciąża jest prowadzona przez lekarza spoza Profamili-pacjentka spoza Rzeszowa, ma ponadto wykupione znieczulenie podczas porodu? Czy niestety odsyłacie ją i prosicie czekać? Czy trzeba skierowanie od swojego lekarza na wywołanie porodu? Czy w szpitalu wywołuje się poród i stosuje potem znieczulenie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
      • Gość: pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 13:47
        Niestety zostaliśmy zablokowani na tym forum. Sprawa jest wyjaśniana i nie wiemy ile to potrwa, natomiast nie chcemy abyście Wy czekali na odpowiedzi dlatego zamieszczamy je jako użytkownik niezalogowany.
        Odpowiadając na pytania Małgorzaty:
        1. Żaden szpital w mieście nie ma swojej stacji krwiodawstwa, nie jest to już
        praktykowane od lat, tak jak pozostałe szpitale mamy podpisaną umowę z
        centralną wojewódzką stacją krwiodawstwa przy ul. Wierzbowej czyli ok. 1,5
        km od szpitala i stamtąd nasz kierowca przywozi krew w razie potrzeby. Mamy
        bardzo dobre dotychczasowe doświadczenia w tym względzie, procedury te są
        szybko wykonywane, krew była nieraz już przetaczana i od podjęcia decyzji do
        toczenia upływa niewielka ilość czasu.
        2. Nasz szpital jest placówką na dzień dzisiejszy ginekologiczno-położniczą
        i nie ma takiej potrzeby aby pracował u nas na stałe chirurg czy urolog. Na
        2000 hospitalizacji, 1400 porodów, 500 zabiegów i operacji jak dotychczas nie
        było potrzeby wzywania chirurga lub urologa, nie mniej jednak na taką
        ewentualność jesteśmy przygotowani i mamy podpisaną umowę ze specjalistami,
        którzy mogą do nas przyjechać w każdej chwili. Warto podkreślić, że wśród
        twórców szpitala jest zarówno bardzo dobry chirurg oraz specjalista urolog,
        którzy również służą swoimi kwalifikacjami w razie potrzeby. Żadna Pacjentka
        po porodzie lub cięciu cesarskim dotychczas nie była od nas odesłana do
        innego szpitala.
        3. Wywoływanie porodu oksytocyną jest procedurą rutynową i oczywiście ją
        stosujemy. Każda Pacjentka która tego wymaga (decyzja lekarza dyżurnego po
        badaniu) ma poród wywoływany według panujących standardów, jeżeli
        specjalista uzna że nie ma takiej potrzeby to Pacjentka jest odsyłana do
        domu z wyznaczonym terminem kolejnego badania.
        • Gość: pacjentka IP: 91.196.10.* 29.09.11, 13:14
          pro-familia po raz drugi proszę o odpowiedź na pytanie jak rozwiązujecie sprawę w sytuacji gdy pacjentka umówi się na planowe cc (na które ma wskazanie medyczne), zapłaci za to cc w formie "konsultacji anestezjologicznej" ale rozwiązanie nastąpi wcześniej , przed opłaconym planowanym cc. Czy zwracacie koszty umówionego cc?
          • Gość: nut IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.11, 09:11
            a ja mam jeszcze pytanie dot. konsultacji anestezjologa. czy jeśli po wykonaniu badań (przed porodem) okaże się, że znieczulenie zzo jest niewskazane/niemożliwe, to czy zwracana jest chociaż część pieniędzy czy wszystko przepada?
          • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.11, 09:47
            W przypadku gdy pacjentka trafi w trybie nagłym koszt konsultacji jest zwracany.
    • Gość: gagazela IP: *.pool.mediaWays.net 31.10.11, 01:25
      Łomatko
      Po co pytacie w kółko o logikę tego opłacania "porady anestezjologicznej"? Sami wiecie dokładnie, że taka porada konieczna nie jest.
      Jak pacjentka chce mieć komfort, że na pewno tego i tego dnia bedzie miała cc i ono na pewno bedzie wykonane, a nie nagle lekarz zdecyduje, ze jednak siłami natury bedzie lepiej - to odbębnia cały program i to jest płatne.
      A jak przyjdzie z bólami i będzie trzeba zrobic cc - to przeciez nie dadzą jej umrzeć, zoperują.
      A może się tez zdarzyć, że dziecko już będzie w kanale i nikt cc nie bedzie robił

Ja to tak rozumiem.
      • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.11, 14:26
        Stwierdzenie, że nie damy nikomu umrzeć jest zbędne, bo tak oczywiste.
        Przed planowanymi cięciami cesarskimi i znieczuleniami zewnątrzoponowymi porodu powinna być wykonana konsultacja anestezjologiczna w trosce o zdrowie mamy jak i dziecka. Nie jest niezbędne wcześniejsze zgłaszanie chęci znieczulenia.
        Nie odmawiamy Pacjentkom możliwości skorzystania ze znieczulenia, nawet jeśli podejmują one decyzję w czasie porodu więc możliwe jest odbycie pilnej konsultacji, za którą wystawiany jest przez przychodnie paragon fiskalny ale Wszystkie Panie muszą być świadome, że będą musiały zaczekać na wynik badań laboratoryjnych, a w niektórych przypadkach , jeśli uzyskane wyniki będą nieprawidłowe nie będą mogły być znieczulone.
        • Gość: mama IP: 91.196.10.* 06.11.11, 16:35
          profamilio - piszecie, że w przypadku trafienia do szpitala przed ustalonym, opłaconym cc ze wskazania zwracacie koszt "konsultacji anestezjologicznej" (800zł)...dziwna sprawa...ja trafiłam do was na oddział przed umówionym cc z skurczami porodowymi...i do tej pory nikt mi nie zaproponował zwrotu pieniążków...ja sama się o to też nie pytałam, bo dopiero teraz z forum się dowiaduję, że tak to działa/że są zwroty. Proszę o wytłumaczenie tej sytuacji...
          • Gość: pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.11, 13:54
            Sytuacja, która zaistniała niestety wyniknęła z niedoinformowania, serdecznie za nią przepraszamy! Prosimy Panią o zgłoszenie się do sekretariatu oddziału ginekologii szpitala Pro-Familia wraz z wypisem ze szpitala, tam na pewno uda się rozwiązać ten problem.
            • 07.12.11, 12:58
              ach te ochy i achy..pusty smiech mnie bierze...zapytajcie dziewczyn ktore musza placic za wszystko...przeciez ten szpitalik powstal tylko po to zeby zarabiac pieniadze i nie ludzcie sie ze jest inaczej...a kto niby tam pracuje ?/Ci ktorzy musieli odejsc z roznych przyczyn ze szpitali
              • Gość: Pro-Familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.11, 16:10
                @marcelina30-2 możesz napisać dokładnie o co masz na myśli?. Dodatkowe usługi rzeczywiście są płatnie, jednak Szpital Pro-Familia ma podpisaną umowę z NFZ, dlatego ubezpieczone pacjentki nie płacą za poród. Cały czas pracujemy nad jeszcze lepszą opieką nad naszymi pacjentami, każde konstruktywne uwagi są dla nas bardzo cenne.
    • Gość: wonka IP: *.prz.rzeszow.pl 16.11.11, 09:16
      Dzień dobry,
      Rozważałam poród w Profamili, ale zastanawiam się nad pewnymi ewentualnościami. Co dzieje się z dzieckiem jeśli np. musi pozostać w szpitalu z powodu ,,żółtaczki'', czy zostaje jeszcze kilka dni w Profamilii (odpłatnie?) czy radź sobie rodzicu sam i zawieź dziecko np. do szpitala na górkę. Czy dzieci mają również wykonywane nieodpłatnie przesiewowe badanie słuchu i czy są szczepione po porodzie? Co dzieje się jeśli stan dziecka np. budzi podejrzenia i powinno być skonsultowane ze specjalistą z konkretnej specjalności. Z własnego doświadczenia wiem, że na np. na lwowskiej przychodzi kardiolog dziecięcy i bada dziecko gdy wysłuchane są szmery. Wiem, że opisuję sporadyczne sytuacje, ale takie też się zdarzają. Czy ktoś się orientuje jakie są wtedy procedury w Profamilii?
      • Gość: pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.11, 10:45
        Wonka:

Dziecko po porodzie zostaje w szpitalu tyle dni, ile wskaże lekarz prowadzący bez dodatkowej opłaty. Jeśli zachodzi potrzeba dłuższej hospitalizacji np. w przypadku żółtaczki oczywiście dziecko pozostaje w szpitalu, nie wiążą się z tym żadne dodatkowe opłaty.

Dzieci szczepione są wg obecnie zatwierdzonego kalendarza szczepień również bez dodatkowych kosztów ze strony rodziców. W książeczce zdrowia dziecka są oczywiście umieszczone wszystkie informacje.

Badanie słuchu jest rutynowym i obowiązkowym badaniem w każdym Szpitalu, więc oczywiście jest wykonywane w ramach zwykłego pobytu.

Nasz oddział neonatologii jest oddziałem III stopnia referencji więc hospitalizuje najcięższe przypadki, mamy umowy z lekarzami z zakresu ortopedii, chirurgii dziecięcej ,czy kardiologii jeżeli jest taka konieczność to urodzone dzieci są konsultowane.
    • Gość: wonka IP: *.prz.rzeszow.pl 17.11.11, 11:20
      Dziękuję bardzo za szczegółową odpowiedź, rozwiała moje wątpliwości. Miałabym jeszcze jedno pytanie, właściwie mogłabym zadać je na wizycie lekarskiej, bo chodzę do Profamili, ale skoro jestem już na forum to może zadam teraz, bo odpowiedź może przydać się też innym. Chodzi mi o to co tak właściwie oznacza ''poród w toku'', bo takie porody są jak rozumiem refundowane. Np. ostatnim razem zaczęły odchodzić mi wody tydzień przed terminem, zero skurczów, zero rozwarcia, pojechałam na lwowską i mnie już zatrzymali, próbowali wywoływać oksytocyną ale z marnym skutkiem więc skończyło się na cesarce, bo i tak dziecko się źle ułożyło. Gdyby taka sama sytuacja miałaby mi się powtórzyć tym razem to czy samo odejście wód to byłby już poród w toku (bez skurczów i rozwarcia)?Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
      • Gość: Szpital Profamilia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.11, 10:02
        Pęknięcie pęcherza i odejście wód płodowych następuje podczas II fazy porodu, zazwyczaj ma to miejsce w szpitalu. Bywają jednak sytuacje, w których odejście wód płodowych oznacza, że poród się zbliża.
        Po odejściu wód, kobieta zostaje w szpitalu by móc kontrolować postęp porodu i kontrolować stan płodu (tętno płodu). Pęknięcie pęcherza płodowego oznacza z definicji oznacza początek porodu, taka pacjentka musi być hospitalizowana i nie ponosi kosztów pobytu w szpitalu.
    • Gość: zuzka IP: *.tktelekom.pl 22.11.11, 23:25
      Proszę o informację czy i jak często kobiety są odsyłane z Izby Przyjęć do innego szpitala (np z pwodu braku miejsc).
      Dodam, że mam lekarza prowadzącego spoza Pro Familii.
      • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.11, 09:56
        Staramy się aby takie sytuacje miały miejsce jak najrzadziej.
        Jednak niestety czasem dla bezpieczeństwa i wygody pacjentki odsyłamy ją do innego szpitala. Takie sytuacje są jednak bardzo rzadkie, zdarzają się średnio 2-3 razy w miesiącu.

• Gość: julia IP: *.polanka.net.pl 27.11.11, 11:34
          Witam.Do porodu mam jeszcze ok 3 miesiące ale już myślę o wyborze szpitala.Jestem z Krosna,jednak nie mam zamiaru tu rodzić.Porażka.
          Rozważam poród u Was w Pro familii .
          Jeszcze nie wiem dokładnie jakiego typu będzie to poród.Czy SN czy CC.Cały czas rozważam tą decyzje aczkolwiek wolałabym SN.
          Proszę powiedzieć mi czy na poród SN potrzeba się wcześniej zgłosić do Was,czy po prostu przyjechać gdy zacznie się akcja porodowa tzn skurcze ,odejście wód.?
          Czy na 100% zostanę przyjęta .?Czy na poród rodzinny jest wymóg "szkoły rodzenia"?
          To mój 4 poród (nie mam szkoły rodzenia),raz mąż był przy porodzie.
          Już wyczytałam że opieka nad noworodkiem jest dobra i specjalistyczna w razie potrzeby.
          Czy mając dziecko z MPDZ (tak jest w moim przypadku),jest u Was wskazaniem do CC??\
          Oczywiście refundowanego przez NFZ?
          Proszę odpowiedzieć mi na te pytania/
          Dodam iż robiłam u Was badania prenatalne ,które wykonał dr.Cebulak.Czy on jest przy porodach?
          Pozdrawiam i zcekam na info
          • Gość: Tuna IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.11, 18:55
            Zawsze jest jakiś lekarz dyżurny, ale trudno wymagać, by był to ten konkretny (bo ma wiele pacjentek i musiałby zamieszkać w szpitalu by odbierać wszystkie porody swoich pacjentek). Jeśli poród przebiega prawidłowo to najważniejsza jest obecność dobrej położnej :). Po drugie P-F to szpital komercyjny i nie sądzę, by przyjmował wszystkie pacjentki które wcześniej tu nie chodziły, bo brakło by im miejsc dla tych, które co m-c, co 2-3tygodnie płacą za wizytę 150PLN.I to one mają pierwszeństwo. Ja chodzę, płacę, chcę mieć komfort porodu na sali tylko z mężem a nie stękającymi innymi za parawanikiem. I wiem, że przyjeżdżają tu nie dziewczyny też z Krosna, Jasła, Jarosławia na wizytę.
          • Gość: pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.11, 11:48
            Każda rodząca jest przyjęta, gdy tylko są miejsca na oddziale. Gdy ich brakuje, priorytetem są panie, które chodzą do naszej przychodni.
            Nie mamy wymogu szkoły rodzenia dla porodów rodzinnych, mąż może być przy Pani obecny.
            Poród jest refundowany przez NFZ.
            Dr Cebulak jest przy porodach na swoich dyżurach, podczas swojej pracy.
            • Gość: Julia IP: *.polanka.net.pl 06.12.11, 14:07
              Dziękuje za odpowiedz:)
              W takim razie najlepszym wyjściem będzie gdy tylko zaczną się skurcze ,przedzwonić do szpitala czy są miejsca?:)Troszkę się niepokoje czy zdążę dojechać z Krosna ale nie wyobrażam sobie porodu w Krośnie:(

• Gość: Pro-Familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.11, 16:11
                @Julia, porodu w 100% nie można zaplanować, ale jest wiele przesłanek które świadczą o początku akcji porodowej (np. odejście wód płodowych). Zważ na swój instynkt, jeśli będziesz
                przeczuwała że zaczniesz rodzić po prostu przyjeżdżaj.
              • Gość: pacjentka IP: *.rzeszow.mm.pl 17.07.12, 16:09
                W życiu nie myślałam, że wystawię taką opinię, no ale... Ogólnie jeśli miałabym rodzić jeszcze raz, to na dzień dzisiejszy wybrałabym Profamilie, chyba, że troche się zmieni w szpitalach w Rz. a to dlatego, że nie zwlekaja z cesarką jeśli zachodzi konieczność, wizyty są od 07-22, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ po cc niezbędna była mi pomoc męża oraz nie ukrywajmy standard jest bdb, a przebywałam równo tydz.w szpitalu więc chociaż nie w jakimś obskórnym miejscu. Ale tyle pozytywów. No może poza moją panią dr.prowadząca, była wporządku i położne pierwszego dnia po porodzie. Minusy:
                1. ponoć jest opieka psychologa-nie widziałam jej na oczy, a wywoływano mi poród 5 dni a potem jeszcze 3 dni leżałam po cc i nikt sie u mnie nie pojawił
                2. tragiczna pani anestezjolog!! jedna wielka pomyłka. przyszłam na salę operacyjną z ogromnymi bólami, z pierwszym porodem, nie miałam rozwarcia więc zarządzono cesarkę, a ta na mnie krzyczy, że nie wspólpracuję, że źle się wyginam do wkłucia. Na litość boską, na ile dawałam rady na tyle wyginałam kręgosłup. A Ci mnie wciskają w podłogę, potem jeszcze nabija sie ze mnie do reszty personelu, że nie mam znieczulonych rąk, żebym je wyprostowała i robi miny i wzyda nade mna a reszta się śmieje. To jest rodzenie po ludzku??? Nie wiem jak się ta pseudo doktor nazywa, ale jest blondynką około 40 letnią.
                3. na każdych drzwiach jest napisane, że tylko jedna osoba u pacjentki może przebywać na sali, a u jednej z pacjentek z mojej sali przewalali się wręcz gapowicze. Tak się z nimi czułam, bo ja ledwo chodze, leje się ze mnie krew, jestem w bardzo złym stanie i fiz.i psych. a oni siedzą sobie i patrzą na to wszystko a pielegniarki nic...
                4. przelidnienie na salach, teoretycznie większośc sal 2 osobowych, ale tak naprawdę le miejsca tyle pacjentek
                5. żadnego zainteresowania ze str. położnych po pierwszych 12 godzinach. Co z tego, że mają ułatwiające egzystencję łóżka regulowane na pilota skoro nikt nie powiedziłą jak ich tak naprawdę używać, że miały sens, a nie tylko obniżać i regulować oparcie
                6. Chciałam skorzystać z porady położnej laktacyjnej-nie doczekałam się, z porady dietetyka odnośnie żywienia podczas laktacji- nie doczekałam się, ponieważ była ogólna pogadanka o której nikt wcześniej nie informował ale upierali się , że wiadomości wisiały w salach.
                7.chciałam napisać opinię pacjenta0 ponoć nie było akurat formularzy.
                Ogólnie może wcześniej szpital pilnował jakości usług, ale teraz zdecydowanie przeważa ilość na jakość. Jak dla mnie ocena zdecydowanie maksymalnie - dostateczna, niestety... Bo miałam dużo większe nadzieje, zwłaszcza, że chodziliśmy tam na szkołę rodzenia i z opowieści Pań położnych miało to inaczej wyglądać.
                • Gość: wiki IP: *.smevpn.tpnet.pl 01.10.12, 15:48
                  Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyrażeniem opini na temat tego "szpitala" - to nie jest szpital tylko firma zarabiająca na porodach i na innych usługach medycznych. Dla nich liczy się tylko pieniądz, zysk niż życie ludzkie. Niestety miałam "przyjemność" przekonać się o tym. W tym pseudo szpitalu zabili mi dziecko!!! Dwóch lekarzy popełniło błąd i straciłam mój największy skarb. Narazie sprawa jest w toku, więc nie mogę opisać szczegółów ale być może już niedługo wszyscy się o tym dowiedzą poprzez media i może więcej dzieci nie zapłaci tak wysokiej ceny za ten niby luksus. Wszystkim odradzam i żałuję za moją naiwność - sądziłam, że w prywatnym szpitalu ja i moje dziecko będziemy miały opiekę na wysokim poziomie.... No to miałyśmy.... z tym że moje dziecko jest na cmetarzu a ja do dzisiaj borykam się z traumą i depresją... Porażka !!!!
            • Gość: Magda IP: *.171.13.114.static.cdpnetia.pl 04.08.12, 15:56
              ZDECYDOWANIE ODRADZAM DR. CEBULAKA! NIE MIŁY. WRĘCZ CHAMSKI I NIE DELIKATNY CZŁOWIEK. IGNORUJE LUDZI.
              • 05.08.12, 09:39
                chodziłam do dr Cebulaka i mogę powiedzieć że jest troszkę niedelikatny ale to nie zmienia faktu że jest dobrym ginekologiem urodziłam córke wszystko co mi powiedział to było na miejscu zna się obliczył termin porodu co do dnia ,następną ciąże gdy będzie to też wybiorę się do niego,no ale każdy ma inne zdanie
          • 07.11.12, 16:10
            Czytajac te opinie nie moge sie nadziwic ile nienawisci jest w ludziach. Pytanie jest o opinie o szpitalu wiec jak mozna sie wypowiadac skoro sie tam nie rodzilo???? a wiekszosc tych opini własnie taka jest..... BEZWARTOŚCIOWA.
            Otóż moja siostrawłasnie rodzila tam 2 tygodnie temu a ja zamierzam w styczniu.
            CYTUJĄC SIOSTRĘ:
            " Jest to najwspanialszy szpital w Rzeszowie, trzeba zaufać położnym i wszystko bedzie super. pomijajac świetne warunki sanitarne genialne jest to ze nie rodzi sie w salach wieloosobowych , znieczulenie dostaje sie bez problemu ZA DARMO!!!!!!!!! gdyz szpital ma podpisana umowe z NFZ"
            Nie warto sluchac opinie którzy nie mieli stycznosci z Pro Familia tylko rozsiewaja jakies głupie plotki. Ja nawet nie biore innego szpitala pod uwage
        • 27.11.11, 11:57
          Witam , jestem w 38 tyg ciazy, dostalam juz skierowanie do was, , dodam ze jestem z sanoka, czy w razie rozpoczecia akcji porodowej , mogę zostać odprawiona z kwitkiem z Izby Przyjęć i skierowana do innego szpitala.
          Chcialam rownież dowiedzieć się na jakie znieczulenie można liczyć w trakcie porodu ( Gaz, TEns, itp.) czy zel Dianatal trzeba mieć swoj czy szpital dysponuje jakimiś zapasami.
          • Gość: pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.11, 11:46
            Jeżeli tylko są miejsca, to każda pacjentka zostaje przyjęta na oddział. Ilość miejsc w szpitalu jest ograniczona. Czasem dla bezpieczeństwa matki i dziecka zmuszeni jesteśmy przekierować pacjentkę do innego szpitala. Takie sytuacje są rzadkie, ale niestety mają miejsce.
            Żel Dianatal jest do dyspozycji na oddziale, nie ma potrzeby przynoszenia swojego. Natomiast jeśli chodzi o znieczulenie, stosujemy rutynowo znieczulenie zewnątrzoponowe, tens jest dostępny również w naszym sklepie przyszpitalnym.
            • Gość: Alinoe IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 05.12.11, 10:20
              Czy w Pro-familii nacinanie krocza wykonuje się rutynowo? W innych miastach tylko przy trudniejszych porodach wykonuje się nacięcie, w Rzeszowie i okolicach niestety jest to nadal standard.
              • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.11, 12:31
                Krocze jest nacinane gdy jest tylko konieczność, jeżeli jest groźba pęknięcia krocza, lub gdy końcowa faza porodu przedłuża się. Jeżeli pacjentka nie wyrazi zgody przy przyjęciu odnotuje w dokumentacji, że bierze odpowiedzialność z ewentualnymi powikłaniami związanymi z nie nacięciem krocza to oczywiście nikt nie będzie tego robił.
                • Gość: Alinoe IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.12.11, 11:18
                  Dziękuję za odpowiedź :)
                • Gość: lunia123 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.12.11, 13:09
                  Pro-famila. Miło, że można podpyptac "Was" na forum. Mam kilka pytań:

1. Jak wygląda kwestia ustalenia wskazań do cc. czy takie wskazanie ma mi wypisac mój lekarz prowadzący czy to w PF lekarz kwalifikuje. Jesli w PF to jak to sie odbywa i gdzie sie mam zgłosić.

2. Jak wygląda kwestii ew. opłat dodatkowych w przypadku porodu u Państwa. Chodzi mi np. o długość pobytu u Państwa na oddziale np. w przypadku komplikacji po cc?

3. W jakich przypadkach PF nalicza opłaty tzw. hotelowe za pobyt matki/dziecka w szpitalu?

4. czy jeśli ciąża jest powikłana np. cukrzycą lub innymi dolegliwościami to są jakieś opłaty czy dodatkowe procedury, o których trzeba wiedzieć?

5. kto ustala termin planowanego cc? Lekarz u Państwa (jeśli tak to gdzie trzeba się zgłosić i kiedy) czy mój lekarz prowadzący?

6. Proszę o wyjaśnienie wątpliwości pojawiających się na innych forach, iż w razie problemów zdrowotnych dziecka, noworodki z PF są przewożone do innych szpitali?

będę wdzięczna za wyczerpujące odpowiedzi u samego źródła :)
                  • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.11, 12:36
                    @lunia123, poniżej przestawiamy odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie.

Ad.1
                    Do cięcia cesarskiego kwalifikuje lekarz przyjmujący na izbie przyjęć jeżeli są ewidentne wskazania lub lekarz opiekujący się salą porodową w danym momencie.

Ad. 2
                    Opieka pacjentki po zabiegu, po cięciu cesarskim itd. jest bezpłatna, podobnie jak wyżywienie. Jeśli Pacjentka jest ubezpieczona w NFZ to nie płaci za opiekę. Opieka nad dzieckiem również jest bezpłatna. Nie ma żadnych dodatkowych opłat, na które pacjentka musi się nastawić.

Ad. 3
                    PF nalicza opłaty w sytuacji kiedy NFZ nie płaci za pobyt matki tzn. wtedy kiedy pobyt dziecka jest bardzo długi, a matka może być wypisana. W praktyce ten termin to 2 tygodnie po porodzie, jeżeli dziecko musi nadal leżeć w oddziale to wtedy matka płaci 100pln/dobę, staje się klientem hotelowym, jeżeli oczywiście w danym momencie są miejsca na Oddziale.

Ad. 4
                    Patologia ciąży jest zakontraktowana z NFZ, jeżeli lekarz dyżurny uzna, że Pacjentka powinna być hospitalizowana to Pacjentka zostanie przyjęta na Oddział i nie będzie ponosić
                    dodatkowych opłat.

Ad. 5
                    Termin planowego cięcia jest ustalany przez któregoś z naszych lekarzy, proszę się udać na końcową wizytę do naszego lekarza.

Ad. 6
                    Nasz oddział neonatologii jest oddziałem III stopnia referencji, w praktyce oznacza to, że hospitalizuje najcięższe przypadki. Mamy umowy z lekarzami z zakresu ortopedii, chirurgii
                    dziecięcej, czy kardiologii jeżeli jest taka konieczność to urodzone dzieci są konsultowane. Urodziło się dotychczas 2000 dzieci, przewiezionych do innego szpitala było 4dzieci, natomiast przyjętych dzieci do Profamilii z innych szpitali było ponad 100 ( dane oficjalnie dostępnie w NFZ).
                    • Gość: lunia123 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.12.11, 14:17
                      Bardzo dziękuję za wyczerpujące info.
                    • Gość: gosiaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.12, 19:19
                      Witam, to mam jedno pytanie, chodzę na wizyty do dr. S.Kluz od początku ciąży-jednak do jej prywatnego gabinetu nie do szpitala. pani dr. mnie wciąż zapewnia, ze nie muszę się martwic o przyjecie mnie do szpitala, jednak jeśli nie będę - ( jak to piszecie, waszą klientką) to może powinnam uczęszczać do szpitala na wizyty w szczególności ze na pewno będę umawiać się na poradę anest.Bardzo proszę o odpowiedź, bo oczywiście przez tel. pani w recepcji poinformowała mnie ze nie ma to znaczenia, ale wiem ze są miejsca na porodówce ogólne i dla waszych pacjentek- dla tego piszę- czy jestem waszą pacjentka czy nie??
                      • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.12, 09:31
                        Gosiu, z tego co piszesz wynika, że jesteś prywatną pacjentką dr Kluz, a nie pacjentką szpitala Profamilia. Jednak możemy Cię zapewnić, że jeśli tylko będą miejsca to na pewno zostaniesz przyjęta - tym bardziej, jeśli będzie istniało jakiekolwiek zagrożenie zdrowia lub życia Twojego lub Twojego dziecka.
                        • Gość: gosiaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.12, 17:53
                          Dziekuje za odp. :)
                          Juz zapisałam sie do p. Dr tylko do was:) do profamili. aby tam dalej kontynuować
                          ciążę, mam nadzieje ze to nie za późno- koniec 6 miesiąca.
                          Mam w zwiazku z tym jeszcze jedno pytanie, od 1,5 miesiaca pani dr.
                          zaleca u mnie cc- w zwiazku z dużymi bólami kręgosłupa, jednak na razie
                          nikt nie chce z ortopedów itd. wypisać-brać na siebie takie odp.
                          Czy bez takiego wypisu, mogę umówić sie na cc na konkretny termin oczywiście
                          po konstualcji anest. Dziękuję za odp.
                        • Gość: gosiaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 15:59
                          Dziekuje za odp. :)
                          Juz zapisałam sie do p. Dr tylko do was:) do profamili. aby tam dalej kontynuować
                          ciążę, mam nadzieje ze to nie za późno- koniec 6 miesiąca.
                          Mam w zwiazku z tym jeszcze jedno pytanie, od 1,5 miesiaca pani dr.
                          zaleca u mnie cc- w zwiazku z dużymi bólami kręgosłupa, jednak na razie
                          nikt nie chce z ortopedów itd. wypisać-brać na siebie takie odp.
                          Czy bez takiego wypisu, mogę umówić sie na cc na konkretny termin oczywiście
                          po konstualcji anest. Dziękuję za odp.
                          • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 12:04
                            Do cięcia cesarskie kwalifikuje lekarz przyjmujący na izbie przyjęć jeżeli są ewidentne wskazania lub lekarz opiekujący się salą porodową w danym momencie.
                • Gość: Julia IP: *.polanka.net.pl 14.12.11, 19:42
                  Jeszcze jedno pytanie mam:)
                  Czy do Waszego szpitala potrzebne będzie mi skierowanie?
                  Chodzi mi o poród.Jestem z Krosna.
                  • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.11, 13:29
                    Nie potrzebne jest skierowanie.
                    Szpital działa jak wszystkie szpitale refundowane przez NFZ, gdy przyjeżdża pacjentka z rozpoczęta akcją porodową przyjmujemy ją na oddział.
                    W przypadku wskazań, do cięcia cesarskie kwalifikuje lekarz przyjmujący na izbie przyjęć jeżeli są ewidentne wskazania lub lekarz opiekujący się salą porodową w danym momencie.
                    Termin planowego cięcia jest ustalany przez któregoś z naszych lekarzy, w takim przypadku proszę się udać na końcową wizytę do naszego lekarza.
                    • Gość: lunia123 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.12.11, 13:51
                      Pro Familia. A jak wygląda kwestia waszego kontraktu z NFZ na 2012 rok. czy coś wiadomo. Jest już polowa grudnia i brak w tej kwestii info z Waszej strony. A miało być wiadomo na przełomie listopada i grudnia.
                      • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 11:08
                        W przyszłym roku nasza klinika będzie świadczyć bezpłatne usługi w ramach ubezpieczenia NFZ z zakresu patologii ciąży, położnictwa, ginekologii, chirurgii i urologii.
                        • Gość: lunia123 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.12.11, 17:32
                          PF - To supeer. A neonatologia też? Bo nie wiem czy neonatologia mieści się w wymienionych zakresach. Chodzi mi o opiekę nad noworodkami z problemami. Czy będzie tak jak do tej pory? Z góry dzięki.
                • 14.01.12, 14:51

Jak wygląda stan pacjentek na porodówce ?Obawiam się ,iż jak zacznie sie akcja porodowa u mnie i wyjadę do Was do Rzeszowa to możliwe iż nie będzie miejsc i co wtedy????
                  Jak wygląda statystyka narodzin w Waszym szpitalu?
                  Ile trwa pobyt po porodzie na oddziale nim zostanie maleństwo wypisane do domu?
                  Słyszałam że u nas w Krośnie to już po 24 godzinach wypuszczają.
                  Nie wiem czy to mądre:(no ale jak jest u Was.
                  • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 12:01
                    Szpital ma ograniczoną ilość miejsc. W przypadku przepełnienia dla zdrowia matki i dziecka jesteśmy czasem zmuszeni odesłać je do innego szpitala. Taka sytuacja jest bardzo rzadka, zdarza się średnio 2 – 3 razy w miesiącu. Jeśli jedzie Pani z daleka, prosimy o bieżący kontakt z Izbą przyjęć Tel. 17 773 57 03

Dziecko po porodzie zostaje w szpitalu tyle dni, ile wskaże lekarz. Z reguły jeśli wszystko przebiega bez dodatkowych komplikacji, matka i dziecko są wypisywane ze szpitala po 2 – 3 dobach.
                • Gość: * IP: *.cdma.centertel.pl 04.03.12, 11:54
                  Mam pytanie odnośnie usg połowkowego 3d. Czy zapis takiego usg pacjentka otrzymuje na płycie dvd?
                  • Gość: Pro-Familia IP: *.dynamic.mm.pl 05.03.12, 11:13
                    Każda pacjentka w Pro-Familii dostaje zapis usg połówkowego 3d na płycie dvd.
                • Gość: zaba IP: *.171.46.194.static.crowley.pl 13.04.12, 10:06
                  Chciałam się zapytać czy w pro familii KTG i posiew na paciorkowce są dodatkowo platne podczas wizyty?
                  • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 18.04.12, 19:40
                    Ktg jest wykonywane bezpłatnie na izbie przyjęć. Natomiast gbs jest badaniem płatnym, wykonywanym w laboratorium (25 zł).
              • Gość: pacjętka IP: *.150.181.211.fenomenalny.net 10.02.12, 15:11
                witam, mam pytanie mój lekarz w przychodni dał mi skierowanie na badanie na paciorkowce w Pro Familii, wynik ujemny co również zaznaczył w karcie, czy rodząc u Państwa muszę mieć oryginał badania skoro zostało ono wykonane u Państwa?
        • 30.11.11, 08:04
          Witam , jestem w 38 tyg ciazy, dostalam juz skierowanie do was, , dodam ze jestem z sanoka, czy w razie rozpoczecia akcji porodowej , mogę zostać odprawiona z kwitkiem z Izby Przyjęć i skierowana do innego szpitala.
          Chcialam rownież dowiedzieć się na jakie znieczulenie można liczyć w trakcie porodu ( Gaz, TEns, itp.) czy zel Dianatal trzeba mieć swoj czy szpital dysponuje jakimiś zapasami.
          • Gość: nut IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.11, 19:36
            hej, ja rodziłam z Dianatalem - musiałam kupić swój. W I fazie zużyto tylko 1 strzykawkę i po porodzie położna spytała się mnie, czy chcę drugą zabrać na następny poród (ważna do 2015 r) czy mogłaby ją zostawić gdyby któraś z rodzących chciała skorzystać. Stwierdziłam, że z nic mi ze strzykawki tylko na I fazę więc zostawiłam.
            Gazu tam nie ma, jest tylko na Szopena.
            Tens chyba też nie, chociaż o to nie pytałam, ale nikt mi nie proponował jak męczyłam się z krzyżowymi.
            • Gość: renata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.11, 10:22
              a ten Dianatal to daje jakieś skutki? ja się wybieram na Szopena ale idę całkiem w ciemno:(
              • Gość: nut IP: *.adsl.inetia.pl 01.12.11, 17:31
                szczerze to wydaje mi się, że żadnych... 50 min fazy parcia i nacięte krocze
                • 02.12.11, 10:41
                  a jak oceniasz opiekę, stosunek położnych, lekarzy itp.
    • 05.12.11, 16:05
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych dziewczyn jak i do samego szpitala: jestem w pierwszej ciąży i jak wiadomo mam wiele obaw. Bardzo podoba mi sie szpital Pro Familia - na cos takiego czekałam - w koncu XXI w. Zapisałam sie już do lekarza pracującego w pro famili, jednak jest jedno ale. Do szpitala mam ok. 80 km i niektórzy twierdzą, że takie wyjazdy na wizyty nie maja sensu, że jest to za daleko. Nie chce oszczędzać na swoim zdrowiu. Co Wy o tym sądzicie. A może któraś z Was też pokonuje dłuzsze trasy, aby czuć sie komfortowo?
      • Gość: emilia IP: *.171.13.114.static.crowley.pl 06.12.11, 22:08
        Ja leżałam na sali poporodowej z kobiet która miała do pro familii ponad 140 km i z tego co wiem to na jakies wizyty już wcześniej przyjeżdżała, ale nie wiem jak często.

Z początku ciąży to lekarza odwiedza się raz w miesiącu i to raczej żaden problem dojechać 80 km. Gorzej będzie pod koniec gdy wizyty będą np. co tydzień i może dobrze by było mieć też jakiegoś awaryjnego lekarza bliżej.
      • Gość: Ona IP: *.opera-mini.net 15.12.11, 22:26
        Witam wszystkich,
        którego ginekologa z ProFamilia polecacie?
        Pozdrawiam,
        Anna
    • Gość: mama z Rzeszowa IP: *.189.221.108.skyware.pl 20.12.11, 12:54
      Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i ponieważ jestem już po porodzie - w szpitalu Profamilia - chciałabym dodać moją opinię. To był mój drugi poród, pierwsze dziecko rodziłam jakiś czas temu w innym rzeszowskim szpitalu (cesarskie cięcie). Moją drugą ciążę prowadził lekarz z przychodni Profamilia (lekarze przyjmują tylko prywatnie). Do szpitala miałam skierowanie. Pojechałam z rozpoczętą akcją porodową i zostałam bez problemu przyjęta. Lekarz dyżurujący ocenił, że konieczne jest cc ze względu na możliwość rozejścia się blizny. Operacja była bezpłatna, nie poniosłam też żadnych innych kosztów związanych z pobytem w szpitalu (3 doby). Szpital zapewnia ubranka i pieluszki jednorazowe dla dziecka. Opieka w szpitalu jest rewelacyjna. Wszyscy pracownicy mili, uprzejmi, zainteresowani, gotowi służyć pomocą w każdej chwili. Tak samo traktowani byli członkowie mojej rodziny. Szpital urządzony po 'domowemu', zamiast białych ścian i zielonych płytek są śliczne, przytulne pokoje, łazienki, wystrój w środku jest przepiękny, co naprawdę poprawia samopoczucie i zmniejsza stres związany z pobytem w szpitalu. Spodobało mi się, że w każdym momencie bez żadnych pytań z mojej strony otrzymywałam pełną informację o stanie zdrowia moim, dziecka, wynikach badań itd., przy wypisie dostałam teczkę zawierającą zalecenia dotyczące noworodka, karmienia piersią, pielęgnacji blizny pooperacyjnej itd. informacje, które mogą być potrzebne w pierwszych tygodniach po porodzie. Jestem w 100% zadowolona ze szpitala. Ponieważ mam porównanie ze swoim pierwszym porodem i wiem jakie doświadczenia w innych szpitalach miały moje koleżanki, mogę z całą pewnością napisać, że warunki pobytu w szpitalu Profamilia są nieporównywalnie lepsze niż gdziekolwiek indziej w Rzeszowie. Moim zdaniem warto by było nawet zapłacić te kilkaset złotych, o których mowa na forum, ponieważ urodzenie dziecka jest wyjątkowym momentem w życiu i warto zapewnić sobie i dziecku spokój i komfort w tych pierwszych trudnych chwilach.
      • Gość: po cc IP: *.adsl.inetia.pl 07.08.12, 10:39
        bardzo proszę o odpowiedź, czy jak dwa lata temu poród zakończył się cesarskim cięciem (brak postępu porodu) to teraz jest to wskazanie do drugiego cc?
        • 07.08.12, 18:54
          przeważnie to gdy jest pierwsze cc to drugie też ale to zależy od prowadzonej ciąży,ułożenie płodu i inne powody.Myślę że to zależy od lekarza i czy pani by chciała rodzić naturalnie; pozdrawiam
        • 19.09.12, 10:26
          Byłam w podobnej sytuacji. Tak, jest to wskazanie, ale można jeszcze próbować urodzić naturalnie. Ale to ocenia lekarz prowadzacy. Ja bardzo chciałam drugie dziecko urodzić siłami natury, ale niestety, nie udało mi się. Brak rozwarcia przy długotrwałych, silnych, regularnych skurczach i to po odejściu wód. Mi się nie udało, ale Tobie może sie udać :) Życzę powodzenia :)
          P.S. Teraz urodziłam trzecie - też przez cc. Przy trzecim to już nikt się nie podejmie rodzić inaczej. Każda kolejna cesarka jest trudniejsza, dłużej sie dochodzi do siebie, bardziej wszystko boli - poza tym przy cc istnieje duża możliwość pojawienia się endometriozy. Tak jak u mnie - nikomu tego paskudztwa nie życzę, bo jest straszne.
    • Gość: moje zdanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 15:42
      Przeczytałam ten wątek i jestem troche przerażona. Dziewczyny zwariowały na punkcie Pro-Famili, tylko nie wiem czy słusznie. Rodziłam 2 lata temu pierwsze dziecko w Łańcucie, odeszły mi wody, pojechałam do szpitala i za 2 godziny dziecko było na świecie. Nie wyobrażam sobie jechać 140 km, ja bym chyba nie dojechała. W szpitalu nie dałam nic nikomu, zarówno położne jak i lekarz przy porodzie mili, pomocni, nikt na mnie nie warczał. Tak samo opieka po, pielęgniarki chętnie pomagały przy dziecku, pociaszały, uczyły. Pieluszki, ubranka dal dziecka dają. Do lekarza chodziłam do przychodni, wszystkie badania miałam zrobione, lekarz również miły i kompetentny. Nie wiem więc po co wydawać duże tysiące na prywatne wizyty i jeszcze na nie jeździć 80 km, lepeij kupic coś dla dziecka, np. szczepionki. Ogólnie wszystko co oferuje Pro-Familia oferuja przychodnie, jak dla mnie zwykła moda, bo ładnie w lazience i nabijanie kase "specjalistą" z Pro-Famili, na których psioczyłyście w państowych szpitalach jak tego nie było
      • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 11:10
        @moje zdanie
        Aby rodzić w naszym szpitalu nie trzeba chodzić w czasie ciąży do lekarza w naszej przychodni. Szpital w tym roku, jak również w kolejnym przyjmuje wszystkie pacjentki zgodnie z wymogami NFZ. Każda kobieta, która przyjedzie do naszego szpitala z rozpoczętą akcją porodową, zostanie przyjęta na oddział jeśli tylko będziemy mieć miejsce. Bliska nam jest akcja "Rodzić po ludzku", dlatego cieszymy się, że Szpital w którym zostałaś przyjęta, stanął na wysokości zadania. To ważne, aby kobiety nie obawiały się porodu i wiedziały, że mogą liczyć na profesjonalny i przyjazny personel w szpitalach w tych ważnych dniach. Życzymy zdrowia dla maluszka.
      • Gość: mama z Rzeszowa IP: *.189.221.108.skyware.pl 21.12.11, 12:02
        Być może szpital szpitalowi nierówny, nie wiem jak jest w Łańcucie, piszę na podstawie własnych doświadczeń. To jest nieprawda, że wszystko co oferuje Profamilia oferują przychodnie. W Rzeszowie w znanej przychodni specjalistycznej na pierwszą wizytę u ginekologa, trzeba było ostatnio czekać... 5 miesięcy. To trochę długo jak na ciążę:) Nie wspomnę o traktowaniu pacjentów przez panie rejestratorki. Jeżeli ktoś chce chodzić często, regularnie, do dobrego specjalisty, być dobrze traktowanym trzeba zapłacić - takie czasy.

W szpitalu, w którym rodziłam za pierwszym razem mało kto był miły i uprzejmy, przeważnie pracownicy byli obojętni, niezainteresowani pacjentkami, robili swoje ale nie udzielali żadnych informacji, usłyszałam też trochę niemiłych słów. Być może nie każdy potrzebuje ładnej łazienki, ale brud, kurz, pajęczyny nad łóżkiem to już trochę za dużo. Pieluchy tylko tetrowe, podarte i dziurawe, podobnie jak ubranka. Jeżeli w ramach NFZ można mieć zupełnie inne warunki to nad czym się zastanawiać... dla mnie wybór szpitala był prosty. Nie wspomnę o zespole lekarzy - dla mnie ważne było żeby trafić w ręce doświadczonych, znanych specjalistów a nie właśnie "specjalistów" :) Pozdrawiam
        • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 12:47
          @mama z Rzeszowa
          Dziękujemy za rekomendację, Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Staramy się by nasz szpital był przyjazny pacjentkom, ponieważ znajdują się w nim ze szczególnego powodu – czyli porodu. Przyszłej mamie należą się wszelkie informacje o stanie zdrowia swojego i dziecka, personel ma służyć pomocą i wsparciem w każdej chwili. Dla nas jest to najnormalniejsze postępowanie i uważamy że w każdym szpitalu ciężarna powinna być tak traktowana. Czekanie 5 miesięcy w ciąży na wizytę jak napisałaś nie jest możliwe, dlatego opieka powinna przysługiwać od rozpoznania ciąży aż po rozwiązanie.
          • Gość: gabi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.11, 18:13
            witam proszę o informacje czy od 01.01.2012 szpital normalnie przyjmuje pacjentki do porodu na NFZ bo nie zauważyłam czy szpital dostał kontrakt z NFZ na następny rok???

pytam bo mam termin na 6.01.2012 i się troszkę obawiam czy nie będzie problemu z przyjęciem lub czy nie będzie to się wiązało z jakimiś kosztami ze strony pacjentki ??
            • Gość: pacjentkapf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.11, 01:00
              Witam. Jestem pacjentką PF. proszę udzielić mi informacji na temat stosowanych znieczuleń i ich cen, mianowicie chodzi mi o znieczulenie zewnątrzoponowe. Czy jest konieczna porada anesezjologiczna przed takim znieczuleniem? Czy sa jakieś powikłania?
              • Gość: Pro-familia IP: *.ists.pl 23.12.11, 11:51
                Jeśli chodzi o znieczulanie w naszym szpitalu standardowo stosujemy znieczulenie zewnątrzoponowe, tens jest dostępny również w naszym sklepie przyszpitalnym. Znieczlenie zewnątrzoponowe jest bezpłatne dla pacjentek ubezpieczonych w NFZ.
                W trosce o najwyższe standardy opieki nad kobietami, w szczególnym momencie ich życia jakim jest poród, dochowując maksymalnej opieki w okresie okołoporodowym anestezjolodzy naszego szpitala konsultują wszystkie Panie przed planowanymi cięciami cesarskimi i znieczuleniami zewnątrzoponowymi porodu. Bez względu na to kiedy odbywa się konsultacja, czy na kilkanaście dni czy na kilkanaście minut przed porodem cena konsultacji jest taka sama i wynosi 800 zł. Każda Pacjentka przed planowanym znieczuleniem ma wykonywane m.in badanie morfologii z poziomem płytek, badanie poziomu elektrolitów i układu krzepnięcia.
                Opis znieczulania oraz wszelkie informacje można znaleźć na naszej stronie www.pro-familia.pl/dzial-anestezjologii/znieczulenia-podczas-porodu---informacje-dla-pacjentek/ jest to obszerny temat dlatego zamieszczamy link oraz zachęcamy do pytań w trakcie wizyty u lekarza, który na pewno wyjaśni szczegółowo wszelkie wątpliwości.
                • Gość: nina IP: *.rzeszow.mm.pl 26.12.11, 15:20

A jeśli cięcie cesarskie nie jest planowe i taka decyzja zostaje podjęta przez lekarza w trakcie porodu jak wtedy wygląda kwestia opłaty za konsultację anestezjologiczną?
                  • Gość: Pro-Familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.11, 11:23
                    Tak oczywiście może się zdarzyć i z uwagi na to, iż jest to sytuacja nagła oraz nieprzewidziana, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. O znieczuleniu decyduje zaś anestezjolog - w 99% stosowane jest znieczulenie przewodowe (od pasa w dół).
            • Gość: Pro-familia IP: *.ists.pl 23.12.11, 11:58
              W przyszłym roku nasza klinika będzie świadczyć bezpłatne usługi w ramach ubezpieczenia NFZ z zakresu chirurgii i urologii, neonatologii, ginekologii i położnictwa. Patologia ciąży będzie
              świadczyła usługi w najwyższym, III poziomie referencyjności.
              • Gość: rtk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.11, 12:40
                Klinika? Chyba długo nie a prawdopodobnie wcale.
                Szpital jak szpital, ładniejsze kafelki i czyściej.
                Sens istnienia tego szpitala jest jeden: pieniądze dla właścicieli. Ludzie którzy tam pracują pracowali w innych szpitalach - na które narzekacie - a że milsi, bo lepiej zarabiają.
                Jeżeli oferują PEŁEN zakres "usług" jak podobne oddziały w innych szpitalach za te same pieniądze, to tylko cieszyć się. Ja niestety nie bardzo mogę w to uwierzyć.
                • Gość: gosc IP: 79.162.194.* 27.12.11, 12:46
                  własnie to że ludzie są "milsi" jest bezcenne
                • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.11, 10:12
                  rtk nasz szpital początkowo był szpitalem prywatnym, jednak to się częściowo zmieniło. Od stycznia 2011 roku podpisaliśmy umowę z NFZ w zakresie refundacji kosztów porodu, która została przedłużona na rok 2012. Staramy się, aby każda kobieta, która chce u nas rodzić miała poczucie bezpieczeństwa, specjalistycznej opieki oraz komfortowych warunków - w końcu to chwila, którą pamięta się do końca życia.
      • Gość: gosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.12, 17:59
        No to gratuluje, takiego porodu, ale prósze tak nie mówic o kobietach ze oszlałay, wiekszosć moich bliskiach -kobiet przeżyły prawdziwe horrory w trakcie porodu, wyduszanie na siłę, dziewci owiniete pepowinną, podduszone itd. Źle zszyte, nacięcie bez konieczności, wywoływanie na siłe porodu miesiac wcześniej bo lekarz cos źle sobie wyliczły itd. itd. wiec proszę zrozumieć ze po takich przeżyciach kobiety chcą rodzić godnie, na prawdę godnie, a nie tylko traktować to słowo...od tak
    • Gość: ania772 IP: *.189.221.108.skyware.pl 23.12.11, 15:02
      Rodziłam w szpitalu Pro Familia na początku grudnia. Poród SN przez ok 10 godzin, a następnie cc z powodu zatrzymania akcji. Przez cały czas miałam poczucie bezpieczeństwa i bardzo komfortową atmosferę dzięki podejściu położnych i lekarzy. Pomimo trochę innego niż się spodziewałam przebiegu porodu i bolesnego dochodzenia do siebie po cc, bardzo miło wspominam poród i cały pobyt w szpitalu. Naprawdę wspaniała, życzliwa opieka. Panie położne bardzo pomocne w nauce karmienia, troskliwe wobec maluchów. Wspaniały zespół anestezjologiczny. Każda osoba z personelu, z którą miałam kontakt przyczyniła się do tego, że narodziny mojego synka będą wspaniałym wspomnieniem. Ból, który temu towarzyszy jest naprawdę zupełnie znośny jeśli kobieta jest traktowana podmiotowo i z życzliwością.
      • Gość: nut IP: *.adsl.inetia.pl 23.12.11, 22:11
        Droga Pro-familio, wprawdzie jestem już po porodzie, ale mam pytanie dotyczące znieczulenia zewnątrzoponowego. Czy konieczna jest konsultacja anestezjologiczna, jeśli pacjentka sama zrobi sobie wszystkie niezbędne badania krwi wymagane do znieczulenia, powiedzmy tydzień przed terminem porodu?
        • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.11, 11:27
          Konsultacja anestezjologiczna jest konieczna przed porodem. Anestezjolodzy z naszego szpitala konsultują wszystkie Panie przed planowanymi cięciami cesarskimi i znieczuleniami
          zewnątrzoponowymi porodu. Pacjentka przed planowanym znieczuleniem ma wykonywane m. in. badanie morfologii z poziomem płytek, badanie poziomu elektrolitów i układu krzepnięcia, dlatego nie musi
          wykonywać tych badań sama.
          Opis znieczulania oraz wszelkie informacje można znaleźć na naszej stronie www.pro-familia.pl/dzial-anestezjologii/znieczulenia-podczas-porodu---informacje-dla-pacjentek/.
          • Gość: przyszła mama IP: *.ostnet.pl 29.12.11, 19:48
            Witam,

Jestem już kilka dni po terminie (był na 25 grudnia 2011) Wiem że mam się pojawić w szpitalu po 7-8 dniach jak nie wystąpią objawy porodu albo dzidzia się nie będzie ruszać. Na razie myślę, że maluszek jest ok. Ale wiadomo jak to w okresie świątecznym... ciasteczka i ciasteczka (urośnie za duży) Czy jak przyjadę do szpitala 1 stycznia 2012 roku to czy mogę liczyć na wywoływanie akcji porodowej? Czy te dodatkowe wizyty po terminie będą płatne? Jakich się mam spodziewać interwencji? Czy już zostanę w szpitalu? Od początku ciąży chodzę tylko do pro-famili. Ile mogę lub mam jeszcze czekać?
            • Gość: gabi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.12.11, 18:49
              to chyba wszystko zależy od lekarza.....jak oceni stan dziecka i łożyska mogą wywoływać a mogą ci powiedzieć żebyś przyjechała za parę dni do 14 po terminie ponoć pozwalają chodzić.....

a masz przyjechać do swojego lekarza na wizytę czy już do szpitala sie zgłosić???
              pytam bo ja na wczoraj miałam termin (30.12.2011)
              podejrzewam ze wizyty normalnie płatne bo tak samo jak na IP Cie nie przyjmą to sie płaci 150 zł jak za wizytę.
            • Gość: Pro-familia IP: *.ds16.agh.edu.pl 02.01.12, 11:20
              Przyszła mamo, każdy przypadek jest indywidualny i dlatego nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytania. Decyzję o wywołaniu porodu podejmuje lekarz, który stwierdza jaki jest stan zdrowia zarówno Matki, jak i dziecka, i wybiera najlepsze dla nich rozwiązanie. Każda decyzja podejmowana jest z myślą o ich zdrowiu i bezpieczeństwie. Nasza klinika ma podpisaną umowę z NFZ obejmującą bezpłatne porody, natomiast wizyty w naszej przychodni są płatne. Piszesz, że masz już zalecenia od lekarza, najlepiej stosuj się do nich, a w przypadku wątpliwości zgłoś się do lekarza prowadzącego Twoją ciążę lub osoby będącej w danym dniu na dyżurze.
          • Gość: Patrycjaxxx IP: *.rzeszow.mm.pl 02.01.12, 19:39
            Nie wiem, kto wypowiada się w imieniu Pro-Familii, ale to tylko teorie. Niestety byłam świadkiem jak przy mnie co innego mówiła pani z informacji a co innego lekarz. Żenada. W ramach "konsultacji z anestezjologiem" przed cc dostałam ankietę do domu oraz skierowanie na badania, które mogę zrobić gdzie chcę. Wizyta u lekarza też niczego w zasadzie nie wniosła przed ewentualnym cięciem cesarskim na życzenie. Dowiedziałam się w skrócie mówiąc, że jak zapłacę to cesarkę będę miała zrobioną i finito. Co było celem tej "niezbędnej wizyty"? Zainkasowanie 150 zł? Tak zresztą potraktowała mnie pani w recepcji: Nazwisko - 150 zł - paragon. I tyle. Potem ani spojrzenia ani informacji co dalej, gdzie się udać itp. Jak w hipermarkecie przy kasie.
            Szczerze mówiąc zawiodłam się maksymalnie. Do wysokich standardów obsługi jeszcze daleko :(
            • Gość: niezadowolona IP: *.ip.netia.com.pl 04.01.12, 18:18
              Nie polecam. Tylko kasa kasa kasa. Na każdym kroku ukryte opłaty o których sie dowiadujesz przy wypisie. Rodziła koleżanka- totalnie niezadowolona przede wszystkim z opieki( 2gi poród). Rodziła siłami natury bez zniaczulenia a przy wypisie rachuneczek na bagatela ...1500zł!!!! Mówi że nigdy więcej porodów w profamilii. Jedyny plus to ze sama leżała na sali i dobre warunki "hotelowe".
              • Gość: Patrycjaxxx IP: *.rzeszow.mm.pl 04.01.12, 18:49
                Ale za co ten rachunek na 1500 zł??
                • Gość: III stopień ?????? IP: *.ip.netia.com.pl 04.01.12, 19:10
                  Z tego co mi wiadomo to Pro Familia nie ma III stopnia referencyjności noworodków. Proszę panów z profamilii o linka ze strony NFZ fakcie przyznania III stopnia referencyjności. Na stronie profamilii napisano sprytnie "posiada kwalifikacje III-go poziomu referencyjnego"- czyli rozumiem ze ma kwalifikacje, ale formalnie III stopnia nie ma??? Celowo wprowadzacie ludzi w błąd?? Ile jest takich rzetelnych informacji??
                  • Gość: sylia IP: *.play-internet.pl 04.01.12, 20:40
                    A ty celowo się czepiasz? przeczytajcie sobie ten artykuł i wszystko jasne www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101228/RZESZOW/146142375

Pracownikom szpitala konkurencyjnego już dziękujemy...
                    • Gość: tomasz łoziński IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 21:12
                      Szanowni Państwo miło mi Państwa poinformować, że nasz szpital otrzymał III najwyższy poziom referencji w ramach oddziału ginekologii, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii, która ten poziom utrzymuje już od poprzedniego roku.
                • Gość: sylia IP: *.play-internet.pl 04.01.12, 20:24
                  Jak to za co? Zobacz sobie, z jakiego IP pisze ta osoba, z jakiego IP piszą te inne które się czepiają i doszukują spraw o których zwykły człowiek nie ma pojęcia i sama się domyślisz za co... za to żeby dokopać bo szpital fajny i dostał kontrakt a komuś to przeszkadza...
              • Gość: przyszła mama IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.12, 10:02
                hm no na rachunku chyba jest napisane za co? więc napisz za co? i po sprawie
                • Gość: gabi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.12, 10:39
                  a czy ktoś się orientuje czy do przyjęcia jako dowód ubezpieczenia wystarczy pieczątka w książeczce ubezp ważna 1 miesiąc ??? czy konieczny jest druk RMUA ???
                  • Gość: Pro-familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.12, 09:12
                    Dowodem ubezpieczenia podczas przyjęcia pacjentki do szpitala Profamilia jest druk RMUA - więc tak, będzie on potrzebny.
                    • Gość: Patrycjaxxx IP: *.rzeszow.mm.pl 15.01.12, 11:22
                      Wystarczy podbita książeczka ubezpieczeniowa przy przyjęciu (w moim wypadku nikt nie pytał o RMUA, wyszłam ze szpitala w tym tygodniu)
                • Gość: gabi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.12, 10:41
                  do przyszła mama Ty miałaś mieć termin na 25 .12??? i jak byłaś już na izbie przyjęć czy na jakieś wizycie ????czy na IP nie przyjęli Cię ???
                  • Gość: przyszła mama IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.12, 12:36
                    przyjęli mnie tego dnia co się zgłosiłam, (miałam się zgłosić tydzień po terminie jak nic się nie zadzieje) i teraz czekam na pojawienie się dzidziusia:) bo maluch się nie śpieszy a badania wskazują że jest z nim wszystko dobrze
                    • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.12, 17:09

Ciekawe jaki rachunek dostaniesz- napisz koniecznie. Jakoś w cenniku na stornie brak wzmianek o oplatach, ktore są i to niemałe. Poprosze dr. Lozińskiego by podał cennik.
                      Z tego co wiem: 150 zl - badanie w terminie porodu i chyba KTG. I przychodzisz codziennie. Czy leżenie przed porodem jest platne?? Ile kosztuje cięcie- żona kolegi miała wskaqzania do cięcia(przebyła cięcie ce3sarskie) i kazali jej zaplacić za "konsultację anestezjologiczną 800zł!!!To nie jest uczciwe
                      • Gość: przyszła mama IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.12, 18:05
                        hm przecież to nie tajemnica że opłata anestezjologa kosztuje 800 zł, więc skąd zaskoczenie? z tego co mi wiadomo można ją wykonać wcześniej na potrzeby znieczulenia zewnątrzoponowego i w tych ramach jest znieczulenie, cesarskie cięcie kosztuje z tego co wiem 1500 zł, standardowe badanie koszt 150 zł, a inne odpłatności nie wiem?
                      • Gość: przyszła mama IP: *.ostnet.pl 17.01.12, 09:04
                        do pro-famili chodzę od początku ciąży, dzidziuś urodził się po tygodniu oczekiwań w szpitalu poprzez cesarskie cięcie, opieka super, z tytułu rozwiązania nie poniosłam żadnych dodatkowych kosztów ponieważ wszystko było ze wskazań medycznych zarówno przyjęcie do szpitala, pobyt jak i szczęśliwe rozwiązanie :) polecam ten szpital, porównania do innych nie mam, ale zastrzeżeń też nie, generalnie nie ma problemu z przyjęciem kogokolwiek szczególnie gdy są miejsca, jeśli nie jest się pacjentem tego szpitala warto wykupić jakąś usługę, np. znieczulenie zewnątrzoponowe (jak się nie skorzysta to pieniądze nie są zwracane), moja koleżanka która nie była pacjentką ani też nie korzystała z usług tego szpitala wcześniej przyjechała w akcji porodowej i bez problemów została przyjęta pozdrawiam
                        • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 12:04
                          Cieszymy się, że jesteś zadowolona z naszych usług. Jednakże chcielibyśmy podkreślić, że w przypadku przyjęć do szpitala kobiet rodzących nie trzeba wykupywać dodatkowych usług. Mamy podpisaną umowę z NFZ i wszystkie ubezpieczone pacjentki z rozpoczętą akcją porodową przyjmowane są do szpitala jeśli tylko mamy miejsca. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest również bezpłatne w szpitalu. Zapewne poniosłaś koszty konsultacji anestezjologicznej prze porodem CC, ale nie była to opłata za znieczulenie. W roku 2012 przedłużyliśmy kontrakt z NFZ i wszystkie usługi medyczne, w zakresie przyjęcia kobiety na oddział, z rozpoczętą akcją porodową, są bezpłatne dla ubezpieczonych w NFZ.
              • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.12, 18:33
                Niezadowolona: Chcielibyśmy poznać szczegóły Twojej wypowiedzi, gdyż nie spotkaliśmy się jeszcze z oskarżeniem o ukryte koszty. Pomocne byłoby dla nas wskazanie na jakie usługi został wystawiony rachunek na 1 500 zł, aby móc w jakikolwiek sposób wytłumaczyć zaistniałą sytuację.

Wszystkie ceny podane są na stronie internetowej, ponadto właśnie dlatego jesteśmy tu obecni – aby rozwiać wszystkie wątpliwości między innymi na temat kosztów. Dodatkowo taka informacja jest udzielana bezpośrednio w naszym szpitalu.
                • Gość: Julitka IP: *.play-internet.pl 07.01.12, 09:50
                  Z uwagi na różne krążące opinie chciałam uzyskać informację odnośnie faktycznego stanu w przypadku porodu pacjentki która nie prowadziła ciąży u lekarza z PF. Oczywiście mam świadomość, że w przypadku wolnych miejsc każda mama będzie przyjęta w ramach NFZ, jednak jak zapewnić sobie gwarancje miejsca jeśli jest sie z poza Rzeszowa? Czy wystarczy udać się jednorazowo na konsultacje anestezjologiczną czy tez trzeba stawić się na wizytę w przychodni( jeśli tak to ile razy minimum?) Co w przypadku gdy opłacę konsultację anestezjologiczną a w trakcie porodu nie skorzystam z ZZO? Wiem, że być może te pytania są denerwujące dla Pań które są pacjentkami przychodni ale każda z nas chce rodzić dobrych warunkach, a odległość która jest przeszkoda do prowadzenia ciąży w Rzeszowie nie powinna tego uniemożliwiać. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
                  • Gość: Pro-familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 12:03
                    Jak każdy Szpital, mamy ograniczoną ilość miejsc. Jak w każdym szpitalu, także i u nas, nie ma możliwości zagwarantowania miejsca. Dbamy o zdrowie i życie naszych pacjentów dlatego przyjmujemy, gdy tylko mamy miejsce. Niestety czasem jesteśmy zmuszeni je odesłać do innego szpitala. Na Izbie przyjęć (Tel. 17 773 57 03), można uzyskać informację czy w danym dniu mamy jeszcze miejsce czy Szpital jest już przepełniony. Ze względu na otrzymany kontrakt z NFZ na rok 2012 wszystkie usługi poza usługami hotelowymi (niemedycznymi) są u nas bezpłatne.
                    • Gość: tatus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.12, 20:30
                      a ja mam takie pytanie, dlaczego jesli lekarz stwierdzil ze poród sie juz zaczał odeslano moja zone do domu twierdzac ze jest za male rozwarcie. w kazdym szpitalu taka pacjetke zostawiono by przynajmniej na obserwacje lub cos w tym rodzaju???
                      • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 10:12
                        Jeżeli poród się zaczął, pacjentka jest przyjmowana lub odsyłana do innego szpitala w przypadku braku miejsc, jeżeli dyżurny lekarz nie stwierdza rozpoczętego porodu, a małe rozwarcie może o tym świadczyć, pacjentka odsyłana jest do domu. Prosimy o sprawdzenie dokumentów które Pan dostał na Izbie przyjęć i ewentualny kontakt z dyrektorem ds. medycznych.
                    • Gość: kruszyna IP: 62.22.53.* 23.01.12, 13:00
                      Witam, korzystajac z okazji ze informacji dotyczacych P-F mozna zaczerpnac u zrodla , chcialam zapytac o pozycje przyjmowane podczas porodu. Czy polozna narzuca rodzacej w jakiej pozycji ma ona rodzic? Czy porod nastepuje tylko na lozku porodowym w pozycji lezacej lub polsiedzacej? Czy polozna slucha co ma do powiedzenia w tej kwestii rodzaca? czy porod w wodzie jest do samego konca?
                      bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i z gory dziekuje!
                      • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 10:19
                        Pozycja do porodu jest jak najbardziej dowolna, jeżeli chodzi o porody w wodzie preferowana jest przede wszystkim relaksacja rodzącej w pierwszym okresie porodu.
          • 24.01.12, 09:49
            Przeczytalam dzis artykul w gazecie...pusty smiech mnie bierze...inne podejscie do pacjentow?? prosze prosze...a kto niby ma to inne podejscie,przeciez tam pracuja Ci sami ludzie ktorzy wczesniej pracowali w publicznych szpitalach.. i na dodatek niektorzy zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy,i co nagle sie tak zmienili?,kto w to uwierzy?? kazdy choc troche inteligentny czlowiek wie ze chodzi tylko i wylacznie o pieniadze...spytajcie pacjentek ktore zostaly odeslane jak byly traktowane?? i zapytajcie czemu taki wybitni specjalisci odsylaja chore dzieci do innych szpitali...zeby je tam ratowano..
            • Gość: ads IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.12, 13:38
              1marcelina_24 napisała:

> Przeczytalam dzis artykul w gazecie...pusty smiech mnie bierze...inne podejscie
              > do pacjentow?? prosze prosze...a kto niby ma to inne podejscie,przeciez tam pr
              > acuja Ci sami ludzie ktorzy wczesniej pracowali w publicznych szpitalach.. i na
              > dodatek niektorzy zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy,i co nagle sie tak
              > zmienili?,kto w to uwierzy?? kazdy choc troche inteligentny czlowiek wie ze cho
              > dzi tylko i wylacznie o pieniadze...spytajcie pacjentek ktore zostaly odeslane
              > jak byly traktowane?? i zapytajcie czemu taki wybitni specjalisci odsylaja chor
              > e dzieci do innych szpitali...zeby je tam ratowano..

1. lekarze są znani więc dla kogoś kto ma chęci nie jest problemem zweryfikować ich umiejętności
              2. odsyłają po to prawdopodobnie kłopot/małe pieniądze
            • Gość: Pro-Familia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 10:14
              Dbamy o to aby w naszym szpitalu pacjentki były dobrze traktowane. Zatrudniamy lekarzy, którzy wiedzą, że bardzo nam na tym zależy. Dlatego jeśli tylko dochodzą do nas informacje o złym zachowaniu w stosunku do pacjentek próbujemy wyjaśnić sytuację. Pacjentki, które są odsyłane z naszego szpitala również traktujemy z odpowiednią starannością. Jest dla nas oczywiste, że pacjentki które odsyłamy są z tego faktu nie zadowolone, jednak dla ich zdrowia i bezpieczeństwa czasem, gdy Szpital jest przepełniony musimy to zrobić.

Nasz Szpital otrzymał III najwyższy poziom referencji w ramach oddziału ginekologii, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii, która ten poziom utrzymuje już od poprzedniego roku.
              • Gość: Zaniepokojona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 15:07
                Witam. Mam pytanie dotyczące opieki po porodzie jak i położnicy tak i dzieciątka. Sptkałam się z opiniami (mam rodzących w PF), że po porodzie są wypisywane w stanie dobrym, a gdy po powrocie do domu dzieje się coś niedobrego to PF "umywa ręce" od takich przypadków (czy to dziecko czy kobieta) i odsyła pacjentkę do innego szpitala. Jadąc wtedy do innego szpitala kobiety są OKRPONIE traktowane, czy też nie przyjmowane do placówki leczniczej pomimo stanu zdrowia. Proszę Szpital o wyjaśnienie tej sytuacji. Dlaczego pacjentki są "towarem przetargowym"? Czy szpitale nie moga się jakoś ze sobą dogadać? Czy jak zawsze musi cierpieć pacjent?
                • Gość: Pro-Familia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.12, 09:51
                  Oddział Neonatologii służy do opieki i nadzoru nad dziećmi po porodzie, wszystkie oddziały neonatologiczne mają obowiązek wysyłać dzieci które wcześniej wyszły ze szpitala do Oddziału
                  pediatrii przy szpitalu nr 2. i nie jest to umywanie rąk tylko normalna procedura podytkowana względami epidemiologicznymi, chodzi o to żeby dzieci które przebywała już na zewnątrz nie
                  przebywały obok dzieci po porodzie, wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom pacjentek jeżeli są miejsca dziecko jest przyjmowane do 2 tyg po porodzie.
                  • Gość: Zaniepokojona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.12, 13:16
                    Dziękuję za wyjaśnienie sytuacji z dzieckiem. A co w przypadku kobiety z ewentualnymi późniejszymi powikłaniami po porodzie?
                    • Gość: ciężarna IP: *.ostnet.pl 31.01.12, 23:39
                      Jestem stałą pacjentką PF .Poród ze wskazaniem do CC,czy będę musiała zapłacić 800zł za poradę anestezjologiczną i ewentualnie jakie poniosę inne koszty.Posiadam ubezpieczenie w NFZ.
                      • Gość: gngn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.12, 08:22
                        800 zł, które tu się pojawia to opłata za porade czy opłata za cięcie?
                        Może dziwnie to zabrzmi ale "kupując" usługę płacę za nią a nie za coś innego.
                        Płacąc za konkretną usługę mam prawo domagać się wywiązania z umowy i wykonania jej w należyty sposób, mam prawo dostac to za co zostało zapłacone.
                        • Gość: ciężarna IP: *.ostnet.pl 01.02.12, 10:04
                          Na tym forum dziewczyny piszą,że rachunek jest wystawiony za poradę anestezjologiczną,a nie za wykonanie CC.PF na swojej stronie informuje,że jeśli ktoś jest ubezpieczony to nie płaci za poród przez CC.Wydaje mi się,że podczas CC musi być anestezjolog,więc jak to w rzeczywistości wygląda.
                          • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 22:42
                            Od stycznia 2012 roku konsultacje anestezjologiczne są zniesione, a porody w ramach powszechnego ubezpiecznia zdrowotnego są bezpłatne.
                            • Gość: mama IP: *.res.pl 17.05.12, 21:55
                              Do Pro-Familia> dziwne...już konsultacja anestezjologiczna nie jest niezbędna/konieczna do wykonania planowanego CC(dodam , że ze wskazania medycznego)? Jak ja u was rodziłam, to przed porodem poinformowaliście mnie ze muszę zrobić "konsultację anestezjologiczną" (zapłacić 800zł), bo inaczej to mogą być problemy... proszę o wytłumaczenie?
                              • Gość: * IP: 79.162.197.* 19.05.12, 16:37
                                Mam pytanie odnosnie cc: jakie szwy sa zakładane - zwykłe które ściąga się po tygodniu czy rozpuszczalne? I jeszcze jedno: na stronie szpitala w zakładce co zabrac do szpitala nie pisze nic o podkładach poporodowych. Czy sa one dostepne w szpitalu czy zapakowac jednak swoje?
                                • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 04.06.12, 14:21
                                  Wszystkie szwy są wchłanialne, a podkłady poporodowe są dostępne na oddziale.
                            • Gość: Mamastyczeń IP: 81.162.208.* 11.12.12, 17:22
                              WITAM,
                              MAM PYTANIE DO PRO-FAMILII W RZESZOWIE
                              JESTEM W 35 TYG CIĄŻY (TERMIN MAM NA 8 STYCZNIA 2013) TO MOJE PIERWSZE DZIECKO I W ZWIĄZKU Z TYM MAM KILKA PYTAŃ
                              1) JESTEM PACJENTKĄ DR. SZAJNERA CZY ZOSTANĘ BEZPROBLEMOWO PRZYJĘTA NA ODDZIAŁ W RAZIE PORODU?

2) JESTEM UBEZPIECZONA W ZAKŁADZIE PRACY ALE TERAZ JESTEM NA ZWOLNIENIU CHOROBOWYM CZY JAKO DOWÓD UBEZPIECZENIA WYSTARCZY MIEĆ ZE SOBĄ "KWITEK " Z ZUS ( KTÓRY DOSTAJĘ PRZY ODEBRANIU ŚWIADCZEŃ CHOROBOWYCH CO MIESIĄC)?

3) MAM ZDIAGNOZOWANĄ CUKRZYCĘ CIĄŻOWĄ CZY DZIEKO PO URODZENIU BĘDZIE PRZECHODZIŁO JAKIEŚ DODATKOWE BADANIA? CZY TRZEBA MIEĆ ZAŚW. OD DIABETOLOGA O CUKRZYCY?

4) CO TRZEBA ZROBIĆ W PRZYPADKU SKIEROWANIA NA CC ( JEŚLI LEKARZ STWIERDZI ŻE DZIECKO JEST ZA DUŻE) CZY WCZEŚNIEJ TRZEBA SIĘ UMÓWIĆ NA ZABIEG? CZY PRZYJECHAĆ DOPIERO PRZY WYSTĄPIENIU AKCJI PORODOWEJ (SKURCZE LUB ODEJŚCIE WÓD) ? A CO JEŚLI MINĄŁ JUŻ WYZNACZONY TERMIN PORODU? CZY MUSZĘ ROBIĆ JAKIES DODATKOWE BADANIA?

5) CZY W PRZYPADKU PN I CC POBYT I PORÓD JAK I ZNIECZULENIE BĘDĄ BEZPŁATNE?

6)CZY MĄŻ MOŻE BYĆ CAŁY CZAS PRZY MNIE?

7) DO WASZEGO SZPITALA MAM PONAD 30 KM ( OK 40 -60 MIN DROGI W ZALEŻNOŚCI OD POGODY) KIEDY MAM SIĘ ZGŁOSIĆ NA PORODÓWKĘ/ CZY MUSZE WCZEŚNIEJ DZWONIĆ DO RECEPCJI?

PROSZĘ BARDZO O ODPOWIEDZI NA PYTANIA! BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA
                              • Gość: Mamastyczeń IP: 81.162.208.* 11.12.12, 19:34
                                jESZCZE JEDNO PYTANIE DO PRO-FAMILII
                                CZY JEŚLI ZGŁOSZĘ SIE NA IZBĘ PRZYJĘC DO WASZEGO SPZITALA I PO BADANIACH OKAZE SIE ZE AKCJA PORODOWA SIE NIE ROZPOCZELA , TO BYL FASZYWY ALARM CZY W TAKIM RAZIE MUSZE COS PLACIC MIMO ZE JESTEM UBEZPIECZONA? CZY ZEBY DOSTA SIE NA ODDZIAL DO PORODU NATURALNEGO TRZEBA MIEC SKIEROWANIE OD LEKARZA PROWADZACEGO?
                                PROSZĘ O SZYBKIE ODPOWIEDZI GDYZ NA KOLEJNEJ WIZYCIE KONTROLNEJ CHCE PODAC SZPITAL W KTORYM BEDE RODZIC A TE INFORMACJE SA MI NIEZBEDNE DO PODJECIA DEYZJI
                                z GÓRY DZIĘKUJĘ
                                • Gość: profamilia IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.12, 22:43
                                  Jeżeli są wolne miesca wszystkie pacjentki są przyjmowane na bieżąco. skierowania do porodu niet trzeba obecnie posiadać, jeżeli poród sie nie zaczął, a lekarz nie stwierdzi zagrożenia pacjentka jest odsyłana do domu,
                                  -znieczulenie, pobyt męża podczas porodu jest bezpłatny !!
                              • Gość: alicja IP: *.play-internet.pl 12.12.12, 22:49
                                Pacjentka dr. Szajnera? Oj współczuje, to ten, który olał pacjentke pod koniec wrzesnia i później dzieki lekarzowi dyżurującemu straciła dziecko w 7 miesiacu. Czytałam ostatnio gazety o tym przypadku. To Szajner jeszcze tam pracuje, to ten szpital jeszcze istnieje. Słyszałam, że idzie fala kolejnych przypadków na ten pseudo szpital i szykuja sie kolejne artykuły i pozwy. Szanowne Panie nie dajcie sie namówic na ten pseudo specjalistyczny szpital. Mam nadzieje, że tak jak szybko powstał, tak szybko zniknie. Szajner porażka
                                • Gość: profamilia IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.12, 23:01
                                  Szanowna Pani Alicjo! w naszym "pseudo szpitalu" urdziło sie ok 5000 dzieci w przeciągu ostanich 2 lat, hospitalizowanych było 7000 pacjentow, wykonano setki zabiegów i operacji, w zdecydowanej większości pacjenci są barfddzo zadowoleni, prosze poczytac opinie na naszej stronie a nie wypisywać bzdury, jestsmy szpitalem na 3 cim najwyższym poziomie referencyjnym, wieć zdarzają sie tu najcięższe stany i powikłania i rodzą sie tu dzieci z najniższą masą urodzeniową 500g-600g. W pesudo szpitalu prfamilia pracuje na jwięcej specjalistów z II stopniem z tyt. dr. med. najwiecej w regionie specjalistów w dziedzinie neonatologii więc prosze nie pisać bzdur. Szpital powstał dzięki pasji wielu ludzi którzy chcą zmieniać medycynę na lepsze, a nie tkwić w reliktach z przeszłości i zapeniam Pania że będzie bardzo długa działał bo jest po prostu dobry.
                                  • Gość: Alicja IP: *.ip.netia.com.pl 14.12.12, 00:03
                                    Kazdy szpital w Rzeszowie i nie tylko ma 3 stopień referencyjnosci. Skoro pseudo personelko tego pseudo szpitala piszesz o wynikach, to podaj tez te złe statystyki ile u Was dzieci zmarło i ile do chwili obecnej macie pozwów?pochwalcie sie sepsą, gdzie pacjentka walczyła o życie i wywieźliście ja na szopena.Przecież macie najlepszych specjalistów?chyba od pieniedzy!pochwalcie sie ostatnią pacjentką i dr. ŚWIERCZEM, sprawa w Prokuraturze w Łańcucie, pochwal sie profamilio tymi sukcesami!dlaczego piszesz tu takie bzdury o stronie internetowej, jakos moja negatywna opinia się nie ukazała.Żal mi Ciebie i twoich kolegów i koleżanek.Żal mi też kilku lekarzy,ktorzy są naprawde dobrzy, tylko traca imię przez ten pseudo Szpital Pro-Familia. Dobrze,że jedna sprawa wyszła na jaw i wreszcie ktoś wam sie postawił, kobiety przeczytajcie artykuły, naprawde to zastanawia. PORAŻKA!!!!!!!!!!!
                                    • 14.12.12, 10:01
                                      mam pytanie do Profamilii. jesli chodzi o szczepionke na WZW która sie aplikuje dziecku wciagu 24 godzin. wiem ze jest to euvax i szczerze mowiac nie ma ona dobrych opinie byla kilka razy wycofywana ze wzgledu na ilosc rteci. dlaczego jest ona podawana u was? czy jest juz bezpieczna ?
                                    • 16.10.14, 18:03
                                      Opieka pielęgniarek na ginekologii po operacji fatalna.Lekarze w porządku 😊 czyściutko 😊 pielęgniarki mogły by być bardziej przyjaźnie nastawione do pacjenta bo nikt tam z przyjemności nie leży 😊
                                  • Gość: Mama Aniołka IP: *.smevpn.tpnet.pl 14.12.12, 18:06
                                    Dlaczego nie piszecie ile dzieci zmarło przez tych cudownych lekarzy, przez ich głupotę i dziwną politykę szpitala? Dr n.med - również popełnia błędy !!!!! Nie mówię o zgonach z przyczyn naturalnych - tego nikt nie przewidzi. Ale ile było przypadków, że można było uratować dziecko!!!!! Ja jestem jedną z pokrzywdzonych - mój przypadek jest wam dobrze znany. Dlatego nie piszcie, że ten pseudo szpital jest taki cudowny. Popieram tych, którzy mają odwagę głośno mówić o błędach i zaniedbaniach w tej placówce. A opinie - wszystko można zmanipulować, również zamieszczać tylko pozytywne opinie. PR działa :) Kolejna bzdura - "Szpital powstał dzięki pasji wielu ludzi " - POWSTAŁ DLA ZARABIANIA PIENIĘDZY !!!!!!!
                                  • Gość: MM IP: 81.162.208.* 20.12.12, 21:34
                                    Do Pro-Familii
                                    Czy zaświadczenie (kwitek który otrzymuję przy odbieraniu świadczenia chorobowego) jest wystarczającym dowodem ubezpieczenia? Zaszłam w ciążę w pierwszej mojej pracy i nie mam wyrobionej jeszcze książeczki ubezpieczeniowej
                                • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.13, 14:58
                                  tak to wszystko prawda jest ta co bąć jak niemasz kase to nieradze tam rodzić opieka fatalna po porodzie nie robią badania moczu mimo opuchnietych stup zporodem czekaja do końca ;mimo że nie możesz urodzic sama moje dziecko w ten sposób urodziło sie w stani krytycznym z 2 punktami ale wszystko sie dobrze skończylo po 2ch dniach dziecka na ojomie nie polecam tej kliniki
                            • 28.05.13, 12:37
                              Szczerze odradzam ten szpital! Rodziłam tam w marcu 2012 i mam złe sny do dnia dzisiejszego. Odczuwałam silny ból brzucha- na izbie stwierdzono rozpoczęcie porodu. Całą noc spędziłam na porodówce- położna była świetna, radziła prysznic itp. Akcja się zatrzymała. Po badaniu rano wysłano mnie na oddział. Całą noc i dzień męczyłam się i nie spałam. Lekarz kazał czekać, nie wywoływać porodu (końcówka 9 miesiąca). Ok. północy ból się spotęgował. Ponownie wysłano mnie na trakt porodowy i zaczął się horror, który wspominam do dziś i płaczę na samą myśl. Położna, pod pretekstem badania, przebiła pęcherz (bez mojej wiedzy i zgody). Odczuwałam potworne bóle krzyżowe, wyłam z bólu- leżałam podpięta do ktg, a położna spała za swoim biurkiem. Nad ranem straciłam kilka razy przytomność. Mąż poszedł do niej i usłyszał "to dobrze". Potem tłusta położna w różowym t-shircie (widzę te łapy nawet teraz) łaskawie przyszła i wezwała lekarza. Okazało się, że jest problem- ja słabłam, parłam co sił (dostałam wybroczyn na twarzy), a dziecko utknęło. Tętno dziecka spadało, więc lekarz wyciskał panicznie dziecko przez brzuch. Miałam ochotę błagać o pomoc i litość, ale nie byłam w stanie. Położna tylko trzymała mi ręce (aż dostałam siniaków). Choć mnie nacięto (bez pytania o zdanie), to i tak pękłam po sam odbyt. Dziecko urodziło się niedotlenione z powiększonym splotem w mózgu i wysiekiem krwi do niego (główkę miało tragiczną- mam zdjęcia). Po 2 dobach męki trafiłam na oddział, gdzie cały dzień z bólu nadal nie spałam (miałam kłopoty z umyciem się, bo 3 godz. od porodu nadal słabłam). Dziecko zabrano- zero informacji. Po dłuższym czasie odwieziono mi na salę bez słowa. Byłam półprzytomna. Wieczorem nie byłam w stanie karmić córki. Poprosiłam o pomoc i... dostałam opieprz. Córka miała żółtaczkę- to ja musiałam ją obserwować przez dwie noce- miała okularki na oczach i nosku i strasznie charczała przez to- bałam się, że przestanie oddychać. Potem usg główki i ta straszna wiadomość. Na szczęście to był wylew I stopnia i dziecko rozwija się w miarę dobrze (później siadała, dopiero niedawno zaczęła chodzić). Ja dopiero zaczynam się zbierać. To była trauma. Cały czas noszę się z zamiarem pozwu. I wiem, dlaczego tak mnie potraktowano- byłam studentką i nie miałam pieniędzy na wynajęcie prywatnej położnej, znieczulenie itd.
                              • Gość: hipi IP: *.ostnet.pl 28.05.13, 13:42
                                szczerze ci współczuje, ja tam rodziłam ale w czerwcu 2011 r nie miałampłaconej położnej czy innych za nic nie płaciłam i cieszę się że urodziłam zdrowe dziecko bez rzadnych komplikacji.Widze jednak że gdybym miała rodzić drugie dziecko to już tam nie pójde mimo tego że byłam zadowoloma,pozdrawiam
                                • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.13, 15:09
                                  dodam że byłam 2tygodnie po terminie robili prowokacie miałam bule co 5minut aie wszystko pszeslo ina drugi dzień znów prowokacia itak sie skończtło jak pisałam w tamtym poscie
                              • Gość: porod IP: *.adsl.inetia.pl 28.05.13, 22:26
                                szanowna pani opisuje porod może ciezki ale normalny poród, to nie jst czynność ze dziecko samo wychodzi a mam sie smieje, a ojciec głaszcze po głowie, niestety tak nie jest, to jest fizjologiczny poród obarczony wielikmi problemami i ryzykiem powikłań i problemów
                                • Gość: fyla IP: *.univ.rzeszow.pl 29.05.13, 10:21
                                  2 doby, wywołanie porodu bez mojej wiedzy i zgody, utrata przytomności, brak konsultacji z lekarzem, nie odpowiadanie na moje prośby (błagałam o choćby chwilowe odpiecie od ktg i zmianę pozycji), podanie leku (jakiś czopek) bez zgody mojej i wiedzy lekarza, brak wykonania lewatywy, mimo mojej prośby, a potem brak informacji o stanie dziecka i zero pomocy w opiece nad nim? No, to chyba nie jest normalne. To cud, że mała nie jest upośledzona.
                                  • Gość: hipi IP: *.ostnet.pl 29.05.13, 12:59
                                    widzę że w tym szpitalu dzieje się nie co bądż!!!
                        • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 22:40
                          Od stycznia 20112 roku konsultacje anestezjologiczne są zniesione. Porody w ramach powszechnego ubezpiecznia zdrowotnego są bezpłatne.
                      • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 22:38
                        Od stycznia 20112 roku konsultacje anestezjologiczne są zniesione, a porody w ramach powszechnego ubezpiecznia zdrowotnego - bezpłatne.
                    • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 22:32
                      Większość powikłań pociążowych zaapatrujemy sami w Pro-Familii.
                      • Gość: Czerwcówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.12, 11:08
                        Witam!

Jestem w 37 tc proszę o informację jaką szczepionką są szczepione noworodki na WZW B?
                        Pytanie się pojawiło ale niestety brak jest odpowiedzi..
                        Chciałabym się przygotować bo nie dam dziecka zaszczepić ani rtęcią ani aluminium.
                        • 19.09.12, 09:59
                          Witam serdecznie. Rodziłam w Pro Familii w marcu tego roku. I jeśli chodzi o szczepienie na WZWB - dzieci również w PF (co było dla mnie ogromnym szokiem) szczepione są najgorszym świństwem z możliwych czyli euvax-em. Ja nie wyraziłam zgody i zamówiliśmy z mężem w przyszpitalnej aptece (obok szpitala PF) oczyszczoną szczepionkę HBvaxPro. Szybciutko sprowadzili i dziecko zostało zaszczepione. Ale błagam, zwracajcie uwagę, bo podali mojemu dziecku podwójną dawkę, czyli całą fiolkę 1ml zamiast 0,5 - tak wpisano w karcie i książeczce dziecka. Bo szczepionki HBVax Pro są dostępne jako 1ml (dla dzieci powyżej 16 roku życia) oraz 0,5 ml (dla maluszków). My zamówiliśmy 1ml bo mniejszej na stanie nie było, ale za to dzieciątko dostało podwójnie :( Nie przyszło mi do głowy, że coś takiego może się wydarzyć, a jednak.
                          Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego, szczęśliwego rozwiązania i ślicznego, zdrowego Maleństwa :)
                          • Gość: czerwcówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 10:22
                            Dziękuję bardzo za wpis!!! Czyli ta szczepionka (którą Ty zakupiłaś) jest zupełnie wolna od Tiomersalu i Aluminium?! Ja generalnie w każdej chwili mogę wylądować na porodówce a muszę jeszcze dojechać ok 55 km bo mieszkam poza Rzeszowem. Na szczęście położna mieszka tu gdzie ja i jedziemy razem do porodu. Niestety nie mam możliwości już zrobić rozeznania w aptekach co do szczepionki także jestem wdzięczna za podpowiedź.
                            Powiedz jeszcze czy jesteś zadowolona z całokształtu pobytu w PF?
                            • 19.09.12, 10:44
                              Zastanawiałam się czy zdążysz przeczytać :)
                              Tak, ogólnie jestem zadowolona. Nie jestem ani pretensjonalną ani konfliktową osobą. Mam zdrowe Maleństwo i to jest najważniejsze. Cała reszta to pikuś. Ale nie narzekam na PF. Było OK. Pierwszą noc miałam Michałka cały czas przy sobie - całą cudowną noc - kochany, maleńki, golutki i przytulony do piersi (byłam po cc). Ciężka noc, wiadomo ale jednocześnie cudowna. Nie oddałam go, ciągle był przy mnie :) Żałuję, że wcześniej nie miałąm takiej możliwości (to już moje 3 urodzone Szczęście).
                              A z zamówieniem szczepionki w aptece Pro Familii nie ma problemu - miłe, fajne babki i szczepionka jest szybciutko. Ja wybrałam dla mojego Smyka szczepionkę, którą uważam za najbardziej bezpieczną. Teraz będę mu podawać już 3 dawkę na WZWB i podam mu tą samą. Przewaliłam masę papierów, stron internetowych i filmów na temat szczepień i taką podjęłam decyzję. Jeśli miałabym komuś doradzić, to właśnie HBVaxPro. Z wszelkich dostępnych wiadomości jest to szczepionka nie zawierająca związków rtęci ani innych im podobnych paskudnych związków. Nigdy nie zgodziłabym się na euvax, nigdy! Z ta wiedzą jaką mam teraz na ten temat. Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki :) Pogłaskaj Brzusio ode mnie:)
                              To dobrze, że Twój Dzidziuś ma taką odpowiedzialną Mamę :) Bo Dzieci są NAJWAŻNIEJSZE!
                              Jak będziesz mieć jakieś pytania to pisz, będę tu zaglądać :)
                            • 19.09.12, 10:52
                              Szczepionę zamówiłam będąc już w szpitalu (po porodzie). Ale można do apteki zadzwonić wcześniej, nie było problemu z zamówieniem telefonicznym. Jeszcze jedno BARDZO WAŻNE, musisz wziąć receptę od lekarza (mój mąż brał od rodzinnego) bo inaczej raczej nie wydadzą Ci szczepionki.
                              • Gość: Czerwcówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.12, 11:41
                                Dziękuję :)
                                To będzie mój drugi dzidziuś, córkę rodziłam w czerwcu zeszłego roku 28h.. to był horror dla mnie, córki i męża. Tym razem mam nadzieję dobrze się przygotowałam ...
                                u córki na szczepienia zawsze kupuję sama szczepionki, poza tą pierwszą.. byłam nieprzytomna i po prostu tak wyszło. Teraz będę już z receptą i wyedukowanym tatą :)

Teraz ma być synek a chłopcy niestety neurologicznie są mniej odporni na takie świństwa więc nie zamierzam odpuścić. Już poinformowałam panie od szczepień w pf że przyjadę ze swoją szczepionką, teraz już wiem jaką :)
                                U Mojego chrześniaka po podaniu świństwa z tiomersalem (w tym samym dniu przestał mówić, rozwijać się) nastąpił regres i teraz trwa codzienna walka z autyzmem. Wiem że szczepionka tego nie powoduje ale niestety wywleka to cholerstwo które mogłoby nigdy nie ujrzeć światła dziennego..

Jeszcze raz dziękuję!!
                                • 19.09.12, 13:01
                                  Niestety :( wiele dzieci, wielu rodziców boryka się z tym problemem którego (nie oszukujmy się) mogło nie być. Ja na codzień pracuję z takimi dziećmi. Statystyki są przerażające, tych dzieciaczków jest coraz więcej. Bardzo jest mi żal tych maluchów i ich rodziców. Praca jaką trzeba włożyć w te dzieci jest ogromna. Dlatego korzystajmy z naszych rozumów i szczepmy dzieci MĄDRZE.
                                  Jeszcze raz życzę wszystkiego dobrego i jak już Synek będzie w ramionach Mamusi, proszę go również ode mnie ucałować :) POWODZENIA :)
                  • Gość: ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 11:39
                    Ale z tego co sie orientuję to dziecko jest noworodkiem do 28 dnia życia, czyli oddział neonatologii powinien takimi dziećmi też sie zająć... Chyba można wygospodarować odzielną salę dla dzieci przebywających już na zewnątrz...
                    • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 22:49
                      Jeżeli są wolne miejsca, to oczywiście taka sala jest wygospodarowywana i dzieci są hospitalizowane.

• Gość: mama_styczniowa IP: *.rzeszow.mm.pl 06.02.12, 22:54
                Do Pro-Familia
                Coś na temat "dobrego traktowania" przez pielęgniarki w Pro-Familia. Do cc miałam założony cewnik. Na drugi dzień po cięciu przyszła pielęgniarka go ściągnąć. Ściągnięcie polegało na tym, że zanim zdążyłam się zorientować wyszarpnęła rurkę tak po prostu przez nogawkę majtek. Nie mówiąc już o bólu, mam teraz problemy z zapaleniem cewki moczowej. Czy to są standardy pracy w PF?
                • 08.02.12, 13:59
                  Niestety muszę zgodzić się z moją przedmówczynią -z cewnikiem miałam analogiczną sytuację. Ogólnie pobyt oceniam na plus ale tak jak wszędzie personel jest zróżnicowany , jeśli chodzi o obsługę pacjenta-spotkałam się z niemiłymi odzywkami Pań pielęgniarek . zdarzyło się czekać 2-3 godziny na środek przeciwbólowy .

> Do Pro-Familia
                  > Coś na temat "dobrego traktowania" przez pielęgniarki w Pro-Familia. Do cc miał
                  > am założony cewnik. Na drugi dzień po cięciu przyszła pielęgniarka go ściągnąć.
                  > Ściągnięcie polegało na tym, że zanim zdążyłam się zorientować wyszarpnęła rur
                  > kę tak po prostu przez nogawkę majtek. Nie mówiąc już o bólu, mam teraz problem
                  > y z zapaleniem cewki moczowej. Czy to są standardy pracy w PF?
                  • Gość: pacjentka IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 13:40
                    Witam
                    Zgadzam się z Paniami, jeśli chodzi o wyjęcie cewnika przeżyłam to samo, jestem prawie 4 tygodnie po porodzie a wciąż odczuwam ból przy oddawaniu moczu.
                    Ponadto rana po cesarskim cięciu wciąż się nie zagoiła, co niestety niesie wiele wątpliwości co do profesjonalizmu ginekologów wykonujących cesarskie cięcie. Ponadto, w trakcie pobytu w szpitalu jedna z Pań położnych, otworzyła na całą pierwszą noc okno w sali w której przebywałam razem z drugą Panią po cesarskim cięciu, co niestety skończyło się w moim przypadku zapaleniem oskrzeli, ostrym kaszlem trwającym do dzisiaj - proszę sobie wyobrazić jaki ból odczuwa kobieta po cesarskim cięciu, która kaszle ! Uważam, że Pro Familia nie jest złym szpitalem, jednak wszystko zależy od tego na jaki personel się trafi i świetnie by było gdyby uśmiech na twarzy położnych oraz pielęgniarek był wynikiem zamiłowania do zawodu jaki wykonują a nie wymuszonym zachowaniem zgodnym z polityką szpitala.
                    • Gość: ktoś IP: *.ostnet.pl 13.02.12, 20:20
                      tylko czy w PF są otwierane okna, bo jakoś mi się wydaje że chyba nie
                    • Gość: przyszła mama IP: *.ostnet.pl 13.02.12, 20:35
                      No jasne, że zależy to od personelu. Ja spędziłam dużo czasu w tym szpitalu i wiem, że niektóre osoby nie są zbytnio sympatyczne. Akurat w krytycznych momentach (jak cewnik, pierwsze wstanie z łóżka lub podobne zabiegi) trafiłam na miły personel. Niestety przy samym przyjęciu do szpitala trafiłam na fatalnego lekarza. Nawet nie wiedziałam dlaczego mnie przyjmują... a pytałam z kilka razy. Właściwie to za pierwszym razem nic się nie dowiedziałam. Na następny dzień na obchodzie gdy inni lekarze pytali dlaczego zostałam przyjęta i co wynikało z pierwszego badania nie mogłam udzielić żadnej odpowiedzi.
                    • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 13.02.12, 23:04
                      Procedura wyjmowania cewnika powinna być wykonana zdecydowanym ruchem. Jeśli jednak któraś z Pacjentek ma zastrzeżenia wobec pracy naszego personelu, bardzo prosimy o kontakt z dyrekcją szpitala, oddziałową lub ordynatorem oddziału. Wskazanie nieprawidłowości w pracy personelu nie zostanie potraktowane przez nas jak donos, lecz będzie cenną wskazówką mającą pomoć w poprawieniu jakości świadczonych przez nas usług.

• 14.02.12, 12:24
                        Do wczoraj byłam pacjentką oddziału gin.- położniczego. Składam podziękowania całemu personelowi, wszystkim lekarzom (szczególnie dr. Botiukowi, położnym oraz pracownikom za opiekę i pozytywną atmosferę. Żegnam się - mam nadzieję- do maja do terminu porodu. Pozdrawiam.
                      • Gość: pacjentka IP: *.rzeszow.mm.pl 14.02.12, 13:17
                        Proszę jeszcze o informację, co w sytuacji niegojącej się rany po cc, jakie są procedury, byłam już u Państwa na Izbie przyjęć i zostałam obejrzana przez lekarza dyżurującego i dostałam leki (dwa tygodnie temu), niestety rana wciąż się nie zagoiła, odczuwalny jest ból i pieczenie...z góry dziękuję za odpowiedź.
                        • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 15.02.12, 10:31
                          Proszę o kontakt z naszym lekarzem w poradni przyszpitalnej.
                        • 15.02.12, 12:14
                          Ja też mam niegojącą się ranę po operacji ginekologicnej, wykryto bakterie e. coli i enterococcus faecalis, czekam na dalsze leczenie. A swoją drogą to szpitala nie polecam!!!
                          • 15.02.12, 19:33
                            Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży mam mieć cesarkę ze względu na miednicowe położenie dziecka. Mój lekarz prowadzący nie przyjmuje w Pro Famili. Ja chciałabym aby to cc odbyło się u was, jakie kroki powinnam podjąć, czy cesarka będzie bezpłatna w takim przypadku i czy potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego. Dziękuję i proszę o odp.
                            • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 15.02.12, 20:16
                              Prosimy o zarejestrowanie się do któregoś z naszych lekarzy w przychodni i ewentualne ustalenie terminu rozwiazania.
                              • Gość: sylwia IP: *.ostnet.pl 13.03.12, 17:12
                                mam takie pytanie. chodzę do lekarza z pro familii,skonczylam wasza szkole rodzenia i mam opłaconą położną czy mimo wszystko nie zostawiacie w zanadrzu kilku miejsc dla "Waszych" pacjentek? czy ja równiez moge liczyć się z odesłaniem do innego szpitala? i czy jezeli tak sie stanie zostaną mi zwrocone pieniadze za położną?
                          • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 15.02.12, 19:49
                            Niestety, infekcje ran pooperacyjnych są nierozerwalnie związane z medycyną zabiegową i jest to najczęstsze powikłanie sięgające około 2-3 procent wszystkich operacji. Drobnoustroje, które Pani wymieniła, są charakterystyczne dla operacji ginekologicznych. Żaden pacjent w żadnym szpitalu nie zostanie zoperowany, jeżeli nie wyrazi pisemnej zgody na zabieg przy uwzględnieniu ryzyka takiego powikłania.
                            • 12.03.12, 20:52
                              Czy mogę prosić o informacje na temat porodu w wannie? ile kosztuje taki poród?
                              pozdrawiam
                              • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 16.03.12, 12:50
                                Rezerwacja sali z wanną to koszt 800 pln.
                                Znieczulenia zewnatrzoponowe są bezpłatne.
                    • 24.02.12, 11:59
                      Witam, ja właśnie 20.02. urodziłam synka poprzez cesarkę w Pro Familii, muszę przynać, że opieka, warunki i jedzenie super. wiadomo, że zawsze trafi się na jakąś "milutką" położną w trakcie całego pobytu, ale lekarze są super. Nie płaciłam ani grosza za cięcie i pobyt, naprawdę polecam wszystkim przyszłym mamom. Mam porównanie ze szpitalem na Szopena, gdzie miałam pierwszą cesrakę, naprawdę niebo a ziemia. Acha a wyciągnięcie cewnika było delikatne, również miałam dren w ranie co jest naprawdę niemiłe, ale lekarz wyciągnął go tak, że nie wiedziałam kiedy.
                    • Gość: basia IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.12, 11:05
                      też sie zgadzam z dziewczynami, profesjonalizm lekarzy pozostawia dużo do życzena, polożne bardzo sie silą, żeby być miłymi, nie wychodzi im to
    • Gość: Paula IP: *.19.165.33.osk.enformatic.pl 14.02.12, 16:52
      W grudniu rodziłam w Profamilii przez cc.To był mój drugi poród i druga cesarka.Pierwszy odbył się w szpitalu na ul.Szopena i był trauatycznym przeżyciem.Na szczęscie wspomnienia z profamilii z drugiego porodu napełniły mnie optymizmem,że nie wszędzie jest tak tragicznie:)Bardzo polecam opieke okołoporodową w Profamilii,pod kazdym wzgędem jest lepsza od innych placówek w Rzeszowie.Wiem bo mam porównanie!Teraz będąc na wizycie kontrolnej,usmiechałam się i zazdrościłam kobietom czekającym na przyjęcie do porodu...czeka ich wspaniały moment w zyciu,a atmosfera tego szpitala naprawdę sprzyja prawdziwemu przezywaniu tego pięknego czasu kiedy rodzi się dziecko.Nie mogę powiedziec,ze poród boli mniej ale na pewno wiem że łatwiej to przejść wsród życzliwego i fachowego persolnelu.
      • 18.02.12, 08:46
        Witam serdecznie :)
        Mam zasadnicze pytanie dotyczące szczepień. Bardzo ważna jest dla mnie informacja jakimi szczepionkami zostanie zaszczepione moje dziecko w Szpitalu po urodzeniu (chodzi mi o konkretną nazwę i skład). Nie ukrywam że mam na myśli szczepionki z zawartością thimerosalu (związku rtęci) głównie euvax, których bardzo się obawiam. I czy ewentualnie jeśli takie są stosowane, to czy uszanowana zostanie moja decyzja i będę miała możliwość zaszczepić dziecko oczyszczoną szczepionką oszczędzając mu aplikowania (bezsprzecznie toksycznej) rtęci. Będę mieć wykonane planowe c.c w Waszym Szpitalu w marcu.
        Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
        • Gość: b IP: *.37.139.32.inquad.biz 12.07.12, 22:52
          No właśnie. Mnie też to ciekawi a tu zero informacji/odpowiedzi. Szanowni Państwo - co należy zrobić, żeby dziecko nie było szczepione (nie życzę sobie tego)? Albo może poinformujcie o rodzaju stosowanych szczepień.
          Inne sprawy: na stronie PF jest tak ładnie, ale ogólnie o przyjęciu do porodu. A ja mam takie podstawowe pytania: czy wygoli mnie położna, czy mam się z tym męczyć sama? Lewatywkę maleńką dajecie?
          Potem sam poród: macie stołek położniczy, czy tylko te beznadziejne piłki (spróbuj człeku usiąść dziecku na głowie - powodzenia życzę a stan zdrowia nie pozwoli mi na wielogodznne spacery czy stanie przy drabince)?
      • Gość: p401 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.12, 08:55
        Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to kartele chemiczne rozpętały II wojnę światową, bo potrzebowały zbytu na swoje wyroby. Produkcja bomb i gazów bojowych wydała im się świetnym sposobem na zwiększenie popytu. Powstające obozy koncentracyjne umożliwiły traktowanie ludzi jako króliki doświadczalne i handel ludźmi niczym bydłem. „Uczeni” i „lekarze” mogli testować na nich swoje „leki” i praktykować „medycynę doświadczalną”, czyli w pełni „naukową”. Doktor Mengele przeszedł do historii, ale nie był on jedynym, który zasługiwał na podobną „sławę”. Żeby było zabawniej, po wojnie powieszono kilku doktorków, dla śmiechu, żeby było fajne widowisko, jednak Mengele, zbrodniarz nad zbrodniarzami, uciekł do Ameryki, gdzie żył sobie jak w raju aż do śmierci z przyczyn naturalnych. Mossad oczywiście go wytropił i wysłał jego śladami kilku agentów z misją zastrzelenia drania tak, jak na to zasługiwał, ale stał się cud… Gdy ci już go namierzyli i szykowali się do strzału przyszedł rozkaz, że mają się wycofać i wracać do domu.

Media o tym nie informowały… Ani o tym, ani o wielu innych, bardzo ciekawych rzeczach.

Na przykład o tym, kim był inny zbrodniarz wojenny, Fritz Ter-Meer i dlaczego za swe krwawe wyczyny dostał AŻ 7 lat odsiadki, a nie czapę. Nie pisano również o tym, że nie odsiedział nawet tego, bo był potrzebny Rockefellerom. Mieli dla niego pracę. W nagrodę za miłość dla ludzkości otrzymał zadanie kierowania koncernem farmaceutycznym i opracowania kodeksu regulującego normy obowiązujące w produkcji i handlu żywnością, zwanego Codex Alimentarius, dziś wprowadzanego w życie na całym świecie – dla dobra ludzkości.

Nie do wiary, prawda?

Zbrodniarz wojenny, który opracowywał i testował „leki” na ludzkich królikach doświadczalnych w Auschwitz, w tym na Żydach, dostaje od innego, wysoko postawionego i bogatego Żyda misję normowania kwestii zdrowotnych.

Media nie zadawały trudnych pytań, dlaczego jedni Żydzi poszli do gazu, a inni ich tam wysłali. Po co robić niepotrzebny szum? W tym czasie media lansowały zabawę i rozrywkę. Bawmy się, przecież mamy za sobą taką straszliwą wojnę, taki krwawy holokaust, po co więc mamy się jeszcze bardziej smucić i dręczyć wspomnieniami? Po co żądać odwetu? Po co karać winnych?

Przecież Jezus nakazał wybaczanie i odpuszczanie win. Wybaczmy im, miłujmy ich i bawmy się. Budujmy lunaparki, uczmy się nowych kroków tanecznych, kręćmy filmy pełne śpiewu, tańca i kolorowych strojów! Niech żyje rozrywka!

Ludzkość tak się zatraciła w tańcu i plotkach z życia gwiazd, że nie zauważyła, iż nadchodzi nowy holokaust. Co więcej – z tych samych rąk, co poprzedni.

Produkcja bomb i gazów bojowych rozruszała interes. Ale nie całe zapasy środków chemicznych udało się zużyć. Zostało tego całkiem dużo. Naprawdę, szkoda by było, żeby się zmarnowało!

Ludzie stojący na czele karteli chemicznych pokombinowali i znaleźli sposób na „utylizację”, na której można jeszcze dodatkowo bardzo dużo zarobić. Gazy bojowe zostały przerobione na „leki” onkologiczne i środki „ochrony” roślin, a reszta poszła do produkcji nawozów sztucznych.

A co z czołgami? Czołgi przerobiono na traktory i maszyny rolnicze.

Mała dygresja: czy wiecie, że Mengele to rodzinna firma produkująca przed wojną kombajny dla rolnictwa? Na każdym niemieckim polu stał kombajn z napisem Mengele. Tak, chodzi o TYCH Mengele. Dokładnie o ojca doktora Mengele. I tym sposobem kółko się zamknęło, prawda jak ładnie?

W czasie, gdy prasa publikowała pikantne ploteczki o życiu gwiazd Hollywoodu, a telewizja lansowała piękne cycate i miauczące jak kotki w rui panienki, których sutki i pośladki hipnotycznie wirowały na ekranach wszystkich domowych telewizorów, kartele chemiczno-farmaceutyczne rosły w siłę i robiły rzeczy, które, gdyby wyszły na jaw, stałyby się wielkim skandalem. Ale się nie stały. Bo media już dawno nie były wolne i publikowały nie to, co jest, lecz to, co życzyli sobie tam widzieć ich właściciele i bogaci „sponsorzy”, wykupujący reklamy i „artykuły sponsorowane”, czyli mówiąc bez ogródek: kryptoreklamę ukrytą za rzekomo naukowo rzetelnym artykułem.

Z drugiej strony media zadbały o to, żeby wmówić ludziom, że wszystko to, w co dotąd wierzyli to przesądy i wstecznictwo, bo przecież XX wiek to wiek pary i elektryczności, więc liczy się nałuka, a nie jakiś zabobon. I tylko nałuka jest jedynym autorytetem, Bogiem i nieomylną wyrocznią. Amen!

I tak, zanim się obejrzeliśmy, wszyscy staliśmy się zakładnikami „sponsorowanej” pseudonauki i pseudomedycyny. Nie tylko media zostały wykupione. Kupiono prawników, uczelnie i uczonych. Poziom edukacji obniżył się drastycznie, od podstawówki po uczelnie wyższe, nic więc dziwnego, że dziś niewielu ludzi ma dość przenikliwości, żeby widzieć i rozumieć, co się stało.

Ludzkość została oszukana, nabita w butelkę, a co najgorsze, z powodu braków w edukacji i za sprawą szczepionek z niszczącą układ nerwowy (w tym mózg) RTĘCIĄ nie potrafi samodzielnie i krytycznie myśleć. Wszyscy, A ZWŁASZCZA „wykształceni” ludzie, potrafią tylko bezrefleksyjnie powtarzać jak papugi to, co im wbito do głów i co wbijają im do tych głów codziennie mainstreamowe media. Ale samodzielnie myśleć nie potrafią. Bo tego nie uczono i nie wymagano. Kazano tylko wkuwać i zdawać egzaminy.
      • Gość: ola IP: 89.174.79.* 25.05.12, 12:23
        Przeczytalam cały ten wątek i po doświadczeniach pierwszego ciężkiego porodu (drugi czeka mnie w październiku) mam jeszcze takie pytania:
        1- czy pozycja porodu do końca jest dowolna? Tam gdzie rodziłam 2 lata temu mogłam przyjąć dowolną pozycję (prócz badania ktg), ale nie w ostatniej fazie, gdzie była konieczna pozycja półleżąca na łóżku.
        2- czy szpital ma na wyposażeniu sal porodowych bezprzewodowe ktg? o takim cudzie techniki dowiedziałam się od koleżanki, która rodziła w Policach k. Szczecina, dla mnie straszne było lezenie przez godzinę co 2 godziny z pasami na brzuchu.
        3- czy przy kazdej sali porodowej jest prysznic/wanna, z której rodząca może skorzystać?
        4- czy zaraz po urodzeniu, gdy maluszek jest juz zbadany, zważony itp. jest od razu z mamą czy jest zabierany do sali noworodków, a mama czeka dwie godziny na sali orodowej jak jest to w większości szpitali w Polsce?
        Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
        • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 04.06.12, 14:24
          Pozycja porodowa jest dowolna. Posiadamy kilka bezprzewodowych aparatów KTG. Przy każdej sali jest prysznic. Dziecko przebywa cały czas z mamą, chyba że wymaga jakieś baczniejszej obserwacji. Wówczas jest zabierane do sali noworodkowej.
          • Gość: lila IP: 91.224.192.* 16.06.12, 12:24
            czy moge rodzic w pro famili na ubezpieczenie angielskie? posiadam certyfikat s2 bardzo prosze o odpowiedz
            • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 29.06.12, 12:53
              Ubezpiecznie angielskie, unijne jest respektowane.
    • 27.02.12, 13:21
      Witam,
      mam kilka pytań: Czy ojciec dziecka może być ze mną przy cesarce? I po drugie: czy po porodzie już na zwykłej sali też ktoś może ze mną być? Jak długo po CC kobieta musi leżeć?
      Dziewczyny, które miały tzw. CC na życzenie: w którym tygodniu ciąży lekarz umawiał się z Wami na planowane CC? Albo ile dni przed terminem OM?
      • Gość: Bunio2012 IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 29.02.12, 20:39
        Ojciec czeka na korytarzu, ale mój mąż nagrał przez otarte drzwi jak się rodzi na syn, na sali są parawany więc może odwiedzać cię rodzina, ja po cesarce lełam 4 dni. A jeśli chodzi o umawianie się na cesarkę radzę poczekać do 40 tugodnia żeby później nie było problemów z dzieckiem. Pozdrawiam
        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.12, 10:21
          Mam pytanie do Bunio: jak wygląda opieka nad dzieckiem po cesarce - czy pierwszą noc dziecko spędza z mamą czy zajmuja się nim pielęgniarki? Do której godziny wieczornej mąż może być ze mną na sali?
          • Gość: Bunio 2012 IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 08.03.12, 18:33
            Pierwszą noc po cesarce dziecko jest osobno bo matka nie może wstawać, ale później jak się wstanie można mieć dziecko przy sobie. Ja miałam małego przy sobie w ciągu dnia i w nocy też. A osoba odwiedzająca może siedzieć praktycznie ile chce w sali trzeba się dogadać z dziewczynami z sali.
    • Gość: reana IP: 31.130.107.* 28.02.12, 14:59
      witam, proszę o informację odnośnie badań noworodka po porodzie. czy są tak samo badane jak w pozostałych szpitalach? np. przesiewowe badanie słuchu, testy fenyloketonuria, mukowiscydioza, usg narządów itp. prosze o odpowiedz. czy obejmuje to ubezpieczeni nfz? rodziłam na szopena, obecnie jestem w drugiej ciąży, lekarzem prowadzącym jest lekarz z profalilii. pozdawiam
      • Gość: Bunio 2012 IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 29.02.12, 20:34
        Witam, badania dZieci są takie same jak w szpitalu na szopena, mam porównanie bo rodziłam tam 5 lat temu.
        • Gość: reana IP: 31.130.107.* 02.03.12, 08:37
          dziękuję serdecznie za odpowiedz. ja rodziłam w 2010 na Szopena a teraz jak wszystko będzie dobrze to wrzesień 2012 będę robić na profamilii
          • 11.03.12, 17:44
            Witam,
            Mam kilka pytań dot. porodu w pro familii
            1. Moj lekarz powiedział mi, że w pro familii rodzi się w znieczuleniu (domyślam się, że jest ono dodatkowo pne) stąd moje pytania czy jest ono (znieczulenie:)konieczne?
            2. Czy istnieje możliwość, że przy wypisie dostaniemy jakiś rachunek (chociaż jesteśmy ubezpieczeni)
            Z góry dziękuję za odpowiedź
            Pozdrawiam :)
    • Gość: jaŚ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 17:48
      super opieka, sumienni lekarze nic dodać nic ująć
      • Gość: Renata IP: 31.130.107.* 12.03.12, 12:28
        dziękuję personelowi szpitala za opiekę w trudnych dla mnie czasie po stracie maleństwa
        • Gość: sylwia IP: *.ostnet.pl 13.03.12, 17:14
          mam takie pytanie. chodzę do lekarza z pro familii,skonczylam wasza szkole rodzenia i mam opłaconą położną czy mimo wszystko nie zostawiacie w zanadrzu kilku miejsc dla "Waszych" pacjentek? czy ja równiez moge liczyć się z odesłaniem do innego szpitala? i czy jezeli tak sie stanie zostaną mi zwrocone pieniadze za położną?
          • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 18.03.12, 07:02
            W szpitalu zawsze jest kilka miejsc dla naszych pacjentek. Jednak w sytuacji, gdyby nie rodziła Pani u nas, pieniądze zostaną Pani zwrócone.
            • 22.03.12, 21:22
              Witam,
              jestem 36 tygodniu ciąży, więc już niedługo poród. Zamierzam rodzić w Waszym szpitalu. Jestem pacjentką dr Szajnera, który nie przyjmuje u Was, jedynie wykonuje USG 3D i badania prenatalne. Dzwoniąc do Państwa szpitala, poinformowano mnie,że zostanę potraktowana jak pacjentki Państwa lekarzy, czy to możliwe? Czy mogę liczyć na to, że zostanę przyjęta bez problemu? Chcę rodzić naturalnie ze znieczuleniem.
              Mam jeszcze dodatkowe pytanie co do GBS. Ponieważ mam dodatni wynik, bardzo się boję tego paskudztwa, czy zostanie mi i dziecku podany konieczny antybiotyk w trakcie porodu? I czy dziecku zostaną zrobione wszystkie badania konieczne po porodzie?
              Pozdrawiam serdecznie
              • Gość: Pro-Familia IP: *.rzeszow.mm.pl 27.03.12, 22:10
                Zostanie Pani przyjęta do szpitala. Pacjentki z gbs - zgodnie z obowiązującymi standardami - dostają w trakcie porodu antybiotyk.
                • Gość: nisiaaga IP: *.sanok.biz 31.03.12, 17:03
                  Mam pytanie o cc ze wskazaniem w PF. Na ostaniej wizycie lekarz wyznaczyl mi date cc i powiedzial ze jak mam wskazanie to cc zostanie wykonane. Nie mowil nic o zadnych oplatach rozumiem ze nie bede placila?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.