Dodaj do ulubionych

Apel dystrybutora filmu Cristiada -firmy Rzeszowa

16.03.13, 21:10
Szanowni Państwo,

Jako oficjalni dystrybutorzy filmu „Cristiada” zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w walce z rozpowszechnianiem nielegalnych („pirackich”) kopii tej meksykańskiej produkcji.

Wśród katolickich internautów panuje przekonanie, że producenci „Cristiady” mają problemy z legalną dystrybucją filmu w Polsce. Pojawiły się informacje, że „Cristiada” jest filmem rzekomo „zakazanym w całym laicko-liberalnym świecie”. W związku z tym internauci - ze względu na wyjątkowy chrześcijański przekaz, który niesie „Cristiada” - rozpowszechniają „pirackie” kopie tego obrazu. Linki do nielegalnych kopii rozsyłane są nawet przez katolickie organizacje i portale internetowe. Działają one zapewne w dobrej wierze, chcąc upowszechniać chrześcijańskie wartości.

Tymczasem film ma oficjalnego dystrybutora w Polsce. Jest nim nasza firma - FT Films z Rzeszowa, która zamierza wprowadzić „Cristiadę” do kin 5 kwietnia 2013 roku. Jednak działania internetowych „piratów” bardzo utrudniają nam dystrybucję obrazu. Powodują, że trudniej jest znaleźć środki finansowe na promocję filmu, a kina proponują nam gorsze warunki wprowadzenia filmu na duże ekrany. Jest to ogromne zagrożenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia, którego się podjęliśmy.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w walce z rozpowszechnianiem nielegalnych kopii meksykańskiej produkcji. Pragniemy podkreślić, że „piractwo internetowe” jest zwykłą kradzieżą własności intelektualnej. To złamanie prawa i grzech, działanie amoralne i naganne, potępiane przez sam Kościół katolicki.

Dlatego apelujemy o wsparcie naszego dzieła, jakim jest dystrybucja „Cristiady”, poprzez usuwanie z artykułów i komentarzy na temat filmu linków prowadzących do nielegalnych kopii obrazu. Zachęcamy jednocześnie do pójścia do kin na tę największą w historii meksykańską produkcję opowiadającą o brutalnych prześladowaniach chrześcijan w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Doskonała jakość filmu, jego przekonywująca historia i znakomita obsada ze światowej sławy aktorami w rolach głównych są gwarantem, że film będzie się podobał, a widzowie długo pozostaną pod wrażeniem „Cristiady”.

Pragniemy także dodać, że część zysków z „Cristiady” przeznaczymy na produkcję pełnometrażowego filmu o świętym Maksymilianie Kolbe. Film zostanie zrealizowany przez FT Films oraz producenta „Cristiady”, Pablo José Barroso.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Państwa do kin na „Cristiadę”.

Z wyrazami szacunku,

Barbara Ziembicka

Dyrektor FT Films

Rzeszów
Edytor zaawansowany
 • astrogator_horpach 16.03.13, 21:21
  Jednym słowem: "nie dajecie nam zarobić na tym chrześcijańskim dziele dranie jedne!"
  a ładnie to tak chrześcijaństwo na srebrniki zamieniać? Skoro to taki film krzewiący chrześcijańskie wartości to powinien być rozpowszechniany za darmo..
  Albo rybka albo akwarium..
  Albo krzewienie wartości albo zysk..

  Wszak Franek rzekł - ubogim kościół chce mieć..

  wiec niech rozpowszechniają te kopie w jak największej ilości.
  Wszak Jezus tez rozmnożył ryby i chleb - i nie chciał za to "opłaty" :)
 • ex_lowca 17.03.13, 11:10
  mundi555cras napisała:

  > To złamanie prawa i grzech, działanie amoralne i naganne, potępiane przez sam
  > Kościół katolicki.

  Oj tam, oj tam... grzechy i kodeksy są w tej organizacji dla innych.

  V - nie zabijaj, a KK ma na sumieniu więcej ofiar niż Hitler i Stalin razem wzięci.
  VII - nie kradnij, a spójrzcie tylko na jedną, maleńką, zamiecioną pod dywan aferę komisji majątkowej.
  O pedofillstwie, homoseksualizmie, kłamstwach, pazerności i pożądaniu żon, tudzież innych kobiet przez kler nie wspomnę.

  Ciekawe ile teraz się poleje fałszywych świadectw i miłości bliźniego?
 • lechujarek13 17.03.13, 11:13
  Kradzież i piractwo w tak katolickim kraju ? Niemożliwe ! Musicie się mylić !
 • ex_lowca 17.03.13, 11:38
  lechujarek13 napisał(a):

  > Kradzież i piractwo w tak katolickim kraju ? Niemożliwe ! Musicie się mylić !

  Żeby tylko w katolickim kraju, to byłoby pół biedy.
  Złodziejstwem wartości intelektualnej w tym wypadku odbywa się w środowiskach etatowych funkcjonariuszy KK i osób bardzo blisko z nimi związanych.

  Wyznawcy innych wiar, ateiści i osoby zapisane w kręgach parafialnych, ale bywające w kościele raz, czasem dwa razy w roku raczej nie są zainteresowane oglądaniem i rozpowszechnianiem katolickiej propagandy.
 • lechowski51 17.03.13, 19:45
  piszesz;

  Oj tam, oj tam... grzechy i kodeksy są w tej organizacji dla innych.

  V - nie zabijaj, a KK ma na sumieniu więcej ofiar niż Hitler i Stalin razem wzięci.

  Zaczynasz w kłamstwie dorownywac tym co gloryfikują zbrodnie hitlerowskie i komunistyczne.Wg roznych historykow liczba ofiar komunizmu to ok 100-120 mln ofiar ludzkich a faszyzm ma na swoim koncie od 45-50 mln ludzkich istnień...i dalej możesz sobie bredzić przy aplauzie lewackich i ateistycznych nieuków.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • ex_lowca 17.03.13, 19:52
  lechowski51 napisał:

  > Zaczynasz w kłamstwie dorownywac tym co gloryfikują zbrodnie hitlerowskie i kom
  > unistyczne.Wg roznych historykow liczba ofiar komunizmu to ok 100-120 mln ofiar
  > ludzkich a faszyzm ma na swoim koncie od 45-50 mln ludzkich istnień...i dalej
  > możesz sobie bredzić przy aplauzie lewackich i ateistycznych nieuków.

  OK, załóżmy, że masz rację. Ile w takim razie, Twoim zdaniem, ofiar ma Kościół Katolicki na swoim sumieniu? Oczywiście orientacyjnie.
  Ja moje słowa potrafię udowodnić. A Ty?
 • ex_lowca 18.03.13, 09:37
  ex_lowca napisał:

  > OK, załóżmy, że masz rację. Ile w takim razie, Twoim zdaniem, ofiar ma Kościół
  > Katolicki na swoim sumieniu? Oczywiście orientacyjnie.

  No co tam?
  Kuria nie udziela takich informacji?
  Google się nie zna?

  A może prawda boli i średnio nadaje się do publikacji?
  2000 lat, w tym 600 inkwizycji, "ochrzczenie Europy" wojny krzyżowe, podboje obu Ameryk, nawracanie niewiernych i walka z heretykami, obozy koncentracyjne dla Serbów, agresja Słowacji na Polskę to jednak szmat czasu i cysterny krwi.

  Samych tylko zakonów rycerskich w historii KK możemy naliczyć ok. 50. Powstanie pierwszego jest datowane na IV w. ne. My, Polacy najbardziej polubiliśmy Krzyżaków ;-)
 • lechowski51 18.03.13, 11:38
  Demagogia i marna sofistyka.Stany Zjednoczone np. "podbijali" o czym nie piszą w Twoich księgach nie katolicy a różne sekty i kościoły protestanckie.Dalej czekam na liczby i fakty...
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • prof.tarantoga 18.03.13, 12:26
  "stany Zjednoczone np. "podbijali:....
  Uhahahahaaaaaaa alem się obśmiał.

  A co powiesz o Cortezie czy Pizzaro? Rozumiem ze to byli ci ze sekty?
  A może protestanci
 • ex_lowca 18.03.13, 12:44
  lechowski51 napisał:

  > Demagogia i marna sofistyka.Stany Zjednoczone np. "podbijali" o czym nie piszą
  > w Twoich księgach nie katolicy a różne sekty i kościoły protestanckie.Dalej cze
  > kam na liczby i fakty...

  Nie wiem i nie chcę wiedzieć kto podbijał Stany Zjednoczone, bo to musiał być jakiś piramidalny idiota, samobójca lub Przewodniczący Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego KRLD Kim Yong Nam.

  Ja zadałem tylko jedno, proste pytanie.
  Pozwól, że powtórzę.

  Ile w takim razie, Twoim zdaniem, ofiar ma Kościół
  Katolicki na swoim sumieniu? Oczywiście orientacyjnie.


  Jeśli to pytanie jest za trudne napisz, zapytam inaczej. Nie rozumieć pytania to nie jest wstyd.
  Nie szukaj opracowań historycznych i fachowych danych. Pytam o TWOJE ZDANIE.
 • pub_komnata 18.03.13, 15:06
  Dziwny apel.
  Wszystkie produkcje filmowe, muzyczne, elektronicznej rozrywki muszą zmierzyć się z problemem piractwa. Skala tego procederu jest różna i zależna od popularności produktu, zatem jeśli skala piractwa "Cristiady" jest duża to powinniście się nawet cieszyć, ponieważ oznaczałoby to sporą popularność filmu.

  Wartości przedstawione w filmie są mało istotne w tym przypadku. Macie produkt i chcecie go sprzedać. Podobnie jak tysiące innych firm. Działacie w branży filmowej, więc zakładam, że znacie specyfikę rynku i wiecie, jak walczyć z zagrożeniami. Jeśli ta walka ma polegać na mnożeniu bzdurnych apeli to niestety sukcesu nie wróżę. Tym bardziej, że przyznajecie się do niemocy w negocjacjach i braku pieniędzy na promocję (na 2 tygodnie przed premierą). Słowem, za swój brak przygotowania obwiniacie zjawisko piractwa, które nie jest niczym nadzwyczajnym i podobnie jak zjadanie bagietek w Tesco przez klientów (również naganny proceder), jest wkalkulowane w koszty (przynajmniej przez poważne firmy).

  Na co wydacie zarobione pieniądze to będzie interesować co najwyżej urzędników skarbowych i waszą księgową. Przeciętnego widza (a więc pośrednio waszego klienta) to mało to raczej interesuje. Jak dla mnie możecie tą kasę wydać na fajki i dziwki a nie na kolejny gó...any polski film.

  Wg mnie po prostu brakuje Wam kasy na promocję, więc postanowiliście przedstawić się jako firma "z misją" i nagłośnić to dzieło przy pomocy tego taniutkiego apelu. Może jest to jakaś metoda na promocję.
 • Gość: ks Tomek IP: *.artnet.pl 20.03.13, 14:22
  A dyrektorka Barbara Ziembicka, to ta sama co ma dziecko z księdzem?
 • lechujarek13 21.03.13, 16:51
  Mundi - nadal cię okradają ci okropni katolicy ? Bo przecież ateiści nie kradną takiej szmirowatej propagandy kościelnej .
 • lechowski51 21.03.13, 17:03
  Odlądnąłeś czy jak zwykle bredzisz?!.To co działo sie wówczas w Meksyku to nawet bolszewikom jeszcze nie przyszło do głowy!
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • lechujarek13 21.03.13, 17:35
  Na pewno ściągnę i oglądnę. Ale zaintrygowany wpisałem w wujka google tytuł. I co tam mamy np "Cristiada była katolickim powstaniem przeciwko zbrodniczemu, rewolucyjnemu i ateistycznemu rządowi Meksyku, wspieranemu ze wszystkich sił przez światową masonerię"
  No to muszę zobaczyć to wiekopomne wydarzenie dzięki któremu prawy katolicyzm zapanował w Meksyku i dzisiaj jest to kraj kwitnący i pozbawiony wszelakiej przestępczości :)) a miliony Amerykanów z masońskiego USA marzy o przedostaniu sie do Meksyku.
 • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.13, 17:39
  O co to wielkie halo? Po prostu do katolików wróciła ta wielka "miłość" którą w przeszłości obdarzyli rdzennych mieszkańców ameryki południowej. Ot i wszystko ... I masz rację bolszewia nie dorównuje katolikom do pięt jeśli chodzi o okrucieństwo i barbarzyństwo.
 • lechowski51 21.03.13, 21:32
  Może wpierw nieuku poczytaj o religii miłości Azteków no i o lewackim,niewyobrażalnym terroryzmie,ktory spowodował to narodowe powstanie o ktorym opowiada ten film.Zresztą świetnie zrealizowany,w pieknych plenerach i znakomitą grą aktorską przede wszystkim Petera O'Toole'a oraz E.Longorii i A.Garcia.
  www.youtube.com/watch?v=Olw9V_hqz6I
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.13, 06:22
  Zwyczaje religijne azteków są w tym momencie nieistotne bo w ich wyniku katolikom się krzywda nie działa. Natomiast nie można tego powiedzieć o relacji w drugą stronę. Katoliki z miłości do boga mamony wycięli azteków w pień. Doczytaj, na pewno znajdziesz te informację.
 • lechowski51 22.03.13, 07:41
  Gdyby to katolicy a nie Aztekowie składli ofiary Bogu z ludzi,to wrzeszczałbyć wraz z bolszewicką jaczejką z tego forum,że to religia antyhumanistyczna,straszna i nieludzka.A tak....?!.Zresztą jak kazdy lewak,ktory lituje sie losem biednych żabek w Dolinie Rozpudy a ze wzruszeniem ramion przyjmuje informację o tysiącach głodnych polskich dzieci.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.13, 18:23
  Aztekowie składali ofiary ze swoich. Katoliki nie składały ofiar z ludzi, ale szukały diabła w taki sposób, że człowiek wzięty na katolicki celownik nie przeżywał niezależnie jaki był wynik "poszukiwań" nie wspominając, że zarzynali azteków tysiącami. I skoro mowa o głodnych dzieciach to powiedz mi w jaki sposób im pomagasz? Bo wklejenie kolejnego bzdeta z któreś z kato-prawicowych gadzinówek to "trochę" mało.
 • lechowski51 22.03.13, 19:43
  W domu mnie nauczono-pomagaj tak aby inni o tym nie wiedzieli,bo pomagając innym sam stajesz sie lepszy.Nie latam więc jak Owsiak i jego wysłannicy po ulicach a pomagam na ile mogę codziennie a nie w ramach akcji.
  A na Cristiadę wybierz się i być może wśród tych bezbożnych łobuzów,ktorzy w kościołach wieszali swoich przeciwników zobaczysz samego siebie?.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.13, 22:07
  Potomków tych co wieszali przeciwników widzę codziennie na ulicach w niepokojąco wysokiej liczbie. Wszak Polska to ciągle kraj, gdzie dominują katolicy.
 • ex_lowca 22.03.13, 19:54
  lechowski51 napisał:

  > że to religia antyhumanistyczna,straszna i nieludzka.

  Dokładnie tak. To religia ociekająca krwią dziesiątek milionów niewinnych ludzi.

  > A tak....?!.

  A tak masz możliwość skorygować, zgodnie z własnym sumieniem, ilość ofiar kościoła, bo faktu, że kościół mordował chyba nie będziesz usiłował podważać?


 • lechowski51 22.03.13, 23:08
  To Ty bredziłeś ze KK wymordował wiecej anizeli komunizm i i faszyzm.podałem Ci więc ile wymordowali ci spod znaku swastyki oraz sierpa i młota/razem ok 170 mln istnien ludzkich.Czekam wiec gdy przestaniesz bredzić i podasz liczbę ofiar KK.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • ex_lowca 23.03.13, 00:13
  lechowski51 napisał:

  > To Ty bredziłeś ze KK wymordował wiecej anizeli komunizm i i faszyzm.

  Ja zaryzykowałem twierdzenie, że KK wymordował więcej niż Hitler i Stalin, a nie komunizm i faszyzm, a to spora różnica.

  > podałem Ci więc ile wymordowali ci spod znaku swastyki oraz sierpa i młota/razem ok 170
  > mln istnien ludzkich.

  Nie prawda, ale dla świętego spokoju powiem "niech Ci będzie" ;-)))

  > Czekam wiec gdy przestaniesz bredzić i podasz liczbę ofiar KK.

  Co to znaczy bredzić?

  Widzisz, dla mnie nie ma większego znaczenia czy jakaś organizacja zamordowała sto, tysiąc lub X milionów ludzi. W każdym z tych wypadków jest wielokrotnym mordercą i jako taka powinna zostać uznana za grupę przestępczą, rozwiązana, a jej członkowie osądzeni i sprawiedliwie ukarani.

  Czy to nie Kofi Annan powiedział, że żyjemy w świecie, gdzie łatwiej osądzić kogoś, kto zabił jedną osobę, niż tego, kto wymordował sto tysięcy?
  Był też aforyzm o tym, że jeśli ktoś zabił jedną osobę jest mordercą, a jeśli milion, to stał się wielkim zwycięzcą.

  Niestety, może ja jestem jakiś dziwny? Może kieruje się jakąś staroświecką, niemodną i już niepotrzebną moralnością, ale dla mnie każdy kto zabił jest mordercą. Bez względu na ilość ofiar. Nie ważne, jedna czy miliard.


 • Gość: Ktotubredzi? IP: *.rzeszow.hypnet.pl 23.03.13, 00:29
  Niemożliwe! Bolszewikom nie przyszło do głowy?
  P.S. "Odlądnąłeś (oglądnąłeś?) czy jak zwykle bredzisz?" Niesamowita alternatywa! I kto tu bredzi?
 • Gość: Celuświęcaśrodki IP: *.rzeszow.hypnet.pl 23.03.13, 00:18
  "Linki do nielegalnych kopii rozsyłane są nawet przez katolickie organizacje i portale internetowe. Działają one zapewne w dobrej wierze, chcąc upowszechniać chrześcijańskie wartości."

  Cel uświęca środki? Jakie to katolickie... Grzesza inni, nie my!
 • lechowski51 23.03.13, 08:04
  ex-lowca pisze;
  Ja zaryzykowałem twierdzenie, że KK wymordował więcej niż Hitler i Stalin, a nie komunizm i faszyzm, a to spora różnica.

  Z dostępnych mi zródeł nie znam ani jednego przypadku morderstwa Stalina i Hitlera.Natomiast lista ofiar tych dwoch ideoologii ktorych byli prominentnymi przedstawicielami sięga dziesiątek milionow istnień ludzkich.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • Gość: yw4t4ytt4y43y44uur IP: *.dynamic.lte.plus.pl 23.03.13, 10:25
  niebawem dowiemy się że KK wymordował więcej niż łowca pcheł
 • Gość: olo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.13, 10:42
  No tak, z jednej strony mamy ofiary zbrodniczego systemu, z drugiej ofiary wymordowane w imię wyimaginowanego boga, który podobno jest miłością i w imię bożka mamony i złota :-)
 • ex_lowca 23.03.13, 11:15
  lechowski51 napisał:

  > Z dostępnych mi zródeł nie znam ani jednego przypadku morderstwa Stalina i Hitl
  > era.Natomiast lista ofiar tych dwoch ideoologii ktorych byli prominentnymi prze
  > dstawicielami sięga dziesiątek milionow istnień ludzkich.

  No widzisz. Jednak potrafisz mieć jakikolwiek kontakt z rzeczywistością. Ciesze się.

  Hitleryzm i Stalinizm jako ideologie oraz systemy zostały ocenione jako zbrodnicze. Niestety tylko Hitlerowcy i to w niewielkiej części odpowiedzieli za swoje winy. Stalinowcy, szczególnie w ZSRR/Rosji byli w znakomitej większości bezkarni.

  A Kościół Katolicki dlaczego nie został sprawiedliwie oceniony?
  Nie mordował? Może skala mordów była inna?
  Inne "rozłożenie w czasie"? Przedawnienie?

 • lechowski51 23.03.13, 13:24
  Wojny religijne w ktorych uszestniczył KK to zamierzchła przeszłość.Wiek Gułagu i obozów koncentracyjnych,to dzieło szaleńców zmierzających w swoich zbrodniczych ideologiach do zbudowania nowego,wspaniałego świata bez Boga.A zaczęło sie to od tzw wielkiej rewolucji francuskiej,gdy rzeznicy jakobińscy w imię Postępu,pod sztandarem Wolność,Równość i Braterstwo utopili we krwi francuskie elity a w Wandei urządzili francuskim chłopom ludobójstwo na ktorym pozniej wzorował sie inny rzeznik Lenin.
  Faszyzm miał swoją Norymbergę a komuniści jak choćby Kwas,Miller,Oleksy i inne skoorwysyny w majestacie prawa spacerują po salonach III Rzeczpospolitej.
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • ex_lowca 23.03.13, 13:36
  lechowski51 napisał:

  > Wojny religijne w ktorych uszestniczył KK to zamierzchła przeszłość.

  Czy to coś zmienia?
  Czy organizacja, która mordowała kilkaset lat temu dziś nie jest mordercą ?

  A Jasenovac, ksiądz Tiso, Pius XII i jego błogosławieństwo dla Wermachtu ruszającego na podbój Polski, to wg Ciebie też zamierzchła przeszłość?

  > Wiek Gułagu i obozów koncentracyjnych,to dzieło szaleńców (...)

  Masz jakąś odmianę schizofrenii?
  Dlaczego wrzucasz zupełnie niezwiązane z rozmową, nowe tematy nie odnosząc się do poruszonych przez rozmówcę i nie odpowiadając na postawione pytania.

  Jak chcesz pogadamy o obozach, gułagach i dziełach szaleńców, ale za chwilę. Wyczerpmy wpierw bieżące tematy.
 • lechowski51 23.03.13, 14:23
  Ekscytują Cie wojny religijne to wybierz się do Birmy!.Nie mam zamiaru ani też czasu aby zajmować się na forum,czymś co działo sie 300 czy 500 lat temu.Wolę ten czas poświęcić na czytanie Fukuyamy w ktory w swoje Historii ładu politycznego bardziej fachowo aniżeli Ty wyjaśnia mi złożoności powstania idei,pąnstw i roli różnych religii na dzieje świata od Wysp Samoa po Amerykę Łacińską.
  A tak na marginesie,chciałbym Cie poinformować ze dzisiaj na świecie najbardziej prześladowaną religią jest religia chrześcijańska.I nie powtarzaj bolszewickich kłamstw o Wermachcie błogosławionym przez Papieża bo się ośmieszasz!
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • ex_lowca 23.03.13, 15:00
  lechowski51 napisał:

  > Ekscytują Cie wojny religijne to wybierz się do Birmy!.

  Buhahahaaaaaaaa....
  Kogo ekscytują? Kto rozpoczął ten temat? Kto z uporem maniaka wraca do niego od kilkunastu wątków?

  > Nie mam zamiaru ani też
  > czasu aby zajmować się na forum,czymś co działo sie 300 czy 500 lat temu.

  To porozmawiajmy o Jasenovacu, Piusie XII i Hitlerze, konkordacie, biskupach, duchowieństwu III Rzeszy i działalności księdza Tiso na Słowacji. To wszystko działo się w XX wieku.

  > ich kłamstw o Wermachcie błogosławionym przez Papieża bo się ośmieszasz!

  Jasne... przecież Kopernik była kobietą ;-)))

  Ot, taka to z Tobą dyskusja.
  Niewygodne i oczywiste fakty pomijasz, jakby nie zauważając.
  Zamiast odpowiadać na pytania i argumentować na temat wrzucasz jakieś zupełnie nie związane teksty. Fakty historyczne nazywasz kłamstwami, a ich użycie w dyskusji nazywasz ośmieszaniem się.
  Starasz się obrażać rozmówców, którzy myślą inaczej i bluzgasz posługując się dziesiątkami różnych nicków udając inne osoby. Koszmarnie kaleczysz język ojczysty nazywając siebie równocześnie patriotą. Czy tak wg Ciebie wygląda Polski Katolik i patriota?

  Naprawdę nie rozumiesz jaką krzywdę wyrządzasz Katolikom i polskim patriotom ukazując ich w takim świetle?
  A może jesteś komunistycznym lub jewrejskim, cwanym dywersantem, który udaje Katolika i patriotę, by robić im czarny PR?
 • lechowski51 23.03.13, 15:51
  Czy ja Ci zabraniam rozmawiać?.Ile razy jeszcze chcesz powtórzyc o Jasenovacu
  ?!.Dziesięć,piętnaście...pisz jak masz ochotę.Jak piszesz bzdury i kłamstwa w stylu bolszewickiej propagandy o Papieżu błogosławiącym Wermacht,to co?.Mam milczeć i te bzdury przyjmować jako prawdy przez Ciebie objawione?.Jakie fakty historyczne nazywam kłamstwami?
  Nie bluzgam i nie posługuję sie dziesiątkami nicków.Kłamiesz jak bura suka!
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • Gość: ania parafianka IP: *.rzeszow.vectranet.pl 23.03.13, 17:46
  Nie życzę sobie byś wypowiadał się w imieniu społeczności katolickiej. Nie potrzebujemy takiego pseudowsparcia i wypaczonej obrony wiary.
  Jako członek trójki parafialnej, osba głeboko wierząca i oddana sprawie chrystusowej wzywam byś nas więcej nie kompromitował. Zgłoś się do swojej parafii, a otrzymasz pomoc i ksiądz na pewno pomoże ci zrozumieć jak bładzisz.
  Wiara w Pana Naszego nie polega na agresji do bliźnich i wykłócaniu się z nimi.
 • ex_lowca 23.03.13, 19:12
  Gość portalu: ania parafianka napisał(a):

  > Wiara w Pana Naszego nie polega na agresji do bliźnich i wykłócaniu się z nimi.

  Dziękuję za ten głos rozsądku.
  Osobiście brakuje mi jeszcze tolerancji i jeśli nie bezwarunkowej miłości bliźniego, to choć akceptacji prawa do odrębnych poglądów oraz odrobiny szacunku dla innych.

  > Zgłoś się do swojej parafii, a otrzymasz pomoc i ksiądz na pewno pomoże
  > ci zrozumieć jak bładzisz.

  Tu mógłbym polemizować. Przecież lechowski chodził na lekcje religii, ktoś go przygotował do pierwszej komunii i bierzmowania. Od kogoś przejął taką wizję religii i wzorce zachowań. Dziś na pewno uczestniczy w mszach świętych, słucha kazań oraz chodzi do spowiedzi i co? Kim jest ten ksiądz? Jaki światopogląd reprezentuje? Dlaczego duszpasterz dopuszcza do takich wypaczeń u swoich wiernych?


 • lechowski51 23.03.13, 21:39
  Wypaczenia??.No!.No!.Skadś to znam!.A jakie to "wypaczenia" u mnie zaobserwowałeś?.
  A po za tym jak się nie ma argumentów to sie wali poniżej pasa i przechodzi do argumentów ad persona.Jak na pokojowego buddyste brzydko mi to pachnie...
  --
  -
  www.facebook.com/photo.php?fbid=443153959101115&set=a.156465591103288.41397.103002223116292&type=1&theater
  "...idź wyp­rosto­wany wśród tych co na ko­lanach, wśród od­wróco­nych ple­cami i oba­lonych w proch, oca­lałeś nie po to aby żyć [...] Bądź wier­ny. Idź." Zbigniew Herbert
  www.facebook.com/photo.php?fbid=354387798002847&set=a.304923212949306.70879.100002948908931&type=1&theater
 • ex_lowca 23.03.13, 21:58
  lechowski51 napisał:

  > Wypaczenia??.No!.No!.Skadś to znam!.A jakie to "wypaczenia" u mnie zaobserwował
  > eś?.

  Nie bluzgam i nie posługuję sie dziesiątkami nicków.Kłamiesz jak bura suka!

  Tak na szybko i nie szukając poważniejszych.
 • Gość: rz IP: *.static.sl-net.pl 23.03.13, 22:09
  > A jakie to "wypaczenia" u mnie zaobserwowałeś?.

  Ile razy obrażałeś ludzxi wyzywajac ich od wybijających szamb, komuchów, bolszewikow i faszystów?
  Ile razy omijałeś argumenty rozmówców? Mało ci wypaczeń?
 • lechujarek13 24.03.13, 09:25
  Dla mnie jako osoby postulującej powrót Kościoła do kościołów , nasz Obrońca Pedofilów to skarb tego forum. Dzięki jego aktywności ludzie zaczynają rozumieć argumenty ludzi myślących tak jak ja . Pasuje tutaj jak ulał myśl wspaniałego księdza J. Tischnera (niestety nie mającego w Kościele zbyt wielu naśladowców) " W moim życiu filozoficzno-kapłańskim nie spotkałem kogoś, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa, Lenina, Nietzschego, natomiast na kopy można liczyć tych, którzy ją stracili po spotkaniu z własnym proboszczem. Jest to bardzo przykre zjawisko, kiedy lekarz zaraża chorego. "
  Po przeczytaniu wytrysku myśli naszego wielebnego wiele osób z przerażeniem konstatuje że tak niestety wygląda umysłowość polskiego Kościoła. I nabierają zdrowego dystansu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka