Dodaj do ulubionych

Do końca listopada pod mostem nie przejdziesz

08.06.13, 10:32
Byłoby możliwe a nawet konieczne, gdyby któremukolwiek z urzędasów rozpisujących przetarg przyszło na myśl żeby wpisać ten wymóg w warunki realizacji. Teraz to cmoknijcie Pana Skańskiego w koniuszek...
Za tumiwisizm biurw , którym płacicie pensje, macie rozp....loną komunikację po prawej stronie Wisłoka na cały rok.
BTW... Czy ja dobrze widzę, że na Rejtana nadal pozostaną po dwa pasy ? Jeżeli tak to niby co to miało dać ? I czemu tak drogo ?!
Edytor zaawansowany
  • Gość: pisul IP: *.res.pl 08.06.13, 11:47
    Na stronach ratusza w rospisanym przetargu mozna sobie sciagnac plik pdf i zobaczyc jak bedzie wygladal most.
    (bip.erzeszow.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-jednostek-organizacyjnych-miasta/mzd/zamowienia-aktualne/14201,uwaga-zmiana-terminu-skladania-i-otwarcia-ofert-pol-czenie-al-rejtana-z-ul-szopena-w-ci-gu-ul-wierzbowej-i-ul-naruszewicza-wraz-z-przebudow-mostu-na-rzece-wislok-realizowane-w-ramach-zadania-inwestycyjnego-pn-pol-czenie-al-rejtana-z-ul-szopena-w-ci-gu-ul-wierzbowej-i-ul-naruszewicza-wraz-z-przebudow-mostu-na-rzece-wislok.html)
    Ci co strzelali foch z przytupem a po co a na po wybudowaniu i oddaniu do uzytku nowego mostu w Rzeszowie od ochow i achow nie beda mogli sie powstrzymac.

Dlaczego zbaczam z tematu? W zalaczonych plikach widac jak wielkie stalowe elkementy beda stanowily calosc i ile ich bedzie i jak wielka to bedzie konstrukcja. "Wydzielanie" jakichs przejsc pod mostem w budowie to igranie z losem. W razie upadku raczej ciezkiego elementu stalowego ktos bedzie musial wziasc wine na siebie
  • Gość: Innowator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.13, 12:05
    w całym cywilizowanym świecie prace budowlane w tym budowę dróg i mostów prowadzi się tak aby nie utrudniać życia mieszkańcom .
    To co obecnie dzieje się w okolicach budowanego mostu jest Skandalem do którego dopuścili urzędnicy Felenca.
    Jaki problem zabezpieczyć przejście bezpieczna konstrukcją , komuś po prostu się nie chce !
  • Gość: pisul IP: *.res.pl 08.06.13, 12:28
    W calym cywilizowanym swiecie budowe wydziela sie bezpiecznym ogrodeniem, pracujacy sa po szkoleniach bhp i chodza w kaskach a jesli w poblizu pracuja koparki/spycharki zolte kamizelki. Zadaj sobie pytanie sam czy koniecznie poszedlbys z wlasnym dzieckiem w to konkretne niebezpieczne miejsce jesli mozesz isc wszedzie?

To nie tak ze komus sie nie chce. Ale jak zabezpieczyc ludzi na wypadek zerwania sie z kilku tonowego elementu z zurawia budowlanego? Sam zuraw tez jest niebezpieczny. Co bylo niedaleko na cegielnianej? - www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wypadek-dzwigu-w-rzeszowie-operator-byl-trzezwy,nId,433306
  • Gość: Blablabla IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 12:44
    Szanowny innowatorze - czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie widziałeś budowę mostu nieutrudniającą życia mieszkańców? Bo powiem ci ze kilka ich w życiu widziałem, i to w różnych krajach, i wszędzie obowiązywała jedna żelazna zasada - obcy mieli zakaz zbliżania się do obszaru budowy. Żeby było zabawniej - nigdzie poza Polską nie słyszałem by ktoś na to narzekał :).
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 13:10
    Żeby było zabawniej - nigdzie poza Polską nie słyszałem by ktoś na to narzekał

Widzisz drogi Blabla, u nas takie sprawy robi się prawie zawsze bezmyślnie. A także zakladajac z góry, ze się nie da.
    Przykladem, związanym scisle z budowa mostu jest pozostawienie sygnalizacji świetlnej w niezmodyfikowanej formie na skrzyżowaniu Szopena z Naruszewicza w kierunku budowanego mostu, gdzie ruch praktycznie zamarl, a piesi czekaja, az sie zaświeci zielone.
    Tez mnie wkurza totalne olanie pieszych i rowerzystow przez wykonawcę na sciezce nad Wislokiem.
    A jak już jestesmy przy innych krajach, to dobrym zwyczajem jest wielka tablica "przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Ciebie", jakie wielokrotnie widzialem na przykład w UK.
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 13:23
    Tak przy okazji,
    oczywiste jest w kontekscie powyższego, ze na chodniku wzdłuż Szopena znalazło się miejsce na parkujace samochody, a nie znalazło się na sciezke rowerowa, zastepujaca przynajmniej czesciowo zablokowana sciezke nad Wislokiem...
  • Gość: ... IP: *.static.sl-net.pl 08.06.13, 13:46
    Bezmyślnie to było by wyłączenie tej sygnalizacji ruch znacząco zwiększył się na Chopina a do szpitala z parkingu łatwiej i bezpieczniej jest przejść na zielonym niż klucząc miedzy samochodami.
    Ale jak by nie było: "kto chce psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie" Pies czy Tedi co za różnica.
  • wielka_cipa 10.06.13, 09:33
    Sygnalizację można włączyć, wyłączyć, albo zmienić jej program, wiesz?
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • Gość: ... IP: *.static.sl-net.pl 10.06.13, 16:44
    Nieeeee, naprawdę opowiedz o tym jestem ciekawy.
  • wielka_cipa 10.06.13, 17:34
    Skoro nie zrozumiałeś, to już nie zrozumiesz.
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • Gość: ... IP: *.static.sl-net.pl 10.06.13, 18:52
    Tak a gdzie ja coś takiego napisałem?? Fakt, jesteś ci... ale czy wielka???
  • wielka_cipa 10.06.13, 21:34
    Porażająca siła argumentów.
    Pocałuj mnie w łechtaczkę.
    --
    a pomnika nie oddamy !!!
  • Gość: rob IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.13, 21:21
    To, że może będzie piękny(jak okrągła kładka?) nie odpowiada na pytanie "po co?", które wg. ciebie zadają wrogie elementy.
  • Gość: innowator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.13, 11:54
    Zapewniam was że się da , podczas wyjazdów prezydenta Felenca w Berlinie , Brukselii nie takie rzeczy można było zobaczyć .
    Ale jak naszym urzędnikom się nie chce , to nic nie zrobimy
  • res61 08.06.13, 14:56
    Innowacje po Ferencowemu. Pospólstwo powinno siedzieć w domu, a nie patrzeć na ręce Panom Robolom.
  • sceptyk31 08.06.13, 15:33
    Jak się czyta komentarze, to zastanawiam się kiedy uzmysłowicie sobie, że Ferenc nie załatwił wam jeszcze chodzenia po wodzie. Gdyby zadziałało powiedzenie pewnego doktora z czeskiego serialu, to w słoneczny dzień niebo nad Rzeszowem byłoby ciemne....
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 15:46
    Jaki problem zabezpieczyć przejście bezpieczna konstrukcją , komuś po prostu się nie chce !

Tak tez się nie da? Na pewno?
    tinyurl.com/pfh46tw
  • Gość: pisul IP: *.res.pl 08.06.13, 18:12
    Pady jak to mowia stare prostytutki z ust mi to wyjales. Da sie? Da.
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 18:38
    Da sie? Da.

Mysle, ze się jednak nie da.
    Byłem tam przed chwila, na bramie nr 4 należącej do mpec, leżącej na proponowanym szlaku jest zarzadzenie dyrektora powyższej instytucji, informujace o zamknieciu jej na czas budowy mostu.
    Z kolei bramka od zachrystii szkoły gospodarstwa, również leżącej na proponowanym szlaku jest tez zamknieta na głucho. No przecież nie beda im się obcy po terenie wloczyc.
    Mysle, ze calosc zagadnienia pokazuje jasno, dlaczego Amerykanie lataja w kosmu a u nas...się nie da.
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 18:41
    *w kosmos
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 08.06.13, 20:08
    należącej do mpec

Sprostowanie:
    Wlascicielem terenu jest MPWiK dzial transportu, a szkola to Zespol Szkol Gospodarczych.
  • Gość: nie gołębica IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.13, 13:46
    Zgadzam się,ale młodsi pewnie nie oglądali serialu pt. "Szpital na peryferiach" i stąd takie
    "mądre" pytania , a starsi zapomnieli .
    TVP czas na powtórkę tego serialu.
  • Gość: nie IP: *.dynamic.mm.pl 09.06.13, 12:51
    nie da się
  • reishof 10.06.13, 11:30
    UWAGA :
    Na nisko przelatujące dzieci rozzłoszczonych rodziców!
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 11.06.13, 10:44
    Cuda, panie. Jednak można.
    Przejechalem dzis rano rowerkiem przez proponowany objazd. Obie bramy MPWiK zachecajaco szeroko otware, obie bramy szkol gospodarczych tak samo, jedynie szlaban zamknięty, ale to nie przeszkoda.
    Pytanie tylko, czy ktoś dostrzegl taka możliwość, czy po prostu stroz zapomnial przymknąć...
  • Gość: krak-men IP: *.static.sl-net.pl 11.06.13, 11:12
    A tak z ciekawości zapytam:Targową nie da się przejechać rowerem???
  • Gość: Paddy IP: *.rzeszow.vectranet.pl 14.06.13, 11:32
    Cuda, panie. Jednak można.

Jednak nie można. Wczoraj i dziś brama MPWiK zamknieta na głucho.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka