Dodaj do ulubionych

"Hańba być Żydem". Podkarpacie w "Brunatnej Ksi...

24.02.13, 19:22
Trzeba brać poprawkę na to, że ci, którzy tak skandują w życiu Żyda na oczy nie widzieli. Żyd w tym przypadku jest po prostu obelgą dla kibiców drużyny przeciwnej, niczym więcej, aczkolwiek charakterystyczne, że nawet w języku angielskim jest takie wyrażenie jak "jew out" co znaczy tyle co "wyłudzić coś od kogoś".
Edytor zaawansowany
 • Gość: pisul IP: *.res.pl 24.02.13, 19:55
  Cyganie i zydzi najwiecej szkodza sami sobie swoim zachowaniem. To nie wina jakiegokolwiek czlowieka ze broni sie przed takim a nie innym zachowaniem. W tv ktora MUSI sie wypowiadac politycznie poprawnie nie powiedza nigdy calej prawdy. A ludzie ktorzy sa ciekawi swiata widza prawde a nie "stereotypy" 2 przyklady ktorych sa setki.

  cygan - www.youtube.com/watch?v=GlioMxk10qU
  zyd - www.hotmoney.pl/Wscieklosc-w-Krakowie-Buduja-blokowisko-pod-a29566
 • Gość: as IP: *.agh.krakow.pl 24.02.13, 20:27
  nobla mu powinni dać, takie wielkie odkrycia dokonał, a medal to mało, pomnik to chyba pasowałoby zrobić takiemu wybitnemy znawcy, a tak poważnie to całe to opisanie kibicowskich pojedynków jako przejaw antysemityzmu to śmiechu warte
 • jael53 24.02.13, 21:23
  Bardzo chętnie się z Przedmówcą zgodzę, ale... doświadczyłam osobiście, jak wielkie bywa w podkarpackich głowach zamieszanie. Zetknęłam się z bardzo młodą osobą, opowiadająca rzeczy co najmniej dziwne: że nie potrzeba tu żadnych obcych, bo swojskość psują. I że trzeba się przed takim psuciem bronić.
  Młoda osoba nawet nie pomyślała, że ten "argument" bardzo łatwo obrócić przeciwko każdemu, kto - za chlebem czy innym dobrem - gdziekolwiek poza własne opłotki wyjeżdża. A poza tym, cóż... młoda osoba bynajmniej nie jest (wedle swojej własnej definicji) swojska.
 • Gość: Tom IP: *.xdsl.centertel.pl 24.02.13, 21:28
  Aj waj giewałt
 • Gość: fan M.K IP: *.37.139.133.inquad.biz 25.02.13, 11:01
  Hahahaha! Dokładnie!!! Ja rozumiem kobiałkę, że mu żal d....ściska! W końcu uparcie produkuje się pustak w tematach "kiboli, faszystów, antysemitów" a o nim nikt nie napisze ;P. Marcinku! Nie płacz !!! Postaramy się , by twoje nazwisko znalazło się na stronach .....REDWATCH - POLSKA!!!:). W końcu masz ogromne "zasługi" jako działacz choćby "federacji anarchistycznej", "łowca nazioli", czy choćby "pogromca (dziennikarsko) kiboli" :)), o twoim ślepym prostackim filosemityzmie nie wspomnę.
 • Gość: joe brody IP: *.wroclaw.mm.pl 07.03.13, 16:02
  Śmiej się, pajacu...
 • passazer 25.02.13, 12:13
  Nie będę bronił podkarpackich głów, bo nie zawsze wszystko w nich jest po kolei, ale z samego artykuły wynika, że Podkarpacie pod względem antysemickich wybryków wcale się nie wyróżnia. A właściwie to wyróżnia się pozytywnie. Na Podkarpaciu było 20 incydentów, na 600 w całej Polsce, czyli zaledwie 3,33%, a mieszka tutaj ok. 5,5% ludności Polski. Czyli w tej niechlubnej statystyce jesteśmy wyraźnie poniżej średniej krajowej. Ale oczywiście rozumiem, że każdy powód jest dobry żeby dołożyć podkarpaciakom.

  A tak nawiasem, to trzeba mieć chyba coś z głową, żeby protest przeciwko polityce USA i Izraela odbierać jako akt antysemityzmu. Jeśli tak, to na zachodzie Europy mamy falę antysemityzmu o jakiej nawet nam się w Polsce nie śniło. I co ciekawe, wśród tych europejskich antysemitów dominują osoby o poglądach... lewicowych.
 • Gość: hm? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.13, 21:47
  ...W połowie marca, też w Stalowej Woli, na kładce nad torami nacjonaliści powiesili ogromny antysemicki transparent z napisem "Żadnych wojen za Usrael", przekreśloną gwiazdą Dawida oraz flagą Stanów Zjednoczonych, na której czerwone paski przechodzą w rysunki bombowców....
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co w tym jest antysemickiego ?


 • mal49 24.02.13, 21:51
  Naprawdę dziwi mnie jedno: dlaczego red.Kobiałka nie machnął szpalty o plugawym ataku "widzów-kibiców" na Radwańską, gdy grała w Izraelu?
  Hańbą jest każdy przejaw rasizmu i ksenofobii.
  --
  --------------
  ;-)
 • Gość: hermes IP: *.rzeszow.vectranet.pl 24.02.13, 21:57
  A mnie najbardziej dziwi, że najgorliwszymi antysemitami są gorliwi katolicy wierzący w żydowskiego boga, jego syna i jego matkę Żydówkę.
 • Gość: fil IP: *.tktelekom.pl 24.02.13, 22:58
  super że jest księga.
  ale czasem naciąga na siłę wydarzenia, np:

  co ma z wspólnego z rasizmem i ksenofobią, wypowiedź urzędnika miejskiego porównującą klub sportowy z najstarszym zawodem świata?

  transparent "Palestyna - prawdziwy Holocaust" jest głosem w dyskusji światowej, jak ktoś nie wie, niech sobie poczyta bardzo znanego Żyda prof. Baumana, uwielbianego przez "Gazetę":
  davidicke.pl/forum/zygmunt-bauman-antysemita-t8094.html • nicram112 24.02.13, 23:29
  czy jakis inny?
 • dwor1965 25.02.13, 00:28
  Artykuł wymierzony jest w sobotni marsz ku Żołnierzom Wyklętym organizowanym przez Narodowy Rzeszów . Że niby tacy faszysci antysemici wariaci. Artykul żenujący móglby się szanowny pan redaktor bardziej postarac w poszukiwaniu argumentów na potwierdzenie swojej tezy . Chce wspomnieć że cała ta ,,brunatna księga'' to przerysowane wymysły internetowych wojowników zwanych ANTIFĄ. Myśle że większości czytelników w oczy rzuca się stronniczość.
 • Gość: butapren IP: *.hsd1.tn.comcast.net 25.02.13, 06:31
  Artykuł wymierzony jest w sobotni marsz ku Żołnierzom Wyklętym organizowanym przez Narodowy Rzeszów .
  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Dlaczego faszole z zascianka zwanego Podkarpaciem uwielbiaja zaslaniac sie wyrazem "narodowy", lub "narodowiec/narodowcy"? Przecie tutaj o zwyczajny faszyzm chodzi !
 • Gość: DD IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.13, 08:16
  Czy syjonizm (nacjonalizm żydowski) też łapie się pod faszyzm?
 • sceptyk31 25.02.13, 08:18
  Na Podkarpaciu Żyd jest synonimem tego niechcianego, bo przeciez ci niedouczeni młodzieńcy raczej z Żydami sie nie spotykają. Przeciez nie tak odległe są czasy gdy np. w Przemyslu bycie Ukraińcem tez nie było niczym chwalebnym. Protestowanie i maszerowanie nic tu nie da, tu trzeba edukacji w szkole, także na lekcjach religii. Bo np. gdy młody czlowiek słyszy w "słusznym" przedstawieniu religijnym wezwania "bij Żyda" / co parę lat temu nawet tu w GW beznamiętnie opisywano, nie zwracając uwagi nawet na to że to nie jest prawda historyczna/, to czemu się dziwić że on to przenosi dalej, także na ulice czy na zadymę po meczu. Trzeba pamiętać, że miłośc blixniego dotyczy też Żyda, Ukraińca czy ludzi o innym kolorze skóry. Ale tego ktoś powinien uczyc, a z tym niestety jest najwyżej tak sobie.
 • lechowski51 25.02.13, 08:45
  W michnikowym organie antysemita nie jest ten ktory nie lubi Zydow a ten kogo ta gazeta tak nazwie.Antysemityzmem dla łgarzy z Czerskiej moze być wszystko,co wynika z fragmentu tego idiotycznego artykułu;

  13 grudnia 2011 r. nacjonaliści z Narodowego Rzeszowa powiązani z kibolami Resovii zorganizowali w Rzeszowie manifestację. Na ulicach miasta krzyczeli "Polska tylko narodowa", "Nadchodzą nacjonaliści". Antyfaszystów, którzy protestowali przeciwko manifestacji, obrzucili racami. Wcześniej na forum upublicznili nazwiska organizatorów pikiety antyfaszystowskiej.

  W roku 2012 było więcej incydentów. Marcin Kornak wspomina o publikacji "Gazety" ze stycznia ub.r., gdy opisaliśmy działalność rzeszowskiej pani ginekolog, która na swojej stronie internetowej ujawniała nazwiska swoich pacjentek. Oskarżała je o ukrywanie żydowskiego pochodzenia.

  Także w styczniu, tym razem w Stalowej Woli, grupa nacjonalistów zaatakowała dziennikarzy TVN24 i kazali im opuścić manifestację. Grozili dziennikarzom, że "żywi z miasta nie wyjadą".
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=333112056800561&set=a.192367930874975.35793.178666638911771&type=1&theater
  www.facebook.com/photo.php?fbid=563678126989500&set=a.435425943148053.103303.356194021071246&type=1&theater
 • Gość: as IP: *.agh.krakow.pl 25.02.13, 19:37
  o wszchwiedzący paniesceptyk znawco wszelakich rzeczy i wszechrzeczy, a kiedy ty jakoby rzeczesz, że religija jest temu winna, zakaż ciemnemu ludowi podkarpackiemu wiary i pilnuj aby się nikt nie splugawił posylać ci dzieci na ową religiję, oj panie sceptyk prawdziwy z ciebie znawca wszechrzeczy ale od pisania bzdur umysł twój wolny nie jest, co każdym wpisem na tym forum udowadniasz
 • Gość: Gość IP: *.150.149.161.internetia.net.pl 07.03.13, 15:33
  Czy to oznacza, że na Podkarpaciu szykuje się akcja zrywania i niszczenia krzyży, ma którym wisi nasz żydowski Bóg? Kult maryjny też przestanie istnieć, bo naszą królową jest Żydówka?
 • miastowy_galicjan 25.02.13, 19:01
  Pan Kobiałka tak a propos to z Federacją Anarchistyczną to już z 10lat temu nie miał nic wspólnego! Poszedł w kierunku "Nigdy Więcej" które jest raczej nie lubiane przez środowisko @! Mimo że stoję po przeciwnej stronie jak narodowcy to oceniam ten artykuł za głupawy i tendencyjny!!!
  Trochę nad wyrost podciąga się nieraz incydenty kibolskie pod antysemityzm chociaż wiadomo że jest ono zdominowane przez środowisko narodowe.
  Anty-syjonizm to nie to samo co anty-semityzm i raczej podciąganie akcji anty-imperialistycznych (zapewne tzw. autonomicznych narodowców ze St.Woli) pod anty-semityzm jest głupią propagandą poprawności politycznej! Poruszam tą kwestię gdyż wiele środowisk lewackich jest negatywnie nastawiano do Izraela! Syjonizm to skrajny nacjonalizm Żydowski czyli czytaj faszyzm Żydowski który nie jest jakoś wirtualnym zjawiskiem z lat 70'tych tylko sprawą ciągle żywą póki Izrael realizuje swą imperialistyczną zbrodniczą działalność na zawłaszczonych Palestyńskich ziemiach! Przykro jak historia zatoczyła koło i dziś pokrzywdzeni przez trzecią rzeszę stali się takimi samymi oprawcy - współczesnymi faszystami! Dzisiejszy Żyd jest faszystą bo akceptuje poczynania swojego rządu. Jedynie niezbyt liczna grupa Żydów która sprzeciwia się zbrodniczym działaniom Izraela ma czyste ręce! Jakoś "Brunatna Księga" milczy jak słyszymy wypowiedzi np. Szewacha Weissa (ambasadora Izraela w Polsce) pochwalające imperialistyczne zapędy Izraela!!!!!???? Nie uprawiam tu żadnej propagandy islamskiej wystarczy wspomnieć o poczynaniach Izraela jak bombardowanie szpitali, mordowanie przez snajperów np. ekip karetek pogotowia podczas udzielania pomocy, bombardowanie składów żywności, blokada strefy Gazy np. dla pomocy humanitarnej i dostarczania żywności, trucie wód na terenie Palestyny. To tylko kilka przykładów czy to są inni ludzi. Żydzi też ich nazywają brudasami oraz obrzucają obelgami??? Czy to nie jest temat do tej księgi Kornaka???
 • lechowski51 25.02.13, 21:19
  Narodowcy i inni polscy patrioci,idąc 1 marca ulicami Rzeszowa i innych polskich aby uczcić pamieć Zołnierzy Wyklętych,zakatowanych przez stalinowskich zbirow,powinni unikac transparentow Bóg-Honor i Ojczyzna bo kobiałkopodobni,jak kiedys stalinowcy prokuratorzy będą wrzeszczeć o faszystach i wrogach demokracji.
  To,że oszalałe zydowstwo krzyczy do dziewcząt katolickie suki...to taki drobiazg,bez znaczenia dla michnikowej załganej szmaty!
  wpolityce.pl/artykuly/47931-ojciec-siostr-radwanskich-na-lamach-wsieci-ujawnia-co-wydarzylo-sie-w-izraelu-bez-watpienia-padaly-takie-stwierdzenia-jak-katolickie-suki
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=333112056800561&set=a.192367930874975.35793.178666638911771&type=1&theater
  www.facebook.com/photo.php?fbid=563678126989500&set=a.435425943148053.103303.356194021071246&type=1&theater
 • Gość: iwabradyna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.13, 14:14
  Ty się zdecyduj! Czy Jezus też należy do oszalałego żydostwa?
  Jak ci (świadomie używam małej litery skoro ty swoje "nazwisko" też piszesz z małej) nie pasuje "michnikowa załgana szmata", to wypad z tego forum!!! Najlepiej do któregoś z mediów TT (już wiesz co mam na myśli, ale przypomnę: toruńskiego tumana).
 • 3rolnikzwilkowiecka 07.03.13, 13:37

  Tacy to zostaja rabinami a późni skazywani są na dozywocie za pedofilie,
  tak jak ostatnio ten w Hameryce !!!
  Święta prawda !!! Świeta prawda !!!
 • czesiu.wisniak 07.03.13, 13:53
  Nadchodzi rocznica jak partyjni Żydzi zaczęli uciekać z Polski gdy zaczęto im się dobierać do skóry po linii partyjnej za odpowiedzialność w temacie zachowań w latach 1944-1956. I tak pokłócili się komuniści polscy z komunistami żydowskimi, goje zostali na miejscu, koszerni pojechali na Zachód krzycząc o antysemityźmie i niesprawiedliwości jaka ich dotknęła. I rozeszła się ta pogłoska o niewinnych Żydach z Urzędów Bezpieczeńtwa, Informacji Wojskowej, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Milicji Obywatelskiej i innych resortów i trwa ta hagada aż po dziś dzień...
 • andrzejto1 07.03.13, 14:47
  Pozwolę sobie zacytować:

  Różnorodność kulturowa jest charakterystyczna dla współczesnej Europy i dla świata. Wielokulturowość staje się nieodłączną częścią naszej teraźniejszości i przyszłości. Świadomość tej kwestii rośnie w Polsce, ale ciągle zbyt powoli. Problemy, które opisuje »Brunatna Księga «, okazują się coraz bardziej istotne. Nie możemy zamykać na nie oczu” - stwierdza we wstępie do książki dr hab. Rafał Pankowski, prof. Collegium Civitas, współzałożyciel Stowarzyszenia Nigdy Więcej.

  Nie wiem gdzie szanowny dochtor habilitowany bywał. Proponuję, aby zaczął wprowadzać multikulturalizm w Arabii Saudyjskiej, Izraelu albo Zimbabwe. Szerokiej drogi dołożę się do biletu w jedną stronę.
  Jakoś ma problemy z zauważeniem tego, że o multikulturalizmie czy tolerancji mówi się tylko w przypadku krajów w których dominują biali. Zupełnie nie dotyczy to całej reszty.

  www.youtube.com/watch?v=ponjv4u9bhs
  www.youtube.com/watch?v=aI7S-T1twNI
  I to by było na tyle.  --
  Alfa Romeo to magiczny samochód i tylko jej posiadacze wiedzą o tym
  "Całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji"

  – Natura nie zna pojęcia filozofii, Geralcie z Rivii. Filozofią zwykło się nazywać żałosne i śmieszne próby zrozumienia Natury, podejmowane przez ludzi. Za filozofię uchodzą też rezultaty takich prób. To tak, jak gdyby burak dochodził przyczyn i skutków swojego istnienia, nazywając wynik przemyśleń odwiecznym i tajemnym Konfliktem Bulwy i Naci, a deszcz uznał za Nieodgadnioną Moc Sprawczą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.