Dodaj do ulubionych

Potrzebuje namiary na dobrego radiestetę

IP: *.play-internet.pl 28.07.12, 08:53
Potrzebuje namiary na dobrego radiestetę który szuka źródła do wiercenia studni głębinowej.
Z góry dziękuję za pomoc
Edytor zaawansowany
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 28.07.12, 10:33
  Nie wierz w bajki, radiestezja to bzdura i wciskanie ciemnoty frajerom.
 • Gość: erg IP: *.ostnet.pl 28.07.12, 11:07
  Nie wierz @pikowi. Dwa razy korzystałem z usług radiestety. Za każdym razem trafnie wytypował miejsce i podał dokładną głębokość na jakiej będzie woda. To nie żadna magia a zwykłe promieniowanie cieków wodnych które odbiera każdy człowiek a niektórzy potrafią je interpretować. Niestety , upłynęło paręnaście lat i nie pamiętam namiarów ani nazwiska radiestety. Wiem że był z Łańcuta ale to nic pewnie nie da.
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 28.07.12, 23:11
  Przykro mi, ale dałeś się zwyczajnie naciągnąć. Gdziekolwiek byś nie kopał na tych działkach i tak byś trafił na wodę. Tak już jest na większości obszaru Polski, nie mieszkamy na Saharze. Poza tym, coś takiego jak podziemne cieki, w naszych (mówię o Podkarpaciu) warunkach geologicznych nie istnieje, a nawet gdyby istniało, to nie emitowałoby promieniowania. Gdybyś troszkę uważał w szkole, to nie dałbyś się tak głupio nabrać. Ot, ciemnota ludu podkarpackiego, a z drugiej strony eldorado dla hochsztaplerów i cwaniaków.
 • Gość: ja IP: 87.204.222.* 28.07.12, 23:34
  oj istnieją te cieki istnieją... niedaleko rzeszowa jak szukali gazu i ropy to naruszyli strukturę geologiczną, czego skutkiem jest to że domy które są na górce i nigdy ale to nigdy nie były zalewane od tego czasu mają co wiosnę wodę w piwnicy...
 • Gość: hehehehe IP: *.rzeszow.vectranet.pl 29.07.12, 07:14
  Podziemne cieki nie istnieją? Więc jak woda przemieszcza się w głębi ziemi? Nie paruje jak na powierzchni, a wnika w głąb, bo opady... Potem przemieszcza się wykorzystując PUSTKI I WOLNE PRZESTRZENIE w osadach i
  skałach. Oj, nie kompromituj się...
 • Gość: hehehehe IP: *.rzeszow.vectranet.pl 29.07.12, 07:17
  pomoc 88057226
 • Gość: vis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 07:34
  Niby szkodliwości podziemnych cieków wodnych nie ma ... A mój pies zawsze bezbłędnie wybiera najmniej zapromieniowane miejsca w domu a różdzki ani wahadła nie ma , najwyżej ogon ...
  Kot przeciwnie , zawsze wyłoży się na najbardziej szkodliwych miejscach gdzie kwiaty cięte nie wytrzymują nawet paru godzin a te w doniczkach marnieją ...
  To jak to jest ? Co wiedzą i czują te zwierzęta czego my nie odczuwamy ?
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 29.07.12, 09:14
  Nie tylko, że nie ma szkodliwości cieków, ale nie ma u nas w ogóle cieków podziemnych. Woda nie płynie pod ziemią, nie ma tam podziemnych rzek (przynajmniej nie na Podkarpaciu), woda jedynie przesiąka przez podziemne warstwy. Ale to nie są żadne cieki! Te podziemne cieki-rzeki, to wielka ściema wciskana ludowi przez hochsztaplerów, żaden geolog tego nie potwierdzi. Ale jak ktoś woli wierzyć naciągaczom, to proszę bardzo, mi to akurat wisi jak kilo kitu. A tak nawiasem, to fundacja Randiego już od wielu lat, oferuje milion dolarów nagrody dla kogoś, kto udowodniłby, że posiada tego typu zdolności jak radiestezja. Nawet niektórzy się zgłaszali, ale zawsze kończyło się to ich kompromitacją. Na szczęście dla nich prosty i przesądny lud nie wymaga naukowych dowodów, więc można spokojnie prowadzić biznes.
 • Gość: vis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 10:01
  Kot ci ciek znajdzie bezbłędnie !
  A co to tego że niby nie ma rzek podziemnych to z kąt rzeki w czasie suszy mają więcej wody niż dostarczają im wyschnięte dopływy ?
 • Gość: vis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 10:06
  Żwirownia w Rzeszowie zasilana jest takim podziemnym mocnym ciekiem ...Woda tam jest czysta i chłodna , nadmiar tej wody wpływa wciąż do Wisłoka i to są namacalne fakty...
  Tak więc niech każdy się przekona gdzie leży prawda ...
 • Gość: erg IP: *.ostnet.pl 29.07.12, 13:13
  Piko serwuje nam pseudonaukowy bełkot. Gdyby prawdziwa była jego teoria o braku cieków (zwanych potocznie żyłami wodnymi) to wody podziemne wyciekałyby ze wzgórz wszedzie a dziwnym trafem wyciekają w ściśle określonych stałych miejscach zwanych przez "ciemny podkarpacki lud" źródłami. Ale za chwilę piko zaprzeczy istnieniu źródeł.
 • mal49 29.07.12, 17:03
  Żwirownia jest fragmentem terasy niskiej Wisłoka. Woda w rzece płynie nie tylko w korycie, ale w całej terasie. Przy normalnych stanach wody rzeka drenuje terasę, tzn. z podziemnej jej części woda spływa w kierunku koryta. Rzeka oddaje wody do terasy tylko podczas stanów wysokich (grawitacja).
  --
  --------------
  ;-)
 • mal49 29.07.12, 13:27
  piko:

  >Te podziemne cieki-rzeki, to wielka ściema wciskana ludowi przez hochsztaplerów, żaden geolog tego nie potwierdzi.

  Potwierdzam, jako geolog z baaaardzo długim stażem, że jesteś w błędzie!!!

  Jeśli nadal będziesz się spierać i wciskać kit niedouczonym - to poczytaj sobie np. w Wikipedii czym są PONORY.

  Dla wyjaśnienia dodam, że nie ma ich w Polsce, a tym bardziej na Podkarpaciu.

  > fundacja Randiego już od wielu lat, oferuje milion dolarów nagrody dla kogoś
  > , kto udowodniłby, że posiada tego typu zdolności jak radiestezja.

  Tu też piszesz półprawdy, bo fundacja ta usiłuje sprzedać się na rynku sceptyków i tzw. racjonalistów i nie chodzi tu o milion za udowodnienie zdolności radiestezyjnych, ale o fizyczny zapis (i dowód) uzdolnień paranormalnych w ogóle.

  --------------
  ;-)
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 29.07.12, 20:12
  Przecież wyraźnie napisałem, że nie ma takich cieków na Podkarpaciu, nie pisałem, że nie ma ich wcale. Przeczytaj najpierw uważnie zanim zaczniesz dyskusję. A co do nagrody fundacji Randiego, to nie chodzi wcale o wyjaśnienie fizyki zjawiska, czy udowodnienie jakichś procesów fizycznych. Wystarczy pokazać, że potrafi się przy pomocy swoich zdolności wskazać podziemny obiekt (np. rurę z wodą), przy czym eksperyment musi być oczywiście powtarzalny. Były takie próby i żadnemu radiestecie nie udało się uzyskać większej skuteczności niż wynikałoby to z rachunku prawdopodobieństwa. Tzn. czy te podziemne obiekty wskazywali radiesteci, czy wybierane były losowo, to skuteczność w większej ilości prób była praktycznie identyczna (różnice statystycznie nieistotne). Taka jest prawda o radiestezji. Podobnie zresztą wykładali się bioenergoterapeuci (skuteczność nie odbiegała od placebo), jasnowidze (ponoć ktoś chciał zgłosić Jackowskiego, byłby niezły kabaret:) i inni szarlatani. Ale jak chcecie wierzyć i dawać się skubać, to proszę bardzo.
 • mal49 29.07.12, 21:23
  piko:

  >... Taka jest prawda o radiestezji.

  To jest Twoja prawda ;-)
  Sporo moich kolegów po fachu z powodzeniem posiłkuje się różdżką czy wahadłem przy wyznaczaniu miejsc wiercenia studni. I nie ma tu żadnej szarlatanerii, lecz zwykłe sprawdzenie "naukowych" dociekań.
  Problem polega na tym, że Ty uznajesz tylko te naukowe metody, a one wielekroć zawodzą i taki pomocnik w postaci różdżki lub wahadła w tej profesji nikomu ujmy nie przynosi, wręcz przeciwnie - uzyskuje się nieomal 100% pewność, ku zadowoleniu inwestora, przede wszystkim.

  --------------
  ;-)
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 30.07.12, 09:01
  No to daj namiar na takiego cwaniaka, zrobimy serię eksperymentów. Ja mogę postawić 10 tys. zł. Jak mówisz, że 100% pewności, to bez obawy każdy się zgodzi, forsa piechotą nie chodzi. Oczywiście radiesteta też musi postawić taką samą sumę, wcześniej spiszemy umowę przy świadkach, będzie wesoło:) Może nawet jakieś lokalne media zainteresują się naszym zakładem, wtedy Twój magik będzie miał zapewnioną reklamę:)
 • mal49 30.07.12, 12:52
  Widzisz, tak to bywa, że pewne rzeczy robi się bez reklamy. Za 'naukowe' podejście należy się stosowne wynagrodzenie. Sprawdzenie radiestezyjne jest poza tym.
  Lokalne media? Chyba kpisz, to towarzystwo siedzi w kruchcie, która już dawno wyskoczyła z duchowości.
  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 30.07.12, 17:03
  Możemy to zrobić bez mediów, nie ma sprawy, nie wiem nawet czy byliby zainteresowani, choć w sezonie wakacyjnym wypisują już takie pierdoły, że chyba bardzo brakuje im tematów. Ok, bez mediów. Masz takiego który przyjmie zakład? A może postawisz własne pieniądze? Jak piszesz, że 100% pewności, to w sumie niczym nie ryzykujesz. 10 tysięcy do zgarnięcia na czysto.
 • mal49 30.07.12, 17:38
  piko :

  > Masz takiego który przyjmie zakład? A może p
  > ostawisz własne pieniądze? Jak piszesz, że 100% pewności, to w sumie niczym nie
  > ryzykujesz. 10 tysięcy do zgarnięcia na czysto.

  O co chcesz się zakładać? Nie rozumiem. Masz wiertnicę, by sprawdzić?


  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 30.07.12, 21:09
  A po co zaraz wiertnica? Wystarczy, że Twój ekspert będzie umiał wskazać przebieg ukrytych rur z płynącą wodą. To też są w końcu cieki wodne, tylko sztuczne. Powinny być nawet łatwiejsze do zlokalizowania, bo na potrzeby eksperymentu ukryte by były bardzo płytko, powiedzmy tuż pod podłogą z desek (czy tam jakiejś płyty osb żeby było taniej), czyli na głębokości ok. 3-5cm. Jeśli radiestezja jest skuteczna, to nawet pijany radiesteta ze złamaną różdżką bez problemu wykryje tak płytko płynącą wodę. Mam też inne pomysły na taki eksperyment, szczegóły można omówić.
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 01.08.12, 10:08
  I co? Żaden radiesteta nie chce zarobić 10 tys., a przy okazji otworzyć oczy niedowiarkom? Lepiej kasować drobniaki od naiwnych, czy 10 tys. to może za mało? Możemy podwyższyć stawkę.
 • Gość: a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.12, 20:04
  Czyli tak to się robi: bierze się pieniądze za "naukowe podejście" a "bez reklamy" woła się radiestetę i wierci, gdzie pokaże? Zresztą co tam, grunt że inwestor jest zadowolony jak jest woda:-))))
 • mal49 30.07.12, 20:20
  Nie rozumiesz, nie " woła się " radiestety tylko jest się 2 w 1 !!!
  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: hehehehe IP: *.rzeszow.vectranet.pl 29.07.12, 13:18
  880-57-22-66
 • Gość: vis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.12, 21:34
  Bezgranicznie wierzyć w rozum i naukę to tak jak by wierzyć w ... OFE ... HE, he... (i są owoce)
 • Gość: ciekawy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 30.07.12, 19:59
  A woda w wannie czy innym naczyniu też promieniuje i jest szkodliwa?
  A właściwie czemu jest szkodliwe promieniowanie wody, która jest pod ziemią? (żyły wodne)
 • Gość: piko IP: *.230.88.12.rzeszow.mm.pl 30.07.12, 21:12
  > A właściwie czemu jest szkodliwe promieniowanie wody, która jest pod ziemią? (ż
  > yły wodne)

  Odpowiedź wydaje się być tylko jedna: bo można na tym zarobić.
 • mal49 30.07.12, 22:43
  Jest mnóstwo publikacji na ten temat. Od lat z powodzeniem zajmuje się tym ten pan
  Warto przeczytać nawet polecaną stronę, bo przez wiele lat mieszkał w Rzeszowie.
  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: naiwny IP: *.171.13.114.static.cdpnetia.pl 02.08.12, 15:25
  Taki marynarz jak w robocie przebywa non-stop nad wielką masą wody, to po zakończonym rejsie powinien świecić mocniej jak lampki świąteczne w stolicy innowacji. Że oni jeszcze w ogóle żyją, a nie padają jak muchy na chorobę popromienną, to jest w ogóle wielka zagadka dla nauki.
 • Gość: lolo IP: *.podkarpacki.net 30.07.12, 21:43
  Co tam radiesteta; kto wywierci studnie głębinową szybko, głęboko i w miarę tanio?
  Może macie namiary na takich fachowców usługa w Rzeszowie jedna a druga w Malawie.
 • mal49 30.07.12, 22:27
  Spróbuj zadzwonić do Grabownicy. Mają kilka urządzeń, a cena - na pewno umowna :)

  Po co Ci studnia w Rzeszowie? Jeśli na terasie Wisłoka - odradzam, bo sporo będziesz musiał wydać na uzdatnianie (żelazo, mangan, azotany).
  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: piotrek IP: *.rzeszow.vectranet.pl 27.12.13, 23:45
  Firma Geo Teo z Rzeszowa
 • Gość: Natalia IP: *.free.aero2.net.pl 31.07.12, 05:30
  Proponuję skorzystać z usług arcybiskupa Bolesława Pylaka z Lublina byłego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od ponad 40 lat zajmuje sie radiestezją. Ma duże osiągnięcia. Nie dość, że ci znajdzie to jeszcze poświęci, tu masz dwa w jednym. Dzisiaj ksiądz z kropidłem obowiązkowo jest na każdym "otwarciu"
 • Gość: tiia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 07:13
  wordpress.com/2012/07/29/opus-dei-to-destrukcyjna-apokaliptyczna-sekta-wplywy-opus-dei-czyli-hydry-w-polsce/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.