Dodaj do ulubionych

Podkarpackie liceum na 10. miejscu w Polsce. Kt...

11.01.13, 09:29
Chyba 13 miejsce
Edytor zaawansowany
 • mundi555cras 11.01.13, 09:34
  tak trzymać!
 • prof.tarantoga 11.01.13, 11:45
  Trochę to taka "propaganda sukcesu" .....
  Liceum Prezentek zajęło 10 miejsce w rankingu zbiorczym, uwzględniającym oprócz wyników matur również osiągnięcia olimpijskie oraz tzw. "opinię akademicką". Pisząc więc o sposobie opracowania rankingu cyt. "...Ranking brał pod uwagę wyniki ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz wszystkich dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym.." Gazeta podaje tylko cząstkę prawdy :)
  Istnieją też tzw podrankingi - maturalny i olimpijski. Liceum Prezentek rankingu maturalnym bioracym pod uwagę tylko poziom wyników matur zajęło DOPIERO 49 miejsce!

  Wzglednie dobry wynik, tj 7 miejsce w podrankingu olimpijskim spowodowalo awans Prezentek do pierwszej dziesiątki. Piszę względne, bowiem było to 7 miejsce ale z dorobkiem nieco tylko większym niż połowa tego co zdobyły szkoła zajmujaca 5 miejsce (5 miejsce - 75 pkt, Prezentki na 7 tylko 42pkt).

  Pisząc to nie mam zamiaru deprecjonować osiągnieć ale jedynie zwrócić uwagę na względność opracowań statystycznych no i przede wszyskim na brak rzetelnego opisu w artykule na jakiej podstawie ranking został opracowany.

  Osobiście natomiast uważam, że bardziej miarodajny jest ranking maturalny. W nim tak naprawdę wychodzi poziom nauczania w szkole. Ranking z olimpiad może być bardzo zwodniczy - wystarczy paru mądrali w szkole którzy startują w kilku olimpiadach by "zawyżyć" osiągnięcia. Poza tym, takie sukcesy "olimpijczyków" są raczej sukcesami osobistymi tych uczniów a nie szkoły w której się uczą. To nie poziom szkoły kształtuje ich wiedzę ale osobiste zaangazowanie i podejście do nauki. No i dobrze pojmowana chęć rywalizacji.

  Faktem jest też to, że inne podkarpackie szkoły są słabsze... Jednym słowem "na bezrybiu i rak rybą" jak mówi stare przysłowie.

  Sukcesów życzę, wszystkim podkarpackim szkołom.
 • lechowski51 11.01.13, 11:51
  Katodebile na 10 miejscu w kraju?!.To chyba jakaś propaganda czarnych,bo nie wierzę,że spece od religii,stosujacy metody wychowawcze rodem z ciemnogrodu sa w stanie kształcić POstępowo POdkarpacką młodzież?!
  --
  Błazen zajmuje miejsce mędrca, nauczyciela, kapłana. Błazen, wszystko mu wolno. Piana na ustach staje się wzorem niejednego działacza politycznego, któremu wszystko wolno, bezkarnie może obrażać innych ludzi. Myślę, że warto powiedzieć, zauważyć, jak często paraliżuje lęk przed prawdą ludzi dzisiaj w świecie-abp.Michalik
  www.facebook.com/photo.php?fbid=534466959905643&set=a.533267043358968.125782.533207260031613&type=1&theater
  „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" - emigracyjny poeta Józef Łobodowski.
 • Gość: trz IP: *.19.165.124.osk.enformatic.pl 11.01.13, 12:44
  Sukces liceum prezentek to żadna tajemnica. Jeśli jakiś uczeń ma problemy z nauką, to siostry dają rodzicom do zrozumienia, że powinni znaleźć dziecku inną szkołę. I w ten cudowny sposób średnia wyników na maturze jest wysoka.
  Uczyć mądre dzieci, które dużo czasu poświęcają na naukę, to żaden wyczyn.
  Moim zdaniem powinien powstać ranking, który konfrontuje wyniki uczniów na egzaminie gimnazjalnym, z wynikami uzyskanymi na maturze. Tylko taki ranking pokaże faktyczne umiejętności dydaktyczne kadry nauczycielskiej. Ranking przedstawiony powyżej pokazuje jedynie do których szkół chodzą mądre lub pracowite dzieci.
 • prof.tarantoga 11.01.13, 14:03
  Co średniej wyników maturalnych w liecum Prezentek to zajrzyj sobie na stronkę
  static.presspublica.pl/red/rp/doc/Ranking-ponadgimnazjalny-2013/Ranking-Maturalny-Liceow-Ogonoksztalcacych-2013.pdf
  Tam masz dane.

  Liceum krośnieńskie które jest 11 miejsc za Prezentkami ma tylko ok 2 okt mniej a jesli chodzi o wyniki matur z zakresu przedmiotów obowiazkowych jest nawet odrobinke lepsze od Prezentek. Na dodatek przy wiekszej ponad dwukrotnie liczbie uczniów.

  Żeby było jasne, nie pisze tego jako konfrontacja "katolickie-świeckie". Chodzi o odrobinę obiektywizmu w promowaniu "liderów". Mój post dotyczył raczej sposobu podawaia informacji przez Gazetę, - manipulowanie faktami które może rodzić wśród potencjalnych uczniów błędne wrażenie jakoby Liceum Prezentek tak uczyło, ze ma 10 miejsce w Polsce pod względem wyników matur. Taka z artykułu wynikała konkluzja - NIEPRAWDZIWA.
 • Gość: Gość IP: *.19.165.86.osk.enformatic.pl 11.01.13, 16:42
  Z tymi wynikami egzaminów gimnazjalnych to też nie do końca można porównywać. W mniejszych, wiejskich szkołach zdarza się, że nauczyciele pomagają uczniom podczas egzaminu, żeby trafili do lepszych liceów, a sama szkoła miała większe osiągnięcia. Tak samo oceny na koniec roku - zdarza się, że są "na chama" podciągane. W rezultacie do liceum trafia uczeń z piątkami i szóstkami na świadectwie, super wynikiem z egz. gimnazjalnego - a tak naprawdę niewiele umie, i jedzie potem na dopach i trójach.
 • Gość: obserwator IP: *.bilgoraj.mm.pl 11.01.13, 21:15
  Cieszę się, mój wnuk jest uczniem tego liceum. Poziom wysoki i dbałość o kulturę. Gratulacje.
 • Gość: pozorny sukces IP: *.rzeszow.vectranet.pl 11.01.13, 21:44
  bo wygrywanie olimpiad to nie wychowanie w duchu wiary ,którą się głosi a jedynie produkcja cyborgów,którzy będą zatrudniani w korporacjach i po robocie stali w kolejkach do psychiatrów.
  Przydałyby się badania długofalowe nad absolwentami tzw.renomowanych szkół.
  /wtajemniczeni znają je
  z przeszłości/.
 • Gość: ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 12:18
  jakby to było liceum tęczowych rowerzystów to byś pewnie nie ględził....
 • prof.tarantoga 11.01.13, 13:53
  Czy ja gdzies wspominałem o "katolickości" tego liceum? Co to ma do rzeczy?
  A odwracając pytanie czy jak cos ma przydomek "katolickie" to juz nie mozna krytykować?
  Tylko piać z zachwytu?

  Poza tym użyłeś/aś tego sformuowania niezbyt taktownie - na zdjęciu sa dzieciaki ubrane "tęczowo" w kilku kolorach.
 • Gość: ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 14:06
  a czy ja napisałem gdzieś katolickie?

  a wg. ciebie wszystko trza krytykować bo ciebie tam nie zatrudnili?

  człowieku, przestań ględzić!

  owszem, ubrane tęczowo, lecz nie powracające na rowerkach z tęczowj parady
 • Gość: teczowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.13, 15:25
  Ciebie widzę tam zatrudnili bo bronisz jak lew/lwica tego liceum. Przy okazji dowalając uznawanym przez Ciebie za odmieńców. Wstydził bys się
  Profesor nie ględzi tylko słusznie wskazuje na błędy merytoryczne w artykule.
  Ma do tego prawo.
 • Gość: ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 15:31
  nąstępna ględa......
  bredzi niczym Piekarski na mękach.....
 • prof.tarantoga 11.01.13, 16:02
  Niepodoba się? To nie czytaj! Nie ma takiego obowiazku. A jeśli masz zastrzeżenia do tego co napisałem to je przedstaw publicznie.
  Rozumiem, że wolisz tak ad personam. łatwiej o argumenty prawda? Bo to i od tęczowych można powyzywać, elementów rowerów itd...
  Żałosne...
 • Gość: ABC IP: 193.243.154.* 11.01.13, 15:32
  Siostry na dzień dobry już robią weryfikację tam chodzą dzieci zdolne i majętnych rodziców.
 • Gość: pisul IP: *.res.pl 11.01.13, 20:03
  Tyle szkol w calej Polsce a znowu Rzeszow w czolowce! To oczywiscie tylko glupi nic nie znaczacy plebiscyt. Rzeszow ma cos co nie ma wiekszosc miast - pozytywny PR. Zero reklamy miasta, zero pijarowskich zabiegow o dobre imie, a miasto w oczach ludzi postronnych wypada swietnie. A o Rzeszowie wypowiadaja sie w samych superlatywach lub wcale. Wlaczam niedawno rano tvn 24 i rzeszowki taksowkarz chwali swoje miasto i tak tu krytykowana okragla kladka. Potem dziennikarz stacji ktory spedzil tu kilka dni zachwyca sie ludzmi i miastem. Szkola to pikus. Rzeszowianie to moze i biedniejsi ludzie niz srednia ale to sol tej ziemi i nie ma czlowieka na jakimkolwiek forum tematycznym ktory mowi zle o tym miejscu. Sam sie zastanawiam dlaczego ludzie nas lubia?
 • kaki13_97 09.04.14, 17:32
  nic dziwnego że takie miejsce.. czego można się spodziewać po skzole która ma u sb najlepszych ludzi z całego podkarpacia.. chodze do tej szkoły wiec wiem jak to tam jest... troche specyficzna szkoła

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka