Dodaj do ulubionych

Radni jednogłośnie za mostem. Inwestycja za pon...

21.05.13, 15:19
Ja wiem, że jestem głupia wielka ci..., ale ta wizualizacja sugeruje, że projektanci na siłę szukali przeszkody, żeby zaprojektować jak najdłuższy most...
--
a pomnika nie oddamy !!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: bolek IP: *.230.91.105.rzeszow.mm.pl 21.05.13, 16:28
    Już wszyscy w Rzeszowie prawie wiedzą komu zlecony bedzie projekt tej inwestycji zapewne dobrze znanej firmie Promost Consulting.Firma ta projektowana wiele inwestycji które nie zostały zrealizowane m.im. droge do strefy ekonomicznej Rzeszów- Dworzysko. Za projekt miasto zapłaciło a drogi do strefy jak nie było tak nie ma i nie wiadomo kiedy i gdzie powstanie. Firma Promost dostała nadzór na łącznikem do autostrady A4 który raz że został opóżniony to kosztował miasto jedyne 20 mln zł wiecej. Na realizacje tej strategicznej inwestycji przez Wisłok zapewne wybiorą firme Skanska.
  • Gość: qwe IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.13, 17:20
    Jakoś zaskakująco w ciągu tygodnia zaoszczędzono na planowanych robotach 60 mln złotych (30%) w stosunku do planowanej wczesniej kwoty 200 mln.
    Albo poprzednia kwota była mocno nadmuchana, chociaż przy założeniu bezsensownie długiego mostu o najdroższej z możliwych konstrukcji to musiało sporo kosztować,
    Druga opcja to tradycyjne w Rzeszowie założenie, że jak zabraknie np. 50 mln to się dołoży z kolejnego budżetu tak, żeby każdy wziął swoje.
  • Gość: ROMAN IP: *.239-182-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be 21.05.13, 19:31
    tak będzie po prostu tradycyjnie ? - czyli ; 30 % dla nas
    30 % dla was
    40% dla rumunów i inwestycja ruszy do jej zatrzymania - z tych lub innych powodów nie ?
  • Gość: antyresman IP: *.play-internet.pl 22.05.13, 01:49
    big-pusi, nie najdluzszy, ale najwyzszy. dziadzio Tadzio uslyszal o moscie w Pieremyslu i chce go przywyzszyc, mimo ze Wislok do Sanu ma sie prawie tak jak Mikośka do Wisloka.
    a poza tym potwierdzam, troche sie nagłowili zeby zamiast 10 baniek za most + drogi dojazdowe za 20 (na podst. kosztow drogi do Dworzyska), wydac 7x albo i wiecej.
    wszak procenty z 200 mln to wiecej niz te same procenty z tylko 30 baniek. tego tylko obecny maturzysta nie policzy, normalny podatnik juz tak.
    to i bedzie kolejny rzeszowski miś ktory otworzy oczy wszystkim niedowiarkom. bezcenne. za reszte zaplaca ci wredni śmieciarze z domow jednorodzinnych.
    i na koniec. bezradni opozycji, nie za droga ta droga i ten most? bedzie jak z mostem w Mszanie na potoku wielkosci Przyrwy? gdzie sens pół kilometrowy most na Wisłoku, ktory nie ma nawet 60 m? niestety idziemy w kierunku greckim
  • wielka_cipa 22.05.13, 12:00
    Napisałem "jak najdłuższy". Z resztą się zgadzam ;)
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • koma.r44 22.05.13, 23:47
    W TYM ROKU MIJA DZIESIĄTA ROCZNICA BRAKU DECYZJI O REALIZACJI TEGO MOSTU przez panującą władzę. Dalej nie wieżę w jego realizację. Wybrany wariant to chyba z jeden najdroższych.Inny przebieg trasy - mostu Rzecha nad Wisłokiem, koszty gwałtownie spadną. To jest tylko planowy dekiel odwracający uwagę od mostu Narutowicza - stary po jego zrzuceniu do rzeki straszy ryby, a miał być tak ślicznie przeniesiony.
  • gregorianhusky 25.05.13, 19:54
    Dla mnie super inwestycja. Tylko czy bedzie w pełni wykorzystany jak otworza w calosci autostrade A4 i ruch tranzytowy pojdzie A4ką.
    Ale niech budują. To będzie na pewno ciekawa inwestycja, ożywienie inwestycyjne północnych części Rzeszowa.
    Jestem ZA

gr
  • Gość: III IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.13, 14:07
  • Gość: Tom IP: *.xdsl.centertel.pl 26.05.13, 16:06
    nie ma żadnego powodu (poza płaceniem z publicznych pieniędzy Siwowskiemu i Skanskiej ) budowy tego mostu - dla kogo niby on ma być? Wystarczy przebudować skrzyżowanie Maczka-Wyzwolenia-Lubelska oraz przebudować (poszerzyć) ul. Maczka i przebudować skrzyżowania na Wyzwolenia. Pieniądze publiczne nie są po to żeby je głupio wydawać na bezsensowne inwestycje. lepiej wydać te 100 mln na przedłużenie Okulickiego do Warszawskiej - przejazd tym przepustem pod torami to nie jest rozwiązanie ma miarę europejskiego miasta
  • Gość: III IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.05.13, 00:05
  • wielka_cipa 27.05.13, 10:23
    Ja, głupia, wielka ci... to się nie znam, ale może ktoś mi wytłumaczy dlaczego nie można tego bajora ominąć?
    Na przykład tak:

ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=wielka_ci...&photoId=1034321
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • wielka_cipa 30.05.13, 16:22
    OBRAZEK
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • gregorianhusky 30.05.13, 19:11
    drooooga ta inwestycja. może nie bedzie az tak bardzo potrzebna ale mnie osobiscie sie bardzo podoba.
    niech budują. mostów nigdy za wiele
  • reishof 30.05.13, 19:21
    Ten jest ładny
  • dr_psychol 30.05.13, 19:45
    Super pomysł. Z mostu, powinno zjeżdżać się prosto do obiecanej hali na 10 000 kibiców (prosto z mostu) Żeby ludzie dobrej roboty mogli oklaskiwać prezydęta, w czarnym mercu-kabrio, zmierzającego obejrzeć pojedynek Dawida Cygana Kosteckiego, z Rojem Dżonsem Seniorem.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Poza tym, czy znana jest już nazwa firmy która wyłoniona zostanie w przetargu, na świąteczne oświetlenie mostu? :)))
  • Gość: mm IP: *.dynamic.mm.pl 30.05.13, 21:40
    zważ, że nazwa firmy była w tym roku inna niż w poprzednich...
    TYLKO nazwisko właściciela się zgadzało...
  • Gość: ... IP: *.static.sl-net.pl 31.05.13, 11:22
    Tobie to nie dogodzi no chyba, że Walat dałby radę
  • dr_psychol 31.05.13, 22:44
    Walat mi nie dogodzi, bo nie zna origami. Hala, most, kolejka, zoo, storczykarnia, parkingi wielopoziomowe i aquapark stoją już od ładnych paru lat, na prezydęckim nakasliku. Aaa, zapomniałem o nowym urzędzie miasta, co prawda z pudełka po butach, ale w sumie też papier :)))
  • Gość: ... IP: *.static.sl-net.pl 31.05.13, 22:57
    > Walat mi nie dogodzi,

Oj nie wiem, nie wiem czy Ci nie dogadza bo kadzisz mu na forum od dawna
  • dr_psychol 02.06.13, 15:20
    Akurat jeśli chodzi o mosty, można mu kapkę przykadzić. Tadeusz za to mocny w rysunkach i kolorowankach.
    Różnicę każdy powinien zobaczyć, chyba że mu oczy zaszły wazeliną :)
  • gregorianhusky 02.06.13, 21:38
    dr_psychol napisał:

> Walat mi nie dogodzi, bo nie zna origami. Hala, most, kolejka, zoo, storczykarn
    > ia, parkingi wielopoziomowe i aquapark stoją już od ładnych paru lat, na prezyd
    > ęckim nakasliku. Aaa, zapomniałem o nowym urzędzie miasta, co prawda z pudełka
    > po butach, ale w sumie też papier :)))

No planów w Rzeszowie dosc sporo i najgorsze to,że na tych planach w duzej mierze sie konczy. Projektow i wszelakiej dokumentacji inwestycyjnej od liku. Szkoda tylko, że leżą i zapychają szuflady. AAAAAAAAAAA zobaczymy co bedzie z tym mostem juz wkrótce.
    Pozyjemy - zobaczymy.

pozdrawiam gr
  • Gość: dd IP: *.d-com.pl 31.05.13, 10:31
    czy można gdzieś zobaczyć jakie były rozpatrywane warianty trasy?
  • jasioplo 31.05.13, 15:06
    > czy można gdzieś zobaczyć jakie były rozpatrywane warianty trasy?
    - chyba nie było żadnych innych wariantów ...
    Klasa drogi (GP) i związane z tym parametry projektowe oraz okoliczna zabudowa "wymusiły" takie a nie inne poprowadzenie trasy.
  • wielki_walec_drogowy 03.06.13, 15:30
    GP? Wydaje mi się, że G. A wariantowanie wymuszają przepisy środowiskowe, chyba, że w Rzeszowie nie...
    --
    przyjedzie i wyrówna
  • gregorianhusky 01.06.13, 19:25
    No drogie jak chol...... Ale jak miasto ma kase to niech robi. Lepiej niech juz cos powstanie - jakas ciekawa inwestycja niz wydac ta kase na podroze do dubaju.
    Zycze powodzenia w budowie i w zdobyciu dofinansowania bo pewnie tyle w kasie miasta nie ma co to szacunkowo bedzie kosztowac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka