Dodaj do ulubionych

Świetlne wizje rzeszowskiej studni

30.05.13, 20:38
Świetliki OK, stonowana, ciekawa propozycja bez zbędnego blichtru. Nie trąci tandetą.
Edytor zaawansowany
  • gregorianhusky 30.05.13, 20:40
    No ciekawy pomysł z tym oświetleniem studni. Jestem jak najbardziej ZA
  • Gość: pankracy IP: *.dynamic.mm.pl 30.05.13, 22:18
    Nie róbmy ze studni namiotu cyrkowego ani dyskoteki. Studnia to miejsce spotkań ogromnej liczby osób, a migające reflektory umieszczone jak to w jednym z pomysłów w ławkach (sic!) spowodowałyby tylko to, że studnia stałaby się opustoszała, bo kto by stał pod studnią jak z ławek by lampy po oczach dawały. Najciekawszym pomysłem wg mnie są świetliki, które faktycznie ożywiłyby studnie i nie przepędziłyby ludzi.
  • mecenasbalcerek15 30.05.13, 20:53
    Jeśli miałbym podejmować decyzję, zdecydowanie wybrałbym projekt "Kolonia świetlików". Pomysł jest oryginalny, nie wymaga dużych nakładów finansowych i rzeczywiście przy dobrym ustawieniu diód efekt może być bardzo ciekawy. Połączenie efektów wizualnych z mądrze dobranym dźwiękiem (najlepiej gdyby był słyszalny tylko przez stojących w pobliżu studni) może stanowić ciekawą atrakcję.
    Jeśli dobrze zrozumiałem intencje autora, jego wizja to próba zaciekawienia spacerowiczów, rozbudzenia wyobraźni. Co najważniejsze - w sposób nienachalny.
    Pomysły by studnie oświetlać mieniącymi się, jaskrawymi kolorami, uważam za chybione i banalne. Pulsująca muzyka i reflektory skierowane w niebo są znakomitą koncepcją jeśli ktoś chciałby otworzyć dyskotekę w stodole na polach za Dziurą Dolną. Ja chciałbym widzieć Rynek odnowiony i czysty bez atakujących mnie reklam, błyskających świateł i natarczywej muzyki.
  • gregorianhusky 30.05.13, 21:09
    mecenasbalcerek15 napisał:

> Jeśli miałbym podejmować decyzję, zdecydowanie wybrałbym projekt "Kolonia świet
    > lików". Pomysł jest oryginalny, nie wymaga dużych nakładów finansowych i rzeczy
    > wiście przy dobrym ustawieniu diód efekt może być bardzo ciekawy. Połączenie ef
    > ektów wizualnych z mądrze dobranym dźwiękiem (najlepiej gdyby był słyszalny tyl
    > ko przez stojących w pobliżu studni) może stanowić ciekawą atrakcję.
    > Jeśli dobrze zrozumiałem intencje autora, jego wizja to próba zaciekawienia spa
    > cerowiczów, rozbudzenia wyobraźni. Co najważniejsze - w sposób nienachalny.
    > Pomysły by studnie oświetlać mieniącymi się, jaskrawymi kolorami, uważam za chy
    > bione i banalne. Pulsująca muzyka i reflektory skierowane w niebo są znakomitą
    > koncepcją jeśli ktoś chciałby otworzyć dyskotekę w stodole na polach za Dziurą
    > Dolną. Ja chciałbym widzieć Rynek odnowiony i czysty bez atakujących mnie rekla
    > m, błyskających świateł i natarczywej muzyki.

tylko zeby nie bylo za duzo tych swiecidełek i aby efekt nie został osiagniety przeciwnie do zamierzonego w stylu "jarmarcznego odpustu". Wszystko z umiarem i w dobrym guście
  • wielki_zderzacz 30.05.13, 22:12
    gregorianhusky napisał:
    > tylko zeby nie bylo za duzo tych swiecidełek i aby efekt nie został osiagniety
    > przeciwnie do zamierzonego w stylu "jarmarcznego odpustu". Wszystko z umiarem i
    > w dobrym guście

No właśnie o to będzie najciężej, bo nikła jest granica między czymś ciekawym, a tandetnym albo infantylnym. Dlatego też widziałbym max 2-3 kolory i to dość stonowane barwy, a nie te rodem z odpustowych zabawek...

Barwy herbu miasta - niebieski i biały - jak najbardziej OK. Ale nie bawmy się w "hipsteryzacje" studni bo wyjdzie nam potworek nawet lepszy niż ten zielono-pomarańczowy smok z Hetmańskiej. :))))
  • Gość: mm IP: *.dynamic.mm.pl 30.05.13, 22:26
    sama studnia jest wystarczająco brzydka. po co jeszcze światełka??!!
  • Gość: pisul IP: *.res.pl 30.05.13, 22:46
    I co z tego ze studnia bedzie efektownie sie prezentowac jak samochody odstraszaja turystow i spacerowiczow. Po bocznych uliczkach dochodzacych do rynku jest jsk na parkingu. To co sie wyrabia na 3 maja wola o pomste do nieba. Czy naprawde ten reprezentacyjny skrawek Rzeszowa musi pachniec spalinami?

• finraziel123 30.05.13, 23:17
    Kolonia Swietlikow - R E W E L A C Y J N Y pomysl! Interaktywny (cos czego nigdzie w Rzeszowie nigdy jeszcze nie bylo), subtelny (nie sztuka nawrzucac niepasujacych do siebie kolorow na ktorych patrzenie moze az rozbolec glowa), zaczerpuje elementy z natury ( swietliki albo takie glow worm caves jak w nowej zelandii). Wyobrazam sobie jak kazdy bedzie chcial dobra sie do mikrofonu zeby studnia rozswietlila sie od jego glosu. W Rzeszowie brakuje tego typu pomyslow. Nawet jesli powstanie juz cos fajnego zazwyczaj nie mozna tego dotkac, nie ma sie wplywu na to jak to wyglada lub jak sie zachowa. Pomysl swietlikow natomiast pozwala na wejscie w interakcje z tym projektem. Trzymam kciuki za wygrana ~~~~~~~~
  • jakubsawicki.pl 30.05.13, 23:09
    Koszmar. "Projekty" w stylu, macie tutaj ksero - pokolorujcie! Z tego wszystkiego świetliki najlepsze, reszta trąci wioską.
    --
    Studio projektowania wnętrz Rzeszów Jakub Sawicki.
    www.jakubsawicki.pl
  • jogurtrolkowy 30.05.13, 23:11
    świetliki to świetny pomysł, jest interaktywny, ze smakiem i nowatorski
  • finraziel123 30.05.13, 23:12
    R E W E L A C Y J N Y pomysl! Interaktywny (cos czego nigdzie w Rzeszowie nigdy jeszcze nie bylo), subtelny (nie sztuka nawrzucac niepasujacych do siebie kolorow na ktorych patrzenie moze az rozbolec glowa), zaczerpuje elementy z natury ( swietliki albo takie glow worm caves jak w nowej zelandii). Wyobrazam sobie jak kazdy bedzie chcial dobra sie do mikrofonu zeby studnia rozswietlila sie od jego glosu. W Rzeszowie brakuje tego typu pomyslow. Nawet jesli powstanie juz cos fajnego zazwyczaj nie mozna tego dotkac, nie ma sie wplywu na to jak to wyglada lub jak sie zachowa. Pomysl swietlikow natomiast pozwala na wejscie w interakcje z tym projektem. Trzymam kciuki za wygrana ~~~~~~~~
  • finraziel123 30.05.13, 23:18
    Kolonia Swietlikow - R E W E L A C Y J N Y pomysl! Interaktywny (cos czego nigdzie w Rzeszowie nigdy jeszcze nie bylo), subtelny (nie sztuka nawrzucac niepasujacych do siebie kolorow na ktorych patrzenie moze az rozbolec glowa), zaczerpuje elementy z natury ( swietliki albo takie glow worm caves jak w nowej zelandii). Wyobrazam sobie jak kazdy bedzie chcial dobra sie do mikrofonu zeby studnia rozswietlila sie od jego glosu. W Rzeszowie brakuje tego typu pomyslow. Nawet jesli powstanie juz cos fajnego zazwyczaj nie mozna tego dotkac, nie ma sie wplywu na to jak to wyglada lub jak sie zachowa. Pomysl swietlikow natomiast pozwala na wejscie w interakcje z tym projektem. Trzymam kciuki za wygrana ~~~~~~~~
  • Gość: dd IP: *.d-com.pl 31.05.13, 10:07
    "Na takie zadanie w tegorocznym budżecie Rzeszowa nie ma zarezerwowanych pieniędzy. - Nie jest to problemem. Gdy będziemy znali już koszt tej inwestycji, odpowiednia kwota zostanie zabezpieczona w miejskiej kasie - zapewnia rzecznik."

Nie od dzisiaj wiadomo, że na światełka i błyskotki w Rzeszowie kasy nie może zabraknąć. Zawsze mamy coś zaszpurlane w budżecie.
  • mecenasbalcerek15 31.05.13, 10:50
    ZASZPURLANE?
    Co to za słowo? Kto Cię języka polskiego uczył?
    Wybaczam jeśli to był Kaspar Hauser.

P.S.
    Uwielbiam kiedy ktoś nie ma nic do powiedzenia w danym temacie, ale swoje trzy grosze musi wtrącić.
  • Gość: dd IP: *.d-com.pl 31.05.13, 10:57
    Cieszę się, że zainteresowała Cię moja wypowiedź.
    To słowo pochodzi z gwary miejskiej - nie nauczyłem się go na lekcjach języka polskiego.
    Nie nauczyłem się go również u Kaspara Hausera. Kaspar Hauser nie był zresztą moim nauczycielem.

P.S.
    Co chciałeś przekazać swoim wpisem? Co masz do powiedzenia "w danym temacie"?
  • Gość: ortylion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.13, 11:01
    Proponuję zwiększyć funkcjonalność tego obiektu: umożliwić skakanie do studni.
  • Gość: dd IP: *.d-com.pl 31.05.13, 11:04
    a jest w studni woda?
  • Gość: ortylion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.13, 11:35
    A jakie to ma znaczenie?
    Chlebak - jak sama nazwa wskazuje - służy do noszenia granatów. Studnia - do skakania.
  • Gość: dd IP: *.d-com.pl 31.05.13, 11:50
    chciałem wiedzieć, czy jest w studni, czy trzeba zabrać ze sobą?
  • Gość: ortylion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.13, 11:59
    Najlepiej niegazowaną.
  • Gość: Superspektyw IP: *.rzeszow.mm.pl 31.05.13, 13:11
    Świetliki - rewelacja ! Układ mógłby losowo generować zaprogramowanych 1000 kształtów imitujących pewnego rodzaju nowoczesną przepowiednię. Klaśnięcie powoduje ustawienie się świetlików w jakiś kształt. Nie musi być to kształt dosłowny. Mógłby być domyślny, jak lanie z wosku. Może udało by się podobny efekt uzyskać bez programowania kształtów ? Może po klaśnięciu świetliki zamierały by na krótko i z tego coś można by było "wyczytać ? Ważną sprawą jest, aby diody zapalały się i gasły stopniowo a nie nagle jak oświetlenie choinkowe, no ale to jest chyba oczywiste :)
    Może udało by się też uzyskać efekt świetlików zawieszonych w powietrzu a nie tylko "siedzących na ściankach" studni ?
  • Gość: ortylion IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.13, 13:49
    Rozmarzyłem sie... Ale kto by klaskał na te świetliki? Czy one by wiedziały, na czyje klaśnięcia mają się przeprogramowywać?
  • Gość: Kuba IP: *.rzeszow.mm.pl 31.05.13, 14:57
    ciekawy pomysł z tym generowaniem kształtów z pewnego rodzaju chaosu , ogólnie charakter tej instalacji powinien być ambientowy a nie w stylu "disco"
  • res61 31.05.13, 14:11
    Najładniejszy projekt to ten w fioletach. Dodatkowo studnię trzeba opasać szarfą "Ostatnie Pożegnanie", z myślą o Tadku przy nadchodzących wyborach. A na szczycie posadziłbym mały posążek Tadzia, najlepiej w światełkach. On tak je lubi.
    No jeszcze cena. Myślę że 2.5 bańki by wystarczyło.
  • Gość: pisul IP: *.res.pl 31.05.13, 20:24
    Jak to mowia prostytutki: z ust mi to wyjales. Prezydent Ferenc musi odejsc
  • Gość: pp IP: *.netilia.pl 03.06.13, 10:35
    Studnia ma mieć wodę i basta! Już Stan Borys śpiewał, iż nikomu nie jest potrzebna studnia bez wody. Inaczej proszę nie nazywać tego studnią, lecz wiatą z dziurą w ziemi oraz świetlikami w niej zgromadzonymi..
  • kozyrowa 03.06.13, 15:21
    "Świetliki" najlepsze, reszta to jakaś kiczowata dyskoteka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka