Dodaj do ulubionych

Wiadomo, gdzie w Rzeszowie powstanie aquapark. ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 11:52
Najpierw sie wypieprzyło 66 mln zł na jakiś tam instytut teologiczny, a teraz się szuka pieniedzy na park wodny i mydli sie oczy mieszkańcom Rzeszxzowa jak trudno zdobyć te pieniadze. Ten kraj to jest pełen anomalii i tak bedzie dopóki w tym kraju bedzie rządził kler i ich przechrzyty z PISu i częściowo z PO.
Edytor zaawansowany
 • jael53 25.11.12, 11:52
  Nie ustajemy w staraniach, żeby równać - tym razem - do Radomia. Ambitnie. No i są szanse, że z takim "inwestowaniem" możemy powoli równać nawet do Grecji.
 • Gość: Misiek IP: *.rzeszow.mm.pl 25.11.12, 20:29
  a po podaniu lokalizacji 1 raz ceny działek na Bł. Karoliny skoczyły 200% w górę i zaczeła się spekulacja, zastanawiam sięw takim razie jakiemu inwestorowi Ratusz nabije teraz sakiewkę wykupem gruntów pod aqua park,
 • kmdr_rohan 25.11.12, 12:06
  Wiadomo, co mówią urzędnicy. Co i gdzie powstanie, to się zobaczy. Nasi Kochani Rauszowi potrafią sprawić wiele (nie)spodzianek. Czy wiecie drodzy Czytelnicy, że np. słynny "Program Transportowy" miał zostać sfinalizowany do końca roku 2012? Więc z tym wybudowaniem, to spokojnie. Ciekawe, czy moje wnuki będą się mogły popluskać w tym przybytku, zanim skończą 18 lat?
 • prof.tarantoga 25.11.12, 12:07
  Ale czy to wypada by na ul, BŁOGOSŁAWIONEJ Karoliny ludziska w gaciach jeno chodzili a ciało grzesznie pokazywały?

  Tu by trzeba kapliczkę jakowąś postawić, dom modlitewny albo zamiejscowy wydział Instytutu Teologiczno-Pastoralnego. Wtedy i radość wielka będzie wśród parafian którzy jako żywo daleko zapewne mają do przybytku świątynnego jakiegoś.

  Albo całkiem Instytut Cyprysiowy tam przenieść!
  Wszak obecnie na ul WITOLDA się mieści. Czy godzi się by chrześcijański przybytek przy trakcie imieniem pogańskiego władcy nazwanym się znajdował?

  Jakowes salki przy Witlda zostawić, przecież żal je oddawać jak już wybudowane.
  Ale siedziba główna Instytutu przy chwalebnie nazwanej ulicy się znaleźć powinna i już!
 • jasioplo 25.11.12, 12:32
  >>> Zdaniem urzędników duże znaczenie przy wyborze terenów przy ul. Błogosławionej Karoliny ma także to, że będą one dobrze skomunikowane. - Już teraz nie ma problemu z dojazdem od strony centrum Rzeszowa. <<<
  - po prostu rewelacja - co za sukces miasta - jest tam droga ! no i całe 2 linie MPK (jedna nie jeździ w ndz)
 • Gość: konrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 12:48
  Akurat inwestowanie w aquapark mimo że w całym kraju są one nierentowne jestem w stanie zaakceptować.
  Jest to bowiem inwestycja w zdrowie a to popieram.
  Mam jednak nieśmiałą prośbe żeby miasto poza igrzyskami pomyślało również o chlebie i czyli miejscach pracy dla plebsu.
  Bo jeżeli jednym z większych pozostałych zakładów pracy w Rzeszowie jest miejskie schronisko dla psów to ani Polska z tego tytułu nie będzie rosła w siłe ani Polakom żyło dostatniej.
 • Gość: cymek IP: *.res.pl 26.11.12, 08:44
  > Mam jednak nieśmiałą prośbe żeby miasto poza igrzyskami pomyślało również o chl
  > ebie i czyli miejscach pracy dla plebsu.

  ależ miasto myśli. Urzędy przyjmują pełną parą.
 • Gość: Felicjan Dulski IP: *.rzeszow.mm.pl 25.11.12, 12:49
  Czekaj tatka latka! Pierdu Pierdu.
  Prędzej bus pasy z kolejką gondolową zrobią niż Aquapark!
 • Gość: ProfesorOli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 12:52
  Zamiast inwestować w aquapark na zadupiu gdzie jeszcze lisy częściej chodzą niż ludzie skończyli by w końcu autostradę...
 • Gość: dr house IP: 62.93.54.* 25.11.12, 18:25
  Ano kończą, tyle że zdefraudowali na tych załęskich nasypach 20 kilka milionów. Bo kto bogatemu Ferencowi zabroni? Te jego lizudupasy przyklejone do stołków budaprenem?
  PS. Czy rzeszowska prokuratura nadal śpi? Mam was wielmożni państwo zawiadomić? Czy jednak ponad 20 baniek to zbyta mała kwota by podjąć postępowanie???
 • Gość: K.R. IP: *.res.pl 25.11.12, 13:59
  Moim zdaniem możliwie najlepsza lokalizacja na aqua park to al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w okolicy Asseco. Przemawiają za nią przede wszystkim, bliskość centrum Rzeszowa, usytuowanie wokół nieosiedlowej infrastruktury, szybki dojazd obwodnicą (położenie przy obwodnicy zapewni lepszą rozpoznawalność parku wodnego wśród przyjezdnych).

  Lokalizacja przy ul. Bł. Karoliny to gorszy i trudniejszy dojazd do peryferii niezauważalnego w Rzeszowie osiedla. Mało przekonywująca jest tu bliskość szkoły, żłobka czy przedszkola. Aqua park to nie basen osiedlowy przy szkole podstawowej a inwestycja publiczna dostępna dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, okolic i regionu.
 • dr_psychol 25.11.12, 18:31
  aquapark-radom.pl/galeria/
  Tak wygląda aquapark w Radomiu. Jeśli mamy się wzorować na tym, bardzo słabym wizualnie obiekcie, lepiej niczego nie budujmy. Dla mnie zupełne nieporozumienie.
  Obecne władze potrafią zepsuć każdą inwestycję. Szkoda czasu i atłasu jak mawia stare powiedzenie.

  Aquapark można było wybudować w miejscu ROSIR-u. Wyrzucić korty, zrobić parking podziemny. Przebudować basen kryty. Zrobiono miasteczko ruchu drogowego - ni w kij ni w oko. W kolejnych latach dorobimy się (za grube miliony), wodnego skansenu w centrum miasta.
  Ile pieniędzy kosztować będzie pseudo rewitalizacja ROSIRU przy jednoczesnej budowie aquaparku plus BASENU OLIMPIJSKIEGO? Straszliwe pieniądze. Skąd brać później środki na utrzymanie wspomnianych obiektów?

  Myly Państwo, znając życie i jakość miejskich inwestycj, wyjdzie z tego jedno wielkie G.

  Chcecie zobaczyć jak moze i powinien wyglądać prawdziwy aquapark na miarę XXI wieku?
  Proszę oto wizualizacja obiektu jaki planuje się postawić w Tychach:

  bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85301,11683526,Aquapark_jak_statek_kosmiczny.html

  Stolica Innowacji zawsze będzie prowincją w rodzaju Radomia.
  Zresztą wątpię że inwestycja w ogóle zostanie zrealizowana. Za wysokie progi na ratusza nogi.

  Stawiać klomby, ławkę koszmarka, światełko podwiesić albo gniota typu kładka, to tak. Zawsze.

  Niech nawet nie zaczynają.
 • Gość: dr house IP: 62.93.54.* 25.11.12, 18:34
  Trzeba być ciężko upośledzonym, aby najpierw ogłosić gdzie będzie aquapark, a potem przystąpić do skupowania gruntu.

  Na ekonomicznego antynobla zasługuje to zidiociałe towarzystwo emerytowanego Tadzieusza... Geniuuuuuuusze ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  PS. No chyba że to tylko taka wrzuta, coby rzeszowskie gryzipiórki łatwo połknęły haczyk i odczepili się wreszcie od "galaktycznej-innowacyjnej" kładki. Druga możliwość, że lokalizacja jest całkiem inna, wtedy odwołują swój wpis, ale taka możliwość jest mało prawdopodobna.
 • Gość: dr house IP: 62.93.54.* 25.11.12, 18:46
  No i temat dla redaktorów (widzę, że łykacie wszystko, co wam Chłodnicki "sprzeda"), jeśli chcecie być uważani za kogoś powyżej wspomnianego wcześniej gryzipiórka.
  Jest w geodezji ewidencja gruntów, nie wiem na ile to możliwe, ale proszę uzyskać informację, kto jest posiadaczem większości z tych brakujących 1,5 ha. Ryyyysiek? ;-)
 • Gość: Misiek IP: *.rzeszow.mm.pl 25.11.12, 20:38
  Te grunty i to jak w ostatnich latach zmienialy właścicieli to sprawa dla prokuratory, przecież to są takie wałki że niewidomy by to w tęczy kolorów zoboaczył
 • dr_psychol 25.11.12, 21:02
  Obiło mi się o uszy kto skorzysta na takiej lokalizacji. A poza tym:

  Z artykułu: "Dwie wieże przy miejskim stadionie. Konieczna zamiana działek".

  Właściciel APklanu ma bowiem działki, którymi miasto jest zainteresowane. Chodzi o ponad 30 arów przy ul. bł. Karoliny, gdzie miasto chciałoby wybudować aquapark albo przynajmniej krytą pływalnię.

 • Gość: vv IP: *.230.90.105.rzeszow.mm.pl 25.11.12, 21:11
  spokojnie..jak ktoś nie będzie chciał sprzedać to go wywłaszczą po urzędowej cenie.
 • Gość: antyresman IP: *.play-internet.pl 25.11.12, 21:57
  basen to nie autostrada, nikogo nie wywlaszcza po urzedowej cenie bo takiej nie ma, ktos sie tylko dobrze ustawi na interesach z Ferencem. bgm znowu ma cos na sumieniu? pejsowi przed wojna az takich biznesow nie robili jak teraz
 • Gość: pisul IP: *.res.pl 25.11.12, 22:06
  Pan Ferenc powinien na powaznie przemyslec ta lokalizacje. No chyba ze podciagnie linie kolejki ktora obiecal wybudowac i na ktora juz prawie zdobyl fundusze. To mialoby sens! A co do wywlaszczen. Tam hula wiatr, rolnictwo lezy i kwiczy. Pewnie sie ludzie uciesza i z pocalowaniem reki pozbeda sie nieuzytkow. Tam nawet diabel musi dojezdzac zeby powiedziec Doranoc. Napewno bedzie taniej jak przy parku papieskim.
 • Gość: Tom IP: *.xdsl.centertel.pl 25.11.12, 22:17
  i w tym miejscu można będzie wybudować duży basen z basenami rekreacyjnymi - nie aquapark do którego trzeba będzie dopłacać miliony rocznie - a właśnie duży basen z niecką 25x12,5m i do tego duży basen rekreacyjny 18x12,5 , basen do nauki pływania 12,5x12,5 i ze dwie zjeżdżalnie, dwa whirpoole - da się taki zespół basenów wybudować z 25-30mln zł
 • Gość: aquapark IP: *.podkarpacki.net 25.11.12, 23:00
  www.aquapark.wroc.pl/cennik-baseny
 • Gość: ... IP: *.19.165.68.osk.enformatic.pl 25.11.12, 23:13
  No to teraz sypnąć 200 000 zł dla Promost Consulting na koncepcję aquaparku a potem przez 10 lat co roku wpisywać go do budżetu - w końcu coś musi nabijać ten fikcyjny miliardowy budżet, w tym każdego roku znajdują się te same inwestycje. Park wodny mają już Strzyżów, Tarnów itd., stolica innowacji nadal ma stary prlowski ROSIR :)
 • Gość: wodnik szuwarek IP: *.rzeszow.mm.pl 25.11.12, 23:40
  No chyba mnie zaraz trafi "(...)Zdaniem urzędników duże znaczenie przy wyborze terenów przy ul. Błogosławionej Karoliny ma także to, że będą one dobrze skomunikowane. - Już teraz nie ma problemu z dojazdem od strony centrum Rzeszowa"
  Że co jest??? Jeden autobus w niedziele co półtorej godziny!!! I jak tu nie używać brzydkich wyrazów. Urzędnicy to dupasy!!! Z czym jest skomunikowane - z jedną stroną Rzeszowa bo do drugiej nie wybudowali drogi. Korki rano jak diabli. Niedługo będzie lepiej niż na Nowym Mieście. Ale urzędnik miejski wie lepiej....

 • Gość: antyresman IP: *.play-internet.pl 26.11.12, 00:03
  chcesz lata w zimie? tadek emeryt, jego ekipa tuz tuz, woza siedzenie od czasow duzego fiata, i maja miec pojecie o komunikacji autobusowej w miescie? no sory
  poczytaj dokladnie, ulica panska maa ulatwic dojazd, traktorzysta z Pustkow by tego nie wymyslill
 • mata_kari 26.11.12, 08:52
  Oby ta inwestycja doczekała realizacji, bo w przeciwieństwie do kładki czy fontanny jest naprawdę potrzebna. Ci, którzy chodzą na baseny wiedzą,że w Rzeszowie jest ich za mało i są za małe a do Strzyżowa czy Nowej Wsi jest trochę drogi.
 • Gość: edek IP: *.230.91.105.rzeszow.mm.pl 26.11.12, 09:38
  Wybór miejsca na aquapark jest chyba najlepszy z tych podanych.Teren można w przyszłości rozbudować, dojazd obecnie nie jest problemem a będzie nowa droga od ronda na osiedlu koło przedszkola przez ul.Pańska, Debicka aż do ul.Krakowskiej.Warto dodac ze w poblizu bedzie S 19.
 • jasioplo 26.11.12, 09:50
  >>> > .Warto dodac ze w poblizu bedzie S 19.<<<

  - ze zjazdem do aquaparku ? nie ośmieszaj się ;-)
 • kar_i_mata 26.11.12, 10:12

  Dlaczego akurat właśnie tam? - W pobliżu jest duże osiedle mieszkaniowe. Kiedyś będzie ono chyba największym w naszym mieście. Powstaje tam też kompleks oświatowy. Prawie gotowe jest już przedszkole, tuż obok budowany jest zespół oświatowy - szkoła podstawowa i gimnazjum, będzie tam także żłobek. Dzieci i młodzież, które będą tam uczęszczały do szkoły czy też przedszkola, będą mogły korzystać z obiektów w ramach zajęć - tłumaczy Maciej Chłodnicki

  Wyjątkowo się z panem Chłodnickim zgadzam. Lokalizacja jest rzeczywiście świetna. I choć teraz basenów w Rzeszowie i pod nim, mamy na tyle, że szczególnych tłumów tam nie ma, to trzeba myśleć o rozwoju miasta. A tam powstaje ogromne osiedle. I takie inwestycje są miastu potrzebne. Dalekowzroczne.
 • Gość: sad IP: *.res.pl 26.11.12, 12:19
  Po pierwsze kto normalny w swieckim kraju nazywa ulicę tak jak ona się zwie , po drugie to większość tego typu aquaparków przynosi straty i zaden na siebie nie zarabia - one były modne w latach 90 tych jak pojawiły się pierwsze - teraz to żadna atrakcja , po trzecie lokalizacja jest bez sensu bo nikt tam nie będzie jeżdził a po czwarte od wskazania lokalizacji droga jeszcze daleka i ja nie wierzę tym ludziom w ani jedno słowo tak więc jakakolwiek wypowiedz nie ma sensu - wyłaczam telewizor i nie daję się więcej oszukiwać palantom w krawatach
 • Gość: Rzeszowiak IP: 91.224.192.* 26.11.12, 15:17
  Lokalizacja do bani. Najlepsza koło Asseco.
 • Gość: aquapark IP: *.podkarpacki.net 26.11.12, 20:37
  Ot jak zwykle nie dogodzi - każdy chciałby nie dalej niż 2 km od domu.
  Jak ceny będą w okolicy 30 zł/h to mogą go zbudować nawet Etiopi i mam nadzieję, że wszyscy zwolennicy będą pławić się codziennie przez 2-3 lata.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.