Dodaj do ulubionych

Radni za przyłączeniem Trzebowniska. PiS podzie...

IP: *.bb.sky.com 02.02.12, 20:02
Wszystko dobre, co PiS dzieli :) DIVIDE ET IMPERA (KACZORA)!
Obserwuj wątek
        • Gość: zdegustowany Re: puknij się w czoło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 23:27
          pierdzielisz jak potłuczony, albo trzymasz z nieporadnymi nierobami; te sesje to jest kpina!!! zrozumcie wreszcie gnojki. i co to za kabaret? jakieś ucieczki z sesji??? dziecinada! nie macie jaj żeby zamanifestować swoje stanowisko, tylko udawać chorobę. czym was ferenc straszy
          ? wywaleniem z ciepłych stołków chyba! banda nierobów w rzeszowskimm ratuszu.
          • Gość: tik Re: puknij się w czoło IP: *.krak.tke.pl 03.02.12, 00:09
            Tobie by pewnie odpowiadało żeby rada bez szmeru poparła chore pomysły stetryczałego dziadka. Powiedz wprost ze czekasz tylko żeby Ferenc miał nieograniczona władzę. Spóźniłeś się o co najmniej o 4 lata. Prezydent wtedy mógł działać bo jeszcze nie pomieszało mu się w głowie.
            Nie pochwalam układności radnych, niezależnie czy są z pisu, z PO, z lewicy czy z Niedorozwoju. Widzę tylko że w tej nagonce niektórzy z nich nie bali sie walczyć o słuszną sprawę. Dopuść teraz Ferenca w całości do żłobu to będziesz miał Rzeszów ze snów Chlebka. Ot co!
          • shepard102 Re: puknij się w czoło 03.02.12, 10:00
            Racja, niestety. Rzeszowscy radni to tylko BALAST. Ferenc i jego świta i tak robi co chce. Ucieczka z sesji to błazenada! Jak w podstawówce, querwe...: część klasy ucieka z lekcji, a reszta - NA CHOROBOWE! Oj, coś mi się zdaje, że trzeba wreszcie przewietrzyć to środowisko. W główkach się urzędasom poprzewracało i zapomnieli za co biorą publiczne pieniądze.
            A bilans jest smutny: wiocha przy sterze, tchórze w opozycji. Wpieprzycie w końcu ten stateczek na mieliznę, albo w górę lodową, nieudoły!

S.

• Gość: e Radni zagłosowali "za" Trzebowniskiem, a potem ... IP: *.19.165.1.osk.enformatic.pl 02.02.12, 21:28
      "Uciekli" to chyba nienajlepsze określenie. Mieli głosowac po raz szósty nad tą samą sprawą, co oznacza, że włodarz miasta ma opinię Rady tam, gdzie za PRL-u większośc obywateli miało przyjaźń polsko - radziecką. Wcale się nie dziwię, że nie chcieli brac udziału w tej żenadzie. Jeśli ktoś się nie liczy z opinią radnych, niezależnie od reprezentowanej przez nich opcji politycznej, to znaczy, że de facto nie liczy się z opinią mieszkanców, których ci radni lepiej lub gorzej, ale jednak reprezentują.
    • Gość: tik tak To jest szopka dla IP: 91.224.192.* 02.02.12, 21:43
      To jest szopka dla gawiedzi
      Do Rzeszowa możemy przyłączyć nawet i Szczeropole byle by było tam kilku radnych którzy dadzą większość w radzie miasta Rzeszowa np dla prezydenta
      Nie ma co się podniecać kierunkiem rozwoju Malawa-Trzebownisko....
    • lupus1020 Dość już tego... 02.02.12, 21:46
      Dość już przyłączania wsi do Rzeszowa. Już teraz należymy do największych obszarowo miast w kraju.

Niech Ferenc zrozumie, że gdyby przyłączył Trzebownisko to Rzeszów byłby niewiele mniejszy obszarowo od Poznania, Wrocławia, Łodzi i Szczecina (nie licząc jezior w tym ostatnim). Kto tym będzie administrował?

Ferenc nie radzi sobie z obecnym miastem. Miały być nowe drogi, aquapark, ogród botaniczny, ICENT - nie ma nic nowego, chyba że inwestycje uczelni.

Strefa Dworzysko - planują ją szósty rok i NIC Z TEGO NIE WYNIKŁO. Tymczasem w Trzebownisku zakład na zakładzie (Jasionka, Tajęcina).

Nie wiem jak wy ale ja MAM DOŚĆ TEGO ŻE FERENC SZUKA TEMATÓW ZASTĘPCZYCH ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ MIASTEM. W Rzeszowie jest mnostwo rzeczy do zrobienia a on się zajmuje jakąś Malawą.

Przed przyłączeniem Budziwoja mówil że musi go przyłączyć żeby połączyć Podkarpacką i Sikorskiego. I co z tego wyszło? To co ze wszystkich jego wielkich planów.

Ferenc ZAJMIJ SIĘ RZESZOWEM. Przestań zajmować się wsiami, chlewami i stodołami, zajmij się miastem, którego mieszkańcy powierzyli ci zarządzanie.

Ferenc mówi o tym co trzeba zrobić w Malawie i Trzebownisku. Niech się zajmie w końcu tym co trzeba zrobić w Rzeszowie. 60% obszaru miasta to grunty rolne. Bierzcie się za robotę, koniec gadania.
      • Gość: szamil Re: Dość już tego... IP: *.play-internet.pl 02.02.12, 22:09
        Otóż to. I dlatego podoba mi się to co powiedział Fedan, że za 15-20 lat to połączenie nastąpi samoistnie. Do tego czasu tak jak piszesz, Ferenc powinien doprowadzić Rzeszów do stanu bliskiego ideałowi (głównie nowo-przyłączone tereny). Niech nie myśli o mieszkańcach przyłączanych gmin jako podatnikach i pionkach do oddawania głosów. Szczerze napiszę, że po oddaniu tego kawałka S-19 (Rz-Stobierna) to każdemu ślinka by ciekła na te tereny; lotnisko, strefa ekonomiczna, infrastruktura, tereny inwestycyjne, podatki (!). A dla mieszkańców gminy co? Jeżeli wszystko już mają to co w zamian? Co im może dać miasto? W pierwszej kolejności inwestorów - bo o to się rozchodzi. Kanalizacja tutaj jest. Wodociągi są. Problem z drogami taki sam jak w mieście (proszę zwrócić uwagę na odcinek drogi w Rzeszowie (!) przy elektrociepłowni, którym można ominąć korki w Załężu - taczki można schować).

To powinno być jak w życiu. Najpierw się mówi, że się kocha, że zależy jednemu na drugim, daje się prezenty, okazuje szacunek. Potem można się żenić.

A nie na chama łapać za cycki.

• Gość: tik Re: Dość już tego... IP: *.krak.tke.pl 02.02.12, 22:40
          A mnie cała ta sytuacja z "ucieczką" radnych przypomina historię kiedy do ołtarza przyprowadzono zahukanego pana młodego żeby się żenił ze szpetną dziewczyną, ale której posag miał spłacić długi ojca chłopaka. Jak ojciec przyprowadził dziewczynę bidnemu synowi do ołtarza i jak ten zobaczył jakie to szkaradztwo, to uciekł w pierony. A ojciec został wściekły że taki posag przeszedł mu koło nosa. A szczęscie syna? A piep...ć. Spłata długów była ważniejsza :)

Bidni jesteście radni, tacy zahukani, ale czasami rozsądek się odzywa :)
        • Gość: rzeszowiak Re: Dość już tego... IP: 159.245.16.* 03.02.12, 11:31
          "A dla mieszkańców gminy co? Jeżeli wszystko już mają to co w zamian? Co im może dać miasto? "
          Chociażby szpital, dobrą szkołę, uniwersytet, placówki kultury, itp - instytucje, których nie ma w wioskach.

Jak wam tak przeszkadza wielki Rzeszów i z taką pasją go atakujecie, to może to miasto podzielić i pomniejszyć? Wielu by się ucieszyło.
      • Gość: stary Re: Dość już tego pitolenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 02:28
        To nie jest prawda, że należymy do największych obszarowo miast w kraju. Zajmujemy 20 miejsce pod względem powierzchni oraz 21 pod względem ludności, nie widzę tu więc żadnych dysproporcji. Większe obszarowo od nas są np. 100-tysięczne Jaworzno (152km2), 65-tysięczny Kędzierzyn-Koźle (124km2), 130-tysięczna Dąbrowa Górnicza (189km2). Reszta twojej wypowiedzi to demagogia.
        Za 15 lat być może nie będzie miał kto chcieć się użerać o poszerzanie miasta, po drugie nie wiadomo czy to będzie prawnie możliwe, po trzecie jeśli gmina zyska jeszcze więcej na bliskości Rzeszowa (bo przecież i lotnisko i strefę w Jasionce mają tylko dzięki bliskości dużego miasta), to tym bardziej oddać tego nie będzie chciała.

W praktyce zabieg o przyłączenie całego Trzebowniska jest PR-owskim zagraniem PO, ponieważ:
        1) aby dostać bonus za połączenie gmin muszą zapaść zgodne uchwały obu gmin w tej sprawie, a wiadomo, że tego nie będzie.
        2) obecny minister finansów sprzeciwia się nawet łączeniu rozdzielonych na początku lat 90-tych gmin wiejskich i miejskich w powiatowych miasteczkach, bo nawet 20-30 mln złotych mu szkoda, a co tu dopiero mówić o 100 bańkach
        3) PO liczy, że jeśli stanie się jakiś cud i tak decyzja niespodziewanie zapadnie (ale bez bonusa bo bez zgody gm.Trzebownisko), to zgodnie z ordynacją, Ferenc będzie musiał odejść i nastąpią wcześniejsze wybory
        4) całość obliczona jest na achy i ochy PO-wskiego elektoratu w jego najbardziej naiwnej części, bo sprawa jest z góry przegrana.

Osobiście byłbym za Trzebowniskiem, ale tylko w części, tj. bez Łukawca, Wólki Podleśnej, Stobiernej czy Łąki, gdyż tam naprawdę miasto nie ma i nie będzie długo (15-25 lat) mieć żadnych interesów (siedziba gminy może pozostać w przyłączonym Trzebownisku - takie sytuacje w Polsce są).
        Jestem też za Malawą, ponieważ Rzeszów od strony ulicy Lwowskiej i Olbrachta rozwija się w tę stronę (osiedle Słoneczne) i ponieważ na jej terenie przebiega część planowanych dróg miejskich (planowany odcinek Krzyżanowskiego od alei Armii Krajowej prze Słocinę aż po Lwowską za Leroy Merlin - niezależnie czy wybuduje go Ferenc czy następca).

A tak przede wszystkim to jestem za tym, aby przypilnować już wcześniej zatwierdzonych propozycji (Zaczernie, Miłocin, Pogwizdów Nowy, Rudna Mała i Rudna Wielka - po przyłączeniu tej ostatniej Rzeszów wreszcie obejmie w posiadanie jakieś 85% strefy Dworzysko, nad którą się tak rozpisujecie, bo na razie ma jej niespełna 30% i może co najwyżej palcem w bucie pokiwać, a nie ją zbroić).
        • lupus1020 Re: Dość już tego pitolenia 03.02.12, 08:38
          To Ty manipulujesz. Podałeś kilka miast, które mają sztucznie nadmuchaną powierzchnię poprzez przyłączanie ogromnych obszarów leśnych. Powiedz jeszcze o Świnoujściu - 195 km2! Tylko że ponad 150 km2 to woda! Ja Ci podam inny przykład. Rzeszów ma 116 km kw.. Większy od niego Białystok (300 tys.) - 102, Kielce (208 tys.) - 109, Radom (225 tys.) - 112, Toruń (205 tys.) - 115, Bytom (182 tys.) - 69, Olsztyn (177 tys.) - 88 km kw. Rzeszów już teraz jest nadmuchany.

I ciesz się że te wszystkie strefy nie są pod nieudolnym zarządem Rzeszowa. Gdyby Jasionka była w Rzeszowie to inwestycje w strefie wyglądałyby tak jak na Dworzysko - czyli byłoby tam całe gó.... A ponieważ administrują tym profesjonaliści a nie populiści z Rzeszowa to ludzie z Rzeszowa mają nowe miejsca pracy - fakt, ze poza miastem.
          • Gość: stary Re: Dość już tego pitolenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 15:55
            Do lupusa.
            Podałem tylko fakty obalające Twoje manipulacje streszczające się w twierdzeniu, jakoby Rzeszów należał w Polsce do miast "największych ludnościowo".
            Dlatego sprostowałem te bzdury i podałem rzeczywiste lokaty Rzeszowa wśród miast Polski tak pod względem ludności (21/20), jak i powierzchni (20). Wykazałem, że żadnych dysproporcji tu nie ma. Dla przykładu podałem kilka miast, o które tyle hałasu nie ma, choć zajmują nieporównanie od Rzeszowa większą powierzchnię w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Świnoujście zauważ pominąłem, żeby nie dostarczać Ci argumentów do dalszej kłamliwej retoryki.

Teraz zmuszony jestem znów obalić bzdury, którymi dezinformujesz czytających to forum. Otóż kolejną nieprawdą, jaką próbujesz wmawiać jest w podanych przeze mnie przykładach miast o bardzo dużej powierzchni rzekome "przyłączanie ogromnych obszarów leśnych".
            Wiesz Michał gdzie leży Jaworzno czy Dąbrowa Górnicza? Gdzie tam są te "ogromne połacie lasów"?
            Dla przykładu:
            Kędzierzyn- Koźle 124km2 i 64 tys. mieszkańców zaczyna się na zachodzie dzielnicami Ocice i Sudoł, z których na przeciwległy kraniec miasta jest ponad dwadzieścia kilometrów, przez śródmieście i następujące dzielnice: Koźle, Kłodnicę, Lenartowice, Cisową, Blachownię Śląską i Sławęcice, aż po miasteczko Ujazd. Dla wyjaśnienia zakłady azotowe są około 10 km na południe od śródmieścia, a więc kierunek wschodni, to nie jest ich "zasługa".
            Jaworzno to 95 tysięcy osób na 152km2 zaczyna się na wschodzie pod Chrzanowem (dzielnice Byczyna i Jeziórki oraz nieco na północ Ciężkowice) z których przez śródmieście na drugi koniec miasta, to jest na Długoszyn i Szczakową jest około 14km.
            Z kolei Dąbrowa Górnicza (130 tysięcy mieszkańców na prawie 190km2) ciągnie się od śródmieścia na wschód aż po dzielnicę Błędów (za nią zaczyna się słynna Pustynia Błędowska), na długości około 23km.
            Jest jeszcze 140 tysięczny Rybnik na 148km2, ale pominę, bo zaraz mi napiszesz o Jeziorze Rybnickim.
            Piszę to wszystko po to, by czytający mieli świadomość, że wprowadzasz ich w błąd bredząc o Rzeszowie jako jednym z najrozgleglejszych terytorialnie miast Polski.

Niestety, pozostałe Twoje przykłady też są z ... wzięte, bo albo dotyczą miast niewiele większy przy różnicach powierzchni minimalnych (Kielce, Toruń), albo mniejsze od Rzeszowa (Bytom traci rocznie około 7 tysięcy mieszkańców) - na szczęście jest flagowy Białystok - ale jedyny w tej dyskusji, którym można wymachiwać na poparcie swoich tez. Pozostała trzynastka jest od Rzeszowa i większa, i "rozleglejsza terytorialnie", a nad największą z niej Warszawą, przykro mi, nie ma już w Polsce nic.

Twoja uwaga o strefach każe mi do Ciebie skierować apel o wysiłek czytania ze zrozumieniem.
            To by było właściwie wszystko, ale na koniec jedna jeszcze rada do zapamiętania:

Michale niestety, to przykre, ale PiS nie da Ci zupełnie nic. Daremny trud.
            • Gość: stary errata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 15:59
              Oczywiście pierwsze zdanie mojego wpisu powinno brzmieć:
              "Podałem tylko fakty obalające Twoje manipulacje streszczające się w twierdzeniu, jakoby Rzeszów należał w Polsce do miast "największych pod względem powierzchni".
              Za tę pomyłkę przepraszam.
    • Gość: playman Radni zagłosowali za, potem olali wnioskodawcę IP: *.play-internet.pl 02.02.12, 22:10
      tak mniej więcej gazetko powinien brzmieć tytuł. nie wiem czemu dalej tak wazelinujecie upartemu staruszkowi bez jakiejkolwiek koncepcji na rozwój miasta. nawet radny fijołek wykazał, że posiada trochę szarych komórek, wypowiadając się całkiem rozsądnie o Trzebownisku. a dziadzio z ratusza, cóż, czas najwyższy kończyć prezydenturę, bo już nawet wójty, wsioki i pnioki się kładą ze śmiechu z tych pseudo-innowacji rzeszowskich
      • Gość: paweł Re: Radni zagłosowali za, potem olali wnioskodawc IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.12, 23:08
        O tym cyrku w ratuszu trzeba powiadomić Teleekspress, niech w całej Polsce widzą co się wyprawia w Rzeszowie mieście imitacji, po 6 razy głosują za tym samym, czy to ma być próba na zmęczenie materiału, czyli radnych.Jest to chyba jedyne miasto w Polsce, skłócone z wszystkimi sąsiednimi gminami i to ma być demokracja.Za nasze pieniądze urządzają sobie igrzyska, żeby czasem nie doszło do buntu mieszkańców, bo już młodzież ma dość jak robi się ich w konia a kasę trzepie się na boku w niejasnych układzikach i ustawionych przetargach.
        • Gość: gosc Re: Radni zagłosowali za, potem olali wnioskodawc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 23:43
          > cja.Za nasze pieniądze urządzają sobie igrzyska, żeby czasem nie doszło do bunt
          > u mieszkańców, bo już młodzież ma dość jak robi się ich w konia a kasę trzepie
          > się na boku w niejasnych układzikach i ustawionych przetargach.

się zapytaj lepiej jakie lody ukręcili z imprezą sylwestrową na rynku; kto się obłowił a ile tak naprawdę skasowała budka suflera. estrada kręci swoje a byli pracownicy pilnują interesu od pieca! krewni królika ciągle przy korycie; to jest materiał dla tvp, znowu dyrektorka będzie ucikać przed kamerą. żenada.
          • shepard102 Re: Radni zagłosowali za, potem olali wnioskodawc 03.02.12, 11:57
            "... znowu dyrektorka będzie ucikać przed kamerą... "

A to jest akurat pomysł na fajny gadżet: prosta GRA KOMPUTEROWA, coś w stylu akcji z pozycji pierwszej osoby (typu Wolfenstein 3D :-) tylko, że zamiast machine gun w garści - kamera z logo tvn24 i SRU! Ruszamy w pogoń za urzędniczką kultury i promocji, zmykającą w labiryncie biurowych pomieszczeń... Gdzie korytarze się nigdy nie kończą, a drzwi nagle z trzaskiem zamykają :-)
            Byłby hit i spora grywalność...
    • Gość: Swojak Radni zagłosowali "za" Trzebowniskiem, a potem ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 10:45
      Ważne jest też zachowanie Przewodniczącego Rady Gminy Pana Kunysza. Jak traktuje swoich mieszkańców w gminie , to widać po tym, jak potraktował zawodników klubu STRUMYK z Malawy. Zabronił korzystania ze stadionu w Krasnym. Jakiej rady jest przewodniczącym, czy tylko radnych z Krasnego. Panowie radni obudźcie się i przestańcie mieszać, z mocy prawa wszyscy są mieszkańcami gminy Krasne, bez podziałów. Jest pytanie. Co z takiego układu w radzie gminy ma Pan Kunysz. Chodzą słuchy o zatrudnieniu niektórych w Urzędzie Miasta. Może mniej nowoczesnych, drogich grilli na stadionie w Krasnym, a więcej dbałości o klub STRUMYK Z Malawy. To z czego się powinni cieszyć, to niszczą. Małostkowi ludzie. Czy ta rada, to ta która powinna być. Kargula WAM JESZCZE TYLKO BRAKUJE, COBY RZEKŁ, ŻE PO WASZYM NIEBIE SAMOLOTY NIE BĘDĄ LATAĆ .Opamiętajcie się, puki nie jest za późno. W następnych latach cała dotychczasowa gmina Krasne, w Rzeszowie będzie miała najwyżej dwu radnych i na pewno nie będzie to Pan Kunysz. Krótkie myślenie was samych zabije , przestaniemy być gminą. Czy już dziś tego chcecie.
    • mata_kari Radni zagłosowali "za" Trzebowniskiem, a potem ... 03.02.12, 18:00
      Mnie zastanawia, ile razy można wprowadzać do porządku obrad i poddawać pod głosowanie ten sam projekt uchwały? Czy nie powinno być tak, że po powiedzmy dwóch głosowaniach projekt może powrócić dopiero po jakimś czasie??? To malawienie wygląda już jak objaw ostrej demencji albo zacięcia się trybików w czaszecznictwie Ferenca. Do tego te informacje o wywieraniu nacisku na radnych w ich miejscach pracy. Ten szczegół powinni zbadać dokładnie dziennikarze, bo to już trąci szantażem a ten jest w Polsce karalny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka