Dodaj do ulubionych

Zasady dobrego wychowania na forum internetowym

06.07.13, 22:52
Zasady dobrego wychowania użytkowników forum internetowego wg gregorian'a husky'ego:
Będąc tu częstym gościem i spotkając się niejednokrotnie z osobami, które nie znają podstawowych zasad kulturalnej konwersacji, uszanowania opinii innych, zasad dobrego zachowania, przedstawiam w formie punktów wytyczne, które powinien znac i wdrażac w zycie każdy, nawet największy "burak" (bo spotyka sie i takich).
Przedstawiam powyższe dla łatwiejszego zapamietania i stosowania - w punktach:

1/Pisz zwięźle i na temat.

2/Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany. Użyj wyszukiwarki.

3/Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały.

4/Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów)!

5/Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie.

Czego unikać

Nie przeklinaj.

Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców.

Nie podszywaj się pod innych.

Nie publikuj ogłoszeń ani reklam! Do ich publikacji służą serwisy ogłoszeniowe lub wyznaczone fora.

Nie spamuj - nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach.

Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.

Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów - wystarczy je omówić lub podać link z odpowiednim komentarzem.

Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz użyć *gwiazdek* lub _podkreślenia_

Poza tym

Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji.

Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe albo obraźliwe. Możesz używać "smileyów", czyli symboli oznaczających uczucia. Odczytuj je przechylając głowę w lewo - uśmiech możesz przekazać jako :-) a "z przymrużeniem oka" jako ;-)

Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.

Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!

pozdrawiam GH

Edytor zaawansowany
  • 06.07.13, 23:01
    Uzytkownicy forum, którzy powinni zapoznac sie i wdrozyc w zycie zaprezentowane w wątku zasady dobrego wychowania:
    1/ andrej1962
    2/ otrograf555

Zyczę przyjemnej lektury
    pozdrawiam GH
  • 06.07.13, 23:03
    Zastosuję się , ale jeśli można spytać co znaczy gregorian? husky?
  • 07.07.13, 09:32
    Uzytkownicy forum, którzy powinni zapoznac sie i wdrozyc w zycie zaprezentowane w wątku zasady dobrego wychowania:
    otrograf555

Możesz uprzejmie rozwinąć myśl?
  • 07.07.13, 12:41
    ortograf555 napisał:

> Uzytkownicy forum, którzy powinni zapoznac sie i wdrozyc w zycie zaprezentow
    > ane w wątku zasady dobrego wychowania:
    > otrograf555

>
    > Możesz uprzejmie rozwinąć myśl?

A cóż tu rozwijac mozna. Chyba zasady zaprezentowane wyżej są jasne i mysle ze ludzie przynajmniej ciut myslacy nie mają z tym problemu.
    Zaprezentowane przeze mnie zasady wiążą się bezpośrednio z czytanymi tu - na forum rzeszowskim wulgaryzmami, traktowaniem w sposób "co najmniej nieodpowiedni" osób o innym światopoglądzie, nastawieniu do pewnych spraw, etc.
    Wiążą sie również zacytowane zasady z wypowiedziami, które też w sposób bezposredni mnie dotkneły. Forum internetowe powinno byc miejscem, gdzie ludzie rozmawiają, wymieniają sie argumentami w sposób "cywilizowany", bez zbędnych negatywnych emocji, chamstwa i agresji.
    Bądźmy dla siebie nawzajem mili, wyrozumiali a wtedy zycie będzie przyjemniejsze a ludzie szczesliwsi.

Zycze wszystkim milej niedzieli
  • 07.07.13, 12:28
    sosatek napisał(a):

> Zastosuję się , ale jeśli można spytać co znaczy gregorian? husky?

gregorian - od imienia Grzesiek
    Husky - od mojego pieska, któtego bardzo lubie:)
    takie smieszne połaczenie w jedna całośc. :)
    pozdrawiam
  • Gość: blokers(troll) IP: *.rzeszow.vectranet.pl 07.07.13, 10:32
    panie szanowny hasky,zalecenia jakpisać na forach przypomina mi instukcje urzedu kontroli prasy i.....chłopie redakcja jeszczecię trzyma?
  • 07.07.13, 12:45
    Gość portalu: blokers(troll) napisał(a):

> panie szanowny hasky,zalecenia jakpisać na forach przypomina mi instukcje urzed
    > u kontroli prasy i.....chłopie redakcja jeszczecię trzyma?

oj tam , oj tam, zbyt powaznie podchodzisz do pewnych spraw.
    czasami tez ktos jaja sobie robi - warto tez o tym pamietac i nie brac wszystkiego dosłownie.
    Zasady zasadami - tak dla przypomnienia ze takowe istnieja:)
    pzdr
  • Gość: hi,hi... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.13, 12:35
    na zafajdanym forum, zafajdanej gazeciny, która sama opluwa, oczernia jakiś husky chce wprowadzić jakieś zasady,

wal sie piesku...
  • 07.07.13, 12:47
    Gość portalu: hi,hi... napisał(a):

> na zafajdanym forum, zafajdanej gazeciny, która sama opluwa, oczernia jakiś hus
    > ky chce wprowadzić jakieś zasady,
    >
    > wal sie piesku...

nic nie znacie sie na ironi, nawet ortograf555 dał sie nabrac chyba.
    przeciez te zasady na g......nej, gazecie która rzadzi rzydokomuna i zaje..... agora są nic nie warte
  • 07.07.13, 12:49
    gregorianhusky napisał:
    > przeciez te zasady na g......nej, gazecie która rzadzi rzydokomuna i zaje.....
    > agora są nic nie warte

Żydokomuna - bo zaraz mi ortograf555 napisze ze polonistyki nie skonczyłem hahahha
  • 07.07.13, 12:52
    wulgaryzmami, traktowaniem w sposób "co najmniej nieodpowiedni"
    (...) w sposób bezposredni mnie dotkneły. (...)
    bez zbędnych negatywnych emocji, chamstwa i agresji

Ponieważ wywolales mnie bezpośrednio do tablicy, twierdzac, ze widziales wulgaryzmy w moim wykonaniu, rozumiem, ze posiadasz odpowiednie cytaty na poparcie tych insynuacji.
  • 07.07.13, 13:07
    ortograf555 napisał:

> wulgaryzmami, traktowaniem w sposób "co najmniej nieodpowiedni"
    > (...) w sposób bezposredni mnie dotkneły. (...)
    > bez zbędnych negatywnych emocji, chamstwa i agresji

>
    > Ponieważ wywolales mnie bezpośrednio do tablicy, twierdzac, ze widziales wulgar
    > yzmy w moim wykonaniu, rozumiem, ze posiadasz odpowiednie cytaty na poparcie ty
    > ch insynuacji.

nie porowadze dokumentacji cytatów z formum gazeta rzeszów. czy uwazasz ze powinienem takowe akta zalozyc hahahha. nie pisałem przyjacielu tylko o tobie.
    Mam do Ciebie tanie ortograf 555 prosbe.
    Chciałbym zebys zatrudnił mnie w swojej firmie na stanowisku biurowym. Moge ci podeslac CV i mysle ze sie dogadamy co do warunków pracy i wynagrodzenia. co ty na to?
  • 07.07.13, 13:08
    gregorianhusky napisał:

> Chciałbym zebys zatrudnił mnie w swojej firmie na stanowisku biurowym. Moge ci
    > podeslac CV i mysle ze sie dogadamy co do warunków pracy i wynagrodzenia. co ty
    > na to?
    BARDZO ZALEŻY MI NA PRACY W TWOIM PRZEDSIEBIORSTWIE.
  • Gość: hi,hi... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.13, 13:31
    gregorianhusky napisał: nic nie znacie sie na ironi,
    =======

a ja tylko chciał zlamać zasady!!! wiec wiesz co ironia?
  • 07.07.13, 12:52
    Ej widze ze niektorzy dali sie wkrecic.....
    otograf555 chyba pierwszy hahha
  • 07.07.13, 13:15

mysle ze się dogadamy

Nie dogadamy się.
    Poruszasz się, gosciu, na forum, jak sloń w skladzie porcelany. Probujesz pouczac innych, sam lamiac wszystkie cytowane przez siebie zasady. Oskarzasz i insynuujesz, nawet nie probujac swoich oskarzen uzasadnic.
    Skarzysz się, ze nie masz roboty. Jesli do realu przenosisz swoje zachowanie, co jest bardzo prawdopodobne, to jest to dla mnie oczywiste, ze dla takich, jak Ty roboty nie ma i nie będzie.
  • 07.07.13, 13:20
    haha. strasznie powaznie podchodzisz do mojej osoby. trzeba troche poczucia humoru miec tak jak ja na tym forum. po coo sie tak unosic.
    Fakt jestem troche cyniczny ale w granicach pewny to wcale nie taka wielka wada
  • 07.07.13, 13:29
    jestem troche cyniczny ale w granicach

Każdy decyduje sam o stopniu swojego cynizmu, i innych demonstrowanych cechach, tylko liczy się potem z konsekwencjami.
    W moim swiecie facet z jajami ponosi konsekwencje swoich zachowan. I nie probuje decydowac za innych, jak maja przyjmować panoszenie się na forum frustratów, megalomanow czy mało rozgarniętych.
  • 07.07.13, 19:29
    "Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum."

CLARA NON SUNT INTERPRETANDA

Powoli mam dość zaśmiecania forum przez ludzi, którzy zamiast spotkać się z ludźmi, spokojnie porozmawiać etc. zaczynają wylewać swoje frustracje, odpowiadać na frustracje innych itp. Tak szczerze, to nie macie niczego ciekawszego do roboty? Oczywiście to retoryczne pytanie... Nic mnie nie obchodzi kim jest ex-lowca, jakie poglądy ma lechowski51, albo dialogi na cztery nogi huskiego i ortografa... Skończcie zaśmiecać to forum.

Zamiast dowiedzieć się czegoś, to trzeba brnąć przez morze frustracji, pokazywania sobie kto ma większą faję. I co Wam z tego przyjdzie? Podpisujecie się imieniem i nazwiskiem i dołączacie zdjęcie, żebym wiedział kto zaś? Weźcie umówcie się, dajcie sobie po ryju, tak by nikt nie wiedział i koniec.

Ile to może trwać?

Bravo
    Over and out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.